PIET DE WILDE TERUG IN KONDITIE FRANCIS JANSEGERS SNELSTE FINISHER RONNY PAUWELS HEEFT WERNER WUYTS IN BAZEL DE SMAAK TE PAKKEN SVEN BOGAERT IN LOKEREN JEAN-MARIE VERNIE IN DENDERBELLE GINO BRIJS HAALT STERK UIT IN DE SPURT HAALT HANS DE MEESTER DE EERSTE JUNIORES BLOEMEN BINNEN VOOR EIGEN VOLK GINO BRIJS IN HAASDONK MARC BRAGKE IN LOKEREN 24 - 14.8.1987 - De Voorpost WIELRENNEN LIEFHEBBERS IN TEMSE-VELLE Piet De Wilde had erop gerekend om zich tijdens de vakantieperiode als kandidaat-winnaar te manifesteren. De amateur uit Berlare was flink in konditie. Net voor het verlof begon, werd hij door een bromfietser onderuit gereden. Hij werd gewond en bleef veertien dagen inak- tief. Alvorens hij weer op dreef was, verliepen nog een tweetal weken. Nu gaat het weer goed met de Berlare- naar. «In Londerzeel realiseerde ik al een betere verrichting. Geruime tijd was ik er lid van een achtervolgende groep. Toen we de leiders grepen, maakten er zich drie anderen uit de voeten. Zij bleven voorop. Ik won de spurt voor de vierde plaats.» Vorige zondag in Dendermonde behaalde Piet De Wilde een tweede seizoenzege. «Met 83 renners aan de start had ik zeker niet op een zege gerekend. Er werd bovendien van bij de start zeer snel gereden. Gelukkig was ik mee met de goede ontsnapping. Elf renners gingen in de spits rijden. Op zowat vijftien kilometer van het einde is de Nederlander Suyckerbuyck in de aanval gegaan. Ik «greep» zijn wiel en nog twee andere renners sloten aan. Omdat we kort op de hielen werden gezeten, waren we genoodzaakt om een bondge nootschap aan te gaan. We verdeelden het werk en bleven buiten schot. Suyckerbuyck heeft nog gepoogd om de spurt te ontlopen, maar hij kreeg dadelijk tegenwind. Met vier begonnen we de spurt. Ik zette mij op kop en hield stand tot aan de streep.» Naast twee overwinningen behaalde Piet De Wilde nog vier tweede plaatsen en een rits ereprijzen. «Ik hoop er nog een paar te kunnen winnen, alvorens de kompetitie ten einde is. Sinds maandag ben ik weer aan het werk. De vakantie is voorbij wat wil zeggen dat ik alleen nog tijdens het weekeinde zal kunnen koersen. Nu zaterdag zal dat het geval zijn in Melle. Indien mijn werkgever mij komende maandag een dagje verlof toe staat, ga ik in Overmere van start. Dat is praktisch voor eigen publiek en je begrijpt dat ik er dan ook het beste zal trachten van te maken.» E.G. WIELRENNEN IN HET LAND VAN AALST - Werner Wuyts uit Zwijndrecht behaalde in Bazel een derde seizoenzege. Hij was voorop met een werklustige Ivan Smet die in de spurt evenwel de duimen moest leggen. Aan vankelijk bleef de kompakte groep van 28 renners, afgezien van enkele kleine schermutse lingen, vrij goed samen. Pas in de tiende van dertien af te leggen ronden kwam er enige AMATEURS opschudding toen zeven ren ners het hazepad kozen. Gino Vercauteren, Didier Van Bael, Gino Brijs, Philip De Pestel, Ivan Smet, Werner Wuyts en Chris Bryssinck. Ook Werner Van Doorn en Wim De Vos rukten zich los uit de groep maar waren enige tijd op ach tervolgen aangewezen. Op een ogenblik dat ze de kopgroep naderden sprongen Ivan Smet en Werner Wuyts weg. Hoe wel ze nooit meer dan 15 se- konden voorop geraakten, slaagden de achtervolgers er niet in om ze bij te benen. Dat Werner Wuyts de spurt zou winnen lag zo voor de hand. Ivan Smet, die tweede werd, mocht de verdienste opeisen dat hij flinke medewerking had verleend. Chris Bryssinck maakte even later als derde zijn opwachting en de spurt voor de vierde plaats werd door Philip De Pestel gewon nen voor Gino Vercauteren en Didier Van Bael. E.G. Een paar weken geleden al noteerden we op de sportblad zijden van De Voorpost, de eerste zege van de man uit Moorsel, Ronny Pauwels. Hij scheen toen een donkere pe riode achter zich gelaten te hebben, en te St.