Twee dagen in een oase van groen Weekbl A J #1$$ H sMÊ w-r. Achttiende Pikkeling te Baardegem De Voorpost VRIJDAG 17 JUL11987 40- JAARGANG NR. 29 - 40 F \V\ Baardegem maakt zich op voor drie weekends feest. Alle drie festiviteiten van formaat. Van vanavond tot en met a.s. dinsdag kan U terecht in parochiezaal en pastorietuin voor de Parochiefeesten. Festiviteiten gegroeid rond de viering van de H. Margareta met als paradepaardje de Ommegang voorafgegaan door de Vonckruiters en begeleid door de Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia. Op zaterdag 25 en zondag 26 juli ligt het aksent op de hoeve Roggeman, het «Hof ter Linde» voor de 18e Pikkeling van de Faluintjesstreek en tijdens het eerste weekend van augustus zijn er de suksesrijke jaarlijkse voetbalfeesten van «Vlugge Jongeren» op Steenland waar U dit jaar ook «Zonen en Dochtersvedetten» kan ontmoeten. Fiona, David en Kevin doen inderdaad op hun tournee op zondag 2 oogst ook Baardegem aan. Ondertussen viert Meldert op dezelfde dag Dom Andreas Baert, 50 jaar missionaris in Doornspruit, Transvaal. Pikkeling Wie een namiddag, een vooravond en/of een avond in de groene, open natuur wil dorbrengen in ongekun stelde, spontane sfeer en niet zinnens is veel geld eraan te spenderen kan best op de Pikkeling te Baardegem op Hof ter Lin de terecht. Een natuurbad voor de stedeling waarbij aangeknoopt wordt met de traditie van de landman ve le tientallen jaren terug. En daarenboven het traditio nele feest van de oogst, het zenith van een al dan niet geslaagd boerejaar. Dat er ieder jaar vele dui zenden uit de regio maar ook van ver daarbuiten in de Faluintjesstreek belan den is dan ook geen won der. Vooral omdat er te vens gelegenheid is om even rond te kijken. Te Baardegdm zelf is er dce mooie, gerestaureerde Sint-Margaretakerk, reeds zo vaak het dekor voor ra dio- en televisieopnamen. Het is tevens de gemeente gewijd aan Jan Frans Vonck. Moorsel heeft niet alleen zijn Waterkasteel, «Le sé- jour de plaw'.ice» van abt Karei de «Jroy van Affli- gem maar ook de oude Texelmotte en zijn Bieze- broeken om dan nog niet te spreken van de pittoreske heropgebouwde Steven kapel. Meldert heeft naast zijn ou de St. Walburgakerk opge trokken uit eigen zandsteen ook zijn massale steen die herinnert aan vroegere glansjaren van de zand- steengroeven toen Meldert de belangrijkste pleister plaats was tussen Brussel en Aalst. En Herdersem heeft de resten van het Kasteel van Ham waar eens de H. Gudula toefde en zijn festiviteiten ter ere van Sint-Antonius. Postume hulde Gestart wordt op vrijdag 24 juli met een postume hulde aan de afgestorven burge meester van Moorsel en daarna van Aalst Raymond Uyttersprot. De man die niet alleen de initiatiefne mer maar ook de promotor en de realisator was van het ieder jaar met vele duizen den bloemen gespreid ta pijt aan de voet van de Gudulakapel. VVV-oorzit- ter Lambert Van de Sijpe brengt er een piëteitsvolle hommage, de volksdans groep uit Cholet (Anjou, France) zet er ziin beste beentje voor. de fanfare begeleidt muzikaal en de bevolking leeft intens mee. Te Aalst In een dekor met «pikke- lingen» en omkaderd door de Meldertse dorpsploeg met Edward Van den Broeck, Eugeen De Croes, Valéry De Croes en Emiel De Ridder treden de volks dansers uit Frankrijk op de Grote Markt aan de voet van Dirk Martens op. Ho pelijk een festijn dat de Aalstenaars zal blij maken en naar Baardegem lokken. Veldaktiviteiten Pikken op ouderwetse ma nier met de pik en de pi- khaak, binden, schoven rechtzetten en zanten, het gebeurt nu nog alleen op zondag. Met volgeladen boerewagens, al dan niet door een driespan getrok ken, wordt naar het koren veld gereden waar aan kunstschilders en fotogra fen een uniek spektakel wordt geboden. Echte na- tuurschilderijen van te lande. Typisch toemaatje is dan de schafttijd met boere- brood, pensen en lambiek in ouderwetse bedoening. Terug op de hoeve maakt U er o.m. de brede gamma landbouwmachines mee die nu door het aanschaffen van een graanmolen de cir kel sluitend maakt. Wandelen- Op zaterdag kan U echter eerst reeds vanaf 15 u. met Lambert Van de Sijpe als gids meewandelen naar het Kravaalbos en bij de terug komst genieten van de typi sche Fa'uintjesgastronomie met de verse ovenkoek als konginnestuk en platte lambiek als de lievelings drank. U kan er de vlegeldans meemaken waarbij dorsers de 2-3 en 4-slag demonstre ren op de tonen van de Faluintjeskapel die later ten dans speelt. Vanzelfsprekend treden er ook de Franse volksdansers op en vanaf 21 u. start op de binnenkoer een café- chantant met Jef Eibers. Oogstmis Op zondag kan LI dat uiter aard ook allemaal meema ken maar zelfs nog heel wat meer. Te 11 u. gaat Pastoor Jos De Rouck geassisteerd door diaken Paul Jacobs voor in een oogstmis met aangepaste teksten opge luisterd door het Baarde- gems Parochiaal Zangkoor en door de Faluintjeskapel. 's Namiddags ziet U er o.m. de hoefsmid aan de taak, hoort U de sonore klankstoten van de Wom- melgemse Jachthoornbla zers. ziet U andermaal «Les^compagnons du mou- choir» in aktie en kan U weer meezingen met Jef Eibers. Een échte, rustige en ge moedelijke vakantiedag wacht er U.

De Voorpost | 1987 | | pagina 1