IVAN THYSSEN EN RUDY CLAUS TWEE "LATE ROEPINGEN" UIT STEKENE GEEN 'GOUDEN 800' TE LEBBEKE AC HAMME STREED OP ALLE FRONTEN LOPEN VOOR DE GEZONDHEID m *m«t De Voorpost - 7.8.1987 - 29 ATLETIEK NU INAALSTERSE OSBROEKSTADION Hoewel de aannemer, de Waalse firma Haquet, de kommissie samengesteld uit vertegenwoordigers van de gemeente, BLOSO en AC Lebbeke, beloofd had dat de herstellingswerken aan de atletiekpiste op 9 augustus dag waarop de 'Gouden 800'-meeting gepland was achter de rug zouden liggen, zijn de werken niet klaargekomen. Gevolg? Geen 'Gouden 800' te Lebbeke. Oorzaak van de achterstand op de planning zou een samenloop van omstandigheden zijn: in hoofdzaak de weersomstandigheden, maar ook het niet vlot laten aansluiten van de diverse fasen van de herstel ling, zodat de aannemer in tijdnood geraakte en de toplaag en de belijning nog moeten worden aange bracht. De ontgoocheling is vanzelfsprekend groot in de schoot van AC Lebbeke, club die de 'gouden 800' altijd beschouwd heeft als de koninginnemeeting van haar zomeraktiviteiten en zich onder impuls van de Regionale kommissie Oost-Vlaanderen steeds deze nationale sportmanifestatie zag toegekend. Toch zal de 'Gouden 800' op zondag 9 augustus doorgaan. Te 14 u. dan op de atletiekpiste van het Osbroekstadion, Parklaan te Aalst. Komen zeker aan de start: Luc Beirnaert (Houtland), Mare Bo- gaert (RC Gent) en Walter De Smedt (VS). Naast de 'gouden 800' staan ook de 'Gouden Schijf (heren) en de 'Gouden Hoogtesprong' (dames) en de 4 x 200 m. (miniemen) geprogrammeerd. De officiële ingebruikname van de herstelde Leb- beekse atletiekpiste is nu gepland op 9 september a.s. te 18 u. Dit ter gelegenheid van een avondmeeting. (pvr) Het is bijna een maand geleden dat de "Flanders Marathon" van het Nederlandse Graauw naar Beveren werd gelopen. Ingewijden en geïnteresseer den herinneren zich ongetwijfeld nog de winnaar: niet een Nederlandse socialist, niet de vooropgezette favoriet Patrick Merckx of Patrick van Maele maar wél de bijna 30-jarige Stekenaar Ivan Thyssen. De onbekende, onver wachte. De verrassing was dan ook volledig, temeer daar Ivan was aangetrok ken als haas voor de favorieten. Als staving voor de verrassing enkele titels uit dag- en weekbladen die aan duidelijkheid niets te wensen overlieten: "Haas Thyssen wint", "Thyssen de onverwachte", "Ivan Thyssen ontdekt zichzelf' en "Thyssen verrassend win naar". Deze prachtige overwinning in de voortreffelijke tijd van 2u22'56" was trouwens ook voor de winnaar zelf een verrassing van formaat. Weliswaar in de schaduw van de zege van z'n vriend en trainingsmakker leverde ook Rudy Claus een fraaie prestatie met z'n zesde plaats. Eveneens een verrassing van formaat voor deze 37-jarige Stekenaar. We kunnen dus zonder overdrijven van een prachtige prestatie gewagen van deze twee Stekense "late atletiek-roepingen", want géén van de twee beoefende atletiek in z'n tienerjaren. Toen ging hun voorkeur uit naar voetbal. Nu zijn ze beiden uitgegroeid tot "all-round"-lopers die zowel op de piste wedstrijden betwisten als stratenlopen en crossen. Sinds kort is daar dus ook de marathon bijgekomen. Maar het zijn beiden liefhebbers in de échte zin van het woord: ze houden van hun sport, ze doen het graag als hobby én beoefenen deze sport met hart en ziel. Ze hebben er dan ook héél veel voor over... Van haas tot