HAMME-ZOGGE SNEUVELDE OP DE MEET MINIEMEN KLAAR VOOR VLAAMS KAMPIOENSCHAP VA BAASRODE WINT DE BEKER VAN BELGIE V.A. BAASRODE WINT GROTE PRIJS WILLEMS IN HAMME SPORTKRING HAMME HEEFT NOG TITELKANSEN RUITERT0RN00I IN AALST ROGER EVERAERT VERBETERT ALS DE WIJN TURNKRING RUST-ROEST ttr&SJrs EN DE AMERIKAANSE GASTEN.. BEVERSE VETERAAN ALFONS DE BLOCK IS NOG STEEDS AKTIEF «LOKERSE FEESTEN» WORDEN GEOPEND MET JOGGING 26 - 31.7.1987 - De Voorpost KAATSEN Kaatsen. De Baardegemse speler Eddy De Man bij de opslag. De wedstrijd Baardegem-Zele eindigde op 11-12 in het voordeel van de bezoekers (da) KAATSEN IN HAMME KAATSEN IN BAASRODE Bevordering Herdersem - VA Baasrode: 7- Ruststand: 3-8 Leider Baasrode, dat op het terrein van Herdersem steeds in de problemen geraakt, ving deze verplaatsing met geen ge rust gemoed aan. De stille hoop drie punten te halen werd de grond ingeboord, maar een zege was het hoofd doel. Van Kerckhoven, hoewel her steld van zijn blessure, bleef het overgrote deel van de wed strijd op de bank. De thuis ploeg zette de wedstrijd in via een goedkerende Marcaen die de stand op 1-0 bracht. Na een 2-1 tussenstand begon alles vlot te verlopen bij het bezoe kend vijftal. Achterman Goossens keerde op dat ogen blik uitstekend en toen koord- speler Cassiman en Claes zich op elke bal wierpen, kon VA Baasrode steeds verder uitlo pen. Langs 2-4 en 3-5 werd het In Hogere III moest Ham- me-Zogge naar Welle. De thuisploeg kwam zonder Camail en De Roeck met een vertimmerde ploeg op het terrein. Ze had dan ook veel moeite om de Zogge- naars bij te houden. Bo vendien speelde Welle ar- chi-slecht en deponeerde heel wat opslagen buiten de lijnen. Toen Zogge met 5-8 de rust bereikte,- had Welle eigenlijk meer gekregen dan het verdiende. Had Zogge attenter gespeeld dan was er van terugkomen geen sprake meer. Ook na de hervatting begon Zogge goed met 5-10. De wed strijd leek gespeeld maar Zogge vierde de teugels en de thuisploeg kwam lang zaam op haar gewone rit me. Welle naderde tot 12- 12 na een adembenemende achtervolging, iets wat nie mand nog had verwacht. De bezoekers verloren er zowaar het noorden bij en begonnen slecht te keren. Door hun zenuwachtigheid verspeelden ze heelwat vijftienen. Bij de Zogge- naars zonk de moed in de schoenen en ze moesten lijdzaam toezien hoe Welle nog met 15-12 won. HVC 3-8. Het eerste spel na de rust zag Baasrode verloren gaan, zodat Herdersem de stand op 4-8 kon brengen. De thuisploeg zag één punt in haar bereik en knokte er keihard voor. De thuisploeg bracht de stand op 6-10, waarna de bezoekers de bordjes op 6-12 stelden. Dan verloor Johan Verheyden zijn spel; zonder dat hij echter als schuldige kan aangewezen worden. Bij 7-12 was de buit voor Herdersem binnen. Van Kerckhov?n kwam bij een 6-13 stand na wekenlange inaktivi- teit zijn plaats in het vijftal weer innemen... De Paling- 15 boeren gingen uiteindelijk met een 7-15 zege naar huis. Miniemen Terjoden 1 VA Baasrode 10 Voor de aanvang van de wed strijd had het bestuur van Ter joden erop gestaan de kersver se kampioen en winnaar van de Belgische Beker te huldi gen. Zodoende werden de spe lers van VA met