00K VRIJBUITERS KUNNEN WINNEN 209 RENNERS EN TOESCHOUWERS DUIZENDEN Wie. van alles op de hoogte wil wezen moet DE VOORDOST lezen HERKANSING VAN HET OOSTVLAAMS KAMPIOENSCHAP De Voorpost - 14.8.1987 - 25 fliHOC e&ov i £eac«*J WIELRENNEN Het gemeentebestuur van Wil rijk opteerde ter gelegenheid van de klassieke jaarmarkt dit keer voor de Vlaamse Wieler bond. De vorige 25 keren werd georganiseerd voor profs, maar het feit dat de laatste jaren de profkoersen qua aan tal deelnemers en vooral qua sportief vertoon door niemand nog konden worden geappre cieerd, had tot deze keuze doen besluiten. Op de gemeentehuisreceptie na de V.W.B.-eersteling werd met vèel entoesiasme over de voorbije dag gepraat. Men zou het voor minder... Niet minder dan 209 renners verschenen aan de startlijn en langs de omloop verdrongen zich dui zenden toeschouwers, die - wellicht als gevolg ook van een boel «vroege» jaarmarktpint jes - wild entoesiast deden. In de eerste wedstrijd voor B/ C en D-renners gingen 129 renners van start onder een milde zon. Zowat de helft be stond uit Nederlanders en men kreeg warempel de indruk dat op deze maandag niemand hoefde te werken. Het werd vooral een snelle koers. Bij de C-renners was de Nederlander Van Boxel onte gensprekelijk de sterkste. Louis De Boeck uit St.Gillis stak blijkbaar in een schitte rende dag en werd na een lange finalespurt prachtig der de. «Boeksken» giong hiermee sterke mannen vooraf als oud- profs Clerckx en Van Putten, maar ook zijn streekrivaal De Troetsel uit Baasrode, die wel iswaar een paar jaartjes jonger maar daarom nog niet altijd sneller is. Gust werd in ieder geval mooi 8C. Jef Caethoven (Zele) eindigde als 13* in dat grote gezelschap en hiermee kunnen wij nog maar eens stel len dat onze Dendermondse «oudjes» het schitterend blij ven doen. Spijtig dat Louis uit St. Gillis nipt voorafgegaan werd door Lampert uit Gent, anders was hij de nieuwe kam pioen van Vlaanderen ge worden. Bij de B-renners keken wij vooral naar Paul Boel. Wel licht was de wedstrijd wat te snel en de bezetting zodanig sterk dat Paul zijn rol niet kon vervullen: aanvallen vanaf halfweg. Hij diende zich te beperken tot meerijden en zou uiteindelijk 29* worden. Van Assche (Buggenhout) deed het heel wat beter en maakte deel uit van de groep van twaalf die achter twee koplopers eindig de. André werd mooi 11'. Het hoeft gezegd dat de bezetting internationaal was en dat in derdaad de beste amateurs die in ons landje rondrijden, sa men knokten. In de A-kategorie startten 85 renners. Het werd een kanjer van een wedstrijd. Traditiege trouw kwamen onze streekren- ners in het stuk niet voor en enkel Luc Ruys uit Hamme kon een tijdlang behoorlijk fietswerk tonen. Het werd oranje boven met als winnaar Francis V.D. Leur, een man die een paar jaartjes terug tot tweemaal toe nieuwelingen- kampioen van zijn land werd. Hij klopte Fred Van Dongen, tot voor twee jaar een goed profrenner in Nederland. Wie in Wilrijk was heeft het begrepen: echte amateurs brengen ook echte sport, voor al als zij met zovelen tegelijk in de arena treden. Zaterdag in St.-Gillis Dendermonde Louis De Boeck trad eens te meer op als gastheer in de Torrestraat. Bij de «midden klasse», de B-renners, die eerst van start gingen, werden twee erge valpartijen geno teerd, met vrij ernstige gevol gen: Goubert (Haaltert), schouderbreuk en Antheunis (Lokeren), schedelbreuk. In beide gevallen ging het om een individuele val als gevolg van mechanische defecten. Reeds na twee ronden reden zowat de 12 sterkste renners voorop, en zij zouden hun voorsprong spoedig opdrijven tot ruim twee min. Wat de Nederlander V.D. Brande en vooral de Dendermondenaar Paul Boel ook ondernamen