WENDY R0ELANDT DOET HET PRIMA! KAMPIOENSTITEL «BEIDE VLAANDEREN» VOOR RONNY HEYRMAN EN LUC VAN CLAPDORP A WASE ZWEMKRING: NEGEN MEDAILLES OPB.K. L( TURNKRING KRACHT EN GEDULD METEEN PRONDELMARKT... HAMS ZWEMFEEST WAS GESLAAGD BOOGSCHIETEN 28 - 7.8.1987 - De Voorpost MOTORCROSS B.L.B. Avondcross in Aartrijke Vorige vnjdag werd te Aartrij ke de traditionele avondcross gereden met de open kam pioenschappen der beide Vlaanderen, waar iedereen mocht aan deelnemen, even eens de Nederlandse piloten. Men moest dus de eindzege behalen om kampioen te wor den. Ronny Heyrman en Luc Van Clapdorp lukten hierin door in hun categorie elk een reeks en een tweede plaats te rijden. Verder waren ci podiumplaats voor het zijspanduo Omer Van Vlierberghe-Huybrechtsen Eric Baeyens, Alain Maris en Lieven De Vylder. Juniors 125cc De kleine Jurgen Delijs mikte met zijn kopstart meteen naar de hoogste plaats met even eens een sterke start voor Ron ny Heyrman, Serge Degezelle en Deleersnijder. Ingmar Smet volgde als zevende, Saman als negende, Pascal Stremersch op een twaalfde plaats cn Van Vlierberghe als vijftiende. Vooraan ging de strijd hard met Delijs voor Heyrman maar ook Angelo Saman kwam aardig opzetten naar een vijfde plaats. Smet had enkele fouten terwijl Stre mersch ook een plaats moest verliezen. De laatste ronde nam Heyrman toch de leiding over van Delijs voor Degezelle met Saman als vijfde, Smet achtste. Van Vlierberghe op een elfde plaats, Stremersch zs dertiende, Ivan Robijn acht tiende, Sammy Heye 232e en Danny Volckerick op een 24e plaats. De tweede reeks een weerwraak van Serge Degezel le die meteen voorsprong nam op Ronny Heyrman en Saman die strijd leverden om de twee de plaats. Van Vlierberghe volgde als zesde en Smet op een zevende plaats. Robijn was zestiende en Stremersch pas op een negentiende plaats. Van Vlierberghe maakte een slippertje maar Smet kwam sterk opzetten in strijd tegen Heyrman en Saman die de tweede plaats wisselend inna men Uiteindelijk won Dege zelle onbedreigd met Heyrman nog als tweede voor Smet en Saman. Van Vlierberghe werd zesde, Stremersch terug der tiende en Robijn veertiende. Eindzege en prov. kampioen naar Ronny Heyrman voor Degezelle, Delijs, Saman en Smet. Van Vlierberghe als achtste, Stremersch dertiende. Robijn zeventiende, Sammy Heye 23e en Danny Volcke rick op een 24e plaats. Juniors 250/500cc Bij de 250 en 500cc-ers werden de plaatsen zoals gewoonlijk verdeeld tussen Jan Jansen. Collaert en Dauwens maar toch konden we een sterke wedstrijd noteren van Geert Bruggeman, het nummer 24 bij de 250cc-ers. De eerste reeks pas als twaalfde uit de start gekomen, remonteerde hij in de eerste ronde onmid dellijk naar een zesde plaats, reed verder geruime tijd nog als vijfde en haade bij de finish dan toch een zesde rang, dit als vierde 250cc-er. De laatste weken gaat het hem trouwens heel goed want te Beveren-Waas schreef hij zelfs de eindzege op zijn naam. Ru dy Wuytack werd in deze reeks 24e of vijftiende 250cc-er. In de tweede reeks was Brugge man terug rond een twaalfde plaats uit de start maar kreeg nu in de aanvangsronden min der kansen on onmiddellijk te remonteren maar toch lukte hij om achtste te worden bij de eindvlag. Zesde 250cc-er maar in de eindklassering werd hij toch vierde. Wuytack haalde in de