BEKER VAN HET WAASLAND FC GERDA SINT-NIKLAAS ZONDER SCHROOM TRAPJE HOGER WHITE BOYS VISEERT DE TOP KORFBALKURSUSSEN TIENDE RUITERTORNOOI IN WAASMUNSTER De Voorpost - 7.8.1987 - 19 VÖÈTBAL Vorig seizoen is FC Gerda na een jarenlange verbeten strijd erin geslaagd de promotie af te dwingen naar derde provinciale. Ze zijn er dikwijls dicht tegenaan geweest, de mannen van voorzitter Keppens, maar de hoofdvogel ging steeds aan hun neus voorbij. Daarom zal het voor spelers en supporters, na de ontelbare ereplaatsen, eens te meer deugd doen als "hun" ploeg in de voor de deur staandde kompetitie een trapje hoger mag spelen op de provinciale waardeladder. spel te zeer af op Yvan Van de Neucker, dit was een gok die steeds goed uitkwam maar toch gingen wij inzien dat dit niet ongevaarlijk was, zeker als er kwetsuren aan te pas kwamen en Yvan niet kon spe len." Aan het woord voorzitter en duivel-doet-al Antoon Kep pens die ons te woord staat terwijl hij nog gauw enkele balken moet gladschuren voor de vernieuwde kleedkamers op het Gerda-terrein. Behoud verzekeren Sekretaris Van Daele neemt daarom de draad weer op en stelt dat Gerda nu in een over gangsjaar komt zoals andere pas gepromoveerde ploegen er dikwijls een meemaken, een van hoogten en laagten. "Daarom stel ik dat het be houd verzekeren de belang rijkste noodzaak is in het voor de deur staand seizoen. De nieuwelingen moeten de nodi ge tijd krijgen om zich aan te passen aan de rest van de spe lerskern terwijl er toch ook enkele ervaringrijke jongeren hun kans zullen proberen waar te nemen mocht die zich voor doen", aldus de welbespraakte sekretaris. Vooraan wijzigingen Wie ongetwijfeld een groot aandeel had in de laatste suk- sesrijke Gerdajaren was Yves Van de Neucker. Deze talent rijke spits eiste menigmaal een hoofdrol op in de beslissende fazen van de wedstrijden. Dit is allemaal verleden tijd, want Yves maakt geen deel meer uit van de groen-witte formatie. In zijn plaats werden Alain De Vos en Dirk Blommaert aan getrokken om deel uit de ma- ken van het nieuwe aanval- Voetbal. Trainer De Caluwé met de doelwachters van Gerda sp,an van de sint-Niklazena- (dw) ren. "Vroeger stemden wij ons Om de ploegen het nodige kompetitieritme in de benen te geven, ging dit weekend de 17de Beker van het Waasland van start. 20 Wase provincialers lieten zich voor deze editie inschreven. De eerste wedstrijden kunnen nog geen waardemeter zyn omdat vele ploegen nog niet de gewenste opstelling gevon den hebben. Andere zyn nog maar pas aan het trainen of missen nog een paar fanionspelers. Toch enkele uitschieters die te vermelden zijn, zoals Red Star Haasdonk dat een zeer goede indruk liet bij een ook niet zo slecht spelend Krui- beke. Sinaai staat blijkbaar al ver der dan de reeksgenoten uit Tielrode die met toch wel zwa re cijfers huiswaarts werden gestuurd. Buiten de twee gelij ke spelen werden in de andere wedstrijden toch altijd min stens driemaal de weg naar de doelen gevonden, wat toch aangeeft dat het wel eens pro- duktieve kompetities zouden kunnen worden. Maar laten wij eerst de volgende speeldag maar afwachten. Uitslagen 1ste speeldag Beker van het Waasland L.Vrasenc-Sombckc 1-3 Hxcelsior-Bazcl 3-0 Sinaai-Ticlrodc 5-1 WBSt.-Niklaas-Temse 1-1 Kruibekc-Haasdonk 0-0 Mccrdonk-SK Lokcren 4-2 Rupclmondc-Hcikant 1-3 Klinge-H. Vrascnc 3-1 Hoogcindc-Mocrbckc 3-0 St.