MONSCHAU - SINT-NIKLAAS VOOR WIELERTOERISTEN IN STROOMVERSNELLING ML ZATERDAG KAATSFINALE HAMME LEIDERSPLAATS VERSTERKT STANDAARD WETTEREN BOUWT GROOTS TOERNOOI JUNIORES ZIJN KAMPIOEN WTC BLIJF JONG FIETST VAN GARDAMEER NAAR STEKENE KAATSEN De Voorpost - 7.8.1987 - 27 i TENNIS WIELERTOERISME Zaterdag 8 augustus beleeft het kaatsverbond en Hamme een van zijn hoogdagen op het gebied van de kaatssport: de kaatsfinale. Het is geweten dat deze organisatie ieder jaar kan rekenen op een forse belangstelling. Deze keer is het de kaatsploeg 't Geemzicht dat de finale inricht op het terrein in de Geemstraat. De volgende drie ploegen staan er tegenoveb elkaar: 't Geemzicht, Toyota en Wembley. Zonder twijfel de drie sterkste formaties die in het Hamse kaatsverbond spelen. De organiserende klub 't Geemzicht m#est in de eerste ronde niet aantreden en in de tweede ronde stond ze tegenover KWB/Vadebo. 't Geemzicht deed het voortreffelijk en haalde de overwinning binnen. Toyota schakelde eerste Euro Truckx uit en zou in de volgende ronde op eigen terrein ook Corner Veteranen van de overwinning houden. Misschien had deze formatie wel de gemakkelijkste opgave. Maar het moeilijkst om de finale te bereiken was voor Wembley. Op een ogenblik dat Paul Video in volle glorie speelde moest het deze formatie in de ogen kijken en ze klopten deze mannen er uit. Daarna ging het tegen De Keersmacker. Het was vooral dank zij hun schitterende eerste helft (1-6) dat ze het haalden met 12-7. I Wat het nu zal worden in deze eindfinale is een moeilijke vraag. Het is wel zo dat 't Geemzicht als eerstgeklasseerde in het klassement de meest voorkeurstemmen zal halen. I Maar Toyota de formatie uit Moerzeke-Kastel mag men 1 zeker zo maar niet afschrijven. En vindt Wembley op- I nieuw zijn cohesie terug zoals in het begin van het seizoen dan is het zeker nog niet uitgeschakeld, i Er wordt gespeeld naar zeven speles. Scheidsrechter is h. Dierickx (Lebbeke). Na de wedstrijden worden de bekers uitgereikt door Francois De Graef, schepen van sport. Programma voor zaterdag 8 augustus Terrein Geemstraat 14.30 uur: Toyota - Wembley Geemzicht - verliezer T wed. Geemzicht - winnaar le wed. KAATSEN IN BAASRODE 6 SEPTEMBER 1987 KAATSEN IN BUGGENHOUT Lagere II De Toekomst Buggenhout- Kerksken: 12-15 Ruststand 3-8 Buggenhout kreeg titelkandi daat Kerksken op bezoek. De thuisploeg, die de kompetitie niet wenste te vervalsen, liet haar talentrijke jeugd buiten de lijnen. De Toekomst kon het eerst drie spelen voor zijn rekening nemen, doch Kerk sken reageerde gevat. Het werd 3-3, waarna Kerksken meteen doorzette tot 3-8. Na de rust speelde Buggen hout heelwat beter. De bezoe kers konden eerst nog tot 3-11 uitlopen maar dan verving de plaatselijke coach De Beul door Dirk Van Damme en Hu- go De Vroe werd op grootmid den gezet. Opeens leek alles veel beter te draaien en de Toekomst kwam in één ruk in de nabijheid van zijn tegen stander: 9-11. Het geluk zat de bezoekers even mee en het werd 9-12. Buggenhout was ondertussen goed op dreef ge komen en kon de stand op 11- 12 brengen. In het volgende spel zou de beslissing vallen. Óp een 40-40 stand leverde Hugo De Vroe zijn bal buiten de lijnen en de bezoekers scoorden 11-13. De kentering van de wedstrijd! Had Buggen hout dit spel gewonnen, dan waren alle winstkansen behou den. Nu moesten ze echter het onderspit delven met 12-15. Na een zeer goede tweede helft hebben de Toekomstspe lers hun huid duur verkocht. Beide teams zorgden voor een hoogstaande wedstrijd. Juniores De Toekomst Buggenhout 13 Wiezekaas 6 De junioresploeg van de St.