WIELERHOOGDAG VOOR W.A.O.D. IN ST.-NIKLAAS BIJNA 450 RENNERS EN 8 NATIONALITEITEN AAN DE SLAG OVER TWEE DAGEN MARC BORGGRAEF W.A.O.D. NIEUWS BIJ DE O.V.W.B.-VETERANEN TWEEDE SUKSES VOOR MARC PINDER OP EEN DAG GASTON PIETERS IN BAZEL VLAAMSE WIELERBOND: RENNERS AAN ECHTE RONDE-WEEK TOE... De Voorpost - 7.8.1987 - 23 WIELRENNEN EEN W.A.O.D.-RENNER IN DE SPOTS De uit Burcht komende Marc Borggraef is aan zijn derde seizoen bezig bij de W.A.O.D.-wielerbond. «Vooreen was ik aktief als liefhebber, maar nu ik bij de W.A.O.D. zit zou ik niet meer terug willen» aldus Borggraef. Vijfmaal reeds kwam de getalenteerde Burchtenaar reeds als eerste onder het W.A.O.D. spandoek gebold. In '85 twee overwinningen en in het vorig seizoen wist Mare driemaal als eerste het bloemenmeisje te gaan opzoeken. Daarom is het wel verwonderlijk dat Mare dit seizoen de overwinning niet mocht smaken. «Dat is zo» zucht Mare «maar als je weet dat ik dit seizoen al liefst zeven tweede plaatsen achter mijn naam staan heb begrijp je dat er ook een tikkeltje geluk moet bijzijn om de overwinning te pakken». «Een tandje meer of minder in de spurt, te vlug in de wind komen zitten, en nog veel meer factoren spelen mee bij het opmaken van winst of verlies» zegt de spraakzame Mare Borggraef. Die toch al tweemaal de vierdaagse van De Scheldestreek op zijn naam wist te brengen, het eindklassement wel te verstaan, zonder een rit te winnen, wat toch aangeeft dat de man een regelmatig heerschap is. Dat weten zijn tegenstanders dan ook, want zij prijzen hem dikwijls om zijn temporijden, dat menige ontsnap ping tot een goed einde kan brengen. Vroeg of laat zal Borggraef met zijn kwaliteiten toch wel weer met de overwinning kunnen aanknopen, daarover was iedereen het ook eens want talent komt altijd naar boven. M.S. In St.-Niklaas, het Mekka van de W.A.O.D.-renners, hebben zich dit weekend weer een aantal prachtige organisaties gemanifesteerd. Zeker de zondag in de Kapelstraat in de buurt van het Koopcentrum was de wielerbedrijvigheid zeer groot. Dat was niet zo verwonderlijk als men weet dat de indeling van de dag er zo uitzag: in de voormiddag een internationale tijdrit per ploeg. Veertien ploegen namen aan deze manifestatie deel en streden in een ronde van Frankryk-stij! om de overwinning. In de namiddag kregen de toeschouwers dan een rit in lijn te zien, die ook zeer internationaal getint was met deelnemers uit Zuid-Afrika, Frankrijk, Nederland en natuurlijk ook uit het eigen België, dat ploegen vertegenwoordig de uit het Vlaamse en Franssprekende landsgedeelte. Maar laten we vooral de wedstrijd van zaterdag niet uit het oog verliezen waar de renners het talrijk opgekomen publiek werkelijk vergast hebben op een spannende namiddag vol koersgeweld. Dit hele gebeuren speelde zich af aan de Watermolendreef in de Wase hoofdstede. Na de suksesrijke organisatie in St.-Niklaas kunnen de W.A.O.D. renners dit week end aan de slag te Beveren. Zaterdag 8 augustus. Om 14 uur kunnen de W.A.O.D. Da mes vertrekken aan café 't Wit Paard aan het Viegemeet te Beveren voor een wedstrijd die loopt over 33 km en ver deeld is in 7 ronden. 4.000 fr. kunnen onze dames er verdie nen. Wanneer de vrouwelijke collega's uitgehold zijn kunnen de renners van de Cat. ABC aan de slag om 15.30 u. De stoere knapen moeten wel 70 km overbruggen in 15 ronden. De koersformaliteiten zijn de zelfde als voor hun vrouwelij ke collega's. De kilometers waren verdubbeld dus het prij zengeld ligt voor de heren ook heelwat hoger nl. 8.000 fr. Trofee WAOD Waasland (stand na St.