bloemen ver welkomd. Ondanks deze lof- betuigingen deelde Baasode geen geschenken uit. Het bracht een 0-1 stand op het bord. Terjoden stelde gelijk: 1-1. Vanaf dat ogenblik was de bezoekende ploeg niet meer te stoppen. Bart Claes, Johan Nobels, Jurgen Verhulst, Ma rio en Timmy Joos liepen vrij vlot van hun tegenstander weg om regelrecht maar een 1-10 zege te gaan. De miniemen- ploeg van VA Baasrode sloot de kompetitie af zonder één verliespunt. De kampioenen vangen nu de voorbereiding aan voor het Kampioenschap van Vlaande ren, de sleutel voor het kam pioenschap van België. Junioren V.A. Baasrode 5 De Toekomst Buggenhout 13 Ruststand: 3-7 De bezoekers haalden vanaf het startsignaal keihard uit en konden een 0-4 voorsprong uitbouwen. Koek en Cardon keerden naar hartelust en de thuisspelers kregen het nakij ken. Toen David Van Damme zijn opslagbeurt won, wat dit het sein om de achterstand te verkleinen. Dit lukte bij 3-4. Dan was het opnieuw de beurt aan de Toekomst om de wed strijd in handen te nemen. Het bouwde vlekkeloos een 3-7 ruststand uit. Tijdens de tweede helft gaf de Toekomst het iniatiatef niet meer uit handen. Van Damme wist geen raad meer met de door Cardon geleverde ballen op de achterlijn. De bezoekers gingen vrij vlot naar een 5-11 voorsprong. Bij 5-13 stelden ze een driepunter veilig. Een gemakkelijke overwin ning van een homogeen bezoe kende ploeg, waarvan Koek en Cardon de betere waren. Bug genhout is duidelijk de beste Pupillen Denderbelle 3 VA Baasrode 10 De bezoekers openden met 0-1. Nadien waren een goed- spelende Joos-De Kimpe no dig om de tegenstander af te schudden. Denderbelle klamp te aan tot 3-5, waarna Joos de show stal door een bal over te leveren en zo de voorsprong van VA te vergroten. De ben jamin van de ploeg, Cassiman, kwam aan de koord en liet zich als een basispion gelden. Baas rode kon steeds verder uitlo pen. Met deze 3-10 zege werd er een mooi cadeau gedaan aan coach Verheyden. De Grote Prys van Mignault op 21 juli met als inzet de Belgische Beker voor miniemenploegen, is een organisatie waarvan elke ploeg wenst deel uit te maken. Onder de uitverkorenen staat de naam van VA Baasrode vermeld, dat voor zo'n 600 toeschouwers met de meest begeerde trofee aan de haal ging. VA Baasrode - Ottignies: 7-6 Baasrode werd uitgeloot tegen Ottignies in de schiftingsreeks. Zich goed bewust van het be lang van deze wedstrijd, be gonnen de kleine mannen zeer zenuwachtig aan deze wed strijd. Ondanks hun nervosi teit kwamen ze met 1-0 aan de leiding. De Walen bleven zeer goed in de wedstrijd. Na een 3- 2 en een 5-3 stand speelden de zenuwen VA nog steeds par ten. Hun tegenstander profi teerde optimaal van de gele genheid om terug te komen tot 6-6. Spanning troef! Ottignies aan de opslag en de beste spe ler faalde tijdens zijn spel, zo dat VA even het geluk aan zijn zijde had. Uiteindelijk konden de Oostvlamingen met een 7-6 zege doorstoten naar de halve finale. Halve finale: VA Baasrode - Aurenne: 7- 3 Tijdens deze halve finale kre gen we een herboren Baasrode op het terrein. De spelers trok ken onmiddellijk alle registers open en namen met 0-2 de leiding. De