I t i «BIG MOUTH» SCHIPPER WINT EERSTE SUPPORTERSTORNOOI KASTEL RAP EN VLUG BLIKT IN... EN WORDT INGEBLIKT MMS» èrwm WEERDE ZICH FEL T0EK0MSTJEUGD PUURS VEEL TE ZWAK De Voorpost - 31.7.1987 - 27 KAATSEN -rmzm mimm tmffltmss •STOKOTft {mmtxi van het tornooi moet zorgen. Uitslagen: Schipper - Staljanssens 5-4 VK Meibos - Huguette 2-5 Finneken - De Post forfait 5-0 Staljanssens - Callaert 1-5 Huguette - De Beul 0-5 De Post - Stella forfait 0-5 Schipper - Callaert 5-3 VK Meibos - De Beul 2-5 Finneken - Stella 3-5 Resultaten halve finale: Schipper - De Beul Stella - Callaert Finalewedstrijd: Schipper - Callaert Klassement: 1. Schipper 2. Callaert 3. Stella 4. De Beul 5. Finneken 6. Huguette 7. Staljanssens 8. VK Meibos i. De supportersploeg Stella (foto P. Hermar ts) Beker van België: derde ronde Tienjarig bestaan Kastel Rap en Vlug Lodelinsart - Kastel Rap en V lug: 6-15 r b De vienng van het tienjarig Met rugwind bij de opslagen beurt met 6-8 leiden. Na de bestaan van kaatsklub Rap en was het van bij de start duide- rust kwam Kastel weer in de Vlug Kastel is aan zijn laatste lijk dat het een drukke namid- wedstrijd. Er werd een 10-8 manifestaties toe. dag voor de keerders zou wor- kloof geslagen. Toen tijdens Op zondag 2 augustus (vanaf 9 den. De gebroeders Cassart op het volgende spel een 40-0 niet uur) heeft het jaarlijks groot grootmidden en als achterman kon verzilverd worden kreeg jeugdtornooi plaats. Dit jeugd- U lieten onmiddellijk met een Kastel een zwaar moment te tornooi is aan zijn tiende editie paar overgekeerde ballen hun verwerken. De bezoekers do- toe. Niet minder dan twintig intènties blijken. Toch startte mineerden nu de cijf achter- ploegen (miniemen en pupil- Kastel met winst en liep uit tot eenvolgende spelen en de sco- len) uit het hele land zullen 0-2. Naarmate de wedstrijd re werd op 10-13 gebracht, elkaar om de «Ereprijs Tony vorderde, kaatste Kastel ster- Kastel sloeg terug en bij 14-14 Bacrt» op drie terreinen be ker. Vrees en twijfel slopen in kwam de score in evenwicht, kampen. de harten van de tegenstre- vers Via 2-4 liep Kastel uit lot „et ,aaBte spc, werd „e5|echt Sluiting vin de ftestclijkhe- kÏ u:: .l na een 40-40 stand. Vernim- den) organiseert de klub een Na de koffie was bij de thuis- men kende wejnig meeval toen ontmoeting met ploegen uit ploeg een hij een teruggeslagen bal vijf Hogere [Om 15 30 Sur be- voerd en er stond een opslager C(.IltlnlcIer büitcn de lijnen zag kampen Tollembeek en Bui- bdande" Een zingen elkaar en om 14 nor 40 stand ver boven het hoofd „dstrijd van Kastel Jic doür we?d ecn vooraedstrijd e. T M kïev têr evVn' dc gebroeders Van Daele programmeerd tussen de mi- vlel te™lrkln wint dl (grootmidden en achterman) kroben van Kastel en Hamme vpp p vprv/PT pn werd bepaald. Tweede opeen- St Anna. Supporters en kaats- volgende nederlaag van de ti- liefhebbers, twee dagen om af telpretendent. te zakken naar Kastel. Kaatsen. De mannen die het kaatstornooi voor supportersploegen in goede banen hebben geleid (foto P. Hermans) Terugwedstrijd Kastel Kaatsen. De mannen van Callaert bereikten de finale van de Lodelinsart supportersploegen op de Baasroodse Broekkant (foto P. Kastel, dat Hermans) veel te verwerken want de thuisploeg kwam terug tot 5-8. Maar daar waar Kastel haast geen fouten maakte, noch in de opslag noch in het keren, blunderdede thuisploeg regel matig, door zenuwlast over mand. Kastel liep verder uit en won verdiend deze eerste schifting. met een speciale vermelding bedacht worden. Bij Lodelin sart kon echter alleen José De Toekomst Buggenhout - Cassart op ecn goede verrich- VA Baasrode: 11-15 ling terugblikken Rustsland: 8-3. Tergelegenheid van «Statie- KAATSEN IN BUGGENHOUT rende De Toekomst, langs Caeckelbergh, gaf het voor beeld van de eerste