LUC VAN CLAPDORP HAD TEGENSLAG IN KAMPIOENSCHAP WALTER DE VEERMAN WIL EIGEN REKORD BREKEN HAMSE GEMEENTELIJKE SPORTINSTELLINGEN ORGANISEREN SPORTKAMPEN M0T0RCR0SSKLUB DE BOSKLIEVERS VIERT DERTIG JAAR BESTAAN OP 8 EN 9 AUGUSTUS TIJDSSCHEMA 24 UREN VAN FRANCORCHAMPS EERSTE OVERWINNING VOOR JAN MEUL! GUNTHER VAN STEELANDT IN EKSAARDE MOTORCROSS De Voorpost-31.7.1987-23 B.L.B. MOTOCROSS IN BRAKEL-ELST Luc Van Clapdorp was na de wedstrijd te Middelkerke tot op vier punten gekomen van leider Jef De Ketelaere en te Brakel werden eveneens twee reeksen gereden voor het B.L.B. kampioenschap. Deze kwamen beslist niet in het voordeel van Luc Van Clapdorp want na een val na de start der eerste reeks werd hij aan de voet gekwetst en moest in beide reeksen vrede nemen met een zesde plaats terwijl De Ketelaere tweemaal tweede werd. Luc Van Clapdorp k(jkt nu op een achterstand van achttien punten, dit met nog vier reeksen te rijden. Twee op negen augustus te Desteldonk en dan de finalereeksen te Wan- negem-Lede. Luc Bruggeman zorgde hier zeker voor een verrassing, dit seizoen kwam hij wel meerde re keren op het podium maar zoals te Brakel behaalde hij met twee reeksoverwiningen zeker zijn beste prestatie. Luc Van Clapdorp werd na de start bij de eerste klim zijde lings aangereden wat tot een val uitlokte en hij niet alleen met achterstand moest herne men maar er ook nog een ge kneusde voet aan over hield. Met enkel de beste plaatsen in gedachten wist hij een sterke remonte te geven waarmee hij in de tweede wedstrijdhelft reeds tot op een derde plaats was gekomen, maar toch over kwam hij nog een happering waarmee terug een vijftal plaatsen werden verloren en hij dan bij de eindvlag nog een zesde plaats innam. Voor de tweede reeks wist hij, ondanks zwaardere pijnen in de voet, terug een opmerkelij ke wedstrijd te rijden waarin hij nogmaals niet werd be loond voor wat hij presteerde. Een goede start leidde tot een spannende strijd tussen De Ketelaere, Bruggeman en Luc waarbij ze om beurten aan de leiding kwamen maar in de slotminuten ging Luc in de slip, ging tegen de grond en moest vrede nemen met een zesde plaats bij de eindmeet. Zijn voornaamste rivaal De Ketelaere was telkens tweede zodat Luc nu voor een zware opgave komt te staan. Uitslag op 23 augustus te Wannegem- lide. Juniors 125cc Jurgen Delijs nam de eerste reeks meteen een kopstart voor Ronny Heyrman, maar Ronny kwam in de eerste afda ling ten val en werd naar een laatste plaats maar onze ande re jongens waren minder guns tig uit de start gekomen. Na de eerste ronde reden Ingmar Smet pas op een vijftiende plaats, Ivan Robijn zestiende, Stremersch zeventiende, Sam my Heye 22e, Van Vlierberghe 24e en Danny Volckerick op een 25e plaats. Ronny Heyr man was inmiddels naar een 23e plaats opgerukt en wist zich verder nog goed te her stellen. Delijs, Oegezelle en Letens zorgden voor de strijd om de overwinning terwijl Angelo Saman een vijfde plaats be haalde, nipt voor een sterk teruggekomen Ingmar Smet en Ronny Heyrman nog op een achtste plaats. Pascal Stre mersch eindigde als tiende, Pa trick Van Vlierberghe remon- teerde nog naar een elfde plaats en wist Ivan Robijn vijf tiende te worden. Sammy Heye werd door een happering nog naar een 27e plaats verwe zen terwijl Danny Volckerick vrede moest nemen met een dertigste plaats maar in de tweede serie niet meer aan de start kwam. In deze reeks was Degezeile aan de leiding ver trokken voor De Cremer, Le tens en Heyrman met Smet op een vijfde plaats, Stremersch