Openbare Werken te Aalst Openbaar vervoer te Aalst V.A.V.-afdeling Verenigingen profiteert van het gratis aanbod 4 - 17.7,1987 - De Voorpost Aalst. Meerdere ramen van het Oud Hospitaal hebben fel te lijden gehad onder de tand des tijds en moeten dringend hersteld worden (a) ASK Nieuwbeekstraat 2 toegangspoorten Nieuwbeekstraat Vluchtpooft kant Capucienenlaan Schilderwerken binnen en buiten voor de vernieuwde schrijnwerken. Rioolkolken reinigen De ongeveer 18.000 rioolkolken (gietijzeren, betonnen of gemetste constructies, benut voor het afvoeren van regenwater op de wegen) werden de laatste 2 jaar reukloos gereinigd op basis van de laagste regelmatige inschrijving na openbare aanbesteding. De stad zelf beschikt nog over 1 kolkenzuiger welke op jaarbasis gezien fulltime 2 werkdagen per week in gebruik is (straten waar eenmalige ruiming niet volstaat, ontstoppen en reinigen van verstopte kolken, reinigen van kolken waar normale reiniging via aannemer niet mogelijk was bv. geparkeerde wagens, noodoproe pen e.d.). Op basis van de opgedane ervaringen werd het bestek waar nodigaangepaqst. Op de begroting 1987 is onder artikel 877/124/05 een krediet van 1.500.000 fr. voorzien. De totale uitvoeringstermijn voor een eenmalige reiniging blijft behouden op 100 werkdagen. Willy Van Mossevelde vraagt waarom deze opdracht aan buitenlanders moet v/orden toebedeeld, maar schepen De Maght zegt dat rekening werd gehouden met de opmerkingen van vorig jaar en dat zes firma's werden aangeschreven. «En wie het niet goed deed, krijgt geen kans meer». «Een Vlaamse firma speelde verleden jaar als tussenpersoon voor een Neder landse firma.... Dorpsherwaardering Hofstade Herinrichting van het dorpsplein, Leopoldstraat en van een gedeelte van de Bergweg. In gemeenteraadszitting dd. 31 januari 1984 werd het herwaarderingsgebied 'Hofstade-Dorp' oorlopig afgebakend. In funktie van de adviezen van de stuurgroep van het herwaarderingsgebied 'Hofstade-Dorp' werd door onze technische diensten ontwerp opgemaakt. Het ontwerp zal na goedkeuring door de hogere overheid in openbare aanbeste ding gelegd worden. De geplande wegen- en rioleringswerken zijn opgevat als volgt: Aanleg van de weg met KWS - asfalt bedekking. Uitvoeren van de parkeerplaatsen met grijze betonstraatstenen (klinkers) Vernieuwen van een deel varr de riolering in functie van het totaal rioleringsplan. Op te merken valt dat de parkeerplaatsen worden herschikt en allen op één parkeerplaats na behouden blijven. Denayer heeft hierbij felicitaties en hoopt dat de carrousel rond de kerk daarmede afgeremd zal worden. Herman Goossens vraagt het doorgaand verkeer uit de Leopoldstraat te weren ten voordele vooral van de schoolgaande kinderen. Gietasfalt op wegen te Aalst en Erembodegem Ingevolge de slechte weersomstandigheden en de algemene slechte toestand van de straten te Aalst en Erembodegem dringen zich kleine herstellingswerken met g'etasfalt op. De te herstellen voorzien straten zijn: Aalst: Vilanderstraat, P. Couckestraat, Geraerdslaan, Oude Dendermondsesteenweg en omgeving, Geraardsbergse- straat, Zonnestraat, Pontstraat, Nieuwstraat, Geldhofstraat, Zavelbaan, Dries- leutelstraat en omgeving, Kerrebroekstraat - Erembodegem: Welleweg. Aankoop van signalisatiematerieel Via algemene offerteaanvraag zal tot aankoop van signalisatiemateriaal (diverse verkeerstekens, wegwijzers, flikkerlichten, afbakeningslinten, batterijen en di verse toebehoren) voor plaatsing van de verkeerstekens in eigen beheer worden aangekocht. Metingsstaat werd opgesteld op basis van de stockgegevens van de stedelijke magazijnen. Gentsestraat worden uitgebreid. In het kader van de door de politie uitgevoerde onderzoeken en enquêtes is een aangepaste infrastruktuur