3 3 c 3 c 3 c 3 c 3 C C Speelpleinwerking voldoet aan behoefte te Overmere Nog kioskkoncerten op Dendermondse Grote Markt Lede De Voorpost - 31.7.1987 - 13 Jan de Lichte In een' regie van Jos Maesschalck voert de «Claerhaegse Comedie» op de binnenkoer van het Hoeve Van Cauwelaert, Nieveldriesweg 26 «Jan de Lichte» op. Opvoeringen telkens te 20.30 u. op zaterdag 15, zondag 16, vrijdag 21 en zaterdag 22 oogst. Bleregem Sportief in feest Vandaag vrijdag 31 juli speelt Pol Van Gucht ten dans vanaf 21 u. Morgen zaterdag 1 oogst te 14.30 u. wielerwedstrijd voor liefhebbers met 35.000 fr. prijzen en te 19 u. play-back show. A.s. zondag 2 oogst te 17 u. muziekfestival met verschillende verbroederende muziekmaatschappijen en te 21 u. optreden van de zangeresjes Michke Belinda, samen met Pol Van Gucht. De festiviteiten gaan door in de feesttent in de Bleregemstraat 120. Feesten georganiseerd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van wielerklub Bleregem Sportief. Kultureel Centrum Affligem Nog tot 2 augustus in zalen A tentoonstelling van werken van kunstschilder André De Prez. In zalen B expo van werken van kunstschilder Bernard De Bruyn eveneens tot 2 augustus. Op zaterdag 8 oogst te 14.30 u. opening van de tentoonstelling van werken van Lucie Brulin in zalen A tot 23 augustus. Op zaterdag 18 augustus in zalen B openstelling van de Sint-Gillis. In Meerdonk werd een trekker trek- wedstrijd eeoreanizeerd in de nieuwe wijk Temse. In Steendorp vierde het echtpaar Van Cleemput-Van Huff el zijn diamanten (Heirmanklok? kuns,schilder Ed9a' Heirman <dw). huwelijksjubileum (dw). Moorsel Wereldsolidariteit De omhaling in kerk en kapel bracht ruim 25.000 fr. op. Plechtige kommunie Wie in 1977 geboren is wordt dringend verzocht zich voor de lering te laten inschrijven bij diaken Rik. Berlare Verlichte avondmarkt te Berlare Zaalvoetbalklub «'t Zolderken» richt.met het weekend van 14, 15 en 16 augustus in de Frankrijkstraat te Berlare een verlichte avondmarkt in. Hun programma is er als volgt: vrijdag 14 augustus. Vanaf 18 uur in de Frankrijkstraat Avondmarkt, gedurende de markt zal striptekenaar van Urbanus Van Anus Willy Linthout handtekeningen uitdelen. Op het podium treedt het «All Round Orkest Cameleon» op met zangeres «Chantal». Zaterdag 15 augustus vanaf 18 uur doorlopend Barbecue aan 250 fr. Met muzikale omlijsting van «Die Fidele Scheldelander Musi- kanten» uit Schoonaarde. Zondag 16 augustus te 9 uur rommelmarkt voor groot en klein. Te 15 uur reuze wipschieting met 2.500 fr. gratis berekend op 42 schutters en te 18 uur optreden van de Berlaarse zangvere nigingen (gezamenlijk optreden). Op vrijdag en zaterdag is er doorlopend bakschieting voor haantjes. Waterfeest aan het donkmeer De inrichters WV Donkmeer van het jaarlijks waterfeest melden dat de aanvangsuren van de luchtshow op zondag 2 augustuk 13 u. zal zijn met de «Alpi Eagles» uit Italië. Dit integenstelling met het voorziene programma dat 14 uur voorzag. Wipschieting Vrijdag geen. Zaterdag 1 augustus te 15 uur bij Blauwe Duivels Fina Overmere en bij Kermisvogels te Uitbergen. Te 20 uur bij Weekendschutters St. Hubertus. Zondag 2 augustus te 15 uur bij Rodeo