Liefhebbers sporten zo h '.C. WIJNVELD GIRLS UIT SINAAI, IUIDELIJK DE BETERE F.C. BONTE GIRLS UIT LOKEREN BESTAAT TIEN JAAR TURNERS VAN RUST-ROEST SINT-NIKLAAS TERUG UIT AMERIKA... GREMBERGSE DONALDS KREGEN -a mm mm TORNOOI VAN F.C. PUIVELDE... BEKERVOETBAL BIJ WALIVO De Voorpost - 7.8.1987 - 31 IUBILEUMTORNOOI F.C. BONTE GIRLS IN LOKEREN de schaduw van de Lokerse belangstelling, kon deze voet- ploeg welke tijdens het vorige rijk werd toen de match tussen isten werd in de Durmestad baltweedaagse van het jubile- seizoen bij Walivo ook al op- F.C. Wijnveld Girls en de or- ik het jubileumtornooi van rende F.C. Bonte Girls nog als merkelijk presteerde, heeft de ganisatoren waarbij Walivo's tC Bonte Girls gespeeld, bijzonder geslaagd worden be- buitenlandse gasten gewogen kampioenen hun ambities voor pt eerste in een nu al 10- schouwd. en te licht bevonden (2-5). dit tornooi duidelijk stelden ige geschiedenis en de aan- De wedstrijden: Ook F.C. Wijnveld Girls had (6-0). Samen met F.C. Bonte ling daartoe was de voetbal- De matchen tussen de vier blijkbaar geen moeite met Girls werden dat trouwens de 11 van F.C Bonte Girls naar ploegen werden in kompetitie- F.C. .'.M. Pfaff uit Haasdonk finalisten want de drawn tus- litsland tijdens het midden verband met klassement ge- en daèr werd het ook afgete- sen F.C. J.M. Pfaff en F.C. - vorige maand. In de omge- speeld. Daardoor werd het kend (0-4). De Sinaaise meis- Sprockhövel werd alleen nog j van Dortmund en meer aantal ook opgedreven en de jes namen nadien ook de maat voor de laatste plaats belang- taald in het tornooi van eerste werd een strijd tussen van F.C. Sprockhövel (5-0) en rijk (1-1). Tijdens de finale Sprockhövel, hebben de F.C. Sprockhövel uit Duitsland bijna dezelfde skore behaalde heeft F.C. Bonte Girls zich ;erse meisjes toen een on- en het organiserende F.C. F.C. Bonte Girls ook tegen eigenlijk een beetje overtrof- tioopt resultaat behaald. Bonte Girls. Deze laatste F.C. J.M. Pfaff (0-4). Belang- fen. Er werd vooral in de eer- {jdens de schiftingswedstrij- hebben de Wase girls tel- Technische resultaten van hun Duitse^ tegen- F.C. Sprockhövel-F.C. Bonte Girls iders gewonnen en in de F.C. J.M. Pfaff-F.C. Wijnveld Girls sale werd F.C. Winz-Baak F.C. Wijnveld Girls-F.C. Sprockhövel ok al met een oneven doel- F.C. J.M. Pfaff-F.C. Bonte Girls int verslagen Door F.C. F.C. Wijnveld Girls-F.C. Bonte Girls onte Girls werd dan ook de F.C. J.M. Pfaff-F.C. Sprockhövel «htige wisselbeker van FC Klimemenl. -ij: prockhovel veroverd en dat W( erd trouwens een schitterend Wijnveld Girls [e i onverwachts toemaatje bij F.C. Bonte Girls r tn sfeervolle verplaatsing F.C. Sprockhövel ;l y lar Duitsland. Blijkbaar 4- F C J M-pfaff erd de klubleiding van F.C. Finale: We Girls hierdoor gestimu- F.C. Wijnveld Girls-F.C. Bonte Girls erd en mede door het feit van Fair-playbeker: F.C. Sprockhövel. et 10-jarig bestaan werd nu EN< 2-5(3-3) 0-4(2-4) 5-0 (2-2) 0-4 (5-5) 6-0 (5-5) 1-1 (3-4) V 3 3 0 0 15 3 2 10 7 3 0 2 1 3 0 2 1 0 6 8 4 3 14 1 ste helft een goede repliek ge boden en het spelbeeld kon toen als tamelijk evenwichtig j worden beschouwd. Langs Ka- pioenwTnochtai^het eersföp Zaalvoetbal. De Donalds uit Grembergen vierden hun