Werken in Dirk Martensstraat in versneld tempo uitvoeren Hinder bij riolerings- en wegeniswerken minimaliseren Blekte te Hofstade geïsoleerd Timing zal worden gerespekteerd Jan Caudron over «éénrichtingssolidariteit» De Voorpost - 17.7.1987 - 3 Aalst. Aart duidelijkheid laten de nieuwe wegmarkeringen aan Ter Beke in Hofstade niets te wensen over (a) OCMW-raadslid Eddy Dierickx stelt dat door de nieuwe verkeersregeling de wijk «Blekte» volledig geïsoleerd wordt. Hij stelt in zijn bekommernis voor de verkeersveiligheid van de weggebruikers en de be langen van bewoners en middenstanders na ver schillende tussenkomsten nog alleen heil te zien in een petitie. De situatie aan Rijksweg Aalst - Dender- monde ter hoogte van de Terbekenstraat kan niet langer blijven duren. Hij legt dan ook volgende petitie ter tafel ter onderte kening. «Ondergetekende ver klaart hierbij niet akkoord te kunnen gaan met de hui dige verkeersregeling aan de rijksweg ter hoogte van de Terbekenstraat die be slist is zonder enige in- Aalst. In Hofstadewerden aan Ter Beke nieuwe wegmarkeringen aangebracht. De autobestuurders moeten daar dus wel even aan wennen (a) stemden in de Blektestraat genade, want daar stemden zijnde regeling en 23 of 38 op 38, in de Molenkou- 23 voor behoud van de hui- 16,2% voor. De cijfers He ter 29 op 29, in de De- dige regeling en 17 stemden ge er niet om. Ze werden naeyerstraat 18 op 18 en in tegen. trouwens aan de politie de Rozenstraat 17 op 17. Op 142 uitgereikte formu- overgemaakt. Enkel in de Terbekenstraat lieren stemden er 119 of Hij dringt aan op spoedige wijziging van de toestand aldaar». De enquête leverde vol gend resultaat op. Tegen de huidige regeling vond de huidige regeling 83,8% tegen de in voege Kommissie «Verkeer - Werken» opgericht Met het Kultureel Centrum krggt Aalst een valabele «Werf». Maar anderzijds maken riolerings- en wegeniswerken tegelijkertijd op diverse plaatsen in de stad bijna «een werf». Het stadsbestuur wil, nu op tal van nevralgieke punten «diepgaande» werken worden uitgevoerd of in het vooruit richt worden gesteld, trachten de hinder die de bevolking noodgedwongen daarbij moet ervaren alleszins tot het minimale reduceren. Twee ingrijpende maatre gelen werden dan ook ge nomen. De verkeerssu- bkommissie die lang verga derde over een eventueel tweerichtingsverkeer op wat «De Wallenring» werd en <jie na heel wat diskussie duidelijk tot een goede op lossing kwam de evalua tie is doorslaggevend posi tief wordt terug geïnstal leerd. Waarmede graag werd ingegaan op vragen gesteld tijdens de jongste gemeenteraadszitting. De ze subkommissie zal zich buigen over specifieke ver keerssituaties inzake veilig heid en openbaar vervoer. Nieuwe kommissie Anderzijds wil men de aan gang zijnde werken op de voet volgen. Van week tot week nagaan wat er ge beurd is en wat er te gebeu ren staat. Met eventuele kans tot inpikken waar er iets hapert. Burgemeester Maurice De Kerpel wil daarom een nieuwe kom missie oprichten. «Verkeer - Werken» komt er om de mogelijke hinder voor de bevolking tot het minimale te herleiden. Dit door een degelijke begeleiding van de werken. In die kommissie waarvan de burgemeester het voor zitterschap zal waarnemen (of desgevallend de hoofd- politiekommissaris) wor den dringende verkeerssi tuaties ontstaan door riole rings- en wegeniswerken voorbereid en gevolgd. Volksvertegenwoordiger Jan Caudron interpelleerde de minister van sociale zaken en institutionele hervormingen over de overkonsumptie in de klinische biologie en over het gebrek aan statistieken per provincie en per gewenst. Niettegenstaande verminderde terugbetalingen blijven klinische ontledingen de pan uitswingen. Orgaantransplantatie is daaraan niet vreemd. In België is het verbruik echter hoogst. 