dUIEVRAIN IN WAAS EN DENDER NIEUWE ATLETIEKPISTE IN LEBBEKE NOYON IN WAAS EN DENDER DE EERSTE ZEGE VOOR BRUNO AELBREGHT BROEIT WIELERMIKROBE BIJ WIM EN LUC VAN GEYT De Voorpost-31.7.1987-21 DUIVENSPORT Marcel Van Uytfange, Gustaaf Van Havermaet, Frans Debbaut, Theophiel De Maere, Alois Bracke, Karei Van Den Abbeel, André Van Uytfange, Jozef Philips, Marcel Noens, René Van Den Broeck, Kamiel Buyle en Etienne Van Kerckhove. Tc Hamme St.-Anna was de :erste prijs bij de jonge duiven voor Gustaaf Van Havermaet die het haalde voor Vermae- chelen-Fierens, Lucien Lau- waert (3e en 9e), Roger De Poorter, M. en zn. Peelman 5e en 7e), Frans Ost, André Ost (8e en 11e), en Libor De Wilde. Bij de oudeduiven de le en 4e prijs voor Alfred Verschelden, de 2e en 3e voor Georges Van De Wielle en de 5e en 6e prijs voor Lucien Laywaert. Bij de jaarlingen was Alfred Verschelden pre sent op de le, 2e en 4e prijs naar zich toe te halen. Vroege duiven voor Aimé Van Eetvel- de (3e en 7e), Jozef Quintelier. n het verbond St.-Gillis-Baas- rode won Frans Debbaut de vlucht bij de jonge duiven voor gebroeders Van Keer, Maurice Aelbrecht, Jozef Annerel, Van Landeghem-De Proft, Jozef Debbaut, Jozef Aubroeck, Ferdinand Laureys, Jean Van rieempoel, Roger Vereecken. Winnaar Frans Debbaut klok- e aan de 30e prijs zijn vierde duif en won ook de eerste bonserie. Bij de oude duiven de le en 2e prijs voor Jozef Jebbaut. Frans Spiessens was derde. Bij de jaarlingen won ozef Debbaut voor Jozef Van Ceer en Simonne Walraet. In de Verenigde Vrienden te Moerzeke ging dc hoofdprijs >ij de jonge duiven naar rheophile De Maere voor Cy- nel De Smet, Norbert Thie- rens. gebroeders Peelman, Bisilius Clincke. Amandus Claessens, André Van Haute, Leon De Clippelier, Thierens- Wilgenhof en Henri Delcart. Van Riet-De Ridder lieten :ich bij de oude duiven nog naar eens opmerken met de 4e en 6e prijs. Louis Van Vossel klokte de 2e en 3e prijs. Jij de jaarlingen de le en 2e irijs voor Van Riet - De Rid der. Kopduiven voor Willy Vercauteren, Albert Kockel- loren, Louis Van Vossel, Bisi lius Clincke. Tc Zele Eerlijk Duurt Langst was de zege voor Alois Bra- :ke. Gilbert De Witte begon net de 2e prijs, maar speelde collectief sterk met 14 prijzen van 18 duiven, en vier duiven in dc eerste tien. Een goed esultaat voor Theo Van Elsu- rcghe met de 3e en 4e en de erste serie. Kopprijzen gin- en naar Jaak Dc Malschen, iddy D'Hollander, Firmin Rombout. Bij de oude duiven de le prijs voor Georges Van De Wielle voor Hubert Ver cauteren en Georges Bosteels. Te Denderbelle was Karei Van Den Abbeel de kopman bij de jonge duiven voor Pierre Pie- ters en Karei Hendrickx. Pe trus Pieters won met 4e en 7e prijs de eerste series. Vroege duiven voor Edmond Vermeir, M. Waegeman, Sylvain Coen (8e en 10e), Danny De De cker. Bij de oude duiven won J. Scholliers voor Petrus Pie ters en Francois Robberecht. De jaarlingenvlucht ging op het palmares van Petrus Pie ters voor Paul Roels en Pie- ters-De Braeckeleer. Te Grembergen toonde André Van Uytfange aan dat hij het ook met jonge duiven uit Quiévrain kan. Twee inde mand en met de le en 7e prijs op de uitslag. Goede resulta ten voor A en C, De Braban der, A. en A. Van Acker (3e