A KOLLEKTIEF GOED V.A. BAASRODE LEIDER GEEMZICHT KREEG HET LASTIG Leider sneuvelt tegen Adec Grootscheeps supporters- kaatstomool in Baasrode De beste stuurlui staan aan wal KALENDER SPANNEND TEGEN KASTEL ue voorpost - i/./.ivo/ KAATSEN KAATSEN IN BAASRODE Bevordering V.A. Baasrode - Steven Moorse! 15-4 Ruststand 8-1 Baasrode, dat alle gekwet ste spelers weer opgevist heeft, zette Alfons Van Kerckhoven op de reserve bank. Deze speler, die meer dan zes weken langs de lijn bleef, is klaar om in geval van nood op te treden. In de heenronde zagen de VA-spelers op Steven Moorsel alle kleuren van de regenboog. Ze mochten zich gelukkig achten dat ze in ekstremis nog met 14-15 naar huis keerden. Voor de terugwedstrijd stond alles in het teken van een drie puntenzege. Het was nood zakelijk voor Baasrode om de achterstand op leider Wieze weg te werken. De thuisploeg kende een goede start. Onder impuls van het keerdersduo Ver- heyden-Goossens ging men langs 2-0 naar een 4-0 voor sprong. Toen Cassiman en Wim Claes (als koordspe- lers) hun steentje kwamen bijdragen, ging VA zelfs tot 7-0. De scheidsrechter noteerde een 8-1 ruststand. Moorsel was niet zo zwak als later de stand zou laten blijken. Niet minder dan vijf spelen werden bij 40-40 beslecht in het voordeel van de thuisploeg. De VA- spelers hadden geen last van de warmte en hun kol- lektieve inzet zorgde voor deze grote kloof. In de tweede helft ging de thuisploeg op haar elan verder en liep tot 9-1 uit. Dan kwam Steven Moorsel even zijn neus aan het ven ster steken en haalde enke le spelen binnen bij 10-2, 11-3, 12-4. Dan hielden de bezoekers het voor gezien. Toen achterman Dirk Goossens vernietigend uit haalde, zette Baasrode re gelrecht koers naar een 15- 4 zege. Deze zege werd progressief met goede op slagbeurten van elke VA- speler opgebouwd. Ieder een bleef in de terugslag even gekoncentreerd spelen. Nu konkurrent Wieze pun ten diende in te leveren na het verlies tegen Adec, komt VA op de eerste plaats van de rangschik king. Dat VA Baasrode aan de top van het klasse ment prijkt is te danken aan de prestaties van zijn jeugdspelers. Deze jongens stonden steeds klaar om in te springen toen de nood het hoogst was. Nu elke basisspeler van de seniorenploeg speelklaar is, ziet de VA-clan de toe komst hoopvol tegemoet. Junioren Wiezekaas 8 V.A. Baasrode 13 Ruststand 5-7 Deze ontmoeting bracht een spannende wedstrijd waarin beide ploegen voor een goede kaatsprestatie hebben gezorgd. Tot aan de rust 5-7 bleef de skore gelijk opgaan. Na de rust bleef Baasrode wel de betere ploeg, die verdiend met 8-15 een overwinning in de wacht sleepte. Een heel goed re sultaat voor VA, als men weet dat de spelers niet langer kunnen rekenen op de diensten van medespeler Wim Claes die regelmatig bij de senioren optreedt. Bij de bezoekers behoor den David Van Damme en Cammu tot de uitblinkers. Uit de juniorenkompetitie is alle interesse verdwenen. Het beperkt aantal deelne mende ploegen (vier) zorgt voor dubbele konfronta- ties, zodat men steeds te gen dezelfde spelers aan loopt. Is het voor volgend seizoen niet beter de ploe gen in Lagere II onder te brengen en de ploegen van Lagere I en II in aparte reeksen onder te brengen. Kadetten V.A. Baasrode 13 St. Anna Hamme 4 Baasrode kende een zeer goede start. Onder impuls van Alain Quisquater en David werd er vrij vlot een 5-2 voorsprong uitge bouwd. De St. Anna-spe- lers probeerden telkens het tij te doen keren, maar VA gaf het initiatief niet meer uit handen. De thuisploeg kon verder weglopen tot 7- 2. Na de rust vergrootte Baasrode zijn voorsxprong. Om uiteindelijk met 13-4 te winnen. Een nieuwe driepuntenze ge voor een sterk spelend Baasrode. Miniemen V.A. Baasrode 10 Terjoden B 1 Leider