1.404 Belgische labo's ohtvingen in '86 gemiddeld ruim 20 miljoen. Moeten labo-ontvangsten dienen om deficitiaire diensten een steuntje te bezorgen? Ervaren werd tevens dat tariefverminderingen overcon sumptie verder stimuleren. Maar in Zuid-België is de overkonsumptie dubbel zo groot als in Vlaanderen. Interpellant kreeg dan ook graag hieromtrent exakte cijfers. Moet Vlaanderen blijven opdraaien voor Walen die heel wat makkelijker naar specialisten lopen? Blijft Vlaanderen de koe en drinken de Walen de melk? Zijn Walen dan echt zoveel meer ziek dat hun artsen driemaal zoveel onderzoeken voorschrijven dan de Vlaamse collega's? Berekend werd dat via interregionale transferten jaarlijks ruim 130nmiljard van Vlaanderen naar Wallonië wordt overgeheveld. Dat noemt Jan Caudron geen solidariteit tout court doch «éénrichtingssolidari teit». Wekelijks zal worden ver gaderd door politieafge- vaardigden en ambtenaren van openbare werken die kontakten hebben met de aannemers. Via dialoog en konstant overleg wil men voorkomen dat werken te lang aanslepen en bewo ners meer dan noodzake lijk hinder ondervinden. A. De Maght: «Videoban den zyn er wél» «Het rioolonderzoek dat op 14 november U. ter hoogte van het oud-slacht huis aan de Moorselbaan plaatsvond was niet zomaar «een» onderzoek, doch een onderzoek met TV-camera en videoregistratie». Aldus schepen openbare werken Anny De Maght. Een on derzoek waarbij al wat door de camera wordt «ge zien» wordt geregistreerd en automatisch zonder dat er enige mensenhand aan te pas komt wordt verwerkt op een band met alle gegevens. «Die beschrijving is er en de banden zijn er even eens. Vijf mensen van de Moorselbaan, die niet aan de 'hetze' tegen mij deelna men kwamen ze trouwens ten stadhuize bekijken» stelde de schepen. «Uiter aard zat ik niet te springen om met die banden uit te pakken naar mensen toe die de geloofwaardigheid van een schepen in twijfel trokken» voegt ze er nog aan toe. «Ik wil inderdaad niet voor een leugenaarster doorgaan». «Wel wil ik desgewenst aan belanghebbenden de ban den tonen. Hopelijk han gen ze dan witte vlaggen uit.» LH Met de werken aan de Dendermondsesteenweg waar ook volgens schepen De Maght zelf niet alles van een leien dakje liep en best niet als voorbeeld wordt gesteld voor ogen, met de tribulaties aan de Zeshoek die heel wat lan ger gesloten bleef dan ver wacht en beloofd en met de janboel rond de werken aan de Moorselbaan is er onrust in Dirk Martens- en Koolstraat. Mensen haken nu reeds du re schilderijen af uit vrees dat de werken voor trillin gen zouden zorgen. Ande ren pakken dure serviezen in. De staten van bevinding huis per huis worden minu tieus opgesteld waarbij zelfs het kleinste scheurtje in een of andere wand wordt aangetekend en dat wekt bij hen vragen op over eventuele verantwoor delijkheid in geval van schade. «Moeten we die staat van bevinding onder tekenen, ja dan neen» vroeg dan ook Alois Adriaenssens, nu eens niet als raadslid doch als aange lande. Aan alles komt uiteraard een einde. De ongemakken zijn niet uit de weg te gaan, doch moeten binnen rede- üjke perken worden gehou den. En naar in de stads feestzaal, waar een 150-tal belanghebbenden niette genstaande het vroege uur en de vakantieperiode wa ren opgekomen, werd ge steld wil het stadsbestuur quasi het onmogelijke doen opdat de hinder tot het strikt minimum zou herleid worden. Ondertussen vernemen we wel dat tot einde van de