IVO DE WACHTER, OSCAR VAN DER VURST EN DESIRE SONCK LANGS DE GROTE POORT TERUG! (l W.A.O.D. NIEUWS! ROGER BEELAERT VLOT SPURTWINNAAR Eerste overwinning voor Freddy Luyckx in Vrasene rlWM 20 - 31.7.1987 - De Voorpost B.W.C.L.-WIELRENNEN Het overgrote aanbod van wedstrijden en de vakantie van onze redaktie zijn er de oor zaak van dat we eerder be knopt moeten zijn. Daarom hebben we de laatste wed strijd, een Sterrit, onder de loupe genomen en voor het overige enkele opzienbare din gen verteld over renners die langs de grote poort zijn terug gekomen. Volgende week zijn we er opnieuw met de beknop te verslagen van de wed strijden. Bij de A-renners vielen vooral Bruno Heyvaert en Gino De Vos op. Zij domineerden het dubbele weekend. Ze kregen wel veel weerstand te verwer ken, maar slaagden er toch in om steeds het laken naar zich WIELRENNEN toe te trekken. Bij de B-renners was Eddy De Rijck de grote man. Hij over heerste het ganse veld en moest slechts een paar keer de duimen leggen. In Asse was het Hubert Loomans die voor eigen volk de bloemen kon veroveren met zijn gekende krachtige stijl. In Haaltert was de omloop zeer lastig met vijf tien maal de beklimming van de Keiberg. Daar kregen we een eerste zege van Jozef De Bruyne, verrassend maar ze ker verdiend. Bij de C-renners waren er ver schillende winnaars. Opval lend was de dubbele zege van Gustaaf Sonck. Hij jaagde reeds een gans seizoen op de overwinning. Het lukte hem de eerste week in Moorsel en de week nadien bevestigde hij die prestatie op de zware omloop van Haaltert. Ook Paul De Wever, tevergeefs op zoek naar de zege, kon eindelijk juichen. In Sint-Lievens-Hou- tem versloeg hij de ganse groep in de spurt. Ondertussen blijft het wachten op een zege van Raoul Verbraeken en Ri chard Becké. Bij de D-renners kregen we naast overwinningen van de oude getrouwen Willy Van Der Eecken en Gaston Van Den Hoecke een paar verras singen van renners die langs de grote poort zijn teruggeko men. Ivo De Wachter, twee maal winnaar dit dubbele weekend, lijkt er na zijn zware val volledig door te zijn en dat belooft voor de komende wed strijden. Ook Oscar Vander Vurst kon na een val en veer tien dagen verplichte rust op nieuw met de zege aanknopen., Désiré Sonck is nog zo'n geval. Twee maanden inaktief na een heelkundig ingrijpen, is hij reeds na zijn derde wedstrijd op het podium geklommen en dan nog na de zware koers in Haaltert. Zaterdag in Haaltert A- en B-reeksen Gino De Vos en Jozef De Bruyn Voor de eerste keer dat de Dit weekend kunnen de wielerliefhebbers weeral terecht in de Wase hoofstede voor enkele prachtmanifestaties. Op zaterdag 1 augustus worden de renners verwacht aan de Watermolendreef te St.-Niklaas. De inschrijving ge beurt in café De Sportvriend. Renners van de categorie D starten om 14.00 u. om 30 km. af te leggen, verdeeld over 15 ronden. Om 15.00 u. starten dan de inwoners van deze wijk om in een echt koerske nu eens uit te maken wie de echte Eddy Merckx van de straat is. Hier eveneens 30 km. verdeeld over 15 ronden. Om 16.00 u. komen de tenoren dan boven van de cat. ABC uit het Waasland; zij zullen 60 km. moeten overbruggen in 30 ronden om uit te maken wie met de mooiste prijzen aan de haal zal gaan (8.000 fr.). Op zondag 2 augustus is er dan een internationale wielerhoogdag in St.-Niklaas. Het spektakel begint 's morgens om 9.30 u. met een ploegentijdrit over 18 km. met ploegen van 4 renners. Er wordt gestart in reeksen van 3 ploegen met 1 minuut tussentijd. De tijd van de derde renner zal beslissend zijn voor de opname in de uitslag. Er worden liefst 20.000 fr. aan prijzen verdeeld. Om 14.30 u. is er dan nog een rit in lijn gepland over 108 km. verdeeld over 12 ronden van 12 km. De inschrijving voor al dit wielergeweld gebeurt in de permanence «Covee», Kapelstraat (Koopcentrum te St.