tweede serie een 26e plaats of achttiende van zijn cate gorie met een zeventiende rang in de eindstand. Seniors 125cc Luc Van Clapdorp maakte ho ge kansen om de provinciale titel te behalen waarbij ver wacht werd dat hij zeker sterke tegenstand zou krijgen van lei der in het kampioenschap De Ketelaere of de winnaar van beide reeksen te Brakel, Luc Bruggeman. Tegendeel eigen lijk want beide piloten werden niet het minst een bedreiging voor Van Clapdorp. Wel kwam het gevaar uit een ande re hoek met nieuwkomer Nico Heysten die eveneens heel wat talent blijkt te bezitten. Adri Cortvriendt was gangma ker van de eerste reeks voor Van Clapdorp en Heysten waarbij laatstgenoemden spoe dig een voorsprong namen. Na half wedstrijd ging Heysten er alleen vandoor maar werd in de laatste halve ronde door mechanische moeilijkheden uitgeschakeld. Luc Van Clap dorp kon hiervan dankbaar ge nieten en won met ruime voor sprong op Rogiers, Brugge man. De Vadder en De Kete laere. De tweede reeks onmid dellijk Van Clapdorp aan de leiding voor Heysten, Brugge- marj en De Vadder. Brugge man wist ook voor enkele ron den de leiding te nemen maar terug voorbij half wedstrijd kwam Nico Heysten opzetten en zorgde voor deze reekszege Van Clapdorp kon voorsprong nemen voor zijn tweede plaats en was hiermee zekert van de eindzege, die hij behaalde voor Bruggeman en Rogiers. Nationalen 250/500 cc Herman Lenaerts nam de eer ste reeks nationalen meteen een beste start voor Van Hoof en Holvoet, maar Holvoet nam snel het commando over en liet zich de eerste plaats niet meer afnemen. Niettegen staande Herman Lenaerts uit eindelijk afzakte naar de acht ste plaats als vierde 500cc-er reed hij toch nog een behoor lijke wedstrijd. Alain Maris, rond een achtste plaats gestart, werd nog vierde of tweede 500cc-er. Eric Baeyens nam een zevende plaats in, als der de 500cc piloot. Peter Heme- laer was niet zo best uit de start gekomen maar nam bij de fi nish dan toch een twaalfde plaats in, dit als zevende 250cc- er. De tweede reeks wist Ste ven Magnus snelst weg te ko men voor Maris, Holvoet en Keyenberg. Herman Lenaerts was pas rond een vijftiende plaats weg terwijl Peter Heme- laer van een laatste plaats moest achtervolgen. Vooraan gaven Magnus met Holvoet meerdere ronden strijd om de zege maaf uiteindelijk had Holvoet toch de bovenhand en won met voorsprong voor Keyenberg, Magnus en Alain Maris. Hemelaer werd uitein delijk nog negende of zesde 250cc-er en Lenaerts finishte op een twaalfde plaats als vijf de 500cc-er. Eindzege bij de 250ccpers uiteraard naar Hol voet voor Magnus en De Rijk met Hemelaer op een zesde plaats terwijl bij de 500cc-ers Keyenberg won voor Maris, Baeyens en Lenaerts op een vierde plaats. Zijspannen Niettegenstaande Eddy Ra mon met zijn arm in het gips zit wist hij met zijn bakkenist Danny Gocthals de eerste reeks op zijn naam te schrij ven. Meteen aan de leiding vertrokken voor Aernoudt, Versluys en Cosijns wisten ze de ganse tijd de leidersplaats te behouden. Omer van Vlier berghe was als vijfde gestart, André Van den Bossche als twaalfde, Werner Lauwers op een dertiende plaats en Rom- baut-Van Osselaer als veer tiende. Omer Van Vlierberghe ging het uitstekend waarbij hij eerst Cosijns remonteerde en later ook Versluys achter zich plaatste. Werner