bouwvakantie, tot 31 juli, de Zeshoek in alle richtin gen toegankeUjk is voor al le transport en dat men zij het dan via nog niet volle dig in orde zijnde wegen, van aan de Zeshoek rich ting Dendermonde naar de Ring kan rijden. Iets wat reeds sinds lang niet meer kon. Aalst. De werken aan de Zeshoek zijn dus achter de rug of toch bijna. Maar als fietser moet je er goed uit je doppen kijken (a) saris Van Vaerenbergh met inspekteur Van der Veken als afgevaardigden van de stedelijke politie waren present. Afscheiden Nadat burgemeester De Kerpel de bedoeling van de vergadering had uiteenge zet situeerde schepen Anny De Maght het ontwerp dat een reeds lange voorge schiedenis achter de rug heeft. Groot principe is daarbij het scheiden van het zuiver water, «hemel-water» van de Hoeze- en Siesegem- beek van het water bevuild met wat uit de diverse rio leringen komt. Dat princi pe werd reeds goedgekeurd in 1976, het voorontwerp voor verleggen der beken kreeg een fiat in '79 en de uitvoering in vier fasen werd beslist in '81. Volgde dan de «slakkengang» van de dossiers naar provincie en ministerie van Vlaamse Aangelegenheden Tweede fase: Dirk Martensstraat De werken die nu dadeüjk na het bouwverlof op 1 au gustus '87 zullen van start gaan vormen de tweede fa- nieuw procédé dat in Den dermonde zijn proeven reeds heeft afgelegd. Midden in de rijweg wordt een vier meter diepe koker gegraven waarin buizen van 150 cm in asbestcement zullen worden geplaatst aan een tempo van 6 buizen per dag. Elke dag zou men dus zowat 30 m vooruit gaan. Door het in werking stellen van een «bak» van 8 bij 3 m die steeds wordt vooruitgetrokken wordt zulks mogelijk. Die bak dient dan als tijdelijke be schoeiing. Dadelijk na het leggen van de buizen wordt de achterliggende sleuf ge dicht. U kan dus maximaal één dag met last zitten. Tenzij uw gevel breder zou zijn dan 30 m. Dadelijk worden ook de zij-aansluitingen met de af voer van de woningen langs beide zijden gerealiseerd. Hier kan men zowat per dag 60 buizen van 40 cm leggen. Versneld tempo Het lastenboek voorziet 150 werkdagen doch het ligt in de bedoeling de wer ken gedaan te maken in 22 weken via gebruik van dit ultra-modern procédé. Aalst. De Zeshoek is en blijft een reusachtig kruispunt, dat van de weggebruikers alle aandacht vergt (a) Informatievergadering se van het hele ontwerp- Een indrukwekkend panel Eerste fase waren de wer- stond in voor informatie en ken aan de Dendermondse- voor beantwoorden van steenweg en aan de Zes- vragen in de feestzaal want h°ek waar moerriolen wer- waar aanvankelijk deze den aangebracht die aan- vergadering in de trouw- sluiting geven op het kol- zaal zou plaats hebben lektorennet. werd voor de ruime feest- De tweede fase betreft de zaal geopteerd in de over- Dirk Martensstraat en die tuiging dat er veel volk zou wordt onderverdeeld in komen. En dat kwam er twee onderdelen. Een inderdaad, alhoewel rond werkgroep onderzocht alle zeven uur pas enkele van alternatieven en na rijp be de stoelen bezet waren raad werd geopteerd voor maar eens te meer was ook het tracé Koolstraat - Dirk hier het Aalsters uur de Martensstraat. regel. Bedoeling is n.m. de wer- Burgemeester Maurice De ken dusdanig uit te voeren Kerpel, schepen van open- dat iedere bewoner, één bare werken Anny De dag uitgezonderd, steeds Maght, schepen van finan- de eigen deur met de wa- ciën en middenstand Ghis- gen kan bereiken, zelfs kan leen Willems, ingenieur binnenrijden in de garage. Mare Van Ginderdeuren Om dat mogelijk te maken en ambtenaar Georges maakt de firma Kembo Meert namens openbare (Kempense Bouwonderne- werken