- Niklaas). De prijsdeling van deze wielerhoogdag gebeurt in Taverne-Bistro aan het Stationsplein. Renners die niet hebben deelgenomen aan de ploegentijd rit mogen wel de start nemen in de rit in lijn. Eveneens op zondag 2 augustus kunnen de renners van de cat. EF aan de slag, maar dan wel in Lokeren. De inschrijving gebeurt in café St.-Elooi aan de Pontweg 38. De start voor de categorie E wordt gegeven om 13.30 u. en er zijn 10 ronden af te leggen, terwijl de te overbruggen ^fstand 60 km bedraagt. Om 15.30 u. kunnen de renners van de cat. F dan aan de slag om ook eveneens hetzelfde aantal ronden af te leggen, en evenveel kilometers. In beide categorieën zijn telkens 3.000 fr. prijzen te verdelen onder de winnaars. M.S. W.A.O.D. RENNERS CAT. C IN WAASMUNSTER 45 W.A.O.D. renners uit de cat. C namen de start aan de Statiestraat te Waasmunster, om over 7 ronden uit te maken wie zich als eerste bij het bloe menmeisje zou komen aan bieden. Deze eer viel uiteindelijk Ro ger Beelaert te beurt, de man uit Kieldrecht was naar het einde toe kunnen ontsnappen met Freddy Roelekens, Hu- bert Provoost, Roger Hoof en Paul Vervliet. In de laatste ronde konden zij net buiten een aanstormende groep blijven, zodat een spurt je onder de vijf koplopers moest uitmaken hoe de prijzen verdeeld werden. Op het spurtmeesterschap van Beelaert stond echter geen maat, zodat hij onbedreigd de ze wedstrijd won, voor Roele kens en Paul Vervliet. De uitslag: 1. Beelaert Roger (Kieldrecht) Paul, 4. Roger Hoof, 5. Hu- 55 km. in 1 u. 10 min., 2. bert Provoost, 6. Etienne Fleu- Roelekens Freddy, 3. Vervliet ry op 15 sec., 7. Charles Smet, fANKAlUj WAOD-wielrennen. Roger Beelaert na zijn zege in de C-reeks te Waasmunster (dw) 8. Raf Novels, 9. Julien Ro- Webb, 13. Joël Wijnsberghe. giers, 10. Modest Smet, 11. M.S. Erik Meiressonne, 12. Graham W.A.O.D. WIELRENNEN De eerste kermisprijs voor WAOD te Vrasene is uit gegroeid tot een zeer ge nietbaar sukses. Het voorspel voor de toeristen werd een afval- lingskoers met ten slotte een groepsspurt die gewon nen werd door Vrasenaar Karei Van Osselaer, tot grote vreugde van het publiek. De 48 WAOD-liefhebbers, de weg opgezonden voor 77 km of 12 ronden, maakten er een spannende koers van. De Zuid-Afrikaanse gast- renners lieten van in de eerste ronde zien dat ze de verre reis niet gemaakt hebben om hier als be ginnelingen door te gaan. Jacobs en Smith ontsnap ten en namen tot 35" voor sprong. De Wase renners niet zinnens om de kaas van hun brood te laten snoepen, bundelden hun krachten en halfkoers wa ren de vluchters eraan voor de moeite. Nieuwe ont spanningen van Luyckx, Meul, Peters met in hun spoor telkens een of twee Afrikanen droegen niet ver. In de voorlaatste ron de kregen onder impuls van Mare Borggraef, vijf ren ners voldoende voorsprong om uit te maken. Luyckx zette zich van ver aan de leiding en won eer der gemakkelijk. De groep spurtte voor de zesde plaats en het werd weer een onderonsje tussen de rappe pedalen Despeels en Beelaert. Uitslag; 1. Freddy Luyckx (Waas munster) de 77 km in 1.47) 2. Mare Borggraef (Burcht), 3. Koning Jacobs (Zuid-Afrika), 4. Lourens Smith (Z.A.), 5. Ludo Lauwers, 6. William Des peels, 7. Roger Bedlaert, 8. Han Meul, 9. Theo Wul- lens (NI), 10. Willem Osse (NI), 11. Patrick Demaere, 12. Modest Smet, 15. Ju lien Demol, 16. Etienne Fleury, 17. Gerrit Decau- wer, 20. Mare Vander- meulen. WAOD-TROFEE WAASLAND 1. William Despeels, Beve- ren, 447 p., 2. Marc Borg graef, Burcht, 374 p., 3. Roger Beelaert, Kiel drecht, 357 p., 4. Patrick Demaere, Nieuwkerken, 305 p., 5. Freddy Luyckx, Waasmunster, 296 p., 6. Etienne Fleury, Melsele, 272 p., 7. Jan Meul, Beve- ren, 252 p., 8. Modest