-Niklaas 2/8 met dubbele punten) 1. William Despeels Beveren 572 p., 2. Marc Borggraef Burcht 470 p., 3. Roger Bee- laert Kieldrecht 426 p., 4. Freddy Luyckx Waasmunster 400 p., 5. Patrick Demaere Nieuwkerken 394 p., 6. Jan Meul Beveren 389 p., 7. Etien- ne Fleury Melsele 382 p., 8. Modest Smet Beveren 339 p., 9. Patrick Bolssens Kieldrecht 288 p.. 10. Marc Vandermeu- len St.-Niklaas 284 p., 11. John Hendrickx Nieuwkerken 262 p., 12. Felicien Claessens Grembergen 221 p., 13. Julien De Mol Belsele 208 p.. 14. Marco Smet Beveren 208 p., 15. Gcrrit De Cauwer Moerze- ke 192 p., 16. Roger Hoof St.- Nikleas 175 p., 17. Patrick Van Clapdorp Sinaai 174 p., 18. Herman Van Haver Moerzeke 172 p., 19. Michel Deconinck Zele 155 p.. 20. Luc Puimège Eksaarde 154 p Volgende proeven: zaterdag 8/ 8 te Bevcren-Viergemeet, za terdag 15/8 Nieuwkerken. M.S. Tweede sukses voor Jan Meul in één week Vorige week plaatsten wij hem na de wedstrijd te Waasmun ster nog als renner van de week onder de spotlichten, omdat hij in de heidegemeente zijn eerste overwinning uit zijn loopbaan wist te halen. Het heeft Jan kennelijk deugd gedaan eens in het zonnetje te hebben gestaan want aan de Watermolendreef te St.-Ni klaas, nog geen week later, stond sterke Jan al met zijn tweede palm te zwaaien naar vriend en tegenstander. Dit maal zelfs niet met voorsprong maar met een spurtoverwin ning tegen tegenstanders die hem vroeger met de ogen toe zouden gevloerd hebben. Met vier waren zij de laatste ronde ingegaan, Roger Belaert, Mare Borggraef, Patrick Bolssens en natuurlijk de latere winnaar Jan Meul. Terwijl iedereen zich reeds aan een spurtover winning van Roger Beelaert verwachtte, kwam Jan als een volleerd spurter Beelaert klop pen op de meet met een half wieltje verschil. 50 deelnemers kwamen opda gen in de Watermolendreef, ze maakten er een snelle wed strijd van, met tal van ontsnap pingen bij de rijke premiespur ten. Doch enkel die van laatst genoemde renners hield stand, met het reeds gekende gevolg. De uitslag: 1. Jan Meul (Beve ren), 2. Roger Beelaert, 3. Bolssens Pat., 4. Mare Borg graef, 5. Thierry Pirard, 6. William Despeels, 7. Etienne Fleury, 8. André van der Hae- gèn, 9. Marco Smet, 10. Pa trick De Maere. Ploegentijdrit in St.-Niklaas op zondag Er viel een, hoe kan het anders deze dagen, miezerige motre gen in de Kapelstraat te St.- Niklaas toen de eerste ploeg zich aan de startplaats kwam aanbieden. De ploeg van Dak werken Van Walle viel deze eer te beurt om een eerste richttijd op papier te zetten. 20.06. Lang stond deze tijd echter niet bovenaan de rangtabel want de volgende ploeg, die van Waterschoot, deed bijna anderhalve minuut beter dan de debutanten. 