Een halve eeuw geleden (20) Negende Sint-Rochusziftkaatsing te Wieze Grote half-oogst vierdaagse te Wieze Achiel Vermeiren vertelt In Buggenhout spannen ze de paarden voorde wagen Tiende barbecuefeesten Wieze 10-7.8.1987- De Voorpost Wanneer ik in 1933, na septem- berkermis en de grote vakantie de klas van broeder Willy verliet, was dat voor mij een ware opluchting. Ik had geen aangename noch bindende herinneringen aan deze dertiende klas en mijn resultaten ik kon er onmogelijk overheen kijken: 26ste op drieëndertig lagen me nog zwaar op de maag. Thuis had men niets gedaan om me daar overheen te helpen. Integen deel: ze hadden het tot een onver teerbaar iets gemaakt. Voor hen was het niets minder dan een smet op het familieblazoen, dat ik, hun zoon, die altijd zo'n goeie uitslagen haal de, nu met een dergelijk resultaat voor de pinnen kwam. Het familieblazoen was vooral dat in Oudegem, waar vader nogal graag uitpakte met mij en ik een beetje overkwam als het wonderkind van de familie. Weliswaar niet op net fysieke vlak, want daar kwam ik wellicht achteraan. Wanneer men hem in 'Aagem' toen gevraagd heeft hoe het met Achielle- ken op school was, zal hij de waar heid wel wat misschien veel geweld aangedaan hebben en vlug overgestapt zijn op een ander ge spreksonderwerp. Misschien 't weer of de ajuin Oudegem was gekend voor zijn goeie ajuin of weet ik veel. Toen ik met mijn uitslag thuis arri veerde, werden er zeker geen rozen gespreid. Ik formuleer dit zo, maar eigenlijk is het verhaal toch een beetje anders. Ik moet mijn hoofd trouwens niet gaan pijnigen hoe het precies was, ik zie het nog voor me gebeuren, alsof het gisteren was. De prijsdeling ging door op zondag namiddag, in de Mariakring. Het was een prachtige zomerse dag, de zaal zat stampvol, het was er broei warm. Voor de eigenlijke proklamatie wa ren een paar nummertjes gebracht door de onderscheiden klassen. Waar me anders altijd een belangrij ke rol was toebedeeld, was ik nu geworden tot een vijfde wiel aan de wagen of tot iemand van het zeven entachtigste knoopsgat. Broeder Willy had een soort toneeltje in mekaar geflanst iets dat een her bergscène moest verbeelden waarin gezongen werd en geakteerd. Ik stond er alleen maar bij te staan. Ik vond het helemaal niets, waarschijn lijk omdat ik niet aan de bak kwam en op die manier was het, voor mij althans, bij voorbaat minder- Voor de eigenlijke prijsuitreiking gingen de leerlingen van elke klas om beurt op het podium staan, met de broeder of de meester ernaast. Uit zijn groot boek, dat hij voor aleer het open te slaan en te be ginnen, plechtstatig tegen de borst hield, las broeder overste toen nog altijd broeder Ligorius de resultaten en de plaatsen voor. Het was toen zo dat men nooit, maar dan ook nooit, naar het per centage behaalde punten keek. Men vroeg nooit, zoals nu: Hoeveel heb je behaald? Maar wel: de hoeveelste ben je? Daarop kwam het aan. Ik stond daar op het podium, tussen de andere leerlingen van de klas. Ik stond daar niet met popelend hart, want er was niets dat dit wettigde. Toch stond ik daar ietwat gespannen en niettemin met een beetje verwach ting. Een beetje afwezig luisterde ik naar het begin der naamafroeping en onderging de aankondiging der eerste namen, het applaus en het afhalen van de prijzen bij de nota belen. Wanneer de eersten