voorin, het draaide uit op een spurt. Hierin toonde de" «ko los» uit Zoersel, Jos Van Miert, zich absoluut de sterk ste; hij ging vlot Etienne Lie- vens (Kerksken) en van Wiele (Aartselaar) vooraf. Boel werd 8' maar won eens te meer de sympathie van de supporters door zijn opvallend aanvallend rijden. Bij de C-renners kregen wij een ietwat gelijkaardig scena rio. Na een paar ronden scheidden zich acht renners af en zij zouden niet meer veront rust worden. Tot groot genoe gen van de lokale aanhang re den vooraan ook de Baasrode- naar De Troetsel en vooral de plaatselijke Louis De Boeck. Er werd dan ook fel gerekend op de bloemen. Maar, in de laatste ronde dreven de beide streekrenners hun rivaliteit zo ver, dat zij zonder slag of stoot enkele renners zo maar lieten wegrijden. Uiteindelijk moes ten zij spurten voor de 5' plaats. Het dient gezegd dat de winnaar, de ex-prof Karei Clerckx uit Ekeren, een formi dabele indruk liet. Jef Caetho ven (Zele) werd 15' en Theo Jacobs (eveneens Zele) eindig de net buiten de prijzen. Bij de jongeren A-renners ging het er zo heftig aan toe dat na een paar ronden niet minder dan vier groepjes afgescheiden over de omloop rondreden. Vooraan zaten 8 renners en dat zou zo blijven: Daniels, Van dijck, Van Campenhout, Benoey, berghege, V.D. Wil le, Bogers en De vos. Gerrit De Cauwer (Moerzeke) miste net de trein, maar zou toch verdiend 9* worden. In de voorlaatste ronde liet een be resterke Mare Daniels (Vorse- laar) zijn gezellen in de steek om vlot te winnen. Marc Van Eetvelde (Oude- gem) werd mooi 11', Luc Ruys (Hamme) eindigde als 12' en aldus kon dan toch enige aan wezigheid van streekrenners in de «moeilijke» A-kategorie ge noteerd worden. Woensdag 5 aug. in Rumst Niet minder dan 200 renners kwamen het controleblad teke nen voor de twee wedstrijden. Bij de 45-ers was de schif ting al van in het begin ge beurd, mede door het grote peloton en de felle wind, die de renners vaak verplichtte «op het kantje» te fietsen. Reeds na één ronde reed een groep van 17 voorop en de rest kon het vergeten; de rest, dat waren nochtans nog ruim 60 renners... Maar onze Dender- mondenaars, Paul Boel en Louis De Boeck hadden zich niet laten verrassen. Gust De Troetsel uit Baasrode deed dat wel en slaagde er bijna in, om tijdens de derde ronde met vier anderen aan te sluiten. Zij strandden echter op 50 meter... Voorin liet vooral Boel zich niet onbetuigd en ging regel matig op het gaspedaal staan. Toen hij bij het ingaan van de laatste ronde samen met de sterke Nederlander Nico Hee- ren tot 15" kon nemen, dacht iedereen dat het «gebakken» was. Maar toch kwamen de anderen terug en uiteindelijk werd er gespurt voor de eerste en voor de ereplaatsen. Louis De Boeck, de man die noch tans, samen met de winnaar V.D. Bogaert, de oudste uit het lot was, plaatste zich mooi 5' en werd meteen de 2de C- renner. Paul Boel eindigde on danks zijn felle aanvallen op de 91 plaats, maar noch hij, noch zijn Lucienne konden zich hiermee verzoenen. De aankomstrechters zouden zich in zijn nadeel van twee plaat sen hebben vergist... Puimège (Lokeren) werd nog 33' en daarmee is het «Dendermonds hoofdstuk» af. Bij de - 45-ers gingen ze met 125 van start. Intussen was het gaan regenen en weldra lag dat grote deelnemersveld dan ook in groepjes over de omloop verspreid. De enige streekren- ner die zich in dat hoge gezel schap kon handhaven was de Buggenhoutenaar André Van Assche. Hij werd zeer verdien stelijk 19* en in de gegeven omstandigheden is dat in be paalde wedstrijden voor vrije amateurs echt een overwinning waard, geloof ons vrij (er wa ren mensen in het peloton met een heuse BWB-liefhcbbers- vergunning op zak, die er niet in slaagden binnen de eerste 35 en dus in de prijzen, te eindi gen. Dat zegt toch wel wat. er werden trouwens in rumst pre cies 65 km afgelegd in 1.30 uur, dus aan een gemiddelde van méér dan 43 km per uur... Uitslagen Wilryk A-reeks: 1. Van der Lens, 2. Van dongen, 3. De Laat, 4. Benoey, 5. Schenk, 6. Heeren, 7. De Beuckelaer, 8. Van Oir- schot, 9. Ackermans, 10. Denis. B-reeks: 1. Laeremans, 2. Huysmans, 3. Leuckmans. 