- Jozefstraat heeft de kompetitie zonder één enkele nederlaag afgesloten. In de laatste kom petitiewedstrijd van dit seizoen kwam Wieze op bezoek. De Wiezekaasboys waren niet op gewassen tegen dit opper machtig Buggenhout. Hoewel de bezoekers nooit de moed hebben laten zakken waren ze niet bij machte de thuisploeg in het zand te doen bijten. De spelers van De Toekomst hadden gehoopt hun kampioe nenschildjes na hun laatste wedstrijd ontvangen. Maar te vergeefs. De spelers die voor deze titel gezorgd hebben zijn: Christof- fe Cardon, Steven Koek, Chris Van der Jeught, Dirk Van Damme, Geert Dc Backer, Danny Marivoet, Chris Ver hasselt. Programma van De Toekomst Lagere II 8/8 15.00 Gijzegem - Buggenhout 9/8 15.00 Buggenhout - Erembodegem OVER 1.200 KM MET EEN HOOGTEVERSCHIL VAN BIJNA 14.000 METER De Stekense wielertoeristenklub «Blijf Jong» komt slechts éénmaal per jaar in het nieuws. Elke week wordt er gefietst: ofwel tegen een deftig tempo in de snelle groep, ofwel tegen een gezapig tempo by de «echte» toeristen. Maar ééns per jaar stappen een tiental Blyf Jong'ers plus enkele begeleiders uit de sleur van hun dagelyks bestaan en trekken er voor een 10-tal dagen tussenuit. Naar Lourdes, naar Barcelo na, naar Corsica,... Natuurlijk met de fiets. Dus géén «luie» vakantie, maar «keihard» fietsen. Vooral deze keer wordt de jaarlijkse meerdaagse trip een bijzonder «zware dobber», want elf wielertoeristen van WTC Blijf Jong fietsen in sep tember vanuit Riva (Italië) via enkele omzwervingen door Italië, Oostenrijk en Zwitser land naar het noordwase Ste- ke^ie. Een 9-daagse fietstocht over zowat 1200 kilometers met liefst 14 cols, waarbij de Blijf Jong'ers een hoogtever schil van zomaar eventjes 13.790 meters moeten over winnen. Liever zij dan ik... Twee nieuwelingen Met 11 akticve fietsers plus 3 volgers ofte begeleiders wordt dus de afstand tussen Riva- aan-het-Gardameer en Steke- ne-aan-de-vaart overbrugd. Maar ze doen heel wat meer dan dat. Het wordt een toeris tische tocht: van het ene mooie plaatsje naar het andere. Van de ene col naar de andere... Zo wordt de eerste etappe een vlakke tocht rond het Garda- meer met vertrek en aankomst in Riva over 145 km. De twee de dag dienen 4 klimmen te worden verteerd en dat klim werk houdt niet meer op... De derde en vierde rit worden loodzware Dolemietenritten met in totaal 7 cols. De vijfde dag fietst mén Oostenrijk bin nen en hier gaat het tot 2.491 m hoogte, 's Anderendaags zit ten de Stekenaars in het Voral- gebergte en tijdens de zevende dag fietsen ze Zwitserland bin nen. De twee laatste dagen gaat het dan in «gestrekte draf» huiswaarts. Tenminste voor die Blijf Jong'ers die dan nog op de fiets zullen zitten... Maar... het zijn 11 «taaie Flan- driens» die deze tocht wagen. Opvallend toch dat ze geen van al nog «erg jong» zijn. Meer zelfs: de minst jonge wie lertoerist is Roger Munghen met z'n 61 jaar... Ongelooflijk toch wel. De volgende is Ga briel Rijckaert en hij is 1 jaar tje jonger. Zeno Van der Stei- chcl is 56 en daarna volgen de «jonge» Blijf Jong'ers: Willy Inghels (51), Libert Samson (46), nieuweling Aimé Van der Linden (43), Andre Syvertsen (42) die de tocht uitstippelde, Luc Baetens (40), Georges Buytaert (40), Roger Hofman (39) is de tweede nieuweling en tenslotte de benjamin van het gezelschap Klaas de Block met z'n 38 jaar. Vergeten we tenslotte de bege leiders niet, want ook zij heb ben een belangrijke taak. Uet zijn Walter Verbraecken, re porter-ter-plaatse Franqois Vaerewijck en Leo Daelman. Wellicht komen wij nog eens terug op deze «ongelooflijke» fietstocht, maar wensen de deelnemers nu reeds vééééél sterkte toe. MG. De aankomst te Monschau is voorzien om ±3 uur. Het vertrek aldaar kan geno men worden na afhalen op de vertrekskontrole van de nodi ge rijdokumenten en kontrole- papieren tussen 4 en 6 uur in de morgen. Hierbij wordt de mogelijkheid geboden aan de deelnemers om naar eigen keuze het rijden in de duister nis tot een minimum te her leiden. Het parcours werd volledig af- gepijld door de baanverant- woordelijke door middel van GELE PIJLEN die elke rijder op een vrij eenvoudige wijze doorheen noorderlij k België zullen loodsen, gaande van het vertrekpunt over Signal de Bo- trange; Warsage; Overrepen, Kortenaken: St.