DIRK VAN MOSSEVELDE DERDE IN NATIONALE BAANKAMPIOENSCHAPPEN EDWIN ENTHOVEN IS STERK OPDREEF MARC MACHARIS SNELSTE VAN VIER FRANCIS JANSEGERS IN BAASRODE GINO VERBRAEKEN HEEFT NOG TE WEINIG KRACHT ALS AMATEUR PETER LEMAIRE IN SINAAI CHRIS SLEEUWAGEN TEVREDEN OVER EERSTE AMATEURSJAAR RENE DE BRUEYKER IN BERLARE WALTER JORIS INHAMME BRUNO AELBRECHT IN WAASMUNSTER TONY AKKERMANS IN WAASMUNSTER FRANKIE WEEMAES IN BAASRODE De Voorpost - 31.7.1987 - 19 WIELRENNEN LIEFHEBBERS IN ZELE Slechts 21 renners trotseerden regen en wind in deze liefheb berswedstrijd te Zele. Ondanks deze lage opkomst toch heel wat kwalitatieve na men tussen het deelnemers veld. Eén ervan, Hendrik Caetho- ven, de plaatselijke renner, was trouwens de eerste aanval ler van de wedstrijd. Hij kreeg in de derde van de 11 af te leggen ronden het gezel schap van Willy De Backer en Willy Vereecken, meer dan een halve minuut winst zat er echter voor dit drietal niet in, zodat alles een ronde later te herdoen was. Weer was Hendrik Caethoven de grondlegger van de volgen de ontsnapping. Nu waren Mare Macharis en Piet De Wil de meegeschoven met de moe dige Hendrik en blijkbaar wa ren dit betere vluchtmakkers dan in het begin van de wed strijd, want al vlug konden zij een minuut voorsprong bijeen- fietsen. Maar de inspanningen begon nen nu toch wel te. wegen voor Caethoven die reeds 80 km. in de spits van de wedstrijd streed tegen de grillen van de natuur. De voorsprong begon stilaan te krimpen en een hergroepe ring liet niet lang meer op zich wachten. Zo ver is het echter niet geko men want toen de voorsprong nog slechts een paar honderd meters was, sprong Mare Ma charis van zijn twee opponen ten weg en begon een solo vlucht. Dit kon hij twee ronden met sukses volhouden tot er steun uit de achtergrond kwam op dagen, met Piet De Wilde, Guido Haentjes en Frangois Caethoven. Dit viertal reed meteen de be slissende wending van de wed strijd bijeen want met nog een tweetal ronden te gaan leek niemand uit de achtergrond nog de kloof te kunnen dichten. De vier koplopers bleven broe derlijk bij elkaar en spurtten om de overwinning, hierin toonde Mare Macharis zich de snelste voor Piet De Wilde, Guido Haentjes en Frangois Caethoven. 40 sek. later won Mare Verslij- cke dan nog de spurt van de geklopten voor een fel aan dringende Willy De Backer. Wielrennen in het Land van Aalst AMATEURS Wielrennen. Lieven Braeck- man werd tijdens de nationa le kampioenschappen derde in de afvallingskoers en vier de in de puntenrit. Hij was derde in de eindstand der amateurs op de baan (arch) De uitslag 1. Mare Macharis (Lokeren) de 110 km., in 2u40 min., 2. Piet De Wilde, 3. Guido Haentjes, 4. Frangois Caetho ven, 5. Mare Verslijcke op 40 sec., 6. Willy De Backer, 7. J.P. Terneus, 8. Willy Vereec ken, 9. Chris Blommaert, 10. Patrick Heirewegh. M.S. Aalstenaar Dirk Van Mosse- velde telt in Sijsele de dagen af. Hij moet nog zowat een maand «dienst aan het vader land» betonen, tot eind au gustus. Hij heeft het echter niet ge makkelijk gehad om het wiel rennen te kombineren met sol daatje-spelen. De militaire overheid was niet geneigd om trainingsfaciliteiten toe te staan. Hooguit het uurtje «sport» in de kazerne mocht hij inruilen voor een fietstrip en af en toe een halve dag om eens wat kilometers te malen. Maar lange bataljonsmarsen bleven de 19-jarige wielrenner niet gespaard, net zo min als nachtoefeningen en wacht beurten. Dan mag je nog zo'n goede konditie hebben, als je midden in de week 25 kilome ter in militaire snelpas moet afhaspelen kom je gegaran deerd niet met «goede» benen aan de start in een weekeinde- wedstrijd. Desondanks reed hij zich toch