Gewestelijke grootveeprijskampen te Baardegem I Hofstaadse Rijksweg Dodenweg Aalsterse harnavalhriebels Met K.B.G. op vakantie Internationaal dansspektakel in Aalsters Stadspark Programma Vredeshuis voor september 2 - 14.8.1987 - De Voorpost Aalst. In de Dirk Martensstraat worden ook koliektoren gelegd (a) OCMW-raadslid Eddy Dierickx komt andermaal terug op de situatie in verband met de Rijksweg te Hofstade. Sinds de aansluiting van deze rijksweg met de Aalsterse Ring enkele jaren terug is het aantal verkeersongevallen - waaronder verschillende met dodelijke afloop - schrik wekkend toegenomen. De situatie is er dan ook duidelijk onhoudbaar. Zowel de stad als de provincie en de staat werden er bij herhaling van in kennis gesteld. leren. De herschikking van het kruispunt wordt alleszins onderzocht. In afwachting dreigt echter voortdurend doodsgevaar. (!h) Het probleem werd gesteld in de gemeenteraad. Met een brief van de Aalsterse politie de dato 19 mei '87 begon er even schot in te komen. De inwoners van de Terbe ken-. Molenkouter- en Blektestraat en aanpalende straten kregen een bericht in de bus dat een verplichte rijrichting zou ingevoerd worden per 1 juni '87. De voorgestelde oplossing, genomen zonder enige vorm van inspraak, viel bij de plaatselijke bevolking allerminst in goede aarde. Na massaal protest werd het kwestieus voorstel dan ook ingetrokken en naar de prullenmand verwezen. Onder de titel «Rijksweg 41, herschikking verplichte rijrichting» verscheen dan ook een stadsbericht stel lende dat «in tegenstelling met wat vorige week werd gepubliceerd, de herinrich ting van het kruispunt aan rijksweg 41 met de Terbe- kestraat te Hofstade op 1 juni 1987 niet zal worden uitgevoerd. Er zal eerst een bijkomend onderzoek ge beuren.» Reeds in 1985, meer be paald op 17 juni '85, ant woordde burgemeester Raymond Uyttersprot aan Eddy Dierickx dat de Bij zondere Kommissie voor Verkeersveiligheid te Brus sel over het plaatsen van een driekleurige lichtsigna- lisatie op het kruispunt in kwestie een ongunstig ad vies had uitgebracht. De stedelijke verkeerskommis- sie had evenwel op rijks weg N60 snelheidsremmen- de voorzieningen met in- haalverbod aanbevolen. Een voorstel dat werd overgemaakt aan het Be stuur der Wegen te Gent, waarbij de burgemeester zou aandringen op realisa tie eivan. Anderzijds antwoordde burgemeester Maurice De Keipel op 23 juli '87 dat de juridische dienst de op dracht heeft gekregen dit dossier prioritair te behan delen op de eerstkomende vergadering van de ver- keerskommissie. Maar het is zo dat rijksweg 41 beheerd wordt door het Bestuur der Wegen van het Ministerie van Openbare Werken en dat de stad al leen voorstellen kan formu- Naast de kleinveewedstrijd waarmede het allemaal be gon en die nu zal plaatsheb ben aan de feesttent bij de kerk wordt de grootvee- prijskamp opengesteld voor alle deelgemeenten van Groot-Aalst. Zoals trouwens steeds heeft dit indrukwekkend veeteeltge- beuren plaats in de Kerk- hofbaan. Voor kleinvee zijn 30.000 fr. prijzen voor zien, voor grootvee 100.000 fr. en voor groe pen in de stoet liefst 120.000 fr. Aan de kleinveeprijskamp namen vorig jaar 120 kin deren deel met samen 230 dieren allerhande. Kinde ren die er zich speciaal ver kleed of met een versierde kooi aanbieden of een op gesmukt dier krijgen een speciale prijs. Een speciale prijs is eveneens voorzien voor de koe met de mooiste uier. Op maandag 14 oogst kan U vanaf 14 u. deelnemen aan of genieten van de ge meentelijke en gewestelij ke grootveeprijskamp. Die voor kleinvee heeft plaats op dinsdag vanaf 9 u. PAARDEN- PRUSKAMPEN Zwaar trekras le kat.: Merries en heng sten zuigelingen. 