vijfjarig bestaan en kregen van hun sponsor e voorsprong en een pluspunt vh) werd, dat de organisatoren zich daardoor geenszins lieten ontmoedigen (0-1). Het bleef dan ook spannend en aantrek- soms uitstekende voetbalkom- NIEUWE UITRUSTING binaties. i nieuwe uitrusting ok een voetbaltornooi geor- iiseerd met F.C. Sprockhövel de Duitse gastploeg. Ver- ir deelname van het Sinaaise Wijnveld Girls dat reeds leermaals kampioen bij Wali- d en het Waas Voetbalver- ond werd, F.C. J.M. Pfaff uit lasdonk en natuurlijk F.C. onte Girls zelf. Voor dit be- ngrijk jubileumtornooi wer- :n ook een aantal sponsors ingetrokken: Tenniscenter eal De Vreese (Lokeren), atisserie Vermeersch (Wach- ibeke), Reizen Mees (Zeven ken) en Beenhouwerij Meu- ater uit Zaffelare. Op het itstekend terrein van tennis- :nter De Vreese in Lokeren, Roger Van Laere Pn Len 'iol ivil i, bC, w: 1 v! t I Itnci uc viecse 111 i_UKeren, :erd dan tijdens het vorige eekend dit tornooi gespeeld iet Wies Van Hillandt en As- Buyssc als scheidsrech- Deze hadden helemaal een problemen met de lorticf ingestelde ploegen en p dat niveau werd het een lorbeeldig tornooi. Ook voor »t de organisatie betrof en it een behoorlijk publieke In de bosrijke omgeving van de Kruisstraat in Belsele wordt tijdens de maand augustus een groots voetbaltor nooi georganiseerd. Het is traditioneel een projekt van de plaatselijke ploeg F.C. Puivelde en gewoontegetrouw met de deelname van een zestal ploegen waarvan F.C. Keste- loot uit Sint-Niklaas, de new-comer wordt. Voor de rest de vertrouwde gezichten van S.K. Belsele, F.C. Centrum- vrienden, F.C. Trappen Steels, F.C. Drie Linden en het organiserende F.C. Puivelde. Vijf ploegen uit het gemeen telijke Belsele en verleden jaar won F.C. Puivelde het eigen voetbaltornooi na een uiterst spannende finale en met de strafschoppen van F.C. Drie Linden. Nu wordt het nog even afwachten en de strijd om de knappe trofeeën geschonken door de garage Walter Vincke uit Belsele, wordt alleszins wéér bijzonder aantrekkelijk... Programma tornooi F.C. Puivelde: Zaterdag 8 augustus om 13.30 u.: F.C. Puivelde - S.K. Belsele om 15.30 u.: F.C. Centrumvrienden - F.C. Trappen Steels om 17.30 u.: F.C, Drie Linden - F.C. Kesteloot Zondag 9 augustus om 13.30 u.: wedstrijd voor de vijfde en zesde plaats. om 15.30 u.: wedstrijd voor de derde en vierde plaats om 17.30 u.: finale van het tornooi omstreeks 19u.30: trofeeënuitreiking op het terrein. Roger Van Laere Voor F.C. Bonte 3-1 Girls ten.slo,te nog met bijval ZVK Donalds werd opgericht het seizoen 82-83 in de Hamse deling op een totaal van 13 Gerrit Blindeman. Martin en Marianne Bernaert een in 1982 en bestaat derhalve vijf Zaalvoetballiga. die zijn wed- teams. Bontinck. Jurgen Borms. Ed- nieuwelinge welke van S.V. jaar. Nog voor de eigenlijke strijden afhaspelt on sporthal De Grembergenaars lijken op dy en Nicole Coen (deze laat- Wepogro Girls werd aange- oprichting speelden de Grem- De Wuiten. Die Hamse liga hun best in de tornooien als ste niet aktief). Geert De Ke- trokken, stelde nog voor de bergse vrienden tegen de Net- sloot datzelfde jaar aan bij de voorbereiding op de kompeti- gel, Mare De Pieker. Hilde De rust de ploegen terug gelijk (1- tetriUers, ook al