HAMSE PEERLINCK VIJFDE IN BIRMINGHAM NOYON IN AALST Éiifjii DUIVENSPORT DE EERSTELING VAN SVEN BOGAERT IVAN SMET MIST LONENDE SPURT PIET DE WILDE IN DENDERMONDE STEKENSE SPORTRAAD GAAT STATUTEN WIJZIGEN 26- 14.8.1987- De Voorpost WIELRENNEN ATLETIEK NIEUWELINGEN Sven Bogaert heeft zijn eerste zege op zak. De nieuweling uit Temse toonde zich de snelste in een criterium te Lokeren. De week voordien had hij zich al laten opmer ken in de Gouden Fiets te Herzele. Hij was er lid van een leidersgroep die in de allerlaatste kilometers werd bijge haald. De Temsenaar legde uiteindelijk beslag op een negentiende plaats. «In Lokeren verging het mij uitstekend», zegt de neef van Jan Bogaert. «Aanvankelijk werd er niet snel gereden. Dat beterde naarmate we alsmaar meer rondjes hadden gedraaid. Op zo'n acht kilometers van het einde gingen twee renners aan de haal. Ik dacht even dat de zaak verloren was. Dank zij een intense samenwerking hebben we in extremis de kloof kunnen overbruggen. Ik moet eerlijk zeggen dat in dat opzicht Gunther De Rechter het grootste deel van het werk heeft verricht. Aanvankelijk leek hij een kansheb ber. Met de streep in zicht viel hij stil. Ik aarzelde niet om hem voorbije te wippen. Toch wel een heuglijke dag wanneer je zo voor het eerst als renner zegeviert.» Sven Bogaert is niet ontevreden over zijn verrichtingen, hoewel hij in sommige koersen betere resultaten had verwacht. «Ik ben gewoon van hard te werken tijdens de wedstrijd. Vaak kwam het voor dat ik op het laatst de inspanningen moest bekopen en niet meer tot het uiterste kon gaan. Vandaar dat ik mij vaak tevreden moest stellen met bescheiden ereplaatsen. Ik heb bovendien ook een maand last ondervonden van een rugletsel. In die periode kon ik niet voluit gaan.» Sven Bogaert volgt de raadgevingen van zijn neef. Graag hoopt hij dienst voetsporen te drukken, maar alvorens het ooit zover zou kunnen komen, zal er nog veel water door de Schelde vloeien in Temse. Sven die een flinke student is, hoopt zich vrijdagavond in Haasdonk en zondag in Beveren andermaal te manifesteren. E.G. JUNIORES Ivan Smet is een flinke junior. In iedere wedstrijd laat hij een werklustige indruk, is vaak voorop, maar trekt bij de ontknoping telkens aan het kortste eind. Dat komt omdat hij niet kan wedijveren in de spurt. Vier recente wedstrijden leverden drie tweede plaatsen en een overwinning op. De junior uit Beveren zelf hierover: «De drie tweede plaatsen behaalde ik telkens in Bazel. Twee keer moest ik de duimen leggen voor Wemer Wuyts. In het derde geval moest ik buigen voor Kenny Franssens. Tussendoor week ik uit naar het Brabantse Boortmeerbeek. Het was er een zwaar parcours en telkens moesten we een kasseiweg over. Veel renners verdwenen in de achtergrond. Uiteindelijk bleven we met twee voorop. Op een kilometer voor de streep liet ik mijn gezel in de steek en won. Het werd de tweede zege dit seizoen.» Moeilijk op te tellen hoe vaak Ivan Smet in deze kompeti tie binnen de vijf eindigde. «Bij het sprinten stel ik toch een gunstige evolutie vast», meent de Waaslander. «Vroeger maakte ik helemaal geen kans. Het verschil met de winnaar is kleiner geworden. Misschien komt het voor mekaar tegen als ik amateur word. Dat is pas in maart van volgend jaar». Allicht doet Ivan Smet er goed aan om het zware werk op te zoeken en niet altijd rond de kerktorens van het Waasland te