sn IESPEELS, BOLSSENS, PIRARD, EN MARCO SMET WINNAARS IN HET LAND VAN WAAS "«ARCO SMET DE STERKSTE V.W.B.-KAMPIOENSCHAPPEN VAN ANTWERPEN IN ZANDHOVEN BIJ ONZE 0.V.W.B.-VETERANEN JAN P0PPE UIT ZELE MET HET IMAGO VAN DE EEUWIGE TWEEDE PASCALJ00S: VOORBEREIDING OP RONDE VAN VLAANDEREN GEERT BUYLE MET STEUN SUPPORTERS De Voorpost - 17.7.1987 - 21 WIELRENNEN W.A.O.D.-WIELRENNEN Ifer gelegenheid van de 16. Julien Demol (Belsele). lermis te St.-Niklaas waren Op de St.-Gillesbaan, dins- k WAOD-liefhebbers drie dagavond, met 67 deelne- «aal aan de slag in de Wa- mers, was het ditmaal de ^hoofdstad. Het sluitstuk Moerzekenaar Herman op de Hollebeek in Van Haver die de aanval inluidde en Bolssens en maandagavondwed- Sanders (Z. Afr.) mee- ijd aan het station weid kreeg. Ze reden het pelo- ..i geslaagd kijkstuk met ton op afstand en in de «n tweestrijd tussen de laatste ronde speelde Bols- tese renners en de gasten sens ridder of mis en kwam it Zuid-Afrika. alleen binnen. De vette lalf koers gingen Pinder prijzen bleven in het Waas- Lottering (Z. Afr.) aan land. haal, maar Despeels was St>.Nikiaas st. Gilles- :e en hoe ze ook pro- jjaan ^7 deelnemers) :rden. ze ^raakten de patrick Bolssens (Kjel. iverenaar niet kwijt en de ?J km m 4g de eindjump van Des- Van Ha iels waren ze met opge- yer 3 Mjchel Sanders (Z Afr.). 4. Robert Soberon, St.-Niklaas (57 deelne- 5. William Despeels. 6. •s) Henk Peters (NL). 7. Wim [William Despeels (Bevé- Vandemerwe (Z. Afr.). 8. in) de 60 km in 1.23 uur, Patrick Demaere. 9. Mo- Mike Pinder (Z. Afr.). dest Smet, 10. Roger Bee- Grant Lottering (Z. laert, 11. Etienne Fleury, tfr 4. Marc Lagus (Z. 12. Rudy Pollet, 16. Patrick Freddy Luyckx, 6. Van Clapdorp. ttrick Demaere, 7. Feli- Vrijdagavond op de Markt, ien Claessens, 8. Mare Na enkele verkenningsron- lorggraef, 9. Yvo Pies- den viel het pak van 67 s, 10. Wim Vandemer- renners in drie stukken en (Z. Afr.), 12. Eric Seel- de koers was gereden. Met lyers (St.-Nikl 13. Jan 12 renners in de kopgroep :ul (Beveren), 14. Marc die het tempo strak hielden :bock (Nieuwkerken), zodat de achtervolgers niet Marco Smet (Beveren), meer konden terugkeren. werd het wachten op een koninginnespurt tussen de rappe pedalen. Gentenaar Pirard toonde zich een half wiel sneller dan Beelaert, Despeels en Roger Debeu- kelaere. De spurt van de achtervol gers werd gewonnen door Vereecken. 10/7 St.-Niklaas - Markt (57 deelnemers 1. Thiery Pirard (Gent) de 80 km. in 1.56 uur, 2. Wil liam Despeels. 3. Roger Beelaert, 4. Roger Debeu- kelaer. 5. Wim Van de Merwe (Z. Afr.). 6. Mike Pinder (Z. Afr.). 7. Gerrit Decauwer, 8. Freddy Luyckx, 9. Johan Goossens. 10. Patrick De maere, 11. Willem Oele (NL). 12. Mare Borgraef, 13. Eddy Vereecken, 14. Adri Schaalje (NL) M.S. W.A.O.D. KALENDER Vrasene Zondag 19 juli '87 kunnen de W.A.O.D. renners aan de slag te Vrasene, voor een wedstrijd van de Cate gorie (ABC). De inschrij ving gebeurt in café Sport- lokaal. Dorp te Vrasene. ELERWEDSTRIJD W.A.O.D. IN TEMSE renners schreven in voor ze eerste grote prijs De roene Wandeling te Tem- waarondef 6 Zuidafri- t lanse renners met in hun idden de wereldkam- oen Wim Van der _e maar pas was de wed- rijdvlag de hoogte inge- aai of Mare Borgraef prte van zijn konkurren- weg en reed met een ine voorsprong de eerste ronden voorop, ant toen kreeg de strijd- itige Borgraef het gezel- iap van Mike Lagys, Raf itheunis, Rudi Vereec- n, Patrick Van Clap- - irp, en Eddy Hermans. 