Dendermondenaar Paul Boel WAOD- wereldkampioen 1 LOUIS DE BOEGK NOG EENS OP HET PODIUM TE BERLAAR-LIER LOUIS DE BOEGK WIL EERSTE PLAATS IN REGELMATIGHEIDS- CRITERIUM VWB NIET MEER UIT HANDEN LATEN GAAN BIJ ONZE O.V.W.B.-VETERANEN 28 - 31.7.1987 - De Voorpost WIELRENNEN Paul Boel, een 47-jarige Dendermondenaar, woonachtig in De Dammenlaan 69, behaalde zondag 19 juli in St.-Denijs (Zwevegem) de titel van wereldkampioen in de kategorie 47 jaar tot 54 jaar. Voor deze wedstrijd, die georganizeerd was door de WAOD-bond, kwamen zowat 50 deelnemers aan de start, met verscheen in onze sport- Job-in-rt-Goor was hij daaronder het kruim van de Vlaamse en buitenlandse renners uit de kateogrie bladzijden de tussenstand doorlopend in het verweer E. Ze kregen 11 ronden van 11 km 400 m. voorgeschoteld. Maar laten we Paul van het regelmatigheidscri- geweest, maar op zowat Boel zelf zijn verhaal doen. j. Vlaamse twee kilometer van het ein- Een tweetal weken geleden om weg te komen. In St.- terium van de Wielrijdersbond eerste plaats bij de C-ren- ners stond daar Baasrode- naar Louis De Boeck. We liswaar wordt «Boeck's- Op de de vond hij een gaatje. Karei Allen kon ik niet meer terugpakken, die was te ver weg, maar de ande ren kregen mij ook niet ken» vrij dicht op de hielen meer. Al diende ik wel al- gevolgd door een zestal les te geven (n.v.d.r.: Louis achtervolgers, maar mits De Boeck draait een ver- zware tegenslag is Louis snelling 52x12) om 50-60 toch niet van gedacht om meter voor de jagende die erg gevizeerde «pole- groep te blijven. Maar ze position» uit h« geven. Ik heb besloten om me he te kregen mij toch niet meer en de 2e plaats was voor mij. Daags voordien was hij lek lemaal op dat regelmatig- gereden, en vorige zondag heidscriterium te koncen- eindigde hij 8e in Zandho- treren, zegt Louis. Het is Ven, waar hij zijn inspan- me meer waard dan een paar overwinningen. De aan de leiding reed. Dus reed ik maar gewoon door, konden telden. Uiteinde lijk werd dat bij de twee minuten aan de finish, me de door het afstoppings- werk van ploegmaat Gust De Troetsel. Twee ronden voor het einde zei m'n vluchtgezel: «Paul jong, la ten we niet meer demare- ren, want we gaan mekaar kapot rijden. Gij zijt de beste, gij wordt wereld kampioen». Voor mij was dat goed, vertelt Paul Boel, want ik had zelf weinig zin om te demareren en nog twee ronden lang alleen te rij den. In de spurt wist ik me toch iets sneller dan Go- bert. Maar ja, ik kon na tuurlijk nog altijd lek rij den. Tot op zowat één kilo meter van de streep zijn we samen gebleven en toen WAOD-wielrennen. Paul Boel uit Dendermonde werd wereldkampioen van de A-reeks in Sint-Denijs. Robert Gobert was tweede en Frits De Vos derde. dromen, zeker niet met zo- reserveband, heb ik gedemarreerd op veel top-renners aan de M'n eerste wedstrijd won 0-m n 15 (Paul draait een start. ik in Merchtem, dat ver- zonder te vertragen of te versnelling met 54 tandjes Hij kon er 's nachts niet geet ik nooit, 't was aan- versnellen. Gobert had on- °P het voorste kamwiel) en van slapen, vertelt Pauls komst juist aan de statie, middellijk een kloof van direkt daarop geschakeld vrouw. De hele nacht lag Ook zijn jongere broer 40-50 