Brandweer Zele wint internationaal tornooi te Maldegem Berlarenaar Gaston De Waele vijftien maal naar Dodentocht Boeketje Vlaanderen aan het Donkmeer Oud lokaal Neerhofvrienden krijgt nieuwe bestemming Aktiviteiten PW Vrouwenbond Dendermonde Paul Poppe voegt zich bij Dendermondse Benedictijnen 10 - 14.8.1987 - De Voorpost De abdij van Dendermonde heeft vanaf zaterdag een nieuwe pater by. Paul Poppe. uit Berlare, wordt immers zaterdag om 9 uur in de abdijkerk tot priester gewyd en draagt zondag om 11 u. zyn eerste mis voor, in de Berlaarse St.-Martinuskerk te Berlare. Paul stapt hiermee in het spoor van zijn oom, oud-rektor Albert Peleman. en -abt Benoit Peleman. Mechanica De bijna 29-jarige Paul Poppe besliste pas 7 jaar terug priester te worden. «Had iemand me 10 jaar terug verteld dat Paul priester zou worden, ik had het nooit geloofd», vertelt zijn moeder. Uit zijn stu diekeuze blijkt ook niets in die richting. Na enkele ja ren in het H. Maagdcollege te Berlare en de abdij school, ging hij naar het VTI te Aalst, waar hij me chanica volgde. Daar voeg de hij, in avondonderwijs, een graduaat aan toe. Plots, terwijl hij een D- kursus volgde om in het onderwijs te kunnen gaan, besliste hij priester te worden. In de abdij te Dendermon de zet hij een familietradi tie verder. Zijn grootoom startte als abt de school, die vele jaren door zijn oom Albert werd geleid. Dom Albert, die op 60- jarige leeftijd naar Zuid- Afrika trok als missionaris, zal zondag mee de mis cele breren, verder begeleid door de huidige abt, Roger De Coster, 2 andere pries ters uit Berlare, Gerard Van Malderen en Henri Raemdonck, een oud-on derpastoor van de gemeen te, Blommaert, en de hui dige parochiepriesters. De wijding zaterdag gebeurt door een Zuidafrikaanse bisschop, mgr. Flugence Le Roy, ook een Benedictijn. DENDERMONDSE WIJNMAKERSGILDE 'T VAATJE Uitslag van de TOMBOLA STEUNKAARTEN ter gelegenheid van de WUNHOEVEFEESTEN 23914 23995 23210 23737 23335 23432 23670 23513 23395 23371 23357 23993 23740 23154 23072 23981 23839 23050 23305 23168 23117 Als vanavond om 21 uur de 18de Dodentocht te Bornem wordt gestart, zullen tussen de meer dan 4.000 deelnemers ook enkele mensen uit Berlare staan: Freddy D'Hooge, politieagent Johny Christiaens en, voor de 15de keer, Gaston De Waele. Gaston zal gemakkelijk te herkennen zyn: voor deze jubileum-deelname zal hij de kampioenen- trui dragen die hij in 1978 van de supportersclub kreeg by de verkiezing tot Sportvedette van de gemeente. Fiets Wie door Berlare rijdt, heeft veel kans om Gaston De Waele te zien stappen. «Bij weer en wind, zon of regen, Gaston komt ge wel ergens tegen», wordt over hem gezegd. «Trainen is het voornaamste», zegt hij zelf, «en daardoor heb ik al mijn wedstrijden ook zon der verzorging kunnen uit lopen». En hij heeft er al veel meegedaan. Nochtans begon hij pas op 38-jarige leeftijd te wande len. «Samen met enkele vrienden begon ik er in 1970 aan.» Spoedig nam hij deel aan wedstrijden. «Eerst over kleinere afstan den, tussen 25 en 50 km, zoals bv. De Wuitensmar- sen te Hamme en tochten te Zele. Na 2 jaar voelde ik me sterk genoeg voor het grotere werk.» De wed strijden werden langer, van 75 tot zelfs 200 km. Van in 1972 wandelt hij elk jaar de Dodentocht te Bor nem. De eerste tocht noemt hij een leerschool. Het parkoers werd in 19 uur afgestapt, de vol gende verminderde dit tot maximaal 14 uur. Aan deze wedstrijd houdt hij tot nu niets dan goede herinnerin gen over. Gaston heeft nochtans veel moeten doen om de reeks van 14 te kun nen uitdoen. Toen hij nog bij Janssens fabriek werk te, in ploegen, kreeg hij gelukkig steeds de toelating om de vrijdag van de wed strijd te kunnen thuisblij ven. «Dat waren sportieve bazen.», vindt hij. Naar de wedstrijd reed hij met de fiets. «En als ik dan, na me gewassen te hebben, terug keerde, zag ik te Buggen- hout nog mensen opstap pen. Echte wrakken leken dat soms. Er zijn te veel deelnemers die te weinig voorbereid beginnen.» Het