-Pauwcls-Mclscle 1-2 Wedstrijden voor het weekend, aftrap 16 u. GROEP I Sombekc-Excclsior Tielrodc-W Boys SV Tcmsc-Kruibcke Bazcl-Sinaai Haasdonk-KL Vrascnc GROEP II Mcerdonk-Rupclmondc Hcikant-Klingc Herl. Vrascnc-Hoogcindc Moerbckc-Sl- Pauwcis Melsclc-SK Lokcrcn (zat. 8 aug., 16 u.) man zodat het voor de rust kon teren op een 0-2 voorsprong. Na de kampwisseling kwamen de gastheren toch vlug de aan sluitingstreffer scoren, maar Peleman zette met een derde doelpunt de gasten op het overwinningspad. Excelsior 3 Bazel 0 Toch een vlotte zege voor de thuisploeg die nooit in gevaar kwam. Vergauwen voor de rust en Decmijn samen met nieuweling De Beule na de pauze legden de 3-0 eindcijfers vast. Herleving Sinaai 5 Tielrode 1 Niets liet, na de eerste helft, vermoeden dat dit treffen met zes doelpunten zou beslecht worden. De stand was aan de pauze gelijk 1-1, doel puntenmakers waren De Gryet voor de thuisploeg en Michiels voor Tielrode. Toen na de rust Peter Van Acker er 2-1 en 3-1 van maakte brak de veer bij Tielrode zodat Impens en Braem de hoogste score van deze eerste speeldag op het bord konden brengen. Meerdonk 4 SK Lokeren 2 Voor de rust leidde de thuis ploeg met 2-1 met twee treffers van Van de Perre. Nadat Lo- keren gelijk had kunnen ma ken konden Van Landeghem en Stevens toch de overwin ning in de poldergemeente houden. Overzicht van de eerste speeldag Klein Laar Vrasene Sombekc Rupelmonde 1 Heikant Zele 3 1 De Zeienaars kwamen het 3 best uit dc startblokken en Sombeke wist het eerst de 'c'dden na de eerste periode weg naar de netten te vinden ,ne''an8s Dc Vleeshouwer langs Van Osselaer en Pcle- en Casteleyn. Rupelmonde zag het gevaar en begon een tegen offensief, het waren echter de gasten die er 0-3 van maakten langs De Vleeshouwer. Toch lukte Olympia nog het eerred- dend doelpunt langs Van Hae- venberg. De Klinge 3 Herl. Vrasene 1 Geanimeerde wedstrijd vol akties. Nadat Reyns in de eer ste minuut al de paal trof kon Vaerewijck de thuisploeg even later dan toch op winst bren gen. Joris De Witte gaf Herle ving weer hoop door de gelijk maker te netten. Verwarde fa zen volgden nu elkaar op met twee thuisstrafschoppen voor gevolg. Van Doorselaer en Van Vlierberghe zetten ze feil loos om zodat de winst in de grensgemeente bleef. Bezoe ker Van der Linden werd nog wel getrakteerd op een rode kaart. Hoogeinde 3 Moerbeke 0 Na de eerste periode stond de eindstand al vast, dan im mers hadden Huygebaert, Maes en Vercouteren de net ten bol gezet. Moerbeke besef te dat en drong in de tweede periode niet meer aan. St.-Pauwels 1 Svelta Melsele 2 Nog geen zestig sekonden waren weggetikt toen Kenny Van Spittael met een vrijschop de gasten reeds op rozen zette. Het duurde immers tot een kwartier voor het einde eer Sint-Pauwels langszij kon ko men, langs De Beleyr. Toch moesten de thuisspelers de overwinning aan de gasten uit de aardbeigemeente laten, want in de 82ste minuut legde Van Cleemput de winst vast voor zijn ploeg. White Boys l KSV Temse (res.) i Beide doelpunten werden door de thuisploeg op het sco rebord gebracht. Een slecht ontzetten van John Piessens belandde achter zijn verbolgen doelman in doel. Beter verging het Peter Gilbert die wel scoorde in het goede (Temse)- doel en meteen de 1-1 eindcij fers vastlegde, al had Guy Hoogstadt de bal nog eens van de lijn moeten halen bij de gasten. Kruibeke J V 0 RS Haasdonk 0 Ondanks het scoreloos ge lijkspel toch een aangename en aantrekkelijke partij voet bal. Doelman De Roos van Haasdonk eiste al meteen een vedetterol op toen hij een strafschop van Cocheyt uit zijn doel kon houden Bij Haas donk miste De Cleene dan naar het einde toe nog een enorme kans toen hij alleen voor thuisdoelman Verstrae- ten kwam, maar niet kon be sluiten. (M.S.) Van 12 tot 20 september wordt de eerste Astmaweek georga- nizeerd door het Astmafonds Het tema van de week luid' «Cara, een verborgen kwaal». Men kan nu vanaf de luchtha ven van Deurne rechtstreek; naar Jersey en Guersney vlie gen telkens op zaterdag. In de loop van de maand mei hadden reeds 6 miljoen passa giers de luchthaven van Zaven- tem aangedaan. Sabena zal van zijn kant een verbetering aanbrengen aan de bagagela bels zodat de vergissingen kwasi tot nul zullen