HERLEVING VRASENE BOUWT AAN TOEKOMST JV KRUIBEKE WIL SEIZOEN ZONDER ZORGEN LOKERSE SV WIL VERLOREN PLAATS TERUG RS HAASDONK OPTIMIST ONDANKS TRAINERSWISSEL INTERESSANT VOETBALTORNOOI VAN F.C. WIJNVELD IN SINAAI... KERMISTORNOOI V.K. VELLE VOORBEREIDINGSTORNOOI H.S.V. TEMSE De Voorpost - 7.8.1987 - 21 t'inüH£!« VOETBAL Wie herinnert zich niet meer de duels in derde provinciale tussen Haasdonk, Kallo en Jeugt, Frank Van Leugenhae- Stekene verleden seizoen? Haasdonk trok, ondanks een verbeten strijd, aan het kortste 8e- Walter Van Meirvenne, eind maar sloot toch als derde het kompetitiejaar af. Dit seizoen moet er dus een Rei opgemaakt van de kompetitie. Lieven Verhelst. Mare Ver- Dit seizoen moet er dus een Red Star aan de hemel prijken als de eindbalans zal worden ^arc^n "ciaSe^Ver- braecken. T rainersproblemen 'Zo zeker zou ik dit niet durven stellen, pikt voorzitter Waterschoot in. want ik heb heel wat slapeloze nachten achter de rug tijdens de voor bije transferkampanje." Geen vuiltje leek er aan de lucht op het einde van het seizoen. Maar dan kwam op één week tijd de nachtmerrie. Eerst haakte hulptrainer Gui- do Bryssinck af wegens be roepsbezigheden om daarna wegens een niet meer te helen kwetsuur ook nog hoofdtrainer Mare Pepermans te verliezen. Men zou voor minder met de handen in het haar zitten, al dus de spraakzame voorzitter Waterschoot. Top-vijf plaats Doch problemen zijn er om opgelost te worden, dacht het dynamische RS-bestuur en twee dagen voor afsluiten van de transferperiode werd een overeenkomst bereikt met Marcel Ongena, die opstapte bij Sint-Pauwels Meer nog, met Eddy Van Bergen konden de spelers zelfs rekenen op een kundige hulptrainer. Aangezien Marcel Ongena geen vreemde is voor het Wase voetbal zal hij vlug ingebur gerd zijn in de spelerskern en moet hij met nieuwelingen als Luc De Roos. Filip De Smedt, Dirk Maes, Luc De Cock, Robby Maes en Erik Van der Jeugt toch weer een stevig ge heel kunnen vormen dat toch minstens in de topvijf moet kunnen blijven draaien. Wie weet kunnen zij niet als outsi der een stip naast hun naam krijgen. Zoals het al dikwijls gebeurd is, vechten soms twee honden om een been maar gaat de derde ermee lopen. Technische fiche Naam: Red Star Haasdonk Stamnr.: 4068 Voorzitter: Waterschoot M. Sekretaris: Cornet Freddy Terrein: Past. Stepmanlaan, Sint-Niklaas (3 terreinen v.a. 15 augustus) Trainer: Marcel Ongena Hulptrainer: Eddy Van Bergen Keeperstrainer: Etienne Van den Bergen Klubkleuren: rood-geel Aangeworven spelers Luc De Roos (Sint-Gillis), Fi lip De Smedt (SK Sint-Ni- klaas), Dirk Maes (Tielrode), Luc De Cock, Erik Van der Jeugt (Schellebelle) en Robby Maes (E. Bazel). Afgestaan HeyrmanJan (Sint-Niklaas), Buytaert Peter en Schelfout Erik (SK Kieldrecht), Dirk De Kinder (SK Kieldrecht), De Maerteleire Ronny (Sint-Gil- lis-Waas). Luc Van Moeseke (Sint-GiUis-W.) Oefenprogramma 09.8: Beker van Waasland: Haasdonk-Kl. Laar 11.8: Beker van Sint-Niklaas: Haasdonk-res. SK Sint-Nikl. 16.8: Beker v. Sint-Niklaas: White Boys-Haasdonk 18.8: idem, Sinaai-Haasdonk 23.8: idem, Haasdonk-Excel- sior 26.8: Beker van Waasland: Haasdonk-White Boys (M.S.) Nieuwkomers Het dynamische bestuur is echter niet bij de pakken blij ven zitten en trok een resem nieuwe gezichten aan die er gens toch geen vreemden voor elkaar waren. Zo werden bij KAV Dendermonde Dirk Ca- trysse, Wim Waegeman en Luc Seghers weggehaald wat toch wel een middenveld is dat er mag, zijn. Zeker als je er Jac ques Joris van Heirnis nog aan toevoegt. Vooraan komen Erik Raemdonck, Patrick Van Hecke en Dirk Delarue een hoofdrol opeisen. Voetbal. De aanwinsten van Lokerse SV met trainer Van den Berghe (polo) stamnr. 