1 och veel meer dan een k ilve minuut bonus kon dit 1 l nvangrijke kopgroepje ct bijeen rijden zodat nog nners uit de achtergrond inden komen aansluiten. 0 kregen de talrijk opge- imen toeschouwers in de ollebeek te Temse half cdstrijd twee groepen te cn die streden voor wat ze aard waren. Naarmate it einde van de wedstrijd rderde werd het duide- dat de winnaar uit de ite groep zou komen, it met nog 2 ronden te volgden de achtervol- op 2 min. van de kop- De af te leggen afstand be draagt 72 km. verdeeld over 12 ronden. 12.000 F. prijzen zijn er te verdelen onder de 35 gelukkigen. De start wordt gegeven om 16.00 uur. Voor grote jongens is er om 14.00 uur een enige gelegenheid voor onze wie lertoeristen om eens hun krachten te meten met el kaar in een echte koers. Zij leggen 54 km. af verdeeld over 9 ronden. Zij kunnen dan ook maar 8.000 F prij zen verdelen, maar het is de eer die telt. Dus alle wielertoeristen naar café Sportlokaal in het Dorp te Vrasene. Waasmunster Op zaterdag 25 juli '87 zijn de renners W.A.O.D. van de Cat. C dan te gast in Waasmunster in de Statie straat. Waar ingeschreven kan worden in café Molen hof, het vertrek zal aldaar gegeven worden om 14.00 uur en de afstand bedraagt 50 km, over 7 ronden ver deeld. 8.000 F prijzen sie ren deze wedstrijd. Om 15.30 u. vertrekken dan de renners van de Cat. A/B om hun 80 km af te haspelen, zij rijden natuur lijk 11 ronden maar kunnen dan ook over een prijzen- pot van 10.000 F be schikken. Stand na Temse 11/7 1. William Despeels, Be veren 417 2. Mare Borggraef, Burcht 340 3. Roger Beelaert, Kiel- drecht 328 4. Patrick Demaere, Nieuwkerken 280 5. Freddy Luyckx, Waas munster 261 6. Etienne Fleury, Melse- le 252 7. Jan Meul, Beveren 224 John Hendrickx, Nieuwkerken 224 9. Modest Smet, Zwijn- drecht 220 10. Patrick Bolssens, Kiel- drecht 203 11. Mare Vandermeulen, St.-Niklaas 194 12. Luc Puimege, Eksaar- de 149 13. Herman Van Haver- ,Moerzeke 145 Felicien Claessens, Grembergen 145 15. Marco Smet, Beve ren 141 16. Gerrit De Cauwer, Moerzeke 140 17. Julien De Mol, Belse le 139 18. Patrick Van Clapdorp, Belsele 129 19. Eric Seeldrayers, St.- Niklaas 128 20. Roger Hoof, St.-Ni klaas 122 Volgende proeven: Zondag 19 juli: Vrasene Zaterdag 25 juli: Waas munster M.S. VWB-wielrennen. Chris Verbraak won in Lokeren de A-reeks. J. D'Hollander werd er kampioen van Oost-V laanderen WAOD-wielrennen. Marco Smet spurt naar de bloemen in de wedstrijd te Temse (ms) ij deze koplopers pro- middag bestendig vooraan 8. Freddy Luyckx, 9. Wim irde eerst Freddy had gekoerst. Van der' Merwe. 10. Wil- uyckx weg te komen. De uitslag: liam Despeels, 11. Roger hij werd gecounterd j. Marco Smet (Beveren), Hoof, 12. Adrie Schalje, tor Marco Smet die met- 2. Mare Pinder (Z.-Af.). 3. 13. Patrick De Maere, 14. :n doorging en recht op Patrick Bolssens. 4. Eddy John Hendrickx, 15. Fran- overwinning af reed. Hermans, 5. Luc Van den 'qois Otty. liende overwinning Bossche. 