18.32. De derde ploeg van de eerste reeks, de ploegen vertrokken in reeksen van drie met één minuut tussentijd voor de ver keersveiligheid, die van Hu- bert Smet kwam net iets boven de tijd uit van de mannen van Waterschoot want met 18.38 bleven zij maar zes sec. boven deze tijd. Sensatie toen de eerste ploeg van reeks twee, de Nederland se ploeg Verkoelen Delbouw na hun 13,5 km één luttele seconde sneller geweest waren dan hun Belgische vrienden 18.31. Met resp. 19.42 en 19.23 zou den de ploegen uit Brussel en Fruithal Vincent niet in het stuk voorkomen wat de ere plaatsen betrof. In de volgende reeks van drie ploegen werd de kop van de rangtabel nog maar eens uitge wist want de Westvlaamse ploeg deed nog eens vier volle sec. af van de tijd die de sterke Nederlandse ploeg op dat mo ment neergezet had 19.38. De eerste van de drie Zuid-Afri kaanse ploegen viel wat tegen want kon maar net uit de gieep blijven van de ploeg uit Wallo nië; 19.17 voor Zuid-Afrika III en 18.55 voor de Walen. De laatste reeks moest dan de beslissing brengen. En dat bracht ze nog ook, want nadat de ploeg van Bakkerij Erik eveneens met een tijd van 18.40 tot een figurantenrol was gedwongen kwamen de grote kleppers naar voren. Eerst de ploeg Van Walle I die net buiten de ereplaatsen viel met een tijd van 18.35, maar dan de ploeg De Springbokken (Z- Afr.) die een tijd neerzetten van 17.45 en aan de leiding kwamen, met nog maar één ploeg, die naar de aankomst moest komen, nl. die van we reldkampioen Wim Van De- Merwe eveneens uit Zuid-Af rika. Het ongelooflijke gebeurde want met een tijd van 17.40 klopten de Zuid-Afrikaanse renners enkel nog hun landge noten. Toch wel een spannende aan gelegenheid deze ploegkoer- sen die zeker nog navolging zullen krijgen. De volledige uitslag van de ploegentijdrit 1. Ploeg Zuid-Afrika - Pretoria 17.40 Van de Merwe Wim - Pretoria, Pinder Mare - Pretoria. Zee man Mike - Pretoria, Duiker René - Pretoria 2. Ploeg Springbokken (Zuid- Afrika). 17.45 Smith Lourens - Kaapstad. De Keyzer Jan - Kaapstad, Davies Michael - Kaapstad. Jacobs Koning - Kaapstad. 3. Ploeg West-Vlaanderen 18.28 Bonneel Freddy - Moeskroen, Demeulemeester Eddy - Tie- gem, Farazijn Gilbert - Diks- muide, Ligneel Stefaan - Lan- gemark. 4. Ploeg Verkoelen-Delbouw (Nederland) 18.31 Creemers Jaak - Weert, Hoe zen Aad - Weert, Simons Math. - Weert, Vleeshouwers Wim - Weert. 5. Ploeg Waterschoot - St.- Niklaas 18.32 Claessens Fel. - Grembergen, De Mol Julien - Belsele, Meul Jan - Beveren, Vandermeulen M. - St.-Niklaas. 6. Ploeg Van Walle I. - De Klinge 18.35 Demaere Patrick - Nieuwker ken, Despeels William - Beve ren. Schaal je Aad - Axel (Ned.). Van Sande Erwin - St.- Niklaas. 7. Ploeg Smet Hubert - St.- Niklaas 18.38 - Luyckx Freddy - Waasmun ster. Moerman Danny - Zotte- gem. Moerman Eddy - Zalm, Smet Modest - Zwijndrecht. 8. Bakkerij Erik 18.40 Van Der Stichel Noël - Deer lijk, De Candt Ives - Zweve- gem. Van Daele Eddy - Kluis- bergen. Van Der Kruisen F. - Anzegem. 9. Ploeg Entente Wallonië 18.55 Cherpion Jean Marie - Perwez, Courant Eugene - Tienen, Marchiori Antonio - Ans, Taelman Gilbert - Huy. 10. Zuid-Afrika II 19.17 Lottering Grant, Lagus Mike, Sanders Martin. 11Ploeg Fruithallen Vincent - Lembeke 19.23 12. Ploeg Brussel 19.42 13. Ploeg Van Walle II - De Klinge 20.06 Cappaert Laurent - De Klinge. De Schepper Aimé - De Klin ge, Rotthier Mario - De Klin ge. Van Clapdorp Pat. - Sinaai. M.S. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN «VRIJE AMATEURS» TE TERNAT VLAAMSE WIELRIJDERSBOND Eerste dag: zaterdag 1 augustus Er stondeji eigenlijk 4 wed strijden op het programma voor de eerste dag: - renners vanaf 55 jaar: 55 km. - amateurs A: 55 km. - amateurs 55 km. - renners vanaf 50 jaar: 61 km. Hoe onwaarschijnlijk ook, maar het regende niet... Voor de eerste wedstrijd 55) kwamen 60 «oudjes» opdagen. Er zaten in het pelo ton vooral Belgen natuurlijk, maar ook Nederlanders, Fran sen, Westduitsers, Engelsen en zelfs één Deen en één Italiaan. Het werd een afvallingskoers en na halfweg bleven ongeveer 30 man overeind. Wat er ook werd ondernomen, een mas saspurt was onafwendbaar. Hier toonde Victor Wartel (Merelbeke) zich veruit de sterkste, voor H. Zelck (Beer- zel) en Carpentier (Aren- donk); de eerste buitenlander eindigde met Petrus Van As op de 4' plaats. Na de aankomst kwamen de mensen van het Kabinet Lens- sens (Leefmilieu) opdagen en de winnaar werd meteen op geëist voor dopingcontrole. Wat er ook mag gebeurd zijn. Wartel bood zich niet aan om te plassen en de VWB-leiding nam dan ook met de dood in het hart het besluit om de winnaar te diskwalificeren. De Vlaamse Wielerbond kan en wil zich niet compromitteren Ninove. Voor deze wedstrijd in het plaatselijk industrieter rein hadden de veteranen eens geluk: en droge wegen. Marcel Delanghe koos zaterdag van bij het begin het hazenpad en zou dat gedurende vier ronden volhouden. Dan werd hij inge lopen door een zes man sterke groep met Louis Heymans, Yvan Donnay, Lucien De- meyer, Hans Delanghe. Erwin Detroycr en Ludo Van Ranst. We kregen dus een kopgroep met zeven leiders, gevolgd door een tweede groep met Felix Desutter. Jozef Herre- mans. Omer Van Molle, Mau rice Bosmans, Jean Spenders, Jean Van Boeckel, Willy De Bruyn en Julien Loggier. Verder afgescheiden volgden Jean Janssens, René Riccour en René Serneels. Deze posi ties bleven ongewijzigd en hel was Lucien Demeyer uit Les- sen die zich de snelste toonde in de spurt. Gewoontegetrouw won Yvan Donnay ook de spurt van de B-reeks. Bij de oudsten spurtte Omer Van Molle het snelst in de C-reeks. Vermelden we nog de prachti ge koers van Felix Desutter die zijn hcroplreden deed na een zware heelkundige ingreep. Uitslagen A-reeks: 1. Lucien Demeyer 60 km. in lu38, 2. Louis Hey mans, 3. Hans Delanghe, 4. Marcel Delanghe, 5. Ludo Van Ranst. B-reeks: 1. Yvan Donnay 50 km. in lu24, 2. Julien Loggier, 3. Willy De Bruyn, 4. René Riccour, 5. Eric De Troycr. C-reeks: 1. Omer Van Molle 40 km. in lu9, 2 Felix Desut ter, 3. Jean Van Bacckel, 4. VW'B-Wielrennen. De ploeg van het Dendermondse Automobielbedrijf Jozef Hcrremans, 5. Jean Jans- wereldkampioen-WAOD Paul Boel en links de sponsor. sens. met in het midden RIT IN LIJN W.A.O.D.-RENNERS IN ST.-NIKLAAS Met 105 kwamen ze in de na- middagrit die over 111 km liep aan de start. Velen onder hen hadden 's morgens deelgeno men aan de knappe ploegen- tijd-rit en hadden al serieus aan hun krachtenvoorraad gezeten. Doch een zevental renners hadden blijkbaar nog genoeg reserves om een mooie ont snapping op het getouw te zetten. Julien De Mol, kampioen Wil liam Despeels, Denis D'Hae- ne, Erwin Minnebo, Martin Sanders en Francois Ottu wa ren samen met Michel Davis weg gesprongen van de grote bende in de derde ronde. Gro te initiatiefnemer van deze ontsnapping die vier ronden zou stand houden was Denis D'Haenc. Nadat de maximale voorsprong opgelopen was tot één minuut kwam de reaktie in de groep op gang en werden de vluchters vlug bij het nekvel gegrepen Dit terwijl er nog twee ronden te rijden waren. Hel bleef nu een ronde lang stil in het peloton dat de Zuid- Afrikaanse renner Mare Pin der bij het ingaan van de ultie me ronde een kleine voor sprong bij elkaar had gefietst met in