Walen beten van zich af en ze probeerden terug te komen bij een 4-2 stand. Wanneer Baasrode in zijn op slag sekuur bleef, geraakte het aan 5-2. Bij een 6-3 stand kon Aurenne de achterstand wat milderen. Met een paar goede kollektieve prestaties van Baasrode geraakte de ploeg aan een 7-3 overwinning. Finale: VA Baasrode - Soignies Carnères: 7-5 In de finale stonden de twee topfavorieten tegenover me kaar. Beide ploegen werden luid aangemoedigd door de mee afgereisde supporters, uit gedost in de kleuren van hun klub. Onder muzikale begelei ding verschenen de twee ploe gen op het terrein. Soignies pakte met vrij goede opslagen het eerste spel. De Oostvla mingen lieten zich niet pramen en met goede opslagbeurten van Mario en Jurgen Verhulst en Nobels lieten ze een 3-1 voorsprong noteren. Wanneer Timmy Joos ook niet op zich liet wachten kon Baasrode met 4-1 afstand nemen. Een Waal se ploeg geeft zich echter niet zomaar gewonnen en ze mil derde de achterstand tot 4-1 Maar niet voor lang, waj Baasrode maakte er 5-2 van Eenieder tipte op de Oostvla mingen. De Walen sloegei keihard terug en een zenuw achtig spelend VA werd bij 5-5 bijgebeend. Kapitein Ban Claes bracht zijn ploeg bij zijn opslagbeurt opnieuw in de run ning. Ondertussen bleef de VA-aanhang de ploeg aan moedigen. Het laatste spel werd afgewerkt door Mario Verhulst, zodat de Belgische Beker naar Oost-Vlaanderen verhuisde met de 7-5 zege van VA Baasrode. De VA-ploeg was samenge steld uit Timmy Joos, Mario Verhulst, Jurgen Verhulst, grootmidden Bart kleinmidden Johan Nobels Als reserven waren Erwin Stas en Andy Nobels aangeduid. Een grootse overwinning voot de VA-ploeg. Bij de overhan diging van de trofee weerklonk het Nationaal Lied en bij deze gelegenheid werd er in de sup portersrangen menig traantje weggepinkt. Een onvergetelij ke dag voor al wie nauw bij de klub betrokken is. De sfeer tesamen met een uitstekende organisatie, en de publieke be langstelling, lieten op sommige ogenblikken het tornooi uit groeien tot een ware heksen ketel. Voor VA een dag om nooit te vergeten. KAATSEN IN HAMME PAARDENSPORT Op dinsdag 21 juli organiseerden de Denderruiters-Aalst en de Vonckruiters uit Baardegem een tornooi op de terreinen van de Rozendreef, nabij Levensvreugde. Beide klubs mogen zeker fier gaan op deze puike organisatie. Wel kreeg men een klein smetje op de organisatie omdat een der ruiters de beslissing van de jury niet nam en zich daar eerder onsportief tegen verzette. Zijn vereniging boycotte dan een tyd lang de wedstrijd. Dergelijk optre den komt de ruitersport zeker niet ten goede. De organisa toren en de kykers mochten ook schepen Vinck en burgemeester-senator De Kerpel verwelkomen. Uitslag Brussegem, Virgina Achttallen: 2. De Bruyne A., Galmaar- licht: winnaar in de klasse licht den, Dorien werd de plaatselijke L-R-V.