Lauwers kwam ook opmerkelijk dich ter, tot op een zevede plaats bij de eindmeet. Van den Bos sche werd elfde, Rombaut- Van Osselaer dertiende. De tweede reeks Aernoudt aan de leiding voor Versluys, Cosijns en De Smet, Van Vlierberghe op een zevende plaats, Lau wers achtste. Van den Bossche negende en Rombaut op een elfde plaats. Ramon kwam te rug opzetten maar toch kon Aernoudt stand houden op de eerste plaats. Van Vlierberghe kwam naar een vierde plaats, Lauwers vijfde, Rombaut werd nu negende en Van den Bossche tiende. Eindzege toch naar Ramon voor Aernoudt en Omer Van Vlierberghe, Lauwers was zes de Van den Bossche tiende en Rombaut op een elfde plaats. Inters 250cc en 500cc De talrijk opgekomen toe- schouwerste Aartrijke waren er getuige van drie prachtige interreeksen, temeer doordat de 250 en 500cc categorieën werden samengevoegd. De eerste reeks werd meteen aangevoerd door Koen Van de Veire voor Joos, Van Boom, Van der Made en de lokale man Mare de Splender. Lieven De Vylder moest van een der tiende plaats komen, Franky Van Clapdorp van een acht tiende plaats en Patrick Boes man vanuit een negentiende rang. In de eerste ronde nam Joos het commando over en hield er een sterk tempo aan. Hij kon met Van der Made voorsprong nemen op De Splender die de strijd om de derde plaats aanging met Van Poel voorde, gevolgd door Van de Veire-Dhaemere-Sep en Van Boom. De Vylder was naar een tiende plaats geko men. Van der Made kon toch even aan de leiding komen maar toch nam Joos onmiddel lijk terug over. Bij de laatste ronden kwam er nog een her groepering met Van Poelvoor de en De Splenter maar toch was het Danny Joos die de eerste reeks won voor Van Poelvoorde, Van der Made en De Splender. De Vylder werd negende, Van Clapdorp vijf tiende en Boesman op een ne gentiende plaats. Mare De Splenter schoot in de tweede reeks als een pijl uit de start voor Dhaemers-Van Poelvoorde - Matthijs en Van der Made maar in deze eerste ronde kwam Van der Made ten val waarbij ook Van Poelvoor de en Dhaemers betrokken werden. De Vylder was na de start pas dertiende. Boesman vijftiende en Van Clapdorp een zestiende plaats. Na enke le ronden kon De Splenter zijn leidersplaats verstevigen met een verrassende Matthijs als tweede voor Van de Geuchte, Joos, Sep en een inmiddels zesde geworden De Vylder. Joos wist nog over Van de Geuchte en Sep te komen maar De Splender bleef onbe dreigd voor de reekszege. Sep werd derde voor Van de Veire, Van der Made en Van Poel voorde. De Vylder werd na een val nog negende, Van Clapdorp vijftiende en Patrick Boesman op een achttiende plaats. Danny Joos had dus debeste kansen op de eindzege na twee reeksen. Van der Ma de kwam het snelst weg voor Van Poelvoorde, Joos, De Vylder en Sep. Van der Made kwam in de verkenningsronde ten val en was meteen uitge teld voor de overwinning. Ook Joos had nog een happering maar kon toch nog een zeven de plaats innemen. Van Poel voorde nam stevig de leiding in handen voor Sep en De Vylder met Van Clapdorp op een der tiende plaats en Boesman als vijftiende. Van Poelvoorde en Sep bleven onbedreigd voor de eerste plaatsen maar Van Boom werd eerste 500cc-er op een derde plaats, Lieven De Vylder als vierde, Van Clapdorp elfde en Boesman op een zestiende plaats. Voor de eindklassering werden beide