Squadra net bescheiden ambities ïaar tweede afdeling r STEKENE GAAT SAMEN SPORTIEF SPORTEN» STEKENE ZOEKT TOÜWTREKKERS smnSSlmm ffl 1-. 'f,1»*™ - 3- J HANDBALTRANSFERS mmmÊÊrnm mmMÊMÈsM MmmmWmi VIJFTIENDE VOLLEYBALKOMPETITIE FAL0S KWB VERBOND DENDERMONDE De Voorpost - 7.8.1987 - 25 HANDBAL oen drie jaar geleden Squadra Femina Lebbeke boven de doopvont werd gehouden berustte dit itsluitend op een initiatief van handbalfanaat Willy Van Hove die speelgelegenheid wou geven aan hen die ij «grote zus» Avanti Femina niet of niet meer aan de bak kwamen. Het was beslist niet de bedoeling het trenomeerde Avanti de loef af te steken maar al vlug bleek dat de nieuwe ploeg heel wat sukses kende bij et jonge volkje zodat Squadra wel «verplicht» werd aan een intense jeugdwerking te gaan doen. ven werd het wel moeilijk ndat deze jonge meisjes ovoldoende speelgelegen- eid hadden aangezien wei- ig klubs met dezelfde dy- tmiek als Squadra hun :ugdwerking stimuleerden a er dus te weinig «echte» edstrijden op het pro- ramma stonden. Toch aagde W. Van Hove erin, unen met zijn medewer- ers, het jonge volkje te lijven motiveren en zowel rovinciale, Vlaamse als lelgische titel vielen hen in e schoot. Toch wou Squa- Ira de «grote stap» naar iveede afdeling zolang mo- elijk uitstellen want de Dnge speelsters moesten erst verder ontbolsteren, ras het standpunt van de Jubleiding. Squadra waagt nu de stap Reeds tijdens het eerste seizoen waarin de ploeg steunde op de ervaring en de klasse van het vijftal S. Van Den Broeck, S. Muy- laert, L. Hauwelaert, R. De Meersman en speelster- trainster K. Moonen werd de titel in de wacht gesleept maar aangezien men op teerde voor het inbrengen van de jeugd en het reeks- verschil tussen derde- en tweede klasse enorm groot is, werd afgezien van pro motie. Ook het volgende seizoen werd het de titel maar opnieuw vond Squa dra het te vroeg om de stap naar tweede te wagen. Het seizoen 1986al987 nam J. Van Hout de sportieve lei ding over van de wegens beroepsbezigheden weer houden K. Moonen en de verjonging van het eerste team werd verdergezet. Het werd geen gemakkelijk eerste seizoen voor de nieuwe Squadra-trainer. Gehinderd door de schor sing van S. Van Den Broeck tijdens het seizoen- begin en daarna regelmatig moeten rekening houden met kwetsuren bij basis speelsters zag het er lang naar uit dat de titel naar R.B. Dendermonde zou gaan. In de beslissende wedstrijd kon Squadra echter orde op zaken stellen en meteen werd de titel een zeker heid. Willy Van Hove en Co konden nu niet anders meer dan de promotie aan vaarden. Het voorbije sei zoen was het vooralk de jeugd die deze promotie heeft afgedwongen en deze meisjes zouden beslist ont goocheld zijn had men ver der blijven spelen in de derde afdeling. Bescheiden ambities Meteen staat trainer J. Van Hout voor een serieuze uit daging: «Het komt erop aan ons te handhaven in tweede afde ling. Graag had ik wel eni ge versterking gekregen want enkele van de oudere speelsters denken eraan te stoppen. Meg R.B. Den dermonde waren wij reeds in ver gevorderde onder handelingen om tot een echte samenwerking te ko men maar de niet meer ver wachte