als zesde maar nu kwam Sa- man pas op een veertiende plaats uit de start, Robijn ze ventiende en Van Vlierberghe op een 21e plaats. Laatstge noemde wist na enkele ronden reeds op een tiende plaats te rijden maar werd uiteindelijk door moeilijkheden naar de achtergrond verwezen. Voor aan wist Heyrman nog naar een tweede plaats te komen en Smet op een derde plaats. Ook Angelo Saman kwam nog goed terug om zesde te worden en Pascal Stremersch eindigde als achtste Eindzege naar Serge Degezeile voor Letens en Smet met een vijfde plaats voor Heyrman, Saman zesde, Stre mersch op een negende plaats. Juniors 250/500cc Dauwens, Dolphijn en Jansen waren de snelstarters uit de eerste reeks met Geert Brug geman op een zesde plaats en ook Ronny De Schacht wist een goede start te nemen met een elfde plaats. De strijd ging nogmaals tussen Dauwens en Jansen maar Dauwens werd uiteindelijk nog door breuk uitgeschakeld. Bruggeman bleef vooraan met een zevende plaats bij de finish terwijl De Schacht nog tiende 250cc-er werd. De tweede reeks kwam De Bleyser snelst weg voor Dauwens maar toch bleef de strijd Dauwens-Jansen aan houden. Bruggeman kon terug na een goede start achtste worden met een zesde rang in de eindstand der 250cc-ers terwijl De Schacht de tweede reeks door een val in het begin vele plaat sen moest vrijgeven. Uiteinde lijk werd hij nog 24e met in de eindstand der 250cc-ers een veertiende plaats. Rudy Wuy- tack had na een 29e en 32e plaats, een 21e eindklassering der 250cc-piloten. Nationalen 250/500cc Van Kruyssen en Keyenberg namen de eerste reeks de be nen, de op sleeptouw aange voerd door Doens, Goethals en Den Dekker met Herman Lenaerts op een zevende plaats. Peter Hemelaer zat midden in de groep terwijl Alain Maris achteraan te vin den is. Na enkele ronden ga ven Goethals en Holvoet strijd om de zege maar wist Herman Lenaerts de vierde plaats in te nemen. Henjelaer moest door een val meerdere plaatsen prijsgeven. Uiteindelijk won Goethals voor Holvoet met Lenaerts op een zevende plaats en Maris als zestiende. Petef Hemelaer moest vrede nemen met een 21e rang. De weede reeks nam Holvoet de jeste start voor Lenaerts en Keyenberg met nu wel een betere start voor Maris maar Hemelaer moest na een happe ring terug van achteraan her nemen. Na de eerste ronde moest ook Lenaerts door een val uit de kopgroep en, verloor hierdoor wel zijn podiumplaats. Alain Maris haalde een zevende plaats, Lenaerts negentiende en Hemelaer op een 23e plaats. Bij de 250cc-ers ging de eindzege naar Axel Holvoet voor Goethals en Mangnus met een twaalfde plaats voor Peter Hemelaer terwijl bij de 500cc-ers Keyenberg won voor Maris en Savat met Lenaerts op een vijfde plaats. Inters 250cc Lieven De Vylder kwam toch als eerste uit de start voor Van Poelvoorde, Sep en Valentijn, Franky Van Clapdorp op een zesde plaats maar Ronny Vol ckerick moest ha een val in de eerste ronde van een laatste plaats hernemen. Vooraan ging het nogmaals bijzonder hard waarbij Van Poelvoorde, Valentijn en De Vylder om beurten aan de lei ding kwamen. Ook Franky Van Clapdorp bleef bij de kop groep en Ronny Volckerick was eveneens naar de midden groep gekomen. Uiteindelijk won Van Poelvoorde voor De Vylder en Sep met een zeven de plaats voor Van Clapdorp en Volckerick als dertiende. De tweede reeks een verras sende Van De Meerssche aan de leiding voor Van Poelvoor de en De Vylder, Franky Van Clapdorp op een vierde plaats maar Ronny Volckerick was terug niet zo best gestart. Vooraan kwam het