een keer of acht bij de eerste tien dit jaar. En na augustus is er de ambitie om nog eens flink door te gaan voor het seizoeneinde en daar op aansluitend minstens nog een maand op de Gentse wie lerbaan te fietsen. Want de «piste» ligt hem wel. Als militair nam hij deel aan de nationale kampioenschap pen en hij reed daarbij twee zilveren medailles bij mekaar. Zowel in de «1 km tijdrijden met stilstaande start» als in het onderdeel «snelheid», stond Dirk Van Mossevelde op het ereschavotje. Vooral aan de snelheid heeft hij goede herin neringen, want in de eerste reeks klopte hij topper Werni- mont. Maar gebrek aan ervaring en het ontbreken van een tikkel tje geluk, zorgden ervoor dat de Waal in de twee daaropvol gende reeksen toch het laken naar zich toe haalde. De Aalstenaar zit ook al met zijn gedachten bij de nieuwe, nog aan te leggen wielerbaan, waarop ooit eens de wereld kampioenschappen zullen georganizeerd worden, als al les goed gaat tenminste. Op 25 en 26 juli gingen de Belgische kampioenschappen op de baan door in het Luikse Rocourt. Die baan ligt zwaar der dan de betonpiste in Lan- gerbrugge, maar dat hoeft niet direkt een nadeel te zijn. Dirk liet zich inschrijven voor de spurt, samen met 15 andere renners en ook voor de km met stilstaande start, waarvoor 23 renners opdaagden. Op de wielerbaan van Ro court bracht Dirk het tot de halve finales in de reeks snelheid. Hij verloor twee maal tegen Schoofs, maar voor de derde en de vierde plaats won hij vrij vlot te gen Ista. In de kilometer tijdrijden zonder aanloop werd hij achtste. Gino Yerbraeken laat zich wel vaak opmerken als een werklustig renner, maar komt bij de ontknoping telkens wat te kort om een kans te maken op de overwinning. De amateur uit St. Gillis-Waas komt er spontaan voor uit dat het hem nog aan kracht ontbreekt. Het is zijn bedoeling om daar in de komende winter wat aan te doen. Ongunstig is de kompetitie nu ook weer niet verlopen. Enige tijd geleden werd hij nationaal kampioen bij de militairen. Vorig weekeinde eindigde hij derde in St - Lenaerts. «Jan Vervecken is er vroeg voorop geraakt. Ik heb gepoogd om mijn wagentje aan te pikken maar slaagde er niet in. Ik zat in een achtervolgende groep en in de spurt voor een ereplaats werd ik tweede. In Herzele verging het mij maandagnamiddag niet zo goed. Door het slechte weer had ik de dag tevoor niet getraind. Dat is natuurlijk geen exkuus, wel de voornaam ste oorzaak van de mindere prestatie». Gino Verbraeken heeft meer in zich dan hetgeen hij tot nu toe bewees op de weg. Ernstige en joviale jongen die hij is, is hij vaak in het peloton een speelvogel. «Om met de beteren te wedijveren moet ik sterker worden», stelt Gino vast. «In de winter wens ik daaraan wat te doen door o.a. te crossen in het veld. Na de kompetitie neem ik eerst een week of twee vakantie in Joegoslavië alvorens aan het winterwerk te beginnen. E.G. Op zo'n vijf kilometer van het einde ging Francis Jan- segers in Baasrode alleen aan de haal. Spoedig had hij een ruime marge ver worven en bleef tot de fi nish buiten schot. Daar be droeg zijn voorsprong op de achtervolgers zo'n 25 se- konden. Zesendertig ren ners waren in Baasrode aan de start verschenen. De eerste initiatieven werden genomen na zo'n 20 km. door Gino Verbraeken, Tony De Ridder en Geert Joos. Zij bleven enige tijd in de spits rijden maar kre gen er later het gezelschap bij van Mare Macharis. Na dien sloten vijftien renners aan waarvan Luc Schoc- kaert nog zou wegvallen. Met zijn twintig trok men de finale in. Francis Janse- gers zou er in slagen om de spurt tg ontlopen. De strijd voor de tweede plaats werd een biezonder spannende