Overmere. Ons Vermaak te Uitbergen. Maandag 3 augustus te 15 uur bij K.M. Donk Eendracht (St. Hubertus) Donk en bij Strijpwegel te Uitbergen. Dinsdag 4 augustus te 19 uur bij Kermisvogels te Uitbergen. Ophalen oud papier In Berlare Woensdag 5 augustus wordt in Berlare het oud papier opge haald. Dendermonde Kaart- en tritsingwedstrijd De grote kaart- en tristsingwedstrijd georganizeerd door het Hulpkorps van de Civiele Bescherming in het lokaal K.A.V.D. op het Grootzand, werd een onverhoopt sukses. In de finale waren het Goossens Albert en Van Haut Georges die wonnen van De Maere Adolf en Sertijn Jan. En met de Tritsing, het bleef in de familie, echtgenote van Albert Goossens, n.m. Jacqueline Verlaeckt rijfde de Dendermondse Witte binnen, met een worp van Drie Zessen. Wielerwedstrijd Civiele Bescherming De wielerwedstrijd georganizeerd door het Hulpkorps ter gele genheid van Statiekermis mocht zich niet alleen verheugen in een prachtig weder, maar niet minder dan 47 renners kwamen zich de prijzen betwisten, aisook de meer dan 5.000 fr. premies aan deze wedstrijd verbonden. Het was Alfons Van den Bosch die na een fel betwiste wedstrijd met de bloemen naar Lier trok. Deze waren zullen daarna verzonden worden voor de jonge het thema: «De wereld mijn dorp». kerken in Afrika, Azia en Latijns Amerika. De kampleiding hoopt veel ouders, veel oud-leiders en oud- Applaus leden en symPa,isan,en °P deze bezoekdag te mogen be- Vocr Pierre Van Kersavond en André De Rechter, die na twee Na 10 toffe dagen samenleven en spelen komen ze terug op jaar opleiding te Sint-Niklaas het getuigschrift ontvingen van vrijdag 21 augustus rond 17 uur. pastorale medewerker. Samen met medepastoor Paul Van Inschrijvingen voor het kamp zijn nog mogelijk op het secreta- Puyenbroeck en Lieve Van Langenhove, reeds jarenlange haat Laurierstraat 26 of op de Mot. pastorale medewerker en met Maurice Van Geyte, die een jaar volgde, vormen zijn op de H. Hartparochie nu een pastoraal ^"'ro KnKOjO nodigt uit team, dat elke maand samenkomt om mee te plannen tot de Op zondag 2 augustus a.s. is het weer zover. opbouw van deze parochiegemeenschap. Voor de 8e keer richt Krikojo op het Jeugdcentrum 'De Mot' een 1 miljoen grootse barbecue-party in, ten voordele van het kamp dat volgt Op de H. Hartwijk gaat men binnen afzienbare tijd een Vanaf 16 uur kunnen ouders, oud-leiders en sympathisanten op definitieve kerk bouwen. Daarvoor was een spaaraktie gepland, de Mot terecht voor een smakelijk etentje aan voordelige prijs! Deze week werd het miljoen overschreden. Dit kwam dankzij de De animatie errond wordt verzorgd door oud-leiders Piet De medewerking van een feestvierende familie die het voorstel Ridder en Francis Lissens en om 22.30 u. wordt er een deed om het bedrag dat men zou besteden aan geschenken en kampvuur ontstoken waarrond gezongen, gedanst en gespeeld bloemen te geven aan de opbouw van de nieuwe kerk. En zo zal worden! werd een bedrag rondgehaald van 45.500 fr. Daarmee is het De proost en de leiding verwachten veel bezoekers op deze 8e totaal voor de kerk geworden 1.007.721 fr. barbecue. In geval van slecht weer gaat alles in overdekte Ophalen huisvuil ruirn"*' d00r