hun plaats op het podium terug ingenomen had den, werd ik één en al oor, want nu moest ik onvermijdelijk weldra aan de beurt komen. Wie echter niet aan de beurt kwam was ik! De eerste tien hadden al gedefileerd. Ik voelde me wat kleintjes worden. Naarmate al tijd andere namen dan de mijne afgeroepen werden, kromp ik in mekaar. Op een ontstellende wijze gaf ik er me rekenschap van dat nummer éénentwintig werd afgeroe pen en... ik was er nog steeds niet bij. Toen kwam ineens de verlossende gedachte: ze waren me vergeten of overgeslagen. Dat was het! Ergens werd ik plots uit dat dromend ge troost wakker geschud door mijn buurman die zei: «Alléé, 't es aun aa!» En, inderdaad, het was mijn beurt. Ik had niet eens gehoord de hoeveelste ik was. Als uit een broeie rige verre mist hoorde ik de stem van broeder-overste die aankondig de: «Zevenentwintigste. Maurits Van Overberghe!» Meteen wist ik hoe laat het was en kwam ik met mijn hoofd weer in de aardse werke lijkheid terug. Een beetje onwezen lijk, maar toch beschaamd, stapte ik het podium af om mijn prijs op te halen. Toen ik die in mijn handen had, een onooglijk boekje waar bo venuit een klein briefje priemde waarop, in een zeer mooi hand schrift, de pijnlijke bevestiging te lezen stond: 'Achiel Vermeiren, zes entwintigste plaats', stapte ik het podium op. Om weer op mijn plaats te komen moest ik langs broeder overste lopen. Hij keek me aan met ogen vol verwijt, die me angstig maakten en me verlegen, rood aan lopend, het hoofd deden buigen. Wellicht was het waarschijnlijk meer teleurstelling die hij wilde manifeste ren. Gelukkig voor mij ging er een grote vakantie overheen eer hij me weer onder ogen kreeg. Want ik veronderstel dat hij serieus mijn bol leken zou hebben gewassen. De thuiskomst Aan dat bolwassen ben ik echter niet ontsnapt, 't Was overigens een se rieuze, met spoeling, naspoelingen en al wat men er kan bij bedenken. Eén van broeder-overste ware me liever geweest, maar ja 'Dura lex sed lex' ik heb dat ooit eens gelezen in mijn jeugdjaren; vertaald wil dit zeggen 'de wet is hard, maar ze is wet'. Het was echter een wet door vader gemaakt en die was niet hard, maar dubbelhard! Langs het Konkelgoed trokken we huiswaarts, Maurits en ik, als twee honden die eens terdege afgetuigd waren. Ook zijn resultaten waren altijd veel beter geweest. We liepen traag vooruitkomen door het mulle zand. In feite waren we liever hele maal niet vooruitgekomen, maar me moesten huiswaarts, hoe onaanlok kelijk en dreigend ons dat van verre toewenkte. We konden niet meer met de 'poe pers' zitten dan we al zaten. Maurits zijn vader, Cyrille, was uit dezelfde boom gesneden als mijn vader. En dat betekende wat. Hij probeerdet me wel op te krukken door te zeggen dat ik toch nog voor hem was, maar 't was boter aan de galg. Op een bepaald moment probeerden we te lachen, ik zeg wel probeerden, maar 't was tevergeefs. We waren als twee clowns die lachten om hun verdriet. Hoe graag we ook gingen, het Kon kelgoed was niet eindeloos. Voor we het graag hadden stonden we dan ook in de Rossevaalstraat, dicht bij huis. Ikzelf moest niet tot thuis gaan om de eerste symptomen te voorvoe len van een nakend onweer. Wanneer ik voorbij de openstaande deur van het staminee van Mèèn stapte nou ja 'stappen', het had meer weg van iemand die moeizaam