meter en begon die naar m'n 13. Gobert djong hij te woelen. werd door de wielermikro- voorsprong steeds meer uit °iet meer aan en ik kwam Een paar weken voordien be gebeten, te diepen. Op de tweede afgescheiden^over^de meet wou hij nochtans de fiets Die was iets rapper, vertelt konditie is uitstekend, ik bekopen in de eindstrijd, moet echt al pech hebben van Geel, Wijnants, Dan- om met in de eerste vijf te neels, Gevaert en... team eindigen. Maar ik ben er gcn0ot Gust De Troetsel wel van overtuigd dat ik al zjjn de dichtste achtervol- een paar wedstrijden meer gers en belagers. Blijvende zou gewonnen hebben, als waakzaamheid is bijgevolg ik niet zo gebrand zou lig- geboden, want menigeen ningen om zijn positie te verdedigen, ietwat moest Wielrennen. Paul Boel, die gewoonlijk bij de V.W.B. rijdt, ••-••• werd wereldkampioenvan de A-reeks in de WAOD. Vorige week ging hij met zijn nieuwe trui van start in een WAOD-wedstrijd aan het Donkmeer en werd vijfde na een spurt met tien (jj) helling komt mijn teamge- met zo'n 100 a 150 meter noot Gust De Troetsel voorsprong, naast mij rijden. «Hij is BiJ de aankomst was er de weg», vertelt hij en zo spontane reaktie van het dachten ook de meeste an- publiek, van de koerslei- deren erover, want die Ro- ders ook- Ik moest op het bert Gobert heeft de bij- podium en kreeg de trui naam van «den brommer» van wereldkampioen over in het peloton: die kan kilo- het hoofd getrokken. De meters lang aan één stuk eerste drie kregen een palm aan.de leiding rijden, tot er ep een medaille overhan- maar een paar meer in zijn digd, en donderdag 23 juli wiel zitten. Die kerel kan werd ik nog eens speciaal «over de haag smijten», Paul, en op de langen duur toen ging niks meer. «Den moesten we alletwee Boel» lacht die donkere pe- gens anders gaan rijden riode weg. Men krijgt zo'n titel niet 't Was eigenlijk logisch. Se- zomaar voor niets. Er moet dert het begin van het wie- heel wat voor gedaan wor- lerseizoen moest ik voor den, zowel winter en zo- m'n werk een speciale op- mer. Als het buiten te koud dracht uitvoeren. Dat bete- is, traint Paul op de rollen, kende overuren maken. Niet op zo'n houten ge- veel op en af klauteren, vaarte van bijna een halve ongezonde lucht made- meter hoog met dikke men... Allemaal zaken die houten ronde blokken, gen op die eerste plaats in dat klassement. Want ie- ligt op de loer. Maar de konditie is goed, Meestal koers ik bij de Net toen August De Troet- Vlaamse Wielrijdersbond. sel aan de leiding reed, ben Uitzonderlijk nam ik toch Wedstrgd verloop zodat we nog met negen ik op volle kracht uit het deel aan dit wereldkam- Het was een vrij lastige overbleven. Ik had vlug groepje weggesprongen, pioenschap, omdat het kor- omloop, bergop-bergaf, een rekensommetje ge- Op dat ogenblik reed top- ter bij de deur was en om- u me* nogal veel wind en af maakt: negen man voor- favoriet Frits De Vos in het dat de prijzenpot hoger dereen weet dat natuurlijk zegt Louis en als ik er bij en toe een regenbui. De aan, met zeven snelle spur- wiel van Gust, en allicht was. Sedert 1980 ben ik bij en heel wat tegenstanders ben> dan hebben ze het eerste twee ronden bleef ters en twee strijkijzers, na- hebben beiden van