S.K. ST.-NIKLAAS: ALLEEN TOEKOMST IS VAN TEL! EENDRACHT MELDERT HEEFT GEZONDE AMBITIES KEEPER LOUIS MERGAN BART HEYVAERT WIM VERBEKE SUPPORTERSKLUB EENDRACHT MELDERT 18 - 14.8.1987 - De Voorpost BIJ E. MELDERT W De doelman van het Meldertse fanionteam begint aan zijn derde seizoen. Als achtjarige dartelde hij reeds rond op de terreinen van Asse ter Heide en kwam dan via SK Lombeek naar Meldert. Hij werd doelman door de invloed van de TV en de aansporing in de school. Iedereen had reeds opgemerkt dat er uit die knaap een keeper zou groeien. Louis Mergan was een klasrijke keeper die heelwat aanbiedingen kreeg, zelfs van eersteklassers. Hij heeft dat steeds geweigerd om familiale redenen, zodat voetbal ook voor hem eigenlijk een hobby gebleven is. Zijn mooiste herinnéring dateert nog uit zijn periode bij Asse ter Heide. Als geboren Opwijkenaar speelde hij tegen de ploeg uit zijn geboortedorp voor de Beker van Brabant. De eindstand was 2-2 en dus moesten de penalties beslissen. Louis hield er zo maar eventjes drie tegen en dan nog tegen zijn eigen gemeente (da) NIEUWE SPELERS BIJ E. MELDERT Eén van de drie aanwinsten van E. Meldert is Wiezenaar Bart Heyvaert. Hij speelde daarvoor in het fanionteam van SK Herdersem. Voor Bart blijft voetbal een echte hobby, van kindsbeen af was hij verslingerd op de voetbalsport, voor deze overgang naar Meldert doorliep hij vrijwel alle jeugdreeksen van SK Herdersem. Aan zijn kadettentijd bewaart hij mooie herinneringen. Vooral in zijn tweede seizoen scoorde hij met de regelmaat van een klok. Door zijn totale inzet geraakte hij vroeger dan verwacht in het eerste elftal. Dat gebeurde tegen Schoon- aarde. Hij stond eigenlijk als reserve op het scheidsrech- tersblad, maar door omstandigheden werd hij opgesteld. Sindsdien is hij titularis gebleven, reeds in zijn tweede wedstrijd was de titel de inzet. Hij bracht het verlossend doelpunt aan, dat door Dirk Veldeman werd gescoord. In Meldert wil hij alles eerst nog eens goed bekijken. We zullen wel zien wat het wordt, zegt hij. (da) Wim werd opgeleid bij de jeugd van Eendracht Aalst. Toen hij vijftien was speelde hij al in de reserveploeg en was gedurende drie jaar Uefa-junior. Hij speelde ook al bij FC Denderleeuw, Liedekerke en SK Halle. Voor dit seizoen had hij zijn nieuwe ploeg nog nooit zien spelen, maar kenners hadden hem gerustgesteld. Hoe kan het ook anders. Eendracht Meldert is kampioen geworden met een straat van acht punten voorsprong. Wim meent dat Eendracht geen problemen zal kennen in eerste provinciale. Hij is een verdedigende middenvelder die in feite alle watertjes heeft doorzwommen. Zijn mooiste herinnering is het behalen van een titel met Halle en zijn opstelling als zestienjarige in de eerste ploeg van Eendracht Aalst, waar Georges Heylens nog trainer was. (da) VOETBAL 13.8: TK Meldert - SV Asse - 19.30 u. 16.8: Oudegem - TK Meldert - 17 u. 22.8: TK Meldert - Jong Lede II - 16 u. 23.8: TK Meldert - F.C. Wieze - 17 u. 27.8: TK Meldert - K A.V. Dendendermonde II - 19 uur. 30.8: TK Meldert - Appels - 17 u. (DA) Voetbal. Voorzitter Theo Rooms van Sportkring met de mensen van het sportbeleid rond zich (dw). LEEDS VOETBALNIEUWS Traditioneel nodigt FC Ronkenburg iedereen uit op de grote feesten