toeren. Voor niemand hoeft hij onder te doen en daar waar hard te knokken valt kan hij degenen die aan zijn wiel bengelen van zich afschudden. Ivan Smet is overigens een flinke student. Het is zijn bedoeling om later industrieel ingenieur te worden. E.G. LIEFHEBBERS Tijdens het voorbije weekend werd in Birmingham (Enge land) het Europees kampioen schap atletiek gehouden voor juniores. Voor Hamme en om streken werd daar zeer verlan gend naar uitgekeken omdat men rekende en hoopte op dorpsgenoot Luc Peerlinck. Door de jaren heen brachten de Belgen van deze Europese atletiekkampioenschappen twee medailles mee. Vorig jaar te. Cottbus geraakte evenwel geen enkele landgenoot op het podium. Men hoopte dat de Belgen het nu beter zouden doen en opnieuw aanknopen met de traditie, vooral omdat tussen de twaalf geselekteerde juniores (10 Vlamingen en 2 walen) soliede kanshebbers za ten. En in Hamme dacht men dan meteen aan Luc Peerlinck. De schiftingsreeksen van 10.000 meter voor jongens die gepland waren voor donder dagavond werden geschrapt. Met slechts zestien inschrijvin gen werd beslist een recht streekse finale te lopen. «Ge lukkig, zuchtte Peerlinck, ik had schrik tweemaal te moeten lopen over die zware afstand. Als ik beneden de 30 min. loop moet brons tot de mogelijkhe den behoren. En door in de rechtstreekse finale te kunnen lopen schatte hij zijn kansen op een medaille een stuk ho ger. Luc Peerlinck loopt de afstand immers met een tijd van 30.22.1. Maar naar ver luidt liepen er tussen de zestien deelnemers zeven atleten die de afstand aflegden in een be tere tijd. Cijfers zeggen echter niet alles. Het was afwachten wat de werkelijkheid zou geven. In de eerste vijf kilometers van de 10.000 meter rukte Luc Peerlinck zich vooraan aan de leiding. Het was de bedoeling te beletten dat er traag gelopen werd en dat zou in het voor deel van de sprinters uitvallen. Iets na halfweg wedstrijd had den zich al een vijftal lopers afgezonderd en deze groep be stond uit de Hammenaar Luc Peerlinck, de Hongaar Kaldy, de Oostduitser Jena Karras, de Turk Dogan (die al naam had verworven als twaalfde op de wereldkampioenschappen veldlopen) en de Griek Kari- mals. Even later zou de Ham menaar moeten lossen. Aan de zevende kilometer moest ook de Griek Karimals eraf. Dat betekende dat men met drie naar de eindmeet ging. De Oostduitser Karras die in de wedstrijd geen centimeter aan de kop was gekomen kwam als eerste over de meet. Hij maak te een tijd van 29.19.38 Luc Peerlinck, eens gelost, zou zijn eigen tempo blijven verder lo pen en zou nog als vijfde eindi gen met een tijd van 30.18.17. Volgens Peerlinck zat er voor hem wellicht een vierde plaats in. Het loopritem was volgens hem te wisselvallig. Hij houdt meer van een strak aangespan nen regelmatig ritme. Over de chrono heeft hij zich weinig bekommerd. Het was alleen de plaats die primeerde. Hij was ervan overtuigd deze afstand te kunnen afleggen on der de 30 min. Halfkoers kwam hij in Birmingham er door met 14.49, wat zeer goed was. Op de oefeningen had hij al een 14.40 bereikt. Maar voor de Hammenaar blijft het veldlopen toch prime ren. De piste-meetings zijn voor hem gewoon een middel Atletiek. Tijdens de halve marathon in het centrum van Zele was het deelnemersveld al snel verbrokkeld. Een verfrissing was zeker welkom (bvw). om zijn snelheid aan te scher- Tijdens de komende juniores- wat kalmer doen want hij heeft pen. Het is precies daarom dat kampioenschappen zal Peer- al zijn oog gericht op het ko- hij regelmatig afstanden van linck nog eens aanzetten op de mende veldloopseizoen 1500 en 3000 meter verkiest. 