Baasrode ontving de tweede geklasseerde uit de rangschikking. De thuis ploeg liet niets onverlet om haar naastè konkurrent van zich af te houden. V.A., dat met kapitein Bart Claes onmiddellijk de bezoekende vesting be stookte, haalde het eerste spel binnen. Toen Nobels ook zijn balletje meesloeg kon Baasrode een 5-0 voor sprong uitbouwen. Dan kwam Terjoden even aan de bak. De bezoekers kon den een tegenspel laten no teren. Maar een zeer ge koncentreerd spelend Baasrode dat met goede opslagen de bezoekers om de oren sloeg, kon steeds verder uitlopen. Ter joden wist met de VA-ballen geen raad en kon geen tegenzet verzinnen. Na een 7-1 ruststand kaatste men in één ruk een 10-1 zege bij elkaar. Na de wedstrijd werden de VA-spelers door het bestuur in de bloeme tjes gezet met het behalen van de titel. Rekenkundig kunnen ze niet meer bijge haald worden. Op 21 juli nemen de VA- spelers deel aan de Beker van België. Daarna staat het provinciaal kampioen schap op het programma om te kunnen doorstoten naar het nationaal kam pioenschap. Pupillen Kastel A 4 V.A. Baasrode 10 De kleintjes van de Kastel- se kaatsklub (momenteel ongeslagen leider zonder zelfs één verliespunt) kre gen op de Villa het op de tweede plaats gerangschik te Baasrode op bezoek. De bezoekers pakten verras send sterk uit en onder im puls van Timmy Joos en De Kimpe werd de leider in bedwang gehouden. De thuisploeg geraakte moei lijk in de wedstrijd, het geen mogelijk te wijten was aan de afwezigheid van zijn twee koordspelers (met va kantie) zodat het vrij vlug tegen een 3-7 achterstand aankeek. Baasrode bleef verder de wedstrijd domi neren en Kastel slaagde er niet in de VA-spelers te bedreigen. Het liep verras send een 4-10 nederlaag op. VA Baasrode zorgde voor dce «Coup» van het seizoen door leider Kastel op eigen terrein een drie puntennederlaag toe te dienen. Hoewel Kastel verzachten de omstandigheden kan in roepen! De «zesde» man van V.A. Baasrode heeft besloten nu ook eens een robbertje uit te vechten op het terrein. De mannen die zich traditiegetrouw buiten de lijnen en het liefst in de nabijheid van het lokaal opstellen, gaan nu eens tonen hoe het kaatsspel moet gespeeld worden. Men broedde al geruime t(jd op deze plannen en het l(jkt dat het een grootsscheeps gebeuren zal worden. Men was aanvankelijk van plan een eerder beperkt tornooi te organiseren maar men is van dit uitgangspunt afgestapt. «De Freddy», uitbater van het lokaal Café Manekes werd erbij gehaald om deze «Ereprijs» vaste vormen te geven op 25 juli 1987. Niet minder dan negen supporters- ploegen zullen op die dag elkaar naar de kroon dingen en dit vanaf 9 uur stipt. Er zal in de schiftingsreeks naar v(jf spelen gespeeld worden, terwijl de halve finale en de finale betwist zullen worden naar zeven spelen. De wedstrijden gaan door op het terrein van VA Baasrode in de Broekkantstraat. Volgende ploegen nemen deel aan dit supporterstornooi misschien ook niet alleen voor de leute om deze ereprijs In de wacht te slepen: de ploegen De Beul, Callaert, Staljanssens en daarbij n°g teams van café de Post, Botterken, Huguette, Finneke, Stella en V.K. Meibos. Hongerige tornooi- en kompetitiespelers en kijklustl- gen, die geen ogenblik van dit spektakel wille missen, kunnen terugvallen op een koude schotel om hun honger te stillen tegen de demokratische prijs van 150 fr. Eenieder ls van harte welkom. HAMSE KAATSKOMPETITIE Het lijkt erop dat de strijd nog maar pas is helft stond er maar één begonnen. Geemzicht had alle moeite van de wereld om overeind te blijven tegen het als zwak bestempel de Eurotrucks, wat kan doen veronderstellen dat er eigenlijk weinig verschil is tussen de ploegen in de Hamse Kaatskompetitie. ploeg meer op het terrein. Wellicht