V.W. HAMME SCHIJNT GUNSTIG TE EVOLUEREN K.A.V. DENDERMONDE DEBUTEERT IN BELGISCHE BEKER S.K. Lebbeke al volop aan de slag ROBUR M0ERZEKE OP HAMS GEMEENTEHUIS De Voorpost-31.7.1987- 25 VERZÜSÏÏ 2700 IEL y VOETBAL V.W. Hamme etaleerde te gen K.A.V. Dendermonde weinig samenhang, kombi- neerde wel sneller maar drong zelden door tot in de zone van de waarheid. In de tweede helft schiep de eerste provinciale r zelfs meer kansen en verplichtte de opponent tot een reor ganisatie van zijn afweer. Tegen Eendracht Zele liet de vierdeklasser al een heelwat betere indruk. Hij maakte geregeld een vuist en dwong de tegenstrever tot een knieval. Dankzij doelman Van Puyvelde kon een afstraffing voorkomen worden. Oefenmeester Willy Meersman kwam na afloop van twee wedstrijden tot de analyse dat zijn teanyneer tegenstand had ondervon den van K.A.V.D. dan van Eendracht Zele. De derde klasser liet een povere in druk en zal andere wapens moeten hanteren wil hij in de kompetitie een rol van betekenis spelen. «Het is nog te vroeg om al besluiten te trekken», oor deelt Willy Meersman. «We benutten de beker wedstrijden om te experi menteren en naar een ge schikte samenstelling te zoeken. Onmogelijk nu al te zeggen welke spelers aan de eerste kompetitiewed strijd zullen deelnemen. In Dendermonde vertolkte Claudio De Paepe een rol in de middenlinie. Tegen Zele wees ik hem een de fensieve funktie toe. Dat was het geval voor Diels die achteraan ook betei aan zijn trekken kwam. Dirk Van Nieuwenhuyse debuteerde in de spits. Hij liet kansen onbenut. Be langrijk is echter dat er de ze keer al kansen werden geschapen wat in Dender monde niet of nauwelijks het geval was». Willy Meersman geeft toe dat zijn team er individueel niet sterker is op gewor den. Vorig jaar manifes teerde zich al een terug gang na het opstappen van Frankie Vanhaecke. Een lichtpunt is ongetwij feld Dirk Van Nieuwen huyse. Of hij de leemte die Luc Schuddinck en Theo Bordui achterlieten zal kunnen opvullen moet nog worden afgewacht. «Wij zullen in de kompeti tie onze kollektieve kracht moeten aanwenden», meent de Hamse oefen- meester. Het zal erop aankomen om fysisch gewapend te zijn willen we degelijke resulta ten nastreven. Er rest ons nog een maand om te expe rimenteren. Ik meen dat de bekerwedstrijden er een ideale gelegenheid voor zijn. Bovendien wekken ze de belangstelling. Tegen Zele werden 470 toegangs kaarten aan de man ge bracht. Financieel betekenen ze geen onaardige opkikker. In de komende matchen krijgen nog een paar spe lers de gelegenheid om zien te manifesteren. Ik denk aan Geert Ruyssinck, Rob bie Blommaert en Pascal D'Hondt.» Voetbal. De Hamme naar Vermeir heeft het niet gemakkelijk met ex-KAVD'er De Wolf tijdens de wedstrijd VVV Hamme-E. Zele (1;0). (vh) Voor K.A.V. Dendermon de begint zondag de Beker van België. Tegenstgander wordt de Westvlaamse eer ste provincialer Racing Waregem. Hij eindigde in een vorige kompetitie bin nen de vijf. Paarsblauw krijgt meteen op eigen veld harde noten te kraken. K.A.V.D. hervatte op 16 juli de trainingen en kwam in de Beker van Oost- Vlaanderen uit tegen .V.W. Hamme en St. Lievens- Houtem. Oefenmeester Toon Pfaff meent dat zijn team niet uit is op de eind zege. De wedstrijden wor den wel benut om te expe rimenteren en naar een ba sisteam te streven. Bijna iederee is paraat en krijgt de kans om in deze mat chen zijn kunnen te tonen. Vorige zondag bijvoor beeld ondernamen zestien voetballers de trip naar St. Lievens-Houtem. «De kern ziet er helemaal anders uit dan vorig jaar. Voetbal. VVV Hamme-E. Zele 1-0. Hammenaar Diels in duel met De Brabander van Zele Vandaar dat het na twee (v") wedstrijden nog veel te voorbarig is om besluiten te trekken», stelt oefenmees ter Toon Pfaff. «Tegen V.W. Hamme kwam er nog duidelijk een gebrek aan kohesid aan het licht. Pas in de tweedehelft trad een gunstige evolutie in. Tegen St.