aangewezen in het kader van veilige schoolroutes. Vandaar voorstellen tot aanleg trottoir bushalte Stwg. op Aalst te Gijzegem, verbreden trottoir aan station te Erembodegem en uitbreiden van voetpaden aan het kruispunt Vlaanderenstraat-Gentsestraat. Voorstel tot uitvoering op basis offerte en volgens onderrichtingen van het vigerend onderhoudsbestek van de stad. Raming: 43a 573.116 fr. 43b: 88.240 fr. Aankopen Kraan op lichte vrachtwagen Met het oog op het optimaliseren van de werken van de dienst wegen wordt voorgesteld om bij onderhandse overeenkomst over te gaan tot plaatsing van een kraan op een lichte vrachtwagen in gebruik door de dienst. Deze kraan zal gebruikt worden voor het veilig en efficiënt laden van boordste- nen, trilplaten, zware boorhamers en trilwals. De raming bedraagt 250.000 fr. BTW inb. Magazijnuitrusting Het centraal magazijn heeft dringend nood aan diverse uitrustingsgoederen (stapelbakken, -rekken, vrijstaande nokkenstellingen, steekwagens, vatensteek- wagen, bakkenkasten e.d.) met het oog op het optimaal stockeren van de magazijngoederen en rationeel magazijnbeheer. Raming: 440.000 F. Vernieuwen riolering Dr. Carlierlaan, Erembodegem Met brief van 11 juni 1987 bevestigt de NV Gates Europe uit Erembodegem dat de tussenkomst van de firma op basis van de aanbestedcing 795.000 fr. zal bedragen zijnde een evenaring van de normaliter eerlang te verwxachten 60% staatstoelage. De firma is tevens bereid haar aandeel bij het begin van de werken te betalen aan de stad. Met het oog op een rralisatie van een snelle uitvoering van de werken wordt aan de raad voorgesteld af te zien van de te verwachten staatstoelage. De weerhouden aannemer zal derhalve binnen de geldigheidstermijn van zijn inschrijving bevel tot aanvang kunnen gegeven worden. De werken voorzien de aanleg van een nieuwe riolering met grèsbuizen 0 60 cm. Twee nieuwe tennisterreinen in Osbroek Op basis van de voorstellen geformuleerd in de kommissie sport, wordt voorgesteld over te gaan tot aanleg van 2 nieuwe tennisterreinen naast de 3 bestaande tennisterreinen in het sportcentrum Osbroek. De voorgestelde verharding met kunststof vergt geen onderhoud en de terreinen blijven aldus een gans jaar bespeelbaar. Het door de technische dienst opgesteld voorontwerp wordt geraamd op 3.217.325 fr. Danny Denayer stipt hierbij aan dat na verdaging van dit punt vorige zitting op zijn vraag er nu een volledige consensus werd bereikt. Verfraaiingswerken Akademie Muziek, Ballet, Toneel In verhouding met beschikbaar begrotingsbedrag werd gevolg gegeven aan de wensen en inzichten van de direkteur van de instelling nl. verfraaiingswerken aan de voorgevels buitenschilderwerken en verbeteren van de titale gelijkvloerse verdieping tot en met le bordes trapzaal (zcihtbaarheid publiek). Aalst. De akademie dringend aan herstellingen toe (a) Buitenwerken Zandstralen en reinigen van de cementbezetting van het hoofdgebouw nr. 19. Herstellen van de beschadigde cementbepleisteringen aan zelfde gebouw (pro fielsbezetting en lijst boven gelijkvloers). Binnenwerken Afkappen van de ondeugdelijke binnenbepleisteringen in laatste klaslokaal engang. Vernieuwen van de afgekapte binnenbepleisteringen Wegbreken van de bestaande plafondtegels (zachte houtpulp) in klassen en inkom en vervangen door plafondgipsplaten geschikt voor bepleistering. Bepleisteren van de vernieuwde plafonds. De buitenverfwerken omvatten: - alle ramen en deuren der buitengevels, straatzijde, achtergevel en bijgebouw - alle kroonlijsten langs straatzijde, achtergevel en bijgebouw - beschildering van de bestaande cementpalkwerken voor het voorgevelgedeelte rechts van gebouw nr. 19 - metalen afsluitingen kelderopeningen. Lot 2 De binnenverfwerken omvatten (gelijkvloers tot le bordes trapzaal) - alle gelijkvloerse deuren, binnenramen, binnendeuren, binnenkasten en chambranten, plafondmouluren. - nieuw gepleisterde plafonds en muren - reeds geschilderde plafonds en muren - radiatoren en leidingen - reinigen«marmcrplinten in inkom en trapzaal. Raming: 415.000 fr. Nieuwe telefooncentrale voor politie Gezien de huidige centrale niet meer aan de moderne eisen beantwoordt, wordt vernieuwing voorgesteld via installatie van een centrale eenheid van het digitale type met een initiële capaciteit van 5 netlijnen en 50 locale lijnen. Mogelijk modulair uitbreidbaar tot ongeveer 30 netlijnen en 200 interne lijnen. De bestaande telefoontoestellen worden herbruikt. In bestek wordt verder meerprijs gevraagd voor registratie van inkomende gesprekken en doorverbinding met radionet. Raming: 1.700.000 fr. Meer licht in de villalaan Toenemende bebouwing en ondergronds brengen van het L.S.-net is gelegenheid tot uitbreiding van de openbare verlichting via plaatsing van een 7-tal palen van 8,5 m. lichtpunthoogte met toestellen 70 W. en plaatsing van ongeveer 350 m. kabel. Voorstel om de werken te gunnen bij onderhandse overeenkomst aan de plaatselijke elektriciteitsmaatschappij op basis van bestek voor een geraamd bedrag van 300.000 fr. Cultureel Centrum De Werf Ten behoeve van de dienst kuituur en de biblioteek dienen 2 burelen ingericht op de eerste verdieping van telkens ongeveer 35 m2. Voor een optimaal gebruik vanhet lichtorgei is het aangewezen over te gaan tot plaatsing en aansluiting van een regielessenaar. Voorgesteld wordt deze werken te laten uitvoeren door de leverancier van het bestaande lichtorgei. Als kommuniekatiemogelijkheid tussen de verschillende technici tijdens voor stellingen in het auditorium wordt voorgesteld om na prijsvraag bij gespeciali seerde aannemers, over te gaan tot het plaatsen van een intercomsysteem. LH Raadslid Patrick De Smedt (SP) hekelde het slecht gestruktureerd openbaar vervoer te Aalst. Eerder kwamen er reecs voorstellen tot het inleggen van één of meer ringbussen met interwijken- en deelgemeentenfunktieTijdens het Jaar van het Kind lanceerde een wijkkomitee deze idee. De politiekommissaris had het over een city-bus. In 1981 werd een BTJ-projekt opgeet op te komen tot een autobustr^jekt op de ring. In 1983 stelde interpellant de realisatie voor van een nieuw verkeerscirculatieplan in de binnenstad en de citybus bij wyze van proef in te stelldn. Verleden jaar kwam in de pers het Ifjnbussenpro- bleem aan bod. Via sdtervormig verkeer vanuit de deelgemeenten naar het Aalsters station zouden de deelgemeenten onderling echter geïsoleerd blijven. En na 20 u. zijn er nog weinig bussen. En ook de Gijzegemse Dorpsraad deed een duit in het zakje en vroeg de problematiek onder de loupe te nemen. Maar alhoewel wijlen burgemeester Uyttersprot de idee genegen was en er ook stappen voor deed, staan we vandaag nog steeds even ver. Het pro bleem komt zelfs niet meer aan de orde. De NMVB zou de situatie onderzoerken. In 1983. Sedertdien werd er niets meer over gehoord. De NMVB is het projekt duidelijk niet genegen. Een meer dynami sche politiek dringt zich dus op. Vragen: Is het stadsbestuur bereid om met alle beschikbaree middelen alle wijken van Aalst met elkaar te verbinden. Kan dat uitgaande van een ringbusprojekt? Kunnen de bushaltes worden over gebracht naar elders zodat het Stationsplein kan heringericht worden? Marcel Lorie zegt dat het een kwestie van centen is en dat de NMVB alleen een beslissing zal treffen bij een gunstig resultaat van een kosten-baten-analyse. Het Stationsplein van bestemming doen veranderen zal wellicht bij de vete treinreizigers niet in goede aarde vallen. De burgemeester stelt