De inwoners worden er door het gemeentebestuur ervan in |Ai:0,0 kennis gebracht dat er tijdens de maand augustus 1987 geen VVI8ZB grof vuil, papier en karton zal worden opgehaald. Het gewone e huisvuil zal echter normaal worden opgehaald. ocnooinieuws HnrinnoufoHetriiH Tijdens het jongste jaarfeest in de vrije meisjesschool te Wieze uge eosinja werd door het oncjerwjjzencj personeel, het oudercomité, de Uitslag van de horlogewedstrijd ingericht door de V.K. Hamme- leerlingen en vele ouders een passende hulde gebracht aan Vrienden. Mevrouw Bosman-Van Damme Lisette. Prijswinnaars Olmin. 16 sec. Vermoes Jozef (lijst van Devries Deze leerkracht neemt op 1 september e.k. afscheid van die Tania) 2 min. 16 sec. Van Geyte Jan (lijst van Bogaert Willy) 55 instelling, waarin ze 30 jaar als onderwijzeres, en de laatste 14 min. 46 sec. Van Kerckhove Fabienne (lijst van Brussel Mare) 8 jaar als directrice aktief was. Ze wordt in laatstgenoemde functie min. 31 sec. De Porte Mare (lijst De Geest André) 40 min. 8 sec. opgevolgd door de heer Jan Luyten, tot op heden onderwijzer Sogers Freddy (lijst van Overloop Jan) 42 min. 12 sec. Robbens aan de vrije basisschool te Heizijde-Lebbeke. André (lijst Verbeeck Ferdinand). De prijzen kunnen worden afgehaald in het lokaal café «'t Gezicht», Geemstraat 108. Sint-Rocnus ziftkaatsing Prnnmmmp i,-,-,!-. Tijdens het nakende halfoogst weekend heeft op het Wiezeplein Programma Veldstraat-kermis hel 9de St RoChustornod, kaatsen-op-het-zift. plaats. Deze Zaterdag 25 juli: 15 u. schieting met 5.000 fr. vooruit, 3.000 fr. traidite geworden sportmanifestaties beogen vooral een gratis inleg 110 fr. Terug 100 fr. Zondag 26 juli: groot mosselfes- volks aspekt te geven aan het ontspanningsleven in het tijn van 11.30 u. tot 20 u. Mosselen met brood 210 fr. Koude bierdorp. In die optiek worden er alleen gelegenheidsploegen uit' schotel 180 fr. Maandag 27 juli: 15 uur grote kaartdag met Wieze toegelaten, stoelt het toekennen van de gouden kaats- vooruit 2.000 fr. gratis. handschoen, en dito bal, op eerder ongewone criteria, en is het Rode Kruiskursus ganse spektakel voor iedereen gratis toegankelijk. Programma. Om aan de wens van verschillende CPR-cursisten te voldoen, Onder het beproefde leidmotief «Kampen dat 't be(r)st» zullen start opi 19 augustus e.k. het Rode Kruis een nieuwe gratis vrijdag 14, zaterdag 15 en zondag 16 augustus de schiftingen, kursus helper in het lokaal Koningsplein 1. Dit elke woensdag troostingen, veteranenlutte en de finale gespeeld worden en donderdag om 20 uur stipt. Er zijn twintig lesavonden Let wel: aan de gelegenheidsploegen wordt gevraagd om vóór voorzien van elk ongeveer twee uur. Alle belangstellenden 8 augustus in het lokaal Gildenhuis of bij de leden van de vanaf 16 jaar (of dit jaar zestien worden) kunnen daaraan inrichtende Leo's, in te schrijven. Veteranen doen dit liefst zo deelnemen. Inschnjvingen kunnen gebeuren bij Frangois De vlug mogelijk! Meer informatie is te bekomen op de 053 tel. nrs Beer, Tuinbouwlaan 2A of op de eerste lesavond woensdag 19 312.388, 784.765 of 219.234. Volgende week komen we meer augustus. Inschnjvingen kunnen eventueel ook bezorgd worden