jé EXCELSIOR MIKT OP EREPLAATS EENDRACHT BAZEL HEEFT AMBITIES LAAT HET HOOFD NIET HANGEN Ri jol LE STEKENSE SPORTHAL BLIJFT EEN "POLYVALENTE" ZAAL WIE STEUNT "SAMEN SPORTIEF SPORTEN" IN STEKENE 20 - 7.8.1987 - De Voorpost De Sint-Niklase derde provincialer Excelsior heeft tijdens het tussenseizoen niet stilgezeten wanneer het om uitbouwen van de ploeg ging. "Dit was ook nodig, zegt José Cools, want nadat men hier vroeger reeds uitpakte met een "vijfjarenplan" waarvan achteraf toch nooit iets zinnigs kon gerealiseerd worden, waren we verplicht het over een andere boeg te gooien." VOETBAL Nieuwe gezichten De nieuwe beleidsvoerders konden het niet meer aanzien dat de ploeg, zoals verleden seizoen, lange tijd moest knok ken voor het behoud. De plan nen op lange termijn werden in de kast geborgen en zes nieu we krachten kwamen het Exelsior-huishouden in alle ta ken bijstaan. Jongens als een Yves Van de Neuker. Jean-Marie Engels, Luc Bolssens. Marc Maes, Ronny De Beule en Dirk Van Osselaer moesten dit seizoen Excelsior toch wel naar onge kende hoogten kunnen hijsen. Zeker als men weet dat zij samen met de ruime kern on der de hoede genomen worden van het trainersduo Willy De Meyer-Luc Van Haver. Derby met FC Gerda Doch een seizoen is lang en ligt bezaaid met allerlei hinder nissen waar je voorstaat zon der dat je het zelf weet. Toch schatten de andere ploegen uit de Excelsiorreeks de ploeg uit de Wase hoofd stad een reëel kanshebber op de titel. "Allemaal om hun eigen am bities weg te moffelen dat ze ons aanstippen voor een lei dersrol. Ikzelf houd het liever bij een plaats dicht tegen de top van de rangtabel, een plaats waar je niet elke zondag geviseerd wordt als dé te klop pen ploeg maar eerder als out sider", zegt José Cools zeer bescheiden. Die besluit met er ons attent op te maken dat de tweede wedstrijd van het nieuwe sei zoen er reeds een derby Excel- sior-FC Gerda op de affiche zal staan. Een wedstrijd waar van hij hoopt dat het terug het publiek van weleer naar de Heistraat zal brengen zodat zijn ploeg toch ook weer wat dichter bij het nieuwe doel staat: goed voetbal proberen te brengen en steeds een woordje trachten mee te praten aan de top van de klassering. Technische fiche Naam: Excelsior Sint-Niklaas, stamnr. 239 Voorzitter: José Cools Sekretaris: William Schelfout Trainers: Willy De Meyer en Luc Van Haver Terrein: Heistraat, Sint-Ni- klaas Klubkleuren: groen-zwart. Aangeworven spelers JM. Engels (Hamme), Ron ny De Beule (St.-Gillis-Waas), Marc Maes (Tielrode), Yves Voetbal. De spelersgroep en de trainers van Excelsior Sint-Niklaas (dw) Van de Neucker (Gerda), Luc Yves Heylen, Danny Vergau- Jean-Marie Engels, Patrick 16.8: Excelsior-Tielrode rN:-i. 17— !-»!_!. 17— i—r,_ Van den gossche prj,s Maes, 11.8: W, Boys-Excelsior Alain Audenaert, Yves Van 23.8: Excelsior-Straatje sens, Marc Maes, Ronny De den Neucker en Gunther Smo- 18.8: SNS-Excelsior Beule, Karei Van den Bos- lenaers. 25.8: Gerda-Excelsior Bolssens, Dirk Van Osselaer. wen. Dirk Van Osselaer, Pa- Afgestaan: Johan Nijs (KI. trick Van Marcke, Luc Bols- Laar), Gino Daman (Sinaai) Spelerskern sche. Glenn Goossens, Luc Oefenprogramma Peter Maes, Patrick Roes, Van Bogaert, Ignace Decmijn, ^g. Sombeke-Excelsior Afgestaan Patrick Janssens (Zandhoven) Van Waelvelde (Tielrode VK) Spelerskern Peter Vijt, Ronny Van Pae- mel, Rudi Van Landeghem, Rudy Vergauwen, Rudi Stuer, Paul Smet, Walter Bressinck, Johan De Clercq, Filip De Keersmaeker, Erik De Duy- cker, Gunther