cateogrieën apart ge rangschikt met bij de 250cc-ers een eindzege voor Van Poel voorde voor Sep en De Vylder met Van Clapdorp op een ze vende plaats, terwijl bij de 500cc-ers Joos het toch haalde voor De Splender en Van de Veire, Patrick Boesman was achtste. Nu zondag 9 augustusword de vierde motocross te Destel- donk ingericht door «De Da- nielsvrienden». Een weideom- loop maar wel overzichtelijk en prachtige springheuvels. Er worden kampioenschapsproe- ven gereden voor seniors 125cc, nationalen 250cc en 500cc, en inters 250cc. Tevens is er ook een motorwij ding en komen er ook twee reeksen voor niet-aangesloten piloten op het programma. Het terrein is gemakkelijk te bereiken langs de Kennedy- laan Gent-Zelzate of via Zaffe- Boogschieten. De Sint-Jorisgilde uit Nieuwkerken vierde haar zestigjarig bestaan (Iv) Boogschieten. De Sint-Niklase burgemeester De Vidts schonk een kunstschotel aan de voorzitter van de jubilerende Sint-J orisgilde uit Nieuwkerken-Waas (Iv) lare dorp richting Desteldonk. Geen training op parking op zaterdag. Voor de Wase zwemclub waren de Belgische kampioen schappen, ondanks de kritiek over Mol als plaats van gebeuren, een echte meevaller. Het was lang geleden dat Mol nog als kampioenschap splaats werd aangeduid, daarom de vrees bij trainers, zwemers(sters) en begeleiders dat de Nationale kampioen schappen letterlijk in het water zouden gevallen zijn. ZWEMMEN An Boon De grootste slokop Zover is het echter allemaal niet gekomen, integendeel als we de prestatielijst van de Wa se zwemkring even overlopen kunnen we moeilijk van een slecht kampioenschap praten. Uitschieter was natuurlijk het talentkind Ann Boon die niet minder dan zes plakken mee naar het Waasland moest mee slepen. Sabine Van Dosselaer met twee bronzen (50 en 100 m rug) en Katthy De Witte op de 50 m schoolslag waren de an dere Wase gegadigden Dat trainers Robert Dullaert en Mare De Ron in hun nopjes waren hoeft geen betoog. SEOEL WACHT Voor de zestienjarige Ann Boon kon dit kampioenschap niet stuk. Als je zes maal op het podium mag klimmen waarvan drie maal op het hoogste schavotje begrijp je dat juffer Boon terecht ambi- tie's mag koesteren. Drie over winningen, 50 en 100 m dolfijn en 200 m wissel, een tweede 4 x 100 m wissel, en twee derde plaatsen 100 m vrij en 200 m dolfijn zijn inderdaad uitslagen die voorgelegd kunnen worden met enige fierheid. Rusten is er voor Ann alsnog niet bij, op 15 augustus staan de E.K. op het programma in Straatsburg. 100 m Dolfijn, 400 m wissel en de 4 x 100 m aflossing staan voor mij op het menu. Goed presteren is hier de boodschap want met vol gend jaar de Olympische Spe len in Seoel voor de deur waar voor ik toch gepreselekteerd ben mag ik natuurlijk niet ont goochelen, aldus Ann Boon. We houden de zwemster niet langer op want de training wacht. Gedwee legt Ann haar «baantjes» af en werkt zo ver der aan een knappe carrière. Wat kan zwemmen toch Dol- Fijn zijn. M.S. De Vakantietijd is een drukke trainingsperiode voor de zwemwereld. Niet alleen de Belgische kampioenschappen staan op het zomerprogramma maar ook de Belgische jeugdkampioenschappen worden betwist EN DIT IS IN DE jeugdkategorie de enige wedstrijd waar al de beste zwemmers en zwemsters mekaar ontmoeten. Geen verlof dus in de zwemklubs en zeker niet voor