i Twintig praalwagens en tien muziekkorpsen tijdens Zunderts afscheid van de zomer Zuidtiroolse Bruneck verwelkomt Vlaamse vakantiegangers Ruim een eeuw mosselvisserif In Philippine De boodschap van de Amerigo Vespucci: «Lang leve de zee!» Kennismaking met het Scheldeland Eénpersoons-BVBA in het Staatsblad Berde ontspanningsnamid- dag Miet Smet 32 - 7.8.1987 - De Voorpost Zundert, het Brabants dorp aan de Nederlands-Belgische grens, aan de oude verbindingsweg Breda-Antwerpen, houdt op zondag 6 en maandag 7 september zijn jaarlijkse bloemencorso. Niet minder dan twintig praalwagens van bijzondere afmetingen en met een grote verscheidenheid aan onderworpen, aangevuld met tien muziekkorpsen uit Nederland en België zullen tijdens de eerste zondag in september de kleurrijke bloemige corsostoet omvatten. Het Zunderts corso is in zijn 50-jarig bestaan uitgegroeid tot een van de grootste zo niet hét grootste bloemencorso van Europa. Terecht hanteren de organisatoren van het corso, de Stichting Oranje Comité Zundert, dan ook de slogan: «het oudste, het grootste en het mooiste bloemen corso van Europa». Het bloemencorso ontstond in 1936 t.g.v. koninginnedag, de verjaardag van de toenmalige koningin Wilhelmina. Bij die gelegenheid trokken veel kin deren met versierde fietsen en karretjes door de Zundertse straten. Met deze eenvoudige koninginnedag-optocht werd het fundament voor het huidi ge corso gelegd. Na afloop van een aantal jaren werd aan de optocht in buurtschapsverband meegedaan, buurtbewoners maakten samen een bloemen- kreatie waarmee men aan de optocht deelnam. De laatste decennia kan het Zundertse corso bogen op een goede faam in binnen- en buitenland. Terecht, want het corso is uit gegroeid tot het grootste van Europa en is jaarlijks een fes tijn waar vele duizenden be zoekers uit binnen- en buiten land van komen genieten. Ook dit jaar zijn alweer we kenlang de verschillende buurtschappen waarin Zundert van oudsher is ingedeeld, bezig met de bouw van de twintig praalwagens. De praalwagens hebben gigantische afmetin gen, soms wel twintig meter lang en tien meter hoog. In totaal moeten er tijdens het Zundertse corso ongeveer zes miljoen dahlia's worden ver werkt die door de buurtschap pen zelf worden gekweekt en verder worden aangevuld met bloemen uit andere corsoplaat sen uit binnen- en buitenland. Tussen de gigantische bloe- menkreaties, waarop de bloe men één voor één zijn beves tigd, zullen bovendien tien top-muziekkorpsen kompleet met drumbands majorettenpe- lotons en vlaggewachten in de optocht meetrekken. Het Zundertse bloemencorso, vrij van alle kommercialiteit, kan gezien worden als een stuk volkskreativiteit van een erg hoog peil. De Zundertenaren bouwen samen hun praalwa gens. met veel kunstzinnig in zicht, in een gezonde onderlin ge rivaliteit. Naast de fraaie optocht is er op de eerste zon dag van september nog meer in Zundert te beleven. Ook dit jaar weer organiseert de Stich ting Oranje Comité Zundert, een grote jaarmarkt tijdens het corso-weekeinde. Deze jaar markt met een 200-tal markt kramen van allerlei aard, staat opgesteld temidden van het corsoparcours, in het centrum van Zundert. Temidden van de sfeervolle markt zullen vele standwerkers op hun eigen bij zondere wijze hun koopwaar aan de man proberen te bren gen. Deze standwerkers zullen de jaarmarkt extra aantrekke lijk weten te maken. Een andere kunstzinnige ne- venaktiviteit die elf jaar gele den aan het Zundertse corso werd toegevoegd