promotie van Ros Beiaard deed deze plannen kantelen. Onze ambities moeten wij noodgedwon gen eperken tot het verwer- TEN VOORDELE VAN DE GEHANDIKAPTEN... Het organiseren van een sportdag - het is uiteindelijk een meerdaagse geworden - ten voordele van de Stekense gehandikapten is reeds langer dan vandaag een zekerheid. Dit prachtig initiatief van Kensei Karate VZW viel by verschillende verenigingen en instanties in goede aarde en de voorbereiding draait op volle toeren. Het merendeel der aktiviteiten zal doorgaan in en rond de gemeentelijke sporthal op zaterdag 29 en zondag 30 augustus én de volledige ipbrengst komt ten goede van de 3 Stekense verenigingen voor gehandikapten, tamelijk Bond Moyson, K.V.G. en jeugdbeweging Pieternel. Heel wat vereni- jngen van Groot-Stekene hebben hun deelname toegezegd én wanneer de ■verige Stekenaren tijdens het weekeinde van 29 en 30 augustus eens naar de •orthal afzakken, wordt dit eerste weekeinde-voor-het-goede-doel ongetwijfeld 'ten reuze-sukses. Daarom... noteer deze data nu reeds! ISamen Sportief Sporten iNiet alleen sportverenigin gen werken mee. Een dok ter en een kinesist stellen hun diensten gratis ter be schikking gedurende dit weekeinde. Het gemeen tebestuur vraagt niets voor het gebruik van de sport hal. Het Rode Kruis stuurt doorlopend 2 mensen. FC Cafetariaboys zorgt voor CB's. Via de cafetaria-uit bater zal de organisatie over een tapinstallatie kun nen beschikken. Kortom: er komt wel degelijk een vorm van solidariteit los in Stekene... Tijdens een voorbereiden de vergadering werd ge zocht naar een toepasselij ke naam. Men was het er over eens dat uit de bena ming duidelijk diende te blijken dat het om een akti- viteit ging ten voordele maar ook samen mét de minder-validen, dat het om een sport-gebeuren ging én dat het er vriendschappe lijk aan toe zal gaan. Uit eindelijk kwam volgende toepasselijke benaming voor dit initiatief uit de bus: «Samen Sportief Spor ten». In plaats van S.O.S. dus S.S.S.-Stekene. Zaterdag De Stekense badminton- klub zal zaterdag een «Re- Onder het motto «Samen Sportief Sporten» organi seert Kensei Karate VZW, samen met talrijke andere Stekense verenigingen, op zaterdag 29 en zondag 30 augustus 1987 een sportweekeinde ten voordele van de gehandikaptenverenigingen van en te Stekene. Tijdens dit weekeinde zullen tal van aktiviteiten worden georganiseerd waaraan ieder een aktief kan deelnemen en/of meewerken. In de loop van zondagnamiddag wordt onder meer een touwtrekkerswedstrijd georganiseerd aan de gemeentelijke sporthal én aan 'n dergelijke wed strijd kan werkelijk elke vereniging deelnemen. De wedstrijd staat dan ook open voor èlle verenigin gen, groepen, klubs, buurtgemeenschappen, komi- tees, partijen, kringen enz... Er mogen zelfs ver schillende ploegen bestaande uit telkens 6 (verschil lende) «trekkers» per klub, vereniging enz. deelne men. Als kleine kompensatie voor het plezier van het deelnemen wordt 200 fr. inschrijvingsgeld ge vraagd per ploeg. Dit inschrijvingsgeld gaat uiter aard integraal naar de gehandikapten van Stekene, waarvoor «Sameh Sportief Sporten» wordt inge richt. De organisatoren doen nu een