uitgebreid op dit ludiek sportevenement terua in de apoteken. a' Ziekenbedevaart WieZe SPortlef Kaatsingen Wieze I-Steven, zondag 2 oogst; Haaltert-Wieze II, zondag 2 Op zondag 9 augustus organiseert Ziekenzorg een bedevaart oogst. voor de zieken naar het Schipperskapelleken. Men start aan de Junioren: Buggenhout - Wieze. zaterdag 1 oogst, kerk te 14.30 uur met een korte inleiding. Daarna gaat de tocht Geen wedstrijden voor kadetten, miniemen en pupillen, naar de kapel te voet met wagentjes of met een busje. Tenslotte wordt een tas koffie en 'n koek aangeboden in de zaal «De Vier Maandelijkse belotwedstrijd Gekroonden» Koningsplein. Inschrijvingen bij de bestuursleden zaterdag 8 augustus heeft om 20 uur stipt de maandelijkse van ^leKenzorg. belotwedstrijd plaats in de Madeion te Wieze. Kaartkampioenschap Halve marathon BGJG omnisport Zondag 2 augustus vanaf 13 u. (inschrijving) met start te 14 u. gaat de traditionele halve marathon van BGJG-Omnisport door. De start gaat door aan de sporthal Kard. Cardijnlaan in Sint- Gillis. Tevens zijn er joggings van 3 en 6 km. en een veteranenwedstrijd over 16 km. Inschrijvingsprijs 50 fr. per persoon met een maximum van 100 fr. per gezin. Gaaibollen voor Drieskes Kerremes De 9de en laatste statie van Drieskes Noveen vindt plaats op zaterdag 1 augustus te 17 u. Ditmaal gaat de organisatie niet door in het lokaal van de groep maar op de binnenkoer van de meisjesschool. Gaaibollen is het laatste onderwerp van deze negen maanden durende noveen in afwachting van Drieskes Kerremes van 12 tot 17 augustus. Hoeve-fietstocht In samenwerking met KVLV organiseert de Landelijke Gilde van Sint-Pauwels voor de derde maal de hoeve-fietstocht. Deze gaat door op zondag 9 augustus a.s. Inschrijving en vertrek bij Boudewijn Van Moer in de Pastorijstraat tussen 13 en 14 u. Afstand 18 km. Aankomst bij Lucien Mossu Lijkveldstraat, waarna prijsuitreiking en Breugheliaans feest 10.000 fr. aan prijzen. Inschrijving aan 50 frank per persoon. De kiosk op de Grote Markt te Dendermonde blijft er nog een tijdje staan want tot eind september worden er elke dag koncerten gege ven. Elke zondagvoormiddag om 11.00 uur is er dus gelegenheid om te luisteren naar de muzikale programma's gebracht door eigen harmonies en fanfares. Op zondag 9 augustus komt de Koninklijke Katholieke Harmonie Sint-Egidius uit Sint- Gillis aan de beurt. Op zondag 16 augustus maakt de Muziekkapel van de Stedelijke Brandweer van Dendermonde haar opwach ting. Op zondag 6 september volgt er een koncert van Die Fidelen Scheldelander Musi- kanten uit Schoonaarde en op zondag 13 september kan men luisteren en genieten van de Big Band Studio 10. Op zondag 20 septem ber koncerteren de Koninklijke Fanfare De Ware Belgen uit Oudegem en op zondag 27 september volgt er tenslotte nog een koncert van de Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia uit Grembergen. Het jaarlijks kaartkampioenschap georganizeerd door de Libe rale Gepensioneerdenbond is weer van start gegaan. Tween- twintig spelers kwamen zich voor deze eerste schifting opschrij ven die door loting werden aangeduid tegen wie ze moesten uitkomen. Het verloop van deze eerste schifting was