m Wandelen, fietsen en autorijden in Denderstreek Fiona, David en Kevin lokten de massa Vierentwintig uur op de tiets Kunstschilder Edgar Heirman in Affligem De Voorpost - 7.8.1987 - 5 Voor amper 10 fr. bekomt u een brochure met een zestigtal uitgestip pelde wandelroutes, met fietstochten en autoroutes doorheen de Dender streek. Wandelingen in Aalst, Dender leeuw, Erpe-Mere, Haaltert, Lede, Geraardsbergen en Ninove waarbij telkens startplaats, afstand, beweg wijzering en een korte beschrijving van het trajekt zijn aangegeven. De Denderstreek biedt heel wat oa ses van groen, rust met kreken en bossen. We nemen hieruit de wandelingen die betrekking hebben op de ge meenten uit het «De Voorpost»-ge- bied. AALST Priester Daenswandeling: afstand 2 km, startplaats Grote Uartk. Stadswandeling door het centrum van Aalst waar Priester Daens heeft geleefd. Gratis folder te bekomen; informatie: dienst voor toerisme, Grote Markt, Aalst, tel. 053/77.11.11, toestel 240. Louis-Paul Boonpad: Afstand 11 km. Startplaats Grote Markt. Stads- en natuurwandeling met benaming L.P. Boon ter nage dachtenis van de schrijver. Te beko men: gratis schets van wandelpad; informatie: dienst voor toerisme, Grote Markt Aalst, tel. 053/ 77.11.11, toestel 240. Osbroekwandeling: Afstand 3,9 km. Dit natuurgebied situeert zich tussen Aalst en Erem- bodegem. Het noordelijk deel werd ingenomen door de aanleg van het stadspark en de stedelijke sportter reinen. Het overblijvend gedeelte zit gevat tussen de industrieën aan de Dender en de woongebieden aan de autosnelweg Oostende-Brussel. Als bosgebied vormt het samen met het stadspark een belangrijke groen voorziening midden woonhuizen van Groot-Aalst. Te bekomen: gra tis schets van wandeling; informatie: dienst voor toerisme, Grote Markt Aalst, tel. 053/77.11.11, toestel 240. BAARDEGEM-AALST F aluintjeswandeling Afstand 15 km. Wegmarkering: groene pijltjes met witte punt. Deze wandeling gaat langsheen de oude spoorwegroute Leire, deel van de oude heirbaan te Baardegem, kra- vaalvelden, rand van het kravaal- bos, de dorpskern Meldert, de Mo lenbeekvallei en het waterkasteel te Moorsel. Te bekomen: gratis folder. Informatie: dienst voor toerisme, Grote Markt Aalst, tel. 053/ 77.11.11, toestel 240. Faluintjesroute: Afstand 20 km. Niet bewegwijzerd, maar vermeld met straatnamen. De ze wandeling vertrekt van de ge meente Baardegem naar Meldert, abdij van Affligem, water kasteel van Moorsel naar Herdersem en terug naar Baardegem. Te beko men: gratis brochure «Pikkeling in de Faluintjes». Informatie: dienst voor toerisme, Grote Markt Aalst, tel. 053/77.11.11, toestel 240. HERDERSEM-AALST Alfons De Cockpad: Afstand 6,4 km. Startplaats: St.- Antoniuskapel te Herdersem. Weg markering: bewegwijzerd. Deze ge schiedkundige wandeling doet den ken aan de geboorteplaats van A. De Cock, grondlegger van de weten schappelijke folklore in Vlaanderen, en brengt ons door een landelijk dorpje. Te bekomen: brochure 20 fr. bij Fed. voor Toerisme in O. VI., Kon. Maria Hendrikaplein 64, 9000 Gent, tel. 091/22.16.37 of dienst voor toerisme, Grote Markt Aalst, tel. 053/77.11.11, toestel 240. De Biezebroeken: Afstand 8 km. Startplaats: kerk te HerdersemNiet bewegwijzerd. De ze wandeltocht gaat door het na tuurgebied «De Biezebroeken». Wandelkaart gratis te bekomen bij de dienst voor toerisme, Grote Markt Aalst, tel. 053/77.11.11, toe stel 240. MELDERT-AALST Kravaalboswandeling: Afstand 10 km. Startplaats: kerk van Meldert. Deze wandeling is vast