De Daele, Luc Catthoir, Jan De Smedt. Fran- ky Bressinck, Peter Buytaert, Ivan De Laet, Ronny De Smet, Johnny Steensens. Oefenprogramma Beker van het Waasland 09.8: E. Bazel-Sinaai 16.8: KI. Laar-Bazel 23.8: Bazel-Wh. Boys 28.8: oefenwedstrijd: Robur Voetbal. Trainer De Wael Moerzeke-Bazel. van Eendracht Bazel (dw) (M.s.) fl Nieuwe ploeg gevormd Trainer De Wael had wel de moeilijke taak om met prak- tisch een geheel nieuwe kern een ploeg te vormen die stevig en harmonieus uitgebouwd was. Dat dit niet in enkele weken te realiseren was, kwam dus in die beginfase van de voorbije kompetitie nog maar eens te meer tot uiting. Dit seizoen liggen de zaken Voetbal. Yves Van de Neucker en de trainer van Excelsior enigszins anders, want op Pa- kunnen er dit jaar wel wat van maken (dw) trick Janssens en Henri Van Eendracht Bazel wil het komende seizoen de start niet missen in derde provinciale, zoveel is duidelijk als je de inzet van de spelers bekijkt op de eerste oefenstonden. "Verleden jaar gingen wij kompleet de mist in tijdens de eerste weken van de kompetitie, zodanig zelfs dat wy na een paar maanden op de weinig fortuinlijke laatste plaats stonden", aldus de sympatieke trainer André De Wael. makkers. Toch is het kompetitiebegin niet van de poes, want met twee uitwedstrijden naar resp. Sint-Gillis-Dendermonde en Grembergen en met daartus sen de thuismatch tegen Lo- kerse zullen de supporters van Eendracht reeds na een drietal wedstrijden weten wat hun ploeg in haar mars heeft. Om de kompetitiestart niet te missen zal Eendracht dan ook van start gaan in de "Be ker van het Waasland", dé oe- fenkampagne voor onze Wase ploegen ter voorbereiding op het nakende kampioenschap. Een plaats stelt men bij Een- Waelvelde na, kan trainer De Wael rekenen op de kern van verleden seizoen, wat de ho mogeniteit van de ploeg toch ten goede moet komen. Moeilyke kompetitiestart Alle spelers kunnen nu opti maal op de plaats gebruikt worden die hun het best ligt en nieuwkomers als Paul Smet, Johny Steenssens, Ronny De Smedt en Jef Scheynen zullen zich wellicht vlug aangepast hebben aan hun nieuwe dracht Bazel niet voorop als doel, maar als je de ambitie van de klub en haar leiders bekijkt hoopt men stiekem toch op een plaatsje bovenaan de klassering, het is hen van harte gegund. Technische fiche Naam: Eendracht Bazel Stamnr.: 2794 Terrein: Patrijzenweg Bazel Voorzitter: Van Mechelen E. Sekretaris: Gaston Janssens Trainer: André De Wael Hulptrainer: Eddy De Roeck Aangeworven spelers Jozef Scheynen (Deurne), Ronny De Smedt (Leest), Paul Smet (Vrasene Herl.), Johny Steenssens (Haasdonk) Na een verblijf van een tweetal seizoenen in hoogste provinciale is Svelta Melsele terug in tweede beland. Ondanks deze tuimeling wil het bestuur geenszins halsoverkop Svelta opnieuw een plaats laten opeisen in eerste. Veel liever wil men een stevige ploeg uitbouwen rond een kern die, en dat is bewezen, zeker voor niemand moet onderdoen. Want alleen door onkans en kwetsuren is de ploeg van sekretaris Jos Aps aan het zwalpen gegaan en miste zij op het einde van de kompetitie de "panache" om enkele rechtstreekse konkurrenten k.o. te zetten. Heinz Schönberger dale had geloodst. Er wacht de geraken. Omdat de basis in het verle- voetbalvirtuoos van weleer dus Om het seizoen in optimale den vrij smal was. hebben de geen gemakkelijke taak om omstandigheden te beginnen sportieve beleidsmensen heel- beter of evengoed te doen als en de start niet te missen zoals wat