-Lievens-Esse was het dan eindelijk roos ge weest. Toen al beloofde Ron ny de lastige wedstrijden niet uit de weg te gaan, teneinde zich nog een behoorlijk palma res bij mekaar te fietsen. Blijkbaar heeft die intensieve fietskampanje vruchten afge worpen, want vorige maandag was het opnieuw zover. In het tegen de taalgrens gesitueerde Lessen kwamen 77 deelnemers hun rugnummer afhalen voor 115 km. over een heuvelachtig parcours. De eerste vier ronden bleef alles nog bij mekaar, vertelde Ronny, maar dan waren we eensklaps weg met zowat 18 renners. We verstonden me kaar goed, en we hebben de rest van het peloton niet meer weergezien. Tot zowat de 10* ronde bleef alles bij mekaar, en toen ontsnapte ik met Do minique De Poorter. We reden een hele ronde vooraan, en net voor het ingaan van de laatste ronde, sloot Verweven bij ons aan en hij demarreerde onmid dellijk. Ik sprong hem achter na, en na mij sloot enkel Wil- lems nog aan. De laatste kilo meters bouwden we een voor sprong van een 30-tal sekon- den op en werden we niet meer bedreigd. In een spurt met drie had ik het vrij gemakkelijk om m'n tweede zege van. het sei zoen te behalen. Nu woensdag en donderdag, bij het ter perse gaan van ons blad, reed Ronny de twee res terende koersen te Lessen, die deel uitmaken van het eind klassement. Zaterdag komt hij aan de start aan de tweede wedstrijd van de tweedaagse in Wieze (eerste wedstrijd werd te Denderbelle verreden). Heel veel lastige koersen staan er niet meer ingeschreven op de amateurkalender, maar al licht rijdt Ronny de befaamde Ronde van Brabant voor ama teurs mee. Weliswaar start z'n eigen formatie, Denderstreek- Güals niet in deze wedstrijd, maar de mannen van de Zellik- se wielerclub zijn op zoek naar een volwaardig gastrenner en zijn bij Ronny Pauwels al ko men aankloppen om tijdelijk de kleuren van hun formatie te verdedigen. Ondertussen blijft het uitkijken geblazen naar nog meer bloementuilen van de Moorselnaar. FVN NIEUWELINGEN In Lokeren behaalde Sven Bo- gaert (neef van prof Jan Bo- gaert) zijn allereerste overwin ning. De nieuweling uit Temse versloeg Chris Van der Sijpt, Bart Ongenae, Ivan Caetho- ven en Ivan Robijn in de spurt. Op een paar kleine uitvallen na bleef de groep samen tot ongeveer halfweg-wedstrijd. Toen schoot Peter De Vos uit zijn krammen. Enige tijd bleef hij in de spits maar kreeg ver volgens het gezelschap van Danny De Mol en Kurt Phi lips. De voorsprong van de drie leiders zou nooit veel be dragen. Naarmate de finale na derde, kwam het peloton, on der de sterke impuls van Gun- ther De Rechter, alsmaar dich ter. Op minder dan een kilo meter voor de finish kwam het tot een hergroepering en een massaspurt waarin Sven Bo- gaert verrassend zijn snelle be nen toonde. E.G. Wielrennen. In Temse-Velle won Eric Jansegers de ereprijs Burgemeester Maes (dw). LIEFHEBBERS Antwerpenaar en kandidaat