mekaar de bond van Frans Van spekuleren erop dat ik de meestal zitten in de spurt. a^es bÖ mekaar, ondanks melijk Robert Gobert en gedacht dat de één de kas- Ingelghem aangesloten, gaten dichtrij als er een Alleen Gust De Troetsel is de talrijke demarrages. In ikzelf. Uit de eerste tien tanjes uit het vuur ging ha- Voor de VBW is het in elk ontsnapping tot stand komt af en toe rapper. Hij staat de derde ronde zette ik me kon ik behoudens pech, len voor de ander. In elk geval iets om fier op te zijn die mijn leiderspositie kan Gp een zesde plaats in de °P koP' °P de eerste van de niet meer gereden worden, geval hebben de anderen datéén van hun renners de bedreigen. Laat staan dat tussenstand, op 48 punten twee hellingen die in het maar meer zat er op dat iets te lang «gehakkeld», en trui van wereldkampioen er sprake van is om zei weg van gemeentegenoot. parcours voorkwamen, en ogenblik toch niet in, dacht ik schrok van mezelf dat ik kan weggritsen voor de te geraken. Van 't moment Maar zoals de zaken nu ik ê3* zowat anderhalve tot ik. Een triestig geval, alia, zo gemakkelijk naar Go- neus van gevestigde waar dat ne mens zijn achterste staan laat ik me die eerste twee kilometer lang, alles Het was in de zesde ronde, bert toereed. Nog voor de den als Gobert, De Vos, oplicht komen ze achter u. plaats niet meer afpakken, wat 'k in mijn kas had. dat ik aan de leiding reed, top van de 2de helling was Van Woensel en anderen... »ir oi wi Toen we uit een lang stuk op het eerste stuk bergop, ik bij hem en nam ik on- Voorbereiding met zijwind kwamen, volg- toen Gobert wegsprong, middellijk over. We heb- - - - Hoe heeft Paul Boel dit tempo rijden zonder maar gehuldigd door de mensen geen goed doen aan een waarop hij vroeger trainde! één ogenblik te ver- van WAOD, te Laame. wielerconditie. Ik kon zelfs zwakken als jeugdrenner. geen poot meer vooruit. ajs ge daar afviel, dan ver- Tot ik m'n bloed liet onder- ongelukte uzelf, vertelt zoeken bij de dokter en aan Paul iachend. Nu heb ik het licht kwam dat ik een m0(jerne nylon rollen en pak rode bloedcellen ont- train ik in de huiskamer, op beerde... Dat verklaarde het apartement, voor hel natuurlijk alles, en ik nam -j- y toestel Dat zo iets gevaarlijk is, k Moet al heel goed zoe- vertelt een strijdlustige ken om mijn tegenstanders Louis De Boeck. onmiddellijk twee weken rust, geen wedstrijden getuigt z'n vrouw, dié nog meer. Toen ik eind juni weet hoe haar man eens terug kon keren naar m n hijna dwars door de kast vertrouwde werk en een reed toen hij te naa, «normaler» werkntme, was de fi,m 51eef kijken en ik er vlug bovenop. naast de rollen schoot. Stielliefde Patat, zei Paul, en 'k zat ei Voor niet-ingewijden kun- naast" 'k Heb zo eenf m'jn nen we meedelen dat Paul versnelling te veel ge- Boel elke morgen, winter smeerd, en ik maar trappen en zomer, met de fiets naar ?P m|j,n ro"en, en de hele te verschalken Vorige zaterdag slaagde Louis er toch nog eens in den nog slechts een elftal Het was niet aan mij om ben natuurlijk alles gege- FVN renners. Eén ronde later die ontsnappingspoging ven, zodat we snel een vielen er daar nog drie af, teniet te doen, aangezien ik voorsprong van 30 40 se- V.W.B.