die plaats hebben op 14, 15, 16 en 17 augustus. Op vrijdag 14.8 is er om 19 uur een reuze- belotting naar 5.000 fr. De inleg is 60 fr. Op zaterdag 15.8 heeft de zesde reuze-barbecue plaats tot 22 uur. Daarna is er gratis bal met het orkest Dirk Bauters. Op zondag 26.8 wordt de derde Play-back-wedstrijd georganiseerd. Tij dens het tweede gedeelte van de dag, zo rond 20 uur krijgt men een optreden van de Zeelse formatie Stampen en Daven. Op maandag 17.8 is er een show met de animatie- groep Dirk Bauters en Ray Franky als gastvedette. (da) maker bij uitstek. De ervaring die deze 28-jarige speler reeds opgedaan heeft bij diverse li- gaidubs zal ongetwijfeld voor de jeugdige kern, waarvan de gemiddelde leeftijd op een 23 jaar mag geschat worden, van onschatbare waarde zijn. Bon ne zal dan ook een sleutelposi tie in de schoot gelegd worden, een funktie die hij samen met «oud»-gediende Eric Lacroix naar behoren zal vervullen. Erik die als «vader-figuur» heel wat jonge spelers wegwijs zal kunnen maken en opvan gen waar het moet. Dit tweetal moet samen met Gino Ni is de Trainersduo Smeets-Samson Wie uiteraard ook het klappen van dit laatste instrument kent is trainer Maurits Smeets. Hij is afkomstig uit het Brusselse waar hij verbonden is aan de V.U.B. als licentiaat lichame lijke opvoeding, is joviaal en komt zeer vriendelijk naar buiten. In verband met de jeugdwer king gaat de hoofdtrainer nóg een stapje verder. «Ik wil op de kortst mogelijke termijn de volledige jeugdproblematiek van mijn klub onder kontrole krijgen. De jeugd moet in deze het woordenboek van de heer Smeets. «Wij zullen met kollektief voetbal proberen elke week te spelen om te winnen. Twee spitsen en vijf middenvelders op het terrein zien staan zal dus geen verrassing mogen zijn voor onze tegenstrevers», legt een kalme en rustige trainer Smeets uit. De tegenstrevers zullen na tuurlijk elke week met getrok ken messen tegenover Sport kring staan, een match winnen tegen de gedoodverfde favo riet maakt immers het seizoen goed van dergelijke klubs. Spelerskern Bonne Danny, Cornet Joris, De Kerf Joris, De Maeyer Geert, De Meyer Gunther, De Vocht Werner, De Wilde Reg- gi, De Witte Peter, Eeckman Yvan, Everaert Hans, Huygen Tim, Lacroix Eric, Maes Da niël, M'Rabet Moustapha, M'Kongolo Kalombo, Nijs Guido, Quintelier Peter, Struyf Werner, Van Hove Ronny, Vinck Patrick, Vijl- ders Wim. Oefenprogramma 16 augustus 16 u.: KSNS - F.C. Boom 19 augustus 19 u.: KSV Temse 18 augustus 19 u.: KSNS II - Excelsior 25 augustus 19 u.: KSNS II - Sinaai 30 augustus 16 u.: Bekerwed strijd. M.S. De turbulente gebeurtenissen by de Sint-Niklase Sportkring blyven herhalen heeft geen nut. Iedereen die het Wase voetbal volgt van dichtbij of van op afstand zal wellicht de donkere periode die de klub het voorbye seizoen meegemaakt heeft kennen. «Sportkring en het verleden zyn dood. Leve het toekomstige Sportkring». Deze uitspraak slingert als een rode draad doorheen het nieuwe sportkringbestuur. Steeds weer brengt voorzitter Theo Rooms deze waarheid naar buiten. Geruggesteund door een, weliswaar nieuwe, raad van bestuur waar René Van Acker nu de post van ondervoorzitter waarneemt, Jef Van Hoyweghen als sekretaris en public relations zal optreden, terwyl Theo Verschueren als verantwoordelijke van de jeugdwerking werd aangesteld. Tot deze dynamische raad van bestuur behoort ook Raymond Thijs die de juridische touwtjes in handen heeft. Deze ploeg zal op de onontbeerlijke hulp kunnen rekenen van Julien Lints die het volledige Sportkring secretariaat zal leiden en van Desiré Mariman die alle sportieve aspekten van de St.