JUBILEREND W STRAATJE BLIJFT REKENEN OP DE JEUGD FEESTPROGRAMMA "10 JAAR VV STRAATJE STEKENE" R0ZEGEUR EN MANESCHIJN BIJ SK AALST WERK AAN DE WINKEL... VW HAMME OP ZIJN HOEDE VOOR WESTVLAAMSE TEGENSTREVER SVELTA NAAR TWEEDE RONDE KSV REEDS UITGETELD 18 - 7.8.1987 - De Voorpost VOETBAL Voetbal Eén van de eerste foto's ooit van W Straatje gemaakt in de beginperiode, dam uiteraard de mannen van het eerste uur (t&t) Het eerzuchtige KSV Temse heeft zijn bekerstunt van vorig jaar niet kunnen herhalen. Ditmaal beten de scheepsbouwers in het zand van Waver, waar de eerste ronde betwist werd. Het is geen plezierreisje geworden naar het Brabantse dorp met Walibi als grote attraktie. De enige attraktie die de Temse-spelers en de circa 200 supporters te zien kregen was de Waverse spits Forment, die werkelijk de beste indruk liet van de 22 akteurs. Zwakke eerste helft Temse. dat nog geen oefen match in de benen had, ver trok uiterst zwak. De vier nieuwe spelers zochten nog duidelijk naar elkaar op het veld en moesten het in deze beginperiode hebben van en kele persoonlijke akties. Bij Waver was de vorm al op een hoger peil want meer en meer drongen hun gevaarlijke spitsen verder door de Temse- afweer. Een Wase afweer bij wie de jonge Hubert Verbeke de post als laatste man had waargenomen. Wat al een tijd je in de lucht hing gebeurde. Op de 23ste minuut mocht Forment een hoekschop trap pen. Het leder werd verlengd tot bij Van Onckelen die via het been van Frank Van Buyn- der raak trof: 1-0. Tien minuten later kon. weer op hoekschop, de vaardi ge Benoit in één tijd de Wave- renaren op een riante 2-0 brengen. KSV was even het noorden kwijt bij het zien van al deze precisieRudi Peersman trachtte dan toch het tij te doen keren maar op weg naai het bezoekende doel. met en kel nog de thuisdoelman vooi zich, werd hij onderuit gehaald door Benoit die terecht mei geel bestraft werd dooi scheidsrechter Taziaux. Dil was wel het enige wapenfeit voor de moedige Temsenaars die nog niet aan het einde van hun lijdensweg waren. Terwijl de rust begonnen werd met een 2-0 voorsprong van de thuisploeg, verwachtte elke Temse-supporter een da verende start van hun "jon gens" in de tweede periode. Van 3-0 naar 3-2 Het waren echter weer die sakkerse Waverspelers die roet in het eten kwamen gooien, want in de 51ste mniuut kwam Luytaert alleen voor doelman Bosman op aangeven van For ment en, al dan niet in buiten spelstand vertrokken, voltrok hij het vonnis: 3-0! Althans zo leek het, want met een 3-0 achterstand in de tweede helft heb je inderdaad geen goede uitgangspositie meer. Maar naargelang de wedstrijd vorderde kwamen de Temse-spelers meer en meer in de wedstrijd. Zo moest een doorgebroken Patrick Waem foutief gestopt worden door Dumont die hierdoor de twee de Waverse speler was die met geel bedacht werd. Rond het uur scoorde Tem se, althans iedereen die er nauw mee betrokken was meende dat een terugspeelbal van een Wavers verdediger over de eigen doellijn was ge weest. Enkel scheidsrechter Taziaux had juist naar het Bra bantse landschap staan kijken, zodat hij niet weinig verrast was toen de Temse-spelers bij hem kwamen protesteren. Doch uitgesteld is niet verlo ren dacht Kurt Migom, en op aangeven van Frank Van Buynder omspeelde Kurt mooi de doelman van Waver en bracht zo, zij het wat laat, het eerste doelpunt voor Temse op het bord. 3-1 in de 77ste minuut. Migom had nu duidelijk zijn draai gevonden op het bezoe kende veld want vijf minuten later omspeelde hij weer mooi zijn tegenstander en bediende Patrick Waem die onder de thuisdoelman door de aanslui tingstreffer binnenknalde: 3-2. Temse zocht nu duidelijk naar meer maar er restte te weinig tijd om de klus te kla ren. I Iet waren integendeel de thuisspelers die op de valreep (90ste minuut) nog op 4-2 kon den komen via een vrijschop van Forment, die bij elke thuisaktie betrokken was ge weest. Nog even was er protest van Temse-zijde omdat het de onrechtstreekse vrijschop rechtstreeks in doel had gede poneerd, maar de feiten ble ven dezelfde. Temse kan zijn bekerstunt van vorig jaar niet overdoen. Toch wordt er niet zwaar aan getild door trainer en bestuur die nu aangewezen zijn op de oefenmatchen tegen valabele kandidaten. Een van die kandidaten is Robur Moer- zeke waartegen Temse morgen 8 augustus op het K.S.V.