is een grote straattheatermanifestatie die op corso-zondag door het Bra bants Centrum voor Amateur toneel temidden van het corso- gebeuren wordt georgani seerd. De straattheatermanifestatie is de laatste jaren een erg groot suk- ses gebleken, het publiek kan zich in afwachting van de komst van de bloemenstoet op een goede manier vermaken met vele toneelvoorstellingen die rond het parcours te zien zijn. Aan de manifestatie wordt door tal van Nederland se en Belgische toneelgroepen deelgenomen. Ook een aantal straatorkesten, straatmuzikan ten en wandelende poppenka sten, zijn in het kader van de straattheatermanifestatie te zien. Het repertoire dat door de groepen wordt gepresen teerd is van een uitgebreide aard, de hedendaagse eigen produkties, groepsprojekten, en middeleeuwse kluchten en wagenspelen, zullen zeker een groot publiek weten te boeien. Meer nog dan andere jaren zullen de toneelspelers en mu zikanten zich onder het pu bliek begeven, al trekkend van de ene speelplaats naar de an dere. De toneelvoorstellingen beginnen op verschillend speelplaatsen al om 11 u. Ook deze voorstellingen kunnen ge zien worden als pure volks kreativiteit, een uiting van amateuristische kunstbeoefe ning van een hoog niveau, wel ke zeer wel aansluit bij het drukke gebeuren van het Zun dertse bloemencorso. Voor meer inlichtingen of voorverkoop van kaarten kan men zich wenden tot het sekre- tariaat van het bloemencorso, p/a Markt 1, Zundert, tel. 01696-3354 (toestel 44 voor in formatie en toestel 31 voor kaartverkoop). De Praalwagens Na de voorgaande corso's heeft de keuze van de onder werpen voor de praalwagens dit jaar de buurtschappen weer veel hoofdbrekens gekost. Toch zijn de buurtschappen er weer in geslaagd een grote ver scheidenheid aan thema's te presenteren. In de loop van de jaren hebben de Zundertse corso-bouwers reeds alle we gen bewandeld. De onderwer pen zij niet aan een vast thema gebonden, vandaar dat de on derwerpen steeds van een zo grote verscheidenheid zijn. Na eenvoudige afbeeldingen en kastelen, molens en boerde rijen tijdens de eerste corso's en in een later stadium het in bloemen uitbeelden van aller lei sprookjes, hebben de bouwers vooral de laatste ja ren hun fantasie de vrije loop gelaten. Het corso dat Zundert op de eerste zondag van sep tember aan zijn tienduizenden bezoekers zal aanbieden, zal dan ook een rijke variatie aan praalwagens te zien geven. De wijze waarop de praalwa gens zich in Zundert voortbe wegen is één van de redenen waarom het Zunderts corso zo uniek is. Geen paard of traktor valt er in de optocht te bespeu ren. De wagens worden stuk voor stuk door onzichtbare mankracht voortbewogen. De jongemannen uit het dorp du wen de wagens met de hand. dikwijls liggend of hangend in de meest moeilijke situaties, tussen de wielen van de im mens grote bouwwerken. Muziekkorpsen Ook de bijdrage van de muze aan het Zundertse «Afscheid van de zomer» zal ongetwijfeld door de tienduizenden bezoe kers gewaardeerd worden. Op zich zouden alleen al de korp sen een bezoek aan Zundert rechtvaardigen. De gezel schappen die door het corso- komité voor de muzikale om lijsting van de bloemenpracht zijn aangetrokken komen uit Nederland en België. Zij kun nen bestempeld worden als de beste muziek- en showkorpsen die momenteel beschikbaar zijn. Een aantal van deze korp sen heeft een deelname aan het muziekfestival te Kerkrade en de taptoe te Breda achter de rug. Bij de selektie van de muziek korpsen is door het