-Lievens-Hou tem kregen een aantal voetballers die in de vorige match naast de lijn bleven hun kans. Een paar indivi duele tekortkomingen de den ons spoedig op achter stand komen. Naarmate de match vorderde groeide de kollektiviteit en konden we daadwerkelijk een vuist maken. De resultaten in deze weddtrijd hebben wei nig belang. Pas in septem ber worden de prijzen ge deeld. Positieve vaststelling is de mentaliteit in de Voetbal. VVV Hamme - E. Zele 1-0. Wuiten Van Nieuwenhuyse scoort het eerste doelpunt P'oeS- ^at vlak nieen ik - -- dat we een hecht blok vere niging.» Voor de Dendermondse eersteprovincialer ligt er een drukke week voor de boeg. In geval van een overwinning tegen R.C. Waregem komt zondag over acht dagen Torhout op bezoek in Grembergen. Tussendoor staan twee Oostvlaamse bekerwed strijden op stapel. Dinsdag 4 augustus (19 u.) aan huis tegen St.-Lievens-Houtem en donderdag 6 augustus op V.W. Hamme. Na twee wedstrijden in die Oostvlaamse beker zijn we tot de vaststelling gekomen dat paarsblauw steunt op een flinke afweer. Vooral wat de gestalte betreft laat K.A.V.D. een riantere indruk. Ook in de middenlinie en vooraan blijkt men meer gewicht in de schaal te kun nen leggen. E.G. Nmilly Fouad moet verdediging SK Aalst organizeren Op de valreep van de transfer- B|j SK Aaist zal hij eerst bij de periode heeft SK Aalst nog juniores aantreden. Men re- een overeenkomst kunnen be- kent erop dat deze technisch reiken met Nmilly Fouad, een zeer hoog aangeschreven libe- achttienjarige knaap die bij het ro voor de eerste ploeg en Babantse Eppegem speelde. voorai voor de verdediging een Voetbal. SK Aalst - FC Hekelgem. De Aalsterse trainers herifoms'^enkanheelwatTdeT stevige aanwinst zal bete" Van Houtenhove en Coopman volgden aandachtig deze brieven voorleggen, ondanks zijn nog jonge leeftijd. oefenwedstrijd ondanks de gure weersomstandigheden. SK Heyman gr yaar blijkbaar iets van maken (da) van VVV Hamme in de Beker van Oost-Vlaanderen (vh) Voetbalklub FC Robur Moer- zeke heeft zaterdag feest ge vierd ter gelegenheid van het behalen van de kampioenstitel van het reserve-elftal, de kna pen en miniemen. Het is niet ieder jaar dat een voetbalklub drie titels kan voorleggen. Het Voetbal. Zo gaat Eendracht Zele de komende kompetitie tegemoet. Er moet blijkbaar nog een en ander bijgeschaafd Horden... maar in welke ploeg is dat niet zo (vh) De vakantie is voor de Lebbeekse voetballers achter de rug. Sinds vorige maandag is het weer één en al bedryvigheid op en langs de terreinen van de Ziekenhuisveldbaan. Op een paar uitzonderingen na (laattijdige verlofgangers) was iedereen paraat. S.K. Lebbeke debuteert nu als eerste provincialer en was in die zin bedrijvig op de voetbalbeurs. «We menen te beschikken kening met de beker van over een blok dat voldoen- België. Wie op dat ogen de weerstand moet kunnen bieden», stelt manager Ri- chard Van der Straeten. «Streven naar een flinke rangschikking is ons hoofd doel. Indien we dat kunnen realiseren, zullen we al erg tevreden zijn. Bij het aan werven van voetballers hielden we rekening met oude financiële mogelijk heden. Wij hebben geen avonturen aangegaan maar koesteren plannen om in de komende jaren de ploeg te verstevigen en geleidelijk aan een hoofdrol na te stre ven. liet hoeft niet gezegd dat we op een grotere be langstelling rekenen nu we een eerste provincialer zijn. Derbies tegen k.a.v.d., Temse, Meldert, S.K. Aalst en een topper tegen het new look Racing Gent moeten tot de ver beelding spreken. Alvorens de kompetitie begint spelen we enkele oefenwedstrij den. Op 2 augustus om 16 u. zijn we te gast bij de derdeklasser Joing Lede. Op 7 augustus om 19 u. komt F.C. Wieze op be zoek en op hetzelfde uur, maar dan op 13 augustus oefenen we aan huis tegen Serskamp. Op 26 augustus om 19 u. komt Eendracht St.