overgele verde bal van de tweede helft (9-6). Dan viel de jeugdige Kaatsen. De ploeg Schipper won het tornooi voor supporters in Baasrode (foto P. Hermans) 15 kermis» stond kaatsklub De ploeg van De Toekomst in de- - Toekomst erop haar publiek zelfde fout van haar tegenstan- twee wedstrijden tegen hoger der. Hun lust op spektakel en zeven spelen spelende ploegen aan te bic- verre ballen te leveren viel fali- diende te behalen om gekwali- den. Voor de eerste wedstrijd kant uit en vele ballen beland- ficeerd te zijn voor de finale werd er een beroep gedaan op den buiten de lijnen. De thuis- met zestien op de «Place Mo- VA Baasrode. De Toekomst ploeg kon wel nog 10-5 en 11-6 riehar» begon net zoals op Lo- liet zijn beloftevolle jeugdspe- op het scorebord brengen, delinsart zeer sterk aan deze Iers aantreden. maar zolang de jeugd bleef wedstrijd. Het besefte dat het Baasrode opende met een 0-1 zondigen, bleef VA steeds ontlopen van achterstand de winst, waarna de Toekomst ge- dichterbij komen. Spelen met Waaltjes sterk zou stimuleren lijkstelde en in de beginfase 40-0 voorsprong mag men om terug te slaan om zonde gelijke tred kon houden tot 2- nooit uit handen geven. In de nederlaag thuis ongedaan te 3. De bezoekers gingen dan eindfaze van de wedstrijd bleef maken. De sterke Kastclse op- meermaals in de fout bij hun VA de wedstrijd domineren, slagen van De Clercq, Burill opslagbeurten. De wind zal hoewel Buggenhout voor aar- en Van Duysen zorgden on- hier wel voor veel tussen geze- digc tegenstand zorgde. De middellijk bij de ongeveer 300 ten hebben! De thuisploeg die Toekomst verloor uiteindelijk toeschouwers voor een 3-0 niet onaardig tegensloeg, kon met 11-15, maar het kon terug spanningsveld. Pas dan kon- onder impuls van Cardon blikken op een goede wed den de bezoekers milderen: 3- (grandioos als achterman) strijd. De Toekomst speelde 1. Met Marc Lambert in een gaandeweg een voorsprong met Cardon, Verheyden, Cae- hoofdrol en twee sterke koord- uitbouwen, zodat de ruststand kelberg, Van Damme, Mari- spelers, De Clercq en Burill, reeds 8-3 bedroeg. voet. VA Baasrode trad aan liep Kastel steeds verder uit en Na de pauze openden de be- met Goossens, Willaerts, Van 'met 7-1 was het reeds gebeurd, zoekers opnieuw met spel- Damme, Van Kerckhove, Kastel was geplaatst! Een sterk winst: 8-4. Een gepast replike- Claes, Verheyden. ontgoochelend en ongemoti- - veerd Lodelinsart kon bij een 10-1 stand nog één keerde kloof dichten, maar meewer ken aan het kaatsspektakel de den zij niet. Een goede leiding van de heer Antoine Averts. Kampioenschap Herne 15 Kastel 4 De ene dag is de andere niet. Nu was het bergop leveren met sterke tegenwind, zodat zon der de zware nederlaag te wil len temperen Kastel zijn sterk ste wapen de opslag niet kon laten renderen. De en thousiaste ploeg van de dag ervoor was nu een gemakkelij ke prooi in de handen van een sterk spelend Herne. De thuis ploeg speelde zoals ze wilde, gelukkig voor Kastel, verloor ook medeleider Zandbergen, zodat de kloof op twee punten komt. De druk van de allereer ste onvermijdelijke nederlaag is er bij Kastel nu toch af. Kaatsen - de ploeg van café Manekens was halve finalist (foto P. Hermans) KAATSEN IN WIEZE kon Wieze met het goed keren - - o-8 Bevordering Puurs - Wieze Sportief: 3-15 van Pierre De Block Ruststand: 0-8 voorsprong bewerken. Bij Wieze ontbrak Luc Daele- Na de pauze kon de thuisploeg mans (met vakantie) en zijn een vernederende 0-9 redden afwezigheid werd opgevangen (40-40), toen Wieze een kaats doof Etienne Van den Abbee- zag verloren gaan. Ie, die zich als koordspeler aar- Puurs kon op fortuinlijke wijze dig uit de slag trok. Hans Van een 2-11 en 3-13 binnenhalen. Aubroeck kreeg voor deze Wieze stelde een driepunter keer de post van grootmidden veilig