winnaar de Marathon van Antwer- We kunnen niet anders P*n: waar 26ste eindig- de in 2u35'. kwam dan in mei de vraag van de organisatoren van de Flanders Marathon om, samen met Frank Gerrets, voor "haas" te spelen. Pat Merckx zou namelijk trach ten 2u20' te lopen en Ivan diende hem uit de wind te zetten gedurende een 20-tal kilometers. Na 12 km viel "haas" Gerrets uit en Ivan stond er dus alleen voor. Zonder problemen want wanneer men na 20 km Sint-Gillis (het geboorte dorp van Thyssen) door trok wilde hij er nog 5 km bijdoen. Het ging vlot, al dus Ivan. Meer nog: na 22 km loste Patrick Merckx de rol. Na overleg met de begeleiders van Merckx mocht Ivan Thyssen door gaan. Op dat moment ble ven ze nog met twee in de spits: "haas" Thyssen en mede-favoriet Patrick Van Maele, die dus rustig in het spoor was meegelopen. Naar het einde toe vreesde Ivan voor de beruchte man met de hamer. Hij kwam niet en... een 400-tal me- mijl in Antwerpen, waar hij tussen de Belgische sub- dan nog even terugkomen de In Na een goed toPPers *8de eindigde, op die bijna wonderbare" cross-seizoen 1986-87 met Vanaf maart dit jaar wer- prestatie van Ivan Thyssen voor hem zeer goede pres- den de trainingen terugge- - 'k u ^anders Mara- taties in het provinciaal schroefd omwille van de ters vóór de eindstreep gaf thon Het was de tweede (21ste) en in het nationaal geboorte van zoontje Tim de Stekenaar alles wat nog marathon die Ivan ooit kampioenschap (70ste op en daarna de verbouwings- in z'n lijf zat. Hij won met hfP- Midden 1984 waagde 400 deelnemers) liep Ivan werken aan z'n huis. een 50-tal meters voor hij zich een eerste keer in nog een voortreffelijke 10 Eerder onverwacht sprong. De "haas" had alle favorieten geklopt. Ieder een stond zowat perpleks. En dan die prachtige tijd: Rudy CLaus, de bijna-veteraan en "laatbloeier" uit Stekene die wil blijven lopen zolang hij gezond blijft. In de schaduw van de heden via Kallo in Stekene regelmatig de vooropge- om zijn eigen tijden te ver- kense bijna-veteraan. "En intastische prestatie van belandde. "Mijn streefdoel stelde tijden door. Zonder beteren. "In de eerste ik hoop dat Rik me zal rinnaar Thyssen legde een was 2u30' en ik eindigde hem zou ik deze prestatie plaats loop ik om gezond te blijven begeleiden in de ndere Stekenaar, name- zesde in 2u28'57." Deze niet gelukt hebben", aldus blijven", aldus Rudy, marathons. Hij heeft me tal ijk Rudy Claus, beslag op bijna-veteraan woont mo- een dankbare Rudy Claus "Maar ik heb nu eenmaal van goeie tips gegeven." die zich pas op 32-jarige die kompetiviteit in me zo- Verder is het de bedoe- leeftijd liet aansluiten bij dat ik er alles wil uithalen ling van Rudy Claus te blij- een atletiek klub, namelijk om steeds maar beter te ven lopen voor z'n gezond- Volharding Beveren. doen. Enkel voor mezelf, heid. "Ik wil kompetitie hij opgedaan door wedstrij den te betwisten op de pi- 2u22'56". Alhoewel men ste: 800, 1.500, 3.000 en twee marathons niet kan 5.000 meter. Daarbij na- vergelijken (parkoers) ge- tuurlijk de doorgedreven ven we toch mee dat Van trainingen én nu en dan een der Herten nationaal mara- stratenloop en/of 10 mijl- thonkampioen werd in wedstrijd. Ivan Thyssen wil 2ul8'. SfRWCf Goeie basis Terug de piste op ondanks Een mogelijke gedeelte- het feit dat er in marathons lijke verklaring voor deze nogal wat geld te verdienen