-WIELRENNEN In de Timmermans-streek was het nog eens Dendermonde Meulder (Puurs) eindigde als boven bij de 45-ers! Op een 'biljart' van een omloop 24' en TTieo Jacobs (Zele) werd keihard geknokt en werden de 52 km. bij de 'oudjes' werd 25'. Justin Gabriels afgelegd in 1.20 u. Blijkbaar was dit een kolfje naar de (Hamme) 'egde nog beslag op hand van Louis Dc Boeck uit St.-Gillis, tvant hg werd de winnaar in de C-kategorie. Veel meer is er over de streekrenners niet te vertellen, want bij de jongeren, waar bijna 100 renners aan de startlijn verschenen, kwam geen enkele «Dendermondenaar» in het stuk voor. Blijkbaar was de bezetting te sterk... WOENSDAG 15 JULI, ZELE-HUIVELDE: MEER DAN 100 RENNERS AAN DE START EN GOEIE PRESTATIES VAN DE STREEKRENNERS! In Zele kennen ze wat van wielrennen, dat is geen ge heim. Er was dan ook heel wat Willy Raes uit Moorsel werd 12', terwijl Roger Caethoven uit Zele, na een energieke wedstrijd beslag kon leggen op de 15' plaats. Andre Van As- sche uit Buggenhout werd 17' een SO1 plaats, terwijl Jef Caet hoven (Zele) de strijd staakte. Jef zit blijkbaar een beetje in hetzelfde schuitje als Louis De Boeck. Het kan ook dat de mannen zich reserveren voor de komende konfrontaties; wij zitten inderdaad zeer binnen kort volop in het Land van Dendermonde - oordeel zelf maar: - donderdag 30 juli Buggen- hout Bos, terwijl wij op dins dag 28 juli (Aspelare) Vonckx uit Heist o/d Berg De Van Impe, 5. Jacques Van Nederlander Van Eekelen Wiele, 6. Roger Caethoven, 7. werd 2* en oud prof Etienne Herman Van de Perre, 8. Vic- Lievens uit Haaltert eindigde tor Van Daelc, 9. Marcel Van Roy, 10. Ed. Van Elzakker, 11. Theo Van den Brande, 12. op de 3' plaats, voor Van Impe uit Mere. Roger Caethoven (Zele) werd 6'. Andre Van Theo Versmissen. Assche uit Buggenhout werd C-reeks: 1. August Van Geel, Bij de jongere A-renners kre gen wij een heel ander scena- 2. John Verrezen, 3. Raoul Lampaert, 4. Victor Wartel, 5. Louis De Boeck, 6. Jos Car- rio. Reeds na een paar ronden pentier, 7. August De Troet- scheidden zich 10 sterke ren- sel, 8. Frans Van Dijck, 9. terwijl Herman Van Haver woensdag 29 juli (Haaltert) (Moerzeke) nog als 24' binnen ook njet zo ver uit de buurt de prijzen eindigde. Er waren in de jongerenkate- entoesiasme tijdens en na de gorie niet minder dan 82 deel- blijven. De grote schok krijgen wij dan op 1 en 2 augustus in Temat wedstrijden in Huivelde. De nemers en rekening houdende met de Wereldkampioen- renners presenteerden ook met het feit dat een gemiddel- schappen (250.000 fr. aan geld koersen van de bovenste de snelheid werd gehaald van prijzen). plank, dat moet wel gezegd ruim 43 per uur, mogen wij wij kijken dus in spanning uit werden gepakt, zodat na half- worden. niet te vlug onze streekrenners naar de komende exploten van weg 17 renners met 'conforta- Bij de oudere renners lieten de als «slappelingen» doodver- mannen uit de streek zich ab- ven. Het is inderdaad niet zo ners af: Denis (de latere win naar), Schenck, kampioen Van Dijck, Dhaeyere, Schoepen, Smolders, De Bruyn, Bogers, De Beuckelacr en D'hollan- der. Een bandbreuk van de beresterke Nederlander Schenck zou het verloop enorm beïnvloeden. Alois moest na herstel