is het de zwaarste nederlaag die De Keers- maecker dit seizoen heeft opgelopen. Boemerang KWB Vadebo Vorige week werd Boe merang geprezen om zijn eerste overwinning. Het bleek strovuur want nu werd het echt verpletterd, op eigen terrein nog wel. De bezoekende KWB-jon- gens met Everaert en zijn maats lieten niets aan het toeval over en trokken met geslepen messen het terrein op. De lokalen werden van het kastje naar de muur gespeeld en hadden aan de rust nog geen enkel spel opgehaald. Allicht hadden terrein prijsgeven: 5-9, al kende het een opflakkering met 8-10 als gevolg. Daar na viel het stil en de vetera nen wonnen met 9-12. Wembley 9 Toyota 12 De mannen van Hamme Sint-Anna verliezen meer en meer terrein na een overrompelende start. Ook tegert Toyota uit Kastel kregen ze een onverwachte opdoffer. Al moesten ze aantreden met een onvolle dige bezetting, dat doet niets af aan de mooie be- Eurotrucks 11 Geemzicht 12 Het scheelde geen haar of de kompetitie had een ander uitzicht gekregen op het Tweebruggenplein. Geemzicht, de fiere ieider van de kompetitie, had zich allicht geen zorgen ge maakt over deze verplaat sing naar Eurotrucks, dat nog niet veel potten gebro ken heeft in deze kompeti tie. Na een poosje werd het echter duidelijk dat Geem zicht voor een zware op dracht stond. Tot ieders verbazing en ontsteltenis Kutstn In Wl«i« Bevordering Wieze Sportief Bevordering 26.7 15.00 Puurs - Wieze Sportief Lagere II 26.7 15.00 Wieze Sportief - Opwijk Kadetten 24.7 18.30 Hamme St. Anna - Wieze Sportief Miniemen 26.7 10.00 Wiezekaas - Kastel Pupillen 26.7 10.00 Kastel B - Wiezekaas Junioren 18.7 15.00 Merchtem - Wiezekaas V.A. Baasrode Bevordering 26.7 15.00 Herdersem - V.A. Baasrode Miniemen 21.7 Tornooi Mignault Beker van België Miniemen 26.7 10.00 Terjoden - V.A. Baasrode Pupillen 26.7 10.00 V.A. Baasrode - Brussegem Tornooi 25.7 9.00 Tornooi V.A. Supporters Junioren 18.7 15.00 V.A. Baasrode - De toekomst Buggenhout De Toekomst Buggenhout Miniemen 26.7 10.30 Hamme St. Anna - De Toekomst Buggenhout Kermislutte 19.7 15.00 De Toekomst Buggenhout - V.A. Baasrode (bevordering) Kermislutte 21.7 15.00 De Toekomst Buggenhout - Denderbelle (bevordering) Junioren 18.7 15.00 V.A. Baasrode - De Toekomst Buggenhout Kastel Rap en Vlug Hogere Will 20.7 15.30 Tornooi te Bever Jeugdtornooi 27.7 13.30 Speciaal Jeugdtornooi op de Villa KAATSEN IN HAMME-ZOGQE Zogge - Zandbergen 5-15 Het was te verwachten dat Eendracht Zogge tegen de leiders geen potten zou breken. Zandbergen is im mers een zeer sterke ploeg. Toch begon de thuisploeg niet slecht en de bezoekers keken ervan verrast op. Het was een boeiende kamp en toen de rust werd bereikt bij 4-8 had Zogge meer gedaan dan zich ver dedigd. Er hadden zelfs twee spelen meer ingeze ten, maar het twijfelen aan eigen kunnen werd fataal. Met 4-8 zat er voor de thuisploeg misschien nog één punt in en dat ware fantastisch. Zover is het echter niet gekomen. In het tweede deel van de wedstrijd raakte Zogge geen bal meer. Zandbergen speelde de thuisploeg op een hoopje, al kon die bij 4-11 nog één spel verove ren. De hoop om zeven spelen te behalen was dus van korte duur. Tegen Kastel deed Zogge het heelwat beter. Het be gon met 2-0 voor Kastel maar Eendracht sloeg te rug: 2-2. Deze derby ver liep zeer evenwichtig en hoewel gehandikapt door de afwezigheid van twee basispionnen, bleef Zogge aanklampen. Met 8-7 aan de rust, was er nog niets gezegd. Na de koffie bleef het on danks alles zeer evenwich tig. Zogge speelde zeer se- kuur en trachtte met goed gevolg de opslagen en de terugslagen tussen de lijnen te houden. Daarbij werd de thuisploeg vaak op een slip pertje betrapt en dat werd dadelijk afgestraft. Uitein delijk moest Zogge met