WAASMUNSTERSE WIELERTOERISTEN STARTEN ZATERDAG IN BENELDXRONDE FREDDY ROELEKENS SNELLER DAN BOLSSENS EN SMET W.A.O.D.-NIEUWS ETIENNE FLEURY TUSSEN FIETS EN AAMBEELD CHRISTEL HERREMANS DE SNELSTE DAME De Voorpost - 14.8.1987 - 27 WIELRENNEN WIELERTOERISME DUIVENSPORT BOOGSCHIETEN Een drukke week wacht de W.A.O.D. renners in het Waasland. - In Nieuwkerken worden de renners van de categorie ABC verwacht op 15 augustus aan café De Klok, ten Bos. De start zal er gegeven worden om 14.30 u. 90 kilometers moeten overbrugd worden in 12 ronden. 12.000 fr. prijzen sieren deze organisatie. - Eveneens op 15 augustus kunnen de W.A.O.D. renners van de categorie E en F aan hun trekken komen, maar dan in Eksaarde-Doorselaar. Het koersgebeuren speelt zich af aan café 't Smeske, Dorp 42 aldaar. De categorie F neemt het eerst de start om 14.00 u. en leggen 54 km af in 9 ronden. 3.000 fr. prijzen wachten de eersten. Om 16.00 u. is het dan de beurt aan de cat. E om in 60 km en 10 ronden de snelste proberen aan te duiden. Eveneens 3.000 fr. prijzen. - Op maandag 17 augustus worden al de reeds vermelde categorieën dan verwacht te Steendorp. Aan café Brou wershuis in de Gelaagstraat zullen de mannen in de cat. EF samen strijden voor de overwinning. De start wordt gegeven om 13.30 u. en na 7 ronden zijn de renners aan de aankomst die 50 km verder ligt. Daar wachten natuurlijk 6.000 fr. prijzen. Om 15.00 u. komen dan de renners van de cat. ABC in aktie. Zij rijden 80 km en leggen 13 ronden af eer zij de 10.000 fr. prijzen kunnen verdelen. - Weeral heel wat bedrijvigheid bij de W.A.O.D. zoals ge kunt lezen. Perfekte organisaties met altijd veel renners aan het vertrek maken dat deze wielerbond nog zeker niet over zijn hoogtepunt is, integendeel elke week groeit het aantal renners dat meedraait in het circuit. Ben je wielerliefhebber? Kom je er dan eens van vergewissen in werkelijkheid op sportief vlak zeker niet te missen. M.S. AUGUSTUS SPORTMAAND ZATERDAG 22 EN ZONDAG 23 AUGUSTUS DERDE RECREATHLON IN SIN-NIKLAAS' De sportliefhebber die de evolutie in het sportleven de laatste jaren heeft gevolgd, is wellicht het ontstaan en het grote sukses van de «triathlon» niet ontgaan. Deze uithoudingsproef bij uitstek werd door het eerst in Hawaï gehouden en kreeg de tot de verbeelding sprekende naam van «Iron Man» mee. De deelnemers stonden voor de volgende opdracht: 3,8 km zwemmen, 180 km fietsen en tot slot een onvervalste marathon lopen, d.w.z. 42 km. Dit alles na elkaar zonder onderbreking en bovendien binnen een vooraf vastgestel de tijdslimiet. De triathlon sloeg onmiddelüjk in bij het grote sportpu bliek en overal rezen triathlondubs uit de grond, werden alle mogelijke variaties op de echte wedstrijdformule georganiseerd: achtste, kwart, halve en hele triathlon, maar ook recreatieve en gezinstriathlons. Vooral de Nederlandse televisie droeg zijn steentje bij tot de popularisatie van deze sportdiscipline, de triathlon van Aalsmeer werd een begrip bij de atleten van West-Europa en onlangs organiseerde de Belgische Triathlonfederatie zijn eerste volledige wedstrijd te Middelkerke. Het gaat deze jonge sport dus duidelijk voor de wind. Recreathlon De Stedelijke Sportraad van Sint-Niklaas wil op dit vlak zeker niet achter blijven en bedacht een voor de recrea tiesporter aangepaste formule