en politiekommis- mingen) gebruik van een «Nog vóór de winter zal het wegdek terug in orde zijn, zowel rijweg als voet paden. «Snelheid staat prioritair ook al zal die meerbetaling impliceren», zegt de schepen. Ongemakken reduceren Uitgezonderd telkens één dag zal ieder bewoner zijn garage kunnen binnenrij den. Ook op de midden berm zal mogen gepar keerd in zoverre daar geen wagens, kranen en ander zwaar materieel staat. De zijwegen moeten in elk ge val steeds open blijven. Met de aannemer werd overeengekomen dat die zeer soepel zou handelen en bij dringende gevallen een handje meehelpen. Over het goede verloop van deze operatie ontfermt zich continu een stadsamb- beurt in twee fasen gebeu ren. Fase 1 van Zeshoek tot Sint-Jozefstraat en fase 2 van St.-Jozefstraat tot Meuleschettestraat. In de Meuleschette- en Nestor de Tièrestraat is reeds enkele dagen tweerichtingsverkeer ingesteld met parkeerver bod en ook in de School straat mag vanaf 1 augustus in de twee richtingen tijde lijk gereden worden. Dit allemaal om valabele om leidingen te kunnen realise ren. Wegomleggingen ko men er in fase 1 langs de Sint-Jozef- en Wellekens- straat en in fase 2 via Meu leschette- en Schoolstraat. En als men fase 2 uitwerkt zal het eerste gedeelte reeds kunnen bereden wor den. Er komt dan, qua ze kerheid, wel tonnagebeper king tot maximaal 5 ton. Gepland is dat de eerste fase, dus tot aan de Sint- Jozefstraat zal afgewerkt zijn tegen 15 september. Achteraf Alois Adriaensens vraagt dat de leidingen van de nutsmaatschappijen dege lijk ter gelegenheid van de werken zouden bekeken... en in goede staat gesteld zouden worden. Het water bedrijf heeft reeds op voor hand gezorgd voor de noodzakelijke aanpassin gen. Gelukkig liggen, een paar uitzonderingen niet te na gesproken alle nutsvoor zieningen onder het voetpad. Schepen De Maght ant woordde dat er vooraf gaandelijk afspraken met de nutsmaatschappijen werden gemaakt en dat aan partikulieren de raad werd en wordt gegeven eventue le aanpassingen met deze werken te laten samen vallen. Sekretaris van de Dekenij Koolstraat Antoine Van- derheyden heeft naast feli citaties voor de goede wil toch vragen wanneer hij denkt aan de historie van de Zeshoek die in plaats van dagen maanden dicht bleef. Middenstanders heb ben er, ook in de Kool straat, de gevolgen van er varen. Paas- en 1 meiaan kopen bleven in ruime ma te achter en heel wat moet nu in solde worden aange boden. Hopelijk maakt de zomer- karnaval, nu herdoopt in «paraplukenskermis» om dat het steeds regent (men hoopt toch eerder op een «parasollenskcimis»), een goede beurt. Maar volgens de schepen van openbare werken zal het werk van meetafaan de gelijk onder kontrole wor den gehouden en de timing gerespekteerd. Waarvan akte. LH Om tegemoet te komen aan bewoners van de Dirk Martensstraat de werken aan de Koolstraat zullen volgen organiseerde het Aalsters stadsbestuur een informatievergadering met kans tot het geven van aan- en opmerkingen en, waarom niet, suggesties. In de Dirk Martensstraat maken de bewoners zich inderdaad ongerust. Wel wonen er, in tegenstelling dan met de Koolstraat, veel partikulieren en minder handelaars die het van de gaande man moeten hebben. Maar toch ook veel dokters die ook 's nachts kunnen worden opgeroepen en waarvoor bereikbaarheid van hun woning en gebruik van hun wagen primordiaal zijn. tenaar en van de konduk- teur van de firma zelf wordt veel begrip verwacht. «Die kan tenslotte zonodig door het stadsbestuur gewraakt worden...». Omleidingen De werken in de Dirk Mar tensstraat zullen op hun

De Voorpost | 1987 | | pagina 3