GEEN VAKANTIE VOOR DE RENNERS PAUL ENGELS NIET ONTGOOCHELD OVER VERLIES" DE EERSTELING VAN JEAN-PIERRE IVENS 20 - 17.7.1987 - De Voorpost WIELRENNEN I lij de: I eerde uyckx I ach h oor M en doi e ove 'erdien an Sm BWCL-wielrennen. Gaston Van den Hoecke won in Herdersem de D-reeks en geïnterviewd door Franky. Marcel De Samblanckx was de eerste van de C-reeks B.W.C.L.-WIELRENNEN Vrijdag in Herdersem A- en B-reeksen GUY BLOEM EN J VAN ISTERDAEL Sonck en dan Marcel De Samblanckx, om uiteinde lijk Van Den Hoecke vlot te zien zegevieren voor De Samblanckx en Dé Mertens. De avondwedstrijd, geor ganiseerd door de ploeg De Kletser, kende bijzonder Uitslagen veel sukses. 51 renners pas- A-reeks: 1. Guy Bloem 2 seerden de rnschrijvingsta- Bruno Heyvaert. 3. Yvan fel en ook de publieke be- De Keersmaecker, 4. Dan- langstelling was een top- ny Van Houtte, 5. Paul per. De renners maakten er Put, 6. Mare Jacobs, 7. Gr een knal van een wedstrijd no De Vos. 8. Luc Van der van. In de eerste van de elf Eecken. 9. Eddy Van der af te leggen ronden gingen Meersche. 10. Robert De Guy Bloem, Frank Velde- Milde, man. Bruno Heyvaert en B-reeks: 1Jozef Van Ister- Jobnny Scheerltnck aan de dael, 2. Johnny Scheer- haal. Meteen was er gedu- linck, 3. Herman De rende drie ronden algeme- Gendt. 4. Johnny Van Ho ne paniek in het peloton, len, 5. Herman Van Laer Zowel de vluchters als het 6. Johnny De Wilde, 7 peloton reden zich blauw André Van der Eecken 8 en in de loop van de vijfde Edwin Nevens, 9. Etienne ronde kregen we een her- Danneels, 10. Willy Kerre- groepering. Onmiddellijk mans. trok Eddy Van der Meers- C-reeks: 1. Marcel De sche ten aanval. Dat duur- Samblanckx, 2. Jean-Pierre de met langer dan tien kilo- Nicolas, 3. Willy Roels, 4. was voor het viertal Hey- ze werden in de laatste ron- Marcel De Samblanckx vaert, Van Houtte Die- de nog gegrepen door Gino werd derde, voor een flink nckx en Van der Eecken De Vos en Danny Verlee, rijdende Colman en een het sem om toe te slaan, die een merkwaardige re- verrassend sterke Ivo De Zonder zich echt te force- monte gemaakt hadden. Wachter, die na zijn zware ren haalden ze snel een Van dan af was vooraan de valpartij amper aan ziin minuut voorsprong. In de spanning te snijden. De derde wedstrijd bezig was laatste ronde konden John- eerste demarrant was Eddy en reeds een 8e een 5e en ny Dierickx en Luc Van der De Rijck, nadien volgde een 2e plaats liet opteke- Eecken hun medevluchters Patrick Van Riet. Ze wer- nen. Dat belooft voor het nog m plan laten en Die- den allebei gegrepen door komend weekend rickx had geen moeite om een nooit aflatende. Gino Van der Eecken te kloppen De Vos. De laatste vluch- Uitslag in de spurt. Van Houtte en ter was kampioen Eddy A-reeks: 1. Eddy Van der Heyvaert bolden als derde Van der Meirssche. Op het Meirssche, 2. Danny Ver en vierde over de meet, moment dat Van Riet ge- lee, 3. Patrick Van Riet, 4 door de grepen werd en het tempo Gino De Vos, 5. Mare Ja- even daalde, ging hij on- cobs, 6. Luc Berekenbosch, weerstaanbaar wég, op 7. Danny Van Houtte, 8. naar zijn tweede bloemen- Martin De Waegeneer, 9. tuil. De spurt voor de twee- Peter Baele, 10. Luc de