J. J§ f f voor het W.K. Jean-Marie téW-. f Vernie, werd winnaar van de Ig 71 1 wedstrijd voor amateurs te f "m.' Denderbelle-Lebbeke. Hij i versloeg Werner Van der Frae- ff f* m ncn in de spurt 43 renners Jf tV 1 r rt r„ verschenen aan de start en vrij vroeg zouden er zo'n 19 in de P F f spits gaan rijden. Omdat er 6 mIW 1 tamelijk snel werd gefietst en y f J ''hyg 3 de weersomstandigheden er- C'e I V 4/% '.jui. barmehjk waren, moesten er WÊf i binnen de kortste keren enke- K Jr té iLlS2g I] len greep lossen. Even voorbij «É4 eJÈk 'V I-f M wC halfweg bleven vijf renners aan PliW m w het kommando: Jean-Marie Vernie, Bruno Aelbrecht, Pa- f dB* 1*1^1 trick Waeytens, Werner Van der Fraenen en Peter Van Huf- f H fel. Spoedig hadden zij een j riante voorsprong verworven. ii'sfH aflAi Op het laatst poogden Ael- t brecht en Waeytens een spurt te ontlopen, maar telkens wer- IT I fff den ze bij de kraag gevat. Het I ||Li W g< I. kwam dan tot een spurt waarin m f Vernie zich duidelijk de snel ste toonde voor Van der Frae- SaV Yj RvV nen, Aelbrecht, Van Huffel en 72® li fl| Waeytens. Anderhalve minuut q®*jfl 1 later won Mario De Block de i M, 1 spurt van de achtervolgers fmMl m 1 rvn>mntfn!Llen Ber8hc en Wielrennen. Jean-Marie Vernie won in Denderbelle de sprint voor Werner Van der Fraenen en Bruno Aelbrecht (c). JUNIORES Het zag er in het begin van de kompetitie niet zo best uit voor Gino Brijs. Hij sukkelde met weerbarstige spieren en diende drie weken de wielrennerij te onderbreken. De junior uit Kruibeke heeft zich evenwel kunnen herpakken. In Wieze won hij een wedstrijd. Daarna volgde Merelbeke en vorig weekeinde toonde hij in Haasdonk zijn snelle benen. «We zijn er met vijf voorop geraakt, realiseerden een voorsprong van zo'n vijfentwintig sekonden, maar werden daarna gevat. Toen is Wim De Vos in de aanval gegaan. Ik bleef niet bij de pakken zitten. Later kwamen nog drie renners ons vervoegen. Ik voelde geen last van de inspanningen en achtte mij bekwaam om in de spurt voluit te gaan. Het werd metéén mijn derde zege.» Zondagnamiddag in Bazel liet Gino Brijs een wat mindere indruk. «Ik kreeg moeilijker de benen rond en moest telkens diep in de vergaarbak gaan toen er akties werden ontketend. Bij het ingaan van de finale zijn Werner Wuyts en Ivan Smet op stap gegaan. Ik kon alleen toekijken en had niet de kracht om op de uitdaging te reageren. Ook niet toen Chris Bryssinck het afbolde. Meer dan een ereplaats zat er deze keer niet in.» Gino Brijs is niet ontevreden over zijn verrichtingen. «Gelet op het feit dat ik in het begin problemen had met de spieren, is het daarna veel beter gaan vlotten. Uiter aard hoop ik nog wel een wedstrijd of twee te kunnen winnen alvorens de wielerboeken worden dichtgeklapt. Zaterdag onderneem ik een poging in Beveren en moest het daar niet lukken, volgt er 's anderendaags een herkan sing in Haasdonk.» Voor Gino Brijs is de tijd van het naar schooi gaan definitief achter de rug. Maandag over acht dagen moet hij voor de eerste keer aan de slag. Dat wordt een grote verandering. E.G. Wielrennen in het Land van Aalst Sedert 7 augustus is Merenaar Hans De Meester zeventien geworden. Dat is op zichzelf misschien niet zo'n bijzonder nieuws, ware het niet dat een jonge wielrenner op die leef tijd een trapje hoger moet gaan staan. Vorig weekeinde reed Hans dan ook zijn aller eerste junioreswedstrijd, te Kerksken - Haaltert. 