dringende oproep tot Alle verenigingen, klubs, komitee enz. om massaal deel te nemen aan deze touwtrekkerswedstrijd. Het kan tegelijk een sportief én ludiek spektakel wor den: de bakkers tegen de beenhouwers, het sche penkollege tegen dc oppositie, de vissersklub tegen de biljartklub. FC Stekene tegen V.V. Straatje, de notarissen tegen Leefmilieu... Wie wil inschrijven kan dit bij Kensei Karate VZW, Hellestraat 35 A te 9090 Stekene, tel. 03/779.54.27. Bij inschrijving zullen reglement én de te winnen prijzen worden meegedeeld. M.G. kreantentornooi Badmin ton» organiseren: vanaf 9 uur (tot 22 uur of later) staat de sporthal ter hunner beschikking. Let wel op: het gaat hier om een tor nooi voor klubs! Het is niet zó dat iedereen die graag op een pluimpje slaat kan deelnemen... Vanaf 14 u. wordt wellicht ook een bolbaan opgesteld. Hier kan iedereen deelne men! Ook de minder-vali den eventueel, 's Avonds zal waarschijnlijk een dartswedstrijd worden georganiseerd in het «ach terste» deel van de sport halcafetaria. Buiten wordt op het B-ter rein van FC Stekene Spor tief een veteranen-voet- baltornooi georganiseerd door Klauwaerts Kemzeke. De ploeg van Humo en de veteranenploeg van Moer- beke zegden hun deelname reeds toe. De matchbal voor de eerste wedstrijd zal worden aangebracht door... enkele para's die ter plaatse zullen worden gedropt om 14 uur. Rond 15 uur gaat diezelfde zater dag in deelgemeente Helle straat een stratenloop van start. Zondag Zondag gaan in de sporthal de «Olympics» door: aller lei spelen voor minder-vali den, wellicht in kombinatie met oude volksspelen. In de inkomhal van de sporthal zal de modelbouw- klub Stekene een info- stand opstellen en waar schijnlijk zullen ook de pa ra's voor 'n dergelijke staqd zorgen, terwijl de Stekense Aerobicklub tweemaal (14 en 18 u.) een demonstratie zal geven. Mét mogelijkheid tot deel name van de gehandi kapten. In diezelfde sporthal zal de Bond Moyson rond 17 u. voor een demonstratie rol- stoeldansen zorgen en om 20 u. is er een wedstrijd rolstoelbasket. Dit voor het «binnengebeuren» op zondag. Buiten wordt de zondag in- mmi it»® Mans Handbal. Squadra Femina Lebbeke speelt volgend jaar dan toch in tweede nadat de klub de promotie gedurende twee jaar had uitgesteld (arch) gezet om 10 uur met een wedstrijd tussen kampioen en bekerwinnaar uit het liefhebbersvoetbal FC At lantic en een selektie uit het Tornooi van Stekene. Als start (14 u.) van de fietstocht ingericht door de wielertoeristenklubs van Stekene, zal er ook zondag een para-dropping door gaan. Vanaf 15 u. zullen side-cars de minder-validen meevoeren voor een toch tje door Stekene, terwijl zal getracht worden om een petanque-baan te installe ren tegen die tijd. Waarschijnlijk zal er ook een touwtrekkerswedstrijd worden ingericht tussen verschillende verenigingen, standen en/of partijen. An dere mogelijkheden: het opstijgen van een warme luchtballon, een schieting op de liggende wip. En verder... Inderdaad, het houdt niet op bij deze twee dagen. De tweedaagse wordt reeds vrijdagavond ingezet met een wandeltocht georgani seerd door WSV De Smok kelaars: start om 19 uur. Wellicht