-Niklase nummer één zal verdedigen. «ruggegraat» worden van het «new-loock» Sportkring St.- Niklaas. De mogelijkheden om deze kern optimaal te ge bruiken moet St.-Niklaas toch geruststellen wat de eerste ko mende jaren betreft. Op dit punt heeft het bestuur dus al duidelijk de juiste weg ge toond. Een groep talentvolle jonge spelers die geschraagd zal worden door enkele erva ringrijke pionnen die het klap pen van de zweep kennen. Voetbal. De kern van SK Sint-Niklaas met v.l.n.r. Raymond Van Looy (trainer-doelwachter), Désiré Mariman, Rudi De Kerf, Tim Huygen, Kalombo N'Kongolo, Patrick Vinck, Wim Vijlders, Werner Struyf, Gino Nijs, Werner De Vocht, Eric Lacroix, Geert De Maeyer, Theo Rooms (voorzitter), Norbert Samson. OnderaanDanny Bonne, Daniel Maes, Joris Cornet, Maurice Smeets (trainer), Gunther De Meyer, Reggi De Wilde, Ivan Eeckman en Peter Quintelier (dw). Jonge kern Spelers als een Peter Quinte- Dat het bestuur heelwat in- Her, Werner Struyf en vooral spanningen geleverd heeft een Danny Bonne zijn de am- hoeft geen betoog. Op enkele bitieuze ploeg komen verster spelers na kon de hele tweede- ken. Vooral deze laatste ont- klasse-kern behouden blijven. popt 2ich bij S.K. als de spel- OEFENPROGRAMMA TK MELDERT zware financiële tijd de boven hand krijgen, de transfersom men lopen zo hoog op dat een klub dikwijls moet passen bij aanlokkelijke voorstellen. Klubs die wel toehappen gaan op lange termijn de diepte in» aldus Smeets. Staat de jeugdwerking cen traal, dan zal er bij de nieuwe sportieve leider ook nog moe ten gevoetbald worden volgens Voetbal. Trainer Smeets, die het oude stramien, m.a.w. spe- de taak heeft om Sportkring len om te winnen. Spelen om te brengen waar het thuis nicl IC verliezen slaat met in h„„„. de ljga (dw) Daarom heeft de reeds allerte trainer zijn spelers de beden king gegeven dat elke match een «bekermatch» zal worden. Tot slot loofde trainer Smeets de vlotte samenwerking met zijn assistent Norbert Samson en met de heer Desiré Mari man, zodat het moreel niet meer stuk kan. Het nieuwbakken bestuur van Sportkring heeft dus - kort samengevat - reeds 3 grote fasen weten te verwezenlijken. Ten eerste het bestuur zelf, ten tweede de kern verjongen en deels ook behouden en uitbou wen, ten derde een ambitieuze en klaarkijkende trainer aan trekken die een gezonde ge- dachtengang kan overbrengen op de begaafde spelers. Met dit drieluik moet de toe komst, waar zo naar uitgeke ken wordt, er fantastisch uit zien voor Sportkring Sint-Ni- klaas. Technische fiche: Naam: Sint-Niklase Sport kring. Stamnr. 221. Voorzitter: Theo Rooms, tel. 776.26.75 777.50.21. Ondervoorzitter: René Van Acker, tel. 776.69.59 776.22.52. Sekretaris: Jef Van Hoywe ghen, tel. 777,96.17. Terrein: Watermolenstraat, St.