nogmaals tot een strijd tussen Van Poel voorde en De Vylder alhoewel Van De Meersche sterk bleef aanklampen. Van Clapdorp verloor door een happering en kele plaatsen en finishte uitein delijk op een achtste plaats, Ronny Volckerick werd tien de. Van Poelvoorde won eer der nipt van De Vylder met Van De Meersche blijvend op een derde plaats. Eindzege naar Van Poelvoorde voor De Vylder en Sep, een achtste plaats voor Van Clapdorp en Volckerick werd elfde. Zijspannen Aernoudt-Paredaens wist in beide reeksen het sterkst uit de start te komen voor Versluys- Strubbe en dat waren dan ook tweemaal de eersten in de reeksen. Omer Van Vlierber ghe met Eddy Huybrechtsen waren de eerste reeks rond een zesde plaats gestart maar kon den goed terugkomen om als derde te eindigen. Ook in de tweede serie kwamen ze naar een derde plaats terug wat eveneens hun plaats was op het podium. Werner Lauwers met Maerten kwamen de eerste De Gemeentelijke Hamse Sportinstellingen, de Gemeen telijke Sportraad en Bloso or ganiseren opnieuw verschillen de omnisportkampen. Voor de 6- tot 12-jarigen is er een van maandag 10 augustus tot en met vrijdag 14 augustus. Dit sportkamp zal doorgaan onder de normale formule: de 6- tot 8-jarigen: spelvormen in alle variëteiten en de 8- tot 12- jarigen: initiatie in tennis, atle tiek, badminton, zwemmen, turnen en alle balsporten. Voor de 12 tot 16-jarigen is er een sportkamp van 27 juli tot en met vrijdag 31 juli. Deze jongeren krijgen initiatielessen van: judo, kajak (afvaart van de Amblève), bergbeklimmen (op een muur), zwemmen, windsurfen en andere omni- sporten naar keuze. Inschrijvingen worden aan vaard in de gemeentelijke sporthal. Wacht niet te lang. Het eerste sportkamp werd een overrompelend sukses en voor het tweede schrijven ook meer dan honderd deelnemers in. Wie daarover info wenst kan deze bekomen van 9 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur. Kostprijs 600 fr. per kind en per sport kamp. Ook dit jaar gaan in het ge meentelijk openluchtzwembad opnieuw zwemlessen dooi*. Deze lessen worden gegeven door het reddend personeel van het zwembad. Voor het eerst wordt er in drie groepen gewerkt: zwemlessen voor vol wassenen, zwemlessen voor kinderen en watergewenning voor kinderen. De deelne- mingsprijs bedraagt 500 fr. per lessenreeks. Om tot de zwemlessen voor kinderen toegelaten te wor den, moeten ze drie proefjes afleggen: driemaal na elkaar van een muur in het water springen, afduwen van de muur, drie meter drijven en hoofde vijf seconden onder het water houden. Degene die niet slagen in de proefjes, die in de eerste les worden afgenomen, zijn welkom in de watergewen- ningscursus waar men onder meer zijn watervrees leert overwinnen. Deze lessen kun nen de kinderen volgen vanaf drie jaar. De lessen gaan steeds door van 9 tot 10 u. en dit vanaf 3 augustus en dit elke maandag, woensdag en vrijdag tot uiter lijk 26 augustus (voor volwas senen). De zwemlessen kinde ren saan door vanaf dinsdag 4 reeks rond een tiende plaats weg en behaalden nog een ze vende rang. De tweede serie lukte beter, na een zesde plaats uit de start konden ze als vijfde eindigen met ook een vijfde plaats in de eindstand. Van Den Bossche-Goossens werden tiende in de eindstand na een tiende en een twaalfde plaats, De Wilde-Van Dries- sche moesten de eerste reeks vrede nemen met een veertien de plaats maar werden tiende in de herneming hetgeen een dertiende plaats gaf in de eind stand. Paul Van Osselaer met Gino De Cock ging het niet zo best