- 3. Bellemans Eddy, Gooik, vereniging van de Vonckrui- Cille ters Baardegem; met 1 punt Rj jj. voorsprong op L.R.V. Sint stue; Emjn Haasdonk, Amandus Denderhoutem. Qnjy yOU 2. Beeckman Sigrid, Ooster- r, zele, Endis-Lamt Zwaar: 1' L.R.V. Lustige Pa- 3 Van D Fui Tielrode, Goldwin Ring 12: Momenteel staat Sport kring Hamme nog aan de leiding in Lagere I. Dat biedt nog steeds uitzicht op de titel, al moet het ver draaid goed opletten. Zo wel Kerksken, Liedekerke als Gijzegem blijven op de loer liggen. Met één wed strijd minder staat ze op een niet onoverkomelijke afstand van de leider. De Hamse formatie liet de jongste wedstrijden een beetje van haar pluimen, maar ze heeft geluk dat de dichtste belagers, Gijze gem en Nieuwerkerken, nog naar Hamme moeten komen. Deze week ging Sportkring op verplaatsing naar Op wijk. Nadat het 1-1 werd, geraakte Hamme achterop met 3-2 en 4-3. Dan was de bezoekende kaars uit en aan de rust stond het al 8-3. Al was die voorsprong van de thuisploeg niet volledig verdiend, toch scheen Hamme naar een afstraf fing te gaan. Na de rust werd het 9-4 en zelfs 10-4. Nog niet helemaal uitgeteld pikte Hamme nog twee spelen in: 10-6. De beste pijlen waren toen blijkbaar verschoten want Opwijk maakte er zowaar 13-6 van. Het werd zelfs 14-6. Het leek erop dat SK punten- loos naar huis zou moeten. In een laatste inspanning werd het toch nog 14-8. Daarmee waren de bezoe kers tevreden en Opwijk won met 15-8. Klasseringen: Lagere I 1. SK Hamme 18-36, 2. Kerksken 17-33, 3. Nieu werkerken 17-33, 4. Gijze gem 16-31, 5. Haaltert 18- 28, 6. Kastel II 17-24, 7. Sint-Anna 18-24. Lagere II: 1. Aalst 18-48, 2. Dorp 17- 22, 3. Opwijk 17-21, 4. Toekomst 17-17, 5. Jeans 18-12, 6. Wieze 15-6. Dit jaar werd de organisatie te winnen, van de Grote Prijs Willems een gebeuren met uitsluitend ka- dettcnploegen. door de kaats- bond toegewezen aan St.-An- V. A. Baasrode - Kokejane: 7-4 Voor de eerste wedstrijd van dit tomooi stond V.A. Koke jane op het programma. De ploeg van het gewest Ge- raardsbergen - Ninove opende met een 0-2. Baasrode, dat de achtervolging inzette, plaatste het eerste tegenspel op het bord bij de opslagbeurt van Bart Claes (miniem) (1-2). Dit zette het licht op groen voor Baasrode om op een hoger ritme te draaien. Onder impuls van een goed spelende AJain Quisquater kwamen de twee ploegen bij 2-2 op gelijke hoogte en ze bleven in eikaars nabijheid tot 4-4. Toen kon Baasrode van zijn tegenstan der afstand nemen om met 7-4 Zele Durme - Tollembeek: 7-1 Zele, kampioen in het gewest Aalst-Dendermonde, begon heel goed aan zijn eerste wed strijd. Onder impuls van Van de Velde en Schiettecatte kon het een 2-0 voorsprong op het bord brengen. Bij Tollembeek was het alleen Bellcmans die iets kon inbrengen. Tegen een kollektief zeer goed uitpak kend Zele was het niet opge wassen. Zele moest toch maar één tegenspel toestaan FINALE: V.A. Baasrode - Zele Durmen: 7-5 De finale ging tussen de num mers één en twee uit de kom petitie van het Gewest Aalst - Dendermonde. Alain Quis- quatcr bracht voor Baasrode het eerste spel met zijn moor dende opslagen op het bord. Zele beet van zich af en de ploegen losten elkaar van geer vin. De strijd was gelijkop gaand tot 3-3. Bij een 4-3 stand kon Bart Claes zijn opslag- beurt tegen de sterke Schiette catte verzilveren, en hij bracht de stand op 5-3. Durmen (met Van de Velde en Schiettecatte) gaf zich nog niet gewonnen eB kwam tot 5-5. Bij een 6-5 score