op 't land aan het eggen was bemerkte ik vader die aan 't kaarten was. Hij zag me ook, wellicht had hij zich zo gezet dat hij me zien kon. Natuurlijk riep hij me en op zijn «En?» fluisterde ik stil, met gebogen hoofd, «de zesentwintigste». Was hij te zeer in zijn spel verdiept of kon hij niet geloven wat hij hoorde, met een verbaasd en gedempt, maar krachtig 'Wat?' vroeg hij om beves tiging. Zijn enige reaktie was een tussen de tanden gesis: «Gau mau naur huis!» Wat ik onmiddellijk deed. Thuis, bij moeder, brandde dezelfde vraag op haar lippen, maar toen ik al haar gestelde verwachtingen in gruizelementen sloeg, was de reaktie in harmonie met die van vader. Op dat moment zou ik echter moeten vaststellen dat het toeval je mag het stom noemen, ik noem het ge lukkig de ramp uit mijn kinderle ven nog kwam vergroten. Toen moeder naar het 'papierken' vroeg met mijn plaats op, moest ik tot mijn grote verwondering vaststellen dat het niet meer in mijn 'prijsboeksken' zat. Dat was olie op het vuur van moeders verontwaardiging. Want ogenblikkelijk rees de verdenking en kreeg ze ook vaste vorm dat ik mijn 'papierken' 'ekspres' en moedwillig verloren was. Ik probeerde, voor zover ik de moed kon opbrengen, haar te over tuigen dat ik het gewoon verloren was, maar zonder baat. Ik had het weggesmeten, dat was het! Iets wat voor haar en achteraf voor vader, het geval nog erger maakte. Er zat aan mij geen enkele vezel die nog deugde. Ik bezat zowat alle gebre ken van de wereld en deze die ik nog niet had, die zou ik later nog krij gen, dat beloofden ze. Midderwijl had vader zijn kaartspel voortijdig afgebroken en was hij zo vroeg naar huis gekomen als hij op zondag nog nooit gedaan had en werd ik met één ruk van het voet stuk, waarop ik jaren gestaan had, naar beneden gehaald. Van al mijn goeie eigenschappen bleef niets meer over en ik werd ineens de grootste nietsnut aller tijden. Ik werd meteen ook gepromoveerd tot kampioen der 'strautloeëpers'. Ik, die op be paalde momenten van mijn jongens leven die straatlopers benijdde om hun echt straatloper zijn. Maar 't was gedaan, gedaan! Amen en uit met die straatloperij. Er kwa men harde woorden bij te pas, hoge tonen, woedende stemmen en drei gende gebaren. Maar daar bleef het bij. Ongelooflijk voor die tijd oj niet: vader heeft tegenover mij veel dreigende gebaren gesteld maar nooit heb ik om het volks te zeggen van hem één lap gekre gen. Het is trouwens echt nooit nodig geweest, want ik was bang voor hem, doodsbang. Tijdens die grote vakantie heb ik gekregen wat me beloofd was. Die straatloperij, had men gezegd, zou me zuur oproeien. Maar ze heeft meer dan dat, ze is heel de tijd op mijn maag blijven liggen. En... had mijn vader in zijn leven zoveel schietgebedekens gezegd als het aan tal keren dat hij me voor straatloper uitgescholden heeft, ik wed dat hij dan nu tot de schare der uitverkore nen zou behoren. Achtste studiejaar Het was dan ook voor mij een ontlasting wanneer het nieuwe schooljaar in 't verschiet kwam, en een vreugdevolle dag wanneer ik het klaslokaal van broeder Albanus kon binnenstappen. Eindelijk was ik in de 14de klas (8ste studiejaar) gaan zitten, een belangrijk moment waar iedere leerling van de Broeders zo wat naar toeleefde. Voor ons was in de hoogste klas zitten, bij Albanus in dit geval, 'het' van 