goede tijden op training kon hij in de wedstrijden niet bevestigen. Té veel ge traind? Maar dan kwam het goede cross-seizoen met goeie prestaties in het pro vinciaal en in het nationaal kampioenschap. Ondertus- voorlopig trouwens op die sen is hij (eind 1986) over weg verder blijven gaan. gestapt naar AVLO, de At letiekvereniging Lokeren omwille van de betere trai ningsmogelijkheden. Hij In z'n jeugdjaren voet- een soort prestige tegen: Mjrën do'en'zolangïrkan" PrfhtPrest«« b het feit valt Wel voegt hij er on- traint er"nu samen met de balde hij bij Stade Kortrijk over mezelf...Daarom wil zolang ik gezond blijf. Hij J, Tty58™ ,n het middellijk aan toe dat die (tot en met de reserven) hij z'n beste tijden op on- hoopt dan ook nog enkele ht™S, om nadien een tijdlang ak- der meer de f.500 meter (4 jaartjes te kunnen blijven jZ.ïl tief te zijn in het liefheb- minuten rond) en 3.000 lopen, want... vanaf 40 jaar JJ? <.ern8schroeveni™ bersvoetbal. Wanneer hij meter f8'48") not eevoelie warht er een nieuwe, kate- framing hem goed heef en een halve marathon gebroeders Vervaet een pistebedrijvigheid (vooral hoopt dat de Lokerse trai- en 1.500, 3.000 en 5.000) met ner Achiel Van Hoo het die wegens werkomstandig- eten en drinken en gaf me Hij loopt dus met het doel ven training", aldus de Ste- gorie, namelijk de vetera nen. Bij de veteranen hoopt hij dan ook enkele goeie resultaten te kunnen halen in voorname lopen en crossen. Hij denkt daar bij enkel aan zéér dichte ereplaatsen, zelfs aan over winningen. We gunnen het Rudy van ïêi"is aan z'n goeie basis die hij als loper heeft ver- (m.s.) worven. En die basis heeft gedaan. Ook het feit dat hij feite in funktie staat van de deze marathon geheel zon- marathon. En pas eind vol der stress liep - hij kwam gend seizoen plant Ivan enkel als "haas" gedurende Thyssen een volgende ma- 20 km - heeft zonder twij- rathon. fel bijgedragen tot deze prestatie. Maar alle ken- Cross der Jongeren ners, en hijzelf trouwens Toch even summier de ook, zijn ervan overtuigd loopbaan van deze "late at- dat het grotendeels te dan- letiekroeping" doornemen. harte! de sportieve prestaties op- verbeteren, gaf liep het even mis. Op Vermits hij graag loopt aanraden van de bedrijf- kwam de idee om een ma- sarts ging hij eind 1978 rathon te betwisten steeds - louter rekreatief - lopen, dichter en dichter bij. Wan- Hij trainde veel en nam neer zo'n drietal jaren gele- - om toch enige motivatie den het marathonlopen een te hebben tussendoor rage werd, meende Rudy deel aan crossen voor niet- dat hij daarvoor nog niet aangeslotenen. geschikt was. Hij vreesde De resultaten verbeter- namelijk de afstand on- den voortdurend en hij kan danks het feit dat hij regel- terugkijken op tal van ere- matig deelnam aan halve plaatsen (tussen de 15 eer- marathons. Wanneer z'n sten) in min of meer goed klub dan Beveren-Graauw bezette crossen. In de organiseerde over 30 km Cross der Jongeren te Wa- liep hij die als training én... regem haalde hij naast een het viel best mee. Rudy 12de en een 6de plaats ook "zat" nog goed en zo kwam een overwinning én het de beslissing er om een ma- jaar daaropvolgend een rathon te lopen. Dit zat tweede plaats! trouwens in z'n achter- Mede door deze goeie hoofd: hij zou ooit een ma- prestaties, maar voorname- rathon betwisten. Z'n eer- De bijna 30-jarige Stekenaar Ivan Thyssen, een "late lijk door het aanraden van ste marathon liep hij dus neping" in het atletiekwereldje. Daar horen we nog van... vrienden-lopers die reeds glansrijk uit met een fraaie aangesloten waren, liet hij zesde plaats als uitslag. En een fraaie zesde plaats in menteel met vrouwtje Mar- ïï-i!