zorgt Reintje Vos daarbij voor enige anima tie. Andere verenigingen stellen een aktiviteit in het teken van dit Sportweek einde. Zo zal Gaaibolklub «De Hebbers» in het lokaal te Bosdorp een gaaibolling organiseren op zaterdag 22 augustus met begin om 20 uur. De opbrengst hiervan gaat integraal naar de ge handikaptenverenigingen. Op zondag 16 augustus or ganiseert de hoge wipschut- tersmaatschappij «Sint-Se- bastiaan - De Eendracht» een schieting op 3 wippen t.v.v. «Samcr. Sportief Sporten». Zelfs het pijlen- rapersgeld gaat naar het initiatief. Om een min of meer «defti ge» opbrengst te verzeke ren zullen verder onder meer zelfklevers worden verkocht, tombola's wor den georganiseerd, spon sors worden aangetrokken. Het geheel wordt wellicht afgesloten met een kleine plechtigheid, tijdens dewel ke alle medewerkers zullen worden bedankt, maar... die géén kosten met zich mag brengen. M.G. ven van het behoud maar dit moet en zal dan ook lukken. Wij starten met een tweede ploeg en het is niet de bedoeling om vol gend seizoen met de twee ploegen in de laagste reeks te spelen. Met die tweede ploeg doen wij vooral aan jeugdwerking om de toe komst van Squadra te ver zekeren». Voorzitter W. Van Hove is het volledig eens met de stelling van zijn trainer. Naast de eerste ploeg die dus in tweede afdeling speelt wordt er gestart met een ploeg in provinciale. Ook de jeugd wordt niet vergeten en hierover zal het duo K. Moonen-Wim Van Hove zich ontfermen. Voor de allerjongsten werd er ook een oplossing ge vonden om het gebrek aan speelgelegenheid op te van gen. Samen met een aantal ploegen uit het Antwerpse zal regelmatig gespeeld worden in tornooivorm. Meteen stelt zich echter een nieuw probleem voor het Squadra-bestuur nl. het noodzakelijke budget van de ploeg zal nu heel wat hoger komen te liggen dan in het verleden zodat naar nieuwe financiële impulsen zal moeten gezocht wor den. Maar de inzet ekken- de van de Squadra-familie zijn wij ervan overtuigd dat ook hiervoor een oplossing gevonden wordt. EVA Heren J. Van Onsem van Avanti Buggenhout naar Olse Merksem G. Maesen van Merchtem naar Avanti Buggenhout D. Mundabi van Schaarbeek naar Avanti Buggenhout C. Megos van Schaarbeek naar Avanti Buggenhout R. Rathmes van T.S.V. Eupen naar Avanti Buggenhout F. Vereecken van Robuco Buggenhout naar Avanti Bug genhout R. Haddad van Bech naar Avanti Buggenhout C. Brixhe van Evere naar E.V. Aalst D. Bayens van Avanti Buggenhout naar E.V. Aalst A. Verlinden van Duffel naar Ajax Lebbeke K. Verhofstadt van Avanti Buggenhout naar H.C Lokeren F. Ingels van Gent naar H.C. Lokeren F. Van Hecke van Robuco Buggenhout naar H.B.C Dendermonde J. Wesemael van Ajax Lebbeke naar H.B.C Dender monde i Avanti Buggenhout naar H.B.C. Dender n Avanti Buggenhout naar H.B.C. Dender P. Hertsens monde I. De Meyst monde I. De Meyst van Avanti Buggenhout naar Robuco Bug genhout D. Mannaert van H.B.C. Dendermonde naar Robuco Buggenhout L. Krogstrup van H.B.C. Dendermonde naar Robuco Buggenhout J. Caudron van H.C. Lokeren naar Robuco Buggenhout F. De Troch van E.V. Aalst raar Robuco Buggenhout J. Vermeir van Robuco Buggenhout naar Merchtem Dames