'het'. Sommigen die tegen hun goesting naar school gingen en in wiens hoofd maar één gedachte speelde: zo vlug mogelijk met de school kappen en gaan werken, zagen op die manier het einde van «'t lieëren» in zicht. De zeldzamen want dat waren ze die gingen verderstude- ren leefden daar reeds naar toe. Er waren ook zij die in zich een reli- gieuse roeping hoorden of meenden te horen: zij wisten dat na de 14de klas duidelijk en onweerstaanbaar de weg openlag naar een onaards en geestelijk leven, dat de loopplank was naar de eeuwige gelukzaligheid. Sommigen wisten toen niet dat Bre- dero geleefd had, nog minder wisten ze van zijn historische woorden «'t Kan verkeren». Later is hij door deze woorden bekend, beroemd en vaak geciteerd geworden, omdat ve- len in 't leven ondervonden hebben dat zijn uitspraak een wijze uit spraak was, toepasselijk op zo veel... Ikzelf zou niet 'uit' werken gaan, maar werken was toch mijn bestem ming. Ik zou, naast vader op de tafel, kleermaker worden. Want ik wou niets anders worden. Over dat niets anders willen heb ik nu toch wat mijn eigen opvatting. Ik herinner me dat ik van zeer kleinsaf misschien van mijn zesde of mijn zevende wist dat ik ging kleerma ker worden. Op die leeftijd had ik al gekozen. Later heb ik geweten dat moeder voor mij wat anders droom de dat 'klieëremauker werren'. Maar ik weet ook dat indien slechts een gedeelte van moeders dromen in vervulling waren gegaan, haar en mijn leven er totaal anders hadden uitgezien. Vader beweerde, misschien kon ik nog niet eens praten, aan iedereen die het horen wilde en ook tegen hen die er minder oor voor hadden, dat ik 'niks anders as klieëremauker waa werren'. Wanneer je zoiets om de haverklap, een heel kinderleven, moet aanhoren, dan kan je maar één weg lopen: kleermaker worden. En... toch had hij gelijk, want heel klein reeds, ik zei het daarnet reeds, op zes- a zevenjarige leeftijd, had ik gekozen. Het is eigenlijk een beetje voer voor psychologen. Op een morgen was ik uit mijn bed geko men en stond ik klaar om de trap af te dalen. Ik stond daar in mijn 'tabbauteken' en 'berrevoets'. Die trap had in feite iets hachelijks voor mij: het was gevat tussen twee muren en gaf uit in de keuken, ook werk plaats van vader, maar was daarvan afgesloten door een deur. Omdat het in dat trapgat helledonker was, werd de deur opengezet tegen wanneer ik naar beneden moest komen. Wat ik nu vertel zijn zaken die in een geheugen gegrift staan, zoals dat slechts met een paar gebeurtenissen uit een kinderleven het geval is en die men steeds tot in het kleinste detail weer herleeft. Ik hoorde ze praten over wat ik later worden zou. Plots klonk me één zin duidelijk in de oren en wanneer ik dit schrijf hoor ik weer de stem van vader die zegde: «Voor mij zal hij niks anders worden dan kleerma ker!» Hij heeft geen woord minder gebruikt, maar ook geen woord meer. Toen, op dat moment, wtsr ik dat ik 'niks anders zou worden dan kleermaker'. Vader had voor mij gekozen! Wanneer ik naar de 14de klas trok wist ik, dat ik na deze klas, mijn leven doortrekken zou naast vader op de kleermakerstafel. Om precies te zijn: eerst op de keukentafel, wam zijn tafel was aanvankelijk niet groot genoeg voor hem en voor mij. Dat hield in dat ik 's middags, voor we aan eten toewaren 'mijnen boel moest opvaagen'. Maar tussen de eerste stap door de klasdeur van Albanus en mijn gaan zitten op de keukentafel, moesten drie jaar verlopen. Drie jaar die me nauw bijgebleven zijn, die mijn kindzijn en ook mijn later leven getekend hebben, maar die ik toch als een mooie herinnering met wel en wee, heel mijn leven heb meege dragen en nog draag. (Pierre Van Rossem Een Half-oogst traditie Van vrijdag 14 tot en met zondag 16 augustus wordt op het Wiezeplein het St.