^ dit °P 37'jariee leeftijd. de Flanders Marathon te tine Valcke en hun drie "ll „f.h! Beveren. Beide "ingewe- kinderen Ann (14), Tom Veteranen ken" Stekenaars zijn trou- (12) en Ine (11) aan de "JïE R"dy Claus heeft nu wens vrienden en trainen Huickstraat 4 in Stekene. hv Wn v00r zlchzelf uitgemaakt vele uren per week samen. (passie) te beoetenen. een tra,ner heeft hij nooit Deze prestatie is voor de Dankzij Rik gehad - dat hij regelmatig ruim 37-jarige (6.3.1950) "Ik heb dit resultaat ge- Eerste marathon een marathon zal lopen: uit West-Vlaanderen deeltelijk te danken aan Net zoals zijn vriend zo'n 2 per jaar. (Kortrijk) afkomstige Ste- mijn begeleider per fiets Ivan Thyssen is Rudy Claus Als streefdoel wil hij ooit .^vuutv «w». kenaar ook een volkomen Rik Demarscowski. Hij een "all-rounder" die veel een marathon uitlopen in Jogging. Raf Vervaet was één der verdienstelijke lopers in gjncj 1933 werden de trai- verrassing. "Het viel enorm stond me bij met raad en en graag traint en z'n eigen 2u25'. "Dat zal maar luk- Lokeren tijdens de stratenloop die georganiseerd werd als ningen dan écht opgedre- aldus Rudy Claus, daad, want voorzag me van "prestaties" wil verbeteren, ken mits verder doorgedre- start van de Lokerse Feesten (polo) ven en begjn ^934 nam hjj deel aan Beveren-Graauw over 30 km. Het werd een zeer goede 15de plaats. De Cross der Joongeren in Waregem in november 1984 betekende zowat de échte start van de atletiek- loopbaan van Ivan Thys sen: hij eindigde er op de tweede plaats. Hij liet zich aansluiten bij de Vlaamse Atletiek Li ga (VAL), bij Volharding Beveren. Daarvoor was hij lid van WALO, een klub uit het Algemeen Verbond van Vriendenverenigingen. In maart 1985 werd Mare De Blieck (echtgenoot van Ria Van Landeghem) dan onder de arm genomen én die stelde oefenschema's op voor Ivan. Een late start van een atletiekloopbaan. Een "late roeping" dus... werk van De Blieck zal ver- derzetten. "Mare De Blieck heeft me leren lo pen", aldus Ivan. "Doch, wegens z'n vertrek naar de Verenigde Staten kwam er een eind aan onze samen werking." Fier is Ivan ook over z'n prestaties drie jaar na el kaar in de telkens zeer goed bezette Nieuwjaars- Vanaf z'n 17de voetbalde corrida van Nieuwkerken: hij bij FC Sint-Gillis. Hij bracht het zelfs twee keer tot in de eerste ploeg (2de provinciale). Op het voet balplein was hij een "werk paard" dat in feite meer liep dan voetbalde. Daar om ook stapte hij in 1981 naar de atletiek over. Hij was toen reeds 22 jaar (6.11.1957) en na z'n huwe lijk met Brigitte Symoens vestigde hij zich in Steke ne. Samen met hun twee kindertjes Bram (2) en Tim (3 m.) wonen ze nu aan de Heikant 57. In het begin kombineer- de hij z'n atletiekaktivitei- ten met liefhebbersvoetbal in het Tornooi van Stekene (bij KWB Hellestraat). Dat kon niet blijven duren en stilletjes aan werden de trainingen opgedreven en nam hij aan meer en meer regionale wedstrijden deel. Twee Hammenaars hebben deelgenomen aan de marathon Kortrijk-Brugge die liep over een afstand van 42 km. Hector De Keyser en Ludwig Van Ekert stonden daar aan de startlijn. Hector kwam na een vermoeiende rit als drieënder tigste over de eindmeet. Hij legde de afstand af in 2 uur en 57 min. Zijn ploegmakker liep als 66c binnen en deed over die afstand 3 u. 12 min. De Ham menaars waren te gast op de 20" Volvo-meeting ingericht door de Oostvlaamse Officie renkring. De Hammenaars haalden hier de volgende uit slagen. 