slechts 15-11 de duimen leggen. H.V.C. In bevordering diende lei der Wieze tegen outsider Adec Baasrode in de arena te treden. De prestaties van de Wiezeboys waren in de afgelopen weken beneden peil geweest. De 15-14 winst in de heenronde van Baasrode deed Wieze angstvallig uitkijken naar dit toptreffen. Toen Wieze met een 1-0 voorsprong opende (met 40-0) bij het opslagspel van Theo De Decker kon men niet ver moeden dat Wieze Pils een zware nederlaag zou moe ten inkasseren. GHet sco reverloop ging gelijk op via 1-2 naar 3-2 en dan kenter de de wedstrijd. De thuisploeg zag de twee opeenvolgende spelen aan haar neus voorbijgaan bij een 40-40 stand. Toen De Decker en Van Mulders hun ballen buiten leverden werd het in de plaats van 5- 2, 3-4. Adec kon onder im puls van achterman Peers man en grootmidden De Valck een geruststellende 3-8 uitbouwen. Wieze faal de de eerste speelhelft, om dat de spelers met lome benen op het terrein ston den en weinig inzet ver toonden. De lokale coach bracht verandering door Van Mulders op achter man, Luc Daelemans op kleinmidden en Pierre De Block op grootmidden te zetten. Deze plaatswissels resulteerden in een eerste spelwinst van de tweede speelhelft. Wieze verzilver de een 40-0 met een over- gekeerde bal van De Block. Deze hoopvolle start werd in de kiem ge smoord op het ogenblik dat Wieze opnieuw in de fout ging. Adec stevende naar 4-9. Een goed .pelende Hans Aubroeck hielp Wie ze aan een 5-9 stand. De thuisspelers kenden op nieuw pech in het volgende spel: overgekeerde baiien van Daelemans en De Block konden niets doen om een 40-40 stand om te buigen naar winst. Wieze, dat niet vlot draade, tractte nu enkel de schade te beperken of één punt binnen te halen. Dat was mogelijk bij 7-12. baas rode kon vrij vlot afstand nemen van zijn tegenstan der en met 8-15 besluiten. Deze kollektieve off-day van de thuisploeg werd fa taal. Desondanks ligt de ti tel nog altijd in hun bereik. Met een gemakkelijke ka lender kan de ploeg drie puntenzeges sprokkelen en een bedreiging vormen voor VA Baasrode. Kadetten De Toekomst Buggenhout 13 Wieze Sportief 12 De eerste wedstrijd op vrij dagavond was de voortzet ting van de wedstrijd, die in de St. Jozefstraat werd stil gelegd wegens perikelen met een autobestuurder. Met een 9-10 stand werd de match verder afgewerkt in een 13-12 winst voor de Toekomst. Het spelpeil van beide teams was reeds een waarborg voor een gran dioze wedstrijd op die avond. Wieze Sportief 13 De Toekomst Buggenhout 12 Ruststand 7-6 De twee ploegen waren aan elkaar gewaagd. De spelen die niet bij 40-40 werden beslecht waren uiterst zeld zaam. De vele aanwezigen op het terrein aan de Okto- berhalle genoten met volle teugen van het getoonde spelpeil. Nadat de Toe komst een 1-2 voorsprong had genomen, begon de Wiezekaasboys onder lei ding van Jurgen Van der Steen hun achterstand om tot 5-2, langs een 3-2. Dan zetten de bezoekers de ach tervolging in onder impuls van Moens en Danny Mae- revoet kon Buggenhout de stand bij 6-6 in evenwicht brengen. Ondertussen kre gen de spelers van beide ploegen open doekjes. Goede opslagbeurten (tot op de achterlijn) en terug slagen over of tot in de tamis, zorgden voor spek takel en gewaardeerd kaat sen. Na de rust verzwakte geen van beide ploegen, terwijl de scheidsrechter de wedstrijd in goede banen hield. Bij Wieze ontpopte Kris De Smet zich tot de spil van de ploeg, zijn tegenpool Danny Maeri- voet zorgde ervoor dat de teams tot 10-10 in eikaars nabijheid bleven. Ondertussen begon het donker te worden. Toen eenieder bij een 10-12 stand dacht dat de wed strijd gespeeld was, zorgde Wieze voor een schitteren de terugkeer en bij een 12- 12 score kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Met