-Kat. Waver naar het eindpunt in de stads- zalen te Sint-Niklaas waar men zich kan verfrissen en een dou che nemen Al wie meer wenst te verne men over deze klassieker van groot formaat of wie zich wenst in te schrijven kan zich wenden tot het sekretariaat van dc WASE WIELERTOE RISTEN. Kalkstraat 5 te 2700 Sint-Niklaas tot uiterlijk 15 au gustus 1987, tel.: 03/776.49.31. Kaatsen. De miniemen van De Toekomst-Buggenhout (vh) Langs de Massemensteenweg bouwt Standaard Wetteren verder aan zijn sportinfra- struktuur. Voorlopig krijgt vooral Koning Voetbal de meeste aandacht maar ook voor de tennisklub liggen de plannen klaar. Men hoopt bij Standaard nog voor 1990 over overdekte terreinen te be schikken. Het derde toernooi van Stan daard Wetteren bewees trou wens ook al dat de klub groeit. Meer dan tweehonderd in schrijvingen en wedstrijdleider Gino Van Acker bewees met zijn tabellen dat ook de kwali teit aanwezig was. Bij Heren I bijvoorbeeld waar Tim Blon- deel en Steve Comelissen ver doordrongen maar de hoogste klassementen toch het eind werk maakten. Pierre God- froid had aan Carlos Rodri- gues een snelle en vooral juist en hardkloppende tegen stander. Dertien inschrijvingen bij He ren 2 met daarbij tien B-spe lers. Weer niveau dus en finale tussen Ben Maes en Davy Seis, Seis die in halve finale de toch goed spelende Jos Hoebeeck had uitgeschakeld. Ben Maes stond technisch veel sterker De spannendste finale speel den Heren 3 waar voetballer Maurits De Schrijver konditio- neel stukken sterker stond dan de tegenstand. De Schrijver klopte dit jaar al drie B-spelers maar hij had tegen de C 30/4 van Geert Werquin toch ook drie set nodig In de beslissen de set kwam Werquin van 5-2 tot 5-6 terug, dan 6-6 en tie break voor De Schrijver. Heren 4 met een volledige wedstrijdtabel en een finale tussen Sven Van Rijckegem en Kristof Reynvoet. Drie sets weer met tennis van niveau. Bij de dames kregen de talrij ke kijkers tweemaal dezelfde finaleuitslag. Bij dames I ten niste Winny Messens gans het toernooi wat beter dan de rest. Ook in finale tegen Dominique Vandergucht en bij dames 2 was er echt Wetterse vreugde bij de huisfinale tussen Nancy Van Acker, zus van Gino, en Inge Van Damme. Misschien was deze finale nog het stevig ste bewijs van de groei van de Wetterse tennisklub. De finaleuitslagen Dames 1: W. Messens, D. Vandergucht 7-5, 6-3, Dames 2: N. Van Acker - I. Van Damme 7-5, 6-3. Heren I: C. Rodriguez - P. Godefroid 6-4, 6-2, Heren 2: Ben Maes - D. Seis 6-1, 6-4, Heren 3: M. De Schrijver - C. Werquin 1-6, 6- 3, 7-5, Heren 4: S. Van Rijcke gem - K. Reynvoet 3-6, 6-2, 6- 4. Dat de organisatie van de Wase wegklassieker voor wielertoeristen zo'n vlucht zou nemen had niemand kun nen verwachten. Inderdaad, deze derde uitgave belooft weer - meer nog dan de vorige jaren - te kunnen bogen op een ruime belangstelling uit alle hoeken van België en ook uit Nederland en Frankrijk worden belangstellende vragen gesteld. De eerste indikaties wijzen nu reeds op een minimum-inschrijving van duizend deelnemers. Werd niet zowaar de klassie ker Parijs-Roubaix door vele wielertoeristen aangegrepen als aanloop en/of training voor de wegrit Monschau - Sint- Niklaas? Inderdaad, meerdere klub hebben als voorbereiding deze sterrit aan hun leden aanbevo len, bovendien zullen ook meerderen ervan deelnemen aan de trofee «Karei Van Wy- nendaele» eveneens in voorbe reiding van deze sterrit. Wie