het mooiste omwille van het Kra- vaalbos, een klein maar erg waarde vol sieraad, en omwille van de af wisseling: bos, beboste beekoever, drassig weiland, een vijver, nog vrij gave dorpskom, hopvelden en zelfs resten van middeleeuwse steengroe ven. Stafkaart: 2315-6. Te bekomen: gratis folder; informatie: dienst voor toerisme, Grote Markt Aalst, tel. 053/77.11.11, toestel 240. MOORSEL-AALST Wandelpad te Moortel: Dit wandelpad is niet bewegwijzerd. Startplaats: oriëntatiebord oud-ge- meentehuis. Prijs brochure 30 fr.te bekomen bij VTB. Natuurpad Leireken: Afstand 3 km. Startplaats: Stations plein Moorsel. Deze zomerwaride- ling vertrekt aan het Stationsplein te Moorsel en eindigt aan de kruising met de oude heirbaan te Baarde gem. Spoorwegbermen zijn over 't algemeen unieke natuurlinten in een landschap, doch spoorwegberm Leireke verdient bijzondere waar dering en bescherming door de fleu rige begroeiing met zomerbloeiers en een paar reliktbosjes die op ver spreide plaatsen aan de berm gren zen. Te bekomen: gratis folder; in formatie: dienst voor toerisme, Gro te Markt Aalst, tel. 053/77.11.11, toestel 240. De Biezebroekwandeling ecologi sche variante: Duur van de wandeling: 2 u. 1 u. (ecologische variante). Deze wande ling leidt ons door Moorsel-west. De Beukenotenwandeling: duur van de wandeling: 3 u. Deze wandeling leidt ons door Moorsel- oost. De F aluintjeswandeling: duur van de wandeling: 3 u. Deze wandeling leidt ons door Moorsel- zuid. De Gevergemwandeling: duur van dewandeling: 4 u. Deze wandeling leidt ons door Moorsel- noord. Te bekomen: brochure (20 fr.); informatie: dienst voor toeris me, Grote Markt Aalst, tel. 053/ 77.11.11, toestel 240. EREMBODEGEM-AALST Gerstjenswandeling: Het Gerstjens-gebied is gelegen ten oosten van de Dender en het Os- broek. Die zijn bereikbaar via de Gerstenbaan, een zijweg van de Brusselsesteenweg en via de Ge rstenstraat te Erembodegem en bie den een aangename natuurwande ling. Te bekomen: gratis brochure bij de dienst voor toerisme, Grote Markt Aalst, tel. 053/77.11.11, toe stel 240. Jaagpad langs de Dender: Afstand 6 km. Wegmarkering: aan duiding door groene pijltjes met wit te punt. Startplaats: toegankelijk via de Zeebergbrug te Aalst of kapel ten Bos (hier is parkeergelegenheid langs de weg). Deze wandeling omvat de Dender- vallei-Kapellemeersen langs de rech teroever en langs de brug over de autosnelweg bereikt men de bosjes van het groene gehucht Ressebeke. Te bekomen: gratis brochure bij de dienst voor toerisme, Grote Markt Aalst, tel. 053/77.11.11, toestel 240. ERPE Palokespad: Afstand 11 km. Startplaats: oriënta tiebord Dorpsplein. Prijs brochure 20 fr., te bekomen bij VTB, tel. 0531 21.29.45 en bij jeugdhuis Dido, Ou de Heirbaan Erpe. MERE Groendalpad: Afstand 4 km. Startplaats: Dorps plein te Mere. Prijs brochure 25 fr. te bekomen bij VTB, tel. 053/ 21.29.45. Blauwbospad: Afstand 8 km. Startplaats: Dorps plein te Mere. Prijs brochure 25 fr., te bekomen bij VTB, tel. 0531 21.29.45. Men kan het Blauwbos pad combineren met het Groendal pad. Het raakpunt van de twee wan delpaden is de «Dikke kapel». De wandelaar die dat punt van het Groendalpad heeft bereikt, kan naar de wandeling van het Blauw bospad overschakelen. De natuurliefhebber die hoofdzake lijk belang stelt in flora en fauna en minder belang stelt voor het ge schiedkundig aspect van Mere en zijn beschermde gebouwen, neemt liefst de Blauwboswandeling. LEDE Jean Moenspad: Ong. 10 km. Startplaats: cultureel centrum, Markt