en 5e), Jozef Baeck (4e en 9e), Adolf De Maere (6e en 11e), Adolf Van Mele, Jos Stevens. Bij de oude duiven won Mar cel De Nul voor Jos Stevens en André De Waele. De jaarlin gentrofee ging naar Jos Ste vens, André De Waele en Al- bert De Clercq. Te Lebbeke Centrum klokte Jozef Philips bij de jonge dui ven de snelste duif. Damiaan Pissens begon met de 2e prijs, maar aan de 14e prijs won hij de eerste bonserie. Vroege duiven voor Paul De Proft, Emiel De Backer, Paul Van Nieuwcnhove (5e, 8e, 10e), Emile Van Biesen (6e en 9e), Petrus Tilley, Mare Vereecken (11e en 12e). Bij de oude dui ven zette Paul Van Nieuwen- hove zijn zes vliegers op de uitslag met de le, 2e, 8e, 9e, 10e, 15e. Vroege duiven voor Alfons Goossens, J. en zn. De Nul. Kamiel De Proft, Frap- qois Vermeiren, J. en zn. Cal- laert, Francois Boeykens was de primus bij de jaarlingen voor René Uyttersprot, Adolf Aeyels, Frans Van Den Ab- beelc, Frans Vermeiren (4e en 6e). J. en zn. De Nul, Paul Van Nieuwenhove. Frans Cooreman. In de St.-Niklase Verbroede ring een knappe zege voor Marcel Noens bij jonge dui ven. In zijn spoor noteerden we Wilfried Maes, Karei Van Hofstraeten, Raymond Nop- pe, Petrus Colman, Henri Thomas, Alfons Bazijn, ge broeders Fierens, Alös Thie- rens (9e en 12e), Omer Van Craenenbroeck. Bij de oude duiven de le en 4e prijs voor Samson en zn. en vooraan in de uitslag Leon De Krae. Ka- rel en zn. Claeye, Van Den Bossche en zn. (5e en 6e), Roger Pollijn, Willy Kluskens, Omer Stuer, Theo Jacops, Van De Vijver-Van Haver. Bij de jaarduiven de le en 5e voor Samson en zn. en een vermel ding in de toptien voor Robert Van Boxelaer, Hubert De Smet, Albert Rozendom, Al fons Van Boxelaer, Van Den Bossche en zn., Marcel De Paepe, Leon De Kraey, Adolf De Waele. Bij de duivinnen de le en 2e voor Samson en zn. en kopprijzen voor Van Den Bos sche en zn.. Marcel De Paepe, Leon De Kraey, Alfons Ba- zijn, Rudolf Adriaenssens (7e en 8e), Luc Cordeel en Ver doodt en zn. Te Melsele een knappe uitslag voor René Van Den Broeck met de le en 2e prijs en zijn twee eerst getekende duiven. Ereplaatsen noteerden we voor Roger Dhooghe, L. en zn. Dhooge (4e en 5e), Dan- saert en zn., Oscar Peeters, Frans Van Goethem, Fideel Hollanders, Freddy Engels. Bij de oude duiven de le en 7e prijs voor Lucien Proost, de 2e en 6e voor Remy Eeckelaert, en verder Marcel De Sorte, René Van Den Broeck (4e en 5e). L. en zn. Dhooghe, Henri De Baere, Leopold Van Goe them. Armand Van Hoorick nam'bij de jaarlingen de le en 10e prijs voor zijn rekening. Goede prestaties van de hok ken Louis Van Raemdonck, Troch-Kiekens (3e en 6e), Re né Van Den Broeck (4e en 5e), D. en zn Dhooghe, Albert Maes, Karei Van Osselaer. Te Berlare was de meest be geerde plaats voor Kamiel Buyle. Hij ging Remi Sigin, Franky Van Swalm (3e en 10e), Gilbert Van Keer (4e en 7e), Patrick Hillaert, Patrick Van Kerckhove, Eugeen De Vos, Norbert en zn. Bastiaens (9e, 11e en 12e), vooraf. Te Lokeren nam Etienne Van Kerckhove de le en 9e prijs voor zijn rekening. Vroege duiven voor Van Kerckhove en zn., Leon Saey, Julien Rooms, Adolf De Beule, Ro- ny de Canne, Gaston De Vree- se, Theo Verniers, Gaston Van Rysselberghe. Bij de oude duiven de le en 4e voor