weer terug tot in het grote peloton, maar be gon zich daar zo heftig te roe ren dat uiteindelijk de eersten Jozef Caethoven. kampioenschap voorberei- d? Met speciale training of zo? Helemaal niet. Ik had wel al een week vakantie achter de rug. En het is een voor deel geweest dat ik tijdens die week verschillende ke ren aan de slag kon in weekwedstrijden. En ik reed ook goed. De laatste vijf-zes wedstriden ben ik niet uit de eerste vijf ge weest, met o.m. drie twee de plaatsen en twee derdes. Al had ik tot nu toe nog een enkele koers gewonnen dit jaar, ik ben nu eenmaal geen finisher. Wat wil je, zonder «spurt» in de be nen. Maar ik ben wel naar St.-Denijs getrokken met de idee dat ik bij dc eerste tien kon eindigen. Maar wereldkampioen? Daar had ik zelfs niet durven van z'n werk trekt... in Vil voorde. De meeste tijd van 't jaar, met achteraan twee rode achterlichten en drie grote- kast achter mij zat onder de olie... In huize Boel is de reeks m bijna kompleet provinciale trui, in Sint reflectoren, dat ze mè niet 5iU.is behaald op 4 juli van van de baan rijden, 's mor- ïaar' en een wereldkam- gens vroeg (hij vertrekt om zes uur) of 's avonds laat. Maar ik heb het er graag voor over. Hij werd geboren in 1940, pioenentrui, ontbreekt ei genlijk alleen nog een Bel gische driekleur. Die misschien voor een volgen de keer. in Moerzeke. Als zoveel gj' *'ekeinde zii? er de .Vlaamsche zonen», was Wereldkampioenschappen, «koers» z'n ideaal. En hoewel ze er thuis «tegen» waren, spaarde de oudste van de twee «Boel'en» voor een koersfiets. 2.500 frank kostte zo'n koersmachine, en ik weet nog goed dat toen ik die som bij mekaar had, ik spoorslags naar Antwerpen ging en een fiets kocht bij l'Express. Ik had zelfs geen geld meer over voor een soluut gelden! eenvoudig om bij de VWB bij Paul Boel (Dendermonde) en de prijsvliegers te horen! Cite- Gust De Troetsel (Baasrode) ren wij terloops ook nog een reden omzeggens van start tot 3C plaats voor Geert De Cock aankomst in de spits in gezel- uit St.-Gillis! schap van de Nederlander V.D. Brande en van V.D. Per- re (Lier). Zij finishten op de 3' en 4' plaats na opvallende prestaties. Om het af te ronden werd Louis De Boeck (St.- Gillis) nog mooi 5', nadat hij in de laatste ronde, omzeggens voor de deur van zijn schoon moeder, het peloton in de steek kon laten. De lokale man, Jef Caethoven, de laatste tijd niet in zijn beste forme, werd toch nog verdienstelijk 14'. onze streekboysü LEBBEKE: ZATERDAG 25 JULI, RENNERS TALRIJK EN STERK AANWEZIG Bij de jongere renners kregen wij na een spervuur van pogin gen rond halfweg een select groepje van 7 vooraan. Daar bij zat de man uit Lebbeke, Bruno Heyvaert. Bruno kreeg echter heel wat kritiek omdat hij niet aan de kop wilde rijden en al het werk overliet aan de anderen. Bruno, 22 jaar jong, reed reeds enkele malen op dezelfde wijze z'n wedstrijd en komt intussen over als een «zweetdief». Wij kunnen deze man toch de raad geven het anders aan te pakken, vooral ook omdat hij, op zijn leeftijd, beter moet kunnen. Uiteinde lijk legde hij beslag op een 2* plaats, maar wij zien het liever op een andere MERKSEM, ZATERDAG 18 JULI: ENKEL BIJ DE «OUDJES» KAN ER WAT WORDEN GEMELD... Bij