van de triathlon: de RE CREATHLON. Een nieuw woord voor een unieke manifestatie die zich luidens de propagandafolder richt tot «al wie van sportieve ontspanning houdt». De Recreathlon, die reeds aan zijn 3' uitgave toe is, is geen wedstrijd: iedere deelnemer zwemt, fietst en loopt of wandelt volgens eigen tempo. Men kiest zelfs uit verschillende afstanden en dit afhanke lijk van de persoonlijke prestatiemogelijkheden. Bovendien hoeft niet alles op 1 dag afgelegd te worden: voor de gewone versie mag men de proeven spreiden over 22 en 23 augustus, voor de «super»-recreath!on moet alles op 23 augustus. Het gaat zelfs zover dat ook deelnemen aan slechts 1 of 2 van de 3 proeven is toegelaten. U merkt het: zowat iedereen moet hier zijn gading kunnen vinden, de recreant zowel als de meer prestatiegerichte sportieveling. In groep meedoen - gezin, familie, vriendenkring - lijkt ons de meest aangewezen en amusante wijze. Wie wil combineert zijn/haar afstanden zodanig dat men een kwart triathlon uitvoert. Hieronder een overzicht van de verschillende mogelijkhe den voor het afleggen van de proeven, waaruit men vrij een keuze maakt: Zaterdag 22 augustus Zwemmen - sted. zwembad. Parklaan tussen 8.30 en 12 uur: niveau B (100 m) - niveau A (400 m) Fietsen - recreatiepark De Ster, café De Houtmuis, Lange Rekstraat, vertrek tussen 9.30 u. en 15 uur aankomst tot 18 uur: niveau B (25 km) - niveau A (45 km) Zondag 23 augustus Zwemmen - recreatiepark De Ster, 50 m zwemzone - tussen 8 en 10 uur: niveau B (100 m) - niveau A (400 m) - niveau A+ (900 m) Fietsen - recreatiepark De Ster - café De Houtmuis, Lange Rekstraat, vertrek tussen 8.30 en 12 uur: niveau B (25 km) - niveau A (45 km) Wandelen/joggen - recreatiepark De Ster - café De Houtmuis, Lange Rekstraat - vertrek tussen 8.30 en 15 uur: niveau B (10 km) - niveau A (20 km) aankomst tot 20 uur. INSCHRIJVINGEN Voor «de gewone» Recreathlon schrijft men in op zater dag 22 augustus zelf in het stedelijk zwembad. Voor de «Super» Recreathlon kan dit ofwel 's zaterdag's morgens 22 augustus in het stedelijk zwembad ofwel 's anderendaags in café De Houtmuis. De deelnemingsprijs bedraagt 50 fr. voor de 3 proeven en slechts 20 fr. voor 1 afzonderlijke proef. PRIJZEN EN AANDENKENS Elke deelnemer krijgt alleszins een aandenken en een brevet. Wie aan de 3 proeven meedoet maakt via de GRATIS TOMBOLA kans om een koersfiets te winnen, geschon ken door Garage Vanhoecke, hoofdverdeler van Peugeot te Sint-Niklaas. Tevens lonken gouden, zilveren en bronzen onderschei dingen naar alle «recreathleten». Meer uitleg indien nodig - kan je bekomen bij de sted. sportdienst-ten stadhuize, tel. 777.84.00 - toestel 4842. Hengelen. Vissersklub De Eendenkooivrienden hield haar koningsvissing. DU jaar was de tüel voor voorzitter Fred Poppe W)- W.A.O.D. RENNERS TE BEVEREN, KAT. ABC De Zuidafrikaanse delegatie die haar afscheidswedstrijd in s land reed te Beveren, heeft dit niet zegevierend kun nen doen. De ploeg van wereldkampioen Wim Van De Merwe was in de kopgroep van zes die in de voorlaatste ronde het hazen pad gekozen hadden goed ver tegenwoordigd. De wereld kampioen zelf en Mark Pinder zaten het best geplaatst in de kopgroep om de Belgische trip zegevierend af te sluiten. Fred dy Roelekens besliste er echter anders over, in een adembene mende spurt klopte