91 km kregen de renners voor de wie len geschoven, en Hans reed die vlot uit. Maar wat zijn omgeving met nog veel meer plezier moet gezien hebben, was het feit dat hun poulain allesbehalve zijn aanvalslust verloren had. Integendeel. In Haaltert ging hij er omzeggens van bij de start van door. Drie andere renners voegden zich bij hem, en het aldus gevorm de kwartet werd niet meer te ruggezien door de rest van het peloton. De hele wedstrijd verstond het viertal mekaar goed, tot zowat de voorlaatste ronde, de latere winnaar De Bodt, het voor bekeken hield. Ook Meetjeslandbr Filip Ho- tome moest Hans nog laten gaan, maar in de spurt voor de 3de plaats hield hij vlot Van Der Cruysse achter zich. Een meer dan behoorlijk resultaat voor de eerste koers bij de 17 en 18-jarigen, dachten we. Enkel de laatste ronde scheen een beetja zwaar uit te vallen, maar met het extra trainings- werk dat hij zich de voorbije week oplegde, moet Hans ze ker gewapend zijn. Want nu zaterdag treed hij aan voor eigen volk te Mere en de sup porters zullen maar wat graag de goede prestaties van hun idool bevestigd zien. Alles bij mekaar zullen de acht dagen «verplichte rust» die hij moest ondergaan, ten gevolge van een zware val en daarbijhoren- de (lichte) hersenschudding in het Kampioenschap van Belgié, vlug vergeten zijn. Eind juli kon hij al terug op de fiets en blijkbaar was een week trai ning voldoende voor het resul taat van vorige week. FVN JUNIORES Honderd meter voor de aan- komstlijn te Haasdonk lag een scherpe bocht. Vooraf al was geweten dat wie als eerste eruit kwam, ook eigenaar van de bloemen zou worden. Gino Brijs maakte als eerste zijn verschijning. De junior uit Kruibeke hield ook stand en won de spurt voor de Frans man Abderahim Faycal, Jean Boone en Wim De Vos. Het was eigenlijk Gino Ver cauteren die de eerste initiatie ven nam. Hij kreeg dadelijk Gino Brijs, Wim De Vos, Pa trick Caluwé en Peter Lamory in zijn gezelschap. Het peloton legde zich evenwel niet bij de ze situatie neer en binnen de kortste keren volgde een her groepering. Het bleef echter onrustig en het liet zich aan zien dat een aantal renners belust waren op een aktie. Gi no Brijs trok er als eerste van door. Wim De Vos greep da delijk zijn wiel en ook Jean Boone, Abderahim Faycal en Eric Wens haakten hun wa gentje aan. Voor Wens ging het allemaal wat te snel. Hij moest greep lossen. Intussen was Kenny Franssens op komst. Toen die tot op 25 meter was genaderd, werd er vooraan gedemarreerd. Tot de streep wisten de vier leiders uit de greep van Franssens te blij ven. Gino Brijs toonde bij de ontknoping zijn snelle benen. E.G. Wielrennen. Jean-Marie Vernie met enkele organisatoren van de amateurskoers in Denderbelle (c). JUNIORES Mare Bracke behaalde te Lo- twee anderen poogden nog aan knoping tipte iedereen op de te vlug af. Geert Buyle werd keren een zevende seizoenze- te klampen, maar dat bleek snelle Saey, maar deze keer later afgescheiden derde voor ge. Hij versloeg in de spurt de vergeefse moeite. Bij de ont- echter was Mare Bracke hem Jean-Pierre Ivens. plaatselijke renner Peter Saey met hooguit een verschil van twintig centimeter. Jean-Pierre Ivens ging al vlug in de spits rijden en kreeg Peter Saey, Mare Bracke en Geert Wou