PAKT HAMSE KAATSBEKER GEEMZICHT SPANNENDE s-ssbs V.A. BAASRODE SNEUVELT OP DE MEET ONS VERMAAK SCHOOT UIT HUN KRAMMEN ONVERWACHT VERLIES VOOR SPORTKRING HAMME DIRK G00SSENS MATCHWINNAAR IN DERBY KASTEL RAP EN VLUG MIST DRIEPUNTER De Voorpost - 14.8.1987 - 23 KAATSEN MPS&LQ# mm. ine GARAGE i f IPROECK t asteï Kaatsen. Toyota uit Kastel werd derde in de Beker van Hamse kaatskompetitie Hamme (vh) KAATSEN IN HAMME In Lagere I heeft Sportkring Hamme onverwacht een ne derlaag moeten inkasseren te gen 't Dorp. Na een 1-1 score liepen de bezoekers weg naar 1-3. Het was waar strovuur want Hamme, met een goede Pletinck, kwam opnieuw dich terbij; 3-4. Toen echter viel het stil. Tot aan dc rust zou het cr niet in slagen nog één spel te laten optekenen; 3-8. Welis waar kwam er een drietal ke ren een 40-40 op het bord. Telkens weer waren het de bezoekers die konden af drukken. Na de rust zou Hamme nog dieper worden geduwd: 3-9. Het zag er naar uit dat Hamme zelfs geen puntje zou kunnen oogsten. Na een 4-10 stand haalde het 6-10. Iedereen dacht dat het nu zou doorbre ken. Daar kwam echter niets van in huis. Het waren de bezoekers die Hamme volledig onder de voet liepen en een ontgoochelend Hamme achter lieten 6-14. Op het moment dat iedereen dacht dat het ge daan was kon Sportkring nog twee spelen meepikken en meteen ook één punt. Eind stand 8-15. Eendracht Zogge, een forma tie die spartelt om overeind te blijven in Hogere III, bereikte zondag een nieuw dieptepunt. Op verplaatsing naar Terjoden werd Zogge ingepakt met 15-1. Slechter kon het niet. Ze brachten dus geen enkel punt je mee en zeggen dat ze de punten zo hard nodig hebben. Vanaf het begin was het al duidelijk dat technisch gezien de Hammenaars veel te licht uitvielen tegen de lokalen. De Vroe deed het daar geweldig en Zogge werd echt van het kastje naar de muur geslagen. Een paar keer kon het wel terugslaan en een paar vijftie nen laten optekenen. Dat bracht niet veel aarde aan de dijk, want toen het er op aan kwam om dit met een spel af te ronden viel het verkeerd uit. Vooral in de opslag en het keren was Zogge nergens. Geen wonder dat de lokalen dan al een 8-1 hadden verza meld halfweg de wedstrijd. Wie gedacht had dat de bezoe kers naderhand uit hun kram men zouden schieten had het verkeerd voor. Het ging eerder nog slechter dan in de eerste helft. Het was alsof ze zich hadden verzoend met deze ne derlaag. Naarmate de wed strijd vorderde doofden de Zoggenaars volledig uit en kre gen De Buyser en vrienden weinig moeite om een onver wacht grote 15-1 overwinning vast te leggen. HVC In de Hamse kaatskompetitie scheen Ons Vermaak in een goede bui te zijn want De Keersmacker moest er alles uithalen om te winnen. Maar ook anderen hadden weinig ruimte om hun tegenstander te kloppen. Toyota en KWB-Va- debo moesten op de tanden bijten. 12 De Keersmacker Ons Vermaak 6 De lokalen waren gestart met De Malsche Luc, De Clercq Maurice, De Mulder Herman, Cornelis J. en F. Windey en ze deden het geweldig goed want de bezoekers uit Hamme Sint- Anna hadden moeite om bij te blijven. In het begin na een 1-1 score ging hun weerstand hele maal de mist in en ze stonden half wedstrijd al met 6-2 in het krijt. Maar na de verfrissing kregen we een heel ander beeld van de wedstrijd. Ons Vermaak begon het echt beter te doen. Paul de Bonte, Danny Peelman, Van der Stockt Dirk, Van Kerckhove en G. Vermei- re begonnen aan een remonte die de lokalen toch vaak in verlegenheid bracht. Stilaan maar zeker konden ze de grote kloof dichten. Maar verder dan zes spelen geraakten ze niet. Wellicht hadden de jon gens van de Roden Dries wat pech toen ze