zeer evenwichtig. Drie koppels slaagden er in twee volle punten mee te pakken. Maar drie koppels moesten het naderhand ook zonder punten stellen. Belangrijk was toch wel dat de overwin- Hamme VVV-Kalender Zaterdag 25 juli: 19.30 u. Kulturele Raad: Zomerkoncert door de muziekmaatschappij «Door Eendracht naar Kunst en Vermaak» aan de kerk te Hamme Sint Anna. Zondag 26 juli: 8 u. Wandelklub 't Hoeksken naar de 1e Schiptrekkerstocht te Welle. Afstanden van 8 tot 25 km. Vertrek aan het lokaal café 't Hoeksken, Markt 13 met eigen vervoer. Maandag 27 juli: Kath. Bond Gepensioneerden «Rust na Arbeid», H. Hart. Wandeling langs het Kaaldriesbroek naar de Watermolen. 20 u. Fotokring «Imago». Bespreking van de niet- aangenomen foto's voor het Benelux-salon door P. Vander Jeugd. Café «'t Wuitenshof», Roodkruisstraat 1A. Donderdag 30 juli: 14 u. Kath. Bond Gepensioneerden H. Hart: kaarting in het Rustoord «Meulenbroek» op de Markt. Zomerkoncert De Kulturele Raad van Hamme organiseert in samenwerking met alle muziekmaatschappijen van Hamme een reeks zomer- koncerten. Het bestuur, en de muziekanten van de katholieke muziekmaatschappij Door Eendracht naar Kunst en Vermaak «nodigen u allen uit op het zomerkoncert onder leiding van Rudolf De Ridder. Dit koncert wordt opgevoerd op de kiosk die zal opgesteld worden aan de Sint-Annakerk te Hamme Sint- Anna op 25 juli te 19.30 u. en is toegankelijk voor iedereen. Driedaagse 't Klokhuis, De Ring organiseert zaterdag 8 en zondag 9 augustus e.k. De verplaatsing gebeurt naar wens. De kamping kost 300 fr. per persoon, de trein heen en terug 400 fr. en voor eten en diverse materialen betaald men 1.300 fr. Inschrijvingen, mits een voorschot van 1.000 fr. wordt ingewacht in het lokaal. Zwemmen In de maanden juli en augustus is het gemeentelijk zwembad, Sportpleinstraat voorbehouden aan de vrouwelijke kristelijke organisaties op de volgende dagen: maandag van 10 tot 11 u. Woensdag van 10 tot 11 uur en op donderdag van 18.30 tot 19.30 uur. Wereldmissiehulp Op 25 juli zullen enkele mensen in de H. Hartparochie kleding die nog kan gebruikt worden inzamelen voor de missies. Hierbij kan men ook voegen bewaarbare levensmiddelen en schoenen. Afvaart van de Lesse A s- zonda9 2 augustus afvaart van de Lesse. Vertrek op de naars van verleden jaar opnieuw bij de spelers waren die twee ^arkt ,e 7 u- Inschrijven op de Sportdienst, gemeentehuis^ punten konden oogsten. Wie belangstelling heeft voor deze pen organisatie van de Sportdienst, de Sportraad en Jeugdhuis kaarting kan nog meedoen aan de tweede schifting die zal Leeuwerik onder het motto «Sport is tof», doorgaan op dinsdag 15 september vanaf 14 uur in café «De HnnHeichoure Lijmpot», Spoorwegstraat. De deelnemers worden na de wed strijd steeds vergast op lekkere boterhammen. In de rijksmiddelbare school, ingang Vijverstraat, grote handels- Wonnen al twee punten: De Puyseleire Gustaaf, Verspecht beurs met ri)k gestoffeerd programma. 