deed Quisquater de toeschou wers rechtveren, toen hij tegen de wind in de ballen tot op de achterlijn en een bal zelfs over leverde. Zijn sterke terugslag waarbij goed door David ei Claes bijgestaan, zorgde vooi een prachtige finale. Baasrode ging aan de haal met een ver diende 7-5 zege. Alain Quis quater. de beste speler deze Grote Prijs, kreeg dc daaraan verbonden trofee mee naar huis. Met Alain Quisquater beschikt V.A. Baasrode over talentrijke speler, die de klub hogerop kan brengen. HAMS KAATSVERBOND TURNEN Midden: le L.R.V. Sint Guido Merchtem. Haas- jottenlanders Gooik. Individuele dressuur Ring 1: 1. De Spiegeleer A donk, Gunito 2. De Spiegeleer A. donk, Vebiran 3. Daem Christiaan, Nieuwer kerken, Urias Ring 2: n r 1. Van Raemdonck R., Haas- !re,ier 1. Gelaude Guy, Baardegem, Civille 2. De Sitter Marc, Moerzeke, Haas- Galant 3. Groes André, Bomem, Bertha Ring 13: 1. Roelant Hans, Haaltert, Deze week kreeg Pauls Video het deksel op zijn neus van KWB-Vadebo en dan nog met vrij grote cijfers. Deze ploeg had een oogje op de titel, maar mag die nu wel vergeten. Het ziet er naar uit dat 't Geem- zicht de té kloppen kandidaat zal zijn. donk, Fairy-boy 2. Van Guyse Guido, St. Gil lis-Waas, Vicky 3. Tirry Johan, Ossel-Brusse- '?mica gem. Marquise g Ring 3: 1. Blindeman Guy, Buggen hout, Anky Vercauteren Karei, Moer zeke, Josigaël 3. Opsomer Jan, Gooik, Ring 1. Meskens Ludo, Buggen hout, Karina 2. Cornu Filip, Sinaai, Jolie 2 De Snedt J.-J., Ossel-Brus- Y'S,0? B0SSChe J" Md' segem, Troyka 3. Van de Vijver P Britte dert, Wendy Ring 16: 1. Colpin Corry, Buggenhout, Voske LDe'ckers Peter, Kieldrecht, Gm" I,se' P»1" Union 2. Philips Ignace, Denderhou- f- w«i«e tem, Fein Glück £en, Karin 3. Van Assche Stefaan, flng17= Merchtem, Quina 1 Van Ey"d* Kurt- Gal" Rj g. maarden, Trop Belle 1. Coppens Betty, Lede, Ebre ™lenaere Wint, Moerce- 2. Verhulst N., St. Gillis. ïe'^fc*ac Cindie 3. De Baets K., Lotenhulle, Vicky Springen Ring 7 Klasse licht: 1. De Neve Geert, Merchtem, l. Vermeir Herman, Opwijk. Vingo Fidlere 2. Annacrt Herman, Haaltert, 2. Van de Vijver P., Sinaai. Chytrouschka 3. Tock Ingrid, Waas, Paola lieter 3. Wellekens Geert, Kerks- 3. De Baerdemaeker Meldert, Eda De Keersmaecker - Euro trucks 12-5 De plaatselijke ploeg was gestart met Luc De Mals- sche, Rudy Van den Bo- gaerd, Maurice De Clercq, Eric De Wilde en Jimmy Cornelis. Die start was overrompelend want de be zoekers kwamen er niet aan te pas.Vooral tech nisch was de lokale forma tie de sterkste. Hun verre slagen en hun korrekte af werking zorgden ervoor dat de mannen van Jackie Eeckhoudt aan de rust te gen een 6-1 achterstand moesten aankijken. Na de verfrissing ging het beter met de gasten. Albert Van den Branden, Mare De Landtsheer, Gerry Van der Stock, Serge Van den Bossche en Freddy De Rechter konden enkele spelen laten optekenen doordat Van den Bossche en Van der Stockt uit hun krammen schoten. Toen ook Van den Bossche en kele mooie tussenkomsten deed werd de kloof stilaan gevuld. Toch kwamen de bezoekers niet verder dan vijf spelen. KWb-Vadebo - Pauls Video 12-2 Voor de bezoekers was dit de laatste kans om zich op nieuw