DERDE UITGAVE IS VOOR THUISSPELENDE DONCKSTRAAT De Voorpost - 17.7.1987 - 29 MINIVOETBAL TORNOOI DONCKSTRAAT-KERMIS Het minivoetbaltornooi georganiseerd door Rudy Verstrepen en Johnny Van der Jeught, met de nodige hulp van Roger Sterckx, ter gelegenheid van Donckstraat-kermis, zit erop. Tijdens de finaledag kwamen ruim tweehonderd toeschouwers de wedstrijden bijwonen. Ook de andere dagen mochten de organisatoren zeker niet mopperen wat de publieke belangstelling betrof. Opvallend was wel de delegatie van eerste provincialer KAV Dendermonde, rond het terrein aanwezig. Tijdens de laatste dag zag door het doelpunten- klub, die hier haar titel ver moesten enkel de vier beste saldo. dedigde, haalde het van ploegen het asfalt op. Spij- Spanning was er dus ze- Stadspersoneel. Acht pun tig voor het Stadspersoneel ker in die eerste groep. Ra- ten uit vijf wedstrijden en dat met hetzelfde aantal dio Delta verloor eerst van toch uitgeschakeld, het ge- punten als Lada De Leu en Stadspersoneel, datzelfde beurt niet alle dagen. Radio Delta eindigde, Radio Delta won echter De uitslagen van de derde maar zich uitgeschakeld van Lada De Leu en deze dag in groep één: Top Sport-Stad 3-4 Cloof-Verhofstadt 0-4 Lada De Leu-Delta 5-6 Cloof (met 4)-Delta 1-6 iVerhofstadt-Stad 4-5 Dat gaf volgende stand: Lada De Leu 8 Radio Delta 8 Stadspersoneel 8 Verhofstadt 4 Top Sport 2 Ploeg Cloof 0 In de andere groep was de kwalifikatie van Donck- straat reeds een feit na het eerste weekend, de tweede halve finalist moest komen uit het trio 't Gangsken, Unispar en Quick Shop. Unispar, de ploeg uit Leb- beke, trok aan het langste eind. De uitslagen uit die groep: 't Gangsken-Cafetaria 9-4 Unispar-Polder 7-3 Donckstr.-Quick Sh. 6-5 Unispar-Quick Sh. 7-3 Polder-Cafetaria 6-9 Als stand kwam dan uit de bus: Donckstraat 10 Unispar 8 't Gangsken 6 Quick Shop 4 Cafetariaboys 2 Poldershotters 0 Zijn we dus aangekomen bij de halve finales. Om 14 u mochten Lada De Leu en Unispar zich klaarmaken voor hun halve finale. Deze wedstrijd werd geleid door de hh. scheidsrechters Van de Velde en Van der Jeught. In deze wedstrijd is het Unispar dat, als underdog gestart, de eerste kansen krijgt. Twee keer is het immers gevaarlijk via Bos man, de eerste keer schiet hij naast, de tweede keer vindt hij de vuisten van doelverdediger Van de Wiele op z'n weg. Als aan de overzijde Eddy Van Keer doorgaat en vanuit een scherpe hoek uithaalt, verkijkt Tonnelier, doel man van de derde nationa- ler Ninove, en nu in het doel bij Unispar, zich op het ronde ding, Lada De Leu staat op voorsprong: 1- 0. We zijn een kwartier ver als Filip Van Heek en Mare Van Keer een aanval in mekaar knutselen, door de net ingekomen Baevegem rustig afgewerkt: 2-0. Maar niet veel later begaat Filip Van Heek een lichte over treding en krijgt daarvoor twee minuten straftijd. Hij is de eerste die dag. Met een mannetje meer op het veld komt Unispar onmid dellijk aan de aansluitings treffer via de goed spelende Bosman. Verder geraakt de klub uit Lebbeke niet, het zou integendeel Lada De Leu zijn dat via Franky Van Heek de voorsprong opnieuw verdubbelt: 3-1. Even later kent Verheyden tegenslag als hij z'n schot tegen de paal ziet te pletter