is pas sinds vorig jaar dat hij met de auto gebracht wordt, door rijkswachter Guy Poppe. Dit jaar rijden ze dus met 3 mensen op. «Maar tot nu ben ik de enige uit de gemeente die de wedstrijd kon beëindi gen.», vertelt hij trots, ter wijl hij de medailles laat zien die door de organisa toren worden genummerd. Over de organisatie door jeugdklub Kadee heeft hij niets dan lof. «Er zijn er altijd wel die over iets zul len zagen, te slechte wegen of over het eten dat men meekrijgt. Maar voor mij is alles prima.» Maar 100 km? Voor Gaston is het wande len altijd een hobby geble ven. Verdienen was er niet bij. «Integendeel, veel kos ten! Er is de inschrijving, het vervoer, de schoenen en de medailles of badges en T-shirts, die je moet kopen. Achteraf gezien hou ik daar eigenlijk niet zo aan: de meeste heb ik al weggegeven.» Trofeeën heeft hij wel in huis staan. Die waar hij blijkbaar het meest fier over is, zijn die welke hij kreeg bij zijn ver kiezing tot Sportman van de gemeente in 1975 en tot Sportvedette in 1978. De medailles van de Doden- tochten heeft hij ook nog, maar die wil hij, ingeka derd, in herberg 't Zolder ken van gebuur Jef De Ke gel hangen. Tot voor enkele jaren wan delde hij met paraschoenen aan. Vrienden uit de wan- delklub WSV Wetteren, waar hij ook aangesloten is, raadden hem aan lichte re sportschoenen te dra gen. «Het zijn Franse, van een bekend merk, maar du re!» En zo verslijt hij een 3- tal paar per jaar. Sponsors mag hij niet vragen van de klub. Gaston wandelde niet al leen te Bornem. Er waren de Nachten van Torhout, de Tijltochten te Turnhout, beide 100 km en de wan deltochten te St.-Martens Bodegem, van 200 km. «Daaraan nam ik deel om dat ik van verschillende mensen hoorde dat ik wel licht niet verder dan 100 km geraakte. Hoewel die wedstrijd in september, dus pas enkele weken na Bornem georganiseerd werd, startte ik toch, in 1977, 1978 en 1979, en stapte ze telkens uit.» Van doorzetten gesproken. De jongste jaren neemt hij niet aan zoveel wedstrijden meer deel. Gezien zijn werkloosheid worden in schrijvingen en andere kos ten wat teveel. De Doden tocht, daar blijft hij echter alles voor over hebben. «Dat is een wedstrijd die me ligt.», zegt hij nog bij het afscheid, op weg om nog enkele kilometertjes te trainen. De operette-opvoering 'In 't Witte Paard' krijgt ook van de BRT de nodige belangstelling. Boeketje Vlaanderen komt op donderdag 20 augustus opnamen nemen voor de uitzending van zaterdag 22 augustus. Daar men tegely- kertijd over de Begoniafeesten te Lochristie wil praten, zal deze gemeente een bloementapyt leggen aan het A. Ne lepad. Afwerking a"e™aal behalve voor de 2 zondagopvoenn- Met de voorbereidingen gen. Van wijd en zijd ko- van de operette loopt alles men nQg dagelijks aanvra- ïntussen op wieltjes. Het gen binnen op het VW- podium is m de afwerking- sekretariaat, Donklaan fase, de repetities van de 163, in het Berlaarse ge- meer dan 200 spelers verlo- meentehuis, bij de midden pen in een opperbeste standers aan het meer, en sfeer, de medewerking van bij de produktiegroep (091/ de bevolking blijft toe- 67.74.17). nemen. Voor wie kaarten wil be- Bloemenpad stellen, de kaarten voorbe- Het A. Nelenpad lijkt in houden voor reservaties tussen meer en meer op een echt bloemenpad. Naast de aanplantingen van de gemeente, zijn nu ook de didaktische tuin en ver schillende bloemenperken aangelegd door de Oost- vlaamse Federatie van Tuinaannemers, met steun van de Nationale Dienst voor Afzet van Land- en Tuinbouwartikelen en de gemeente, en zal de ge meente Lochristie een be goniatapijt aanleggen naast de zittribune. Er wordt werkelijk niets onverlet gelaten om er op 28, 29 en 30 augustus en op 4, 5 en 6 september onver getelijke avonden van te maken. Als men hierboven nu ook nog wat meewil... De gemeente Hamme is eigenaar van het huis staande Drapstraat 100. Dit huis staat momenteel leeg, aangezien de «Hamse Neerhofvrienden» hun intrek hebben genomen in het vroegere