-ter rein zal uitkomen om 17u30. Op 30 augustus staat de "re turn" Robur-KSV centraal in Moerzeke om 16 u. (M.S.) Zaterdag 8 en zondag 9 augustus wordt er gefeest en dat betekent voornamelijk voetbal met de ploegen van de jubilerende klub onderling. Het programma voor zaterdag: 09.00 u.: junioren F. E2 en El 13.00 u.: junioren Dl tegen junioren D2 14.30 u.: junioren C tegen junioren C en B gemengd 16.00 u.: junioren A tegen de veteranen 18.00 u.: ouders van spelers onderling. Het programma van zondag: 14.00 u.: VV Straatje tegen Klauwaerts Kemzeke (re- serven) 16.00 u.: W Straatje tegen Klauwaerts Kemzeke (eerste ploegen) Als bekroning van deze verjaardag is er op zaterdag 8 augustus tussen 18u30 en 21u30 een reuze-barbecue met gemarineerd varkensbraadstuk, rcuzebrochet, barbecue worst, hamburger, kippebout én een uitgebreid groenten- buffet. Voor de kinderen is er een speciaal menu: groen ten, hamburger en barbecue-worst. Dit voor de spotprijs van 300 fr. voor volwassenen en 150 fr. voor de kinderen. Inschrijven bij één van de bestuursleden is noodzakelijk. Voetbal. Deze Straatje-ploeg van vijf jaar geleden behaalde enkele "bescheiden suksessen (t&t) DERDE STEKENSE VOETBALPLOEG IS TIEN JAAR JONG Zaterdag 8 augustus 1987 wapperen de feestvlaggen op de terreinen van voetbalvereni ging Straatje. Het is dan inderdaad tien jaar geleden dat onder impuls van vooral Frans Audenaerdt, bijgestaan door mensen als Dirk Van Osselaer, Bob De Keucker, Lucien Vaerewijck, de gebroeders Johnny en Etienne Vereecken, Georges Lammens en Omer Bracke de voetbalvereniging Straatje boven de figuurlijke doopvont werd gehouden. Dt klub werd by de K.B.V.B. ingeschreven onder het nummer 8552 en is gegroeid uil liefhebbersvoetbalploeg FC Straatje dat, na de Tornooien van Lokeren en Stekenej uitkwam in voetbalverbond Stevra. De ploeg wilde het in vierde provinciale proberen, vooral omdat de organisatie daar héél wat betèr is dan in het liefhebbersvoetbal. En hef is er dan ook plezanter voetballen. HERL. ST.-PAUWELS - SVELTA MELSELE 1 -2 (35) Het zou wat, tegen de reser- ven van Melsele moest toch zeker gewonnen kunnen wor den. Het eerste elftal van Mel sele had namelijk verplichtin gen voor de Beker van België. Herleving Sint-Pauwels kreeg voor zijn eerste wedstrijd der halve een zachtgekookt eitje voorgeschoteld. Niets was ech ter minder waar. De Svelta- reserven bleken van de gele genheid te profiteren om te bewijzen dat zij klaar stonden elke vakante plaats in het eer ste elftal te kunnen opvullen. Herleving startte wel als favo riet in deze eerste ontmoeting voor de beker van het Waas land maar moest zich reeds van bij de aanvang een 0-1 stand laten welgevallen. Doelpunt dat gescoord werd door Kenny Van Spittael, 0-1 na 2 minuten reeds. Ook Herleving speelde niet op zijn sterkst. De talrijke nieuwkomers kregen elk hun kans van trainer Daneel. Her leving experimenteerde der halve en dit was merkbaar aan het spelpeil. Op enkele invidi- duele akties na. viel er weinig spektakel te beleven. Opvallend was wel de pres tatie van Dirk De Beule als achterspeler bij Herleving, maar voor de rest bleef het bij stereotiep middenveldspel. Na de rust wilde trainer Daneel ook enkele andere, lees jonge re Herlevingprodukten. de kans geven. Zo kwamen Kris Bryssinck en Patrick Blom- maert het geelzwarte elftal ver voegen. Dit resulteerde in de gelijkmaker via een kopbal- doelpunt van Harry De Beleyr