een drietal spelen verloren met een 40-40 score. Wel jammer want hadden ze die kunnen binnenhalen dan was de thuisploeg nog niet ge wonnen. Toyota 12 Corner 8 Walter Aubroeck en vrienden hebben meer last gekregen van de bezoekers dan ze verwacht hadden. In het begin scheen het niet zulke vaart te zullen lopen: 2-0. Maar met de tijd kwam er meer en meer tegen wind. Het werd 2-2 en de wed strijd werd boeiender. Nadat de bezoekers nog eens met 2-3 op winst waren gekomen brok kelde hun weerstand toch ge leidelijk af. Hun beste pijlen waren wellicht verschoten. Met 6-4 aan de rust was voor de Toyota-ploeg het werk nog niet geklaard. In het tweede stuk van deze ontmoeting wa ren Cools Jacques, Heirwegh Jacques, Hans D'Hoilander en vrienden nog niet moe gestre den. Ze brachten Toyota op nieuw in gevaar 7-5. Maar die twee punten konden ze jam mer genoeg niet overbruggen. KAATSEN IN BAASRODE BEVORDERING Deze keer kreeg kaatsklub 't Geemzicht de organisatie van de Hamse kaatsbeker toege wezen. Het heeft er een groot se organisatie van gemaakt. Maurice Malfliet en vrienden hebben bewezen dat ze op dat terrein iets uit hun mouw kun nen schudden. De organisatie was perfekt, een onverwachte grote belangstelling en daarbij heel wat spannende wedstrij den die een verrassende ont knoping hebben gekend, 't Geemzicht won wel de finale, maar met een tikkeltje geluk kon het evengoed Wembley als Toyota zijn geweest. Eigenlijk scheelde het maar een paar vijftienen om de eindoverwin naar aan te duiden. Toyota 7 Wembley 6 In het begin scheen er geen maat te staan op de jongens van Moerzeke-Kastel. Zonder veel tegenstand lieten ze een forse 3-0 voorsprong afdruk ken. Het was in die periode een kat-muis-spel waarin Wembley het muisje was. Maar het zou onverwacht ver anderen. Toyota dacht dat de overwinning al binnen was. Wembley kwam direkt op ge lijke hoogte 3-3 en de Toyota- ploeg ging panikeren. Want de jongens van Hamme Sint-An- na kwamen dadelijk op voor sprong. 4-5. Nu was het een zeer spannende wedstrijd. Geen enkele ploeg kon nog een grote voorsprong opbou wen. Het werd 4-4 en 5-4. Toyota liep in het tiende spel ver uit, maar de Wembley- jongens beenden weer bij en bij 40-40 zette deze formatie de score nog maar eens gelijk 5-5. Daarna weer 6-6 zodat het laatste spel moest beslissen over winst en verlies. Toyota haalde echter de overwinning binnen met 40-15. 't Geemzicht 7 Toyota 3 Toyota startte goed 0-30, maar de Geemzichtspelers lieten niet begaan. Het werd 1-1 en 3-3. Het scheen een finale te worden waarin de behaalde vijftienen een grote rol zouden spelen. De spanning was echt te snijden zowel bij de spelers als bij de kijkers. Geemzicht kwam op winst (4-3) en met een 40-40 kon Geemzicht nog iets verder uitlopen 5-3. Even later 6-3. Ieder hield zijn hart vast toen de lokalen eerst een 30-0 voorsprong lieten teloor gaan, maar aan 40-40 hadden beiden nog gelijke kansen en het waren de Geemzicht-spe- lers die onder echt indianenge- huil de overwinning konden binnenhalen. Schepen Frangois de Graef wenste de deelnemende ploe gen van harte geluk voor hun sportieve wedstrijden. Het moet voor iedereen een deugd- Kaatsen, 't Geemzicht won op eigen terrein de Beker van Hamme (vh) doende namiddag geweest zijn. Dank aan de scheidrech- ter die ervoor zorgde dat alles in alle sportiviteit kon verlo pen. De h. De Smet deed het geweldig! De grote Hamse kaatsbeker werd dan onder ap plaus overhandigd aan de Geemzicht-kapitein Willy van Broeck. Maar ook de andere kapiteins kregen een herinne ringsbeker aangeboden. Eindstand: 1. 