2e kat.: Merries en heng sten jaarlingen. 3e kat.: Merries van twee jaar. 4e kat.: Merries van drie en vier jaar. 5e kat.: Merries van vijf jaar en meer. Zadelpaarden 6e kat.: Jaarlingen Merries en ruinen van twee jaar. 7e kat.: Merries van drie en vier jaar. 8e kat.: Merries van vijf jaar en meer. 9e kat.: Ruinen van drie en vier jaar. 10e kat.: Ruinen van vijf jaar en meer. 11e kat.: Merries Jan Frans Vonck ruiters. 12e kat.: Ruinen Jan Frans Vonck ruiters. Haflingers 13e kat.: Haflinger merries. 14e kat.: Haflinger heng sten en ruinen. Ponys 15e kat.: Shetland merries. 16e kat.: Shetland hengsten en ruinen. 17e kat.: Welsch merries. 18e kat.: Welsch hengsten en ruinen. Er is een eremetaal voor de eerste drie gerangschikte deelnemers van iedere ka- tegorie boven de geld prijzen. De Kristelijke Bonden van Gepensioneerden (KBG) organizeren in het vakan tiehuis «De Linde» te Retie een vakantie voor mensen die pas met pensioen zijn of kortelings op pensioen gaan. Een ideale gelegen heid om meteen de rijkdom te ontdekken, zinvolle tijdsbesteding, ludieke spelmomenten en menselij menselijke ontmoeting. Doorheen dit alles wordt bijzondere aandacht be steed aan ervaringsuitwis seling, zodat men met en ander leeftijdsgenoten de konfrontatie aangaat met het «nieuw leven». Het ge heel wordt deskundig bege leid, terwijl in de program matic het demokratisch principe van de inspraak wordt gehanteerd. Alvast een boeiend samenzijn in een vriendschappelijke sfeer! De vakantieperiode loopt van 28 september tot 4 ok tober a.s. (vervoer: eigen wagen). De kostprijs be draagt 6.990 gr. Hierin is begrepen: vol pension, ka mer met stortbad, volledig programma en dokumenta- tiepakket, ontspanningsa vonden met optredens van gerenomeerde artiesten, feestelijk afscheidsmaal. Voor inlichtingen en in schrijvingen kan men zich wenden tot de verbondelij- ke K.B.G.-sekretariaten, ook tot het algemeen K.B.G.-sekretariaat, Wet straat 121, 1040 Brussel. D.B. RUNDVEE- PRIJSKAMPEN Voor houders van rundvee van Groot-Aalst. Stamboekvee Prijzen 30.000 fr. le kat.: Vaarzen tussen 22 en 30 maand. 2e kat.: Gekalfde vaarzen, gekalfd voor 3 jaar en op de prijskamp max. 3 jaar en 4 maand. 3e kat.: Jonge gekontro- leerde koeien. 4e kat.: Oudere gekontro- leerde koeien. Een speciale prijs is voor zien voor de koe met de mooiste uier. Niet-stamboekvee le kat.: Niet gekalfde vaarzen. 2e kat.: Gekalfde vaarzen. 3e kat.: Koeien 3 1/2 jaar en ouder. 4e kat.: Mestvee zonder tanden. 5e kat.: Mestvee met tanden. Belangrijk: De rundvee houders dienen aan de diergeneeskundige Inspec teur toelating te vragen voor het bijwonen van de prijskamp met hun dieren. Zie wetgeving runderbru- cellosebestrijding (B4 at test). PRIJSKAMP VOOR KLEINVEE Dinsdag 25 augustus '87 Heeft plaats in de voormid dag en wordt verzorgd door: Dr. DE BLOCK Dr. DE LOORE Dr. VERSTRAETEN KEURDERS Paardenprjjskampen: Dr. W. Beeckman - Dr. L. De Block Van den Hautte Victor Moereels Kamiel Van der Poorten Frans Rundveepryskampen: Redant Rufin Mertens Albert Dr. H. Verstraeten Voor stamboekvee, keur ders aangeduid door pro vinciaal verbond. Algemene administratie: Inschrijvingen en uitbeta lingen: Liebaut Wim Van Cauter Theo - De prijskamp neemt een aanvang te 14.00 