tasten en zoeken naar de bal werd het laatste spel nog betwist. Om 22.45 u. kon de scheidsrechter uit eindelijk de w edstrijd af sluiten met een 13-12 zege voor Wieze. De uitslag had ook anders kunnen zijn. Spijtig dat er een verliezer moet zijn na zo'n grandioze wedstrijd. Aan de Oktoberhalle was er goed kaatsspel te bele ven. In de kompetitie mist men zeker zoveel wed strijden. I Kaatsen. Het kampioenschap van Vlaanderen werd gewonnen door Wélar. Voor de finale was een massa volk komen opdagen. Kaatsen is dus zeker nog niet dood. (da) ze meer verdiend, maar bij 40-40 ging het spel steeds naar de bezoekers, die dui delijk beter waren. 0-6 dus aan de rust, Toen Boeme rang direkt na de rust kon milderen, scheen het op- pieuw moed te krijgen, maar dat duurde niet lang. Het bleef voor de jongens van Rudy Van de Velde bij dit ene spel. Het ziet er naar uit dat Boemerang de rode lantaarn niet meer zal mogen afstaan. Pauls Video 9 Veteranen Corner 12 De veteranenploeg is uit haar Krammen geschoten en liet op de Vlierkouter een verrassend resultaat optekenen. Pauls Video, thuis nog niet verloren, trok nu aan het kortste eind. Pierre Van Cieem- put, Louis Colman, Roger De Schrijver, Henri Wal schap en André Van den Broeck begonnen goed, hoewel de thuisploeg stevig van zich afbeet. Het werd 2-2, mede door de betere opslag van Pauls Video. De score bleef in evenwicht langs 3-3 en 4-4. Toch kon den de veteranen aan de rust een kleine 5-6 voor sprong vastleggen. In de tweede helft werd het niet zo gelijkopgaand. Pauls Vi deo met de broers Aenden- hof, Goossens, D'Hondt en Raemdonck moest stilaan zoekende zege. Aanvanke lijk was er geen vuiltje aan de lucht. Gustaaf De Bondt, Marc Van Hemel- rijck, Antoine Van Hecke, Daniel Eeckhoudt en Eddy Willaert namen een 3-1 voorsprong. Toch vlotte het minder dan gewoonlijk en dra bleek dat Toyota gevaarlijk was. De achter stand werd omgebogen in 3-4 winst. Mooi samen gin gen ze naar de rust toe: 5-6. Ook na de verfrissing bleef Wembley in het spoor van Toyota: 8-9. Ondanks ver schillende mooie pogingen geraakte Wembley niet voorbij zijn tegenstander. De ploeg van Jules Moer- naut liet geen ruimte meer en Wembley kreeg het de ksel op de neus. Het lag voor de hand dat de man nen van Sint-Anna ontgoo cheld waren. Corner 12 De Keersmaecker 3 Een te zware nederlaag voor de bezoekers! De Keersmaecker was onvolle dig en botste dan nog op een Corner dat dit seizoen wellicht nog nooit beter heeft gespeeld. Toch kon De Keersmaecker met Maurice De Clercq, De Malsche, De Wilde, Van den Bogaert en Windey in het begin van de lutte een woordje meespreken: 6-2 aan de rust. In de tweede van de tegenstanders liep Eurotrucks uit tot 4-0, Dat de leiders het in deze om standigheden op hun heu pen zouden krijgen was normaal. Er werd door Geemzicht zeer nerveus ge speeld en het beging flater op flater. Het werd 6-3 aan de rust en de bezoekers hadden nog weinig hoop. Na de rust keerde de wed strijd. De fel aangemoedig de bezoekers koncentreer den zich volledig en peuzel den stilaan aan de achter stand. Eurotrucks bleek leeggespeeld. Het werd 8-7 en toen werd het duidelijk dat Eurotrucks zou bege ven. Toch bleef het moedig standhouden en strijden tot op de meet. Het werd 11-11 zodat de leiders het aller laatste spel moesten benut ten om aan de nederlaag te ontkomen... Veteranen Corner 12 Pauls Video 10 Deze wedstrijd, gespeeld in het seizoenbegin. werd stopgezet bij een 10-10 sco re wegens de weersomstan digheden. Bij deze stand werd er nu verder gespeeld en de thuisploeg kon de enige twee spelen mee pikken. (h.v.c.) Kaatsen. Miel Van den Broeck organiseerde het Kampioenschap van Vlaanderen op de Houtmarkt in Aalst (da)

De Voorpost | 1987 | | pagina 27