100 meter seniors heren: 5. De Clercq Jean-Pierre met 12"6. 800 meter kadetten dames: 1. Van Goethem Sandy 2'29"9. Speerwerpen scholieren heren: 5. Bart De Wilde met een afstand van 17,62 meter. 200 meter seniors heren: 4. Jean- Pierre De Clercq 25"7. 1.500 meter scholieren heren: 4. De Wilde Bart 5 03.6 800 meter kadetten heren 4. Van Kersa vond Hans met 2'30". 1.200 m. kadetten dames: 1. De Kerf Marijke 29"5. Sprint seniors heren: 3. De Clercq Jean-Pier re met 38"3. Tc Kessel-Lo probeerde Luc Peerlinck de wereldkampioen schappen limiet te halen voor Birmingham Hij werd gegang- maakt door clubmakker Gino van Geyte. Maar Luc strandde op amper 1" van het vooropge stelde doel. Gino van Geyte zou uiteindelijk deze wedstrijd winnen in een tijd van 14'01"02 voor Van Heesvelde. Luc Peerlinck kwam hier als derde over de meet met een tijd van 14'21"04. Jan Van Geert liep op dezelfde meeting de honderd meter en liet een tijd opschrijven van 2'39". In Oostkamp-Brugge was er een halve marathon waaraan twee Hamse lopers aan deelna men. Gaston van Hoeyweghen liep een goede wedstrijd en kwam als zevende binnen wat goed is met 111 deelnemers. Francois Waegeman deed het nog beter en werd daar win naar bij de veteranen door de allesgevende sprint te winnen. In de totaaluitslag werd hij elfde. Jef Claessens uit Moerzeke was te gast in Zandhoven (Vremde). Van bij de start van de wedstrijd liep hij aan de kop van de wedstrijd samen met de gekende van Onselen. Deze moest echter halfweg af haken en zo lag de weg open voor Jef Claessens die de over winning haalde op deze 10 km met een tijd van 28'44. Bij de veteranen van 40 tot 50 jaar werd Raymond Walschap elfde met 31"30'3 en bij de meer dan vijftigjarigen plaat ste Paul Annes zich negende in 33'22". Rudy Van Geert werd twaalfde op de 10 mijl bij de seniors. Luc Peerlinck was in Sittard (Nederland) om er de 3.000 meter te lopen op de interna tionale ontmoeting Nederland- België. Hij won daar nipt zijn wedstrijd in een tijd van 8'32"15. Momenteel ziet het zomerklas- sement van de Hamsc Atie- tiekclub er uit als volgt. 100 meter: Van Damme Guy, 200 meter: Van Cauwenberghe Hans, 400 meter: Van Cau wenberghe Hans, 400 meter: Van Damme Guy, 800 meter: Van Geet Jan, 1.500 meter: Van Geyte Gino, 3.000 meter: Van Geyte Gino. 5.000 meter: Peerlinck Luc, 10.000 meter: Walschap Raymond. Maraton: Walschap Raymond. Versprin gen: Van Damme Guy. 1.000 meter steeple: Claus Benny. Hoogspringen: De Waele Noël. Discuswerpen: De Wil de Dirk. Kogelstoten: Van Pe- teghem Gertrude. Speerwer pen: Van Peteghem Gertrude. In de totaalstand waarin 54 atleten zijn opgenomen zijn de eersten: 1. Van Damme Guy, 2. Durinck Ivan, 3. Walschap Raymond, 4. De Clercq Jean- Pierre. 5. De Bock Peter, 6. De Smedt Patrick, 7. Van Eet- velde Rene, 8. Van Geert Ru dy, 9. Van Moerzeke Remy, 10. Ivens Emiel, 11. De Waele Noel, 12. Van Kerschaver Hans, 13. Van Goethem San dy, 14. De Kerf Marijke, 15. Claessens Jozef. De derde meeting ingericht door AC Hamme werd een sukses. Ziehier de uitslagen. 