corso-ko- mité gestreefd naar vertegen woordiging van zowel de zui ver muzikaal hoogstaande korpsen als naar korpsen die garant staan voor het muzikale show-element optocht. tijdens de Optocht en tentoonstelling De bloemencorso-optocht ver trekt op zondag 6 september om 14 u. vanaf het tentoonstel lingsterrein aan de Molen straat. Vanaf die tijd zal de kleurrijke stoet zich als een veelkleurig lint door de straten van Zundert bewegen. Up maandag 7 september kun nen de wagens nogmaals op dit tentoonstellingsterrein worden bezocht vanaf 9 u. 's ochtends tot 22 u. 's avonds. Tussen 15 en 16u30 en tussen 20 en 21 worden de wagens op het toonstellingsterrein bovend nog met figuranten b« Vanaf 15 u. zullen diverse o ziekkorpsen op het tent» stellingsterrein koncerten zorgen. Nabij het tentoons lingsterrein wordt zowel zondag als op maandag in grote amusementstent, kontinuc programma van ziek en variété-optredi geboden. l .g.v. het «Europees jaar van het milieu» heeft de EEG in samenwerking met de Italiaanse marine een initiatief ontwikkeld dat gericht is op het intakt houden van de zee, het z.g. Aquariusprojekt. Onder het motto «Lang leve de zee!» maken de opleidingsschepen Amerigo Vespucci en Palinuro en drie schepen voor hydrografisch onderzoek een fascinerende cruise. De Amerigo Vespucci was begin augustus in Antwerpen te gast en binnenkort kan je dit opleidingsschip bezoeken in Kopenha gen, Hamburg, Amsterdam, Londen, Dublin, Bordeaux, Barce lona en Livomo. De Amerigo Vespucci werd in 1931 gebouwd. Het van drie masten voorziene zeilschip heeft een tonnemaat van 4.100 ton. Het is het grootste varende schoolzeilschip ter wereld. Aan boord van deze Italiaanse boot hield staatssekretaris Miet Smet in Antwerpen een toespraak in verband met een internationale aktie m.b.t. de bescherming van der zeeën in Europa. Miet Smet wenst o.m. dat ons land bij de uitwerking van een koherent en volledig Noordzeebeleid een speerpuntpositie inneemt. In sa menspraak met het landbouwministerie zullen naar de landbou wers toe voorlichtingsakties worden gevoerd, want gebleken is dat de mestoverschotten kunnen aangewezen worden als één van de grote oorzaken van de overmatige algengroei; dat heeft nadelige effekten (afsterven van schelpdieren, uilputting van zuurstof) en op de noordelijke stranden krijgt men metershoge schuimvorming. In de Belgische wetgeving moeten nog een aantal aktes geratifi ceerd worden i.v.m. de stopzetting van vervuilingsaktiviteiten •op de Noordzee. Het onderzoek naar de realisatie van goede opvanginginstallaties voor de gebruikte oliën van schepen in Belgische havens is volgens Miet Smet een priorigeit. Via het Aquariusprojdkt en schepen als de Amerigo Vespucci doet men een beroep op de regeringen en het publiek om zich inte zetten voor het beschermen en het in stand houden van de zee. Een woordvoerder van het Wereld Natuur Fonds wees erop dat de Noordzee jarenlang gebruikt werd als vuilnisbelt van het industriële Europa. Hij zei dat bestaande internationale konven- ties moeten eerespekteerd worden, dat waterzuiveringsstations langs de kusten dringend moeten uitgebreid worden, dat de vervuilende industrie verplicht dient te worden de kosten van hun zuiveringsinstallaties in hun produktieproces op te slorpen, dat nieuwe landbouwmethodes moeten aangemoedigd worden om de schadelijke gevolgen van sommige scheikundige metho des uit te schakelen. Verder vindt het WNF dat grotere financiële middelen ter beschikking moeten