-Niklaas. Trainer: Smeets Maurice. Hulptrainer: Samson Norbert. Klubkleuren: Geel-Blauw. Voetbal. De spelerskern en de trainer van E. Meldert tijdens de eerste kennismaking. Voortaan gaat het er minder feestelijk n toe (da) Reeds geruime tijd hadden de supporters eraan gedacht om een echte klub uit de grond te stampen. Halfweg de kompeti tie '85-'86 was het een feit. Het is wel een bijzondere klub. Zij organiseert ondermeer een handelsbeurs en een mode show ten voordele van haar geliefde voetbalklub. Het is dan ook normaal dat een sup portersvereniging met meer dan honderd leden vrij uitge breid op verplaatsing gaat. Vorig jaar was er voor de le den van voorzitter Clement De Brouwer, sekretaris Luc Du bois, penningmeester Denis Roggeman en de bestuursle den Beeckman, Bruyninckx, Van der Steen D. en S, genoeg reden om te juichen. Meldert heeft dikwijls op stelten gestaan. (da) Voetbal. De supportersklub mocht natuurlijk niet ontbreken bij de voorstelling van de ploeg van E. Meldert (da) De laatste jaren heeft Een dracht Meldert een steile op gang beleefd. Dat heeft de klub te danken aan een dyna misch bestuur, maar ook aan de totale inzet van de spelers en de supporters. Uiteindelijk is Eendracht doorgestoten tot de hoogste provinciale reeks. Dat moet volgens de voorzitter een stimulans zijn om met ge zonde ambitie de toekomst te gemoet te zien. Er werd op nieuw een grote inspanning ge daan om de akkommodaties verder uit te bouwen, terwijl ook de kwaliteit van de spe lersgroep werd versterkt met drie aanwinsten. De komende kompetitie wordt een keiharde konfrontatie met zowel gerou tineerde, getalenteerde als jonge tegenstanders. Onze wa pens, aldus de trainer, zijn kol- lektiviteit, discipline, inzet bij de trainingen en onvervalste kameraadschap. Indien we ons daaraan houden, ging hij ver der, dan worden wij opnieuw een moeilijk te bekampen tegenstander. Wie de voorstel ling van de Meldertse ploeg meemaakte voelt met de elle bogen aan dat daar een opper beste sfeer heerst, welhaast zoals in één familie. Op 26 juli hervatte Eendracht de trainin gen die vooral gericht waren op het uithoudingsvermogen. Aan elke speler werd gevraagd om ongeveer tien kilometer te kunnen lopen. Augustusprogramma Zaterdag 15 oogst speelt Mel dert om 17.00 u, een wedstrijd tegen E. Aalst. Op 16.8 treden? de reserven aan tegen die van Lombeek om 10.00 u. Op dins dag 18.8 is er training op het terrein om 19.30 u. Woensdag is er dan opnieuw training en op donderdag speelt Meldert een wedstrijd op FC Dender leeuw om 19.00 u. Vrijdag is er dan weer training op het ge bruikelijke uur. Op zondag 23 augustus gaat E Meldert spelen naar Londer- zeel om 16.00 u., terwijl de reserven het thuis opnemen te gen Pamel om 10 u. Dan krij gen we op dinsdag en woens dag opnieuw trainingen en op donderdag wordt er gespeeld op SV Asse. Daarmee is de reeks nog niet gedaan. Meldert speelt op 30 augustus nog een match tegen Lombeek om 16.00 u. terwijl de reserven het om 10 u. opnemen tegen Lie dekerke. Op zondag 6 september wordt de eerste kompetitiewedstrijd gespeeld thuis tegen Aalter. Spelerskern Louis Mergan, L. De Coninck, L. Pieters, D. De Vos, G. Christiaens, D. Crabbe, D Vervecken, JP De Nijs, D. Gheraerts, Van Mulders, Ver beken, Heyvaert, F. Van Lan- genhove, E. Van Driessche en W. Wille. (da)

De Voorpost | 1987 | | pagina 18