hij Patrick Bolssens en Marco Smet met zo een miniem verschil dat de fotofinish er aan te pas moest kómen om uitsluitsel te geven. In de vierde van de 15 af te leggen ronden wist de voor eigen publiek rijdende Jan Meul drie makkers mee te trekken in een ontsnappings- avontuur. Etienne Fleury, Er- win Van Zande en van Tigge- len konden samen met Meul echter niet optomen tegen de overmacht van de groep, waar de Zuidafrikanen van geen wijken wilden weten en de rest terug bijsleurden. Veel gevaar lijker was de ontsnapping met zestien renners in de negende ronde. Het was de andere Be verenaar uit koers Marco Smet die resoluut zijn kans ging. Door zo hard de beuk er in te gooien viel het peloton. Deze groep werd niet meer veront rust door achtervolgers zodat hieruit de overwinnaar moest te voorschijn komen. Die kwam dan ook toen zich de voorlaatste ronde zes ren ners wisten los te Werken uit de omvangrijke kopgroep. Fred dy Roelekens, Patrick Bols sens, Marco Smet, Wim Van De Merwe, Mare Pinder en Jo DE Bruine mochten dus strij den om de overwinning. Een gelukkige Roelekens won verdiend deze harde en vlugge wedstrijd waarvoor hij maar liefst 87 deelnemers achter zich moest laten. Wat toch bewijst dat hij tot een van de beste W.A.O.D.- ers mag beschouwd worden. De uitslag: 1. Freddy Roele kens, 2. Patrick Bolssens, 3. Marco Smet, 4. Wim Van De Merwe, 5. Larc Pinder (Z.A.), 6. William Dtspeels, op 15 s., De Mits, 9. Freddy Joos, 10. Schaalje, 12. Marc Borggraef, trick De Maere, 15. Eddy Van 7. Thierry Pirard, 8. Antoine Wim Van Hecke, 11. Adri 13. Felicien Bolssens, 14. Pa- Daele. M.S. WAOD-Wielrennen. Freddy Roelekens won in Beveren (XV). TORNOOI ZANDBERG-ZELE Voor de vierde keer wordt er door Zandberg Zele een mini- voetbaltomooi georganiseerd op 15 en 16 augustus. De in schrijvingen hebben plaats in café De Kloddezak, Zandberg 6 te Zele. De kosten bedragen 1000 fr., waarvan er 500, te ruggeven worden na deelna me. Voor elke ploeg zijn er fraaie trofeeën voorzien, net zoals voor de topscorer, de beste doelman en de fair-play. Er worden slechts zestien ploe gen toegelaten. Duivensport. Inkorving bij 't Duifken-Heipias te Lede (da). EEN W.A.O.D. RENNER IN DE SPOTS Wekelijks loop je hem wel ergens tegen het lijf op een of andere W.A.O.D. wedstrijd. Figuurlijk dan, want wie tegen de Melseelse smid letterlijk mocht botsen zou wel eens van een kale reis kunnen terugkomen. Drie jaar rijdt hij al mee met zijn collega's in het W.A.O.D. peloton. Eenmaal mocht Etienne de zo be geerde overwinningsbloemen in ontvangst nemen, in een wedstrijd te St-Niklaas. «Het zouden er wel al meer geweest zijn, vertelt Etienne maar als zelfstandige smid is het niet altijd mogelijk om het ijzer te laten staan en het stalen ros te nemen om te gaan trainen. Momenteel kan ik slechts twee uurtjes per week weg van blaasbalg en hamer om mijn geliefkoosde hobby te beoefenen. Gisteren nog voor deze wedstrijd (Beveren) was ik heel de dag in de weer om een nieuwe loods te bouwen. Ge begrijpt dat de form er dan een beetje afgaat,» aldus Etienne. We begrijpen... «Maar volgend seizoen wil ik weer kunnen wedijveren met de vesten», roept hij ons nog na. De konkurrenten zijn meteen gewaarschuwd. M.S. WAOD-TROFÈE WAASLAND Stand na Beveren (8/8) 1. William Despeels, Beveren -601 p. 2. Mare Borggraef, Burcht - 493 p. 3. Roger Beelaert, Kieldrecht - 426 p 4. Patrick Demaere, Nieuw kerken - 415 p. 5. Freddy Luyckx, Waas munster - 400 p. 6. Jan Meul, Beveren - 394 p. 7. Etienne Fleury, Melsele - 387 p. 8. Modest Smet, Zwijndrecht - 344 p. 9. Patrick Bolssens, Kiel drecht - 322 p. 10. Mare Vandermeulen, St.