plaats werd gewonnen door Danny Verlee. Eddy De Rijck was de eerste B- renner. Voor de ploeg De Kletser was het dus een zeer positief weekend met vier overwinningen. Van het goede teveel... totaal geveld warmte. C- en D-reeksen JEAN GOOSSENS EN JOHN DE COCKER Deze koers werd vroeg in haar definitieve vorm gego ten. Na twee ronden ont snapten Jean Goossens, Ben Moens, Marcel De Samblanckx, Alois Arijs, Seraphin Lovery, Guy Van BWCL-wielrennen. In Herdersem won Jef Van Isterdael de B-reeks en Guy Bloem de reeks meter. Danny Van Haute Roger Colman, 5, Guy Van cClf C" J.ohn. De Co?ker. *>n T/-,c iTz- Fr s -- J Een rnnne lafpr unnton Willy Jean en Jos Van Isterdael lostten Kelf, 6. Petrus De Landts- prompt af maar nog steeds heer, 7. Alfred Neyts, 8. was het peloton niet uitge- Patrick Colsaerts, 9. Chris blust, want ook deze twee Cool, 10. Ben Moens. werden ingerekend. D-reks: 1. Gaston Van Den Dne ronden van het einde Hoecke, 2. André Mer- viel de belissing. Guy tens, 3. Paul De Rijbel, 4. Bloem, Bruno Heyvaert, Hugo Van de Velde, 5. Ivo Jos Van Isterdael, Johnny De Wachter, 6. Georges Scheerlinck, Yvan De Pels- Vander Cruyssen, 7. Lu- maecker, Danny Van den Van Impe, 8. Houtte, Paul Put, Mare Ja- Van Der Eecken, 9 cobs en Luc Van der Eec- Wauters, 10. ken slaagden erin om een Gevaert. kloof te slaan. Het peloton was gezien. In de eindfaze Zaterdag in Wieze konden Johnny Scheerlinck A- en B-reeks en Jos Van Isterdael ge- LUC VAN DER ppr bruik maken van de rivaü- LUC VAN DER EEC teit tussen de A-renners om zich nog af te zonderen. Van Isterdael moest in de De vakantie, de hitte, drie spurt niet eens het onderste da8en wedstrijd na me- uit de kan halen om kaar> redenen genoeg dus Scheerlinck te verslaan en om te verklaren dat er zijn eerste zege van het slec^ts 35 renners kwamen seizoen te boeken. opdagen aan De Stoofpot Bij de A-renners kregen we ?m de traditionele 15 rond- nog een verrassing. De Jes te haspelen, kopgroep van negen man Guy Bloem> die er na zijn was uiteen gevallen in drie ze8e in Herdersem, duide- delen, maar op de meet 'ijk weer zin in had, vertrok kon de verloren gewaande als een PM1 uit een boog. In Guy Bloem nog terugko- Z1ïn eentje bouwde hij ron- men en hij werd schitte- de na ronde njn voor- rend winnaar van deze zeer sPr°ng verder uit tot hij in KEN ENJOHNNY DIERICKX Een ronde later wipten Willy Roels en Richard Be- ké tot bij de leiders en meteen was het bekeken. Het peloton lag al vlug een minuut achter. Petrus De Landtsheer probeerde het nog op zijn eentje. Hij na derde tot op honderd me ter, maar dan viel hij terug en werd door het peloton jcan °PëesI°rPt- De kopmannen Jozef zouden dan spurten voor de eerste plaats. Jean Goossens haalde het, voor Willy Roels en Ben Moens, terwijl John De Cocker als enige D-renner niet moest meesprinten. Uit het pelo ton ontsnapten in de laatste ronde nog Colman, De Watines, Duym, Mertens en De Gusseme, De sprint van de rest werd gewonnen door Van Den Hoecke, voor Vander Cruyssen. C- en D-reeksen PETRUS DE LANDS HEER EN GEORGES VANDER CRUYSSEN Lucien De Gusseme en zijn Pauwels. B-reeks: 1. Eddy De Rijck, 2. Johnny Scheerlinck, 3. Etienne Van der