Van Kerckhove en zn., 2e en 6e voor Charles Collewaert, Georges Van De Wielle (3e en 7e), Francois Van De Voorde, Etienne Van Hille, Gaston Van Rysselberghe, Piet Mari- man. Bij de duivinnen speelde Gaston Van Rysselberghe sterk met de le en 2e prijs. Vroege duiven voor Julien Bruggeman, Gustaaf Tollenae- re, Georges Rogiers, Freddy De Decker, Petrus De Meyer, Achiel Hovaert, Alfred Mees, Jozef Van Wachebeke. Een goed resultaat bij de jaar lingen voor Saye-Verstraeten met de le en 3e prijs. Kopdui ven voor Georges Rogiers. De Maesschalck Mat., Eric De Witte, Etienne Van Kerckho ve, Van Kerckhove en zn.. Gaston Van Rysselberghen, Adolf De Beule. Te Zele-Huivelde was het Mar cel Van Uytfanghe die zich als de beste bij de jonge duiven aanmeldde. Pol Van Lember- gen presenteerde een sterke prestatie met de 2e, 9e, 15e, en 33e als eerste meldingen, en met twee koppels volgduiven betekende dit de eerste series. Vroege duiven voor Philemon Staes (3e, 5e, 8e), Geerinck- Van Malderen, Adolf Heir- weg, Danny Van Puyvelde, Frans De Kinder en De Corte en zn. Bij de oude duiven de le, 3e, 11e, 13e voor Adolf Heirweg. Vroege duiven voor André Van Avermaet, Albert Haentjens, Frans De Kinder, Florimond Berckmoes en Al fons Van Bossche. Een goede uitslag voor Gaston De Vijlder met de 4e, 5e, 7e prijs. Bij de jaarlingen de le en 9e voor Gilbert Temmerman, de 2e en 4e voor Adolf Heirweg, de 6e en 11e voor Jozef Lauwaert en vroege duiven voor Gilbert Roosenboom, Remy Gee- rinck. Prudent Anné, Alfons Van Bossche, Frans De Kin der. Bij de duivinnen won Gil bert Temmerman voor Danny Van Puyvelde (2e en 5e), Cy- riel Van Der Haghen, Adolf Heirweg (4e en 7e), Leopold Van Lembergen, Firmin Rom bout, Gilbert D'Heer, Fran cois De Munck. Beno Boogschieten. De Kon. Schuttersvereniging Sint-Sebastiaan uit Belsele vierde haar 325-jarig bestaan met een akademische zitting op hei Sint-Niklase stadhuis en een uitreiking van eretekens aan de verdienstelijke leden (dw) ATLETIEK GOUDEN 800 M EN DRIEDAAGS OPEN-DEURPROGRAMMA Op zondag 9 augustus a.s. wordt de totaal vernieuwde atletiekpiste van het Lebbeekse gemeentelijk sportkompleks officieel in gebruik genomen. Deze ingebruikname gaat niet alleen gepaard met de organisatie van de Gouden 800 m. en andere belangwekkende atletiekproeven, maar daarnaast slaagde sport- funktionaris Alfons Abbeloos erin een driedaagse op te zetten tijdens dewelke in en om de gemeentelijke sporthalle tal van sporten door clubs van eigen bodem gedemonstreerd worden. Met de ingebruikname van de nieuwe piste zien vanzelfsprekend hoofdzakelijk de leden en het bestuur van AC Lebbeke de toekomst rooskleuriger tegemoet. Misschien ligt de tijd nu niet veraf meer dat te Lebbeke, zoals dat in het verleden reeds het geval was, opnieuw toptijden gerealiseerd worden. LUC VAN ELSUWEGHE, SPANOGHE EN ZOON, ANDRE DE SAEGER, FRANS VAN CAUTEREN, RUDIBUYST, VAN DOORSLAER-CHRISTIAENS EN WILLY KLUSKENS In de St. Niklasc Verbroede ring was de hoofdprijs bij de onge duiven voor Willy Klus- ;ens voor Gust Pauwels, Ro er Pollijn (3e, 10e, 12e), Theo toels, René Van Puyen- broeck, Karei Noens, De Mae- re-Blondeel, Ghislain Van Boxlaer, Omer Van Haverbe- kc, René Van Roycn. De Wil