80 stands op 8.000 m2. Alois, De Clercq Albert, Geerinck Elvire, Segers Honoré Zaterdag 8 oogst: open vanaf 14 u. Te 16 u. rondgang door de Verhelst Guillaume, wonnen één punt: Van Goethem Charles' brassband van de Molenberger Blaaskapelle en optreden van Hofman Caroline, Van Damme Adolf, Smekens Arthur, Van krachtpatser John Massis te 17 u. Te 21 u. «Stampen en Pottelberghe Albert, De Ridder Michiel, De Lentdecker jozef Dagen», Leedse country- folkgroep terug van weggeweest. Van Moortel Louis, Colman Henri, De Smet Helene, Goossens Zondag 9 oogst: te 15 u. poppenkast «'t Kapoentje», te 17 u. Prudence, Kerner Vaclav. De rest van de spelers veroverden rondgang en podiumoptreden door «The Apple M. Brassband», Sinds begin juli kan de Overmeerse en Uitbei'gse jeugd elke dinsdag en donderdag op de gemeentelyke jongens school terecht voor een hele dag gezonde ontspanning. Vorige donderdag kwam minister Lenssens zich overtui gen van het sukses van dit initiatief van de christelyke mutualiteiten (Jeugd en Gezondheid), samen met de plaatselijke jeugdbewegingen. nog geen enkel punt. Lebbeke «De Burgers» opnieuw samen in jeugdclub Toreken Oordegem en te 21 u. optreden van Salim Seghers. Vrijdag 14 oogst: te 14 u. Vader Abraham, Juul Kabas en Marleen en te 21 u. Liliane St.-Pierre. Zaterdag 35 oogst te 14.30 u. Grote Prijs Bert Van Hove, superkaarting en te 21 u. optreden van Mare Dex. Zondag 16 oogst te 15 u. catchgala met internationale modder- kamp en internationale kamp middengewichten en te 21 u. optreden van Bart Kaëll. Doorlopend tombola op de toegangs- 't kaarten. u„, Tiende Boerefeest Het is alweer een paar jaar geleden dat men het genoegen kon u r. - r> t smaken -De Bergers» aan hel werk te zien. maar op vr"dag 31 0p df^3e~®Yarl An™ert,' Bosstraat 54- 9aa' °P z0"da9 9 juli om 20 u. biedt Jeugdclub 'I Toreken iedereen de kans om J0??-61, f6?' f Boerefeest door. Inkom gratis. nog eens een en ander te hernemen. 14 14 «De Burgers», dat zijn Hendrik De Leeuw (gitaar, grollen en zang), Erik Robberecht (gitaar, grollen en zang) en Cornel Leunis (blokfluit, percussie, gitaar, grollen en zang), samen goed voor een avond verkwikkend amusement, gaande van buitenissige kolder tot intiem sentiment. Het drietal heeft mekaar destijds gevonden op de velden van de KSA-beweging te Heizijde en de muzikale link werd gelegd in het legendarische combo Crassaerts. Met zijn drieën hebben ze uit dit gedeeld verleden een reeks boeiende nummers gedistil leerd, op zeer gelukkige wijze verklankt door Hendriks virtuoze gitaarspel, de melodische fratsen van Cornel en de hoogst persoonlijke vertolkingen van Erik. U hoort het - of u hoort het niet - we hebben hier te maken met alles wat nodig is voor een enige avond: gezellige muziek, fijne tftkstftn pn ppn nnnoumnn nronninc aonnoL- LJ„i 14 00 tot 15.30: kleinvee-prijskamp voor kleine huisdieren (deelname voor kinderen tot 15 jaar); 14.00 tot 21.00: volksspelen voor iedereen: 15.30 tot 17.00: goochelshow met Prof. Sarkos; 17.00 tot 19.00: orgelmuziek; vanaf 19.00: breugelavond - muziek, zang en dans met orkest Dick Barry (Dirk Filip Bauters); doorlopend: regionale gastronomie met o.a. ovenkoeken, brood met kop of trippen, oud Zottegems bier. St.