een Grem- V.Z.V.B. tie. Zowel in het tornooi van Vos (niet-aktief), Eddy 1). Na de verfrissingen zowat bergse formatie en verloren De ploeg moest wel uit goede Opbeuring-Hamme (1983) als Merckx. Marc Van Avermaet hetzelfde spelbeeld met F.C. die wedstrijd met 5-4. vrienden bestaan, vooral in de in dat van Tivoli-Hamme wer- (voorzitter). Jan en Peter Van Wijnveld Girls enigszins als de Naast een kennismakingstor- beginjaren, want de nederla- den ze finalist, maar nooit Boterdael. Gert Van de Cau- betere ploeg. Door enkele wij- nooi van de Vlaamse Zaalvoet- gen waren legio. Na de eerste winnaar. ter. Jan en Marc Van Gasse zigingen probeerde F.C. Bonte balbond (afdeling Oost-Vlaan- jaar eindigde Donalds op de Goede herinneringen worden (respektievelijk sekretaris en Girls daaraan te verhelpen deren) werden in het eerste dertiende plaats van de vijftien er bewaard aan een Londen- kashouder), maar op een tiental minuten halfjaar vooral vriendschappe- le klassers. Het volgend jaar reis, waar ze op een mislukt van het einde, skoorde Kathy lijke matchen gespeeld. In dat werd het een 22e plaats op 29. internationaal tornooi gingen Sponsor Bloemen Dierick en Mertens voor F.C. Wijnveld tornooi trad Donalds aan te- In het seizoen 84-85 werd het spelen en niet eens tegen een lokaal «Café Sportvriend» zijn Girls nogmaals (1-2). Toen gen teams uit Aalst, Gent en een absoluut dieptepunt met bal stampten. De nevenaktivi- krek naast mekaar gelegen in was de veer bij een verdienste- Stekene, waaronder het inmid- een laatste plaats in tweede teiten waren des te leutiger. de Dr. Haekstraat. Inlichtin- lijke Lokerse ploeg gebroken dels in tweede nationale spe- afdeling. Dus tuimeldede Tijdens Vet vijfjarig bestaan gen kan men bekomen bij Jan en Annick De Clercq stelde de lend cafétariaboys. ploeg naar derde afdeling, van de klub werden een en Nicole Van Gasse, tel. 052/ tornooizege van F.C. Wijnveld Vermits dit tornooi organisato- maar daar werd ze derde en veertigtal verschillende spelers 22.37.59. Girls nadien nog helemaal vei- risch goed was meegevallen, vorig seizoen eindigde ze op opgesteld. Momenteel bestaat lig (1-3)... engageere de klub zich vanaf een zesde plaats in tweede af- de ploeg uit Patrick Bijnens. Bruglaan in Lokeren, werden destijds sportieve plannen ge smeed. In '77 werd door een groepje voor het wekelijks fietsen geopteerd maar uitein delijk, werd voor het voetbal gekozen. Meteen was ook F.C. Bonte Girls geboren en aan de wieg van toen stonden Betty De Beule, Annie Schelfaut, Hilde Leureys, Monique Ver dunnen, Greta Van der Poele, Luk Smet en tenslotte lokaal- 'oetbal. Nieuwkomers bij Herleving Sint-Pauwels: De Beule, Van den Bossche, Dullaert, houder Femand De Vriendt. 6C),1 udenaert, Maes en Daneel (dw) Uit die pionierstijd is Hilde Dé - Laureys nu nog alleen overge- Bij Simonne en Fernand De het kampioenschap '84-'85 en Vriendt. de uitbaters van café ook het jaar nadien, behaalde Den Bonten Os aan de Oude de Lokerense voetbalploeg tel- ZESDE TORNOOI VAN FC DE RODE ROOS De Grote Prijs provincieraads- nol, Amapola, Sportkring, Pa- attrakties worden er wedstrij- lid Dirk De Meerleer wordt no. Starboys, Blauw-wit en den voorzien tussen Aalsterse gespeeld op 14-15 