6. Antoine De M.S. Smet die heel de na- Mets. 7. Rudi Vereecken, Anderlecht Bruyn, 8. Julien Loggier, 9. Van bij het begin gingen Jean Spenders (1* C), 10 Willy De Bruyn en Emiel Omer Van Molle, 11. Luc Van Veer er vandoor, maar David, 12. Jean Hofman, na twee ronden waren ze 13. René Serneels 14. S. eraan voor hun moeite. Vandeperre, 15. Maurice Kort nadien gingen Yvon Bosmans, 16. Jozef Herre- Donnay, Louis Heymans, man, 17. Jozef Salesse, 18. Marcel Delanghe, Frans Ludo Van Ranst, 19. Mar- Van Camp, Daniel Hu- cel Marchand, 20. Jozef bleau en Julien Loggier aan Van Boeckel. de haal en die namen spoe- W.A.O.D.- dig voorsprong op een i/ETCDANFN tweede groepje dat bestond uit Luc David, Jean Spen- IN ZEVENEKEN ders, Omer Van Molle, Lu- F-reeks: 1. Adriaan Van de do Van Ranst, enzomeer. Moortele, 2. Etienne Tem- Tijdens de laatste ronde huyzer, 3. Pierre Rijcke- konden Louis Heymans en waert, 4. Albert Van de Marcel Delanghe er nog Voorde, 5. Jerome Wille, vanonder muizen en het 6. Petrus Marchand, 7. Ka- pleit beslechten in de rel Smet, 8. Jean Portaels, sprint. 9. Norbert De Wispelaere, De koers werd gereden 10. Daniel De Pauw. door de A-, B- en C-reeks E-reeks: 1. Arsene Roes samen. beke, 2. Paul Bal; 3. Ro- 1Louis Heymans 60 km in bert Gobert, 4. Julien De lu29', 2. Marcel Delanghe, Baets, 5. Marcel Van Al- 3. Daniel Hubleau, 4. boom, 6. Karei Steenssens, Frans Van Camp, 5. Yvon 7. Paul Vervliet, 8. Fritz Donnay (lc B), 6. Emiel De Vos, 9. Achiel Laureys, Van Veer, 7 Willy De 10. Raoul Lampaert. De +55 reden afzonderlijk. Zij hadden 66 km af te leggen en onder impuls van oud profs Wartel (Gent) en Van Meenen (Geel) wer den diverse renners ge woon naar huis gereden (onder hen ook ex-Tour de Francer Jan Adriaensen uit Puurs). Uiteindelijk bleven slechts 7 man overeind en na een lange machtspurt werd Wartel winnaar, voor de nieuwe Antwerpse kam pioen, Rene Van Meenen. Bij de C-renners toonde Karei Alen (Antwerpen) zich oppermachtig. Hij won met ruime voor sprong, terwijl De Troetsel (Baasrode) de groepsspurt won voor de 6e plaats, waarbij De Boeck (St.-Gil lis) 3e werd en meteen dus 8e in de uitslag. Jef Caetho- ven uit Zele werd 21e. De B-renners gingen met een groot peloton van start. Het werd een erg snelle koers, waarin ontsnappin gen geen kans kregen. Uit eindelijk boden 3 man zich aan voor de spurt en Willy Raes (Aalst) won. Van As- sche (Buggenhout) eindig de op de 12e plaats. Bij de jonge A-renners was het weer niets voor de streekrenners. Diegenen die het een beetje kunnen durven blijkbaar de kon- frontatie met de sterke jon gens uit deze kategorie niet goed aan, terwijl de ande ren natuurlijk niet aan bod komen. Wij hopen voor de komende wedstrijden, in de streek (woensdag 15/7 - Zele/Huivelde, maandag 20/7 - Opwijk, zaterdag en zondag 25 en 26/7 - Lebbe- ke) ook eens te mogen uit pakken met sterke «Den- dermondse prestaties». Op dinsdag werd de Sint- Gillissenaar Louis De Boeck winnaar in het verre Berlaar bij Lier. Er waren 45 vertrekkers en hij won de sprint tegen wel twintig konkurrenten. Uitslagen Vrijdag in Stabroek B-reeks: 1. Marcel Van Roy, 2. Albert De Lange, 3. G. Vonckx, 4. Jef Caet- hoven, 5. J. Brouwers, 6. Fr. Janssens, 7. H. Van de Perre, 8. J. Van