vliegen. Na de pauze is het weer Unispar dat de eerste kans krijgt. Doelman Van de Wiele laat de bal door de benen glippen, Bosman kan echter niet afwerken. Dat kon Werner Van Heek, ex-Beveren, aan de overzijde wel, hij besliste de wedstrijd: 4-1. Diezelfde speler zou even later voor het vijfde Lada-doelpunt zorgen door een strafschop, gefloten voor een overtreding op Baevegem, in de rechter bovenhoek te trappen. Wat daags voordien tegen Ar- bijn niet lukte, tweemaal zelfs, lukte nu dus wel. Aan deze score zou tij dens de laatste minuten niets meer veranderen, La da De Leu zit, net als vorig jaar, in de finale. De andere halve finale gaat tussen Radio Delta en Donckstraat. Deze laatsten starten sterk en alvorens de sekondenwijzer tweemaal rond is geweest staat rood wit met 0-2 aan de winst. Na precies 36 sekonden scoort Sterckx, even later doet De Kinder hem dat na. Binnen de eerste zeven minuten zien achtereenvol gens Waegeman, Pieters en De Lentdecker hun schot door lat of paal gestopt worden. En alsof het nog niet genoeg was doet Leemans aan de overzijde hetzelfde, doelman Ver strepen wordt gered door de paal. Van Nuffel is de tweede speler vandaag die met straftijd de bank mag op zoeken. Hij stopte de voor zet van Pieters naar De Kinder met de hand. De tweede helft begint met een kans voor De Kinder. Hij speelt doelman Arbijn uit maar ziet z'n schot door Van Nuffel op de lijn ge keerd worden. Even uitge steld want geen volle mi nuut later staken Sterckx en De Kinder een dubbel- pas in elkaar, eerstgenoem de werkt kalm af: 0-3. Als Gary De Kinder dan alle tijd krijgt om de bal voor z'n goede voet te schuiven weet je wat er doelman Arbijn te doen stond, juist, de bal uit z'n doel te halen. Aan de overzijde dwingt Moens, één der beteren bij Delta, een kans af, Ver strepen redt met de voet. En aan de volgende tegen aanval van Donckstraat kon Radio Delta niets doen. Via Pieters en De Kinder kwam de bal bij Roger Sterckx, en niet bij Etienne dus, en deze kende geen genade, hij zorgde voor 0-5, een ruime zege voor Donckstraat-boys. De troosting tussen Unispar en Radio Delta werd door eerstgenoemde gewonnen met 6-3, waarna we aan de hoofdschotel konden be ginnen. Een finale tussen Lada De Leu en Donckstraat, de twee sterkste ploegen van het tornooi. Bekijk de op stelling van beide ploegen en je zal begrijpen. Lada De Leu bestaat uit Van de Wiele Jacques en Van Heek Filip, beden Een dracht Sint-Gillis, Van Heck Werner en Franky, het broederpaar van Leb beke, Van Keer Mare, KAVD, z'n broer Eddy, Baasrode, Baevegem Gu- staaf, Lutterzele en Van de Wiele Patrick. Aan de overzijde her kennen we doelman Ver strepen Dany van KAVD, Gary De Kinder van SK Lebbeke, Dominique Pie ters (Sint-Amands), Luc De Lentdecker (Eendracht St.