herleid worden. trend voor de da meskapsels zoals die ontwor pen is door de coiffeur Dam- brucq kreeg de verleidelijke naam «diamant» mee, als sym bool van het waardevolle. Het haar wordt geknipt in een drie hoekige vorm om een kapsel met veelzijdige facetten te be komen. Helderheid, warme, diepe, pittige en exotische schakeringen vormen er de hoofdtoon van. Voetbal. De kern van FC Gerda Sint-Niklaas (dw) Om meer mensen met korfbal kennis te laten maken organiseert korfbalkiub AGO Aalst de volgende kur- sussen: 1. voor dames vanaf 16 jaar: initiatiekursus op woensdag en vrijdag van 19 tot 20.30 u in het sportcentrum Osbroek. 2. voor jongens en meisjes van 8 tot 16 jaar: kursus en spelen, elke zaterdag van 14 tot 15 u in sporthal Ten Rozen. Deze kursussen hebben plaats in de maanden augustus en september. Deskundige begeleiding. Telkens z:jn kleed kamers en douches voorzien. Kom GRATIS kennis ma ken met de korfbalsport. Nadien beslist U zelf of u wil blijven korfballen en lid worden van AGO Aalst. Bijkomende inlichtingen: Marc De Mil, Bedrijvigheid straat 8, 9300 Aalst. Tel 053/78.30.69. De Rij vereniging Durmeruiters, gesticht in 1955, organi seert na 32 jaar groei en bloei bij de Landelijke Ruiterij, voor de tiende maal een ruitertomooi. De Durmeruiters organiseren jaarlijks een cross in Sombeke. In 1975 en 1980 werd zelfs het nationaal kampioenschap cross georga niseerd dat telkens veel sukses kende. In de Landelijke Rijvereniging staan zij bekend door de vele opmerkelijke prestaties. Zo haalde het "achttal zwaar 1" regelmatig eerste prijzen terwijl het achttal "licht" steeds bij de eerste drie te vinden is. Voor zondag 9 augustus zijn voor het Ruitertomooi reeds 550 paarden ingeschreven voor de verschillende wedstrijden en demonstraties Te 9 u wordt gestart met de dressuurwedstrijden en schiftingen hinder- nisspringen op verschillende terreinen. Te 14 u stipt start het feestprogramma met parade van alle deelnemers, demonstraties, springwedstrijden en tot slot de prijsuitrei king. Doelwachterstrainer Terwijl de spelers in de bos sen hun konditiepeil testen, wordt er op het thuisfront aan de Klokkedreef ook niet stilge zeten. Hier worden immers de beide doelmannen, Domini que Huybrechts en normaal ook Frank De Pelsmaecker on der vuur genomen, doch deze laatste kan wegens een enkel kwetsuur pas later aan de trai ningen van Frans De Caluwé deelnemen. Frans, die midden vorig seizoen bij FC Gerda kwam aangewaaid nadat hij een twintig jaar geleden zelf een vooraanstaand doelman was in Nederland. Nadat hij beroepshalve in Sint-Niklaas beland was en de keepersmi- krobe bij hem nooit is wegge weest, nam hij de doelmannen onder zijn hoede. De beide jonge doelwachters hebben niets dan lof over Frans die alles professioneel aanpakt en zelfs gebruik maakt van video beelden. Voetbal. De nieuwe spelers en trainer van Gerda Sint-Niklaas (dw) Voetbal. De kern van White Boys Sint-Niklaas (dw) Jeugdbestuur Dat professionalisme valt trouwens op alle fronten te snuiven bij de groen-witten, want naast het hoofdbestuur is er ook nog een hardwerkend jeugdbestuur, dat niet op een Voetbal. Het jeugdbestuur van FC Gerda (dw) inspanning kijkt als het om de jongste spelertjes gaat. Een ruime kern van klaardenkende mensen komt maandelijks de problemen met elkaar bespre ken en probeert een passende oplossing naar voor te schuiven. Deze aanpak kan op korte of lange duur alleen maar vruchten afwerpen in de vorm van jonge, goed gevormde spe lers uit eigen rangen die een wissel op de toekomst moeten worden. Voor we afscheid namen kwamen we voorzitter Kep pens nog tegen die nu onder de groene verf zat van de ver nieuwde kantine. We wensten hem zoals dat hoort, het beste voor de toekomst. Eigenlijk was dat overbodig want met een dergelijke inzet kan dit