Helst, 4. Frank Veldeman, 5. John ny De Winne, 6. Herman Van Laere, 7. Johnny Die- rickx, 8. André Van der Eecken, 9. Edwin Nevens, 10. Eli Roels. C-reeks: 1. Petrus De Landsheer, 2. Willy Roels, 3. Marcel De Samblanckx, 4. Roger Colman, 5. Oscar leuke wedstrijd. C- en D-renners MARCEL DE SAM BLANCKX EN GAS TON VAN DEN HOECKE de achtste ronde een maximale voorsprong van 50 sekonden bereikte. Op dat moment kwam de reak- tie van het peloton voor goed op gang. In één ronde smolt zijn bonus als nseeuw voor de zon weg en hij Vooral de streekrenners kreeg negen man in zijn waren zeer aktief in deze gezelschap: Robert De Mil- zonovergoten koers. Guy de, Willy Cleymans, Luc Van Kelf, nog steeds azend Masfranckx, Yvan De Pels- op een eerste zege, pro- maecker, Willy Bisback, beerde het dikwijls, maar Johnny Dierickx, Danny zonder resultaat. Ook De Van Houtte, Luc Van der Landtsheer, De Watines, Eecken en Bruno Hey- De Cocker en Vander vaert. Tien leiders dus op Cruyssen wilden steeds het vijf ronden van het einde peloton ontlopen, doch het Plots stokte het tempo en tempo werd te hoog gehou- er was niemand nog bereid den en uiteindelijk draaide om zich in te spannen. We het uit op een massasprint, gingen weer op een totale van ver ingezet door Jean hergroepering af. Het mo- Goossens, vervolgens Staaf ment dat de groep aansloot Jean-Pierre Ivens kreeg na afloop van de wedstrijd in Sint-Gillis-Waas heel wat deugddoende schou derklopjes. De eerste overwinning als junior werd het sympatieke ventje door iedereen van harte gegund. De renner uit Stekene heeft dit seizoen ruim zijn deel gehad inzake tegenslagen. Zeven keer werd hij het slachtoffer van een lekke band. Bovendien werd zijn vader die hem telkens verge zelde naar de wedstrijden twee keer getroffen door een hartaanval en onderging een hartoperatie die hem drie maanden in het ziekenhuis hield. Bezoe ken aan vader hadden bij Jempi de voorkeur op wielerwedstrijden. Ongetwijfeld kan de junior uit Stekene als één der verdienstelijkste renners van het peloton wor den omschreven. Hoe vaak tracht hij niet een aanval op gang te brengen? Hoe dikwijls gaat hij niet op de solotoer, maar bijna even vaak wordt hij gegrepen voor de finale op gang komt. Ja, zelfs in het zicht van de streep. Ontgoocheld was hij er zelden om. 't Zal morgen misschien beter gaan, troostte hij zich telkens. Vorig weekeinde kreeg de verdienstelijke jonge man dan eindelijk loon naar werken. "Samen met Gerry Maes, Werner Wuyts en later ook met Gino Heirewegh en Kurt Notenbaert zijn we voorop gaan rijden. Dank zij een flinke samen werking hadden we dadelijk 45 sekonden verwor ven, De premies hebben we rijkelijk verdeeld. Afgesproken werd dat aan de streep ieder zijn gang zou gaan. Ik veerde recht op zo'n 400 meter van het einde, bleef voorop en behaalde mijn eerste over winning als junior." Jean-Pierre Ivens heeft nog veel gelegenheid om zich als junior in de kijker te fietsen. Volgend jaar blijft hij nog een ganse kompetitie in deze kate- gorie. (e.g.) Uitslag A-reeks: 1. Luc Van der Eecken, 2. Danny Van Houtte, 3. Bruno Hey vaert, 4. Bruno Comelis, 5. Dirk Masfranckx, 6. Geert Chevalier, 7. Emmanuel