Constant en Louis per fiets naar Rome Zelfs de regen Zesde Molenfeesten op Oordegems «Hof te Landegem» Bistier - litmii - i» lilieMiitriil r~ Dienst Kijk- en Luiste nu te Aalst fcEWWU Een tocht vol hindernissen Iffin Ho Pilrlrolinn niot Hovon Voor wie iets beter zoekt LimBERGgn De Vlaamse Dienst Kijk- en Luisterpehi'km ni Aalst. Hij vindt er een voorlopig onderkïhuen ojngd^y gebouwen van het vroegere fabriekscompTeï "«'Be Couverture» in de Schoolstraat. Om het gebouw operationeel te maken waren wel een slordige 20 miljoen noodzakelijk. Het betreft hier uiteraard een voorlopig onderkomen maar er bestaan plannen om «binnen afzienbare tijd» een nieuw, eigentijds ge bouw voor deze dienst op te trekken op de reeds veel besproken gronden van de vroegere stokerij Lion D'Ór tussen Eendrachtstraat en Wijngaardveid. Voor de vele ambtenaren van deze dienst - 75 van de 182 komen uit de regio Aalst - wordt het een unieke kans om werk te hebben in eigen streek. De deuren van de nieuwe dienst staan open vanaf 1 Uitgerekend op de nationale feestdag ontving Meldert enthousiast met muziek en vaandels, met massa's bloemen en geschenken zijn twee fietshelden na hun merkwaardig exploot. Op de fiets reden Constant Beeckman (44), elektricien en Louis Aelbrecht (50), werkzaam bij Delhaize, inderdaad naar de Eeuwige Stad. Begeleid door licentiaat in de rechten, Rob Van Bever uit Aflligem en aanvankelijk uitgeleid door motard Ben Beeckman. Quasi vanzelfsprekend met een «convoyeur» als Rob Van Bever was de planning terdege uitgekiemd. Men zou Rome (1.890 km.) vervoegen in negen ritten, twee dagen te Rome verbleven, één dag spenderen aan de beklimming van de top van de Stelvio door begeleider Van Bever, en in twee dagen terugkomen in de motorhome naar Meldert. Zo simpel verliep de trip was voor de nodige assis- integendeel met dit niet echter niet. tentie en om eventuele mi- meer zo nieuwe vehikel Waar de motorhome er bij serie op te vangen had men heel wat miserie. Oorzaak van dagen tijdverlies, van afslanking van hun verblijf in Rome en van uiteinde lijk twee dagen later terug thuis. Dat ze van in Arlon gekon- fronteerd werden met na tionale vlaggen, alhoewel duidelijk wetend waarom die er hingen, maakte hen alleszins blij. Ze waren te rug in eigen land. Bijna thuis waar een grandioze ontvangst hen wachtte. Doch daarvan kregen ze enkel vermoeden toen na telefonisch kontakt Lea Bruyninckx, echtgenote Aelbrecht, het tweetal be zwoer alleszins niet vóór 16 u. terug te Meldert te zijn. Dat deed inderdaad een aantal vermoedens rij zen. En die werden inder daad bewaarheid. Met vlaggen en wimpels Enkele minuten na 16 u. daagde inderdaad te Mel dert in de Dorpstraat de fameuze motorhome «Ro- ma» op met erin de twee moedige fietsers, de mo tard die hen terug had ver voegd en uiteraard chauf feur Van Bever. Naast chauffeur ook de man die Aalst. Ook pastoor De Grez kwam de pedaalridders gelukwensen (a). Aalst. Met kennersoog de aren keuren (a) lees pagina 2 en 3 alle praktische klusjes voor eigen rekening nam. Mel dert toonde zich nog nooit zo patriotisch, want zoveel driekleuren had men er op 21 juli nog nooit gezien. Het werd dan ook een har telijk weerzien, een gekus zonder einde van vrouw, kind en voor Louis ook kleinkind en een handenge ven aan de hele buurt. Zelfs een gelegenheidspo dium was opgebouwd waarop de drie helden moesten plaatsnemen om naast tientallen bekers en nog meer