ly Kluskens jonge duif was ook de beste bij de jaarlingen en de duivinnen? Vroege jaarduivcn voor Désiré Bogaert, Eduard De Wolf (3e en 10e), Van Bogaert-De Bak ker, Louis De Rijcke, Roger Pollijn, Alfons Van Boxelaer, Theo Roels, Van den Bossche en zn (9e en 11e). Vroege duivinnen voor Van Bogaert- Dc Bakker, Louis De Rijcke, Roger Pollijn, Van den Bos sche en zn (5e en 7e). Eduard De Wolf, Juliet Gautot, Jozef Maes, Karei Van Cauteren. Te Zele Eerlijk duurt Langst speelde Luc Van Elsuweghe teer sterk met de le, 4e, 10e, 12e, 15e, 19e als vroegste mel dingen. Vroege duiven voor Alfons Verlee, Petrus Seymor- licr, Gustaaf Baert, Georges Van den Abbeele, Jos D'Hol lander. Met dc 6e, 8e, 9e prijs won Dierickx-Visschers de «erste serie. In het verbond Scheldeland met o.a. Grembergen, Elver- sele, Temse waren het vader «n zn Spanoghe die zich in de kijker speelden met de le en 2e prijs. De Grembergse mel kers kwamen er goed aan hun trekken. Vroege duiven voor Charcl Geerinck, Pierre Pau wels, André Van Damme, Jo zef Inze, Wilfried Boon, Ed mond Leybaert, Lutz-Fierens, André Van Acker, Raymond De Busschere. Bij dc oude duiven klokte Constant Van den Nest de hoofdprijs. In zijn "poor stonden Clement Van •ricssche. Andfé Van Uyt- inghe, Willem Van Cleem- rnt. Gustaaf Verberckmoes, larccl Van San, Wilfried Boon, Gaston Reyns, Albert Mees en Lutz-Fierens. De jaarlingen bloemen gingen "aar André Van Uytfange voor Wilfried Boon, Freddy Sogers, Cornelis-Vleminckx, Louis Blommaert, Gaston Rcyns, Gustaaf Verberck moes, K. Van de Moortel, Au gust Melis en Roger Thiercns. In het verbond St. Gillis-Baas- rode-Moerzeke-St. Amands mikte André De Saeger in de roos bij de jonge duiven. Een knappe overwinning met 970 deelnemers. Kopduiven voor Albert Quisquater, Maurits Peelman, Francois Kinders, Jean Bccqué (5e en 6e), Bos teels en zn, Hendrik Quisqua ter, Frans Van den Driessche, Spanoghe en zn. Aan dc 29e prijs schreef Philemon Huau de eerste bonserie van twee aangeduid op zijn naam. De tweede ging aan de 63e prijs naar Spinoy en zn, die aan do 103e prijs hun vier ingekorfde duiven op de uitslag hadden en de eerste superserie van vier aangeduid wonnen. Aan de 89e prijs won Jean Becqué de eerste serie van drie aange duid. De tweede van vier aan geduid ging naar Xaveer Ja cobs aan de 170e prijs. De oude duiven vlucht werd ge wonnen door Louis Van Vos sel (le en 10e), voor André Van Uytfanghe (2e en 11e), Francois Kinders (3e en 5e), Yvan Vermeulen, Omer Quis quater, Louis Geernaert, Van Ransbeeck en zn, Emiel Van den Abbeele, Croket-De Man haalden de top bij de jaarlin gen voor Francois Kinders (2e en 8e), Albert Quisquater, Omer Quisquater (4e en 6c), Kamiel Van Herrewegen, Ed- gard De Lercq, Pierre Moort- gat, Louis Verheyen. Te Berlare ging de le prijs naar Frans Van Cauteren voor Theo Van Elsuweghe (2e, 6e, 14e, 15e), Van Malderen- Merckx (3e, 4e, 13e), Cemetn Blindeman, Modest Van Hou- we, Leopold Sacré, wed. De Brabander. Een zeer sterke prestatie voor Fré Christiaens met de 9e, 23e, 25e en drie op drie en gehonoreerd met een nieuwe fiets. En nu maar kilo meters afmalen Fré. Te Lokeren klokte Rudi Buyst met de le en 3e prijs zijn twee eerst afgegeven duiven