u. stipt. - De inschrijvingen voor de paardenprijskampen ge beuren op de prijskamp zelf vanaf 13.30 u., het rundvee dient via de dier geneeskundige inspectie vooraf ingeschreven te zijn. - De eremetalen worden uitgereikt in de ring dade lijk na het rangschikken der dieren en dit door aan wezige prominenten. - De premies van de prijs kamp worden toegekend door de aangestelde ury die er vrij en onherroepelijk over beschikt. De uitbeta ling heeft plaats na de prijs kamp in het parochiaal centrum. - Er zal toezicht uitgeoe fend worden op de leeftijd van de dieren. - Het komitee is niet ver antwoordelijk voor gebeur lijke ongevallen. - Er wordt geen inschrij- vingsrecht gevraagd. - Onvoorziene gevallen en eventuele betwistingen worden ter plaatse door het komitee beslecht. (lh) >-seS Aalst. In de omgeving van de Zeshoek schieten de werken nu bijzonder goed op (a) Op zondag 23 augustus heeft vanaf 15 u. op het speelplein van het Aalsters stadspark een Internatio naal Dansspektakel plaats met de Bulgaarse Volks dansgroep Aprilov Papaou- zov, Expressiegroep Vre- don Aalst en Volksdans groep Ulenspieghel Erem- bodegem. De presentatie berust bij Frieda Daelman en expressiegroep Vredon staat in voor de organisatie. Dit internationaal dans spektakel werd mogelijk dank zij de medewerking van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap, dienst Volksontwikkeling, die van het stadsbestuur Aalst en via sponsoring van twee Aalsterse firma's. Toegang gratis. (lh) AKV Bierkoers Traditiegetrouw organizeert het Aalsters karnavalverbond een bierkoers. Die had vorig weekend plaats. De meeste karnavalverenigingen aangesloten bij het AKV namen er aan deel. Aan elk lokaal van elke deelnemende karnavalvereniging dienden opdrachten te worden uitgevoerd. AKV Eirg Op 15 en 16 augustus organizeert AKV Eirg een minivoetbaltornooi in het schooltje in de Binnenstraat. Zon. 6.09.87 11 uur: Komt De Vrede dichterbij? door Guus Snijckers, dominikaan en professor filosofie aan de Sociale School te Kortrijk. Guus Snijckers is de initiatiefne mer van «Een bevrijdend woord» en verantwoorde lijke voor de studentenparochie te Gent (KUC). Zat. 19.09.87 20 uur: Wat is een Jood? door Paul Verdonck, scheikundige bij APB, Algemene Pharmaceutische Bond. Hijzelf was meerdere malen in Israël maakte er vele vrienden en kennissen. Hij begon het judaïsme te bestuderen, raakte bijzonder geboeid erdoor en studeert hebreeuws om alle informatie uit eerste bron te kunnen lezen. Vrij. 25.09.87 20 uur: Geweld in de Sport: in de stadsfeesthal: Keizerlijk Plein te Aalst. Voorwoord van Prof. Claeys, voorzitter van Sporta. Een sportjournalist interviewt Jan Ceulemans. Maurice Martens, Maurice De Schrijver, Carla Galle en Dokter Renno Roelandt. Deze avond wordt samen georganiseerd door de Vlaamse Vereniging der Leerkrachten, Het Stads bestuur van Aalst de sportfederaties en de Medi sche Werkgroep tegen Atoomwapens. Zon. 27.09.87 11 uur: Jeugdbescherming in Vlaanderen: Lut Goossens, verantwoordelijke voor het dagverblijf Touter - Tandem te Antwerpen. Donderdag 1.10.87: Geen geweld op het veld - geen haat op de straat. Akademische zitting met Prof. Walter Leirman, Professor Sociale Pedagogiek aan de K.U.L., Prof. Jaap Kruithof, Professor Filosofie aan de R.U.G. en Luc Versteylen, sj. Leraar aan het Xaveriuscol- lege te Antwerpen. Deze akademische zitting zal gehouden worden in de Stadsfeestzaal, Grote Markt te Aalst en wordt georganiseerd in