de C-renners, samen met de D-kategorie de oudsten uit de VWB-rangen dus, was reeds onmiddellijk de eerste schifting voltrokken. Na 2 ron den reden 17 van de 50 gestar te deelnemers met méér dan een halve minuut voorsprong aan het commando. De Troet sel (Baasrode) was mee, maar de grote afwezige vooraan was Louis De Boeck. Louis, blijk baar in een absolute off-day, zwalpte ergens achteraan. Blijkbaar verteert Louis op dit ogenblik iets minder dan de meesten de opeenvolgende in spanningen. Het hoeft ook ge zegd dat onze VWB-ers om zeggens om de twee dagen een wedstrijd voorgeschoteld krij gen en het zijn alleen de aller- sterksten die dat verteren. Ie dereen verwachtte een spurt- overwinning van Gust uit Baasrode, maar het was War tel uit Merelbeke die de sterk ste bleek. Gust moest vrede nemen met een 13' plaats. De Boeck (St.-Gillis) werd 17', De Ze kwamen weer talrijk naar Lebbeke - ondanks de concur rentie van diverse organisaties. Bij de B/C en D renners start ten ze met meer dan 85 en de talrijke pogingen hadden al leen maar tot gevolg dat de pelo.ons regelmatig werden S» bele voorsprong voorop reden. Maar Schenck ging onmiddel lijk door enenkel Danny Denis kon hem volgen. Deze twee haalden een voorsprong van ruim 40" en achter hen viel het in stukken en brokken uiteen. Het verloop was zo heftig dat het peloton tot slot één ronde voor het einde uit koers diende genomen wegens de grote ach terstand. Denis won, terwijl de mannen uit de streek van Den dermonde De Cock (St.-Gillis domsdeken O mer Van Molle Veteranen-wielrennen. De 76-jarig> uitgedund. Inderdaad, tot ech te aftekening kwam het niet. ondanks het feit dat een be lander (Overmere) beslag leg den op verdienstelijke 12' en 13' plaatsen (er waren méér UIlUdlIAT IICI 1CII Udl CCII uc- J vn paalde slroolr van he, parkoers «"fc er niet zo breed en effen bijlag. De oudere C-renners lieten in de laatste ronde één enkele steek vallen toen Van Geel (Turnhout) en Verressen (Sta broek) een paar honderd me ter voorsprong konden nemen en deze behielden tot op de streep. Van Geel werd de ver diende winnaar, maar. veel aandacht ging naar de peloton spurt, waar de lokale mannen in thuishoorden. Lampaert (Gent) won, maar De Boeck (St -Gillis) werd mooi 5', ter wijl De Troetsel (Baasrode) en Caethoven (Zele) resp. beslag legden op de 7' en 91 plaats. Indrukwekkend verliep de spurt in de B-koers, waar méér dan 40 renners zich aanboden. Er stond hier geen maat op de «speed» van wereldkampioen Eddy Gabriels (Hamme) werd 30* en Dubois (Opwijk) eindig de als 36'. Er was ruime publieke belang stelling aan «'t Bosveld» en alles samen namen méér dan 150 renners de start. Uitslagen - Lebbeke: Kampioenschap van Oost- Vlaanderen in Ninove Van Veer, 12. Sylveer Vande- verre, 13. Jozef Salesse, 14. De veteranen van de Luc David, 15. Maurits O.V.W.B. haspelden hun pro- Bosman, vinciale titelren af in het indus trieterrein van Ninove. De drie ,n Licdekerke katcgorieën kwamen samen Pas was de start gegeven of voorsprong de eindmeet be- aan de start. Edwig De Troyer gewoontegetrouw wipte Emiel reikte. Meteen zijn twaalfde werd kampioen in de A-reeks, Van Veer al weg. Gedurende zege dit seizoen, terwijl de steeds