en dit was goed voor alle beste series en enkele hespen. Vroege dui ven voor Etienne De Graeve, Marcel Van Bastelaere, Gus taaf De Clercq, Michel Van Peteghem, Mevr. Lucien Claeys, Cyriel Buyst, Etienne en zn Van Hille, Emiel De Vos. Te Zele-Huivelde was het de tandem Van Doorslaer-Chri- stiaens die de erste prijs won. Theo Van Elsuweghe had vroege duiven met de 2e, 6e, 11e, 26e. Dit was ook het geval voor Emiel Verheggen met de 3e, 4e. 7e, 20e. Kopprijzen voor Van Winckel-Van Herre- weghe, Corneel Van Houtte, Jozef Christiaens. Met de 10e, 19e, 22e won Philemon Staes de eerste serie. Bij de oude duiven de le, 3e, 4e voor Cesar Bosteels. De 2e en 5e voor Theo Van Elsuwe- ,ghe en ver de Edward De Brandt, Van Winckel-Van Herreweghe. De jaarlingenvlucht ging naar Theo Van Elsuweghe (le en 6e), Danny Van Puyvelde, Ce- sar Bosteels (3e en 5e), Leo nard Christiaens (4e en 12e), Edward De Brandt, Van Win ckel-Van Herreweghe. Petrus Fe Bruyne, Frans De Smet. BENO AMATEURS Bruno Aelbrecht glunderde. In Waasmunster werd hij vorige zondag voor het eerst eigenaar van de bloemen. Een overwinning die hij zelf niet eens in uitzicht had gesteld. «Weet je dat ik van de vrijdagavond tot de zondag ochtend van piket was bij het leger», merkt de Buggenhoutenaar op. «Ik geef toe dat ik er niet hard heb moeten werken, maar toch moest ik er zijn en had in die periode geen gelegenheid om de fiets te beklimmen. In Waasmunster rekende ik niet op een overwinning. Hooguit op een ereplaats. De laatste weken ben ik immers aan een betere konditie toe. Drie keer werd ik al zesde en in Moerzeke legde ik beslag op een tweede plaats. Met negen anderen vormde ik in Waasmunster al vroeg een leidersgroep. Ik ondervond geen moeite met de kilometers en kon telkens reageren wanneer iemand de plaat wou poetsen. Op het laatst voelde ik mij voldoende fit om te wedijveren in een spurt die ik van ver op gang bracht. Ik verzamelde mijn krachten en bleef in de spits tot de finish. Zo een onverwachte zege doet plezier. Veel meer dan wanneer je er vooraf op gebrand bent. In die gevallen is de ontgoocheling soms veel groter wan neer je onder de maat blijft en naast de prijzen pakt. Twee jaar is het geleden dat ik nog eens mocht zegevieren. De laatste winst dateert van bij de juniores. Misschien komt er in de komende weken nog wel eens een verrassing uit de bus. De overwinning heeft het vertrouwen aangewakkerd en nu de kon ditie er is, hoef ik niet te vrezen door anderen uit de wielen te worden gereden. Ik beschik over vrije tijd om te trainen. Zaterdag in Dendermonde en zon dag in Moorsel hoop ik in de beste omstandigheden aan de start te kunnen verschijnen.» E.G. Noodzakelijke vernieuwing Tijdens de vergadering van 25 juni 1984 van de Raad van Beheer van de Ge meentelijke Sportraad, wordt vastgesteld dat de herstellingswerken door het eigen gemeenteperso- neel aan de piste uitge voerd, niet vakkundig ge beurden. In het kader van de mogelijkheid tot subsi diëring van de aanleg van sportterreinen, wordt de voorzitter gevraagd, via de gemeente, bij Bloso de no dige stappen aan te wenden. Zowat tien jaar na de aan leg blijkt dus dat de piste niet meer geschikt is voor verdere sportbeoefening. Te