alleszins dat het bestuur zich over de materie zal beraden en dat prioriteiten zullen worden gesteld. De subkommissie die zich met verkeersproblemen bezig hield zal heropgericht worden. Mensen uit de eigen regio willen zich daadwerkelijk inzetten voor een goede, lees betere, verstandhou ding tussen Vlamingen en Arabieren. De banden met deze mensen nauwer toehalen door betere kennis van de visie van deze mensen wxaarmede naar onze eigen normen enige mystiek is verweven. Vorig jaar werd gestart met het Aalsters Studiecen trum voor de Arabische Wereld, het ASAW. Men beperkte zich tot voordrachten over ekonomie in het nabije Oosten. Erg interessant doch uitermate weinig respons sorterend. De initiatiefnemers zagen de beperkingen en veranderden het geweer van schouder. Steeds echter wel dezelfde doelstellingen voor ogen houdend. Piet De Bruyn, licentiaat Oosterse filologie en geschiedenis die na zijn studies zich bijschoolde aan de univ te Alexandrie en verwerkte aan inforiënt stichtte samen met de duidelijk door de problema tiek geboeide Geert Seminck een afdeling van de te Gent in 1980 gestichte «Vlaams-Arabische Vereni ging, de VAV. Echter met behoud van eigen visie en werking. Uit de miskleun die ASAW te Aalst finaal was houden de initiatiefnemers over dat niet te hard van stapel mag worden gelopen. Ook dat voordrachten alleen de boel niet bij mekaar houden. Een jaarlijk se receptie evenmin. Er moet een degelijke, conti nue en efficiënte werking zijn aansluitend op de aktualiteit en stoelend op de noden van de leden. Alleen dan mag een redelijke respons worden verwacht. Wie meer info verlangt over de VAV kan daartoe terecht bij Piet De Bruyn, Vrijheidstraat 13 te Erembodegem (053-78.77.65) of Geert Seminck, Leistraat 24 te Heldergem (053-62.75.79). LH Ter gelegenheid van de openstelling van het Kultu- reel Centrum «De Werf» biedt het stadsbestuur aan de verschillende Aalsterse verenigingen gedurende de maanden maart, april en mei 1988 de kans om gratis gebruik te maken van de akkomodatie die behoort tot de gemeentelijke infra struktuur. Dit geldt enkel voor het opzetten van so- cio-kulturele activiteiten met een niet-kommercieel karakter. Geïnteresseerde verenigingen worden dan ook verzocht om uiterlijk tegen 15 september a.s. voorstellen met betrekking tot de mogelijke aktivitei- ten over te maken aan de dienst Kuituur, Kultureel Centrum, Kattestraat 33, 9300 Aalst (tel. 053/ 77.11.11 toestel 288). Alle lokalen Zoals blijkt uit onderver- melde opsomming gaat het niet enkel over de lokalen van «De Werf» maar te vens over alle andere loka len die deel uitmaken van het kultureel centrum Kultureel Centrum «De Werf» Schouwburg (600 plaatsen) (20U Voordrachtzaal plaatsen) Filmstudio (70 plaatsen) Balletzaal 6 vergaderzalen Hobby/vergaderlokaal Bibliotheek Jeugdbibliotheek Audio-visuele media Leeszaal 2 tentoonstellingsruimten Pario Buffet Foyer Kitchinette Buiten De Werf Polyvalente zaal Keizershallen Kouterbaan Herdersem Leskeuken Onderwijsinstituut Binnen straat Bibliotheek Erkende P.O.B. Aalst T entoonstellingsruimte Benedenzaal Belfort Belfortkrypte Vergaderzalen Vergaderzaal Cultuur Vergaderzaal Vrije Tijd Vergaderzaal Keizerlijk Plein Vergaderzaal Erembode gem, Moorsel, Nieuwer- kerken Administratieiokalen Kattestraat 33, 9300 Aalst LH Aalst. Het is lang niet altijd naar de zin van iedereen. Zo was dit houten paaltje met reflektoren nog maar pas geplaatst in de Kattestraat, of een automobilist uitte al zijn ongenoegen. Hij was er met zijn wagen tegenaan gereden Voor veiliger schoolroutes Een trottoir aan een bushalte te Gijzegem en een aan het station te Erembode gem worden verbreed en voetpaden aan het kruispunt Vlaanderenstraat-

De Voorpost | 1987 | | pagina 4