60 meter pupillen: 1. Van He- cke Gert, 2. De Wolf Filip. 2' Reeks: 1. Rothier Geert, 2. Vermeiren Thomas. 60 meter meisjes: 1. Van Opstal Evy, 2. Frankaert Saskia. 200 meter miniemen jongens: 1. Ruys- schaert Jan, 2. Decatelle Wim. 2C Reeks: 1. Tempels Kris, 2. De Beule Gino. 200 meter ka detten: 1. Van Opstal Nico, 2. Sterckx Tony. 200 meter scho lieren jongens: 1. Sennesael Alain, 2. Remorie Erwin. Hoogspringen: 1. Roets Fran- kie, 2. Van Damme Guy. 200 meter jun/sen.: 1. Van Damme Guy, 2. De Bock Peter. 200 meter jun/ sen.: 1. Rotthicr Mare. 2. Ivens Emiel. 200 m. miniemen meisjes: 1. Van Goethem Sally, 2. De Mey Els. 2' reeks: 1. Van Geert Vicky, 2. Christiaens Petra. Kogelstoten jun/sen.: 1. Van Wallendael L., 2. Roets Fran- kic. 200 meter kadetten meis jes: 1. Van Goethem Sandy, 2. Verdonck Katy. 200 meter scholieren meisjes: 1. Ruys- schaert Els. 1.500 meter jun/ sen: 1. De Smedt Patrick, 2. De Bock Peter. 1.500 meter kadetten jongens: 1. Vervoert Koen, 2. Vercammen Jurgen. 1.500 meter scholieren jon gens: 1. De Wilde Bart, 2. De Wolf Frans. 1.500 meter scho lieren meisjes: 1. Van Moerze ke Romy, 2. De Troetsel Lie ve. Diskuswerpen jun/sen.: 1. Van den Bossche Bruno, 2. De Wilde Dirk. Speerwerpen mi niemen: 1. De Wolf David, 2. Ruysschaert Jan. Hoogsprin gen pupillen: 1. De Prins Jan, 2. De Wolf Philip. Speerwer pen kadetten: 1. Van Opstal Nico, 2. Hoste Kristof. HVC Enkele prestaties Daarna kwamen pas de aktiviteiten op de piste. Een suksesvol debuut met 3'53" op de 1.000, 8'26" op de 3.000, 14'40" op 5.000 en 1'58" op 800 meter. Vo rig jaar bleef iets onder de verwachtingen. Ondanks hij werd er twee keer vier de en dit jaar derde. De toekomst Voorlopig blijft Ivan Thyssen met beide voeten op de grond. Tenminste wanneer hij niet loopt. Hij zal tot z'n dertigste bijna uitsluitend op de piste blij ven lopen. Daarna wil hij meer wedstrijden op de baan gaan betwisten én ook regelmatig een marathon "meepakken". Maar... dan niet meer als "haas". Zijn eerste betrachting is evenwel bevestigen wat hij reeds heeft gepresteerd. Wanneer we aandringen komen z'n échte betrach tingen aan de orde: 3'50" lopen op de 1.500 meter, 8T0" op de 3.000, 14'25" op de 5.000 en de 10.000 meters binnen het halfuur lopen. Dit alles met in het achterhoofd om later - nè z'n dertigste - snellere ma rathons te kunnen lopen. "Twee uur twintig minuten moet zeker mogeujk zijn", aldus Ivan zelf. We wensen het hem van ganser harte maar zijn er van overtuigd dat hij een veel scherpere tijd in de benen heeft! De Britse luchtvaartmaat schappij Britisch Caledonian gaat een Airbus A 320 toestel aankopen dat 164 passagiers in twee klassen zal kunnen ver voeren. Het toestel voldoet aan alle normen produceert maar de helft van het aan vaardbaar geachte geluid. Op 7 juli liep de 5 miljoenste in Genk gebouwde personenwa gen van Ford van de band. Het was een witte Siera 4x4 Ghia. De produktie startte in januari 1964 en dagelijks lopen er nu J3UU Sierra personenwagens en 250 transits van de band Tijdens de zomervakantie or- ganizeert de edukatieve dienst van het Museum voor Fotogra fie voor alle belangstellenden wandelvoordrachten. Voor meer informatie: Museum voor Fotografie, Waalse Kaai 47 te Antwerpen (03/ 216.22.11).

De Voorpost | 1987 | | pagina 29