5000 meter. En dat gaat hij het HVC Wielrennen. Berlarenaar Piet De Wilde met zijn supporters na zijn zege in Sint-GiUis-Dendermonde (c). Bij Uitgeverij Dupuis zijn er weer een aantal nieuwe strip verhalen verschenen. Ze kos ten 130 fr. voor de ingenaaide en 225 fr. voor de gekarton neerde albums, die in de han del verkrijgbaar zijn. Er zijn nieuwe boeken van Ragebol, Theodoor Cleysters, Papyrus, Timoer. Baard en Kale, Felix, Jerry Spring. De Architektenunie, beroeps vereniging voor architekten, zal vanaf 2 september en dat met uitzondering tijdens de kerst- en paasvakantie en de maanden juli en augustus elke woensdag van 17.00 tot 19.00 uur in het Architektencentrum ter beschikking zijn voor het verschaffen van advies. Het- Architektenhuis vindt men in Wielrennen. Twee weken geleden kregen de organisatoren van de liefhebberskoers in Sint- de Sint-Paulusstraat 39 te Ant- Gillis amper zeven renners over de vloer. Nu mochten ze er 83 begroeten. Welk een werpen (03/234.38.87). opluchting! (c) Piet De Wilde uit Berlare won de liefhebberswedstrijd te Dendermonde. In de spurt versloeg hij de Nederlanders Johan Haas en Hans Suycker- buyck, terwijl Frankie Wie- landt beslag legde op de vierde plaats. Elf renners, van de 83 vertrekkers, zouden na zo'n 20 km. in de spits gaan rijden. Het waren Frankie Wielandt, Johan Haas, Francois Nauts, Hans Suykerbuyck, Patrick Van de Voorde, Piet De Wil de, Frankie Weemaes, Pascal Fockenier, José Rooms, Pascal Duwez en Peter Van Huffel. Reaktie kwam er, evenwel zonder sukses van Jan Maas, Koen Bril, Piet Van Rij, Willy Vereecken, Ronny Mettepen- ningen en Philip Van Conings- lo. De elf leiders werden ech ter niet bedreigd. Er werd overigens biezonder snel gere den. Pascal Fockenier ver dween door Rpch vooraan en voor José Rooms ging het alle maal een beetje te snel. In de laatste twintig kilometer volg de de ene demarrage op de andere. Vooral Suyckerbuyck, Duwez en Van Huffel toonden zich in dat opzicht erg bedrij vig. Op het laatst geraakten Piet De Wilde, Johan Haas, Suyckerbuyck en Wielandt voorop. Zij zouden ook spur ten voor de dichtste plaatsen. Met een achterstand van pa kweg 35 sek. maakte Peter Van Huffel als vijfde zijn op wachting. E.G. Wielrennen. Piet De Wilde uit Berlare perst er alles uit om in Dendermonde de amateurskoers te winnen (c). Eerlijk en Vrij Aalst 3 augustus 1987 Jonge: 262: 1. en 2. Boterberg Hector, 3. V.D. Steene A. en D., 4. Keppens Roger, 5. Van den Steen Albert, 6. Van Nuf fel en zoon, 7. Heireman F. en K., 8. Uyttersprot R., 9. Bo terberg H., 10. Aerts L. Besluit: 88 prijzen. Snelheid: 1. Boterberg, Aalst, 1429,42 en 88. Marckx A., Aalst, 184,95. Oude: 11. 1. Beerens E., 2. Schoof Ed. Besluit: 3 prijzen Snelheid: 1. Beerens E., Aalst, 1365,20 en 3. Schoof E., Her- dersem, 1258. De Sportduif Erpe - 3 juli 1987 Jonge: 256. 1. V.D. Vurst R., 2. Van Boxtael, 3. De Smet K., 4. De Vos Robert, 5. Van Hauwe R., 6. De Rick D., 7. Raes R., 8. V.D. Vurst R., 9. Van Boxstael R., 10. De Pauw R. Besluit. 86 prijzen Snelheid: 1. V.D. Vurst R., Lede, 1444,4 en 86. De Gendt, Erpe, 1100,7. Oude: 15. 