inspanningen geleverd om zijn voorganger. bij de voorgaande editie, heeft deze met ervaringrijke en kun- het Svelta-bestuur een serieus dige spelers verder uit te Drukke voorbereiding trainingsprogramma op het ge bouwen. De kersverse trainer kan na- touw gezet. Melsele zal zo Een naam valt hierbij na- tuurlijk rekenen op alle kern- maar eventjes strijden op drie tuurlijk direkt op, nl. Schönber- spelers die samen met de nieu- fronten: de Beker van België, ger, eens de smaakmaker van welingen Gerry Gerin, Margi- Beker van het Waasland en het op een boogscheut verder no De Kerf, Patrick Poppe, daartussen nog enkele oefen- gelegen SK Beveren. Heinz Pascal Van Gheem en Kenny matchen. Wanneer dit alles zal werd aangetrokken om de ver- Van Spittael zeker veel waar- afgewerkt zijn, moeten de jon- dienstelijke Robert Rogiers te dering zullen laten blijken. gens van voorzitter Omer Me- vervangen, die Melsele toch Dit zal nodig zijn wil Melse- lis dit jaar toch niet bang meer van derde naar eerste provin- le inderdaad terug hogerop zijn van de kompetitiestart. Voetbal. Het eerste elftal van Svelta Melsele (Iv) Voetbal. De aanwinsten van Svelta Melsele (Iv) Technische fiche Naam: Svelta Melsele. Stamnr. 3541 Voorzitter: Omer Melis Sekretaris: Jos Aps Terrein: A. Van Puymbroeck- laan, Melsele Trainer: Heinz Schönberger Hulptrainer: Guido Van Nieu- wenhove Clubkleuren: blauw-wit Aangeworven spelers Kenny Gerin (Beveren), Mar- gino De Kerf (Beveren), Pas cal Van Gheem (Beveren), Pa trick Poppe (Dendermonde), Kenny Van Spitael (SV Temse). Op initiatief van de Kensei Karateklub Stekene én met medewerking van een heel pak Stekense sportverenigin gen wordt op 28, 29 en 30 augustus een grootse sportmani festatie georganiseerd, waarvan de opbrengst integraal ten goede komt aan de Stekense verenigingen voor gehan dicapten. Dit soort weekeinde wordt niet alleen georganiseerd ten voordele van de mindcr-vali- den, doch deze minderbedeel de Stekenaren zullen ook ak- ticf kunnen deelnemen aan verschillende aktiviteiten. We denken hier onder meer aan petanque. olympica, rondrit met side-cars enz. Tijdens het weekeinde dat reeds op vrijdagavond wordt ingezet, zullen vele uiteenlo pende sporttakken worden beoefend, gedemonstreerd en/ of getoond. Een greep uit de aktiviteiten: para-dropping, voetbal, badminton, straten- loop, rolstoelbasket, aerobic, rolstoeldansen, warme lucht ballons, wandeltocht, touw trekken, fietstochten, enz, enz... Steun Een dergelijke manifestatie biedt aan de Stekense midden standers en neringdoeners een ideale gelegenheid om naast steun aan de Stekense gehan dicapten ook een gerichte re- klameboodschap over te bren gen naar een groot publiek. Het organisatiekomitee heeft daarom ook een aantal moge lijkheden tot sponsoring van "Samen Sportief Sporten", want zo heet het sportweekein de, uitgewerkt: vermelding van de steunen de firma's en leden in het pro grammablad dat huis aan huis zal worden verspreid 500 fr. plaatsing van reklamebord én vermelding in programma blad 1.000 fr. reklamevlag die zal worden meegenomen bij de paradrop ping 2.500 fr. Wie op één of andere ma nier wil steunen - andere gif ten zijn ook van harte wel kom - kan zijn bijdrage over schrijven of storten op reke ning nr. 418-8044301-43 van "Samen Sportief Sporten" te Stekene. Giften van 1.000 fr. of meer geven recht op een fiskaal attest. De hele opbrengst gaat inte graal naar de Stekense vereni gingen voor gehandicapten: Katholieke Vereniging voor