vooraan in de klasse ring te hijsen. Ook voor de lokalen was de inzet groot, zodat men zich aan een spannende strijd mocht verwachten. Zover is het echter niet gekomen. De thuisploeg met een schitte rende Paul Everaert heeft Pauls Video ijlhands naar huis gestuurd. Het eerste spel werd nochtans gewon nen door Danny en Benny Jean-Pierre Goossens van Pauls Video. De KWB-jon- Voor een veertiental Ameri- rende Rust-Roest werd aange- gens lieten zich echter niet kaanse turnsters met begelei- boden, kon als uitzonderlijk van de wijs brengen Van ding van Karo,yn Baker en worden beschouwd. De weers- znrira Fveraert nn voIIp coach Judy Freiheit>IS het alle' omstandigheden waren toe bij- zodra Everaert op volle maa, a, voorbij Deze groep zonder gunstjg en de dag toeren draaide, was er geen werd onlangs uitgenodigd voor naar Knokke, Brugge, de houden meer aan de thuis- een tweewekelijks verblijf Grotten van Han, Dinant en ploeg. Zij keerde heelwat door turnkring Rust-Roest uit Brussel kenden een ongemeen ballen over en tegen derge- Sint-Niklaas die hiermee de sukses. Ook de driedaagse reis lijk geweld was geenkruid feestelijkheden in verband met naar Parijs en de aanhoudende gewassen Halfweg wed- ^et 100-jarig bestaan aan- regen kon toen nauwelijks het strijd stond het al onver- s"efd- V°°; f Amerikaanse enthousiasme van de jeugdige wacht nn 6-1 Na He rust g- en werd het een fan,as" Amerikanen verstoren. Een t,,L_ tische belevenis. Op uitzonde- gebeurtenis was de ontvangst hield KWB de teugels even ring van coach Judy Freiheit, op het Sint-Niklase stadhuis. strak en een ontgoochelend die destijds als aan de Olympi- Burgemeester Paul De Vidts Pauls Video kon amper sche Spelen in Munchen deel- werd op die donderdag geflan- twee spelen laten noteren. nam- werd het voor allen de keerd door gemeenteraadslid Aan dit plaatselijk sukses eerste ,riP naar Europa Frans De Coeyere en sprcek- werd ook meegewerkt door Het Pr°gramma dat tijdens de- woordelijk werd turnkring ze twee weken door het jubile- Rust-Roest om het 100-jarig Georges Walschap, Fran- qois Claes, Julien Meskens en Antoine Goossens. Programma: Vrijdag: Wembley - Ons Vermaak Corner - Geemzicht Zaterdag: Eurotrucks KWB Boemerang - Vet. Corner Pauls Video - Toyota. H.V.C. ATLETIEK Ring 8: Bitte St.-Gillis- 3. Tirry Stefaan, Asse, Fela Klasse middel: 1. Lenaerts Lieven, Kiel- 1. Vinck Christiaan, Baarde- drecht, Vitesse gem, Wochan 2. Geerinckx A.. Hekelgem, 2. D'Haens Pierre, Haaltert, Exper Lucas 3. De Swaef Mare, Dender- 3. Prover Mare, Galmaarden, houtem, Lendra Figaro Ring 9: 1. Geerts Ann, Asse, Fela 2. Becu Guido, Ossel-Brusse- gem, Altesse 3. Van Bellegem Luc, Tielro- 3, Opsomer de. Fury Danica Ring 10 1. De Clercq Heidi, Ossel- Klasse zwaar: 1. Wuytack Yvan, Haasdonk, Wattman 2. De Vos Gilbert, Dender houtem, Allax Luc, Gooik, J.H. Op het ogenblik dat het bazuinengeschal zal weerklinken op zaterdag 1 augustus, zal de inmiddels traditioneel geworden jogging van start gaan en dit om 15 uur. Praktische inlichtingen: Start en aankomst aan het stedelijk zwembad. Inschrijvingen: Atletiekterrein Sportlaan vanaf 13.30 u. Leden Vlaamse atletiekliga (VAL): 50 fr. Niet leden: 75 fr. Omloop: Sportlaan, Poststraat, Kerkstraat, Zand, Zeie straat, Molenbergplein, Molenstraat, Luikstraat, Voer manstraat, Vrijheidsplein, Kapellestraat, Heirbrug, Dur- melaan, Markt, Grote Kaai, Sportlaan. 