zonder groot te spelen, toegewezen. De ploeg komt nu op gelijke Puurs, een te zwakke tegen- hoogte van VA Baasrode. Kaatsen. De ploeg Huguette was niet bij de lijsttrekkers in de uitslag (foto P. Hermans) stander, kwam moeilijk aan de bak. Door het zenuwachtig ge doe van Van Aubroeck kon het eerste spel beslecht worden na een 40-40 stand. Nadien Bij Wieze zorgden Van Au broeck voor 4, De Block voor 2, De Decker voor 2 en Van den Abbeele voor 1 overge keerde bal(len). Kaatsen. Al de mannen van Finneke tijdens het supporterstornooi op den Broekkant in Baasrode foto P. Hermans) Kastel Rap en Vlug 14 Idegem 15 Ruststand: 6-8 Een ontketend Idegem zorgde ervoor dat Kastel een tweede nederlaag opliep! Niets liet vermoeden dat Kastel het dek sel op de neus zou krijgen, want in de beginfaze kon de thuisploeg tot 6-3 uitlopen. Idegem kon voor de rust reeds haasje over spelen en op zijn Kalender V.A. Baasrode Bevordering: 2.8: 15.00 u. VA Baasrode - Puurs Junioren: 1.8: 15.00 u.: Merchtem - VA Baasrode Miniemen: 2.8: 9.00: Tornooi Kastel Rap en Vlug Pupillen: 2.8: 9.00 Tornooi Kastel Rap en Vlug Wieze Sportief Bevordering: 2/8: 15.00 u. Wieze Sportief - Steven Moorsel Lagere I: 2.8: 15.00 u. Haaltert - Wieze Sportief Junioren: 1.8: 15.00 u. De Toekomst Buggenhout - Wiezekaas Pupillen: 1.8: 9.00 u. Tornooi Kastel Rap en Vlug Kaatsen. De ploeg, gestuurd door V.K. Meibos (foto P. Hermans) Op zaterdag 25 juli 1987 hoogstandjes. De scheids- vond op het terrein van VA rechters kenden weinig of Baasrode het eerste groot- geen moeilijkheden. De se kaatstornooi van suppor- spelers klaarden alles met tersploegen plaats. De uit- de glimlach, bater van Café Manekens Tijdens de schiftingen ken- stond garant voor een vlek- den sommige wedstrijden keloze organisatie. «De een rare wending, zoals de Fred» liet alles op wieltjes match Staljanssens-Schip- verlopen, hoewel hij voor per waarin de spelers van de aanvang van het tornooi Jean «Stokota» Bosman reeds een forfait diende te een 0-3 en een 2-4 voor- noteren. Ploeg «De Post» sprong uit handen gaven, meldde zich maar met twee De revelatie van het tor spelers aan. Waar bleven nooi was wel de ploeg van de overige spelers? We zul- Stella, die uitpakte met een len ons oor te luisteren jonge ploeg. De halve fina- moeten leggen... Ie tussen Stella en Callaert De weergoden waren de kende een evenwichtig ver- kaatsers goedgezind en on- loop. In eerste instantie der ruime publieke belang- kon Stella afstand nemen stelling verschenen de ploe- tot 3-0 en 5-3. De terugkeer gen aan de opslag. De wed- van de spelers van de frans strijden kenden een goed talige Clement De Smedt, verloop, sportief en ge- -zorgde voor sfeer en span- kruid met enkele kaats- ning. ondermeer een trofee voor De finalewedstrijd bood de beste speler van het tor- aantrekkelijk kaatsen. De nooi. Deze prijs ging naar ploeg van afgevaardigde Patrick De Smedt en de Callaert kon in het begin fair-play prijs werd toege- tot 1-1 en 1-3 stand hou- wezen aan de ploeg van den. Wanneer een plaats- Staljanssens in haar spik- wissel doorgevoerd werd in splinternieuwe Stokota-pa- ploeg «Schipper» kwamen kjes! Jean-Pierre Jansegers en Het enthousiasme en de Patrick De Smedt op de grote belangstelling hebben voorgrond. Vele ballen er meteen ook voor ge werden overgekeerd. Bij zorgd dat de Fred volgend een gelijke 5-5 score werd jaar voor een tweede editie het volgende spel na een 40-40 stand beslecht. Het laatste en beslissende spel ging naar de beste en de meest homogene ploeg. Of zitten de luide aanmoedi gingen van de verantwoor delijken er voor iets tussen? Voor de prijsuitreiking had onze Fred nog enkele tro feeën achter de hand, met Kaatsen in Kastel Kaatsen. De ploeg Staljanssens (foto P. Hermans)

De Voorpost | 1987 | | pagina 27