aangelegenheid gewonnen door Frankie Weemaes, voor Rudy Vingerhoets, Frankie Wielandt en Willy Vereecken. E.G. Wielrennen in het Land van Aalst LIEFHEBBERS Peter Lemaire uit Merksem behaalde in Sinaai een achtste seizoenzege. Op een paar kilometers voor de streep was hij licht voor op geraakt in het gezel schap van de Nederlander Rene Haast waartegen hij, zij het zeer nipt, de spurt won. Ongetwijfeld was Haast de centrale figuur in Sinaai. Hij ging ook als eerste in de aanval, maar werd bijge haald. Na 30 km. gingen Garry De Cock, Luc Be niers, Jan Maas, even later gevolgd door de Engels man Masefild in de aanval. Dirk De Cauwer en René Haast sloten later aan, zo dat we zes leiders kregen. Zo'n 25 km. bleven ze aan de leiding fietsen waarna onder impuls van Gino De Backer een hergroepering tot stand kwam. Geregeld poogde de Ne derlander Haast uit de groep weg te geraken. Zijn demarrages resulteerden in een reeks premies. Op het laatst gelukte het hem dan toch om Voorop te geraken in het gezelschap van Peter Lemaire tegen wie hij in de spurt nipt de duimen dien de te leggen. Even later won Gino De Backer de pelotonspurt. E.G. Wielrennen. Edwin Entho ven (arch) Edwin Enthoven behoort momenteel tot de betere amateurs in het Waasland. De twintigjarige renner uit Stekene behaalde in Leerbeek zijn derde sei zoenzege. Van bij het begin evolueerde hij in de spits. Op het laatst voelde hij zich fit genoeg om een aktie op te zetten en afgescheiden winnaar te worden. Edwin zelf over de wedstrijd: «Het was lastig koersen op een sterk hellend parcours waar zich nog van die ouderwetse kasseien bevinden. Met zeven zijn we voorop geraakt. Het tempo lag hoog, er stond een sterke wind en de ene demarrage volgde op de andere. Eerst schoot Post in aktie. Later ging De Coster op pad. Ik lag op de loer, reageerde telkens en counterde de laatste vluchter. Met nog zo'n drie kilometer te rijden ben ik zelf in de aanval gegaan.» Edwin Enthoven heeft in deze kompetitie een mindere periode meegemaakt. «Enige tijd sukkelde ik met een weerbarstige konditie. Eén en ander bleek met het bloed te maken te hebben. De overschakeling naar een nieuwe fiets verliep niet eenvoudig. Weken heb ik eraan gesleuteld alvorens hij ideaal op mijn gestalte stond afgesteld. De laatste weken ben ik aan een groeiende konditie toe. Bovendien ben ik met vakantie, waardoor ik voluit kan gaan. De werkomstandigheden waren de laatste tijd niet ideaal. Ik ben tewerkgesteld in een bedrijf waar ik meubels met verf moest bespuiten. Een niet al te gezonde bezigheid waaraan nu een einde is gekomen.» Volgend weekeinde start de Waaslander in een klimkoers te Geraardsbergen. Waar er moet ge werkt worden is hij voorop. Tijdens de komende winter staan een aantal cyclo-crosswedstrijden op het programma. In het veld wil Edwin Enthoven kracht opdoen om volgend jaar op de weg nog sterker te kunnen uithalen. E.G. LIEFHEBBERS LIEFHEBBERS Halfweg het wiclerseizoen pol sten we Chris Sleeuwagen over zijn wielerprestaties tot nu toe - Ik rij regelmatig bij de eer ste tien, vertelt de Merenaar: een vierde plaats, een paar zesde eens zevende... Sedert januari ben ik er 19, en bijge volg diende ik van in het begin bij de amateurs aan te zetten. Ik werd meteen klubkampioen en in m'n tweede wedstrijd te Vollezele (Geraardsbergen) fi nishte ik 7de op 150 deelne mers. Die behoorlijke presta ties dank ik voornamelijk aan een sterk verbeterde gezond heidstoestand Voorheen suk kelde ik regelmatig eens met de lever, maar sedert ik me liet behandelen bij dokter Mer- tens. gaat dat al stukken beter. Af en toe ga ik eens te rade bij Lucien Van Impe, en ja, als die het niet