bloemstukken ook een allerlaatste ge schenk in ontvangst te ne men. In een reuzegrote doos, verpakt in vele tien tallen kranten - «juist ge past want ik heb 14 dagen geen gazet gezien» - zei Constant, zat een gelegen heidsgeschenk verscholen. Na minutenlang uitpakken, bleek dit een... riem te zijn. Daarover verneemt u straks wel meer. Ondertus sen werd onze «Braban^on- ne» gespeeld, die wellicht door velen voor de eerste maal, waterlanders in de ogen bracht en werd gezon gen van «Alle wegen leiden naar Rome» en «Arrividei- ce Roma». Daarna werden natjes en droogjes massaal Aalst. Louis Aelbrecht heeft er zijn goed humeur niet bij verloren (a). verwerkt. Toen ondergete kende huistoe ging, had men pas de veertigste fles schuimwijn ontkurkt. Con stant moest zich wel enigs zins van dit gelag distancië- ren, want de volgende dag moest hij aan de uitlichting van Hof ter Linde en de eraan palende boomgaard voor de Pikkeling, be ginnen. Een andere klus. In de schaduw van de Fauconniermolen Drieëntwintig uur gedwongen oponthoud Reeds de eerste dag, na 145 km. tot in Celles voorbij Dinant, afgelegd in vijf uur, liet de motorhome het afweten. De aandrijfas (misschien verstaat u het beter als ik spreek van car- danas), was stuk. Een duur en daarenboven ter plekke quasi onvindbaar onder deel van de Bedford. Mo tard Ben Beeckman, spe cialist van old-timers en al wat met auto's te maken heeft, wist echter vlug raad. Op speurtocht in een paar café's maakte hij ken nis met een gewillig man die wist waar zich autokerkhoven bevonden. En daar vond Ben wat hij nodig had. Maar demonte ren, overbrengen en mon teren slorpte toch 23 u. op, zodat slechts met één dag vertraging op het voorziene schema kon worden gestart. Inhalen! Men zou die dag wel inha len, mits elke dag wat lan ger te rijden. En op zater dag was men dan ook quasi zo ver. Tot een ander «inci dent» hen heel wat meer last opleverde. Vervolg op blz. 4 Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie W JAARGANG NR. 30 - U F Tgdens het weekend van halfoogst, meer bepaald op vrijdag 14, zaterdag 15 en zondag 16 augustus brengen «De Molenvrienden» samen met de Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia Oordegem op en rond het historisch Hof te Landegem in de schaduw van de Fauconniermolen een denderend programma onder het motto «Beter dan ooit». De Molenfeesten te Oordegem kennen dit jaar reeds hun zesde editie. Met enige aarzeling zes jaar terug gestart op initia tief van enkele mensen die de gemeente wat nieuw le ven wilden inblazen zijn de Molenfeesten uitgegroeid tot een meerdaags festijn dat ver de grenzen van het Oordegemse streek is ont groeid. Een steeds groter bezoe kersaantal noopt de organi satoren er ook deze keer toe het beste van het beste te bieden. Iets waar promo tor Robert De Mulder met zijn groep medewerkers blijkbaar weer schitterend is in geslaagd wanneer men het programma en de waai er aan attracties ziet. Het motto voor deze feesten «Beter dan ooit» is dan ook geenszins overdreven. Hof te Landegem Deze historische hoeve is van Frankische oorsprong, was een hoofddeel van de Abdij Affligem en evo lueerde tot een heerlijk heid. Een kwarteeuw terug werd ze eigendom van dr. Sierens, gekend internist en na dezes dood werd aan nemer De Brandt uit Baas rode er eigenaar van. Tot verleden jaar was André De Deurwaerder er de pachter van. De huidige woning dateert uit de 18e eeuw