1 Herssens P., 2. Van Caelenberghe O., 3. Bon- naerens P/C, 4. Herssens P. Besluit: 5 prijzen Snelheid: 1. Herssens P., Er pe, 1376,5 en 5. De Thaey O., Lede, 1329,3. De Toekomst/S KL 26 juli 1987 Jonge: 1298. A en 2. Cordier A., 3. 't Sas J., 4. De Baetse- lier/Conruyt, 5. Veyt L. en zonen, 6. Fieremans A 7. Veyt en zonen, 8. Cordier A., 9. V.D. Weerden Fr., 10. Cor dier A. Besluit: 433 prijzen Snelheid: 1. Cordier A., Bode- gem, 1493,18 en 433. Van Nieuwenborgh H., Mollem, 1224,82. Jaarlingen: 114. 1. Gochet- Floru, 2. De Swert J. en zoon, 3. Van der Weerden, 4. Van den Eynde L., 5. Danckaert R., 6. Cassiman R., 7. De Smedt A., 8 en 9. Gijsens A., 10. Van Belle G. Besluit: 38 prijzen Snelheid: 1. Gochet-Floru, Lombeek, 1466,76 en 38. V.D. Eynde L., Brussegem, 1333,82. Oude: 133. 1Gochet-Floru, 2. De Swert J. en zoon, 3 en 4. idem, 5. V.D. Weerden J., 6. V.D. Eynde Louis, 7. Dan ckaert R., 8. Gochet-Floru, 9. Cassiman R. Besluit: 51 prijzen Snelheid: 1. Gochet-FLoru, Lombeek, 1466,76 en 51. Van Roy H. en G., Asse, 1373,75. Door Eendracht Groot Erembodegem 26 juli 1987 Jonge: 472. 1. Pauwels J., 2. De Kerpel H., 3. Van Cauter- Plas, 4. De Meersman O., 5 en 6. Van Cauter-Plas, 7. Tem merman Omer, 8. De Kerpel Henri, 9. Ballius Fl, 10. Schol- laert F. Besluit: 158 prijzen Snelheid: 1. Pauwels J., Moor se!, 1465,93 en 158. Arijs Aug., Aalst, 1264,94. Jaarse: 145. 1. Cardon Kamiel, 2. De Bruyn J., 3 en 4, De Bolle Fr., 5. Van Cauter-Plas, 6. De Cooman M., 7. Bailleus Fl., 8. Van Cauter-Plas, 9 en 10. Cardon Kamiel Besluit: 15 prijzen Snelheid: 1. Cardon Kamiel, Aalst, 1458,29 en 15. De Bolle Frans, Denderleeuw, 1350,70. Oude: 41 1. Cardon K., 2. De Haese J., 3 en 4. De Bruyn J., 5. Car- Atletiek. Atletiekklub Zele organiseerde zoals elk jaar een jogging en een halve marathon. De deelnemers wachten vol spanning op het startschot (bvw). doon K., 6. Verleyen Gebr., 7. Camu René, 8. De Bolle Fr., 9. Van Cauter-Plas, 10. Abbe- loos M. Besluit: 14 prijzen Snelheid: 1. Cardon K., Aalst, 1458,29 en 14. Van Cauter- Plas, Aalst, 1406,37. 19 juli 1987 Jonge: 440. 1, Temmerman O., 2. De Kerpel H„ 3. De Bruyn J., 4. Schouppe A., 5. Pauwels J., 6. V. Heddeghem M., 7. De Meyer O. en zoon, 8. De Wit O 9. Van Holsbeek A., 10. Cardon Kamiel. Besluit: 147 prijzen Snelheid: 1. Temmerman O., Erembodegem, 1699,12 en 147. De Boon Jozef, Erembo degem, 1303,84. Jaarse: 50. 1 Cardon K., 2 en 3. Van Cauter-Plas, 4 en 5. Van Geyt J. en zoon, 6. Troch Fr., 7. V.D. Spiegel Pr., 8. Cardon Kamiel, 9. De Coo man M., 10. Delsemme G. Besluit: 17 prijzen Snelheid: 1. Cardon K., Aalst, 1612,57 en 17. V.D. Spiegel P., Erembodegem, 1448,93. Hoop in de Toekomst Wanzele 2 augustus 1987 Jonge: 285. 1 De Wolf Alfons, 2. Wezemael P., 3. Veldeman en zoon, 4. Van Hauwermei- ren R., 5. Geeraert Gebr., 6. Fruythof-Deolet, 7. De Coster Marc, 8. Poppe Cyriel, 9. idem, 10. Veldeman en zoon. Besluit: 143 prijzen Snelheid: 1. De Wolf A Wan zele, 1409,76 en 143. Uytten- daele J., Schellebelle, 1017,46. Aalsters Tweeverbond 3 augustus 1987 Jonge: 238. 1. Wesemael Fr., 2. idem, 3. Cool Julien, 4. Goevaerts H., 5. Schockaert J., 6. Cardon C., 7. Goevaerts H., 8. De Ridder J., 9. Van Roycn M., 10. Goevaerts H, Besluit: 80 prijzen Snelheid: 1. Wesemael Fr., Oudegem, 1399,87 en 80. Roels-Van Assche, Hofstade, 1093,84. Oude: 4. 