VONISStt LIEFST DRIEMAAL BRUNO HEYVAERT!! i( cönc< INTERNATIONALE VOLLEYBALWEEK IN KIELDRECHT BASKETBALKLUB GREMBERGEN - ONDER ONS VIERT TWINTIGJARIG BESTAAN! 24 - 7.8.1987 - De Voorpost WIELRENNEN utob«d[l Vrijdag in Sint-Gillis-Den- dermonde A- en B-reeksen BRUNO HEYVAERT en HUBERT LOOMANS Met 51 stonden ze aan de start van het criterium in de Boon- wijk. Was het omdat het ver trek met een halfuur vertra ging werd gegeven of was het in het vooruitzicht van de vele premies, de renners stoven er vandoor alsof het hun laatste koers was. Na vijf van de der tig af te leggen ronden kregen we de eerste premiejagers. Patrick Van Riet en Hubert Loomans passeerden de streep met 150 meter bonus. Een ron de later kregen ze gezelschap van Gino De Vos en nog twee ronden later sloot ook Eddy Van Der Meirssche aan. On dertussen was de voorsprong aangedikt tot een goeie vijftien sekonden. Alleen Etienne Van Der Helst en Bruno Heyvaert konden door een ultieme jump de kloof nog overbruggen. We kregen dus zes renners die over het parcours jaagden als of het een ploegentijdrit was. Vijf ronden voor het einde kregen de vluchters het pelo ton in het vizier en ze deden het dus wat kalmer aan, om zich voor te bereiden op de finale. Etienne Van Der Helst plaatste bij het ingaan van de laatste ronde zijn demarrage maar hij werd nog gegrepen. Dan was het de beurt aan Gino De Vos die achternagezet werd door Eddy Van Der Meirssche, maar die kreeg al leen het gat niet dicht. Alleen Bruno Heyvaert kon de ont snapte nog bijhalen en op de meet kloppen. Hubert Loo mans was primus in de B- reeks. Wielrennen. Bruno Hey vaert maakt het mooi weer bij de BWCL (vh) C- en D-reeksen ROGER COLMAN en WILLY DAEM Louis Sterck en de mannen van de Boonwijk hadden weer voor een pnma-organisatie ge zorgd. Het weer viel mee en de koersen waren van een hoog gestalte. Daaraan was een ech te premieregen niet vreemd. Het werd zowaar een vliegen de start omdat Gustaaf Sonck er al direkt een hels tempo op nahield. Daarna kregen we een spervuur van ontsnappin gen, waarvan er één enkele ronden duurde met Ben Moens, Willy Roels en Petrus De Landsheer. Toen dat drie tal gegrepen werd, dacht men al aan een massaspurt, maar na een Dremiespurt konden Ro ger Colman, Pierre De Wati- nes, Georges Vander Cruyssen en Willy Daem op drie ronden van het einde doorgaan. Al leen Gustaaf Sonck kon het gat nog dichten. Het peloton sneu velde op vijftig meter. Roger Colman behaalde zijn tweede seizoenzege voor Pierre De Watines, terwijl Willy Daem als enige D-renner ook voor de tweede keer zijn reeks won. Gaston Van Den Hoecke won de spurt van het peloton, voor Van Der Vurst en De Wachter. Uitslag A-reeks 1. Heyvaert. 2. De Vos, 3. Van Riet. 4. Van De Meirssche, 5. De Pelsmaecker, 6. Baele, 7. Michiels, 8. Ja cobs, 9. De Waegenaere, 10. Rottiers. B-reeks: 1. Hubert Loomans, 2. Van Der Helst, 3. Van Den Bossche, 4. Van Der Eecken, 5. Van Laer. 6. De Winne, 7. Cornelis. 8. Bisback, 9. Roels. 10. Sterck. C-reeks: 1. Roger Colman, 2. Pierre De Watines. 3. Sonck, 4. Vander Cruyssen, 5. Goossens, 6. Roels, 7. Neyts, 8. De Backer, 9. Arijs, 10. Van Oudenhove. D-reeks: 1. Willy Daem, 2. Van Den Hoecke. 3. Van Der i Vurst, 4. Ivo De Wachter, 5. Boone. 