kleuterschooltje op Theet. Aangezien Buurtopbouw werk» 't Hofken dringend een ander onderkomen zoekt zul len ze het gelijkvloers van dit huis betrekken en daarvoor 2000 fr. huishuur betalen per maand aan de gemeente, 't Buurtopbouwwerk 't Hofken was vroeger gehuisvest in Klein Hulst 9, maar dit huis wordt nu door de eigenaar op geëist om te verhuren aan zijn zoon. Maar het opbouwwerk wil haar werk in deze wijk van Hamme blijven uitoefenen en waren daarom op zoek naar een nieuwe pleisterplaats. De prijs van 2.000 fr. huurgeld wordt gevraagd op basis van een schattingsverslag. Maar in dat verslag stond ook dat het gebouw erg verkommerd was en dat de Hamse Neerhof- vrienden daar weinig zorg voor gedragen hebben. Dat is een regelmatig weerkerend feit dat verenigingen die van de ge meente een lokaal mogen ge bruiken al dan niet tegen beta ling het niet beheren als een goede huisvader. In vele geval len wordt er niet zo nauw naar- om gekeken. De bovenverdieping van dit gebouw, Drapstraat 100 zal gratis ter beschikking worden gesteld aan de Turkse gemeen schap die het zal gebruiken als bidplaats, vergaderzaal en lo kaal voor allerlei samenkom sten. Deze mensen zijn nu ge huisvest in het hoekhuis Slangstraat-Strijderslaan Maar deze woning zal om ver keerstechnische redenen wor den afgebroken. De gemeente zal voor de bovenverdieping geen huurgeld vragen gezien het hier gaat om een lokaal waar uitsluitend religieuze ak- tiviteiten zullen plaats hebben. De burgemeester vond dat hij zoiets verplicht was aan die mensen te geven. Toen dit punt op de dagorde van de gemeenteraad stond was iedereen daar zo maar niet volledig mee eens. Men veron derstelde dat het een moeilijke kombinatie was die wel tot konflikten zou leiden. Vooral als men weet hoe de Turken hun godsdienst beleven. Zal het niet leven worden op een kruidvat? Langs de andere kant werd er toch ingebracht dat de Turkse gemeenschap wellicht het best met het buurtopbouwwerk 't Hofken zou kunnen leven. Het is een werk dat zich van bij het begin heeft ingezet om de Tur ken in Hamme op te vangen. Een betere kombinatie kan moeilijk. Omdat ze zeer nauw met deze mensen samenwerk en op vele terreinen, op gebied van de jeugd, het woonfond- sen, enz. Er zijn aan het ge bouw twee ingangen en dat is wel goed. Het is ook mogelijk dat men de lokalen op verschil lende van elkaar liggende uren opent. Volgens anderen zal het met die twee organisaties wel los lopen. kennen elkander al jaren. Het Neernof gebruikte ook de hof van dat gebouw, maar deze hof zal nu worden afgesloten worden. HVC Dendermonde. AppeLse feesten. De start van de loopwedstrijd, (foto piet hermans) ,-ï. 3* s* Dendermonde. Appelse feesten. Met de regen als spelbreker bleef er niet veel anders over dan lekker tafelen in het café. (foto piet hermans De jaarlijkse vakantie is «Bal Volksvertegenwoordi- weer ten einde en stilaan ger Frans Verberckmoes» herneemt de PVV vrou- in de sporthal te Appels wenbond haar aktiviteiten. Maandag 5 oktober 1987 - Men heeft getracht een ver- «Bereiding van cake» met scheidenheid van aktivitei- degustatie ten in te richten, ten einde Maandag 23 november zoveel mogelijk aan de 1987 - Jaarlijks Ceciliafeest wensen van de leden tege- Zondag 6 december 1987 - moet te komen. Jaarlijks Sinterklaasfeest De aktiviteiten voor 1987- Maandag 7 december 1987 1988 - Maken van kerststukje Maandag 7 september 1987 Maandag 1 februari 1988 - - Voordracht «Eerste Hulp Voodracht «Voorkoming DendennomkrApp^e feesten. Rcgm kan de <UleUn deren; de Inhouw,,* september Maandag 7° maaT'lSSS - blijkbaar wel. (foto piet hermans) 1987: Deelname aan het Voordracht «Kruiden: de keuken, als genees middel» Maandag 4 april 1988 - Voordracht «Hoe gezond vermageren aan de hand van een evenwichtige en gezonde voeding» met en kele bereidingen Maandag 2 mei 1988 - Voordracht «De Huisapo- teek - hoe een huisapoteek samenstellen, gevaren,...» Maandag 6 juni 1988 - «Ge laat- en lichaamsverzor ging» met demonstratie. Mei/juni 1988 - Jaarlijkse grote reis Juni 1988 - Eendagsreis Juni 1988 - Jaarlijkse kof fietafel Voorstellen tot inrichting van aktiviteiten zijn steeds welkom bij de bestuurs leden. De maandelijkse vergade ringen hebben steeds plaats op de eerste maandag van iedere maand te 19.30 uur in de zaal «Roxy» St.