7445 Voorzitter: Antoine De Nul Sekretaris: Roger Heirman Trainer: Jacques Van den Berghe Hulptrainers: A. Van den Driessche en Tom Verdonck Terrein: Scherpeputstraat, Lokeren Klubkleuren: rood-wit Aangeworven spelers Van Hecke Patrick (Heikant Zele), Jacques Joris (Heirnis Gent), Willy Waegeman, Dirk Catrysse en Luc Segers (Den dermonde), Erik Raemdonck fSV Temse) en Dirk Delarue (JV De Pinte). trick Van Hecke, Jacques Jo ris, Wim Waegeman. Dirk Ca trysse, Luc Segers, Erik Raem- donk en Dirk Delarue Oefenprogramma 09.8: Lokerse-RC Wetteren 12.8: Lokerse-Uefa's SC Lokeren 14.8: Lokerse-Teralfene 16.8: Lokerse-Nevele 20.8: St. Wetteren-Lokerse 23.8: Tornooi Clinge (Ned.) 30.8: Oefenwedstrijd tegen ge wipte ploeg uit Beker van België 06.9: start kompetitie Lokerse- St.-Gillis-Waas. (m.s.) Voetbal. De spelerskern van Herleving Vrasene (dw) Hugo Voetbal. Trainer Braem met de nieuwe gezichten bij Herleving Vrasene (dw) Herleving Vrasene heeft tijdens het tussenseizoen niet stilgezeten en bouwt verder aan de ploeg die vorig seizoen beslag kon leggen op een eervolle zesde plaalts. "Wij konden veel hoger geklommen zijn in de rangtabel mits wy meer punten aan huis konden houden, zegt trainer Hugo Braem. Men ging ons niet voor niets de kampioenen van de verplaatsing noemen tegen het einde van dé kompetitie", aldus nog Braem. 1 enkele positieve aankopen die Deze doorgaans jonge ploeg het Herlevingbestuur kon rea- laten rijpen en stelselmatig wat Thuis liep het nog al eens liseren. Knapen als een Dirk bijschaven op sportief gebied falikant af het voorbije sei- Meul, de gebroeders De Wit- is nu de enige bekommernis zoen, zodat Herleving in de te, Chris De Maere en Henk van trainer Hugo Braem. "Als voor de deur staande kompeti- Vertez zullen zeker niet mis- dit gebeurd is komen de resul- tie zijn supporters wel iets ver- staan in de ambitieuze ploeg, taten er vanzelf wel en acht ik schuldigd blijft. Deze laatste twee maken sa- onze ploeg in staat zich bij de Slechts één speler verliet de men met Ivan Massagie en eerste vijf te rangschikken, al wit-zwarte formatie, nl. Robby Benny De Jongh deel uit van wat hoger ligt is natuurlijk Males die zijn tenten bij Red een viertal jongeren die staan graag meegepikt en geeft ver- Star Haasdonk ging opslaan. te drummen om hun plaatsje in trouwen aan spelers en suppor- AI de anderen van de jonge het fanionelftal af te dwingen, ters. Maar over een titel wordt kern zijn gebleven en worden hier niet gesproken zoals bij nu goed geruggesteund door Topvyf zovelen vóór het seizoen", zegt hoofdtrainer Braem. Waarom zo speciaal "hoofd trainer"? Omdat Herleving vanaf dit seizoen ook zal kun nen rekenen op de diensten van hulptrainer Bert Van Puymbroeck, die tevens een oud-speler van Vrasene is. Als deze beide heren hun wil en kunde op de