in de 70ste minuut. Herleving toverde nu enkele knappe aan- valspogingen bijeen, maar kon zich niet losmaken van de ste vig aanklampende Melsele-re- serven. Deze zouden bij een uitval van Alain Hiel nogmaals op voorsprong komen: 1-2. Deze krappe voorsprong zou den zij tot het einde toe behou den. Niettegenstaande pogin gen van kapitein Van Poucke en Bryssinck kwam Sint-Pau wels niet meer langszij. Trai ner Francois Daneel weet der halve dat er nog genoeg werk aan de winkel is om het nieuwe seizoen met kans op slagen aan te vatten. (m.j.f.) In de gangen van SK Aalst hoort men niets dan optimisti sche geluiden. Trainer Coop- man denkt te mogen stellen dat er dit jaar voor zijn ploeg weinig aanpassingsmoeilijkhe den zullen zijn. Het trio Haeck-De Winter-De Jonghe is aan zijn tweede seizoen bij SK bezig. Marc Van Oost, een nieuwkomer van Eendracht Aalst, waar hij ondergewaar deerd werd, is een middenvel der met klasse. Van Lievens wordt verwacht dat hij net als bij Denderhoutem zijn man netje zal staan in al de geledin gen van de ploeg. Trainer Coopman tracht nu nog meer homogeniteit in de ploeg te brengen. -Hopelijk worden de eerste matchen suk- sesrijk afgesloten, zodat we van de eerste keer aan de kop kunnen meedraaien, aldus de trainer. Ook in de Beker ho pen we geen slecht figuur te slaan. Thuis tegen Wilrijk werd het al een overwinning. Indien we enkele ronden mochten verder geraken, wordt het een match tegen Ni- nove, wat zeker de klubkas zal ten goede komen. Ook voorzitter Jef Vermoe- sen ziet de toekomst rooskleu rig tegemoet. Met IBM als nieuwe sponsor krijgen we vol doende ruggesteun, wat ons toeliet de kern van vorig jaar te behouden en daarbij Lie vens en Van Oost te verwer ven. Ondertussen hebben we ook ons werk gemaakt van de akkomodaties. Het terrein werd volledig opnieuw aange legd en er werd een recep tiezaal ingericht. Het bestuur heeft het volste vertrouwen in trainer Maurice Coopman. Toch konden we zowel enkele kemspelers als verschillende jeugdspelers la ten vertrekken: Van Impe (Mere), De Backer (SK Moor- sel), Renneboog (Letterhou- tem). Moreels (Heldergem), Diaz (Kerksken), De Smet (Kerksken), Spaenoghe (Ro bur), Anné (Okegem), De Moor (Deux Acren), Rivera (Steenhuffel), Van Herreweg- he (Bambrugge), Arijs (Club Brugge), Nijs (Wichelen), Me- ganck (De Haan), Meert (Denderleeuw), Carael en Vermoesen (Vlierzele). Aan geworven werden Lievens (Denderhoutem), Van Oost (E. Aalst), De Cooman (SK Herdersem) en Hmilly Fouad (SK Eppegem). JM Heymans In recente wedstrijden voor de Beker van Oost-Vlaande ren heeft VW Hamme een be tere indruk gelaten dan alge meen werd verwacht. Tegen de eerste provincialer KAV Dendermonde debuteerde Hamme ongunstig maar tegen Sint-Lievens-Houtem en tegen Eendracht Zele verliep het heel wat vlotter. "In Dendermonde waren we pas aan een eerste wedstrijd toe", stelde Willy Meersman. "Ik ben zelf verrast over de gunstige wending. De jonge groep laat een flinke indruk en reageert sterker dan verwacht. Tot nu toe kregen achttien voetballers de gelegenheid om hun kunnen te tonen. We heb ben een optie genomen op de Oostvlaamse beker, hoewel hij geen streefdoel is. Ik hecht meer belang aan de Belgische beker. We ondernemen zon dag de verplaatsing naar We- velgem. Deze eerste provincia ler wordt gewis een keiharde dobber. In het verleden zijn we vaak van een kale West- vlaamse reis teruggekeerd. We hebben er alle belang bij om een flinke verrichting en een overwinning na te streven. In dat geval krijgen we zondag over acht dagen Gullegem of RC Doornik op visite. Bij winst wordt Union Sint-Gillis de volgende tegenstander. Als we de Brusselaars met lege handen huiswaarts sturen krij gen we Sint-Truiden op bezoek." Een aantal nieuwelingen bieden een flinke repliek bij de vierdeklasser. Dat is het geval voor Claudio De Paepe in de afweer en Erik Diels op het