16 au- AZ '77. mandatarissen en een tussen gustus. De wedstrijden beginnen op gekende veteranen. Als terrein De deelnemende ploegen zijn: vrijdag vanaf 19 uur, op zater- werd Blauw-wit gekozen op de Mascotten, Pano, Rayo Espag- dag en zondag vanaf 11 u. Als Bergekouter. kens een schitterende vierde plaats en als public-relations, werd Edgard Schelfhout voor de blauw-witten ook enorm verdienstelijk. Door een spij tig misverstand kwam die sa menwerking echter op de hel ling te staan en uiteindelijk, heeft Edgard Schelfhout bij F.C. Bonte Girls afgehaakt. Daar werd toen een nieuw be stuur verkozen en sinds het vorige seizoen, worden dc touwtjes van F.C. Bonte Girls door de volgenden vastgehou den: Frans Van Laere (voorzit ter), Marjon Thienpondt (on der-voorzitster), Hilde Lau reys (sekretaresse), Chantal Vermeulen (penningmeester) en Roger Praet als trainer. Vooral onder het beleid van deze laatste werden de resulta ten van F.C. Bonte Girls op merkelijk beter. Tijdens het vorige seizoen eindigde de ploeg trouwens bijzonder ver- EERSTE KALENDERDAG DER KAMPIOENSCHAPPEN Zaterdag eerste afdeling (5 september) RC Raap-FC Bondgalm FC Temsica-J.B. Troch FC Drie Linden-FC Avanti VK Siera-P.W. Waasmunster FC Las Vegas-FC Den Bos FC Comer-F.C.R. Sparta FC Oud Geel vrij Zaterdagse tweede afdeling, reeks A 19 september FC Tromp-FC Nieuw Marokko FC Fortuna Nantes-FC Wazoo FC Herten Aas-FC Familia W Eendracht-FC Centrumvrienden V.K.W. 70-FC Milano VK Rodeo vrij bleven. De eerste voorzitster van F.C. Bonte Girls werd An nie Schelfaut en tijdens de aan vangsjaren, bleven de aktivi- teiten er meestal beperkt tot vriendenwedstrijden. De re sultaten daarvan waren eerder middelmatig en toen Walivo in '80 met een dameskompetitie startte, schakelde FC Bonte Girls naar daar over. tedert een aantal jaren wor- verblijf in België, ook als fan- weer tot het verleden. Vorige K'ubvoorzitster voor één jaar dienstelijk als derde na de top er al nauwe vriendschaps- tastisch omschreven. Vooral zaterdag stonden dc Waaslan- werd ,oen Rosette Van Der pers F.C. Wijnveld Girls iden onderhouden tussen de ontvangst op het Sint-Nikla- ders dan terug op de eigen Stuyft en de kern der voetbal- turnkring Rust-Roest uit se stadhuis met burgemeester vertrouwde grond met een lendc damcs werd bij dit over- l|t-Niklaas en de Amerikaan- Paul Dc Vidts, werd voor de overvloed aan onuitwisbare stapje ook opmerkelijk gewij- Genesee Valley Gymnastic Amerikaanse turngroep in- herinneringen. New York. De- ziSd- Een aanpassing werd Club Flint Michigan, Een niet drukwekkend en door De troit, het groots avondfeest bij daarbij ook noodzakelijk en belangrijk aandeel daartoe Voorpost, werd cr toen ook de aankomst, de boottochten op F c Bonte Girls werd het leverde Monique Van Wauwc nodige aandacht aan besteed, de Amerikaanse meren, de korrmetitievnethal een eerder welke samen met vader Willy Ook aan de uitwisseling in om- tweedaagse trip naar het auto van Wauwe en enkele ande- gekeerde richting trouwens en loze Mackinac Island, dc be- tot de bestuurskern van aan de Sint-Niklase sporthal, zoeken aan de natuur-en pret- - Rust-Roest behoren. De loffe- vertrokken op zaterdag 11 juli parken, de Niagara waterval- P'.oe8 tenslotte