6. D'Hondt, 7. De kens, 8. Cobbaut, 9. De Rij- bel, 10. Eeckhoudt. Dameskoers RITA THIENPONDT en NANCY BOULPAEPE Ook de vrouwenkoers kende een suksesvol verloop. Reeds van na de start gingen Rita Thienpont en Nancy Boulpae- pe aan de haal. Na de eerste premiespurt was Rita alleen weg en zou zonder één ver zwakking de resterende rond jes afhaspelen. Ze arriveerde dan ook met ruime voorsprong en een verdiende ovatie viel haar te beurt. Ook Nancy Boulpaepe hield stand, hoewel ze naar het einde toe wat ver zwakte en nog bedreigd werd door Sandy Van Laer. Alle deelneemsters deden hun best en maakten er een mooie brok sport van. De winnaars werden in de bloemen gezet door sche pen van sport Jan Van Dam me, die blij verrast werd een dorpsgenote te mogen om helzen... Uitslag: A-reeks: 1. Rita Thienpont (Grembergen), 2. Magda Ost, 3. Els Meganck, 4. Leona De Schrijver, 5. Myriam De Man. B-reeks: 1. Nancy Boulpaepe, 2. Sandy Van Laer, 3. Brenda Van Borsbeeck, 4. Cindy Van Eyck, 5. Marisa De Paepe, 6. Corina Van Borsbeeck, 7. Dai sy De Gusseme, 8. Bea Eve- raert, 9. Marlien Bieseman. Zaterdag in Lebbeke A- en B-reeksen BRUNO HEYVAERT en HERMAN DE GENDT Aan café De Sportman waren slechts 42 deelnemers present. Buiten de traditionele scher mutselingen in de beginfase, was de beslissing snel gevallen. Reeds in de vierde ronde kwam er een kwintet aan de leiding met Herman De Gendt, Bruno Heyvaert, Mar tin De Waegenaere, Peter Baele en Danny Verlee. Deze vier A-renners en één B-ren- ner namen onmiddellijk 35 se konden voorsprong en het leek wel of het peloton ingedom meld was. Toen de reaktie dan eindelijk op gang kwam, was het traditionele kalf al ver dronken. Op dat moment had den de vluchters al meer dan een minuut voorsprong. De reaktie in het peloton werd geleid door Eddy De Ryck, Herman Van Laer (in zeer goede doen), Johnny De Win ne en de broers Van Der Eec ken. Op een bepaald moment kreeg het peloton de vluchters wel in het vizier, maar de ont snapten kromden nog eens ex tra de ruggen, terwijl het pelo ton allicht zijn beste piilen reeds verschoten had. Weer was het Bruno Heyvaert die zich de snelste toonde van de vijf koplopers, voor Danny Verlee. Peter Baele en Martin De Waegenaere. Herman De Gendt als enige B-renners was bijzonder opgezet met zijn zege. C- en D-reeksen ALFRED NEYTS en LUCIEN VAN IMPE Paul De Wever liet er geen gras over groeien. Samen met Hugo Ronsmans en Richard Becqué zou hij het een vijftal Wielrennen - WAOD. Ex- prof Etienne Van der Helst (arch) ronden volhouden. Dan kwam alles terug samen. Na ettelijke pogingen van Désiré Sonck, Neyts, De Watines, Vander Cruyssen en andere kregen we de goede ontsnapping met Al- fons De Schepper. Pierre De Watines en Fred Neyts. Zij hielden het vol tot op dé streep. Een overgelukkige Neyts kon eindelijk zijn zo lang begeerde zege in de wacht slepen, voor De Schepper en De Watines. In de laatste ron de geraakten ook Van Der Vurst en Van Impe nog weg uit de groep en hoewel het pelo ton in de laatste meters nog op hun dak viel, kon Van Impe nog net genoeg overhouden om nipt te winnen voor Gaston Van Den Hoecke, die Van Der Vurst nog kon voorbijgaan en een zucht te kort kwam voor de zege. Uitslagen A-reeks: 1. Bruno Heyvaert, 2. Verlee, 3. Baele, 4. De Waegenaere, 5. Van Houte, 6. Michiels, 7. De Pelsmaecker, 8. Goossens, 9. Ryde, 10. Van De Meirssche. B-reeks: 1. Herman De Gendt, 2. De Rijck, 3. Brou wers, 4. Heyndrickx, 5. Corne lis, 6. Van Laer, 7. Van Der Eecken, 8. Van Den Bossche, 9. Van Den Heede, 10. Deco- ninck. C-reeks: 1. Alfred Neyts, 2. De Schepper, 3. De Watines, 4. Goossens, 5. De Backer, 6. Verbraecken. 