centrum. Dirk Van Nieuwen- huyse bezit eigenschappen. Te weinig heeft hij ze kunnen eta leren door kwetsuren. De pes simistische geluiden van voor enkele weken blijken weg geëbd, Klubleiders, trainers en spelers zijn optimistisch ge stemd voor wat de onmiddellij ke toekomst betreft. Wie weet wordt VW Hamme niet op nieuw een toonaangevende vierdeklasser? Natuurlijk was er, nu zowat 10 jaar geleden, héél wat te doen rond de oprichting van deze nieuwe voetbalklub. Al lerlei veronderstellingen deden de ronde, er werd met de (be schuldigende) vinger gewezen en... er kwam natuurlijk ook Stekense politiek bij te pas. Hier blijkt dus eens te meer dat de geschiedenis zich her haalt, want nog niet eens zó lang geleden kwam de (finan ciële) verhouding FC Stekene Sportief-W Straatje nog uit gebreid aan de orde op de gemeenteraad van Stekene. Er is op dat gebied dus niet zo veel veranderd in deze noord- wase gemeente tussen 1977 en 1987. Groeien in de breedte Voetbalvereniging Straatje startte de eerste seizoenen met beperkte ambitie: het ontwij ken van de rode lantaarn. Dit voornamelijk omdat het spe- lerspotentieel werkelijk te be perkt was. Het eerste jaar wa ren er zelfs geen spelers ge noeg om een reserveploeg te laten spelen. Frans Audenaerdt werd de eerste voorzitter en sekretaris, terwijl Omer Bracke penning meester was. Na het eerste jaar werd Georges Lammens sekretaris. Samen met de reeds genoemde mensen beredderen zij alles wat er in een voetbal klub moet gebeuren, zowel het praktische als de administratie. Daarin bijgestaan door de spe lers die inderdaad een handje toestaken indien er gewerkt moest worden bij het inrichten van het terrein en/of de kleed kamers. Op sportief gebied werden geen al te hoge ogen gegooid: men vertoefde meestal in de onderste regionen. Maar., de klub werd ondertussen uitge bouwd in de breedte. Mét dus voornamelijk aandacht voor de jeugd. Véél jeugdige spe lers kregen en krijgen een kans bij W Straatje, dat blijkbaar - onder meer met een intense "prospektie" - een speciale aantrekkingskracht uitoefent bij de jeugd. Vorig seizoen was de klub met liefst 12 ploegen aan de slag: zonder meer een bewijs dat V.V.Straatje een dynamische klub is. Vyfde plaats De spelers die W Straatje opstelt zijn er meestal die overkwamen uit het liefheb bersvoetbal ofwel die werden aangetrokken via de verzoe- ningskommissie. Grote aanko pen kan men zich vooralsnog niet veroorloven én het is wachten op "eigen kweek". Het is en blijft de bedoeling om via eigen spelers hogerop te geraken. Rekenen op de jeugd dus. En die is in aan tocht! Sinds een tweetal jaren beschikt VV Straatje over een bijzonder talentvolle preminie- menploeg, die net géén kam pioen werd (stuitte telkens op een reuzesterke kampioen) en onder meer geschiedenis schreef in de Beker van België door Sportkring Sint-Niklaas uit te schakelen én slechts op het nippertje werd geklopt door SK Beveren. Nu heeft Straatje Stekene dus een goeie miniemenploeg en de hoop leeft dat enkele van deze ta lentvolle spelertjes binnen een vijf- zevental jaren de rugge- graat zullen vormen van een sterke fanionploeg. Er is dus hoop bij VV Straatje... Ondertussen kende de jonge klub vier seizoenen geleden een eerste hoogtepunt. Het eerste elftal maakte toen furo re in vierde provinciale reeks H. Onder meer door toedoen van het duo Erwin Van Camp- Marc Van Himst. W Straatje legde toen beslag op de vijfde plaats op 't einde van het sei zoen. Spijtig genoeg kwam er géén verlengstuk aan dit suk- sesvol seizoen. Integendeel, om diverse en uiteenlopende redenen vertrokken enkell spelers én er diende opnieut te worden opgebouwd. He eerste decennium was er dn één van vallen en opstaan... Zelfde weg Tien jaar is zeker geen eind punt. De toekomst wenkt. Pe 1 september wordt aan eei nieuw hoofdstuk gewerkt. Te rug met Frans Audenaert ali voorzitter en Georges Lam