Lede. Wegmarke ring: houten palen met gele kop. Stafkaart: Oordegem-Lede 22/7-8. Dit wandelpad herdenkt Jean Moens, oudheidkundige en leider van lokale opgravingen te Lede en omgeving. De wandeling gaat door landelijk Lede met als hoogtepunt de kapelletjes van de Zeven Weeën Ommegang en een schilderachtig brokje natuur. IMPE-PAPEGEM-LEDE Het oude molenpad: Ong. 7 km. Startplaats: Impedorp links van de pastorij. Wegmarke ring: houten palen met blauwe kop. Stafkaart: Oordegem-Aalst 22/7-8. Deze wandeling brengt ons voorbij de watermolen, de Tukmolen en het Hof te Papegem. WANZELE-LEDE Het Tussenbeekpad: Ong. 7,2 km. Startplaats: Wanzele- dorp links naast de kerk. Wegmar kering: houten palen met groene kop. Stafkaart: Oordegem-Lede 22/ 7-8. Deze wandeling gaat door zacht heuvelend landschap. OORDEGEM-LEDE Het wijde wereldpad: Ong. 8 km. Startplaats: Oordegem dorp. Wegmarkering: houten paal met hei-oranje kop. Stafkaart: Oor degem-Aalst 22/7-8. Deze wande ling loopt door een landelijke omge ving die ondanks erg grote bevol kingsdichtheid in de streek nog heel goed bewaard is gebleven. De topo grafie is er lichtgolvend wat eigen is aan zandlemige ondergrond. Het Zonnebroekpad: Ong. 6 km. Startplaats: Oordegem dorp. Wegmarkering: houten palen met beige kop. Stafkaart: Oorde- gem-Aalst 22/7-8. De benaming «Zonnebroek» heeft een historische betekenis en is de oude benaming voor de streek Klinkaard, Blekte en Schoot. «Zonne» staat voor de zon nebloemen die er weelderig groei den. «Broek» staat voor een laag gelegen moerassig gebied. Al die wandelbrochures te Lede zijn te bekomen bij het gemeentebestuur, culturele dienst, Markt 1, Lede, tel. 053/78.95.10, toestel 8. Prijs bro chure: 10 fr. Voor aanschaf van deze brochure en eventueel voor supplementaire informatie kan u terecht bij volgen de instanties. - Gewestelijke VW De Dender streek: t.a.v. K. Baert, Stadhuis, Grote Markt 3, 9300 Aalst, tel. 053/ 21.09.06. - Bureau voor Toerisme: t.a.v. K. Liebaut, Grote Markt, 9300 Aalst, tel. 053/77.11.11, toestel 240. - Informatie- en Toeristische Dienst: t.a.v. D. Lamarck, Oudstrijders- plein 6, 9400 Ninove, tel. 0541 33.78.57. - Plaatselijke WV Geraardsbergen: t.a.v. Mevr. Schouppe, Stadhuis, 9500 Geraardsbergen, tel. 0541 41.14.21, toestel 93. - Plaatselijke VW De Faluintjes- streek: t.a.v. J. Muylaert, Dorp 63, 9392 Meldert, tel. 052/35.65.16. - Plaatselijke VW Aalst: t.a.v. K. Baert, Kattestraat 33, 9300 Aalst, tel. 053/77.11.11, toestel 245. LH Voetbalfeesten te Baardegem Vrijdag 14 u.: De weergo den zijn VJ dit jaar niet bepaald gunstig gezind, daar er is meer nodig om Ie mensen van de derde leeftijd van een koffietafel te houden. De tent (vijf meter langer) was dan ook jehoorlijk gevuld, maar er bleef ruimte genoeg over om een danspasje te plaat sen. Tijdens de klassieke spelletjes mist Frans Sep tember nipt de finale. De lustige oudjes hebben in tussen politiek gezelschap gekregen. Mark Galle en Annie De Maght leggen op de dansvloer meteen een rood-blauwe coalitie vast. Vrydag 20 u. De tent zit nog afgeladen vol wanneer «de kempenshow» op gang wordt geschoten. En, de aanwezigen hadden groot gelijk. Het werd een spet terende show vol afwisse ling met Margriet Hermans als de» grote uitschieter. Margriet maakte zelfs ken nis met ons aller Pieter. Deze beklom met een hart slag van 180 het podium en bleek zo onder de indruk dat hij in de Vlaamse zan geres meteen zijn zusje zag. Naar het schijnt is hij er nog altijd niet goed snik