doch werd gerestau reerd in de 19e eeuw. Het gedeelte vooraan is totaal vernieuwd met oude zandsteen komend uit een Waals of Frans kasteel. De Fauconniermolen In tegenstelling met een an dere molen was deze van Fauconnier een stenen windmolen. Fauconnier, afkomstig uit de streek van Lessen pacht te de molen van de heer Van Landegem en werd dra een invloedrijk man. In staat van verval raakte hij in het bezit van de kommis sie van monumenten en landschappen die hem zou den restaureren. Door toe doen van burgemeester Roger De Cuyper kwam er uiteindelijk schot in de werken. In 1973 kocht de provincie de molen doch in 1976 brandde hij quasi to taal uit. Dat vertraagde uiteraard de herstellings werken. Toch kon hij wor den ingehuldigd in 1984. Wel werd naderhand vast gesteld dat er ergens tech nisch iets was misgelopen, doch daaraan werd verhol pen zodat hij nu, tijdens de feesten, zeker zal draaien. Tenminste als er wind is... Molenfeesten Vrijdag 14 augustus Bal met Vlaanderens ve dette nummer 1Will Tura Zaterdag 15 augustus: Vanaf 15 u. in de molen tentoonstelling van goua ches van de hand van de Aalsterse kunstenares Ed De Buck. T-Dansant rond het thema «Like an Egyptian», waar bij de tent in de gepaste sfeer wordt omgebouwd. Zondag 16 augustus: Een wirwar van aktivi- teiten: Tentoonstelling van goua ches van Ed De Buck in de molen Oude ambachten langs de tent Valschermspringers, waar bij een gekende Oorde gemse figuur mede een duo-sprong zal uitvoeren vanop 3.000 meter Heli-dopen Barbecue Secondenslag, met als hoofdprijs een kasbon van 20.000 frank. Plezier en leute met orkest in de tent Pannekoeken en vele ande re lekkere dingen. Expo «gouaches» van Ed De Buck in de molen Traditiegetrouw wordt het publiek ter gelegenheid van de Molenfeesten te Oorde gem vergast op een ten toonstelling in de molen. Voor de zesde molenfees ten werd hierbij een kun stenares uit de streek aan getrokken, namelijk de Aalsterse Ed De Buck. De gouache-techniek, on der andere ook gebruikt door de grootmeester Mar- gritte, laat haar toe in een prachtig kleurenpastel haar herinneringen, vooral va kantieherinneringen, op een eigen wijze aan haar kunstminnend publiek voor te stellen. De triptiek door de kunstenares ter gelegen heid van deze tentoonstel ling speciaal vervaardigd, wordt daarbij wellicht het middelpunt van de ten toonstelling, de moeite waard om te bekijken. Of om in de stijl van deze zesde molenfeesten te blij ven: «Beter dan ooit!» »Sekondenslag» kan u 20.000 fr. opleveren! Inderdaad, geen greintje overdrijving... 20.000 frank kan je rijker zijn, na je bezoek aan de Molenfees ten te Oordegem. Op zondag 16 augustus kan je er immers deelnemen aan een «secondenslag» waarbij de winnaar zo maar eventjes 20.000 frank ver dient. Een woordje uitleg. Op de perskonferentie van donderdag 23 juli wordt door de heer notaris Van Der Bracht een uurwerk geschonken door juwelier Daniel Baele, Grote Steen- weg. opgewonden en ver zegeld. De vraag welke hierbij wordt gesteld is: «Wanneer valt het uurwerk stil?» Degene die exact de mi nuut en de seconde weet te bepalen wordt de winnaar van 20.000 fr. Op zondagavond 16 augus tus rond 22 u. worden de zegels gelegd door de heer notaris Van Der Bracht im mers verbroken, en wordt bekendgemaakt op welk tijdstip het uurwerk is stil gevallen. LH Lede. De prachtig gerestaureerde Fauconniermolen zal draaien (Ih).

De Voorpost | 1987 | | pagina 1