nog de belang- Girls werd aangetrokken, 'ijke inspanningen van Moni- een aantal turners van Rust- len en ook al het verblijf in rijkste en voornaamste refe- staan de vooruitzichten voor 1[ic Van Wauwe zijn trouwens Roest: Bert Janssens, David gezinsverband, werd terug met rentie In '83 werd een wijzi- de volgende kampioenschap- »iet vruchteloos gebleven en Elet, Tom Vervaete, Johan veel enthousiasme doorgeno- 8'nS bij bet bestuur van F.C. pen uiterst gunstig. Dan wor- wederzijdse sympathie tus- Van Stccnlandt, Wim Winters, men en dan waren cr nog de Bonte Girls ook noodzakelijk den de thuiswedstrijden van en de beide voormelde turn- Sven Homblé met Filip Van afstanden. Ongetwijfeld zegt en da' werd toen samengesteld F.C. Bonte Girls niet meer op huigen, werd tenslotte ook Roey als de assistent van Willy de thans al 65-jarige Willy Van door Edgard Schrlfhout (voor- het terrein in het stedelijk Bos- uuidelijk gesteld. Reeds vcrle- Van Wauwc, de hoofdtrainer Wauwe en ook de accomoda- z'tter). Christel De Vriendt park gespeeld maar op het ten ten jaar werden een twaalftal van Rust-Roest welke intussen ties voor het turnen, moeten (ondervoorzitster), Hilde Lau- niscenter De Vreese in Loke- trnsters en een viertal train- op Amerikaanse bodem 65 blijkbaar door de Amerikaan- reys (sekretaresse). en Frans ren. Langs financiële kant iters van Rust-Roest. voor een jaar werd. Voor deze groep se bril bekeken worden... Yan Laere als trainer-coach, werd dat ook bijzonder gunstig «fewekelijkse turnstage naar behoren de drie weken in het Tijdens de decembermaand voor F.C. Bonte Girls dat na al Amerika uitgenodigd. Voor de land van president Reagan, al- RoBcr Van Laere van datzelfde jaar. werd de die jaren ook van klublokaal kompetitievoetbal, een eerder bescheiden middenmotor. Het meermaals behalen van de fairpleybeker werd voor deze S.V. Wepogro Girls uit Waas munster en de 4-4 skore bij de reekskampioenen, werd toen één der glansrijkste prestaties van F.C. Bonte Girls dat in de titelstrijd wegens talrijke kwet suren voortijdig heeft moeten afhaken. Door het feit dat nu ook Marianne Beernaert dc topscorer van S.V. Wepogro «gunstigden werd het toen «n sprookjesachtige en on- I •oorstelbare belevenis. Daar is kt echter niet bij gebleven en I het kader der festiviteiten «n het 100-jarig bestaan van Rnst-Roest, werden onlangs Kalcndcr weekeinde 9 augustus VOLLEYBAL FALOSKOMPETITIE Lokerense voetbalploeg door veranderde. Een scheiding van een pijnlijke gebeurtenis ge- Den Bonten Os in alle vriend- «k een aantal Amerikaanse ffmnasten uitgenodigd. Een Reeks I jnalftal turnsters onder dc Baasrode C-Zcle Center ■geleiding van Karolyn Baker Si -Gillis-Denderbelle B ;n Judy Freiheit, waren de Opwijk-Zclc Kouter tegenwoordigers van Gene- K.cur A-PIeiscrs U,.