diegenen die de kompetitie op het hoogste niveau aandurven... nieuwe jaar moet de olijke Sven in alle zwemwijzen drie tot vijf sekonden sneller kun nen. Het laatste lid van deze jeugdkem is Wendy Roelandt, steeds goedgemutst en lief op de training en een vat vol span ning in elke wedstrijd. Maar wie zou zich niet volledig ge ven in kompetitie met een sup porter als vader «Floeren» Roelandt? Wendy is een duidelijk uitge sproken schoolslagspecialiste, met een mooi drijfvermogen eigen aan die stijl en met daar bij nog een krachtige armslag. Allemaal kwaliteiten om uit te groeien tot een prima-zwem ster, maar ook dat is een on derneming van lange duur. Aanmoedigend is alleszins dat de crawltijden verbeteren, wat duid op een verhoogd uithou dingsvermogen en dat is de basis voor elke jonge zwem mer en zwemster. TURNEN Bij D.Z.O de bloeiende zwemklub van de Denderstad, zijn het vooral de allerjongsten die ambitie hebben op dat ni veau maar vermits de meesten van hen nog niet zo veel erva ring hebben wordt het een kennismaking met wedstrijden van een veel hoger gehalte, niet voor kermiskoereurs dus. Als voorbereiding werden en kele wedstrijden uitgekozen om de routine wat te breken en vooral om gewoon te worden aan het 50 meter-bad, wat steeds verschillend aangevoeld wordt dan het kleine 25-meter bad. Tijden zijn in dit stadium van de voorbereiding niet zo be langrijk, maar interessant is gewoon als oefening voor de opwarming, koncentratie, start en keerpunten, kortom de vol ledige sfeer rond een wed strijd. Zo was het leerzaam voor Sa rah Moens en Tim Rijckmans om eens een 50 meter dolfijn in wedstrijd te zwemmen. Voor Sarah was 1.52 over 100 m. rug in een buitenbad ook goed maar best is nog haar 200 m tijd in de schoolslag, waar mee de trainster zeer tevreden is, niettegenstaande het wenk brauwfronsen van mama Moens. Filip De Boeck is op zeer korte tijd uitgegroeid tot een all-round zwemmer. Hij is stevig en daarbij lenig. Boven dien schuwt hij op training de inspanning niet. Hij mist nog wat «body» maar dat komt met de jaren. De vorming van een goed zwemmer duurt tenmin ste vier jaar. Cinjdy Philips is de laatste maanden stevig uitgegroeid. Zij begint de vruchten te pluk ken van een doorgedreven training MET IETS meer per soonlijke inzet. Mist volledige koncentratie en geloof in eigen mogelijkheden, moet zij goede tijden kunnen verwezenlijken op de jeugdkampioen schappen. Ook van Sabrina Van Exter- gem mag dit gezegd worden, hoewel zij nog wat trainings achterstand heeft op haar vrienden en leeftijdsgenote Cindy. Sabrina zal met haar gekende wilskracht en overtui ging wel tot goede resultaten komen Voor Sven Van De Stock is de tijd van goede uit slagen nog niet aangebroken, hoewel zijn techniek veel ver beterd is, vooral in de crawl, maar de pak op het water is er nog niet. Dat zal komen na de uithoudingsperiodc gedurende de herfstmaanden. Tegen het VIJFDE TORNOOI VAN FC SPORTING FC Amapola. Blauw-wit, FC Op vrijdag, zaterdag en zon- Rode Roos, V.G Giwo, FC dag, 7-8 9 augustus organi- Piasken, FC Duifken, FC seert FC Sporting een tornooi Zandput en FC B-boys. op het terrein van «Blauwwit», Op zondag 9 augustus begint Bergenkouter. er ook een veteranenwedstrijd De deelnemende ploegen zijn om 16.00 u. Te Anderlecht waren voor de Doortocht