van. Zaterdag 14 u. Op het ter rein haspelt de jeugd een aantal wedstrijden af. De uitslagen waren vrij positief en laten voor het komend seizoen veel goeds voor spellen. De knapen verlo ren nipt en de scholieren wonnen. De meisjes speel den gelijk. Opwijk toonde zich "de beste van het vier- ploegen-tornooi van de ve teranen. Zaterdag 20 u.: Voor de derde keer is er play-back in de reuzetent. Het werd een eerder mat gebeuren. Patrick Hernandez won bij categorie B. Op de avond tonen de gebroeders Pots Aalst. Nonkel Bob in zijn element tijdens het voetbalfeest in Baardegem (a) Aalst. Vooral de jeugd was een en al aandacht voor het optreden van Bob Davidse in dt feesttent te Baardegem (a) dat ze naast uitstekende voetballers ook behoorlijk op het podium hun man netje kunnen staan. Ze dansen volgens hun instink- ten een schitterende break dance. Intussen is de tent behoorlijk gevuld met drank, geluid en mensen. Rond twaalf uur tapt de special attraktie op het po dium, twee meisjes die ver der weinig om het lijf hebben. Zondag 11.30 u.: De tent wordt herschapen in een restaurant. Met veel bijval blijkbaar, want om half drie is slechts één varken meer over. Dat beest moet er dan wel 's avonds aan geloven. Zondag 15 u.: Op het voet balterrein gaan het eerste en het tweede elftal in de clinch met TK Meldert. De buren van Thor halen het twee keer. Maar vooral VJ I mag terugblikken op een erg goede prestatie. Twee maal kwam men op voor sprong tegen de kersverse titelkandidaat uit derde. Aanwinst De Smedt en De Rop scoorden gepast. In de tent houdt nonkel Bob in tussen de kleinsten bezig. Hij bezorgt de talrijke kin deren een onvergetelijke namiddag. Bob Davidse mag dan wel op pensioen zijn. Hij blijft een onverbe terlijke showman. Zondag 20 u.: Pitou ver zorgt de presentatie van de soundmix. Kandidaten zijn er genoeg. Elvis Presley, Bart Kaël, Johny Logan, Tom Jones en vele andere werden tot bijna in de per- fektie nagebootst. De tent zwelt intussen steeds maar verder aan. De tapkranen kunnen het tempo nauwe lijks meester, aan de in gang heerst een gedrum van jewelste. Aan de kleedkamers staan tiental len mensen met bloemen te wachten op hun Australi sche idolen: Kevin, Fiona en David. Zondag 22 u.: Politiemoto ren begeleiden een grote rode wagen. Daarin Fiona, David en Kevin. De bui tenstaanders zijn de hyste rie nabij. Een kwartier la ter kondigt Pitou onder een overdonderend applaus de Australische vedetten aan. Carl leidt het interview en de sterspelers van «Sons and Daughters» tonen zich dankbare gasten. De stampvolle tent is uitzinnig opgewonden. Dit moet de grootste mensenconcentra tie uit de Baardegemse ge schiedenis geweest zijn. Zonen en dochters delen nog lange tijd hun begeer de autogrammen uit. Daar na is de pret over. De soundmix houdt de overge bleven voetbalfeestvrien- den nog een tijd bezig. Voetbaluitslagen Veteranentornooi: Lebbe- ke - Opwijk: 0-6; Asse - Meldert: 1-2; (troosting) Asse - Lebbeke: 0-2; (fina le) Meldert - Opwijk: 0-0 (4-5 na penalty). VJ knapen - TK Meldert: 1-2 VJ scholieren - TK Mel dert: 3-2 Aalst. Ook de leden van het Australisch feuilleton Zonen en Dochters kregen de voile schijnwerpers op zich in Baardegem (a) VM - Hofstade: 2-2 VJ II - TK Meldert: 0-3 VJ I - TK Meldert: 2-3 Volgende wedstrijden zon. om 15 u.: VJ II Lutterzele zon. om 17 u.: VJ I - Lut- do- om 19.30 u.: Gooik - terzele VJ I di. om 19.30 u.: VJ I - E. do. om 19.30 u.: VJ II - E. Meldert (res) Meldert (jun). di. om 19.30 u.: Sjoeters - LH VJ II Zaterdag 18 augustus om 14.30 u. wordt een tentoonstelling geopend met werk van Edgar Heirman. Als 67-jarige heeft Ed gar Heirman nu als hoofdbezigheid defini tief voor de schilder kunst gekozen. Hierin kan de geboren verteller en levenskunstenaar zich voor dit ogenblik het best uitleven. Hij kan niet één dag zonder het schilderen, dat hem nu reeds enkele jaren in tens bezighoudt. «Zijn» schilderkunst is in de eerste plaats iets zeggen door middel van verf. Hij wuift elk «is me» weg, al noemt hij zichzelf in contradictori- sche termen een «im pressionistisch symbo list», die beweert eerlijk en oprecht te zijn met zichzelf en daarin mag men hem geloven. Hij is op schildergebied een autodidact. Toch heeft hij zich binnen zijn schilderkunst wel aan experimenteren ge waagd, zoals miniatu ren schilderen op koper en de moeilijke techiek van het schilderen op glas. Hij zet zich af te gen de vele vormen van moderne schilderkunst. Stijl en techniek Al zegt Heirman dat hij geen invloeden heeft on dergaan, zijn er toch schilders die hij kan waarderen, zoals een Dali, Magritte en Del- vaux. Mensen, die op een zekere wijze een vorm van fijnschilderen beoefenen. Hij vertrekt vanuit een idee dat vorm heeft ge kregen in zijn binnen ste, maar enkel nog moet worden uitge werkt. Hij zal dan ook direkt schilderen zonder eerst vooraf een teke ning op doek te plaat sen. De kompositie wordt hierbij praktisch niet gewijzigd. Zijn kleurenpalet is geba seerd op het contrast tussen licht en donker. Echte Waaslander Het is een feit dat men deze allround figuur bij na niet kan wegdenken uit het Waasland, waar hij geboren en getogen is. Moerbeke, waar hij leefde en werkte, Waas munster, waar hij werd geboren en waar hij nu op de heide is terugge keerd en Sint-Niklaas, waar hij studeerde en eens zijn klok stond. De tentoonstelling is open van zaterdag 18 augustus tot 3 augustus op zaterdag van 14.30 tot 20 uur. Op zondag van 11 tot 13 en van 14.30 tot 20 uur. Wielertoeristenclub De Fa luintjes organiseerde vorig weekend een «24 uur op de fiets» waaraan naast een aantal sympatiserende fiet sers die hen uitgeleide de den zes wielerfanaten, fit en wel, deelnamen. Ze zouden plaatselijke ron den afleggen, meestal een grote van 6 7 km met tussenin een kleinere. En ieder uur beschikten ze over 10 minuten rust die ze naar eigen believen konden akkumuleren. Voor medi sche assistentie zorgden dr. Pieter en kinesist Gabriel. Vertrokken op vrijdag te 20 u. waren er uiteraard op de koersfietsen dynamo's en lampen gemonteerd die er echter bij het krieken van de dag af gingen. De kilometertellers waren evenwel afgedekt. Het be kwam hen duidelijk goed want tot 's morgens 8 uur bleven ze alle zes samen, niettegenstaande de regen hen 's nachts nogal wat par ten had gespeeld. Te 8 u. 's morgens hielden Roland Troch en Rik Lelon het echter voor bekeken. Twaalf uur in het zadel is ook alleszins lang niet niks. Ben Beeckman. Rudy Bo- gaert. Vital Van Rossem en Willy Van der Meerssche beten echter dapper door en er kon zelfs in het voor bijrijden nog wel eens een kwinkslag af. Gestart op een teken van de sportieve pastoor André Degrez werden ze ook door hem bij de finish op zater dag te 20 u. na de mara thontrip die 406 km lang bleek te zijn geweest ont vangen. Bloemen, kussen, handge klap, bekers, het zat er al lemaal «Bij Herman» in. Een sportieve prestatie die deze wielerenthousiasten wellicht niet vlug zullen vergeten. LH

De Voorpost | 1987 | | pagina 5