gesteld worden van het onderzoek omtrent het ekosysteem van de Noordzee, de gevolgen van de vervuiling en vooral in technieken om deze vervuiling te voorkomen. Een wettelijke kontekst kan gekreëerd worden tot voorkoming van verontreiniging van de Noordzee door schepen; de uitvoering van de besluiten van de z.g. Marpolkonventie is een stap in de goede richting. w.v. Het zeilschip Amerigo Vespucci draagt een milieubood- schap uit. Het Centrum voor Natuurbeschermingsedukatie instelling voor sociaal- kultureel vormingswerk, organiseert van maandag 17 tot en met 21 augustus een vakantiekursus: natuur- en landschapsweek 'Het Scheldeland' te Bomem. De kursus omvat naast voordrachten rond geografische-, historische- en vervuilingsaspekten van het Scheldegebied, ook heel wat exkursies (te voet, per fiets, per boot); tevens zal veldbioloeisch werk een Wandelen, winkelen, lekker eten, zwemmen, skiën zelfs... Een zachte zomerse vakantie of een sportieve rekreatietrip 's winters. In het Pustertal, in Zuidti- rool, is het dubbel zo heerlijk. Gastvrijheid is in dit noordoostelijk stukje Italië dat tegen Oostenrijk aanleunt allerminst een ijdel begrip. Geen wonder dat steeds meer Vlamingen het mooie Bruneck en zijn omgeving, het Crontourgebied, leren kennen en waarderen. Innsbruck in Oostenrijk voor bij, dan via de Brennerpas naar Italië, zo naar Brixen en dan pakweg dertig kilometer richting Bruneck. Tien dorp jes, met o.m. het zeer aantrek kelijke Reischach dat aan de voet van de 2.275 m hoge Kronplatz ligt en waar wij on langs gehuisvest waren, vor men samen het hart van het Pustertal. Bruneck is het centrum van deze heerlijke regio. Schilder achtige winkelstraat, gezellig woensdagmarktje, handwerka- teliers, volkskunstmuseum naar Bokrijks voorbeeld (in deelgemeente Dietenheim), bezienswaardige kerken. Rei schach dan, vlakbij Bruneck gelegen op een breed plateau, met enkele boerderijen die uit de middeleeuwen dateren, met een «Hallenbad» ook en voor al een uitgebreide akkomoda- tie (hotels, pensions, enz.) die de faam van dit skioord alle eer aandoen. Olang is een leuk vakantiedorp aan de rand van de Dolomiten. En het natuur lijke Issinger meer verschaft de zwemmers veel pret. Bergen, meertjes Wandelaars komen ten volle aan hun trekken in dit tweesei- zoenengebiedTracht eens, zoals wij deden, de Kronplatz te beklimmen; je kan weer naar beneden per kabelbaan. De omgeving van Bruneck biedt heel wat kansen aan stap- grage en ook minder dappere wandelaars om door het bos, langs berghutjes, over bemin nelijke beekjes, te kuieren of te klimmen. Onthou de namen St. Lorenzen, Pfalzen, Kiens, St. Vigil, e.a. De omgeving van Bruneck is het bekijken waard. Aan te bevelen is een trip naar de watervallen van Sand in Tau- fers, zo'n kwartiertje rijden met de wagen. Ook een uitstap naar de Pragser Wildsee, een indrukwekkend meer waar u helemaal rond kan wandelen, zal u zich niet beklagen. Of trek er eens op uit naar An- tholz en omgeving: daar, tegen de grens met Oostenrijk aan, bevindt zich een ook al uitge strekt meer, met aangelegd wandelpad rondom. We vertoeven in de Dolomi ten, de «bleke bergen» die hun naam te danken hebben aan de Franse onderzoeker Deodat de Dolomieu, die in de achttiende eeuw het gesteente daar op kalk en magnesium onder zocht. Eigenlijk zijn alleen de bergen ten zuiden van het Pus tertal de enige, echte Dolomi ten. Een tocht in dat gebergte kan leiden naar Innichen en het charmante Fischleintal, een grotere uitstap