Bloementapijt: indrukwekkende postunie hulde aan Raymond Uyttersprot Archeologische vondsten aan Kuipersmeersbeek Mutualiteiten in schuld bij Hospitaal De Voorpost - 31.7.1987 - 3 «o -v Hü Moorsel en de hele Faluintjesstreek, samen met staatsse- sprak daarenboven de «Hield de fusie van ge- kretaris Paula D'Hondt, plus heel wat prominenten van hoop uit dat ook het stads- meenten nadelige gevolgen het Aalsterse stadsbestuur, bracht verleden vrijdagavond bestuur de jaarlijkse Pikke- in, positief is alleszins de een postume hommage aan wijlen burgemeester Raymond ling zal blijven steunen en kans tot harmonie tussen Uyttersprot. Uitgerekend aan het bloementapijt aan de zich inspannen, samen met de historisch rijke binnen- Gudulakapel te Moorsel op het Dorp waarvan hij niet de V.V.V., om de schoon- stad en de landelijke ge- alleen de initiatiefnemer en promotor doch ook, in werk- heid van de Faluintjes- kledij en laarzen, de meest vlijtige uitvoerder. streek in de mate van het meenten die de stad omrin gen en er naast groene long ook een valabel rekreatie- gebied voor vormen». Aldus de burgemeester die ook in de taal van Molière de Franse dansgroep ver welkomde. feliciteerde en ken werd op het welslagen van de 18e editie van de Pikkeling. Het reeds 15e bloementa- stilte ter ere van de aflijvige ^den pijt werd inderdaad een werd gehouden en diens hulde aan de overleden echtgenote Suzanne en Op de Grote Markt burgemeester door VVV- dochter Ilse de laatste Een uurtje later demon voorzitter Lambert Van De bloempjes hadden «gesto- streerden een dertigtal dan- WCIKUIUUC, Iclltl Sijpe op indrukwekkende ken» speelde de Konink- seressen en dansers uit de dankte Waarna een be wijze herdacht en geëerd lijke Fanfare van Meldert streek van Anjou hun typi- zoek werd gebracht aan de als een groot Faluintjesman o.l.v. Nina Vandervorst sche dansen en bracht de tentoonstelling Valerius De en een groot burgemeester treurmuziek Meldertse vlegelploeg Ian- Saedeleer in de belfortzaal van Aalst Lambert Van De Sijpe stel- delijke sfeer met een dors- en jn de trouwzaal aeklon- Waar eerder reeds oogstta- de, in aanwezigheid ook sessie. Burgemeester Mau- - - ferelen, wapenschilden en van schepen Robert De rice De Kerpel stelde dat typische figuren werden Pauw aan wie hij èen spoe- de Faluintjes een door ie- uitgebeeld, opteerde sche- dig hernemen van zijn dereen gewaardeerd begrip pen Paul Stockman, niet schepenambt toewenste, zijn geworden en verheug- yoor niets landschapsarchi- dat deze plek waar nu ge- de er zich over dat Aalst in tekt, voor een grootse bloe- rouwd wordt reeds zovele de vreugde van de oogst menruiker waarin Ray- jaren werd gefeest. Hij kon delen, monds foto (70 bij 50 cm) centraal stond. Met als onderbouw een ze ven meter hoog «staken huis» - typisch voor de hop- boeren van de streek - wer den in een 200 tal met wa- tergevulde emmers aan de staken opgehangen een 10.000 tal bloemen aange bracht. Een bonte weelde van anjers, rozen, gulden roede. gladiolen, koningen der weide en noem maar op. Dat alles aan de gevel van de Gudulakapel mid den een waterpartij afge boord met duizenden an jers en rozen. Een kunst werk dat naast inventiviteit en een ruim budget hard labeur vraagt van een ploeg met o.m. naast Paul Stock man himself, Paul Calle- baut, Domien De Wolf, Guido Vinck, Jan Ael- brecht, Alfons Peutinck, Jozef Everaert en Jozef Van Cauwenbergh. Nadat een ultieme minuut Aalst. Postume hulde aan burgemeester Uyttersprot met het bloementapijt aan de .it- Gudulakapel te Moorsel (a) Kelten en Romeinen destijds te Meldert Aalst. Schafttijd op het oogstveld met pensen en platte Lambiek (a) Aalst. Genieten van de folkloristische dansen van Les Compagnons du Mouchoiruit Aalst. Even verpozen op de binnenkoer van Hof ter Linde fa' Cholet in de streek van Anjou (a) r j Het nummer 64 van de reeks Aspekten en Dokumenten' uitgegeven door de Belgische Vereniging der Banken kreeg als titel «stripkaart of chip kaart. toekomstperspektic- ven» en handelt natuurlijk over de bankautomaten