Wiele, 9. W. Wents, 10. A. Van El- zakker, 11. Th. Van den Brande, 12. J. Loodts, 13. W. Raes, 14. F. Robijns, 15. W. Goris. C-reeks: 1. August De Troetsel, 2. Marcel Straet- man, 3. R. Utsi, 4. A. Van Geyt, 5. Karei Alen, 6. Richard Wijnants, 7. Au gust Van Geel, 8. E. Rolus, 9. Frans Van de Rijck, 10. Alois Daniels. Zaterdag in St. Job in 't Goor A-reeks: 1. Patrick Her mans, 2. P. Schoepen, 3. P. Van Oirschot, 4. R. Smol ders, 5. M. Daniels, 6. E. Van Zundert, 7. E. Van Dijck, 8. A. Schenck, 9. W. Santens, 10. J. Hen drickx, 11. B. Costermans, 12. N. D'Haeyere, 13. P. Jaspers, 14. B. Berwey, 15. B. Bosmans. B-reeks: 1. E. Lievens, 2. A. Van Assche, 3. M. Van Roy, 4. Th. Van den Bran de, 5. W. Jacobs, 6. L. Simons, 7. H. Van. de Per- re, 8. J. Molenaar, 9. B. Fragala, 10. G. Van de Winder, 11. W. Goris, 12. K. Van Hoof, 13. A. Van Elzakker, 14. N. Heeren, 15. J. Loodts. C-reeks: 1. K. Alen, 2. L. De Boeck, 3. A. Van Geel, 4. J. Verrezen, 5. J. Augu- steyns, 6. F. Van Loove- ren, 7. J. Carpentier, 8. M. Straetmans. 9. R. Wij nants, 10. A. Daniels, 11. R. Utsi, 12. E. Wilmems, 13. G. Gevaert, 14. A. De Troetsel, 15. L. Verlinden. Zondag in Zandhoven Kamp. van Antwerpen 1. Bert Bostermans, 2. M. Daniels, 3. T. Bogers, 4. A. Ackermans, 5. E. Van Zundert, 6. E. Van Dijck, 7. B. Benoey, 8. P. Jaspers, 9. J. De Laat, 10. M. Boe ren, 11. R. Smolders, 12. P. Schoepen, 13. L. Ceule- mans, 14. P. Raeymackers, 15. L. Van Looy. B-reeks: 1. W. Raes. 2. A. Van Elzakker, 3. A. Van Woensel, 4. J.P. Leuke mans, 5. G. Vonckx, 6. L. Huysmans, 7. B. Mattheys- sens, 8. J. Van Wiele. 9. F. Janssens, 10.'H. Van de Perre. 11. B Fragala. M. Van Roy, E. Van Lerber- ghe, J. Jochems, en A. Van Assche. C-reeks: 1. Karei Alen, 2. M. Straetmans, 3. R. Utsi, 4. K. Clerckx, 5. A. Van den Bogaert, 6. A. De Troetsel, 7. A. Van Geel, 8. L. De Boeck, 9. A. Van Gheem. 10. A. Daniels, 11. J. Groot, 12. J. Augustijns, 13. F. Wouters, 14. L. Ver- linden, 15. R. Wijnants. D-reeks: 1. V. Wartel, 2. R. Van Meenen, 3. J. Car pentier, 4. J. Verrezen, 5. F. Van Looveren, 6. J. Van den Avoort, 7. A. Van Eeckelen, 8. F. Mees, 9. V. Verdickt, 10 J. Verhaert. AOD-wielrennenNa de koers Bi) Temse werd Marco Smet verdiend in de bloemen gezet Het is een tijdje stil geweest rond Pascal Joos. De laatste dagen evolueert hij echter weer in de voorste gelederen en vorig weekeinde werd hij in het Brabantse Opwijk eigenaar van de bloemen na een wedstrijd waarin hij een centrale rol vertolkte. "Omdat ik mij flink in konditie voelde, ben ik maar dadelijk in de aanval gegaan", dixit de junior uit Sinaai. "Ik besefte dat ik dat niet tot het einde zou kunnen volhouden. Intussen stak ik wel een aantal flinke prestaties op zak. Zes renners zouden mij later vervoegen. Ik werd getart door iemand die het vertikte om mijn wiel te lossen. Inmiddels kwamen er zeven renners uil de achtergrond. Ik liet mij tot bij hen terugzakken. Later ben ik weer naar de kopgroep toegereden en met nog zo'n twintig kilometer te rijden heb ik mij uit de voeten ge maakt. Ik verwierf dra een komfortabele voor sprong en had ter hoogte van de finish een voor sprong van 45 sekonden gerealiseerd". Pascal Joos is geen typische wegrijder. Tot nu