7. Roels, 8. De Wever, 9. Vander Cruyssen, 10. Cool. D-reeks: 1. Lucien Van Impe, 2. Van Den Hoecke, 3. Van Der Vurst, 4. De Wachter, 5. Van De Sompele, 6. Sonck, 7. Van Renterghem,8. Eeck houdt, 9. Van Der Eecken W., 10. Boone. Zondag in Lebbeke A- en B-reeksen BRUNO HEYVAERT en EDDY DE RIJCK Voor de derde wedstrijd van het weekend kwamen 63 ren ners hun nummer ophalen. Het vlak en lichtlopend par cours moest 25 maal afgelegd worden. Op zoek naar rijke premiebuit ging Martin De Waegenaere al direkt aan de haal. Alleen hield hij het vier ronden vol en kreeg dan het gezelschap van Gino De Vos, Eddy Van De Meirssche, Bru no Heyvaert. Danny Verlee, Guy Bloem, Etienne Van Der Helst, Eddy De Rijck, Her man De Gendt en enkele an deren. <£oals steeds als de kop groep te omvangrijk wordt valt het stil. Het kwam echter niet tot een volledige hergroepe ring. De Waegenaere, Hey vaert. De Vos Van Dè Meirs sche en De Rijck sloegen op het gepaste moment toe en fietsten 35 sekonden voor sprong bij mekaar in twee ron den. Alleen een opnieuw sterk rijdende Van Der Helst kon nog terugkomen. Deze zes gin gen samen de finale in en in de sprint was Heyvaert nog maar eens de snelste, voor De Vos. Bij de B-renners ging de palm naar Eddy De Rijck, die wel een stuurbreuk kreeg maar een fiets mocht lenen van Bruno Heyvaert om nog knap te winnen. C- en D-reeksen WILLY ROELS en ANDRE MERTENS Voor een massa volk ontsnap ten al direkt Alois Arijs en Lucien De Gusseme, maar De Rijbel, Ockens en Ronsmans sloten aan. Na zes ronden wer den ze ingelopen, maar Arijs zou het nog één ronde alleen proberen. Pas was alles bijeen of Alfred Neyts probeerde het met Georges Vander Cruys sen. Toen na de negende ron de alles terug bijeen was, pro beerde Désiré Sonck het een paar keren alleen, maar zon der effekt. Kort daarna gingen Van Gestelen, Duym, Van Rossem, Bie en Van Der Vurst, maar ook die ontsnap ping droeg slechts enkele ron den. Men ging dus de laatste ronde in met een gesloten pe loton. Op een goeie kilometer van de finish waagde André Mertens alles of niets. Het pe loton aarzelde en Mertens had snel 100 meter. Toen ging Ivo De Wachter voluit in de ach tervolging en sleurde het pelo ton mee. De vluchter verloor veld, maar niemand wou De Wachter een handje toeste ken. André Mertens won. ter wijl Willy Roels de spurt won van het peloton, voor Gaston Van Den Hoecke, die meteen zijn derde plaats in een week end veroverde. Uitslagen A-reeks: 1. Bruno Heyvaert, 2. Gino De Vos, 3. Van De Meirssche, 4. De Waegenaere, 5. Verlee, 6. De Leeuw, 7. Van Der Eecken L., 8. Bloem, 9. Duytschaever, 10. Jacobs. B-reeks: 1. Eddy De Rijck, 2. Van Der Helst, 3. Veldeman, 4. De Winne, 5. Van Laer, 6. Van Londerzele, 7. De Gendt, 8. De Nauw, 9. Sterck, 10. Malengreaux. C-reeks: 1. Willy Roels, 2. Vander Cruyssen, 3. Verbrae cken, 4. De