-Joris- gilde te Dendermonde. Tij dens de maanden januari, juli en augustus is er geen aktiviteit. Op zaterdag 3 en zondag 4 oktober heeft telkens van 10.00 tot 18.00 uur in de ten toonstellingszaal van het Bouwcentrum aan de Jan Van Rijswijcklaan te Antwerpen een internationale postzegel- en muntenbcurs plaats. De toegang bedraagt 60 fr. In het Vakantiecentrum de Ce der aan de Parijsestraat 34 te Deinze organizeert de Vlaam se Federatie van Socialistische Gepensioneerden een speciaal ontspanningsweekend voor jonggepensioneerden. Voor meer informatie verwijzen we u naar Vlaamse Federatie van Socialistische Gepensioneer den, Sint-Jansstraat 32 te 1000- Brussel (02/515.02.55). In het St. Anna park te Maldegem had de 10* editie plaats van het internationaal tornooi voor brandweerkorpsen. Dit tornooi, een soort spel zonder grenzen met brandweermate- rieel, verwierf de laatste jaren een enorme reputatie door zijn internationaal karakter. Niet minder dan twee Duitse, twee Nederlandse en zes Belgische brandweerkorpsen werden geselekteerd voor de spelen. Voor het eerst ook de brandweer van Zele. Ook de muziekkapel van Zele werd door het gast- korps Maldegem uitgeno digd om het geheel nog meer kachet te geven met enkele optredens. De stoet van de 10 deelnemende korpsen, voorafgegaan door het muziekkorps van de Zeelse Brandweer, trok door de straten van Malde gem en hield halt in het St. Annapark waar de spelen zouden doorgaan. Een eerder nerveuze Zeel- se ploeg ving het eerste spel aan tegen het Duitse «Lam- pertheim». Drijfnat van het transpireren, (de oefenin gen dienden trouwens te gebeuren in volledige inter- ventiekledij), ging stelsel matig de plankenkoorts weg bij de Zeelse spuiters toen ze deze eerste kamp overtuigend wonnen. Het daaropvolgende mastspui- ten en de File Rouge, een soort van estafettespel ,waarbij men door een wa tergordijn moest lopen, bracht wel de nodige ver frissing doch kon het tem perament van de jongens niet koelen. Ze zetten dan ook hun «Joker» in op het vierde spel, waterpolo, waar de meeste punten te verdienen vielen. Leon Heirman, insiders weten dat dit'een specialist is, be slechtte deze kamp in een rekordtijd van 28 seconden en bracht zijn ploeg hier mee aan de leiding in het klassement. Door deze overwinning, en niet min- der door de aanmoedigen de marsmuziek van hun muziekkapel, werden de Zeelse spuitgasten tot het maximum gemotiveerd. In minder dan 3 seconden wonnen zij het touwtrek ken tegen het BW-korps van Maldegem en eindig den zij tweede in de red dingswedloop in brand- jweergreep. Op overtuigen- 'de wijze en met groot pun- tenverschil met de nummer twee wonnen zij de zo be geerde «Gouden Brand weerhelm», een wisselbe ker die zij uit de handen van de burgemeester van Maldegem in ontvangst mochten nemen. De plech tigheid werd door de Zeel se muziekkapel, o.l.v. Luc Van Damme, op een uit muntende wijze afgesloten met de mars «Bergkristal», zowat de mars van het Zeelse brandweerkorps. Zowel de geleverde presta ties van de sportploeg als die van het muziekkorps werden geprezen door de aanwezige brandweerkorp sen en hebben er toe bijge dragen dat ook in de brand weerwereld de Zeelse kleu ren hoog werden ge houden. Uitslag van de tienkamp: 1. Zele 54 p., 2. Eeklo 45 p., 3. Aalter en Aardenburg 43 p., 5. Kaprijke 41 p., 6. Schoondijke 35 p., 7. Mal degem 34 p., 8. Wetteren en Lampertheim 31 p., 10. Assenede 26 p. Samenstelling ploeg Brand weer Zele: Bwm. Heirman Leon, Bwm. Van de Velde Jan, Bwm. De Raedt Lu- cien, Bwm. Van de Cauter Robert, D'Hooge Isidoor en Bwm. De Wilde Paul. BENO Zelè. De winnende ploeg van de Zeelse brandweer (bvw)

De Voorpost | 1987 | | pagina 10