Smet, Zwijndrecht, 244 p., 9. John Hendrickx, Nieuw kerken, 224 p., 10. Marc Vandermeulen, St. Ni klaas, 210 p., 11. Patrick Bolssens, Kieldrecht, 203 p., 13. Gerrjt Decauwer, Moerzeke, 159 p., 12. Ju lien De Mol, Belsele, 160 p., 14. Herman Van Haver, Moerzeke, 150 p., 15. Luc Puimege, Eksaarde, 149 p., 16. Marco Smet, Beveren, 146 p., 17. Felicien Claes- sens, Grembergen, 145 p., 18. Patrick Vanclapdorp, Belsele, 129 p., 19. Eric Seeldrayers, St. Niklaas, 128, 20. Erwin Van Sande, St. Niklaas, 125 OVWF -Wielrennen. Arseen Filips uit Overmere won de B-reeks aan het Donkmeer (jj) BWCL te gast was aan de Keiberg. kwamen 51 renners opdagen. Velen daarvan zullen het zich beklaagd hebben want na vijf van de zestien af te leggen ronden was het veld reeds gehalveerd. Dat was niet alleen aan de omloop maar ook aan Gino De Vos te dan ken. Die kende zeker een su perdag! Van bij de aanvang ging hij in de aanval, zijn voor sprong gestadig opvoerend tot max. 1 min 20 bij de aankomst. In het peloton werd ook niet geslapen, maar verder dan en kele individuele akties kwa men ze niet. Op slechts vijf ronden van het einde kwam er een afscheiding van Willy Van Londerzele, Jef De Bruyn, Bruno Cornelis, Patrick Camphin en Benny Grijsseels. De beste man uit de wedstrijd kreeg oververdiend de bloe men. Bij de B-renners ging het tussen Willy Van Londerzele en Jef De Bruyn. Na een lange spurt bergop ging De Bruyn met de bloemen lopen, voor een sterk aandringende Willy Van Handenhove. C- en D-reeksen Gustaaf en Désiré Sonck Ook voor deze renners was het lastig in Haaltert. Na drie ron den geraakten er negen voor op: Gustaaf Sonck, Ben Moens. Pierre De Watines, Raoul Verbraeken, Petrus De Landsheer, Désiré Sonck, An- dré Dekens, Lucien Van Impe en André Fabry. De drie laatstgenoemden moesten nog afhaken en het was Gustaaf Sonck die na een krachtige spurt bergop won, voor Ben Moens en Pierre De Watines. Désiré Sonck mikte als enige D-renner al direkt in de roos na eeh lange afwezigheid we gens een operatie. Bij de ach tervolgers kregen we nog een vinnige spurt, gewonnen door Colman voor Vander Cruyssen. Uitslagen A-renners; 1. Gino De Vos, 2. Benny Grijsseels, 3. Bruno Cornelis, 4. Patrick Camphin, 5. Luc Van Der Eecken, 6. Robert De Wilde, 7. Peter Rottiers, 8. Patrick Van Riet, 9. Peter Baele, 10. Paul Van Eyck. B-renners; 1. Jozef De Bruy ne, 2. Willy Van Londerzele, 3. Eddy De Rijck, 4. Mare Heyndrickx, 5. Johnny Scheer- linck, 6. Herman Van Laer, 7. Jozef Van Isterdael, 8. Willy Bisback, 9. André Van Der Eecken, 10. Edwin Nevens. C-renners: 1. Gustaaf Sonck, 2. Ben Moens, 3. Pierre De Watines, 4. Raoul Verbrae ken, 5. Petrus De Landsheer, 6. Roger Colman, 7. Georges Vander Cruyssen, 8. Alfons De Schepper, 9. Richard Bic- ké, 10. Alfred Neyts. D-renners; 1. Désiré Sonck, 2. André Dekens, 3. Lucien Van Impe, 4 André Fabry, 5. Oscar Van Der Vurst, 6. Jozef Boone, 7. Robert Cobbaut, 8. Paul De Rijbel, 9. Roger Van Wezemael, 10, Remi De Moor. Zondag 26 juli, Sterrit in Sint-Lievens-Houtem A- en B-reeksen Danny Van Haute en Etienne Van Der Helst De 57 deelnemers hadden er bepaald zin in want in de be- ginronde trokken Etienne Van Der Helst, Willy Van Den Ee- de, Luc Pauwels en Yvan De Pelsmaecker ervan door. Ge durende vijf ronden bleven zij voor de grote bende uitrijden met een maximum voorsprong van 35 sekonden. Op een be paald ogenblik leek zelfs de beslissing gevallen, doch toen begonnen Bruno Heyvaert, Gino De Vos, Johnny Scheer- linck en Eddy De Rijck de achtervolging te leiden. Direkt na de hergroepering kregen we zestien leiders die zomaar 25 sekonden cadeau kregen. De beslissing hing in de lucht, maar om te winnen moet men op de trappers staan. Dus kwam er weer een hergroepe ring. Toen Danny Van Haute, Bruno