-Gillis naar het Konkel- goed. Het is onze betrachting om tijdens het laatste augus- tusweekend aan een vier deklasser repliek te bieden. We hebben nog geen tegenstander gevonden. De meeste ploegen houden re- blik is uitgeschakeld kan ons kontakteren (tel. 052- 22.20.76). De match kan evengoed op zaterdag als op zondag worden ge speeld». Het thuisderby tegen de naaste buur K.A.V.D. staat pas op 14 februari gepland. Net een dag waar op in omliggende gemeen ten karnaval wordt gevierd. Het is niet onmogelijk dat S.K. Lebbeke de match vervroegt naar 11 novem ber. Dat zou geen slecht idee zijn. Koning winter kan midden februari trou wens lelijk huis houden. E.G. hoogtepunt van dat alles was de ontvangst op het gemeen tehuis van de verschillende kampioenenploegen, sympa thisanten en het bestuur onder leiding van voorzitter Jozef De Maere. Schepen van Sport, Francois OEFENPROGRAMMA EENDRACHT NIEUWERKERKEN EN EENDRACHT MELDERT Voor Eendracht Nieuwerker- ken en Eendracht Meldert staan er voor de komende we ken nog tal van oefenwedstrij den op het programma. Voor Eendracht Nieuwerker- ken zijn dat op 2 augustus Ede- Nieuwerkerken, 6 augustus Eendracht Wemmel-Nieuwer- kerken, 9 augustus Nieuwer- kerken-Aspelare, 13 augustus FC Doggen-Nieuwerkerken, 15 augustus SK Denderleeuw- Nieuwerkerken; 16 augustus Kersken-Nieuwerkerken, 23 'augustus Nieuwerkerken-Een- dracht Wemmei, 25 augustus Nieuwerkerken-Stade Dender leeuw en 30 augustus Een dracht Appelterre-Nieuwer- kerken. Het oefenprogramma van Eendracht Meldert vermeldt volgende oefenwedstrijden: 2 augustus Teralfene-Meldert; 6 augustus Grimbergen-Mel- dert; 9 augustus Denderzonen Pamel-Meldert; 12 augustus Opwijk-Meldert, 15 augustus Meldert-Ecndracht Aalst (om 17 uur); 20 augustus FC Den- derleeuw-Meldert; 23 augustus SK Londerzeel-Meldert; 27 augustus SV Asse-Meldert en 30 augustus Meldert-SK Lon- derzeel. ZOMERTORNOOI FC DOGGEN FC Doggen Erembodegem or- ganizeert op 1 en 2 augustus een zomertornooi waaraan ploegen uit het omliggende deelnemen. Zijn ingeschreven TK Meldert, SK Terjoden, SK Erembodegem en natuurlijk FC Doggen zelf. Zaterdag 1 augustus spelen de mannen van FC Doggen tegen TJ Meldert om 14.00 uur. Om 16.15 uur treden SK Terjocen en SK Erembodegem aan. Zondag 2 augustus spelen de verliezers van de zaterdagwed strijd om 14 uur voor dc derde en vierde plaats en om 16.15 u. betwisten de winnaars van za terdag de strijd om de eerste plaats. JM Heyman de Graef, leidde deze ont vangst. Hij wees op het feit dat Robur Moerzeke een gouden jaar achter de rug heeft. Heeft het eerste elftal de titel niet kunnen meepakken, de reser- ven en de jeugd kregen toch een ruim deel van de titels. Deelnemen is belangrijker dan winnen is een olympische leuze die men in Moerzeke hoog in hun vaandel draagt, maar als zich de gelegenheid voordoet om een titel te veroveren heb ben ze niet lang gewacht om daar alles voor over te hebben. Ondanks het feit dat in de sport veel te veel nadruk wordt gelegd op de prestaties, om te beletten dat een tegenstander scoort, blijft voetbal een ge zonde sport die verdient dat we ze aanmoedigen. En dan kijk ik in de richting van de reserven en het eerste elftal. De jeugd kijkt naar u op. Het is belangrijk hoe u zich ge draagt op het terrein. Uw voorbeeld zal later door de jeugd van vandaag, die nu naast u zit, nagevolgd worden. Aan voorzitter De Maere werd als aandenken van deze ont vangst een ereschaal van de gemeente aangeboden De jeugdspelers ontvingen uit de handen van Albert Pieters, voorzitter van de sportraad, mooie plakketjes van de ge meente. Mogen het herinne ringen zijn aan een van de mooiste dagen van Robur. Met het tekenen van het gul den boek van de gemeente en het drinken van de erewijn, werd deze huldiging afge sloten. HVC Voetbal. VW Hamme won met 1-0 tegen E. Zele voor de Beker van Oost-Vlaanderen en staat nu alleen aan de leiding (vh)

De Voorpost | 1987 | | pagina 25