■■■I OVERWINNING VOOR RONNY HEYRMAN EN ALAIN MARIS ZOGGENAAR PETER D'HAUWE VOLGEND JAAR NAAR DE 250 CC HET «MONSTER-RESERVAAT» KOMT NAAR BELGIE 30 - 14.8.1987 - De Voorpost MOTORCROSS B.L.B. MOTOCROSS IN DESTELDONK Vorige zondag in Desteldonk wist Ronny Heyrman bij de juniors 125 cc terug de overwinningseer op te strijken, dit met de voorbereiding op de komende kampioenschaps- wedstryden die in de volgende weken zullen betwist worden. Ook Alain Maris nam by de nationalen 500 cc de beste plaatsen in met een derde plaats voor Eric Baeyens. Luc Van C lapdorp werd bij de seniores 125 cc tweemaal tweede. Omer Van Vlierberghe behaalde een tweede plaats by de zijspannen en Lieven De Vylder finishte als derde bij de inters 250 cc. Juniores 125 cc De overwinningsbloemen bij de juniors 125 cc kwamen te rug naar het Waasland met Ronny Heyrman die de eerste reeks op zijn naam bracht. Een beste start maakte meteen de weg vrij en kon hij onbedreigd zegevieren. Opmerkelijke wedstrijd eveneens van Ange- lo Saman die de tweede plaats Motorcross. De Büggenhoutse Bosklievers tijdens de barbecue ten voordele van hun crossers (gb). opeiste en nogmaals blijk gaf dat zonder tegenslagen de ere plaatsen best in zijn bereik liggen. Pascal Stremersch kon zich na enkele weken van tegenslagen nu toch wat herne men en haalde een zevende plaats in deze reeks, net voor Ingmar Smet die na zijn min der goede start werd gehinderd door een proppende demper waardoor hij in de tweede wedstrijdhelft menig terrein moest prijsgeven. Patrick van Vlierberghe moest vrede ne men met een elfde plaats en verder finishten Volckerick, Heye en De Valck. De tweede reeks een revan che-nemende Serge Degezelle die geen duimbreed toegaf op Ronny Heyrman, maar Ronny was toen reeds zeker van de eindzege. Ingmar Smet ging het nu heel wat vlotter en kwam tot op een derde plaats terug terwijl Stre mersch op een achtste plaats strandde. Patrick Van Vlier berghe vlotte het terug niet zo best en finishte als dertiende. Sammy Heye lukte een beste wedstrijd op een 23e plaats, Volckerick 26' en De Valck op een dertigste plaats. Angelo Saman werd hier het slachtof fer van mechanische moeilijk heden aan de versnellingsbak zodat hij alle kansen verloor op een ereplaats in de eind stand. Die eindzege ging dus naar Heyrman voor degezelle, Deleersnijder en Smet, een achtste plaats voor Stremersch en een elfde plaats voor Pa trick Van Vlierberghe. Juniors 250/500 cc Een volledig te verwachten strijd bij de 500 cc-ers tussen Jan Jansen en Luc Dauwens met bij de 250 cc-ers Pascal Collaert voor Dierkens en De Vos. Geert Bruggeman kwam terug aan de rand van de podium plaatsen met in de eerste reeks een achtste plaats als zesde 250 cc-er maar de tweede serie ging nog beter als derde van zijn categorie. Luc Hemelaer kwam bij deze 250 cc-ers op Motorcross. De Bosklievers uit Buggenhout, organisatoren van een barbecue ten voordele van de streekcrossers (gb). een achtste plaats met in de reeksen tiende en negende en ook een sterke wedstrijd van Ronny De Schacht met een negende en een tiende plaats. Rudy Wuytack werd negen tiende nadat hij in de reeksen 27' en 26' werd of 18* en 17' der 250 cc-ers. Seniores 125 cc Bij de seniors 125 cc stond de voorlaatste proef voor het kampioenschap op het pro gramma met als sterkste kandi daten Jef De Ketelaere en Luc Van Clapdorp. Andere rivalen kwamen er blijkbaar niet aan te pas want de beide reeksen werden door voornoemden