zei ook weer dat er in Kortenaken (Brabant) op 14.8 een zogenaamde dorpskoers doorgaat voor Brabant en Limburg met de bedoeling de toerist uit die omgeving op een vrij ludieke wijze kennis te laten maken met het wielerge- beuren in de provincies en de sterrit Monschau-Sint-Niklaas in het bijzonder? Vernamen we ook niet dat er bij het deelnemersaantal min stens 100 rijders zullen zijn van de W.A.O.D, (wielrenners uit de openbare diensten) die ook het belang hebben ingezien van deze geplande rit voor wie lertoeristen en het 260 kilome ter lange parcours ideaal vin den als mogelijke klassieker voor hun leden. Uit goede bron werd eveneens vernomen dat ook de B.W.B. niet afkerig zou staan jegens het parcours, de zwaarte ervan, de kasseien, enz. welke het geheel, mits enkele kleine aanpassingen, geschikt zouden maken voor een beroepsrennerskoers, al of niet met een klassiekers-allure. Vermelden wij tenslotte ook nog (en het is het waard) dat in de schoot van de Wase wieler toeristen dit jaar voor de zesde keer werd deelgenomen aan Parijs-Roubaix en dat buiten een klein maar spijtig ongeval (kaderbreuk) alle 26 deelne mers de aankomst hebben be reikt dankzij de goede begelei ding van de WWT. Hierbij weze ook vermeld dat Gilbert Verhaegen voor de zesde keer deze rit heeft meegemaakt en uitgereden. Roger Geerinck werd gelauwerd en bedacht met een prachtige herinnering naar aanleiding van zijn vijfde deelname. Ze zijn beiden af komstig uit Sint-Niklaas. De wegklassieker voor wieler toeristen Monschau-Sint-Ni klaas wordt verreden op 6 sep tember 1987 met medewerking van de stadsbesturen van Mon schau en St.-Niklaas, alsook van de hh. De Vidts. Baetens en Willox, respektievelijk bur gemeester, schepen en ge meenteraadslid/volksvertegen woordiger. die het peterschap over deze organisatie waarne men. Benevens deze genoem den zijn er nog tal van nering doeners die hun medewerking verlenen. Deze wielerklassieker wordt elk jaar gereden op de eerste zondag van september met vertrek vanop de Parkplaats in Monschau tussen 4 en 6 uur in de morgen. Het parcours dat volledig is afgepijld door weg- kommissaris Jozef Bacrt ga randeert voor elke deelnemer een duidelijk herkenbare rou te, waarbij echter zeker niet mag vergeten worden dat ook de veiligheid van het grootste belang is en dat elke deelne mer hiervoor persoonlijk dient in te staan. Dit kan door zich strikt te houden aan de reglementerin gen opgelegd door de wegko- de, m.a.w. verlichting en re- flektoren tijdens de nachtelij ke (duistere) uren, eerbiedi ging van voorrangstekens, lich ten, enz. Wie kan er deelnemen? Alle wielertoeristen tussen 7 en 77 jaar die zich in staat achten om het 260 km lange parcours met enkele zeer nijdi ge hellingen en afdalingen, haarspeldbochten, de berg van Eben-Emael (II tot 13%) en tot slot een 5-tal km Vlaamse kassien te verwerken. De inschrijvingen kunnen ge beuren op het sekretariaat van de Wase Wielertoeristen, Kalkstraat 5 te 2700 Sint-Ni klaas of telefonisch 03/ 776.49.31. dit tot uiterlijk 15 augustus 1987. Dc deelnameprijs bedraagt 150 fr. per persoon, waarin begrepen een kleine versnape ring op ieder van de vier kon- troleposten. (Vergeet niet dat er ook een geheime kontrolepost is inge bouwd). Iedereen die deze sterrit beëindigt heeft recht op een exklusief brevet dat wordt uit gereikt op het eindpunt in de stadszalen te Sint-Niklaas. Diegenen die bij aankomst in het bezit wensen te worden gesteld van een herinnerings medaille dienen dit bij inschrij ving te melden en betalen hier voor de zeer lage prijs van 250 fr. Wie zelf niet over een geschikt vervoermiddel beschikt kan uiteraard ter plaatse worden gebracht met hiervoor speciaal ingerichte autobussen, die de renners zullen begeleiden en opwachten op elke