-. Valley Gymnastic Club M°"«l«-Molc,i Grembergen ^jnint Michigan, en door deze Re*ks Jpoep werd het vcertiendaaesc Scheldevricndcn-Hammc Zogge Nijverscel-Dendermonde B Overmerc C-Wetteren Smash Hamme Center-Boonwijk Oudcgem-Overmere B Reeks III Baasrode D-Sehellebcllc B Massemen-Kalken A Kalken B-Keur B Denderbelle B-Laarnc troffen. Toen overleed de am per 17-jarige Margot Verdur- men na een langdurige ziekte en nu een aantal maanden ge leden. werd F.C. Bonte Girls nogmaals door het noodlot ge teisterd: Noël Dermui een bijzonder verdienstelijke me dewerker heeft een operatief ingrijpen niet overleefd. Sinds Edgard Schelfhout als voorzit ter werd aangesteld, zou F.C. Bonte Girls ook naar betere resultaten toegroeien. Tijdens schap en bij het 10-jarige F.C. Bonte Girls, wordt die onder linge vriendschap tenslotte nog als het belangrijkste be schouwd... Roger Van Laere Zaterdagse tweede afdeling Zaterdag 5 september (terugwedstrijden op zaterdag 12 september) FC Tromp-FC 1000 Appels FC Herten Aas-Club 69 V.K.W. 70-FC Welkom FC Familia-FC Hof van Grembergen FC Briel-FC Wazoo FC Nieuw Marokko-FC Sporting Bazel FC Milano-FC Tripoli FC Trappen Steels-FC Centrumvrienden FC Puivelde-FC Fortune-Nantes FC Paul's Videoklub-VK Rodeo FC Wijnveld-W Eendracht Zaterdagse derde afdeling (29 augustus) FC Landhuis-VK Van Daele FC Dino Boys-VK Ankerhof FC Kesteloot-VC Bristol FC El Aiyoune-FC Nieuw Hassania FC Leopoldstad-FC De Kroon FC De Pekton-FC Novelty Zondag Indeling der-reeksen Reeks 1 FC Troch, Klub 65, FC Drie Linden, Sporthal V.D.V., FCR Sparta, FC Wembley Reeks 2 Sportklub Post, PW Hemelaar, FC Centrum vrienden, FC Sanicentral, FC 1000 Appels, FC Bobby's Klub Reeks 3 FC Wijnveld 2, FC Metallo's, VK Siera, FC Den Bos, VK Ruitershoeve, FC Rode Duivels, FC De Cock Reeks 4 FC Were Di, FC El Etehaad, FC Inter-Decor, FC Real Witte Pen, Studio 69. VK Volksunie, FC Oostberg Reeks 5 FC Geywa. FC Bondgalm, FC Anitec, FC Wijnveld 3, FC Station Belsele. FC Samara. FC Hemelrijk. Zondag 30 augustus Reeks 1: FC Troch-Klub 65 FC Wembley-FCR Sparta Reeks 2 FC 1000 Appels-PW Hemelaer FC Sanicentral-Sportklub Post FC Bobby's Klub-FC Centrumvrienden Reeks 3 FC Den Bos-FC Wijnveld 2 FC Ruitershoeve-VK Siera FC Metallo's-FC Rode Duivels Reeks 4 VK Volksunie-FC Real Witte Pen Studio 69-FC Oostberg FC El Etehaad-FC Inter-Decor Reeks 5 FC Geywa-FC Anitec FC Samara-FC Station Belsele FC Wijnveld 3-FC Hemelrijk Zaterdag tweede afdeling reeks B 19 september FC Wijnveld-FC 1000 Appels FC Paul's Videoklub-Club 69 FC Welkom-FC Hof van Grembergen FC Tripoli-FC Sporting Bazel FC Puivelde-FC Trappen Steels FC Briel vrij Zaterdagse derde afdeling 5 september VK Ankerhof-FC De Pekton FC Novelty-FC De Kroon FC Nieuw Hassania-FC Dino Boys FC El Aiyoune-FC Landhuis FC Leopoldstad-FC De Strijders VC Bristol-VK Van Daele FC Kesteloot vrij Zondag eerste afdeling 13 september FC Troch Text.-FC Bondgalm FC Samara-FCR Sparta FC Sanicentral-FC Bobby's Klub FC Den Bos-FC Centrumvrienden FC Were Di-FC Wijnveld FC Dc Cock-VK Volksunie Zondagse tweede afdeling reeks A 13 september Klub 65-Sportklub Post FC Oostberg-FC Wembley FC Anitec-FC El Etehaad VK Ruitershoeve-FC Real Witte Pen Studio 69-FC Metallo's FC Inter Decor vrij Zondagse tweede afdeling reeks B 13 september FC Drie Linden-FC Station Belsele FC Sporthal V.D.V.-PW Hemelaer FC Hemelrijk-FC Geywa FC Rode Duivels-FC 1000 Appels FC Real Witte Pen-VK Siera FC Wijnveld 3 vrij Damesreeks 6 september FC Bonte Girls-FC J.M. Pfaff FC Wijnveld Girls-VK Hamme FC Raapse Girls-SV Wepogro FC Super Stars-FC Anker Girls FC De Snijdsters-FC Goalgetters Roger Van Laere

De Voorpost | 1987 | | pagina 31