mens als sekretaris, want... d( voorbije maanden leefde dt klub zo'n beetje in een "inte rim-situatie". Wegens specialt omstandigheden (droeve ei nadien heuglijke) heeft d< heer Lammens zijn funktie vai sekretaris voor een tijdje neer gelegd. Frans Audenaerdt nam hei sekretariaatswerk op zich ter wijl ondervoorzitter Louis Boon in de voorzittcrszetel te recht kwam. Ondertussen werd ook aar het volgende seizoen gewerkt Spijtig genoeg verlieten twet vaste waarden de klub: Erwic Van Camp (1 jaar Rupelmon- de) en Luc Audenaerdt (1 jaar Sint-Pauwels) hielden het vooi bekeken. Bij de invallers had een ruil plaats met Haasdonk waardoor Ives Van Cleempul ging en Mark Pieters kwam Belangrijker zijn de aanwin sten van W Straatje: Fredd) Chalmet definitief van SLV Zelzate, Ludwig Bracke defi nitief van FC Zelzate en Dirk Verberckmoes voor 1 jaar var Klauwaerts Kemzeke. Wat de onmiddellijke ér verdere toekomst betreft is el géén zwenking in het sportief beleid. Men blijft dezelfde wef bewandelen: via de "eigen jeugd" een beter uitgebalan ceerd elftal uitbouwen. Wij wensen het de tienjarige klub van ganser harte. BEKER VAN BELGIE SVELTA MELSELE-HAASRODE 2-1 Svelta Melsele bekert dit weekend verder tegen Grimber gen. AI de narigheid van vorig seizoen lijkt al volledig verdwenen bij de spelers en supporters. Svelta bewees door de Brabanders huiswaarts te sturen met lege handen dat het ten onrechte de buiteling naar tweede provinciale heeft gemaakt. Voetbal. Melsele-Haasdonk. Heinz Schönberger is nog steeds een grote meneer, al speelt en traint hij nu bij Svelta Melsele (Iv) Voetbal. Svelta Melsele-H aasrode. In deze match voor de Beker speelde Haasrode goed mee en maakte het de Svelta-spelers niet gemakkelijk (Iv) BEKER VAN BELGIE 18 RONDE WAVER TEMSE 4-2 Heinz Schönberger Als er iemand een hoofdrol mocht opeisen in deze vlugge wedstrijd, dan is dat zeker wel de vroegere Beverense voet balgod Heinz Schönberger. Als een perfekt dirigent or kestreerde hij. als speler-trai ner, zijn manschappen, dit hiervan gretig gebruik maak ten om zichzelf naar ongeken de hoogten te hijsen. Hierdoor hadden de Melse- lenaren steeds het veldover- wicht wat resulteerde in een doelpunt in de 17de minuut voor de thuisploeg, wanneer na een hoekschop slecht ontzet werd door de bezoekende de fensie, kon Marino De Kerf via een bezoekend been de bal in het thuisdoel werken. 1-0. Het bleef nu spannen aan het bezoekende doel want Melsele wilde duidelijk zijn voorsprong nog verder uitbou wen. Het tikkeltje geluk bij de afwerking ontbrak alleen nog voor jongens als Dirk Smet, Mare Van Strijdonck en Peter Van Mieghem. Grimbergen volgende opdracht Geluk hadden de Haasrode naren wel want toen Luc Van Strijdonck te kort terugspeelde op doelman Van Gheem was Wielings van de bezoekende partij er als de kippen bij om dat foutje af te straffen: 1-1. Met deze stand werd er ge rust, maar deze kleine pauze kon niets van het voorheen geleverde spel afdoen. Het zelfde scenario drong zich op voor het bezoekende doel, doch een zéér attente doelman Van der Linden hield (voorlo pig) zijn netten ongeschonden. Want nadat een schot van Marc Van Strijdonck nog uit eengespat was op de dwarslig ger, moest de talentrijke be zoekende doelman zich toch gewonnen geven op de 65ste minuut. Na een zoveelste hoekschop kon Dirk Smet dan toch uiteindelijk raak treffen en zo de winst op het bord zetten, 2-1. Een winst die, on danks nog enkele tegenaanval len, toch veilig in Meisenland bleef. Dit tot ieders vreugde, want door de huidige gunstige loting spelen de jongens van sekreta ris Jos Aps nu zondag om 16 uur weer thuis tegen Grimber gen voor de beker. Supporters, een niet te missen kans om Schönberger en Co aan het werk te zien. (M.S.) Voetbal. De ploeg van VV Straatje die vorig jaar zowat de rekordhouder van de geh spelen werd (t&t) 6

De Voorpost | 1987 | | pagina 18