Gehandicapten (KVG), Bond Moyson en jeugdbeweging Pieternel. Afgestaan Patrick Waem (SV Temse), Paul Deckers, Eddy Van Royen, Rudi De Jonghe, Mare Vercauteren en Peter De Mayer (allen naar KI. Laar Vrasene). Spelerskern Dirk Smet, Mare Bosman, Pe ter Van Mieghem, Dirk Schroyens, Marc Van Strij- donck, Luc Van Strijdonck, Luc Van Mieghem, Kenny Ge rin, Margino De Kerf, Pascal Van Gheem, Patrick Poppe, Kenny Van Spittael, Pascal Van Raemdonck, Gerry Pau wels, Hendrik Relaes, Gert Van den Branden, Guy Ver gauwen, Raf Segers, Danny Hoskens, Francis Relaes. Oefenprogramma 05.8: Melsele-St.-Anneke Sp. 12.8. Melsele-Zwijndrecht 19.8: KI. Laar-Melsele 26.8: St.-Gillis-W.-Melsele 30.8: Melsele-RS Haasdonk Beker van België: 09.8: Melsele-Grimbergen 16.8: Melsele-Brakel, Schriek of Mesvin 23.8: Westerlo-Melsele 30.8: Melsele-E. Aalst Beker van het Waasland: 09.8: Melsele-SK Lokeren 16.8: Hoogeinde-Melsele Melsele-Rupelmonde (m.s.) Voetbal. Eendracht Bazel stelde zijn spelers en trainers voor (dw) Enkele weken geleden ging - voor het eerst in het bene- denzaaitje van de gemeenteiyke sporthal - een algemene vergadering door van de Stekense sportraad. Hoewel herhaaldelijk en plechtig is beloofd dat we binnen de week na afloop een verslag in de bus zouden krygen, duurde het ook nu weer een maand vooraleer we een bijzonder beknopt verslag ontvingen. Een verslag waarin weinig of niets van de besprekingen is weergegeven en waarin slechts bitter weinig nieuws zit. We trachten er toch 'Iets" uit te puren, zodat de in sport geïnteresseerden uit de noordwa.se gemeente zich misschien een idee kunnen vormen van wat er tydens een dergelijke vergadering wordt gezegd. Of precies niet. Uit de nabeschouwingen van de sportkampen bleek dat de tweede week anders zal moe ten worden aangepakt. Er wer den immers opmerkingen ge maakt en/of vragen gesteld over de duur, de al of niet gelukkige kombinatie van de sporten, het vrij laten kiezen van de te beoefenen sporten enz. De traditionele scholencross zal dit jaar doorgaan als voor bereiding één week vóór een cross die zal worden geor ganiseerd door Gepos, ergens in oktober. Blijkt dat de belangstelling - nu zowat anderhalve maand geleden dus - van de leden van de sportraad voor het sport weekend "Samen Sportief Sporten" ten voordele van de gehandicapten zéér matig te noemen is. Slechts een tiental kandidaat-helpers dienden zich aan. Gelukkig zijn er in Stekene nog mensen en/of ver enigingen die wél solidair zijn met de mindervaliden, want ondertussen kreeg dit week einde een prachtig pro gramma. Klachtenbrief Op aandringen van de bad- mintonklub had de gemeen telijke sportraad een "klach- tenbrieF' gestuurd aan het ge meentebestuur in verband met de infrastruktuur van de ge meentelijke sporthal. Meer be paald over het gebruik (mis bruik?) van de grote zaal voor andere dan sportieve manifes taties. De sporthal werd on langs inderdaad gebruikt als balzaal voor aan de gemeente vreemde organisaties. Het resultaat van deze brief: de lijnen zullen herschilderd worden, maar de zaal zal wor den blijven beschouwd als een polyvalente zaal. Volgens het verslag wil dit zeggen dat de zaal, bij gebrek aan een ande re, verder zal gebruikt worden om festiviteiten en andere ma nifestaties in te richten. De sportraad raadt evenwel iedereen aan om gebreken op infrastruktureel gebied te mel den bij de toezichters, zodat deze mensen een verslag kun nen opmaken voor de sport- d'ensl' (m.c.)

De Voorpost | 1987 | | pagina 20