kontrole post. Dit alles kan dan ook tegen de prijs van 700 fr. Uiteraard kunnen ook volgwa- gens mee op het trajekt. Deze moeten vermeld worden op de inschrijvingsbrieven zodat ook zij in het bezit kunnen gesteld worden van de nodige herken- ningstekéns. Herinneren wij er tevens aan dat ook de volgers de verkeers reglementen moeten naleven Zij kunnen echter van bijzon der belang zijn bij ondersteu ning op het zeer donkere be- gintrajekt in de buurt van El- senborn en de Hoge Venen, waar blijkbaar de verlichting nog niet is uitgevonden. De autocars zullen vertrekken aan de ingang van de stadsza len Leopold Il-laan te St.-Ni klaas om 23.30 u. STIPT. Inladen van fietsen en mate riaal vanaf 22u30. Er is een zeer ruime parking voorhanden aan deze stads zalen. Kalender VA Baasrode Bevordering VA Baasrode - Puurs: 15-4 Ruststand 8-2 Leider Baasrode diende partij te geven aan rode lantaarn Puurs. Een driepuntenzege was een «must» wou men de dreiging van achtervolger Wie- ze Sportief afwimpelen. Ach terman Goossens zorgde er voor dat VA aan een 3-1 voor sprong geraakte. Wanneer Jo- han Verheyden rake klappen begon uit te delen, bijgestaan door koordspelers Cassiman en Claes, kon de thuisploeg vrij gemakkelijk een 8-2 stand bewerken. Na de pauze ruimde Wim Claes de baan voor Alfons Van Kerckhoven. Coach Claes wil hem wat spelritme in de benen doen krijgen voor de belangrij ke ontmoeting met dorpsge noot Adec. Dirk Goossens bleef tijdens de tweede helft uitstekend keren, zodat Baas rode via 10-2 en 12-4 met 15-4 kon afsluiten. Puurs was zwak voor een ernstige bedreiging. Baasrode heeft een goede zaak verricht dit weekeinde. Door het verlies van Wieze tegen Steven Moorsel en het verlies van Adec op Denderbelle heeft het zijn leidersplaats nog kunnen versterken. Juniores Merchtem 4 VA Baasrode 13 Merchtem was duidelijk niet opgewassen tegen een goed spelend VA. De bezoekers kwamen vrij vlot aan een 1-5 voorsprong en dit was te dan ken aan het goede spel van Geert Quisquater. De thuis ploeg probeerde nog wel de bakens te verzetten en zo ge raakte ze aan enkele tegenspe ler 1-5 en 2-7. Na de rust gingen de bezoekers naar een 4-13 zege. Deze driepunten ze ge werd binnengereen zonder al te veel moeilijkheden. Pupillen Tornooi in Kastel VA Baasrode 7 Bierghes 5 De Baasroodse pupillen dien den tijdens dit tornooi de klus te klaren zonder hun sterspeler Timmy Joos. Hij trad aan met de miniemen op hetzelfde tor nooi. De Oostvlamingen kon den meteen uitlopen en onder impuls van Geert De Kimpe werd er een 4-0 voorsprong uitgebouwd. Bierghes sloeg keihard terug en bij 5-5 kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Met goede opslagen van de Meersman en Cassiman en het keren van De Kimpe werd de wedstrijd naar Baasroodse handen gezet. VA haalde het met 7-5 cijfers, voldoende om zich te plaatsen voor de halve finale. Halve finale VA Baasrode 4 Courcelles 7 De Waaltjes hadden reeds in de schiftingsreeks bewezen dat het geen katjes waren om zon der handschoenen aan te pak ken. Een jong en zeer moedig Baasroods vijftal probeerde er het beste van te maken. De afwezigheid van Joos liet zich nu gevoelen. Dankzij de in spanningen van Geert De Kimpe kon Baasrode aanklam pen tot 3-5. Daarna diende het de macht van de sterkste te ondergaan en men kon een 4-7 nederlaag niet langer ont lopen. Als troostprijs kreeg de pupil- lenploeg van VA Baasrode de trofee van de fair-play toege kend. Bevordering 9/8 15.00 Adec Baasrode - VA Baasrode i Kadetten 7/8 10.30 VA Baasrode - De Toekomst Buggenhout Pupillen 9/8 10.00 Denderbelle - VA Baasrode Kaatsen. De pupillen-B van Hamme Sint-Anna (vh) Kaatsen. De pupillen-A van Baasrode VA (vh) Kaatsen. De pupillen-B van Kastel Rap en Vlug (vh)

De Voorpost | 1987 | | pagina 27