't Geemzicht 14 p., 2. Wembley 12 p. 3. Toyota 10 p. Met een 11-8 schenen ze nog hoop te kunnen koesteren, maar op 40-40 kon de lokale ploeg de zege definitief vast leggen. Veteranen 7 KWB/Vadebo 12 De jongens van Nard van den Broeck hebben het niet ge makkelijk gehad om de Vete ranen van hun voetstuk te ha len. Goossens Antoine, Wal schap Georges, Meskens Jo zef, Claes Frangois en D'Hanis Frederik konden in het begin hun spel opdringen, maar de lokalen aangevoerd door Louis Colman lieten ook niets aan het toeval over en konden de bezoekers af en toe toch in het nauw brengen. En dat bete kende dat KWBVadebo op het scorebord niet zo ver kon lo pen: 4-6. Na de verfrissing ging het toch iets minder met de lokale formatie die wel nog een paar spelen kon meepik ken maar toch duidelijk stilaan uitgeteld geraakte. Met 7-11 verloor Louis Colnian nog zijn spel en het liedje was uit voor de Veteranen. HVC Kaatsen. Wembley behaalde een tweede plaats in de Beker van Hamme (vh) KAATSEN IN KASTEL HOGERE III Kastel, dat twee opeenvolgen de nederlagen leed, werd in de achtervolging op Zandbergen gedrum. Het liet in de laatste wedstrijd de gelegenheid on benut om de opgelopen achter stand te verkleinen. De thuisploeg kon tegen Welle vrij vlot de bezoekers op een 6- 1 achterstand plaatsen. Door een plots opgekomen regenbui moesten de spelers noodgeko- men hun aktiviteiten een half uur onderbreken. Na deze stopzetting gingen de gasthe ren op hun elan verder. Toen een 9-1 voorsprong werd be reikt moesten de spelers op nieuw hun heil zoeken in de kleedkamers. Het eerste spel na de hervatting werd nog door de gastheren binnenge haald maar men voelde goed aan dat de koncentratie bij de thuisspelers weggeëbd was. Eensklaps trad Welle op de voorgrond en Kastel verloor alle zelfbeheersing van schrik voor zijn herboren tegenstan der. Kastel speelde slecht en de fouten stapelden zich op. Via 11-4 werd het 12-6. Het volgende spel werd fataal voor de thuisploeg. Bij een 40-40 stand leverde de tot dan toe aan honderd procent leveren de Rene De Clerck zijn eerste bal buiten. Meteen verloor Kastel een gouden punt in de running naar de titel. Om de kansen gaaf te houden moest het in deze wedstrijd een punt je ophalen van de achterstand. Wedstrijdkalender VA Baasrode Bevordering 15.8 - 15.00 u.: VA Baasrode - Baardegem 16.8 - 15.00 u.: Merchtem - V.A. Baasrode Wedstrijdkalender Wieze Sportief Bevordering 15.8 - 15.00 u.: Wie^e Sportief - Merchtem 16.8 - 15.00 u.: Hoké Erembodegem - Wieze Sportief Lagere II 15.8 - 15.00 u.: Dorp - Wieze Sportief 16.8 - 15.00 u.: Wieze Sportief - Jeans Saloon Wedstrijdkalender De Toekomst Buggenhout Lagere II 15.8 - 15.00 u.: Hamme St.-Anna - De Toekomst Buggenhout 16.8 - 15.00 u.: De Toekomst Buggenhout - Opwijk Junioren 18.8 - 17.00 u.: De Toekomst Buggenhout - Nationale ploeg Nederland ADEC BAASRODE - V.A. BAASRODE 8-15 BEKER VAN VLAANDEREN VOOR JUNIOREN De junioren van VA Baasrode waren gekwalificeerd voor de finaleronde voor de Baker van Vlaanderen te Grim mingen. Tesamen met de ploegen van de andere Vlaamse gewesten moesten de Palingboeren het met de ploeg Buizingen en Grimminge uitvechten wie van hen de meest begeerde trofee aan het publiek kon tonen. Buizingen - VA Baasrode 7-2 Baasrode kon vrij vlot tot 2-5 De Baasroodse ploeg speelde uitlopen en dit vooral onder tegen de Brabanders haar impuls van Geert Quisquater slechtste wedstrijd van het sei- en David Van Damme, die zoen. Een kommunikatic- onder hun beiden rake klap- stoornis tussen de begeleiden- Pen uitdeelden. De VA-spe- de coach en het bestuur, maak- 'ers hadden een ware meta- te dat de samenstelling van de morfose ondergaan. Hun en- ploeg niet al te