5 km.: omloop 1 ronde op de atletiekpiste aankomst: 10 km.: 2 x omloop 1 ronde op de atletiekpiste aankomst. De beloning bestaat uit: - een medaille (enkel op bestelling tegen een meerprijs van 100 fr.); - een trofee; - tombola onder alle deelnemers. Informatie: VW-kantoor, Torenstraat 1, 9100 Lokeren, tel. 091/ 48.28.05; Johan De Grande, Rozenstraat 47, 9100 Lokeren, tel. 091/48.52.52. Deze vierdaagse Grote Jogging «Lokerse Feesten» wordt georganiseerd door Atletiekvereniging Lokeren (AVLO), VW-Toerisme en de Sportraad. Op vrijdag 10 juli nam hij deel aan een avondjogging in Aal- tcr en werd er eerste van de kategorie tussen de 55 en 59 jaar. Meteen was het zijn der de zege van het seizoen. Op zijn verjaardag, zondag 12 juli, nam hij deel aan de eerste provinciale jogging en werd er vijfde op 135 deelnemers. In het Luxemburgse Echter- nach werd hij de eerste vete raan 55 op 15 juli. Daar waren 110 deelnemers aan de start. In het Franse Rijscl startte hij in dc grote prijs La Novelle, uitsluitend voor veteranen alle kategorieën. Alfons De Block was eerste in de D-reeks met 85 deelnemers. Alfons is dus zeker nog niet aan het eind van zijn latijn. In augustus zal hij trouwens deel nemen aan een tornooi in Luxemburg. We houden u op de hoogte. bestaan in de bloemetjes zet. De burgemeester had het toen ook over de vele lofwaar dige initiatieven van Rust- Roest en het tweewekelijks verblijf der Amerikaanse turn sters was er één van. Deze laatste groep werd ook in de eigen taal toegesproken en het stadsaandenken voor allen werd zorgvuldig en met be wondering gekoesterd. Dank woorden om de officiële ont vangst waren er nadien vol doende. Kringvoorzitter Jac ques Van Damme en dokter Van Roey spraken namens Rust-Roest en schetsten na dien ook de roemrijke en merkwaardige levensloop van de turnkring. Een speciaal woordje was er ook voor dc talrijke gastgezinnen die met een spontane bereidwilligheid de Amerikaanse turnsters voor een tweetal weken onder de vleugels hadden genomen. Die Wase gastvrijheid en de duidelijke sympathie voor Rust-Roest. werden nadien een belangrijk onderdeel in het dankwoord van de Ameri kaanse coach Judy Freiheit, welke burgemeester De Vidts met een oorkonde zou verras sen. Door de beleidsploeg van Flint Michigan wordt 11 juli voortaan als Mayor Paul De Vidts-day beschouwd. Een at tentie die bij de aanwezigen duidelijk aansloeg en de jaren lange vriendschapsbanden tus sen The Genesee Valley Gym- nadtic Club Flint Michigan en Rust-Roest uit Sint-Niklaas zullen verstevigen. Aan de vol gende uitwisseling werd reeds gesleuteld en de Amerikaanse turnsters welke tijdens de trai- ningsstonden in de sporthal in Sint-Niklaas een bijzonder gunstige indruk lieten, hebben vorige zaterdag van hun Sint- Niklase vrienden afscheid ge nomen. Niet zonder weemoed en met vele prettige herinne ringen Roger Van Laere

De Voorpost | 1987 | | pagina 26