spelersgroep kun nen overbrengen, liggen er voor Herleving nog mooie voetbaldagen te wachten, ge loof ons vrij. Technische fiche Naam: Herleving Vrasene Stamnr.: 3623 Voorzitter: Van Strijdonck Richard Sekretaris: Mertens Gaston Terrein: Smisstraat Vrasene Trainer: Hugo Braem Hulptrainer: Bert Van Puym broeck. Aangeworven spelers Dirk Meul (Sint-Anneke), De Witte Erik en Joris (Kiel drecht), De Maere Chris en Vertez Henk (SK Beveren), Verley Dirk (Schellebelle), Van der Jeugt Luc (Schelle belle). Afgestaan Robby Maes (R.S. Haasdonk) Spelerskern Guy De Clercq, De Jonghe Pat en Benny, De Maere TThris, De Witte Joris en Rik, Her mans Frank, Massagie Ivan, Meul Dirk, Nijs Ronny, Staes Guy, Van der Jeught Luc, Van der Linden Rudi. Van de Vij ver Luc, Van Bogaert Franky, Van Goethem Wilfried, Van Goethem Wim, Verley Dirk, Vertez Henk en Vlegels Bo. Oefenprogramma Beker van het Waasland 09.8: Vrasene-Hoogeinde 16.8: Rupelmonde-Vrasene 20.8: oefenwedstrijd tegen Sparta Zwijndrecht 23.8: Vrasene-St.-Pauwels 26.8: oefenwedstrijd tegen Sint-Anneke (M.S.) Jong Vlaanderen Kruibeke zit ook volop in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Momenteel doen de spelers nog aan duurloop in enkele Wase bosrijke gebieden om het loopvermogen op peil te brengen, om nadien oph et terrein in de Van Hovestraat hun opwachting te maken. Veel "fysiek" zal er natuurlyk nodig zijn wil men beter doen dan de zevende plaats vorig seizoen, zonder echt hoge toppen te scheren. Zondag 9 augustus, ter gele genheid van Velle-kermis, or ganiseert V.K. Veile voor de neegende opeenvolgende keer het voetbaltornooi om de wis selbeker genoemd naar spon sor-voorzitter André Van Der Gucht. Door lottrekkine werd volgend wedstrijdschema bepaald: 10.00 u.: V.K. Veile - Nopri 10.45 u. Kommersanten Baert Keukens 11.30 u. V.K. Veile - Kom mersanten 13.45 u. Nopri - Baert Keukens 14.30 u. Baert Keukens - V.K. Veile 15.15 u. Nopri santen 16.00 u. Troosting (3e en 4e 17.00 u. Finale Vaste lyn Inderdaad, een slecht sei zoen kon je het vorige moeilijk noemen als je naar de eind rangschikking kijkt, maar al wat ertussen te beleven viel soms huilen met de spreekwoordelijke pet op", al dus sekretaris Herman Nie- landt, "Goed begonnen, wat weggezakt, een slechte perio de, een goede periode, kort er zat geen vast patroon in onze ploeg en dat willen wij dit seizoen wel duidelijk zien en hopen ergens toch steevast in de bovenste regionen van de rangschikking te kunnen blij ven postvatten. Zonder veel achterstand op te lopen tegen de koplopers zoals het een ploeg die ambitieus is, past", aldus nog de sekretaris. Transfer-politiek In deze gedachtengang is ook de voorbije transferkam panje gevoerd bij Jong Vlaan deren. Slechts één speler is uit de kern verdwenen, nl. Harry Lissens die naar Sparta Zwijn drecht vertrok. Kris Stitsels en Danny Co- cheyt zijn gebleven en Danny Zaman, Walter Van Mieghem en Filip Verreycken kwamen de ruime kern versterken. Een kern die wat rijper geworden is na een jaartje in tweede pro vinciale, waar het toch al hard knokken geblazen is voor een plaatsje bij de top. Misschien is dat mindere jaar een harde leerschool ge weest voor tal van spelers en zullen ze zich dit seizoen dub bel en dik inzetten om al die