toe was hij vooral aktief in het veld. "In september ga ik opnieuw als veldrijder van start. Het zal het laatste seizoen worden. Ik ben van plan om volgend jaar op de weg als liefhebber te debuteren. In de komende weken streef ik als junior naar ereplaatsen. Het zint mij vooral in de Ronde van Vlaanderen, die op 2 augustus wordt gereden, een flinke prestatie te leveren. Mijn pro gramma van de komende weken zal afgestemd worden op deze klassieker. Ik meen in staat te zijn om er een goede indruk te laten. Dat ik in Opwijk was, was een verrassing. Een week of twee verkeer de ik in mindere doen. Ik was ziek geweest. Bovendien was ik een weekeinde niet aktief omwil le van de bruiloft van mijn broer. Ik heb het toen niet aan mijn hart laten komen. Zelf ben ik nog niet van plan om binnen de eerstkomende jaren die stap 'te wagen." (e.g.) De nieuweling uit Zele- Huivelde, die een zeer goe de begeleiding geniet van ex-wielrenner Ronald Van Avermaet, heeft zich ont popt tot één der betere nieuwelingen. Zijn knappe konditie heeft hij tot hier toe spijtig genoeg niet kun nen afronden met een over winning. Hij heeft tot hier toe de Poulidor-stempel meegekregen. Tot hiertoe zette Jan ze ventien prijzen binnen de eerste tien achter zijn naam, waarvan twaalf in de eerste vijf en zes tweede plaatsen. Hij eindigde 11de in het provinciaal kam pioenschap, werd negende in de ronde van het Meet jesland, eindigde op de tweede plaats in een sterrit te Dilbeek. Jan Poppe is niet de jon geman die de gemakkelij kheidsoplossing kiest om zich een voorname plaats in het peloton te verzekeren. Als hij volgende maand naar de juniores overstapt, zal dit zeker niet met lege handen gebeuren. Hij is de regelmaat in persoon, maar mist het tikkeltje geluk enerzijds en een beetje zui vere snelheid anderzijds om een aantal overwinnin gen te kunnen behalen. Hij weet dat een loopbaan stel selmatig moet opgebouwd worden, die tip zal zijn raadgever Ronald Van Avermaet hem zeker al meegegeven hebben. Hij koncentreert zich nu op het nakend kampioen schap van België waarin hij zich wil tonen als spring plank om achteraf ook bij de juniores een voorname (beno) Wielrennen. Jan Poppe uit Zele, één der beter nieuwelingen (bvw) Geert Buyle heeft zich dit seizoen nog niet als win naar gemanifesteerd. De laatste overwinning dateert van bij de nieuwelingen. Ontevreden over zijn pres taties als junior is de Loke raar niet. "Een derde plaats en twee keer vierde zijn tot nu toe de beste resultaten. Misschien had het beter ge kund, maar de faktor geluk speelt daarin uiteraard een rol. In de Ster behaalde ik in de tijdrit een negende plaats. Dat kun je bezwaar lijk als slecht bestempelen. In de rit in lijn te Sint- Gillis-Waas eindigde ik in het peloton. Er werd hard gereden. Vandaar dat het ontzettend moeilijk was om weg te geraken. Laat ons zeggen dat ik als junior met de anderen kan wedijveren. De over stap verliep v!oi en binnen de kortste keren had ik mij aangepast aan het ritme. Ik geef toe dat ik een zege in uitzicht had gesteld. Het seizoen is echter maar goed halfweg. Dus het kan nog dit jaar." Geert Buyle zegevierde drie keer als nieuweling en werd ook klubkampio

De Voorpost | 1987 | | pagina 21