ters in het wiel. Kort daarna kwam ook Geert Buyle aange rukt terwijl ook nog Dirk Van Leeuwe, Mario Botterberg, Peter Scheire en Philip Rooms de leiders kwamen vervoegen. Lang bleven de negen renners niet samen. Mare Bracke, Geert Wouters, Peter Saey, Geert Buyle en Jean-Pierre Ivens zonderden zich ander maal af in de spits. Voor Geert Wouters ging het een beetje te snel. Hij moest greep lossen. De vier anderen bleven flink de pedalen rondduwen en zou den overigens buiten schot blijven. Bracke en Saey lieten duidelijk de sterkste indruk en op zo'n kleine tien kilometer van het einde gingen zij onder hun beiden aan de haal. De Wielrennen. Gino Brijs won de junioreskoers in Haasdonk (Iv). Wielrennen. Francis Jansegers won de amateurswedstrijd in Temse-Velle, voor Frankie Wielandl (dw). JUNIORES Traditiegetrouw veel toe schouwers en deelnemers op deze jaarlijkse tweedaagse voor internationale liefhebbers te Temse-Velle. De plaatselij ke Guido Haentjes, aan zijn laatste seizoen bezig, was de eerste onruststoker van de ach termiddag. In zijn spoor volg den nog Ronny Mettepennin- gen, Erick Wuytack en Gerry De Cock, doch ook hun uit looppoging was geen lang le ven beschoren. Gevaarlijker werd het toen Guy Rooms de aanvalstrom ging luiden, de talentrijke Temsenaar kreeg met Garry De Cock, Patrick Van de Ven en Gaston Pieters direkt een drietal bondgenoten mee die elkaar wonderwel verstonden. Ondertussen waren we wel al in de zevende van de vijftien af te leggen ronden gekomen. Het peloton dat ook de ernst van deze poging inzag, begon dan een verwoede achtervol ging op het ontsnapte kwartet dat ondertussen toch al bijna één min. voorsprong bijeen ge fietst had. Doch tegen de overmacht van een niet-aflatende groep had den de vier koplopers geen verhaal zodat het peloton, al thans wat er van restte, zo'n 20 renners, met nog een vijftal ronden te gaan kwam aanslui ten. Wie dacht dat het nu wat rustiger zou worden kwam be drogen uit. Guy Rooms achtte de kopgroep te groot en trok opnieuw op avontuur. Toen Bart Heirewegh, Fran- cky Wielandt, Mare Macharis, Paul Biermans, Willy Vereec- ken, Francis Jansegers en de Nederlander Thijs Fase tot bij hem konden fietsen, was de wedstrijd wél beslist. Want met dit selekt gezelschap lag het voor de hand dat terugko men voor de anderen heel moeilijk zou worden. Dat ge beurde dan ook niet meer zo dat alle aandacht zich bij de leiders voltrok. Een leiders- groep die, naarmate de eind streep dichter kwam, steeds nerveuzer werd. Vooral Guy Rooms probeerde nog ettelij ke malen weg te komen maar tevergeefs. Steeds zat er wel iemand klaar van de konkur- rentie om gepast te counteren. Zo kregen de toeschouwers op de wijk Veile dan een spurt te zien met acht. Hierin toonde de Breendonkenaar Francis Jansegers zich de snelste voor een sterk aandringende Fran- cky Wielandt. De uitslag: 1. Francis Jansegers (Breen- donk), de 118 km. in 2u44'; 2. Franky Wielandt, 3. Mare Ma charis, 4. Bart Heirewegh, 5. Paul Biermans, 6. Willy Ver- eecken, 7. Guy Rooms, 8. Tijs Fase (NI.), 9. Chris Blom- maert, 10. Jos Joos, 11. Gas ton Pieters, 12. Ron Bril (NL), 13. Gerry De Cock, 14. Guido Haentjens, 15. Ronny Mette- penningen, 16. André Van Paemel, 17, Willy De Backer, 18. Eric Wuytack, 19. Marc Bal, 20. Patrick Van de Ven. M.S.

De Voorpost | 1987 | | pagina 24