-Gillis), Wim Waege man (Lokerse SV), Roger Stercloc van KAVD en Pierre Paternoster, gewe zen speler uit de hoogste afdeling van het Belgische voetbal. Het werd een prachtige finale, geleid door de scheidsrechters Drieghe en Van Damme. Zij kenden geen moeilijke momenten, het was een sportieve finale. Ook nog vermelden dat de wedstrijdbal voor deze wedstrijd geschonken werd door Rudy Verstrepen en dat rondom het Pater Rut- tenplein 200 toeschouwers stonden te kijken naar deze finale. De eerste mooie ak- tie was er één die het pu bliek deed rechtveren. Marc Van Keer plaatste een vrijschop op het hoofd van Werner Van Heek, doelman Verstrepen haal de uit met een prachtige reflex. Als aan de andere kant De Kinder, van hem zul je nog horen in het vervolg, hard uithaalt, ziet Lede-doelman Van de Wiele de bal via z'n vinger toppen en de paal buiten gaan. De hoekschop levert niets op. Bij de tegenstoot echter krijgt Lada De Leu een vrije trap toegewezen. Eddy Van Keer ziet broer Mare inlopen en schuift de bal voor diens rechtervoet. Verstrepen is kansloos te gen diens schot: 1-0. Donckstraat neemt de wed strijd nu in handen en lang blijft de gelijkmaker niet uit. Paternoster, met een nummertje, gepast tot bij De Kinder en tegen zijn laat schot is Van de Wiele kansloos: 1-1. En net voor rust trapt De Kinder een hoekschop tot bij Pieters die vernietigend uithaalt: 1- 2. De tweede helft begon schitterend voor Donck- straat-boys. Amper drie minuten ver als Waegeman De Kinder wegstuurt. Hij jaagt de bal door de benen van Van de Wiele, het ver schil bedraagt twee doel punten. Nog is de aanvaller van SK Lebbeke niet tevre den want na goed tien mi nuten scoort hij twee keer binnen de zestig sekonden. Er was nog weinig hoop voor Lada De Leu. Maar dat Lada werd herboren en Donckstraat kreeg het moeilijk. Nadat Baevegem van dichtbij had naast ge kopt kon Eddy Van Keer imet een prachtig doelpunt imilderen. En twee minuten 'later stond het 3-5 als Wer ner Van Heek, na vrijschop van de gebroeders Van Keer, ongedekt mocht af werken. Werner Van Heek lijkt nu definitief uit de greep van z'n tegenstander te zijn geraakt want even na dat doelpunt ziet hij zijn schot voorbij Verstrepen gaan doch de bal wordt terug het veld ingestuurd door... de paal. Bij de volgende aan val kende hij dan meer ge luk, bij z'n zoveelste af standsschot is Verstrepen geklopt: 4-5. Lada jaagt nu achter de gelijkmaker maar het zou Donckstraat zijn dat de voorsprong verdubbelde via een vrijschopdoelpunt van De Kinder. Donck straat dus winnaar van dit tornooi, Lada De Leu, win naar van vorig jaar, stelt zich tevreden met de twee de plaats. Bij de prijsuitreiking 's avonds kreeg Roger Sterckx, speler van Donck straat, de trofee voor de beste speler. En verdiend. Al had z'n broer Etienne heimelijk op deze trofee gerekend. Beste doelverde diger was Mare Scholliers. Ook hier geen diskussie mogelijk. Al speelde ook Verstrepen een goed tor nooi, maar dat zijn we van hem reeds gewend. De fair- play werd gewonnen door Verhofstadt, een ploegje dat door al de andere ploe gen erg gewaardeerd wordt. Zij gingen met mi niem verschil Top Sport vooraf. Tot slot nog een woordje van gelukwensen aan het adres van de scheidsrech ters, met name de heren Van de Velde, Van Der Jeugght die door Rudy Verstrepen als «de grote werker werd bestempeld. "Ikzelf heb mij weinig zor gen hoeven te maken, Johnny zorgde ervoor dat alles perfekt verliep", aldus Verstrepen op de prijsuit reiking, Verhofstadt, Moons, Drieghe en Van Damme die tijdens het tor nooi in het huwelijksbootje is gestapt. Behouden afvaart! Rudy Jacobs

De Voorpost | 1987 | | pagina 29