zijn spoor volgend de geblokte Freddy Van Der Kruyssen. De 100 meter voor sprong konden tot aan de eind streep gevrijwaard blijven zo dat de twee renners mochten spurten voor de overwinning. Hierin stond geen twijfel op de meet, want met vele lengten voorsprong won Mare Pinder zijn tweede wedstrijd van de dag, nadat hij 's morgens ook al deel had uitgemaakt van de winnende Zuid-Afrikaanse ploeg. Enkele ogenblikken la ter kwam alweer een Zuid- Afrikaanse renner lichtjes af gescheiden binnen want Lau rens Smit hield nog net een metertje over op de spurtende groep, van wie Aimee Courant de spurt won voor Thierry Pirard. De uitslag: 1. Mare Pinder (Z. Afrika) 111 km in 2 u. 27 min.. 2. Freddy Van Der Kruyssen. 3. Laurens Smit op 15 sec., 4. Aimee Courant op 20 sec.. 5. Thierry Pierard, 6. Stefan Lig neel, 7. Erwin De Rekencire, 8. Freddy Roelekens, 9. Wim Van Der Merwe, 10. Jan Meul. M.S. LIEFHEBBERS door niet ten volle de initiatie ven te onderschrijven die van overheidswege worden geno men om de dopingplaag tegen te gaan. Het is echter zeer spijtig dat Wartel niet als kam pioen kon worden gekroond, gewoon omdat hij intrinsiek steeds en overal de beste is; wij geloven inderdaad niet dat hij zijn successen gebouwd heeft op spuiten en pillen, maar zijn overtuigd van zijn enorme klasse als renner. Bij de 'amateurs', de zogehe ten echte wielertoeristen, ging het er in ieder geval keihard aan toe. Het duurde tot na halfkoers vooraleer dé ont snapping tot stand kwam. Drie sterke mannen scheidden zich af: de Nederlander Van Putten - de latere winnaar -, Eddy De Preitcre (Kachtem) en Martin Patrice (Eigenbrakel). Deze bleven buiten schot en de Gaston Pieters behaalde Santens zich af in de spits. Bij zondagnamiddag in Bazel een het ingaan van de laatste ronde eerste zege. De Waaslander poogde Guy Van Hese aan de versloeg Peter Santens met wie haal te gaan maar hij werd hij eerder was voorop geraakt dadelijk tot de orde geroepen, in de spurt. Even later trok Peter Santens Een eerste aktie werd ontke- op pad Gaston Pieters rea- tend door Francis Moras die geerde dadelijk, dadelijk negen renners in zijn De beide renners bleven wiel kreeg. Later sloten er nog voorop en bij de ontknoping eens .zoveel aan. zodat we 19 toonde Pieters zich duidelijk leiders kregen. de snelste. Guido Haentjes Voorbij halfweg zonderden werd afgescheiden derde en Guido Haentjes, Gaston Pie- daarna won de plaatselijke ters, Johan Bollaert, «Frankie renner Garry De Cock de u/i/»n i j Wielandt, Guy Van Hese, spurt voor de vierde plaats. W AOD-Wielrennen. Marc Pinder (Zutd-Afnka) won de koers in lijn en kreeg de bloemen Frankie Wecmaes, Roger De van sportschepen Baetens in Sint-Niklaas (dw) Bie, Garry De Cock en Peter (E.G.) twee Belgen speelden het aan de aankomstlijn prima... Bel gisch toen zij enkel oog had den voor mekaar en de Neder lander zonder slag of stoot kon winnen. De eerste 35-er ein digde als 9e en werd meteen de B-kampioen; het betreft José Delie uit Roeselare. Bij de A- amateurs werd Danny Van Achter (Buggenhout) mooi 13' en bij de B's eindigde Willy Moens uit Puurs verdienstelijk als 5'. Dendermondenaars ook in internationaal gezelschap op niveau... Toen was het de beurt aan de 50-plussers. Zij zouden ruim 60 km. afleggen en ook hier kregen wij een internationaal getint gezelschap. Toch werd het geen spannende wedstrijd, ondanks