M. De Backer van E.V. Aalst naar Norpi-Avanti Lebbeke M. Terroir van F. Evere naar Nopri-Avanti Lebbeke D. Weckx van Nopri-Avanti Lebbeke naar Merksem L. Callens van Nopri Avanti Lebbeke naar Merksem C. Peckstad van M. Gent naar E.V. Aalst I. Bleyaert van M. Gent naar E.V. Aalst EVA VOLLEYBAL Resultaten van uitgestelde wedstrijden Reeks III Denderbelle A-Schellebelle B Keur B-Baasrode D Baasrode D-Kalken B Kalken A-Ma3semen Reeks U Overmere B-Hamme Zogge Scheldevrienden-Boonwijk Oudegem-Hamme Zogge Hamme Center-Overmere B Reeks I Opwijk-Denderbelle B Zele Kouter-Molen Grembergen Moerzeke-Keur A TERUGRONDE Wedstrijden van 14 juni 1987 Reeks I Pletsers-Denderbelle B Zele Kouter-St. Gillis Zele Center-Keur A Opwijk-Molen Grembergen Moerzeke-Baasrode C Reeks II Hamme Center-Nijverseel Dendermonde B-Wetteren Smash Boonwijk-Hamme Zogge Overmere C-Oudegem Scheldevrienden-Overmere B Reeks III Denderbelle A-Kalken A Kalken B-Schellebelle B Laarne-Keur B Wedstrijden van 21 juni 1987 Reeks I St. Gillis-Pletsers Zele Kouter-Keur A Zele Center-Denderbelle A Moerzeke-Opwijk Reeks II Dendermonde B-Hamme Center Wetteren Smash-Boonwijk Oudegem-Scheldevricnden Nijverseel-Hamme Zogge Overmere B-Overmere C Reeks UI Denderbelle A-Massemen Kalken B-Kalken A Baasrode D-Laarnc Wedstrijden van 28 juni 1987 Reeks I Opwijk-Pletsers Molen Grembergen-Keur A Denderbelc B-Moerzekc Reeks II Hamme Center-Overmere C Hamme Zogge-Dendermonde B Scheldevrienden-Wetteren Smash 3-0 Nijverseel-Overmere B 3-1 Reeks IU Schellebelle B-Denderbelle A 0-3 Keur B-Massemen 3-0 Kalken A-Baasrode B 3-1 Laarne-Kalken B WWedstrijden van 5 juli 1987 Reeks I Pletsers-Baasrode C 3-1 St. Gillis-Keur A Zele Kouter-Moerzeke Reeks II Overmere C-Hamme Zogge Hamme Center-Scheldevrienden Boonwijk-Dendermonde B Wetteren Smash-Overmere B Reeks III Kalken C-Massemen Keur-Kalken A Baasrode D-Denderbelle A Schellebelle B-Laame Wedstrijden van 12 juli 1987 Reeks I Zele Kouter-Zele Center 3 KLASSEMENT Reeks I: op 12 juli 1987 1Pletsers Baasrode 2"3 2. Zele Center 3 Denderbelle 0-3 4. Zele Kouter 2-3 5. Opwijk 0-3 6. Keur A 7. Baasrode C 8. St. Gillis 9 Moerzeke 3"! 10. Molen Grembergen 1-3 Reeks II 3-1 1. Dendermonde B 2. Nijverseel 0 4 35 24 35 9 3 32 15 32 9 3 29 11 29 5 8 26 33 26 7 5 25 27 25 6 7 25 29 25 6 5 24 20 24 4 7 20 25 20 4 9 20 31 20 1 10 11 32 11 3-0 0-3 3. Overmere B 4. Overmere C 5. Hamme Ceter 6. Scheldevrienden 12 10 12 10 3 2 7. Oudegem 8. Hamme Zogge 9. Boonwijk 0-3 1-3 Reeks III 1. Kalken A 2. Keur B 2-3 3. Kalken B 0-3 4 Denderbelle B 3-0 5. Massemen 6. Schellebelle B 3-2 7. Baasrode D 2-3 8. Laarne 11 10 9 8 Handbal. Lieve Callens gaat naar Merksem (arch) Handbal. Pat Hertsens, nu speler-trainer bij HBC Den dermonde (arch) Handbal. Danny Bayens, na één seizoen Avanti, terug naar E.V. Aalst (arch) 2 32 9 32 2 31 18 31 5 31 24 31 6 30 26 30 6 28. 26 28 7 26 25 26 2 25 15 25 3 10 24 31 24 3 9 12 27 12 10. Wetteren Smash 13 0 13 FORFAIT 1 31 5 31 8 1 25 7 25 6 5 21 18 21 5 6 20 19 s0 5 6 17 19 17 4 6 13 23 13 3 6 12 20 12 1 11 6 34 6 Handbal. Leif Krogstrup van HBC Dendermonde naar Robuco Buggenhout (arch)

De Voorpost | 1987 | | pagina 25