Comu, 8. Yvan De Pels- maecker, 9. Guy Bloem, 10. Peter Baele. B-reeks: 1. Johnny Die rickx, 2. José Sterck, 3. Johnny De Winne, 4. Her man Van Laer, 5. Willy Van Londersele, 6. Willy Cleymans, 7. Willy Bis- back, 8. Frans Van Den Bossche, 9. Edwin Nevens, 10. Pierre Van den Bossche. C-reeks: 1. Jean Goossens, 2. Willy Roels, 3. Ben Moens, 4. Richard Beké', 5. Marcel De Samblackx, 6. Alois Arijs, 7. Seraphin Lovery, 8. Guy Van Kelf, 9. Roger Colman, 10. Pier re De Watines. D-reeks: 1. John De Co cker, 2. Robert Duym, 3. André Mertens, 4. Lucien De Gusseme, 5. Gaston Van Den Hoecke, 6. Geor ges Vander Cruyssen, 7. Hugo Van de Velde, 8. Ivo De Wachter, 9. medewerkers hadden niet G'erccl> 6. Gaby Van alleen het weer mee. Er Zuy'en> Paul De Wever, waren ook talrijke renners sfrêe Bie, 9. Pierre De en veel publiek. Het par- Watines, 10. Gustaaf cours was niet van de poes, Sonck. maar de organisatie was D-reeks: 1. Georges Van- perfekt. Reeds na één ron- der Cruyssen, 2. Ivo De de, bij de beklimming van Wachter, 3. Paul Droesbe- de Steenberg, pakte Gus- ^e' Gaston Van Den taaf Sonck uit met een Hoecke, 5. John De Co- slplijtende demarrage. ckeL b. Paul De Rijbel, 7. Daardoor zou hij reeds de Eucien Van Impe, 8. Roger beslissing inluiden, want di- ^an Wezemael, 9. Willy rekt ging er een pak klep- Yan der Eecken, 10. Lu- pers mee. Er werd hard c'en De Gusseme. gefietst en gelukkig voor Marcel De Samblanckx, Volgende wedstryden Roger Colman en Ivo De Vrijdag 17 juli: Asse, Ber- Wachter konden ze nog gestraat, café Pandoer, C aansluiten. De rest mocht D, 18 u., A B 19.15 u. het vergeten. Vooraan Zaterdag 18 juli: Moorsel, moest eerst Gustaaf Sonck Ravenakkerstraat, café afhaken, dan De Backer en Molleke. A B 14 u., C enkele ronden later Pierre D 15.45 u. De Watines, terwijl Willy Zondag 19 juli: St.-Lie- Van der Eecken lek reed. vens-Houtem, Dries, café De Landsheer ging er on- Sportief. C D 14 u., A dertussen pp zijn eentje B 15.45 u. vandoor en nadat Georges Dinsdag 21 juli: St;-Lie- Vander Cruyssen en later vens-Houtem, Dries, café Willy Roels nog konden Sportief, aansluiten, kregen we drie Woensdag 22 juli: St.-Lie- leiders die voor de eerste vens-Houtem, Fabriek- plaats zouden sprinten. Het straat, Sport en Cultuur- was De Landsheer die won, centrum C D 18 u., A voor Roels en Vander B 19.15 u. Cruyssen, als eerste D-ren- Vrijdag 24 juli: Vlierzele, ner. Daarachter brak het Oordegemstraat, C D 18 kopgroepje nog in twee en u., A B 19.15 u. BWCL-wielrennen. In Balegem was Eddy Van de Meirssche de snelste van de A-reeks Eddy De Rijck van de B-reeks OOSTVLAAMSE JUNIORESSTER BWCL-wielrennen. Eindelijk eens de voltallige Van Eyck»-ploeg aan de start Paul Engels is net geen zesde offensief lanceerde, Ster der Juniores gewor- moest ik afhaken. Ik heb den. In de finalerit raakte een moedige achtervolging hij achterop en aan de ingezet. Even verminderde streep schoot hij net 13 se- de achterstand en rees er r iA - Robert konden te kort om in het weer hoop. Maar vooraan Cobbaut, 10. Willy Van der roze te staan. Paul Engels werd naarmate de finale ffeken, 11. Remi De toonde zich niet ontgoo- naderde alsmaar intenser