wijten o.a. aan het ont breken van een degelijk af wateringssysteem. Ge poogd was nog hieraan te verhelpen door de boord- stenen aan de binnenzijde van de piste te verlagen. In feite kwam die ingreep ech ter te laat. Een dringend herstel was nodig. Tijdens de gemeenteraads zitting van 13 juni 1985 werd het bijzonder bestek voor herstel van de piste goedgekeurd. De provin ciegouverneur verleende hieraan zijn goedkeuring op 18 september 1985. De kostprijs werd geraamd op 5,3 miljoen. Belangrijk in de afwerking van het dossier is het be sluit van de kommissie, o.a. samengesteld uit een vertegenwoordiger van Bloso, de technische dienst, de atletiekclub en de sportfunktionaris, van 20 maart 1986. Deze kom missie stelde immers twee mogelijkheden voor: de WIELRENNEN voorziene, gedeeltelijke vernieuwing van de piste of de aanleg van een totaal nieuwe piste. Om de keuze tussen beide mogelijk te maken, werd het bestek aangepast en werd de ra ming verhoogd tot 6,4 mil joen frank. Het schepenkollege volgde het advies van de kommis sie en wees de werken toe aan de firma Haquet uit Rocourt (Luik). Besloten werd dus een geheel nieu we piste aan te leggen. De totale kost bedraagt 6.593.000 F, te verhogen met 10% onkosten. Het ge meentelijk aandeel be draagt 2.566.000 F. De aannemer kreeg dertig werkdagen toegewezen om de klus te klaren. Begin april van dit jaar ver klaarde sportschepen Ger main De Ridder dat nog geen bevel tot uitvoering van de werken was gege ven, omdat de temperatuur onvoldoende hoog was om de werken in optimale om standigheden te kunnen uitvoeren. Momenteel echter, aldus sportfunktionaris Alfons Abbeloos, zijn de werken reeds zodanig gevorderd dat enkel nog de toplaag en de belijning moeten wor den uitgevoerd. Aan de aanleg, aldus ver der Alfons Abbeloos, lijkt me de meeste zorg besteed. In tegenstelling tot bij de initiële aanleg van de piste werd nu een draineringsnet aangelegd. Ook onder de aanloopbanen voor de spring- en kampnummers. De oude piste werd volle dig weggeschraapt. Vervol gens werd allereerst een onderlaag uit asfalt geïnstal leerd, asfalt echter dat wa- terdoorlatend is. Hierop bracht een gespecialiseerde firma uit het Duitse Stem hagen een laag 'spurtan' aan, een Zwitsers produkt dat bestaat uit korrels en een bindmiddel. Ook deze laag is waterdoorlatend. Dat konden we overigens vorige zondag reeds vast stellen, toen na een hevige regenvlaag geen enkel druppeltje water meer viel te bespeuren. De firma Ha quet opnieuw brengt hier op nu nog een 2 mm. dikke toplaag aan en de belijning. Ook de installaties voor de kamp- en springnummers werden vernieuwd. Boven dien werden de aanloopba nen voor polsstok (tot 45 m.) en ver- en hinkstap- springen (tot aan de rand van de piste) verlengd. Het onderstel waarop de valmat bij de springinstallaties ge plaatst wordt, werd even eens vervangen: het zijn nu demonteerbare alluminium installaties die beslist weer- bestendiger zijn dan de vo rige houten konstrukties. Officieel wordt de nieuwe piste in gebruik genomen, op zondag 9 augustus te 13u30. In aanwezigheid van het gemeentebestuur zullen alle atleten van AC Lebbe ke dan één ronde op de nieuwe piste afleggen. Eén uur later, te 14u30 