want zij dienden met een twaalfde en een zeventiende plaats vrede te nemen, of vijf tiende in de eindklassering. Inters 500cc Hugo Dhaemers is er in deze voorlaatste proef kampioen- schapsproef in geslaagd de koppositie van het B.L.B. kampioenschap over te ne men, ten nadele van René Van Der Made. De eerste reeks was nochtans in het voordeel van Van Der Made die het snelst uit de start kwam voor De Splender, De Winne, Van De Veire en Joos terwijl Dhae mers door een happering va neen laatste plaats moest her nemen. De Splender richtte meteen enkele harde aanvallen op Van Der Made maar ging na enkele ronden toch in de fout en werd naar een achtste plaats verwezen. Hugo Dhae mers nam toen reeds een ze vende plaats in. Danny Joos kwam op een tweede plaats maar René Van Der Made begon stilaan voorsprong te nemen. Half wedstrijd ging Dhaemers bijzonder sterk in de aanval en remonteerde ach tereenvolgens Van Boom, Van De Geuchte en Van De Veire. Danny Joos kreeg uiteindelijk in de laatste ronden nog een happerende motor, zodat Hu- WIELRENNEN go Dhjaemers nog derde werd na Van Der Made en Martin De Winne. Patrick Boesman eindigde in deze reeks op een dertiende plaats. De tweede reeks meteen een kopstart van Danny Joos maar Hugo Dhaemers nam snel over met De Splender als derde voor Van Der Made, Boes man, Schroyen en Van De Geuchte. Na de eerste ronde kreeg Dhaemers het gezel schap van De Splender en Van Der Made terwijl Joos door een fout meerdere plaatsen moest prijsgeven. Schroyen poogde tot aansluiting bij het trio Dhaemers-De Splender, Van Der Made, terwijl ook Van De Geuchte, Van Boom en Van De Veire goed in de wedstrijd kwamen. De Splender en Van Der Made toonden een harde strijd met Dhaemers steeds als leider maar een viertal ronden van het einde verdween De Splen der uit de kopgroep. Een eind spurt tussen beide leiders werd ontnomen door een val van René Van Der Made in de laatste ronde zodat Dhaemers met voorsprong won voor Schroyen, Van Boom, Van De Veire en Van De Geuchte met Van Der Made nog op een achtste plaats. Dhaemers leid de nu in de tussenstand met een tweetal punten voor Van Der Made. Eindbloemen naar Hugo Dhaemers voor De Win ne, Van Der Made en Van Boom. Hedenavond wordt te Aartrij- ke de B.L.B. Avondcross ge reden met trainingen vanaf 14 u. en de eerste start omstreeks 16 u. Einde voorzien rond 24 u. De volgende wedstrijd is dan op negen augustus te Destel donk. Hamme. Een beeld van het suksesryke jeugdkamp (xl) Wielrennen. Walter De Veerman (arch) Walter De Veerman is aan een flinke verrichting toe. Wat een verschil met vorig jaar toen de amateur uit Eksaarde veel minder aan de bak kwam. Momenteel is hij al aan zijn elfde zege toe en nadert dicht het eigen rekord van twee seizoenen geleden toen de bloementuil twaalf keer zijn eigendom werd. «Normaal zou ik het eigen rekord moeten kunnen over schrijden», meent De Veerman. «Er staan nog ruim twee maanden kompetitie op het programma. Omdat ik drie weken aan vakantie toe was, heb ik kunnen voluit gaan. Nu maandag moet ik opnieuw aan de slag». In enkele dagen werd de Waaslander twee keer winnaar. Tussendoor werd hij vierde. «Tijdens een criterium in Wetteren vormden we na zo'n 25 km. met nog zeven renners een leidersgroep. Voorbij halfweg kon ik mij loswerken, maar kreeg twee gezellen in mijn wiel. Met drie stevenden we op de aankomst af. Ik won de spurt. In Kalken ondervond ik felle weerstand. Gino De Backer Naar jaarlijkse gewoonte heeft er een barbecue plaats bij Feyaerts