narigheid te vergeten en een sportieve revanche nemen. Technische fiche Naam: Jong Vlaanderen Kruibeke Stamnr.: 2829 Klubkleuren: groen-wit Terrein: Van Hovestraat Kruibeke Voorzitter: Georges Foubert Sekretaris: Herman Nielandt Trainer: Hubert Hermans Hulptrainer: Dirk Firlefeyn Aangeworven spelers Danny Zaman (De Klinge), Walter Van Mieghem (Rupel- monde), Filip Vereycken (Schelle). Afgestaan Harry Lissens (Sparta Zwijn drecht) Spelerskern Eddy Zaman, Walter Van Mieghem, Mare Pallet, Rudi Beek, Frans Verberckmoes, Chris Stitsels, Yoeri Forment, Patrick Van Bogaert, Filip Vereycken, Robert Temmer man, Rudi Segers, Danny Co- cheyt, Danny Zaman, Eddy Vercouteren, Goossens. D'Hondt, Baeten en Ver- straeten. (m.s.) Zaalvoetbalklub H.S.V. 8cn- Ze.s teams nemen aan dc- Temse zal op zaterdag 8 augus- editie deel, nl. Dynamo tus 1987 haar tweede voorbe- Sint-Niklaas, 3de afdeling. De schiftingswedstrijden wor- reidingstomooi houden. De S.O.S. Veile, 1ste prov.. Ra den gespeeld over 2 x 15 minu- zaalvoetbalklubs uit Temse ne- Temse 1ste prov. afd.. ten, de troosting en de finale men deze uitdaging gretig aan Graaftex 2de prov.. A.S.O. over 2 x 20.minuten. om de weggeëbte kompetitie- Olympic Temse 4de prov.. en vorm weer wat op peil te bren- natuurlijk het organiserend H.S.V. Temse. Als F.C. Wijnveld uit Sinaai in het begin der tachtiger jaren bij Walivo aansloot, zou dat voor het Sirtt-Niklase voetbalverbond een belangrijke aanwinst worden. Temeer omdat de blauwhemden uit de Tinelgemeente toen al over meerdere ploegen beschikten en sinds de kampioenschap- pen '84-'85 zou F.C. Wijnveld er door vier formaties worden vertegenwoordigd waarbij vooral de dames er 1 bijzonder merkwaardige resultaten behaalden. Telkens werd deze ploeg daar reekskampioen en ook bij Walivo's bekervoetbal, werden er steeds hoge ogen gegooid. Ook op het sportieve vlak trouwens en die gunstige reputatie, wordt nu al vlee jaren bij F.C. Wijnveld doorgetrokken. Vanzelfsprekend ook naar het augustustornooi dat inmid- dels al tot een traditie is uitgegroeid. Tijdens het komende weekend is het dan weer zover en gewoontegetrouw, I worden daarbij de provinciën Antwerpen en West-Vlaan- I deren andermaal vertegenwoordigd... Programma tornooi F.C. Wijnveld op het terrein van 't Wijnveld in Sinaai: Vrijdag 7 augustus om 19.00 u.: vriendenwedstrijd F.C. Wijnveld - F.C. Vlasschaard (Zele). Zaterdag 8 augustus om 14.00 u.: F.C. Wijnveld - F.C. 1000 Appels; om 16.00 u.: landing van parachutisten op het terrein; om 16.30 u.: F.C. Intramod (Antwerpen) - F.C. Callens- vrienden (Ardooie W.-Vlaand.) om 19.00 u.: vriendenwedstrijd F.C. Wijnveld - F.C. Ponny's (Waasmunster-Sombeke). Zondag 9 augustus om 14.00 u.: troosting om 15.45 u.: vriendenwedstrijd F.C. Wijnveld Girls - F.C. Asse Ter Heide Ladies (lc nationaal); om 17.15 u.: finale van het tornooi om 19.00 u.: veteranenwedstrijd F.C. Wijnveld - F.C. Schrijberg (Belsele) om 19.30 u.: Bekeruitreiking door de plaatselijke volks vertegenwoordiger Lieven Lenaerts en de afgevaardigden van de Sint-Niklase sportraad. Voor de dameswedstrijd wordt F.C. Wijnveld Girls gehul-% digd naar aanleiding van het behalen van hun derde opeenvolgende reekstitel bij Walivo en andere merkwaar dige resultaten. Seizoen '84-'85: kampioen bij Walivo en bekerfinalist; kampioen verbond Waasland en bekerfinalist. Seizoen '85-'86: kampioen bij Walivo en bekerfinalist; vice-kampioen verbond Waasland en bekerwinnaar. Seizoen '86-'87: kampioen bij Walivo en bekerwinnaar; kampioen verbond Waasland en bekerwinnaar.. Roger Van Laere De schiftingen beginnen om 10 uur 's morgens in sporthal Tilroda, Antwerpsesteenweg 5 te Tielrode. De finales zijn voorzien rond 18 uur, maar voor dit spektakel krijgen de sportliefhebbers van Temse eerst nog landskampioen Tem- star uit eigen gemeente te zien in een voorwedstrijd tegen het OCMW Ladies-team. Wie graag een dagje sport van de bovenste plank wil meemaken, mag zeker zater dag 8 augustus niet vergeten. Het programma: 10.00 u.: ASO Ol.-Dyn. St.- Niklaas 10.45 u.: Rac. Temse-HSV Temse 11.30 u.: SOS Velle-A.S.O. 13.00 u.: H-S.V.-Graaftex 13.45 u.: Dynamo-S. O. S. Veile 14.30 u.: Rac. Temse-Graaftex 15.15 u.: 5de en 6de plaats 16.00 u.: 3de en 4de plaats 17.00 u.: propagandawedstrijd Dames Temstar-OCMW Temse 18.00 u Finale. (m.s.) In de Scherpeputstraat te Lokeren zat men na het vorige seizoen inderdaad een beetje in Afgestaan de put. SV Lokerse had het behoud in tweede provinciale niet kunnen verzekeren en zou j Cardon (Merelbeke) Esprit dit seizoen een reeks lager moeten spelen. Betekent dit het einde van Lokerse SV? "Zeker Peter en Rogiers Benny (Beer- niet, beklemtoont sekretaris Heirman, ik zou zelfs durven beweren dat wij op de velde), Nimmegeerts Geert drempel staan van een rooskleurige periode waarvan het eindpunt niet te voorspellen (Eksaardej. De Kerf Willy valt." (Sint-Gillis-Waas). veel geïnvesteerd en er te weinig Spelerskern voor teruggekregen. Lieven De Keyzer, Jo Thie- Door een jonge vrienden- rens, Frank Polfliet, Dirk De ploeg, gemiddelde leeftijd Vos, Michel Rogiers. Rudy 24 jaar, bij elkaar te houden Vervaet, Jan Bonnaerens, zou SV wel eens voor jaren uit Leon Janszoone, Chris Lam- de zorgen kunnen zijn. mens, Erwin Dhooge, Nelis f Hugo, Nelis John, Goossens Technische fiche Geert, Haverhals Dirk. Farad- Clubnaam: Lokerse SV, jje A., Filip Van Laere, Pa- Voetbal. De kernploeg van Lokerse SV (polo) Spelerskern Luc De Roos. Verstraete Kris, Bosmans Alfons, Daemen Benny, De Beule Karl, De Cock Luc, De Smedt Filip, Dirk Maes I en II, Robby Maes, Kris Stevelinck, Dirk Van Boxelaer, Erik Van der Onkans gehad Ondanks de degradatie ver leden seizoen speelde Lokerse SV zeker geen slecht voetbal. Integendeel, het kon steeds met de besten wedijveren, maar als je het rekensommetje maakt dat SV 13 maal verloor met één doelpunt verschil, dan weet je direkt waar het schoentje wrong. Komt daar dan nog een ellenlange ge- kwetstenlijst bij dan moeten er al echt wonderen gebeuren om een ploeg overeind te houden. 31 verschillende spelers heb ben gepoogd Lokerse weg te houden van de degradatie, maar zijn daarin jammer ge noeg niet geslaagd. Elke speler werd eigenlijk met een voorbestemde funktie aangekocht en zal in zijn posi tie altijd iemand in de rug voelen die ten allen tijde kan worden ingeschakeld, zodat ie dereen voor zijn plaatsje zal moeten knokken. Zo hoort het trouwens ook, want in het ver leden heeft Lokerse dikwijls te

De Voorpost | 1987 | | pagina 21