dus, wordt de start gegeven van de 'Gouden 800 m. Trofee Roger Moens'. Dit voor kadetten, scholieren, ju niors, seniors en veteranen, dames en heren. Ook ge programmeerd staan de 'Gouden Hoogtesprong Dames', de 'Gouden Schijf Heren' en aflossingswed strijden (4 x 200 m.) voor miniemen, meisjes en jongens. De organisatie van deze at letiekwedstrijden berust bij de Regionale Kommissie Oost-Vlaanderen, met me dewerking van AC Lebbe ke en van het Lebbeekse gemeentebestuur. Inschrij vingen gebeuren (met ver melding van de beste ver wezenlijkte tijd), vóór 5 augustus bij Eric Coppens, Langestraat 24 te 9300 Aalst. Te 18u30 volgt in de Sport hal de prijsuitreiking met receptie. Opendeursportmanifesta- ties Rond de ingebruikname van de nieuwe piste organi seerde sportfunktionaris Alfons Abbeloos een aan tal opendeursportmanife- staties, gespreid over drie dagen. Al deze manifesta ties, ook de atletiekwed strijden, zijn gratis toegan kelijk. Zo verzorgt KC Atlantis, op vrijdagavond van 18 tot 19 u., een microkorfbalde- monstratie, staat van 19 tot 21 u. zaalvoetbal gepro grammeerd en betwisten Lab en Batenda, van 21 tot 22u30 een badmintoninter- club. Op zaterdag 8 augustus kan men van 14 tot 20 u. door lopend terecht voor tennis, een demonstratie van ge- vechtssporten door Ippon, Kodokan en Kohoro Kwai (15 tot 16 u.), dames jeugd- handbal tussen Squadra en Nopri (16 tot 17 u.), heren jeugdhandbal tussen Ajax en Avanti (17 tot 18 u.) en een driehoekstornooi zaal voetbal tussen Royal, Goalgetters en Sportingers (18 tot 20 u.). Op zondag 9 augustus ver zorgt ZC Lebbeke van 15 tot 17 u. bovendien zwem- demonstraties. Voor elk wat wils dus, op 7, 8 en 9 augustus in en om de Ge meentelijke Sporthal langs de Albert I-straat te Lebbeke. Van Rossem Wielrennen in het Land van Aalst AMATEURS Wielrennen De meeste van hun tegenstanders konden hun oren niet geloven, toen bekend raakte dat het gekende broederpaar Luc en Wim Van Geyt uit Bambrugge de fiets aan de haak hing. Het tweetal was vorig jaar immers goed voor een paar bloementuilen in wedstrijden in eigen streek, iets wat toch altijd tot de verbeelding spreekt. De supporters waren in elk geval onthutst. Er was eigenlijk geen speciale reden voor de stopzetting van hun wieleraktiviteiten. Maar ja, hoe gaat dat zo vaak? De oudste van de twee. Luc, getrouwd, vade> van een kindje, had net een huis gekocht, waaraan nog heel wat werk was. Neem daarbij een job die weinig mogelijkheden bood qua training en kompetitie-mogelijkheid tijdens de week, en de konklusie was voor de Bambruggenaar vlug gemaakt: hij kapte ermee. Niet dat hij de sport in het algemeen vaarwel zegde. In zijn (schaarse) vrije tijd verdedigt Luc nu de kleuren van voetbalklub Bambrugge. Maar fietsen zit er (voorlopig) niet meer in. «En alleen doe ik ook niet verder», moet jongere broer Wim gedacht hebben en ook hij gaf de pijp aan Maarten. Nochtans had voor beiden hun «beste tijd» nog moeten komen. Maar we hebben er nog al weten terugkeren naar het veloke. Want naar het schijnt kriebelt Wim Van Geyt iet af en toe toch bij de Van Geyt-brothers. En als zo'n wielermikrobe kietelt... FVN Wielrennen. Luc Van Gevt (arch)

De Voorpost | 1987 | | pagina 21