vlot verliep, thoesiasme leidde hen naar Alhoewel VA het eerste spel een 3-7 overwinning, naar zich kon toetrekken - moest het bij een 4-2 stand BuMngen Crimmtngen 4-7 definitief dc rol lossen Baas- GT'T, hT-h fa rode faalde in alle onderdelen, f ed he' had ach 'ed,6 zodat Buizingen een gemakke- hersteld van de opgelopen lijke 7-2 zege binnenhaalde Pa»d°«">8 tegen VA Baasro- De VA-spelers speelden te de He' 0Pende mE, ,ec" slecht om dit als normaal te «ooreprong die gele,del k bestempelen. Deze nederlaag wcrd "'tgebouwd to 1-5. Bui- had hun kansen op een eindzc ?'nSc" da' T d JUT f,,r len moest ophalen, om zich de ge fel verminderd. bcker 1Qe Jvan Grimminge - VA Baasrode 3-7 zich af en kwam terug tot 3-5. Door het slechte spel in de Het werd zelfs 4-6 om met 4-7 eerste wedstrijd drong zich een te sneuvelen, ploegwijziging op in de Baas- Elke ploeg stond nu met een roodse ploeg. Geert Quisqua- overwining, zodat die met het ter en De Rijcker werden in de b«te gemiddelde het zou ha- basisvijf gedropt. Deze in- 'en. Buizingen was zijn kon- breng bracht VA Baasrode kurrenten een stap voor door baat bij en het vormde een het meeste gewonnen spelen beter geheel. Ondanks alles °P z>jn aktief te la,en noteren, werd Grimminge, door het De nederlaag (te zwaar) van verlies van VA, als kandidaat- VA in de eerste wedstrijd werd winnaar naar voren geschoven, fataal. Ruststand In bevordering stond een top- treffen op het programma. De derby tussen tussen de twee plaatselijke ploegen van Baas rode lokte een massa volk naar het Hof ten Rode. Voor de leider een belangrijke wed strijd, die illeszins moest ge wonnen worden, wou hij het achtervolgend Wieze op af stand houden. Adec ging in zijn basisopstelling van start en Va deed een beroep op kadet Alain Quisquater om deze klus af te werken. VA Baasrode opende sterk en het kon een 0-3 voorsprong op het bord brengen. Deze voor sprong werd door de thuis ploeg teniet gedaan. Onder impuls van De Valck en Meeus kwam Adec bij 3-3 op gelijke hoogte. Dan was het opnieuw de beurt aan de bezoeker om uit te lopen. Onder impuls van een goedkerende achterman, Dirk Goossens, kwam VA aan een 3-5 stand. Toen de koord- spelers Cassiman en Quisqua ter zich op elke bal wierpen die zich in hun nabijheid vertoon de, brachten de gasten een 3-8 ruststand op het scorebord. Kaatsen. Dirk Goossens. de matchwinnaar van VA Baasro de, in volle koncentratie (arch.). Quisquater bewees nogmaals uit het goede hout gesneden te zijn. Zijn feeling en beweeg lijkheid staan borg voor een grote kaatskarrière en zo'n speler is zeker niet meer weg te denken uit deze ambitieuze ploeg. *wwc"' ve k°pp*l™s}ns, georganiseerd door De Donkvissers, werd gewonnen Emiel Smekens en André Van der Snickt (jj). gewonnen Het eerste spel van de tweede helft ging opnieuw naar VA, maar het volgende spel kwam terecht aan de thuisploeg toe (4-9). De gasten roken een driepuntenzege en bleven zich voor de volle buit inspannen. Adec dat maar niet zijn draai vond, geraakte niet in de wed- Boogschieten. Patrick Melon is de nieuwe koning van schuttersmaatschappij «Donkhoeve» strijd tot 4-11? Toen smaakma- in Berlare (jj). via een goedkerende Meeus f"**; mm van 6-12 naar 8-12 oprukken .AÏX* flft A.* "i Toen Goossens er opnieuw bo- pM» ISf *1' venop kwam konden de leiders iSP/** X f JÊ' /ffif regelrecht naar een 8-15 zege T" Mpgy afstevenen. IdfiEÊBSÊki Wv Een zwak spelend Adec kon nooit een ernstig gevaar bete- f kenen voor de VA-spelers, die als een kampioenenploeg pres teerden. De drie spelen waarin VA even de teugels moest vie ren kosten hen een (duur) punt.

De Voorpost | 1987 | | pagina 23