4. Van Miert, 5. Van Wiele, 6. Lievens, 7. Beelaert, 8. Van Eeckelen, 9. Fragerla, 10. Joris. C-reeks: 1. Van Boxtael, 2. Lampaert, 3. De Boeck, 4. Clerckx, 5. Van Putten, 6. Ut- si, 7. Vanden Bogaert, 8. De Troetsel, 9. Verrezen, 10. Straetmans. Sint-Gillis 1. Mare Daniels, 2. Van Dijck, 3. Van Campenhout, 4 Be noey, 5. Berghege, 6. Van de Wille, 7. Bogers, 8. De Vos, 9. De Cauwer, 10. Verheycken. B-reeks: 1. Van Miert, 2, Lie vens, 3. Van de Wiele, 4. Van de Perre, 5. Goris, 6. Van den Brande. 7. Bogaard, 8. Boel Paul. 9. Robijns, 10. Raes. C-reeks: 1. Clerckx, 2. Van den Bogaert, 3. Alens, 4. Van Geel. 5. De Troetsel, 6. De Boeck, 7. Wijnants. 8. Adriaensens, 9. Van Looven, 10. Daniels. BIJ ONZE O.V.W.B.-VETERANEN Bij een betrokken lucht en mando vooral van Willy De felle wind namen 28 renners de Bruyn, die zijn titel van Oost start. De drie kategorieën ver- vlaams kampioen alle eer wou trokken samen en de groep aandoen. Hij zou inderdaad bleef bijeen tot de vijfde ron- als eerste Oostvlaming eindi- de. Dan demarreerde Louis gen en dus ook de herkansing Heymans en acht renners op zijn naam schrijven. Half- scheidden zich af met Lucien koers koos Louis Heymans het Demeyer, Yvan Donnay, Wil- hazenpad en won met onge- ly De Bruyn, Julien Loggier, veer een minuut voorsprong. Marcel Delanghe, Frans Van In de spurt regelde Lucien De- Eyck en Ludo Van Ranst, meyer de grote groep. Frans even later sloot ook Frans Van Van Eyck uit Aalst liet zich Camp zich bij deze kopgroep voor zijn eerste deelname in aan en hij demarreerde onmid- deze groep fel opmerken en hij dellijk, wat tot gevolg had dat zal binnenkort zeker van zich hij alles aan flarden reed. Hij laten horen. Nar goede ge- zou echter even later band- woonte won Yvan Donnay de breuk lijden en naar het ach- B-reeks en Felix de Schutter terplan verzeilen. was de snelste van de C-reeks, Bij de achtervolgers lieten Wil- voor Omer Van Molle. ly De Bruyn, Julien Loggier, Ómer Van Molle en Felix De Uitslagen BWCL-Wielrennen. In Baardegem werd Petrus De Landsheer winnaar van de C-reeks en Gaston Van den Hoecke van de D-reeks. Sutter zich niet onbetuigd. Zij A-reeks: 1. Louis Heymans 60 Ranst, zetten samen een verwoede km in 1.34 u., 2. Lucien De- B-reeks: 1. Yvan Donnay 55 Wielrennen-veteranen. De zeven veteranen op één foto: Felix De Sutter, Willy De Bruyn, kampioen van Oost-Vlaanderen, Omer Van Molle, Eric De Troyer, Julien Loggier, Louis Heymans en Lucien De Meyer. De drie oudsten, Felix (65), Omer (76) en Julien (72) kregen een palm. Frans Van Camp, 5. Ludo Van 3- Julien Loggier, 4. km in 1.28 u., 2. Omer Van Willy De Bruyn, 5. René Molle, 3. Jean Hofman, 4. Jo- Kiccour. zef Herremans, 5. Jean Van meyer, 3. Frans Van Eyck, 4. km in 1.29 u., 2. Jozef Van de C-reeks: 1. Felix De Sutter 45 Boeckel. V.W.B. KAMPIOENSCHAPPEN VAN VLAANDEREN B.W.C.L.