-Gillis-Waas teksten en een ongewoon grappige aanpak. Het is nu alleen Inzamelaktie Derde Wereld nog maar te hopen dat u die avond niets anders gepland hebt. Op zaterdag 1 augustus gaat te Sint-Pauwels een goederenin- Dat zou bijzonder jammer zijn. zameling door voor de derde wereld Begunstigden zijn de v d j jonge kerken in Afrika, Azië en Latijns-Amerika. De inzamelaktie v.r. jongens voor de 45e keer op kamp wordt georganiseerd door vzw Wereldmissiehulp in samenwer- Voor de 45e keer gaan de jongens van het Lebbeekse V.P., kin9 met de Pauselijke Missiewerken en Caritas Catholica Wat georganizeerd door Chiro Krikojo, dit jaar weer op kamp. kan allemaal meegegeven worden? Alle bewaarbare levens- Op dinsdag 11 augustus vertrekken een honderdtal Lebbeekse middelen, kleding, schoenen en dekens, knapen met pak en zak naar het kamphuis 'De Viqqel' Gruitroderkiezel in Bree. Te midden van het bosgroen Limburgs Opendeur fuchsia s eikenhout slaan ze 10 dagen hun tenten op. Op zaterdag 1 en zondag 2 augustus stelt Erna Van Britsom- Op zondag 16 augustus houden ze hun grootse en enige Van Wiele haar plantenserres en tuin open voor het publiek, bezoekdag. Telkens van 10 u. 's morgens kan men de talloze fuchsia's gaan Hierop is er weer voor alle bezoekers van alles te beleven rond bewonderen in de Lijkveldestraat 92, te Sint-Pauwels. Enquête Het voorstel voor dit initia tief kwam van Jeugd en Gezondheid, een afdeling van de Christelijke Zieken zorg. «Wij gingen daar graag op in», vertelde Ro ger Blanquaert de minister. «Eerst peilden we de ou ders van de kinderen in de verschillende scholen, via een enquête. Liefst 95% van de formulieren kwa men terug en daarbij was er een meerderheid die 2 da gen Speelpleinwerking vroegen.» Jeugd en Gezondheid zocht daarop kontakt met de plaatselijke jeugdbewegin gen Chiro, KLJ en JZN. Deze waren bereid voor de nodige monitoren te zorgen en samen een programma op te stellen. De opkomst was, zelfs voor de mensen van Jeugd ,en Gezondheid, een sukses. De eerste dinsdag waren er 71, daarna varieerde het van 97 naar 84 mede doo^ de kampperiodes van de Chiro-groepen. «Zoveel hadden we er niet ver wacht», zegt Jo De Bock, koördinator van Jeugd en Gezondheid. «Dit was be doeld als een test en toont wel de behoefte aan. Speel plein- en vakantiewerking kennen meer en meer suk ses. Mensen gaan mis schien minder met vakantie en vele ouders gaan beide werken, zodat voor een deel van de grote vakantie opvangmogelijkheden wor den gezocht. Voor de kin deren zelf duurt de vakan tie soms ook te lang om zelf altijd de nodige variatie in hun aktiviteiten te stoppen. In Overmere is er minder nood aan opvang. Bij kleinere gemeenten wordt die meestal verzorgd door grootouders of familie. Hier wordt vooral gezocht naar speelmogelijkheden.» De kinderen worden in ver schillende leeftijdsgroepen ingedeeld en worden bege leid door degelijk opgelei de leiders. Enkele volwas sen-begeleiders zorgen voor de praktische zaken: Roger Blanquaert, Frieda Goosens, Katrien Van de Vondel. Danny De Bock en Robert Audenaert. Voor het Overmeerse Zie kenfonds is dit initiatief ze ker een sukses. Men kan de bevolking een nieuwe vorm van dienstverlening geven, die daarbij nog zelfbedrui- pend lijkt te zijn. De bij drage van de kinderen voor verzekering en vieruurtje volstaat om de kosten te dekken.

De Voorpost | 1987 | | pagina 13