weet wat je moet doen voor je sport, dan weet niemand het... Een tijdje gele den reed Chris Sleeuwagen de Ronde van Limburg. - Het was de eerste maal dat ik een meerdaagse rittenwed- strijd reed. Al bij al is het meegevallen. Vijf dagen na mekaar, ritten van om en bij de 150 km is niet niks, zeker niet tussen zoveel goeie oudere renners. Ik kwam weliswaar niet te veel aan bod vooraan in de prijzen, maar alles bij me kaar draaide ik toch goed mee. Van 28 juli tot 2 augustus treed ik aan de start van de Ronde van Wallonië. Als voorberei ding hierop zal ik tijdens de week al eens meer koersen en misschien wat meer wedstrij den met een bergachtig par cours opzoeken. De merenaar is in principe voorstander van «lastige» wed strijden, daar komt hij het best aan zijn trekken, vindt hij. Legerdienst moet hij niet meer en als werkloze heeft hij voor lopig tijd genoeg om te kunnen trainen. Nu al kijkt hij uit naar de volgende winterperiode om met een degelijke basistraining (veldrijden, powertraining, gymnastiek) het volgende sei zoen nog sterker voor de dag te komen. FVN LIEFHEBBERS Walter Joris is afgeschei den winnaar geworden in Hamme. De amateur uit Deurne wist op enkele kilo meters voor de finish aan de aandacht te ontsnappen en realiseerde een kleine voorsprong die hij tot het einde kon behouden. Het werd metéén zijn tweede seizoenzege. Amper dertig amateurs na men de start in Hamme en na zo'n 25 km. werden de teerlingen geworpen, toen zich tien renners in de spits verenigden: José Rooms, Marc Ydens, Bart en Pa trick Heirewegh, Luc Be niers, Walter Joris, Vic Senden, Peter Van Huffel, Gaston Pieters en Guy Verberckmoes. Binnen de kortste keren hadden de tien leiders een riante voorsprong verwor ven. Op zeker ogenblik be droeg die zelfs bijna 2 mi nuten. Intussen kwam er wel reaktie in de achter grond en werd de voor sprong van de kopmannc-n tot zowat 40 sek. geredu ceerd. Tot de finish zouden ze echter weten voorop te blijven. Bart Heirewegh poogde enkele keren om weg te geraken maar kreeg niet de minste vrijheid. Op het laatste zou Walter Joris weten te ontsnappen. Hij won licht afgescheiden voor Gaston Pieters. De spurt voor de derde plaats werd gewonnen door Bart Heirewegh voor Peter Van Huffel. E.G. Rene De Brueyker uit Aalst won licht afgeschei den te Berlare. Op enkele kilometers van de streep trok hij in de aanval. De negen andere renners waarmee de Aalstenaar eerder voorop was geraakt, aarzelden ietwat te lang waardoor hij dadelijk een kloof kon slaan. Direkt na het vertrek kwam er leven in de brou werij toen Frangois en Hendrik Caethoven in de aanval gingen samen met Danny Raes en de latere winnaar. Willy Vereecken, de Nederlander Jan Maas, Guy De Jonghe en Luc Schuemspy konden even later hun wagentje aanpik ken en nog wat later sloten Peter Van Huffel en Willy De Backer de rij. Tien lei ders dus die tot de finish zouden voorop blijven. Er kwam nog wel reaktie van negen achtervolgers met o.m. Ronny De Vreese, Patrick Nimmegeers, Guy Verberckmoes en Dirk De Cauwer. Even zaten ze de leiders op de hielen, maar verzeilden uiteindelijk weer in de achtergrond. Vooraan werd er taktisch gespeeld. Willy Vereecken poogde zich op een kleine twintig kilometer uit de voeten te maken en genoot hierbij de steun van Rene De Brueyker. De acht an deren bleven niet op de ganzen passen en grepen de twee vluchters bij het nek vel. Rene De Brueyker verscheen dan een tweede keer op de proppen. Hij bleef voorop tot de finish waar 20 sekonden later Frangois Caethoven de spurt won voor de tweede plaats, voor Willy De Backer. E.G. LIEFHEBBERS De Buggenhoutenaar Bru no Aelbrecht behaalde in Waasmunster