- Niklaas - 289 p. 11. John Hendrickx, Nieuw kerken - 267 p. 12. Felicien Claessens, Grem- bergen - 243 p. 13. Marco Smet, Beveren - 241 p. 14. Julien De Mol, Belsele - 213 p. 15. Gerrit De Cauwer, Moer- zeke - 192 p. 16. Patrick Van Clapdorp, Si- naai - 179 p. 17. Roger Hoof, St.-Niklaas - 175 p. 18. Herman Van Haver, Moerzeke - 172 p. 19. Michel Deconinck, Zele - 160 p. 20. Luc Puimège, Eksaarde - 154 p. Volgende proeven: Zaterdag 15 augustus: Nieuw kerken Zaterdag 22 augustus: Lokeren Zaterdag 29 augustus Kemzeke M.S. De wielertoeristen uit Waas munster zijn dit jaar aan hun zesde internationale organisa tie toe. De voorbereiding tot deze grootse sportmanifestatie is zo goed als rond. Organisa tor Herman Hulpiau en zijn medewerkers uit Waasmuns ter, Sint-Niklaas, Sinaai en Kemzeke hebben een parcours uitgestippeld, dat wellicht van de deelnemers een grote fysie ke inspanning zal vergen. Op zaterdag 15 augustus om 7.30 u. vertrekken immers zes moedigen te Waasmunster in de Korte Heesdonckstraat naar Brugge over een afstand van 207 km. Naar verluidt wor den ze nadien ontvangen door burgemeester en schepenen van de stad Brugge op het stadhuis. Ze hopen de 1.557 kilometer in negen ritten te overbruggen. Het wordt dit jaar een negendaagse met tal rijke bergen waarbij t>ok de Baraque Michel wordt aange daan. Van de negen deelne mers die in 1985 deze organisa tie meemaakten zijn er dit jaar zes overblijvenden die deze 9- daagse tocht willen onderne men. Deelnemers zijn onder meer Herman Hulpiau, Guido Buyle, Jozef Van Houte, Leon Van Buyten, Luc De Block en Herman De Wilde, een nieuw komer, oud-doelman van voet- balklub Gerda Sint-Niklaas, die zich de jongste jaren ook aangetrokken voelt tot hef wielertoerisme. In negen ritten De Beneluxronde ziet eruit als volgt. lste rit op 15 augustus van Waasmunster naar Brugge 207 km; op zondag 16 augustus van Brugge naar Dordrecht over 161 km; derde rit op maandag 17 augustus van Dordrecht naar Bolsward over 216 km; de vierde rit over 214 km. loopt van Bolsward naar Oss, De vijfde rit brengt de deelnemers van Oss naar Vcrvicrs 172 km. De zesde rit op donderdag 20 augustus van Verviers naar Vianden 151 km. De zevende rit op vrijdag 21 augustus van Vianden naar WUtz over 144 km. De achtste rit op 22 augustus van Wiltz naar Suarlee 162 km. De slotrit op zondag 23 augustus van Suarlee naar Waasmunster 130 km. Wat in totaal een afstand bedraagt van 1.557 km. Chauf feur-begeleider is Henri Maes die met een volgwagen de wie lertoeristen steeds ten gepaste tijde hulp kan bieden bij mo gelijk fietsdefekt en ook zorgt voor de bevoorrading van de deelnemers. Reeds zesde organisatie van Waasmunsternaars Organisator Herman Hulpiau legde er tijdens een interview de nadruk op dat men vooral goed moet getraind zijn om aan een dergelijke organisatie te kunnen deelnemen. Vooral de lichamelijke konditie speelt een grote rol. Het is dit seizoen onze zpsde internationale or ganisatie. Na Waasmunster - Lourdes, over 7 ritten en drie ritten