Cornelis, Johnny Scheerlinck en André Van Der Eecken hevig aan de boom gingen schudden en zij direkt gezelschap kregen van Etienne Van Der Helst, Eddy Van Der Meirssche, Willy Van Londer zele en Eddy De Rijck, viel de beslissing. De leiders reden tot het zwart zag voor hun ogen. Met nog drie ronden voor de boeg werd het bepaald span nend want met de acht naar de meet gaan zagen we nog niet gebeuren. Bij het ingaan van de laatste ronde demarreerden Danny Van Haute en Johnny Scheerlinck. Eddy De Rijck kon zijn wagentje nog aanpik ken en met zo'n 200 meter boni gingen ze de laatste ronde in. Twee kilometer voor het einde slaagden Eddy Van Der Meirssche en Etienne Van Der Helst erin de drie anderen bij te benen. Etienne Van Der Helst won nipt de spurt voor Eddy De Rijcke. Bij de A- renners won Danny Van Hau te met een zucht voor Van Der Meirssche. C- en D-reeksen Jean Goossens en Dé siré Sonck Van de acht Sterritten zijn er nu zes verreden en deze laatste kende een spannend verloop. Reeds in de tweede ronde sta ken Verbraeken, Neyts, De- samblanckx en De Landsheer het vuur aan de lont. Na enke le ronden moesten ze buigen. Dan kwamen er enkele vruch teloze ontsnappingen op gang. In de zevende ronde echter gingen Désiré Sonck, Colman en Van Gestelen er vandoor. Toen dit trio het gezelschap kreeg van Goossens, Moens en Gustaaf Sonck, kregen we zes sterke leiders die er plots alles uithaalden. Willy Roels, die het gevaar inzag, perste er al les uit. maar kreeg geen hulp en strandde op een tachtigtal meter. Nadien ging hij nog eens in de achtervolging met De Landsheer, De Wachter en De Clercq, maar ook deze keer krijgen ze het gat niet dicht. Meteen was de fut eruit en moesten de zes leiders het onder elkaar uitvechten. In de laatste ronde ging Désiré Sonck als enige D-renner aan de haal en won overtuigend. De spurt van de C-renners was voor leider Jean Goossens, voor Ben Moens en Roger Colman. De spurt van de groep werd gewonnen door Yvan De Backer voor Gaston Van Den Hoecke en Willy Van Der Eecken. Uitslagen: A-reeks: 1. Danny Van Haute, 2. Eddy Van Der Meirssche, 3. Bruno Cornelis, 4. Mare Ja cobs, 5. Bert De Leeuw, 6. Robert De Milde, 7. Marnix Govaert, 8. Gino De Vos. 9. Luc Van Der Eecken, 10. Yvan De Pelsmaecker. B-reeksen; 1 Etienne Van Der Helst, 2. Eddy De Rijck, 3. Johnny Scheerlinck, 4. Willy Van Londerzeel, 5. André Van Der Eecken, 6. Herman De Gendt, 7. Francois Van Den Bossche, 8. Herman Van Laer, 9. Johnny De Winne, 10. Luc De Nauw. C-reeks: 1. Jean Goossens, 2, Ben Moens, 3. Roger Colman. 4. Gustaaf Sonck, 5. Frank Van Gestelen, 6. E. De Clercq, 7. Alfons De Schep per. 8. Raoul Verbraeken, 9. Willy Roels, 10. Yvan De Backer. D-reeks: 1. Désiré Sonck, Roger Tenkeré, 3. Oscar Van Der Vurst, 4. Willy Daem. 5 Gaston Van Den Hoecke, Wil ly Van Der Eecken, 7. Yvo De Wachter, 8. Jozef Boone, 9 Jan Wauters, 10. Paul De Rijbel. Volgende wedstrijden Vrijdag 31 juli te Sint-Gillis- Dendermonde in de Boon- wijk: C D 18 u. 19ul5. Opgelet: tussen de twee reeksen wedstrijden voor de dames van de renners met prij zen en palmen! Zaterdag 1 augustus in Lebbe- ke, Lange Molenstraat, café De Sportman, eerste start om 14 u. Zondag 2 augustus in Lebbe- ke, Hogeweg Café Jozefientje, eerste start om 14 u. BWCL-wielrennen. Gaston Van Den Hoecke won in Moorsel de D-reeks terwijl Gustaaf Sonck de C-renners versloeg. BWCL-wielrennen. In Sint-Lievens-Houtem won Ivo De Wachter de D-reeks en Ben Moens de C-reeks. BWCL-wielrennen. De winnaars Eddy De Rijck (B) en Gino De Vos (A), samen met duivel- doet-al «Leonard» en de schepen van sport van Sint-Lievens-Houtem BWCL-wielrennen. In Moorsel was Bruno Heyvaert de snelste van de A-reeks en Eddy De Rijck van de B-reeks.

De Voorpost | 1987 | | pagina 20