be heerst. De Ketelaere was Van Clapdorp echter iets te vlug af Motocrosser Peter D'Hauwe is momenteel aan een schitte rend seizoen bezig. Geen won der dat hij nu al besloten heeft om volgend jaar over te stap pen naar de 250 cc kategorie. Ondanks het feit dat hij nog maar een jaar aktief is bij de BMB (Belgische Motor Bond). Vroeger was hij lid van de BLB (Belgische Liefheb- bersbond). Maar hij deed het bij deze bond zo goed dat hij vrankweg overstapte naar de BMB. Nooit had Peter D'Hau we gedacht om motocrosser te worden. Hij vond het paarden rennen geweldig en werd daar van ook een enthousiaste beoefenaar. Hij haalde daar zeer belangrijke uitslagen en kwam er vaak op het podium. Maar op een dag werd zijn paard gestolen en dat ontmoe digde hem zo sterk dat hij deze sport vaarwel zette. Maar lang zou het niet duren voordat Pe ter interesse kreeg voor een andere sportdiscipline. Hij wil de motocrosser worden. Als 16-jarige liet hij zich aansluiten bij de BLB. Hij was steeds weer vooraan, maar kon toch maar eenmaal op het aller hoogste schavotje klimmen. Het ontbrak hem vaak aan de nodige ervaring om een trapje hoger te klimmen. Brik Schelf hout van Hamme en Rik Claus waren in die periode zijn meest geduchte tegenstanders. Suk- ses had hij op het kampioen schap van Oost-Vlaanderen toen hij met zijn tweede-hands motor de titel binnenhaalde. In 1983 kwam hij uit bij de juniores 250 cc met een nieuwe machine. Hij deed het gewel dig en in die periode kwam hij niet minder dan twaalf keer op het hoogste schavotje te staan. Daarbij kwam nog vele ere plaatsen. Maar een nationale titel stak er niet in. Deze ging naar zijn konkurrent Rik Claus. In 1984 ging hij weer een stap je verder met zijn Kawasaki- motor ging hij bij de nationa len 500 cc rijden. Hier waren er geen problemen. Ten bewij ze ervan is wel dat hij weer de titel binnehaalde. Gezien zijn sukses kwam er te Hamme- Zogge een supportersclub tot stand die hem meteen meer dan 200 vurige supporters op leverde. In deze reeks behaal de hij benevens verschillende ereplaatsen drie eindoverwin ningen. Titels kwamen er ech ter niet, maar meestal was het motordefekt dat hem parten speelde. r,»«D Hij stapte over naar de BMB in 1986 bij de juniores 500 cc. Hij klasseerde zich wel goed, maar kon het daar niet waar maken. Vooral financieel was het bij de BMB een zwarre dobber. Daarom zette hij een stap terug naar de BLB. Tijdens het huidige seizoen startte hij opnieuw bij de BLB. Hij betwiste hier zes wedstrij den waarin hij één overwin ning vastlegde. De lokroep naar de BMB bleef echter zwaar wegen en hij stapte op nieuw over naar de BMB Dit maal bij de nationalen 250 cc. Hij starte na een wachttijd van een paar weken te Hoeselt en kwam er als derde over de eindmeet. Hij is er vast van overtuigd deze keer te zullen lukken bij de BMB. Sedert Hoeselt haalde hij al twee overwinningen binnen. En dat beloofd voor de toekomst. Pe ter D'Hauwe zegt het nu al dat hij volgend seizoen een stapje verder zal zetten in de moto- crosswereld. Hij doet daar trouwens veel voor. Dagelijks loopt hij een aantal kilometers om zijn lichamelijke konditie op peil te houden. Daarbij komt nog elke week twee oe fentrips meestal op het indus triepark Zwaarveld te Ham- me. Momenteel is hij in bla kende forme en zegt hij vol gend seizoen doe ik de stap naar de 250 inters. HVC AUTOSPORT en nam zelfs beide reeksen op zijn naam. De eindstand van dit kampioenschap wordt ech ter