twee Hammenaars aanwezig. Maria Dieleman deed het zeker niet slecht in deze Zesde doortocht in het kanaal Brussel-Charleroi en kon weer iets van haar eigen rekordtijd afpeuteren op de 1000 meter schoolslag. Michel van de Casteele was hier op de 1000 meter vrije slag die als eerste aantikte. Hij kreeg hier in de kadettenreeks weinig tegenstand. Aan het Fort Liefkeshoek te Beveren was Marie Dieleman weer van de partij en verbeter de haar eigen rekord met vier seconden. Michem van de Cas teele was op de 1000 meter vrije slag weerom de eerste. Hier was de tegenstand groter dan in Anderlecht. In het kanaal van Bossuit te Kortrijk had de Guldenspo- rendoortocht plaats. Maria Dieleman verbeterde haar tijd met twee minuten in de dui zend meter schoolslag bij de veteranen. Michel van de Cas teele haalde het hoogste scha votje met één seconde voor sprong. Dezelfde twee zwemmers wa ren te gast in de Acht van Waregem, Michel van de Cas teele won weer bij de kadet- ten. Het was zijn negende overwinning op een rij. In deze discipline staat Michel in het klassement op de eerste plaats en de kans zit er dik in dat hij het dit seizoen tot Belgisch kampioen brengt. Traditioneel organiseerde de Hamse zwemclub in het ge meentelijk openlucht zwem bad hun jaarlijks zwemfeest. Er waren veel deelnemers en ook veel kijkers zodat de ini tiatiefnemers spreken van een geweldig sukses. Van een groot feest. Er waren leden van de zwemclubs Dender- monde, Willebroek, Temse, Zomergem, Oudenaarde, Be- veren, Lebbeke, Kieldrecht en zelfs Seraing had deelnemers gestuurd. De eigen Hamse zwemschool opende deze meeting met hen voorbehouden wedstrijden: 25 km vrije slag: 1. Berckmoes Caroline, 2. Pinoy Kim 25 me ter rugslag: 1. Huysse Katrien. 25 meter schoolslag: 1. Ver- haegen Griet, 2. Philips An- neleen, 50 meter vrije slag: 1. Verhaegen Joris, 2. Van Cau- teren Clara, 3. Heyvaert Borms, 4. Segers Andy, 5. Roels David, 6 Berckmoes Benedicte, 7. Philips Christof, 8. Geerinck Katrien, 9. Poppe Ivan, 10. Roels Tamara. 50 meter schoolslag: 1. De Schrijver Christof, 2. Baert Caroline, 3. Baert Tineke, 4. Ruys Nathalie, 5. Permentier Sabine, 6. Permentier Katrien, 100 meter vrije slag: 1. Gee- rinckx Tom, 2. Malfiiet Dan ny, 3. Geerinckx Gunther, 4. Sofie Geerinck, 5. Heyvaert Sven, 100 meter schoolslag: 1. Verstappen Liesbeth, 2. Meer- schaert Joke, 3. Fiesack Les ley, 4. Jacques Emely, 5 Se gers Kelly. In de officiële wedstrijden behaalden de lo kale zwemmers en zwemsters de volgende uitslagen: Ati van Mele zwem tweemaal en ze was evenveel keer bij de me dailles: op de 100 meter vrije slag in een tijd van 1.29.34 en meteen verbeterde ze haar ei gen rekord met 5 sec. Op de 100 meter rugslag zwem ze een goede tijd met 1.55.57. Caroli ne De Block haalde zilver en duwde haar eigen rekord 3 sec. lager (1.29.15) en op de 100 meter rug tikte ze aan na 2.02.68. Joeri Van Overloop was zowel in crawl als op de rug de beste. Tweekeer haalde ze ook goud binnen. Benjamin Ann De Vos haalde zilver op de 100 m rug. Hier bleef ze 1/8 sec. verwijderd van haar A- tijd. Pascal Van Brussel kon de crawl als op de schoolslag een betere tijd verwezenlijken dan vroeger. Isabelle De Schrijver pakte zilver op de schoolslag en brons op de crwal. Catty de Vos tikte aan op de 100 m crwal met