Moor. cheld. gedemarreerd, wat het "Het verlies van de Ster tempo opdreef. Ik verloor betekent geen eindpunt", de veldslag. Als renner is zegt de junior uit Hamme. voor mij geenszins de oor- "In feite had ik de zaak log verloren. Weet je dat ik al in de voorlaatste etappe sinds september vorig jaar te Sint-Gillis-Waas voor niet heb stilgezeten? Ik was een deel verloren. Ik kon een ganse winter bedrijvig start voor twaalf omlopen toen niet rekenen op mede- in het veld en realiseerde op een ronduit schitterend werking van twee belang- een flinke kompetitie. Da- rijke ploegmaats. Wim delijk heb ik aangezet op Vlaminck was net liefheb- de weg zonder een rustpe- ber geworden en Marc Bra- riode te nemen. De laatste cke sukkelde met een on- weken ervoer ik een tanen- willige knie. Vandaar dat ik de konditie. Ik had te lang de karwei grotendeels al- en te veel gekoerst. Een leen moest opknappen. Te- faktor die allicht een rol gen de overmacht was ik heeft gespeeld in het verlies niet bestand. Erwin Ver- van 'de Ster'. Ontgoocheld faille kon rekenen op een ben ik niet. Ik had het flinke koalitie. Ik verloor liever anders gezien, dat Etienne Van der Helst, Luc een minuut. wel. Het is nu mijn bedoe- Pauwels, Eddy Van de Als leider begon ik de ling om er het bijltje bij laatste rit met een voor- neer te leggen tot septem- sprong van 1 minuut 43 ber wanneer het cross-sei- sekonden. Ik had die kun- zoen hervat. Bovendien nen behouden indien ik op word ik op 3 augustus on voldoende steun had kun- der de wapens geroepen, nen rekenen. Dat was niet Ondanks het verlies in De het geval. Erwin Verfaille Ster mag ik terugblikken en zijn troepen beseften op een flinke kompetitie, dat ze over sterkere wapens Op de weg behaalde ik beschikten. Van in de aan- maar één overwinning, vang gingen ze in het offen- maar kwam in aanmerking sief. Ik was vijf keer mee in voor vele ereplaatsen. In een ontsnapping. De druk dien de legerdienst geen al bleef aanhouden. Ik werd te grote hinder vormt, als het ware getart en hoop ik mij te kunnen to- kwam tot het besef dat al- nen in het veld. Het is daar leen een wonder mijn trui waar ik mij in de toekomst nog kon redden. Toen de wil manifesteren." groep rond Verfaille een (e.g.) Zondag in Balegem A- en B-reeksen EDDY VAN DER MEIRSSCHE EN EDDY DE RIJCK Met 55 waren ze aan de parcours met telkens de be klimming van de Steenput. Er was ook een massa volk en organisator, ex-prof Ru- di Colman, kon tevreden zijn. De eerste demarran- ten, Danny Verlee en Johnny Van Holen, waren goed voor de inleidende ronde maar in de tweede ronde werd het serieus. Meersche, Eddy De Rijck, Patrick Van Riet, Johnny Dierickx, Johnny Scheer linck, Danny Verlee en Pe ter Baele namen 20 sekon den voorsprong maar het peloton kwam een ronde later terug. Tot een volledi ge hergropering kwam het niet. Eddy De Rijck, Eddy Van de Meirssche en Pa trick Van Riet wilden er zich niet bij neerleggen en gingen sterk door. Half- wedstrijd hadden ze 1'20" voorsprong, wat meteen het maximum was. Naar het einde toe ver zwakten de drie leiders en BWCL-wielrennen. John De Cocker wint in Balegem de D-reeks e reeks

De Voorpost | 1987 | | pagina 20