voert u b.v. naar Cortina. Vcrweg is het niet naar de beroemde «Drei Zinnen», die je vanop 2.400 m hoogte bekijken kan. Bozen- Bolzano, de stad met de aan trekkelijke winkelgaanderij, ligt op een uurtje rijden van Bruneck. Ook een uitstap naar b.v. het Gardameer, naar Ven etië zelfs of naar de Gross- glockner en Lienz in Oosten rijk behoort tot de mogelijk heden. Zomer en winter Het Crontourgebied is er voor fijnproevers en lekkerbekken én voor diegenen die eens ge woon lui willen wezen. Maar ook sportievelingen komen er ten zeerste aan hun trekken. Heel wat hotels beschikken over (al dan niet overdekt) zwembad. Er zijn veel tennis velden, minigolfpistes, enkele manéges. Paardrijden kan je (leren) in o.m. Bruneck. En mocht men de skipisten gaan klasseren door het toe kennen van een aantal sterren, dan zou men aan die van de Kronplatz beslist vijf sterren geven. Via de 35 vertrekplaat sen van wat als de Skirama Kronplatz wordt omschreven kunnen per uur meer dan der tigduizend mensen de 95 afda lingen doen. Op 8 december wordt met de skibedrijvigheid gestart. Als u alle Kronplatz- pisten wilt uittesten hebt u 95 km. afdaling in de benen. Om en nabij de twintigduizend be dden in Bruneck en omgeving kunnen u herbergen, in deze regio. En men meldt ons dat dit gebied van december tot eind april «sneeuwzeker» is. De hele Crontourregio be schikt ook over goed onder houden langlaufpistes. Bruneck en omgeving zijn konsumentvriendelijk. Je kan met pakweg 4.300 frank (of vanèf dat bedrag) nog terecht voor een hele week vakantie en ook de skipret wordt tegen schappelijke prijzen aange- inzicht geven in de gevarieerde planten- en dierenwereld van het Scheldeland, binnen- en buitendijks. Het programma loopt van 9.15 uur tot 17 uur in extemaatsverband, en vangt aan op maandagmorgen 17 augustus in de Barelhoeve te Bomem. Iedereen die geïnteresseerd is in de natuur en graag vertoeft tussen Schelde en polder is welkom op de kursus (vanaf 17 jaar). Kostprijs: 1.300 fr. (fiets boot inbegrepen, alsook kursustekst); picknick wordt dagelijks meegebracht. Personen die geïnteresseerd zijn kunnen vrijblijvend een uitgebreid programma aanvragen bij het Centrum voo- Natuurbeschermingsedukatie, hocjen Ommeganckstraat 20,2018 Bruneck hoirdl er goede rela- de bew°"«s ho'ecasek- Antwerpen, tel.: 03/226.02.91 ties op na met Vlaanderen. Ior z°' "1"(tijdens de kantooruren). Dat heeft te maken met het Vlammgen vindenI steeds feit dat deze historische stad da weg naar deze boeren- vcrzusterd is met het West- s ree vlaamse Tielt. Het Crontour gebied is zéér in trek bij vooral de Duitsers - waaraan de Duitstaligheid (men verstaat natuurlijk ook Italiaans) van W.V. Op 29 en 30 augustus vinden in Philippine opnie mosselfeesten plaats. Philippine maakt deel uit van Nederlandse fusiegemeente Sas van Gent en bevindt z net over de grens met België, in Zeeuwsch-Vlaanderen, regio die aan Zelzate, het Gentse industriegebied en Land van Waas paalt. De op 29 en 30 oogst voorziene evenementen omvalt o.m. een mosselopensteekwedstrijd, een braderie, mosselloop, optreden van internationaal bekende muzk gezelschappen, oude ambachten, tentoonstellingen, enz De hierna volgende tekst handelt over ruim honderd jj mosselvisserij in het inmiddels vermaarde kulinaire Philippine. Na de Franse tijd was Philippi- een ongekende verwoesti ne niet meer dan een armzalig van de mosselbanken met zi vissersdorpje. Garnalen, ha- mee. Typerend voor de vei ring en platvis waren de