- Rochustornooi in ziftkaatsen georganiseerd. Deze sportmanifestatie, een unicum in België, werd voor enkele jaren door de karnavalvereniging «De Leo's» uit de quasi vergetelheid opgediept, en kreeg bij de laatste uitgaven steeds meer sukses, t.t.z. meer belangstelling van de plaatselijke organisaties en van het grote publiek. Een der betrachtingen van de organisatoren is zeker het volkse in de gemeente wat meer tot zijn recht te laten komen. Daarom wordt er enkel met gelegenheidsploegen gekaatst (dus geen profs!), en zijn er biezondere prijzen als de gouden bal en dito handschoen voorzien, die toegekend worden op basis van eerder ludieke criteria als kledij, speelwijze, houding en presence op het plein. Daarom ook is de toegang tot het hele gebeuren volle dig gratis. Om de lezers nog meer vertrouwd te ma ken met deze ongewone vorm van kaatsen geven we hierna nog enige toelich ting. Ongewoon De spelregels leunen sterk aan bij deze van het klas siek kaatsen. Doch om het kijkstuk nog attraktiever en vlotter te laten verlopen werden er enkele aanpas singen doorgevoerd, zodat praktisch iedereen kan meedoen. Zo gebeurt de opslag vanop een hellend zift (een stoel met twee korte en twee lange poten) en zonder aanloop waar door de ballen wat minder onzacht bij de «keerders» aankomen. Het terrein is korter, zodat de beste leve raars zich moeten inhou den, want overslaan staat gelijk met buitenspel. Daar het trapezium ook breder is dan de gewone ballodroom blijft de bal veel langer speelbaar; vandaar meer spannende spelfazen en dus ook meer kijkgenot voor de toeschouwers Onder het beproefd motto «Kampen dat 't be(r)st», worden op vrijdag 14 au gustus vanaf 18 u., en ook op halfoogst de schiftingen afgewerkt. Op zondag 16 augustus volgen dan de troostingen en de finale (om 18 u.). De inrichters vragen de bijzondere aan dacht voor de veteranen- wedstrijd van zaterdag 15 augustus om 18.30 u. met Wiezes Oude Gloriën, waaronder enkele Wieze- Sportief spelers. Voor alle lutten dienen de ploegen te bestaan uit, minstens 3 Wiezenaren, dit zijn personen die ofwel Wieze bewonen, of die er minimum 10 jaar gewoond hebben. Voor alle wedstrij den komen de ploegen bij een aan het Muzieklokaal (Wiezeplein). Gelegenheidsploegen schrijven liefst in vóór 8 augustus in het lokaal (Gil denhuis) of bij de leden van de inrichtende Leo's. Vete ranen doen dit best zo vlug mogelijk. Meer inlichtingen over het St.-Rochustornooi zijn steeds te bekomen op de 053-telefoonnummers 31.23.88, 78.47.63 of 21.92.34. St.-Rochusbarbecue Ter gelegenheid van de St.