een tijd van 1.16.9. Sandra Waterschoot zette haar beste tijd neer op de 100 meter crawl en dat met 1.24.97. Christof Van Overloop liet een snelle crono afdrukken op de 100 meter crawl (1.5.35). Op de rugslag kwam hij op het podium als nummer één met een tijd van 1.16.91. Christof Geerinckx was de revelatie. Door meer intensief trainen liet ze nu op de 100 meter crawl 1.05.99 afdrukken dat brons opbracht en op de rug deed ze de 100 meter inl.21.59 sec. Chiel van de Casteele kampioen van de doortochten pikte goud mee op de 100 m dolfijn met 1.09.52 en zwom zilver op de 100 m crawl met 1.00.20 Johan Dadamfort zwem de 100 meter vrije slag op minder dan 1 minuut 0.58.91. Bij de reeks school slag werd hij geklasseerd als tweede met 1.16.21. Reeds 75 jaar lang is de turn kring Kracht en Geduld geves tigd in de parochiale gebouwen aan de Klein Hulststraat in Sint-Niklaas en wekelijks wordt daar door de leden ook een groot aantal uren getraind. Een bijna bestendige aanwe zigheid dus en onlangs hebben de verantwoordelijken van Kracht en Geduld, de beslis sing genomen om een gedeelte van deze accommodaties aan te kopen. Hiermee wil de turn kring niet alleen over een ei gen turn- en ontspannings ruimte beschikken, maar ook vooral de uitbouw nastreven nodig voor een moderne sport vereniging. Vanzelfsprekend betekent de verwezenlijking van een dergelijk projekt, een belangrijke financiële inspan ning. Om hieraan een steentje bij te dragen werden er al enkele verdienstelijke initiatie ven genomen. Een daarvan wordt een grootse prondel- markt op zaterdae 15 en zon dag 16 augustus in de 100- jarige feestzaal op 't Klein Hulst welke voor deze gele genheid volledig werd geres taureerd. Het wordt een orga nisatie van de gymnasten van Kracht en Geduld en tussen 10 en 17 u., kan men daar op de voormelde dagen terecht voor spullen uit het nabije of het verre verleden. Worden er te koop aangeboden: allerlei speelgoed, diverse kleding stukken, glas- en gleiswerk, kleinmeubelen, sierstukken, schilderijen en nog zoveel meer. Meteen ook de sfeer van een oude spullenmarkt op 't Klein Huist en een bezoek tij dens deze tweedaagse, wordt alvast aangeraden Ten bate van de turnkring Kracht en Geduld uiteraard... Tentoonstelling «90 jaar Kracht en Geduld»... De turnkring Kracht en Ge duld uit Sint-Niklaas, viert dit jaar het 90-jarig bestaan. Het feestprogramma voorziet o.a. een interessante tentoonstel ling over de groei en bloei van Kracht en Geduld, zijn illuste re turnende, leidinggevende en bestuursleden uit zowel de ont- staanperiode, de hoogbloei van de twintig en dertiger ja ren, alsook de naoorlogse en meer recentere tijd. In dit ver band doet Kracht en Geduld een beroep op alle personen die in het bezit zouden zijn van oude foto's, film- of diamate riaal, oude turn- of showkledij, trofeeën of om het even welk boeiend aandenken uit het be wogen verleden van Kracht en Geduld, om deze zaken ter beschikking te willen stellen van het bestuur van de turn kring welke de tentoonstelling op vrijdag 16 oktober wil ope nen. Het hiervoor geschikte materiaal kan men steeds be zorgen bij de voorzitter Paul De Corte, Regentiestraat 14 in Sint-Niklaas en die ook telefo nisch te bereiken is onder het nummer 03-776.04.14... Roger Van Laere

De Voorpost | 1987 | | pagina 28