Backer, 5. Lovery, 6. Colman, 7. De Watines, 8. Arijs, 9. Cool, 10. Sonck G. D-reeks: 1. André Mertens, 2. Van Den Hoecke, 3. Tenkeré, 4. Boone, 5. Van Der Vurst, 6. Van De Velde, 7. Van De Sompele, 8. Sonck D., 9. Van Wezemael, 10. De Rijbel. Klassement regelma tigheidscriterium A-reeks: 1. Danny Van Houte 1795, 2. Bruno Cornelis 1643, 3. Eddy Van De Meirssche 1476, 4. Robert De Milde 1469, 5. Peter Baele 1460, 6. Luc Van Der Eecken 1387, 7. Antoine De Caboter 1296, 8. Patrick De Frenne 1224, 9. Gino De Vos 1200, 10. Claude Heuninck 1193, 11. Rudy Pol let 1175, 12. Guy Bloem 1135, 13. Bruno Heyvaert 1099, 14. Bert De Leeuw 1097, 15. Luc Pauwels 1095. B-reeks: 1. Eddy De Rijck 1707, 2. Herman Van Laer 1527, 3. André Van Der Eec ken 1325, 4. Edwin Nevens 1290, 5. Johnny De Winne 1272, 6. Johnny Scheerlinck 1225 7. Johnny Dierickx 1182. 8. Frangois Van Den Bossche 1096, 9. José Sterckx 1046, 10. Etienne Van Der Helst 994, 11. Willy Van Londerzele 895, 12. Jean-Pierre Nicolas 862, 13. Hendrik Cornelis 855, 14. Frank Veldeman 852, 15. Louis De Man 773. C-reeks: 1. Willy Roels 1987, 2. Alfred Neyts 1790, 3 Mar cel Desamblanckx 1748, 4. Jean Goossens 1658, 5. Roger Colman 1651, 6. Gustaaf Sonck 1499, 7. Pierre De Wati nes 1493, 10. Hugo Ronsmans 1413, 11. Georges Vander Cruyssen 1382, 12. Alfons Van Rossem 1359, 13. Raoul Ver braecken 1244, 14. Ben Moens 1185, 15. John De Cocker 1174 D-reeks: 1. Gaston Van Den Hoecke 2018, 2. Lucien De Gusseme 1743, 3. Roger Van Wezemael 1629, 4, Oscar Van Der Vurst 1629, 5. Willy Van Der Eecken 1559, 6. Jozef Boone 1549, 7. Eric Van De Sompele 1453, 8. André Mer tens 1416, 9. Jean Wauters 1415, 10. Paul De Rijbel 1249, 11. Paul Droesbeke 1180, 12. Alois Van Renterghem 1145, 13. Robert Duym 993, 14. Ivo De Wachter 966, 15. Hugo Van De Velde 936. BWCL-Wielrennen. De zegevierende aankomst van Rita Thienpondt in de Boonwijk tijdens het avondkriterium voor dames en dochters van de renners. BWCL-Wielrennen. Zondag in Lebbeke won Bruno Heyvaert opnieuw de A-reeks. José Sterckx uit Oudegem won de groepsspurt en Gino De Vos werd tweede. Eddy De Rijck won de B-reeks. Het veertiende internationaal volleybaltornooi van Aste- rix Kieldrecht groeit dit jaar uit tot een ganse week top - volley. Het dynamische bestuur van Asterix is er immers in geslaagd een aantal wedstrijden van internationaal niveau te programmeren. De grote attraktie wordt zeker en vast de Algerijnse nationale herenploeg. Zowel A- als B- selektie uit Algerie zijn gedurende een week in Kieldrecht. Zij nemen niet enkel deel aan het massator- nooi op 22 en 23 augustus, maar spelen ook twee demonstratiewedstrijden in de Kieldrechtse sporthal: op vrijdag 21 augustus tegen de Italiaanse eerste klasser Fulgor Novarra en op dinsdag 25 augustus tegen een der meest ambitieuze Belgische ploegen: Knack Roeselare met ondermeer de Russische aanwinst Pavel Selivanov (speelde 14 jaar in de Russische nationale ploeg). Ook de dames komen aan hun trekken! De ploeg Asterix Kieldrecht speelt twee wedstrijden op donderdag 20 augustus tegen de Poolse vice-kampioen Lodzki Sporyowy en op maandag 24 augustus tegen de ploeg van de Amerikaanse Universiteit «Edinboro State College». De ze ploeg uit Pennysylvania speelt