- Rochusfeesten nodigt de karnavalvereniging «De Kapio's» uit op een barbe cue en T. Dansant, en dit op zaterdag 15 augustus (halfoogst) in de zaal «Voermansrust» aan de Schroverstraat. Daar is er doorlopend barbecue van 11 tot 18 u. met op het menu: Brochetten 220 fr., 1/2 kip 220 fr., kotelet 180 fr. en dranken aan 25 fr. De TD begint om 20 u. De inkom bedraagt 40 fr. bij voorverkoop en 50 fr. aan de kassa. Bij aankoop van een eetbon is de toegang evenwel gratis. Tijdens dit dansfestijn zijn er doorlo pend hamburgers en trip pen op barbecue te bekomen. Wieze Sportief Competitie: Herdersem - Wieze I zon dag 9 oogst; Wieze II - SK Hamme zondag 9 oogst; Junioren: geen; Kadetten: Wieze - Kerksken M. vrij dag 7 oogst; Miniemen: geen; pupillen Wieze - Buggenhout zondag 9 oosgt. JVL. Paardrijden is in ons gewest een populaire sport: jaarmarkten, regionale prijskampen, ruiterstornooien, paardenprocessies, manéges en noem maar op illustreren dat in ruime mate. Vanwaar die interesse? Hoe is dat alles gegroeid? Iedere vereniging heeft zijn eigen geschiedenis, zo ook de Landelijke rijvereni- ging De Gulden Spoor' uit Buggenhout. Het huidig bestuur, in samenwerking met enkele oud-leden, is gaan grasduinen in het verleden. Foto's, dia's, filmfragmenten, trofeeën en nog zoveel ander dokumenten werden vanonder het stof gehaald, zodat een kleine tentoonstelling kan worden opgezet. De huidige rijvereniging in Buggenhout is gegroeid uit een samenvoegen van De Bosruiters uit de bosgemeente zelf, Sint-Usmarus uit Baasrode en Sint-Pieter uit Malderen. Het feestprogramma dat de LRV 'De Gulden Spoor' op zondag 16 augustus presenteert, biedt voor elk wat wils. Na acht uur braden aan het spit, zullen de varkens deskundig door drie slagers verdeeld worden. Ook het Buggenhouts streekgebak 'Bosschijntje' ligt te wachten op de fijnproevers. Ook aan de allerkleinsten werd gedacht. Ze kunnen die dag een ritje met paard en kar maken, krijgen een demonstratie van de pony-klub en van dressuur rijden. Iedereen is op deze manifestatie van harte welkom en wordt verwacht op zondag, 16 augustus, vanaf 13 uur op het feestterrein in de Zittingweg (zijstraatje van de Hanestraat, rechtover de Gemeentelijke jongensschool) te Buggenhout. Pierre Van Rossem Zaterdag 8 en zondag 9 augustus viert F.C. Wieze voor de 10' keer zijn traditioneel jaarlijks eetfestijn. Tijdens deze jubileumfeesten wordt het Veteranentornooi - ge kend als de (5e) grote prijs V.V.H. - afgehaspeld. Programma: Zaterdag 8 augustus: om 16 u.: Match voor scholieren, tussen F.C. Wieze en R. Lebbeke; om 18 u.: Vooraf huldiging van de Knapen (kampioen 1986-87), gevolgd door de troostingsmatch voor Vete ranen; om 19.30 u.: Finale voor de Veteranen. De inkom voor al die wedstrijden is gratis. Er is ook doorlopend barbecue van 18 u. af. Op zondag 9 augustus is er van 11.30 tot 14 u. restaurant met volgend menu: brochetten 225 fr.; 1/2 kip 225 fr.; varkenskotelet 185 fr. en de vermaarde Wieze steak met frieten of provengaalse saus 300 fr. Om 16 u. wordt er gevoetbald tussen F.C. Wieze en W. Gijzegem en om 18 u. speelt FC Wieze I tegen W. Gijzegem voor de beker der buren. Ook op die dag doorlopend barbecue van 18 u. af. Tussen haakjes: de 1' kompetitiematch van 1987-'88 heeft plaats op zondag 6 september om 17 u. tussen F.C. Wieze en SK Berlare. Vanzelfsprekend is iedereen welkom. Supporters op post! De Jongerenvereniging van Groot-Lebbeke organiseert op u. De prijsuitreiking ge- 14, 15, 16 en 17 augustus in de zaal «Sportpaleis», beurt om 20 u. Aalstersestraat 138 te Wieze een reuze feestvierdaagse met Maandag 17 oogst wordt de een gevarieerd programma. dag