voor- kracht was, dat men zich gi naamste produkten. Na 1820 toeleggen op het oogsten v komt er echter belangstelling lamsoren die op de slikki voor de mosselvisserij. groeiden. In 1917 ging het Belgische vissers waren daarin ruim 300 ton. al voorgegaan. Zij benutten de Na de eerste wereldooil mosselbanken in de Braak- werd het peil van daarvoor ui man. De Belgen hebben lange meer bereikt. De vaargc tijd een belangrijke rol ge- naar de haven slibde dicht, speeld in het gebied. Nadat het was geen baggeren aan. Gro in 1939 aan de Belgen verbo- schepen weken uit naar beli den werd om in de Braakman bereikbare havens. Maar i op mosselen te vissen, kozen handel in Philippine had veel Belgische vissers de haven voorsprong, want men was i van Philippine als ligplaats. mosselkweker én handelai Er was in die jaren een grote Philippine kwam altijd met vraag naar mosselen. Met beste kwaliteit mosselen op paard en wagen, maar ook met markt ezels en hondekarren werd het Al speelde dan dc haven produkt naar vooral Frankrijk iol meer, de handel heeft zi en België vervoerd. goed heengeslagen door Helaas was er sprake van een krisis van de dertiger jaren, toenemende aanslibbing en tweede oorlog bracht nieui verzanding van de Braakman, tegenslagen. Vrijwel de geh« Tussen 1845 en 1911 werden in vloot werd gevorderd, de Braakman niet minder de Een nieuwe tegenslag in 19! 15 polders ingedijkt. Het was het optreden van een het begin van het einde van de parasiet, waardoor men sti mosselkultuur. De mosselban- verder van huis niet-besmt ken verplaatsten zich daardoor percelen moest zoeken. I naar het noorden. Ook voor de eindelijk werden die gevont haven had het gevolgen. De in Waddenzee, toegang werd steeds moeilijer. Vandaag de dag hebben Op den duur konden de sche- overblijvende mossclhandel pen alleen bij hoge vloed de ren uit Philippine zich in Y< haven in. Met sukses werd uit- seke gevestigd. Dc voormalij duid diepen bepleit en voor enige mossclvissers werden fruitl tijd was de aanvoer weer vei- Iers of zochten adcre mogelij liggesteld. heden. Aan het einde van de negen- Met het definitief afsluiten tiende eeuw bestond dedvis- 1952 van de Braakman m sersvloot uit 89 grote vaartui- caissons, viel dan ook het do< gen en 50 roeiboten. In het over een ruim honderdjari| jaar 1895 bv. werden 70.000 geschiedenisB balen mosselen aangevoerd. Maar, de mosscl-«kultuui De bloeitijd van de mosselvis- blijft in stand. Men vergeet! serij viel na 1900, na de ope- prima kwaliteit van het pn ning van het nieuwe havenka- dukt uit Philippine niet naai. De reders deden werke- gauw. Dat bewijzen de i lijk goede zaken. 1911 was een mosselrestaurants die de plat topjaar. Er werden niet min- kent. Zij maken er een d der dan 130.727 balen mosse- zaak van de best denkbi len gelost op de kade van Phi- kwaliteit te leveren aan e lippine. Het dorp voer er wel kritisch publiek. Al komen bij. zeker in het begin van h Tot de eerste wereldoorlog seizoen veel mosselen v< duurde die weelde. De gren- de wadden, ze worden W zen gingen dicht en zodoende altijd enkele weken in gq raakte men afgesloten van zijn Zeeuws water, zoals te Yers belangrijkste afzetgebied, ke, verwaterd. En dat pre Daar kwam nog een tegenslag je bovenop; de mosselziekte bracht gedurende twee jaar Baar dit speci deelj beke mem dege teelt wen feesi vern tijd wen vanj waai tijds Teri plaa prin: UUCI Het NCMV-Waasland heeft zijn grote tevredenheid uitge sproken over de nieuwe wet inzake de