-WIELRENNEN Zaterdag in Baardegem A- en B-reeksen Gino De Vos en Johny Scheerlinck Met 61 passeerden ze de in schrijvingstafel in café Maxens te Baardegem, waar acht om lopen dienden afgelegd over een door de strakke wind zeer lastig gemaakt parcours. Mar tin de Waegenaere, Freddy Ryde en Eddy Van de Meirs- sche waren de eerste onrust stokers, maar hun vlucht was geen lange adem beschoren. Het werd menens in de derde ronde toen een achttal het ha zenpad koos: Gino De Vos, Danny Verlee, Bruno Hey- vaert, Martin De Waegenaere, Eddy De Rijck, Peter Rot- tiers, Johnny De Winne en Danny Claes. Vrij snel fietsten die een halve minuut voor sprong bij mekaar die later zou uitgroeien tot ongeveer een minuut. Iets voorbij halfweg vonden sommige heren in het peloton dat deze vlucht toch niet de goede mocht zijn en onder leiding van Van Ister- dael, De Leeuw, De Gendt, Van de Meirssche, Veldeman en Bloem kwam het peloton terug. Halfweg de voorlaatste ronde was dus alles te herbe ginnen. In de finale brak de groep nog in twee stukken en een vijfentwintig renners bo den zich aan voor de sprint. Terwijl de meeste toeschou wers Bruno Heyvaert als win naar zagen, kreeg Gino De Vos de palm. Bij de B-renners was er geen diskussie. Johnny Scheerlinck kreeg de bloemen mee naar huis. Met een verras send sterk rijdende.Frank Vel deman was hij in de laatste ronde nog weggesprongen. Misschien is het voor het BWCL-bestuur opnieuw het moment om aan de aanschaf van fotofinish-apparatuur te denken. Iedereen weet dat het moeilijk is om een volledige uitslag op te maken als er der tig renners naar de meet snellen. C- en D-reeksen Petrus De Landsheer en Gaston Van den Hoecke Nog maar amper waren de voetriempjes aangetrokken of Alois Arijs ging op de vlucht, hij hield het bijna een ronde vol maar toen brak de hel los. Men begon vooraan een strak tempo te voeren en na twee ronden waren er al twintig ge- losten. Nog bleef men doorha meren. vooral de Landsheer, de plaatselijke De Watines, Ben Moens, Roels, Verbrae- ken, De Schepper, De Clercq, Goossens en andere Neytsen zorgden voor een verdere schifting. Op drie ronden van het einde ging De Landsheer er op zijn eentje vandoor. De krachtpatser uit het nabije Moorsel woekerde weer met zijn krachten en ondanks flin ke afweer in de achtergrond kon hij zijn voorsprong ge staag uitbouwen tot één mi nuut bij zijn aankomst. In de laatste ronde probeerden desi- ré Sonck en Van wezemael nog weg te geraken en op een drie tal kilometer van het einde schoot Robert Duym weg als een pijl uit een boog. Een klaarziende Ivo De Wachter dichtte echter het gat en alles viel stil. Dan kregen we een spurt bergop met de eerste plaats bij de D-renners als in zet. Gaston Van Den Hoecke haalde het, voor Ben Moens en Oscar Van der Vurst. Uitslagen A-reeks: 1. Gino De Vos, 2. Heyvaert, 3. Verlee, 4. De Leeuw, 5. De Milde, 6. Duyt- schaever, 7. De Pelsmaecker, 8. Van Houte, 9. De Waege naere, 10. Van der Eecken. B-reeks: 1. Johnny Scheer linck, 2. Veldeman, 3. De Rijck, 4. Heyndrickx, 5. Van Laer, 6. Van der Eecken A., 7. Dierickx, 8. Van den Bossche, 9. De Man, 10. Van den Bos sche F. C-reeks: 1. Petrus De Lands heer, 2. Moens, 3. De Wati nes, 4. Verbraeken, 5. Vander Cruyssen, 6. De Schepper, 7. De Clercq, 8. Neyts, 9. Beké, 10. Goossens. D-reeks: 1. Gaston Van den Hoecke, 2. Van der Vurst, 3. De Wachter, 4. Vander Eec ken W., 5. Droesbeke, 6. Mer- tens, 7. Sonck D., 8. Duym, 9. Van Wesemael, 10. Gevaert. Zondag in Buggenhout A- en B-reeksen Bert De Leeuw en Etienne Van der Helst Onder een fraai herfstweertje - of waren het maartse buien? - gingen 58 deelnemers van start. Er waren negen omlopen met telkens twee overwegen, die een hoofdrol zouden spe len in het stuk. Van in de eerste ronde gingen Etienne Van der Helst, Robert De Leeuw en Patrick Van Riet aan de haal. Twee ronden spartelden ze voor het peloton uit met 250 meter als grootste voorsprong. Ondertussen bleef het lekker doorregenen maar halfweg de derde ronde de marreerde Frank Veldeman, gevolgd door Herman Van Geyt. Juist op dat moment gingen de slagbomen dicht en de vluchters kregen direkt