ook nog tegen eerste klasser V.C. Schelle. Dit alles kan echter niet het tornooi zelf in de schaduw stellen. Zoals elk jaar doen er weer meer dan honderd ploegen mee uit tien verschillende landen en drie kontinenten: België, Nederland, Duitsland, Italië, Engeland, Schotland, Algerië, Verenigde Staten, Polen cn Luxemburg. Een duizendtal jongeren zullen gedurende twee dagen in zo'n 500 wedstrijden kampen voor de talrijke prijzen en bekers. Het tornooi van Asterix is in de loop der jaren uitgegroeid tot een internationale reünie van vriendenploegen: veel spelers komen hier immers elk jaar terug om te verbroede ren met vrienden uit alle hoeken van Europa en er buiten. De sfeer is er formidabel! Voor alle duidelijkheid volgt hier nog eens een overzicht van alle wedstrijden: donderdag 20 augustus: 19 u. Asterix Kieldrecht-Lodzki Sportowy (Polen), 20u30 V.C. Schelle-Edinboro State College (USA). Vrijdag 21 augustus: 19u30 Algerijnse nationale ploeg- Fulgor Novarra (Italië;. Zaterdag 22 augustus vanaf 12 u.: 14de internationaal tornooi. Zondag 23 augustus: vanaf 10 u. vervolg van het tornooi met rond 17 u. de finales. Maandag 24 augustus, 19 u. Asterix Kieldrecht-Edinboro State College (USA). Dinsdag 25 augustus 19 u. Voorwedstrijd: Rijkswacht- Brandweer. 20u30 Knack Roeselare-Algerijnse nationale ploeg. Dit weekend is het voor de sport in Grembergen een hoogdag De plaatselijke basketbalklub die twintig jaar bestaat viert dit met een reeks zeer interessante basketbal aktiviteiten. De Grembergse klub voert momenteel een intense jeugdpolitiek, die heelwat armslag heeft omdat de klub haar thuishaven heeft in de sportzaal van de gemeen telijke school. Ze wil de jeugd dan ook bij de viering centraal stellen met twee tornooien. Een voor de"minie men cn één voor de pupillen. De zondag komen dan de seniores aan bod. Het officieel gedeelte heeft plaats op zaterdag 8 augustus om 19 u. in de gemeentelijke jongens school met een receptie. Het sportprogramma ziet er als volgt uit: Zaterdag 8 augustus: Tornooi Pupillen 9 u.: Grembergen-St.-Niklaas 10 u.: Hemaco-Baasrode 11 u.: Troosting en 12 u. finale. Tornooi miniemen 1: 14 u.: Hemaco-The Tower 15 u.: St.-Niklase-Grembergen 16 u.: Troosting en 17 u. finale. Om 20 u. Grembergen III-St.-Jozef Antwerpen Zondag 9 augustus Tornooi miniemen II 9 u.: Grembergen-Temse 10 u.: Okapi-Baasrode 11 u.: Troosting en 12 u. finale. Om 14 u.: Grembergen II seniores-Bolas Dendermonde (3e prov.) Om 16 u.: Grembergen I-Cibo Zele Om 18 u.: Propagandawedstrijd: B.C. Zele (kampioen 3e afd.) tegen Panters Baasrode - kampioen vierde afdeling BWCL-Wielrennen. In de Boonwijk mocht sportschepen Jan Van Damme de palmen overhandigen aan Bruno Heyvaert voor de A-reeks en Hubert Loomans als eerste B-renner. BWCL-Wielrennen. Willy Roels won in Lebbeke de C-reeks terwijl Georges Vander Cruyssen tweede werd. Gaston Van den Hoecke werd tweede in de D-reeks. BWCL-Wielrennen. Zowel Lucien Van Impe (D) als Alfred Neyts (D) wonnen zaterdag in Lebbeke hun eerste wedstrijd. BWCL-Wielrennen. Zaterdag in Lebbeke stond Bruno Heyvaert alweer op het hoogste schavotje van de A-reeks, terwijl Aalstenaar Herman De Gendt de B-reeks won. B.W.C.L.-WIELRENNEN

De Voorpost | 1987 | | pagina 24