moedige Wil- vijf ronden bleef hij voor de ly De Bruyn de titel van dc B- groep uitrijden. Dan was het Uitslagen: derd en het was Louis Hcy- mans die de spurt won in de A- reeks. Van Donnay haalde het nogmaals bij de B's en in de oudere i reeks was het deken Omer Van Molle die met 1'20" A-reeks: 1. Danny Denis, 2. reeks in de wacht sleepte. Jean de beurt aan Luc David, Eric A-reeks: 1. Louis Heymans 70 Spenders haalde het bij de De Troyer en Yvan Donnay. km. in 1 u. 56, 2. Lucien De- oudsten in de C-reeks. de twee De Langhes, Lucien meyer, 3. Marcel Delanghc, 4. De Meyer, Willy Dc Bruyn en Jozef Salesc, 5. Jcan De- Uitslag Jozef Salesse. Zij werden kort langhc. 1. Edwin De Troyer 65 km. in gevolgd door een tweede B-reeks: 1. Yvan Donnay 55 1 u. 48 min., 2. Lucien De- groepje met Omer Van Molle, km. in 1 u. 36, 2. Willy Dc meyer, 3. Louis Heymans, 4. Richard Van dc Velde, Jean Jenny D'Hollander, 13. Norbert De Wispclaerc, 5. Lu- Spenders, Maurice Bosmans Geert De Cock, 14. Walter do Van Ranst. 6. Yvan Don- en Jean Van Boeckcl. Deze Heeren, 15 Ben Bosmans. nay, 7. Julien Logier, 8. Willy groep verloor echter ziender- B-reeks: 1. Georges Vonckx, De Bruyn (kampioen B), 9. ogen veld op hun jongere kon- 2. Petrus Van Eeckelen, 3. Emiel Van Veer, 10. J. Spcn- kurrenten Freddy ders (kampioen C), 11. Louis De posities bleven onveran- Alois Schenck, 3. Alois Da niels, 4. Emiel Van Dijck, 5. Noel Dhaeyere, 6. Peter Schoepen, 7. Roland Smol ders, 8. Pierre Goossens, 9. Petrus Bogers, 10. Jules Bae- 11. Johannes De Bruin, Etienne Lievens, ingericht door de Vlaamse Wielrijdersbond, in Ter- nat, op zaterdag en zondag 1 en 2 augustus. Met niet minder dan 250.000 fr. aan geldprijzen Zaterdag voor kategorie D (vanaf 55 jaar): geboren in 1932 en vroeger; de katego rie C: geboren in 1936 of vroeger en tevens ook voor de amateurs, zowel A (ge boren in 1952 en later) als B (geboren in 1951 en vroe ger) renners. De amateurs- kategorie is voorbehouden aan mensen die graag eens koersen maar door gebrek aan ervaring, mogelijkhe den of prestaties, niet kun nen of willen uitkomen bij de «traditionele» catego- riën A, B, C of D. 's Zondags rijden de B- categorie (geboren tussen 1 januari 1937 en 31 decem ber 1947) en daarna de A- categorie (geboren in 1948 en later). Praktische informatie: We reldkampioenschappen voor alle Vrije Amateurs. 1/8/1987 13.00 u.: cat. D (9 ronden 55 km.) 14.15 u.: cat. Amateurs (A en B) (9 ronden - 55 km.) Ou.: cat. C (10 ronden - 61 km) 2/8/1987 13.00 U.: CAT. B (13 ron den - 79 km) 15.15 u.: cat. A (17 ronden - 104 km.) Alle formaliteiten in het Sportcomplex te Ternat Uitslag wereldkampioen schap veteranen, ingericht door de WAOD te St -De nijs (Zwevegem) op 19 juli 1987. 1. Boel Paul (68 km in 1 u. 47) 2. Robert Gobert 3. Frits De Vos 4. August Van Woensel 5. August De Troetsel n,V r n' H Tri 6- Hubert Van Craeynest Bruyn, 3. Luc David, 4. Emiel D 3 Van Veer. 5. Julien Schuil,ers. 7' Paul Vervlle' C-reeks: 1. Omer Van Molle 45 km. in 1 u. 17, 2. Jcan Spenders, 3 Richard Van de (Frankrijk) Velde, 4. Jozef Herremans. 5. 10, Raoul Lampaert Jean Van Boeckel. pvN Vervliet 8. Arsene Roesbeke 9. Jacques Mounagc

De Voorpost | 1987 | | pagina 28