samenwerking met de Vlaamse Vereniging der Leerkrachten, Het Stadsbestuur van Aalst en de Medische Werkgroep tegen Atoomwa pens. Zondag 11.10.87: Kunst - Vrede - Engagement: door Frans Van Holsbeek, Gewezen galerij houder Pieter - Coecke en apotheker te Aalst. Zaterdag 24.10.87: Chemische Wapens: door Marcel De Bisschop, welbekend Aalsters politicus. AKV De Toisers Ook de Toisers organizeren een minivoetbaltornooi op 22 en 23 augustus aan de Snas nabij het vroegere vliegveld te Aalst. Oils terse Auved De traditionele Aalsterse avond tijdens de jaarbeurs heeft plaats op 29 augustus in de Keizershallen. Het is reeds de 1& uitgave. AKV De Voortkapoenen en Ajuinprins Willy I AKV Voortkapoenen met Ajuinprins Willy I op kop organizeert op 6 september een volleybaltornooi in het schooltje van het park De Blieck. AKV Vriet AKV Vriet organizeert voor de derde maal een barbecuefeest op zaterdag 22 en zondag 23 augustus in de feesttent aan de Oude Dendermondsesteenweg 147 te Aalst. Zaterdag kan men er terecht vanaf 14.30 uur en zondag vanaf 12.00 uur. AKV Drasj Zaterdag 19 september van 18.00 tot 22.00 uur en zondag 20 september van 11.30 tot 15.00 uur heeft het groot steakfestijn plaats van AKV Drasj en dat in de Sint- Martinuskring in de Korte Zoutstraat te Aalst. AKV Graaleken Dest Voor de tweede Elf kamp van AKV Graaleken Dest moet men op zaterdag 19 september naar lokaal Den Bol aan de Geraardsbergsestraat 84 gaan waar vanaf 15.00 uur de aktiviteiten van start gaan. Volgende proeven zijn voorzien: pitjesbak, bakschieten, vogelpik, zaklopen, ringen rond fles werpen, lepellopen met knikker, pottenwerpen, vissen, nagels in balk kloppen, gerrebolling en hoefijzerwerken. Inschrijven kan bij Dodo Meevis, Driesstraat 2 te Aalst aan 200 fr. per groep. Op zaterdag 19 september, gelijklopend met de elfkamp is er ook een breugelfestijn in de Bol. Zomerkarnaval Parapliekesstoet De traditionele zomerkarnaval dat meermaals plaats had onder een regenvlaag heeft plaats op 13 september in de Koolstraat. Deelnemende groepen kunnen kontakt opnemen met Antoine Van der Heyden, Koolstraat te Aalst. Jeanine kandidate Prinses van Oost-Vlaanderen Jeanine, voormalige Ajuinprinses en Ajuinkoningin, stelt zich kandidaat voor de titel van Prinses van Oost-Vlaanderen waarvan de verkiezing plaats heeft in de loop van de maand december in Oosterzele. Luc 11 kandidaat prins van Oost-Vlaanderen Ex-ajuinprins Luc II stelt zich kandidaat voor de titel van prins van Oost- Vlaanderen. De verkiezing heeft plaats in Aalst half november en wordt georganizeerd door AKV De Gaa Lowies. AKV De Dompeleirs Tijdens het weekend van half oogst wordt het Drieskeskermis gevierd. In en rond 't Walleken aan de Oude Dendermondse Steenweg te Aalst organizeren de Dompe leirs en de bellotclub De Wallekensvrienden een bakschieting naar 100 panklare kippen op vrijdag 14 augustus om 20.00 uur. Zaterdag om 15.00 uur kip aan 't spitfestijn en 's avonds volksspelen. Zondag 16 augustus vanaf 12.00 u. kipfestijn en maandag 17 augustus vanaf 10.00 u. gerrebolling voor vrouwen. Bierkoers De door het AKV georganizeerde Bierkoers voor karnavalverenigingen werd gewonnen door AKV Eirg voor de Voortkapoenen. JM Heyman Lede. Na de toespraken volgde een receptie, waarop de kersverse burgemeester het lint doorknipte en de jaarbeurs officieel voor geopend verklaarde (a) Lede. De Leedse karnavalgroep Fleus organizeerde een barbecue (a)

De Voorpost | 1987 | | pagina 2