FC Gerda niet stuk. Technische fiche Naam: FC Gerda Sint-Niklaas Stamnr.: 3077 Voorzitter: Antoon Keppens Sekretaris: Alberf Van Daele Trainer: Patrick Beylkens Terrein: Klokkedreef Sint-Ni klaas Klubkleuren: groen-wit Aangeworven spelers Alain De Vos (Excelsior), Dirk Blommaert (SK Sint-Ni- klaas) Afgestane spelers Patrick De Roeck (White Boys) en Yves Van de Neu cker (Excelsior) Spelerskern Barthier E., De Pelsmaecker F., De Wilde P Heirbout M.. Barthier P Van Geyte J.. Barthier Yvan, Van Acker J.. Meirvaiile J., De Bruyne G.. De Wheggeleire E., Van Spit tael K., Van Gijssel F., Heir- man J., Gorrebeeck L., Huy brechts O., Van Acker D.. Batiste A., Baert D., Van Daele L„ De Waele K.. De Vos Alain, Blommaert D., Van Moeseke J., De Prijcker Oefenprogramma 09.8: Gerda-Waasmunster 16.8: Robur-Gerda 29.8: Blankenberge-Gerda (M.S.) De Roeck Patrick, Benabdel- lah Said, Van Daele Jo, Gil bert Peter, Bryssinck Ronny en Daelman Kurt. Oefenkampagne 09.8: Tielrode-W.B. 11.8: W.B.-Excelsior 16.8: W.B.-Haasdonk 19.8: Gerda-W.B. 23.8: Bazel-W.B. 26.8: Haasdonk-W.B. 30.8: Sombeke-W.B. De Sint-Niklase vierdeprovinciaier White Boys greep vorig seizoen net naast de titel. Met Velders John, Verbeke Guy. een derde plaats waren de mannen van voorzitter Jef Duymelinck echter niet ver van de D"* D UJ~' hoofdvogel verwyderd. Wordt het dit jaar een schot in de roos? "Afwachten is de boodschap, zegt trainer Wies Van Damme. Net als wy versterkten onze konkurrenten zich gevoelig zodat de nieuwe kompetitie meer dan ooit open zal zyn." netjes vier eenheden achter de Branst), Erik Verlaekt (Hoog- Top Drie konkurrenten bij de kompeti- einde) Verleden seizoen stelden de tiestart, een start die toch wel groen-witten een vijfde plaats zeer belangrijk is in deze Spelerskern in het vooruitzicht, maar toen reeks, want kijken we even Van Kerkhove Gunther, Se- de eindafrekening werd ge- terug, dan zien wij de laatste gers Walter, Van Lierop Jan, maakt namen ze de derde stel- kampioenen Sombeke en Ger- Smet Jacques, Johny Spies- ling in. "Nu met onze nieuwe- da bovenaan de klassering sens. Rooms Geert, Rooms lingen Patrick De Roeck, Ben- postvatten van bij de aanvang. Dirk, Colman Ronny, Vercec- abdclach Said en Dirk Rooms Het geeft de spelers natuurlijk ken Dirk, Velders Martin, hopen wij op een derde plaats dc nodige kick, wanneer ze en misschien eindigen wij weer bovenaan de tabel prijken, twee plaatsen hoger dan ver- "Hoe onze spelers deze vroege wacht", zegt de lachende achterstand gaan verwerken, trainer blijft natuurlijk de hamvraag", aldus een bezorgde trainer. 14 ploegen Doch wij zijn ervan overtuigd Maar plots wordt het weer dat een getalenteerd man als ernst bij Wies Van Damme Wies Van Damme ook hierop Zijn enige ongerustheid is na- wel raad zal weten, wedden melijk dc indeling van de reeks dat... van White Boys die tot 14 Technische fiche ploegen herleid werd. Door Naam; wh|te B sim_Ni_ een bijkomende reeks in te j,ia;|l. lassen door de K.B.V.B. val- Snr, 8101 len inderdaad twee ploegen voorzitter: Duymeltnck Jozef weg uit de reeks. De kalender Sekrelaris wlliiar„ xhomas werd echter wel afgestemd op Traincr wjcs Van Damme zestien ploegen zodat er weke- Terrein. Pailvoetstraat SinI. lijks twee teams aan de kant jsjjk|aas zullen staan Het ongeluk treft K,ubk|eurcn. g[oen.wil White Boys dat zij. als de kom petitie nog maar vijf speelda- Aangeworven spelers gen oud is, reeds tweemaal als n n r. Toeschouwers hun zondag zul- Roon,s D= Rocck Pa" len moeten doorbrengen. Met Benabdel- het tevolg dat als alles ge- 'ac" ^ai" (SNS) smeerd loopt wij max. een 6 op - 10 kunnen halen. Je wint di Afgestaan eerste partijen maar staat toch Ef'H ^an Immerseel (VK Voetbal. Dirk Rooms met trainer Wies Van Damme van de White Boys (dw)

De Voorpost | 1987 | | pagina 19