in de Pyreneeën in 1982, volgde in 1983 Waasmunster - Alpe d'Huez over zes ritten, in 1984 Waasmunster - Stelvio - pass over zeven ritten of de achtlandentocht. In 1985 stond Waasmunster - Milaan over 6 ritten op het programma, met als slotrit Milaan - San Remo. Vorig jaar was er de Ronde van Zwitserland over 9 ritten met 12 cols. Nu staat de Bene luxronde op de kalender. Op zondag 23 augustus te 15 u. worden de wielertoeristen te rug verwacht in de Korte Heesdonkstraat, waar ze door burgemeester en schepenen, buren, vrienden en kennissen en tal van sportminnenden zul len worden verwelkomd. Na dien heeft er een speciale re ceptie plaats ten huize van in richter Herman Hulpiau. P. Van Gendt W.A.O.D.-DAMES IN BEVEREN Alvorens de mannelijke colle ga's in Beveren van start gin gen werden de dames de weg opgestuurd. Dat wielrennen hoofdzakelijk toch een aangelegenheid is, zoals zovelen beweren, voor het sterke geslacht, werd in Beveren nog meer kracht bij gezet. Slechts 14 deelneem sters daagden op bij verant- woordelijka kommissaris Al- fons Verbraecken. Aan inzet ontbreekt het de sportieve ladies echter niet, want nog maar pas was de startvlag geheven of daar ont stonden de eerste schermutse lingen. Karin D'Hondt en Linda De Rudder poogden hun gezellin nen te verschalken met een knappe ontsnappingspoging. De «grote» groep liet echter niet betijen en al vlug was het duidelijk dat deze poging geen lang lot beschoren was. Dat laatste was trouwens meestal het geval in deze wed strijd, zodat wegkomen ver schrikkelijk moeilijk werd. Nadat de groep voltallig de laatste ronde was ingegaan, boden ze zich ook zo aan voor de eindsprint. Hierin toonde Christel Herre- mans zich de snelste voor Ma- rie-Jeanne Thijs en Karin D'Hondt. Deze drie dames streden als het ware op één lijn voor de overwinning. Dat de overwinning uiteindelijk ging naar Herremans is geen toeval, aangezien deze dame toch op een derde plaats staat in de trofeestand. De uitslag 1. Christel Herremans 2. Marie Jeanne Thijs 3. Karin D'hondt 4. Audrey Regnart 5. Brigitte Wielkes 6. Stefanie Moorthamer 7. Linda De Rudder 8. Christiane Verbeke 9. Tanneke Verhelst 10. Carinne Taillie 11. Marleen Debbout 12. Cora Thijs 13. Vera Van Goethem 14. Christel Van Schaver- beeck. Oude: 24 1. Troch Francois, 2. De Wilde Remi, 3. Troch Francois, 4. V. Temsche Jan, 5. Uyttersprot Marcel, 6. V. Témsche Jan, 7. Uyttersprot Marcel, 8. V. Temsche Jan. Besluit: 8 prij zen. Snelheid: 1. Troch Fran cois Erembodegem 1161,07; 8. V. Temsche Jan Aalst 951,15. Hoop in de Toekomst/Wanze- le 9.8.87 St.-Denis: Jonge: 232 1., 2. 3. Vermeulen Gustaaf, 4. Van Malderen Kamiel, 5. Vermeulen Gustaaf, 6. Hok Brondeel Octaaf, 7. 8. Kup pens Aimé, 9. Hok Brondee Octaaf, 10. Verbeke René. be sluit: 78 prijzen. Snelheid: 1 Vermeulen Gustaaf Wichelen 1235,99; 78. Spriet Jozef Wan zele 975,66. Tweeverbond Aalst, 9.8.87: St.-Denis (weg): Jonge: 135 1. Cosijns-Brackman, 2. Luyckx Maurice, 3. Poppe Cy- Duivensport. Noyoninkorving bij het Aalsters Tweeverbond (da). riel, 4. Roels-Van Neck, 5. V. den Bossche Jean, 6. Poppe Cyriel, 7. Luyckx Maurice. 8. Matthijs August, 9. Cosijns- Brackman. 10. Kalbaey Ge broeders. Besluit: 45 prijzen. Snelheid: 1. Cosijns-Brackman - 45. Cosijns-Brackman Bam- brugge 999,37. MINIVOETBAL

De Voorpost | 1987 | | pagina 27