of misschien juist door het hoge tempo. De favo rieten beloerden mekaar en het duurde tot de 40' km. voor aleer één man enige ruimte kreeg. Het betrof Frans Van de Rijck uit Hombeek. Deze sterke renner nam tot 30" voorsprong maar op één ronde van het einde viel deze terug tot minder dan 20". Niemand gaf de dappere Mechelaar dan ook enige kans op succes, maar, vooral door zijn enorm sterk fietsen en mede ook door het feit dat de spurters schrik hadden enig poeder te ver schieten, bleef hij ruim uit de greep Frans werd meteen een verdiende en sympathieke kampioen. De Dendermondse supporters bleven hopen op een podiumplaats voor hun fa vorieten, maar ondanks prach tige prestaties bleven wij er net naast. Louis De Boeck (St.- Gillis) werd mooi 4' en De Troetsel (Baasrode) eindigde op de 7' plaats. Caethoven (Zele) reed lek en voor het overige kwamen wij niet voor. In ieder geval bewezen onze streekrenners De Boeck en De Troetsel dat zij ook in interna tionaal gezelschap te duchten zijn. Zondag - Tweede W K. dag: De belangstelling was enorm voor de jongere en «minder oude» renners die aan de slag zouden gaan. Er werden enke le duizenden toeschouwers ge noteerd en vooral Nederland was sterk vertegenwoordigd; er kwamen zelfs supporters per autocar en met spandoeken opdagen... Bij de 40-plussers traden pre cies op het geplande moment 90 renners in de arena voor 80 km. Aandacht ging hier vooral naar Paul Boel uit Dender- monde. die ook reeds W.K. WAOD werd in de loop van dit seizoen (spijtig toch dat soms zo gul met titels wordt omgesprongen en dat bonden niet kunnen overeenkomen om devaluatie te voorkomen), Het grote peloton hield er zo een enorm tempo op na dat ontsnappingen al bij voorbaat mislukten. De beste Franse vertegenwoordiger (een man die in Frankrijk te goed is bevonden om in de officiële liga bij de veteranen te acteren en die dus liefhebber rijdt) verklaarde na afloop dat hier minstens 3 km. per uur sneller wordt gekoerst dan in de heuse Franse amateurswedstrijden. En toch, mede door een abso luut ontbreken van de wind ook, kwam er geen aftekening. Uiteindelijk boden zich dan ook 46 renners aan voor de spurt. Etienne Lievens (Haal- tert) ging in de laatste bocht zwaar onderuit, maar absoluut de sterkste bleek Roger Bee laert uit Kieldrecht. De Waas lander is zowat van alle mark ten thuis en paart routine aan speed en kracht. De buitenlan ders verklaarden na afloop dat zij in dergelijke situaties op verre na niet opgewassen zijn tegen onze Belgische jongens. Wij kregen dan ook 6 landge noten op de eerste 6 plaatsen (kon dat maar in een «Tour de France...»). André Van Assche (Buggen hout) plaatste zich mooi 16' en eindigde daarmee binnen de trofeeën (aan de eerste 20 wer den, naast belangrijke geld prijzen voor iedere kategorie ook nog prachtige bekers over handigd op de «cérémonie pro- tocolaire» na de wedstrijden - in de riante sporthal). Roger Caethoven (Zele) was even eens nog bij de gelukkigen met een prachtige 20' plaats, ter wijl Paul Boel (Dendermonde) in dat opzicht pech had omdat hij «slechts» 21' werd. Toch goeie prestaties dus voor onze jongens! Bij de renners van minder dan 40 gingen ze met... 114 van start. Het werd een bijzonder aantrekkelijke koers en reeds na één ronde reden 8 renners met méér dan 30" voorop: 6 Nederlanders en 2 Belgen. Het was dus meteen «oranje bo ven» en dat