1. De Wilde Joris, 2. Matthijs August Besluit: 2 prijzen Jaarlingen: 4 Steenhaut E. 2 1. Roels-Van Neck, 2. Mat- De Bruyn O. 2 thijs August. Besluit: 2 prijzen. Stand Merkenstrjjd Van Extergem en zn. 190 Aalsters Tweeverbond Cool Julien 174 Stand Kriterium na 3 augustus Roels-V. Neck 145 1987 Noyon Cardon C. 101 Bert Constant 10 De Ridder J. 97 Van Extergem en zn. 10 Wesemael Fr. 94 Schockaert J. 9 Matthijs Aug. 88 V.D. Abeele A. 8 Luyckx M. 73 Cool Julien 7 Van Keer Ed. 66 Van Royen M. 5 De Winne G. 48 De Ridder J. 5 Steenhaut Ed. 42 Brisard M. 4 Goevaerts H. 41 Moortgat P. 4 De Bruyn O. 36 Scholliers Fr. 4 De Dyckeren zn. 32 De Swaef A. 4 V. Medegael H. 31 De Wilde J. 4 Daelman M. 31 V.D. Haegen J. 4 V.D. Haegen J. 27 Cardon C. 4 Rutsacrt H. 27 Van Driessche L. 3 Muylaert E. 24 Everaert J. 3 Van Royen M. 23 Roels-Van Neck 3 V. Hauwermeiren H. 18 Bocchi Nino 3 Van Limbergen K. 15 Matthijs Aug. 3 Van Driessche L. 11 Wierinck A. 3 Perreman P. 3 Van Keer Ed. 3 Amand P. 3 Wesemael Fr. 3 Hok Slots D. 2 Van Rossem R. 2 Tijdens de laatste algemene ledenvergadering van de ge meentelijke Stekense sport raad kwamen we onder meer te weten dat er momenteel onder meer te weten dat er momenteel onder de sport- klubs een enquete wordt ge houden betreffende het speel plein in de Hellestraat. Over een eventueel resultaat (voor lopig?) nog geen nieuws. Verder werd voorgesteld om in de toekomst alle sportaktivei- ten en/of andere aktiviteiten van de klubs door te spelen aan de sportraad. Deze advise rende raad zou deze aktivitei ten dan kunnen doorspelen naar alle verenigingen toe. Een aktiviteitenkalender dus. Ook hier herhaalt de geschie denis zich dus ...al heeft het verleden uitgewezen dat 'n dergelijke kalender slechts en kele tijd stand houdt. Het laatste punt betrof zowaar het huishoudelijk reglement en de statuten van de sportraad, die beiden aan vernieuwing en/ of wijziging toe zijn. Het be stuur zal, aldus het verslag, een nieuw ontwerp samenstel len. Dit ontwerp zal worden doorgestuurd naar alle vereni gingen, die op hun beurt wijzi gingen of toevoegingen kun nen binnenbrengen bij de voorzitter of op de sportdienst van de gemeente. Misschien kan in de nieuwe statuten op genomen worden of de regle menten ook moeten worden nageleefd... Het nieuwe ontwerp zal dan worden goedgekeurd op de statutaire vergadering. GEEN WEDSTRIJD In tegenstelling tot wat vorige keer werd voorgesteld, zal voor de volgende prijsuitrei king van de gemeentelijke sportlaureaten geen foto- en/of diawedstrijd worden georgani seerd. Wel zal er een foto tentoonstelling en diamontage worden vertoond. Iedere vere niging is vrij om foto's en dia's in te sturen, met een maksi- mum van 5 stuks van elk per vereniging. De foto's mogen zowel zwart-wit als kleur zijn. Wie wil dat er bij de dia's een woordje kommentaar of uitleg wordt gegeven, dient een be knopte tekst mee binnen te geven. De dia's en/of foto's moeten worden binnenge bracht bij de heer Van Nieu- wenhuys. Dorpsstraat te Ste- kene voor het einde van dit kalenderjaar. Verder werd de mogelijkheid onderzocht om in Stekenc een 1/8"' triatholon in te richten: 475 meter zwemmen, 21 km fietsen en 5 km lopen. Er dient nog gezocht naar een plaats voor het zwemgebeuren. Er werd ook nog een folder van de burensportdienst rond- gegeven betreffende een akti- viteit die ondertussen reeds lang verleden tijd is en de heer De Witte gaf een kort relaas over het niet zo denderend verloop van de Lentespelen. MG.

De Voorpost | 1987 | | pagina 26