Julien, Eikendreef te Buggen- hout. Dit jaar krijgt deze bijeenkomst nog meer belangstelling dan de vorige keren aangezien de klub dertig jaar bestaat. Om dit te vieren zullen de aanwezigen zich een boek kunnen aanschaffen waarin een overzicht gegeven wordt van alles wat met de klub en de motorcross te maken heeft. Mogelijk komt ook een fanfare het feest opvrolijken. Op zaterdag 8 augus tus kunnen vanaf 18 uur de magen gevuld worden met brochetten, haringen, spieringen, pannekoe ken, enz... Zondag start men reeds om 12 uur. Ingeval van slecht weer kunen de hongerigen te recht in een tent of in de garage van Feyaerts. Deze organisatie is er in de eerste plaats om de piloten Luc Feyaerts en Eddy Van Geert te steu nen. Eddy is internationaal 250cc bij de MCB en slaagt erin regelmatig een plaats te veroveren bij de eerste tien. Luc «Stan» Feyaerts die het dient op te nemen tegen Geboers en co, werd dit jaar reeds afgevaardigd naar zdven Grote Prijzen tellende voor het wereldkampioenschap. Hij was present in de Grote Prijzen van België, Nederland, Portugal (24ste in de tweede reeks), Tshechoslowakije, San Marino, Groot-Brittanië (23ste in de tweede reeks) en tenslotte Frankrijk (20ste en 19de). In België klasseert hij zich regelmatig tussen de eerste vijftien, maar hier rijden de 500cc en 250cc tesamen, moest men een aparte uitslag publiceren dan zou de Boskliever regelmatig bij de eerste vijf staan. Op 12 juli in Ciplet greep hij naar de bloemen, maar defekt besliste er anders over. Eerstdaags mogen wij nog een opvallende prestatie verwachten. Supporters op post bij de viering. AUTOSPORT Vrijdag 31 juli: 13.00-14.00 u.: Groep N: kwalifikaties klasse 1 2 (2x5 r.). 14.30-15.30 u.: Groep N: kwalifikaties klasse 3 4 (2x5 r.). 15.45-16.15 u.: Ford Star Cup: trainingen. 16.30-17.30 u.: Historie Trofee: trainingen. 18.00-18.30 u.: Porsche Cup: trainingen. Zaterdag 1 augustus: 09.00-10.00 u.: 24 Uren warm-up. 10.30-11.30 u.: Groep N: finale (2x6 r.) 11.45-12.15 u.: Ford Star Cup: 5 ronden. 12.40-13.10 u.: Historie Trofee: 8 ronden. 13.30-14.15 u.: Porsche Cup: wedstrijd. 15.50 uur: startopstelling. 15.50-16.00 u.: V.I.P.-ronde. 17.00 u.: Start «24 uren». Zondag 2 augustus: 17.00 u.: Aankomst «24 uren». was er voorop. Verschillende keren heb ik getracht om hem bij te halen maar kreeg telkenS renners in de buurt die geen medewerking verleenden. In de laatste kilome ters kreeg ik de vluchter in het vizier. Ik strandde op 100 meter. In een spurt voor de tweede plaats kon ik gezien de vele geleverde inspanningen niet meer tot het uiterste gaan». Maandagnamiddag werd Walter De Veerman in Wetteren de centrale figuur. «Vroeg kwam er een afscheiding. Ik evolueerde mee in de voorste gelederen. Naarmate de finish in zicht kwam, moesten er renners afhaken. Bij het ingaan van de laatste ronde ben ik alleen aan de haal gegaan en behield een riante voorsprong». Walter De Veerman wijkt nu zaterdag andermaal uit naar Wetteren. Zijn rekord wil hij evenaren maar in stilte rekent hij er op om een wedstrijd of vijftien te winnen. Meer en beter kon de amateur uit Eksaarde zich bij het begin van de kompetitie, .waarin hij aanvankelijk door pech werd afgeremd, niet voorstellen. E.G. augustus en verder elke dins dag, donderdag en vrijdag tot uiterlijk 27 augustus. De wa tergewenning kinderen gaat door vanaf maandag 3 augus tus tot 26 augustus en dat elke maandag, woensdag en don derdag. Inlichtingen en inschrijvingen op het sportsekretariaat in de gemeentelijke sporthal «Meu- lenbroek». Deze week ging ook de slui tingsplechtigheid door van het eerste sportkamp waaraan niet minder dan 184 kinderen deel namen. Ook dit kamp werd georganiseerd volgens de nu reeds gekende suksesformule, namelijk: kennismaking door spelvormen met de verschillen de sporten voor de zes-zeven jarigen en sportinitiatie voor de acht- tot twaalfjarigen. Dat de tien lesgevers de kinde ren op een sportieve wijze heb ben bezig gehouden was duide lijk af te lezen op de vermoei de, maar gelukkige gezichten van de deelnemers tijdens de slotdemonstratie die werd bij gewoond door de schepen van sport, Francois De Graef en de voorzitter van de Sportraad Albert Pieters. Na de demon stratie mochten de kinderen hun herinneringsgeschenk (polsbandjes) en diploma's in ontvangst nemen. In het nu komende geplande sportkamp zullen ook de meer spectaculaire sporten aan bod komen: afvaart Amblève en initiatie alpinisme, HVC W.A.O.D. RENNERS CAT. AB IN WAASMUNSTER LIEFHEBBERS In de wedstrijd voor categorie plaats voor Marco Smet, nog Yves, 6. Grant Lottering, 7. AB zat traditiegetrouw heel een van de uitblinkers van de- Roger Beelaert, 8. Adrie wat spanning en animo onder ze wedstrijd. Schaalje (NL), 9. Van Tiche- de 80 deelnemers. Na de ver- ien Erik. 10. Freddy Luyck, kenningsronden bracht Marco üc uitslag: jj patrick De Maere, 12. Smet de eerste ontsnapping op 1. Jan Meul (Beveren) 80 km. Mare Borggraef, 13. Michel gang. in zijn spoor volgden in 2u.05 min., 2. William Des- Augusteyns, 14. Herman Van Patrick De Maere, Erik De peels, 3. Marco Smet, 4. Pa- Haver, 15. Roger Burke. Vriendt en nationaal kam- trick Bolssens, 5. De Candt M.S. pioen William Despeels het aangegeven tempo zodat zij vlug aan een halve minuut winst konden komen. Het grote peloton zag echter het gevaar en kwam even na half wedstrijd terug aansluiten. Dit bleek het goede moment om het nog eens te wagen, en al vlug reed een 17-koppige groep vooraan, waaruit de winnaar naar voor moest ko men. Na heel wat schermutse lingen konden zich tijdens de voorlaatste ronde een zestal renners naar voor werken. William Despeels, Marco Smet, Yves De Candt, Jan Meul, Patrick Bolssens moch ten zich opmaken om voor de bloemen te spurten. Zo ver is het echter niet geko men want Jan Meul verschalk te zijn medevluchters met een vlijmscherpe demarage op en kele kilometers van de eind streep en kon aldus licht afge scheiden zijn eerste overwin ning binnen halen. Achter hem won William Des- peeld de spurt voor de tweede WAOD-wielrennen. Jan Meul won de A+B-reeks in Waasmunster (dw) Gunther Van Steelandt be haalde in Eksaarde zijn achtste seizoenzege. Dc amateur uit Haasdonk ver sloeg Geert Seye en Jan Jooö in de spurt. Tien ren ners waren vrij vroeg op avontuur getrokken. Fran cois Geerts, Ronny De Vos, Gunther Van Steel andt, Geert Seye, Patrick Van de Ven, Peter Kant, Patrick Buysse, Jan Joos, Marcel Geets en Paul Van Bossche. Halfweg hadden deze tien leiders een voor sprong van anderhalve mi nuut verworven. Peter Kant en Ronny De Vos moesten later greep lossen. Op zo'n 25 km. van het einde gingen Van Steel andt, Seye en Jan Joos in de aanval. Spoedig hadden zij een ruime voorsprong. De overige renners werden intussen bijgehaald door het peloton. In een spurt met drie had Van Steelandt maar weinig moeite om ei genaar van de bloemen te worden. Seye werd tweede voor Joos. Later won Regi nald De Smedt de spurt voor de vierde plaats. E.G. Wielrennen. Gunther Steelandt (areb)

De Voorpost | 1987 | | pagina 23