van de lege «p0rtemo- Dit wordt ingezet op vrij- ker overhandigd worden, nee»; derhalve kan men dag 14 oogst met een belot- Als klap op de vuurpijl zal van 10 tot 16 u. een pilsken ting, waarbij naast een onder alle ingeschrevenen bekomen voor de democra- vooruit van 7.000 fr. ook een speciale naturaprijs tische prijs van 17 fr. Om nog tal van andere waarde- verloot worden, te trekken 19 u. vangt de privé-boog- volle prijzen te winnen door senator Van den schieting aan; de deelne- zijn. Er zijn trofeeën voor- Broeck Octaaf. Men kan mer met het grootste aantal zien voor de lc en 2C geklas- inschrijven van 13.30 u. af punten krijgt een beker, seerde, alsook voor de eer- en de start van deze 50 km. Wel een mooie vierdaagse! ste vrouw. Men kan in- lange fietstocht gaat om 15 J. Van Landuyt schrijven van 19 u. af voor 50 fr. (inleg) en de wed- strijden beginnen om 20 u. een eetfestifn^an^tót 15 APPBlSB PCPSlCR ven?ale of met champig met veel muziek en sport nons) plus koffie en dessert ^St,i00Hf/' Naar believen Begin augustus worden in koers voor alle katego- ook moe fPT i "t "ffi" APPeIs traditioneel de rieèn. Inschrijven hiervooi en dSsertl hekomen On ges,v'a«8<=n uitgestoken kan in dc zaal Half Af. On U B ,?P Het fcestkomitee van de 16.00 uur wordt plaats ge- staat "r van 20 ü°0a8f een APPe'Se FeeS'e" d°et da" maakt v00r de Koninklijke f e?" immers een oproep tul de Fanfare De Ware Belgen wordt gebracht doo" d.'vej he'C beVolkinS om deel uit Oudegem die een wan- worot georaent door diver- nemen aan een tweedaagse delkoncert zal verzoreen en m\nga hentUgekee„r,r70 -=>. vreugde en 8ge- om 17.00 uur v^Te" leden tellende kinderkoor i PJeZ'er' Feestlr" z°als 8'°te show met als vedel I.DrKSs.k uf«e[ed°er get^X" Arno "me, kaal'Smezzo dat'dooi ?aterdag 8 augustus wordt Vanaf 18.00 uur is°e"r op fozef Putteman^'z^ gepre- ^"kaaZtt^SaaZ senteerd worden, bedraagt volg, er een optreden van wil men een warme lucht- de Yellow Players. Om ballon de hopelijk stralend Voor zondag 16 augustus 18.00 uur worden de barbe- blauwe hemel in sturen, noteren we van 10 u. af een cuevuren aangestoken en Een discobar zorgt er voor kmderrommelmarkt en om 20.00 uur zorgt disco- dat vanaf 20.00 uur de vanaf 12 u. is er doorlo- bar Sound Explosion voor dansliefhebbers aan hun pend eetgelegenheid. Om de nodige sfeer. trekken komen. 15 u. wordt de «Grote 3 uur Zondag 9 augustus kan van Groot-Lebbeke» gere- men vanaf 12.00 uur in de den; dit gebeuren gaat door feestzaal Half Af terecht, in samenwerking met de waar deze feesten hun be- In 1987 zullen de Romeinen wieierklub «Chocolaterie loop kennen, voor een res- voor de tweede maal in de Callebaut». Er is een trofee taurant met als voornaam- geschiedenis Groot-Brittannic en brevet voorzien voor ie- ste gerechten, paling en veroveren. In zowat 20 Britse dere deelnemer(ster). Te- mosselen. Maar ook koude P,aatsen worden door de stich- vens zal aan de ploeg met schotels staan op het menu "l8 Engli.s5? Heritage histori- het grootst aantal vertrek- Vanaf 14.00 uur is er koffie Imeerd^htaTde Romein", kers, aan het verstgekomen te verkrijgen en worden er zullen ook de Franse troepen team en aan de jongste en pannekoeken gebakken, onder leiding van Napoleon it oudste deelnemer een be- Om 15.00 uur start de loop- zien zijn.

De Voorpost | 1987 | | pagina 10