zijn eerste overwinning. Hij was lid van een leidersgroep die negen renners verenigde. Van ver begon hij aan een spurt en hield stand tot de finish. Edwin Enthoven werd tweede voor de Ne derlander Antoine Goens- se en Geert Janssens. Na zo'n vijftien kilometer kwam een eerste ontsnap ping op gang met Gaston Pieters - zeer bedrijvig -, Wielrennen. Bruno Aelbrecht, de solduat-amateur, won in Waasmunster (dw) Bruno Verwilghen, Antoi ne Goensse en Dick Van Zanten. Een paar kilome ters verder sloten ook Jo- han De Prekel, een flinke Edwin Enthoven, Geert Janssens, Guy Van Hese, Bruno Aelbrecht en Gino De Pauw zich aan bij de vier leiders. Half wedstrijd hadden deze renners een voorsprong van zowat an derhalve minuut gereali seerd op het peloton. Het was toen duidelijk dat Bru no Verwilghen moeite had om het tempo te .volgen. Even later moest hij ook greep lossen. Naarmate de finale in zicht kwam poog den Gaston Pieters en Ed win Enthoven herhaalde lijk om een spurt te ontlo pen. Telkens mislukte die onderneming. Met negen trok men dan uiteindelijk naar de streep waar Bruno Aelbrecht zich de snelste toonde. E.G. Even leek het erop dat Pa trick De Wael uit Belsele winnaar zou worden in Waasmunster. Hij draaide als eerste uit de laatste bocht, behield enige tijd een komfortabele positie, maar werd toen voorbij ge reden door Mare Macharis, die evenwel in een vlijm scherpe spurt voor de Ne derlander Tony Akker mans het onderspit moest delven. Met 68 renners kreeg men behoorlijk wat sportieve belangstelling in Waasmunster. Vrij vlug waren de teerlingen gewor pen. Na 25 km. gingen Pe ter Kant, Ad Polak, Tonny Akkermans (drie Neder landers), Patrick De Wael, Guy Verberckmoes en Mare Macharis in de spits rijden. Even later kregen zij gezelschap van Pascal Fouconnier, Tonny Nagels, Luc Beniers en Hendrik Caethoven. De tien leiders zouden een voorsprong van anderhalve minuut realise ren. Het peloton viel intus sen in stukken en brokken. Guido Haentjes, Gaston Pieters, Edwin Hendrickx, Dick Bal, Danny Cant, Marc Galle, Luc De Bruy- ne, Frangois Nauts en Guy Van Hese poogden nog een tegenaktie op te zetten. Hoewel de tien leiders ter rein moesten prijsgeven en hun voorsprong tot 40 se konden werd gereduceerd, bleven zij toch onbedreigd in de spits. In de spurt was Tony Akkermans uiteinde lijk iedereen te snel af. E.G. Wielrennen. René De Bruecker uit Aalst won met voorsprong de amateurskoers in Berlare LIEFHEBBERS Frankie Weemaes behaal de in Baasrode-Dender- monde zijn eerste seizoen zege. Op zo'n vier kilome ter van het einde ging de Waaslander alleen aan de haal en realiseerde een lichte voorsprong die hij tot de streep behield. Jean- Claude Florkin won later de spurt voor de tweede plaats voor Garry De Cock, Frankie Wielandt en Willy Vereecken. 63 renners aan de start in Baasrode en in de tweede van 14 af te leggen ronden gingen acht renners in de aanval. Later sloten er zich zeventien aan waardoor men 25 manschappen aan het kommando kreeg. Naarmate de wedstrijd vor derde werd er sneller gere den en dat maakte dat ook een schifting werd doorge voerd. Negen renners zou den op vier ronden van het einde in de spits blijven. Willy Vereecken, Garry De Cock, Richard De Rid der, Bruno Aelbrecht, Frankie Wielandt, Jean- Claude Florkin, Frankie Weemaes, Peter Van Nuf fel en Piet Van Rij. Zowel Peter Van Nuffel als Ri chard De Ridder poogden op het laatst om de spurt uit de weg te gaan. Telkens werden ze gegrepen. Fran kie Weemaes had meer ge luk toen hij zich op vier kilometer van het einde uit de voeten maakte en tot de finish een kleine voor sprong wist te behouden. E.G.

De Voorpost | 1987 | | pagina 19