en de plastic bankkaarten. Men kan deze brochure bestellen door overschrijving van 50 fr. op rekeningnummer 210-9046684- 79. Dc Italiaanse fietsenbouwer Columbus heeft een nieuwe framebuizenset ontwikkeld verschillend van vorm en wanddikte en die speciaal be doeld zijn voor sportevene menten als triathlon, tijdritten en baanwedstrijden. Zoals de voorgaande jaren bleef ook in 1986 de Duitse vlag ruimschoots aan de top voor wat het aantal zcechepen betreft die in de haven van Antwerpen binnenliepen. Groot-Brittannié staat op de tweede plaats met een flinke achterstand en dan volgen Pa nama. Rusland en Nederland. België komt pas op de zevende plaats. Aalst. Pikken en binden (a) Aalst. Mee naar het oogstveld a Aalst. De pik nog even wetten(a) ment van een glazen arm band en een metalen arm band uit messing. Begin juli werd dan een archeologische opgraving georganizeerd o.l.v. ar cheologen Mamix Pieters, werkzaam bij de Nationale Dienst voor Opgravingen, en Walter De Swaef, leraar geschiedenis aan het Sint- Jozefscollege te Aalst. Zij konstateerden dat de Kuipermeersbeek zich ge durende de laatste 2.500 jaar zo'n 25 meter ver plaatst heeft. Tijdens deze geleidelijke verplaatsing werden door het water ne- derzettingsresten wegge spoeld en deze kwamen zo in de bedding van de beek terecht. Bij deze opgravin gen werden opnieuw been- dermateriaal en aardewerkresten uit hoofd zakelijk de ijzertijd of Kel tische periode aange troffen. Voor hun opgravingen konden de archeologen op de welwillende toestem ming van dhr. Van Langen- hove rekenen. Bij het graafwerk hielp een ploegje hardwerkende leer lingen van het Sint-Jozefs- kollege te Aalst onder be geleiding van leraar G. Verheyden en dhr. Lo Creemers. Men hoopt op het einde van de zomer deze vind plaats verder te kunnen on derzoeken, het betreft hier immers restanten die in het Aalsterse nog niet zo dik wijls aangetroffen zijn. Tot nu toe waren in de streek slechts twee andere neder zettingen uit de Keltische periode gekend, nl. te Lede en te Mere. OCMW-raadslid Eddy Dierickx stelde dat de mu tualiteiten grote achter stand van betalingen heb ben ten opzichte van het OCMW-ziekenhuis Sint- Elisabeth. Voor de kristelijke zieken fondsen werd door het OCMW-ziekenhuis voor 281,5 miljoen gefaktureerd doch ontving tot hiertoa slechts 176,5 miljoen. Voor het socialistisch zieken fonds werd voor 182,1 mil joen gefaktureerd waarvan slechts 123,5 miljoen be taald zijn. Voor onafhan kelijke ziekenfondsen zijn de bedragen 42,6 miljoen fakturen en 34,5 miljoen ontvangsten. Voor de liberale mutuali teit werd wel 123,5 miljoen gefaktureerd doch amper 68 miljoen ontvangen en voor andere ziekenfondsen belopen de fakturen 14,1 miljoen tegen 6,1 miljoen stortingen. Het OCMW-ziekenhuis stelde daarenboven faktu ren op voor hulpkassen (6 miljoen), verzekeringen (12,6 miljoen) en minis teries (1.6 miljoen) en NMBS (25.1 miljoen), doch kreeg tot hiertoe slechts terug 3,2 miljoen, 11 miljoen, 1,1 miljoen en 16,6 miljoen. In 1986 werd op een bedrag van 699,7 miljoen voor me dische tussenkomsten in hetzelfde jaar slechts 450,2 miljoen ontvangen. Eind 1986 stonden de mu tualiteiten als volgt in de schuld t.o.v. het hospitaal: kristelijke 104,9 miljoen, socialistische 54.1 miljoen, onafhankelijke 5.2 miljoen en liberale 55.5 miljoen. LH Aalst. Jong geleerd, oud gedaan (a) Bij archeologische opgra vingen op een stuk grond gelegen aan de Kuiper meersbeek nabij de grens met Baardegem werden in teressante restanten aange troffen. Deze bewijzen dat hier reeds in de Keltische periode of de ijzertijd (700 tot 57 voor Christus) en in de erop volgende Romein se periode (57 voor tot 476 na Christus) bewoning aan wezig was. In de voorbije jaren had dhr. H. Van Langenhove, eigenaar van het terrein, er bij allerlei graafwerken heel wat beenderen en ;»ot- scherven aangetroffen. Tot de merkwaardigste vond sten behoorden echter een stuk maalsteen, een frag- Aalst. Pikken en binden, volgens de regels van de kunst Aals, Smj(i Pml (q)

De Voorpost | 1987 | | pagina 3