zou zo blijven. De voorsprong groeide tot 1.45 min. maar dan ging men in het grote peloton zo heftig tekeer dat het allemaal als een zeep bel uiteenspatte. Uiteindelijk zouden 9 renners aansluiten en meteen waren de finalisten ge kend. «Dendermondse neu zen» werden niet aan het ven ster gestoken; Gerrit De Cau wer (Moerzeke) zagen wij met een lekke band en Hans V.d. Putte (Opwijk) geraakte in een laatste groepje verzeild. Uit eindelijk zou het podium volle dig ingenomen worden door Nederland: 1. Wouda Ernest (kampioen medicijnen), 2. Fred Van Dongen (oud-prof) en 3. Martin Engelen (kam pioen van Holland). Tegen zo veel klasse en routine leken onze Belgen en zeker onze streekrenners geen verweer te hebben. Het is zeker geen schande... Er werden trou wens op een niet zo lichtlopen- de en vooral in de latere na middag door de wind geteister de omloop, 104 km. afgelegd in 2.32 uur, wat een gemiddel de betekent van ruim 41 per uur. Op zeven dagen kregen de VWB-ers niet minder dan vijf wedstrijden voorgeschoteld: Lebbeke (2-daagse), Aspelare, Haaltert en Buggenhout. De voorbereiding op de WK te Ternat - week-end van 1 en 2 augustus - kon dus uitstekend verlopen. In Buggenhout waren de ren ners nog eens zeer talrijk opge komen. Bij de 45-ers gingen zowat 50 renners van start. Na enkele km. gingen 10 renners weg: de Nederlanders Van den Brande en Van de Muysenberg evenals Alen, Van de Perre, Van de Rijck, Jochems, Loodts, Brouwers, Van Ler- berghe en... Paul Boel uit Dendermonde. Van Lerberghe werd vrij spoe dig gelost, zodat 9 man over bleef. Het tempo vooraan lag zo hoog dat de voorsprong weldra opliep tot méér dan 2 minuten; het dient gezegd dat in het peloton heel wat renners met hun hoofd in Ternat waren en het vertikten om ook maar één duw te geven. Dat was zeker het geval voor de gerou tineerde «Dendermonde naars» De Boeck en De Troet sel. Maar zij weten best wat zij moeten doen en laten... Paul Boel werd tenslotte «slechts» 8' in de sterke kop groep, De Boeck eindigde nog op de 15' plaats. Bij de jongeren kwamen niet minder dan... 101 renners het controleblad tekenen; onder dezen kregen wij een heuse groep Zuid-Afrikanen; men sen die door hun regering wor den gesubsidieerd om te koer sen en die dus kunnen ge taxeerd worden als semi-profs. Het werd een enorm snel be twiste wedstrijd en het duurde nochtans vrij lang vooraleer enige aftekening werd be werkt. Na halfweg scheidden zich inderdaad 17 renners af en meteen was het «gat» ge maakt. Diverse Nederlanders maakten deel uit van de kop groep, evenals de Z.A. Wim v.d. Merwe. Wat deze laatste ook ondernam, hij kon onze renners zeker niet op afstand fietsen. De enige streekrenner in de kopgroep was Bruno Heyvaert (Lebbeke) en deze - veel actiever dit keer dan wc dat van hem gewoon zijn - werd mooi 4'. De snelste - en wellicht ook de sterkste - was echter J.P. Leuckemans uit Wommelgem. Nobels (Grem bergen) werd 20', V.d. Putte (Opwijk) eindigde als 23' ter wijl Van Assche (Buggenhout) beslag kon leggen op de 27' plaats. Het lijkt allemaal niet zo denderend, maar de kwali teit van het VWB-peloton ligt ook onwaarschijnlijk hoog. De Trade Markt van Brussel waar 1.400 firma van modear tikelen, binnenhuisinrichting en speelgoed een plaats heb ben gevonden, mocht het eer ste semester van dit jaar 103.965 bezoekers ontvangen.

De Voorpost | 1987 | | pagina 23