an derhalve minuut cadeau. Het peloton gaf zich echter niet verloren. Er werd zwaar ge vlamd. Johnny Scheerlinck, Eddy De rijck, Bruno Hey vaert, Danny Van Houte, Gi no De Vos, André Van der Eecken en Johnny De winne reden voor wat ze waard waren en na drie ronden verwoed jagen kregen ze de vluchters in het vizier. Op het moment dat ze nog maar 150 meter voor- gendt de strijdbijl, maar van der Helst en De Leeuw gingen nog door. Opnieuw gingen de slagbomen dicht. Nog waren de winnaars niet gekend. De jacht ging verder en op drie kilometer van de streep had het ontsnapte duo nog maar 150 meter voorsprong meer. Vooraan kromden Bert en etienne zich nog eens extra over hun stuur, terwijl Eddy Van de Meirssche in het pelo ton voorbeeldig afstoppings- werk leverde. Het geluk van Bert De Leeuw kende geen grenzen na zijn tweede over winning, voor eigen volk nog wel. Etienne van der Helst was best tevreden met zijn zege in de B-reeks. De sprint van het peloton werd gewonnen door Yvan De Pelsmaecker. Ver melden we nog de goede wed strijd van Jef Vanlsterdael en de geweldige koers van Bruno Heyvaert, die samen met Dan ny Van Houte nooit opgaf en er steeds het tempo inhielden om de vluchters bij de lurven te vatten, wat hen zou gelukt hebben, waren er niet die ba reelsituaties geweest. C- en D-reeksen Raoul Verbraeken en Jozef Boone In tegenstelling tot de vorige dag vertrokken de renners eer der kalm en ze leken de in spanningen van daags voor dien nog niet verteerd te heb ben. Toch probeerde Lucien Van Impe het eerst alleen. Hij kreeg nadien gezelschap van enkele anderen, maar het pe loton liet niet begaan. Ook de lokale Lovery probeerde het meermaals tevergeefs. Jean Goossens, De Watines, ver braeken, De Wachter, Van Gestelen en andere Neytsen kregen ook de wagen niet aan het rollen. In de voorlaatste ronde leek een uitlopertje van Jozef Boone, Lucien De Gus- seme en Victor Van Vaeren- bergh eerder onschuldig, maar toen Fons De Schepper en Raoul Verbraeken hun wa gentje aanpikten, kregen we plots vijf leiders die alles veil hadden om voorop te blijven. Het peloton aarzelde en het kwintet ging de laatste ronde in met 150 meter voorsprong. Toen bracht Willy Roels het peloton terug tot op vijftig me ter. Hij stopte er echter mee en de vluchters konden verder uitlopen. Het werd de verras- - sende Raoul Verbraeken die BWCL-Wielrenncn. In Buggenhout-Baasrode werd Raoul Verbraeken winnaar van de C- XïX'jÖ J'W Boone van de D-reeks. Boone zijn eerste bloementuil van het jaar kreeg, voor Lu cien De Gusseme en Victor Van Vaerenbergh. De vrijbui ters hadden hun slag thuisge haald. De sprint van het pelo ton werd gewonnen door Willy Roels, voor Gaston Van Den Hoecke en Oscar Van der Vurst. Uitslagen A-reeks: 1. Bert De Leeuw, 2. De Pelsmaecker, 3. Verlee, 4. Heyvaert, 5. De Vos, 6. Rot- tiers, 7. Schaukens, 8. Goossens, Van Houte, Jacobs. B-reeks: 1. Etienne Van der Helst, 2. De Rijck, 3. Corne- lis, 4. Van Laer, 5. Van den Bossche, 6. Daneels, 7. Wau- ters, 8. Plaisant, 9. De Winne, 10. Nicolas. C-reeks: 1. Raoul Verbraeken, 2. De Schepper, 3. Roels, 4. Desamblanckx, 5. Vander Cruyssen, 6. Guillaume, 7. De Wever, 8. De Watines, 9. Van Gestelen, 10. Neyts. D-reeks: 1. Jozef Boone, 2. De Gusseme, 3. Van Vaeren bergh, 4. Van Den Hoecke, 5. Van der Vurst, 6. Van De Sompele, 7. Dekens, 8. Van Renterghem, 9. Cobbaut, 10. W. Van der Eecken en J. Gevaert. BWCL-Wielrennen. De aankomst van Bruno Heyvaert en Gino De Vos in Baardegem Deze spurt zou aanleiding geven tot heelwat diskussies. BWCL-Wielrennen. Bert De Leeuw werd winnaar van de A-reeks voor de deur van zijn lokaal, terwijl Etienne Van der Helst de B-reeks won.

De Voorpost | 1987 | | pagina 25