éénpersoons-BVBA die in de kamer werd goedge keurd en op 30 juli is versche nen in het Belgisch Staatsblad. Er wordt beklemtoond dat daarmee eindelijk een voorstel werd gerealiseerd dat reeds in het begin van de jaren '60 door de NCMV-studiedienst werd geformuleerd. Na heel wat tegenstand kon den zowel de juristen als het beleid er uiteindelijk worden van overtuigd om op die ma nier een betere juridische be scherming van het privé- en gezinsvermogen te verzekeren voor het familiaal bedrijf. Door de nieuwe wet wordt het nu inderdaad mogelijk, voor een éénmanszaak een aange paste juridische vennootschap op te richten. De nieuwe wet, aldus het NCMV, is van zeer groot belang voor de duizen den familiale bedrijven. Ook dc bestaande familiale BVBA's zullen naar de nieuwe éénpersoonsvennootschap kunnen overschakelen zonder bijkomende kosten en zonder al te veel administratieve rompslomp. Bovendien staat het fiskaal re gime van de BVBA, dat gun stiger is voor de ondernemers die investeren, nu voor hen open. Deze aanpassing van de ven- nootschapswet zal ongetwij feld bijdragen tot de ekonomi- sche heropleving, de investe ringen doen stijgen en de te werkstelling bevorderen. Op 16 juli publiceerde de NCMV-studiedienst een prak tische brochure. Alle NCMV- leden hebben deze brochure thuis gestuurd gekregen als bij lage van het weekblad De Mid denstand. Deze brochure bevat een vol ledig overzicht van hoe en waarom een BVBA kan opge richt worden, hoe met een BVBA moet gewerkt worden, de kostprijs van de oprichting, de fiskale en boekhoudkundi ge aspekten van de BVBA, Deze brochure (38 bladzijden) kan besteld worden bij het NCMV, Spastraat 8, te 1040 Brussel, tegen 150 fr. 50 Fr. verzendingskosten voor niet- leden. Voor de derde keer maakt het Waasland zich op voor ontspanningsnamiddag van staatssekretaris Miet Snx Nadat tijdens de voorbije jaren Stekene en Temse gastbt waren, worden dit jaar de tenten in Lokeren opgesiages Ook dit jaar wordt het programma gevormd door waaier van aktiviteiten die voor elk wat wils bieden. Zo kan je genieten van een ryke vlees- en groenteschol tijdens een doorlopende barbecue tussen 12 u. en 201 Vanaf 14 u. kan het ganse gezin genieten van verscheidt! muzikale en andere optredens, waaronder de Wase Al kordeonisten, een muzikale clown, de politieke poppfl kast en een gastvedette. De kinderen kunnen spelen in k springkasteel, kijken naar diverse tekenfilms op gn scherm of deelnemen aan de kleurwedstryd. En of dit nog niet genoeg is: staatssekretaris Miet Sm geeft om 14u30 de aftrap van een voetbalwedstrijd tusst I dc bekende kabinetsploeg (die reeds de teams van kabinetten van premier Martens en minister Dehaene, gemeente Temse overwonnen heeft) en een vedettenpkü met personaliteiten uit de sport-, show- en perswereld). Omstreeks 17u30 gaat een «Wedden-dat»-show van stJ met deelname van de staatssekretaris zelf en diverse W personaliteiten. De presentatie is in handen van BRT Radiomedewerker Chris Van Den Durpel. Dit alles en wt veel meer - weer of geen weer - vindt plaats in de sportb Van De Velde en het daarnaast gelegen terrein op zondl 6 september tussen 12 u. en 22 u. Iedereen is van hard welkom. Kaarten zjjn te bekomen bij de leden van de Vriend* kring Staatssekretaris Miet Smet in alle Wase gemeen» Telefonisch kan u meer informatie bekomen op W nummer 02-230.49.25 tijdens de kantooruren. Frik zond Hem nog mun stelli z(jn. moe ómsi Hij bek< gen zeve begc waai Led

De Voorpost | 1987 | | pagina 32