beslist op 23 augustus te Wannegem-Lede. Nationalen 250/5400 cc Jan Goethals wist de eerste reeks te beheersen voor Alain Maris die eerste 500 cc-er werd en meteen heel wat punten van het kampioenschap bij nam. Peter Hemelaer, beslist niet in zijn beste dag te Desteldonk, moest echter genoegen nemen met een 2' rang en werd vijf tiende 250 cc-er. De tweede reeks nogmaals een Jan Goet hals als snelste voor Holvoet en Magnus terwijl bij de 500 cc-ers de dichtste plaats naar Eric Baeyens ging als zesde voor Maris, die reeds zeker was van de eindoverwinning voor Savat en Baeyens. Bij de 250 cc-ers ging de over winning naar Goethals voor Marcusse en Mangnus. Internationalen 250 cc De inters 250 cc hadden ook een kampioenschapsproef op het programma waarbij Pa trick Van Poelvoorde leider is voor De Vylder en Scheele. Kees Sep, dit seizoen minder sterk dan vorig jaar, werkt im mers stilaan aan een come back want de eerste reeks wist hij Van Poelvoorde achter zich te houden. Een verrassende Gino Perreman op de derde plaats die Lieven De Vijlder achter zich hield. Een even eens opmerkelijke zevende plaats voor Franky Van Gap- dorp vóór Ronny Volckerick en Brik Schelfaut. De tweede serie liet Van Poel voorde zich niet verrassen en wist de reeks te beheersen voor een terug opmerkelijke Kees Sep met Lieven De Vyl der op een derde plaats. Van Gapdorp wist nu zesde te wor den maar Schelfaut en Volcke rick werden door tegenslagen afgeremd. Eindzege naar Van Poelvoorde voor Sep en Lie ven De Vylder, een zesde plaats voor Franky Van Gap dorp en Brik Schelfaut nog als tiende. Zijspannen Niettegenstaande Ramon- Goethals beide reeksen op hun naam konden schrijven, heb ben ze hun overwinning toch niet zomaar gekregen. Sterke tegenstand kregen ze o.a. van het Wase stel Omer Van Vlier berghe, die zelfs menige keren een aanval deed op de over winning. De eerste reeks was het toch Aemoudt-Paredaens die twee de werd voor Van Vlierberghe terwijl Werner Lauwers met Maerten op een achtste plaats finishten. De Wilde-Van Driessche werden elfde. Van Bossche een twaalfde plaats en Rombaut-Van Osselaer op een veertiende plaats. De tweede reeks kwam Aer- noudt meteen aan de leiding voor Van Vlierberghe, Ra mon, Versluys en Van Bellin- ghen met Lauwers op een ze vende plaats en De Wilde als negende. Na de eerste ronde was Van Bellinghen reeds aan de leiding gekomen voor Aer- noudt en Van Vlierberghe maar laatstgenoemde nam te rug de tweede plaats in. Na een viertal ronden lukte het Van Vlierberghe om even aan de leiding te komen maar toch nam Van Bellinghen nog terug over. Uiteindelijk won Ramon nog voor Van Vlierberghe en Aemoudt en finishte Lauwers op een zesde plaats. De Wilde- Van Driessche verdwenen nog uit de wedstrijd, maar wist Van den Bossche nu negende te worden en een elfde plaats voor Rombaut-Van Osselaer. Eindzege naar Ramon voor Van Vlierberghe en Aemoudt met een vijfde plaats voor Werner Lauwers. Internationalen 500 cc De eerste reeks kon Martin De winne als eerste vertrekken voor Van der Made en Joos, maar Van der Made nam de tweede ronde het commando over. De Winne volgde als tweede voor Joos en Dhae- mers. Half wedstrijd kwam Van der Made echter ten val waarbij Joos overnam met Dhaemers in het wiel. Danny Joos ging hierna nog tegen de grond, wat in het voordeel kwam van Dhaemers. Van der Made kwam terug tot op een tweede plaats maar te vergeefs want hij werd uitein delijk door kettingbreuk uitge schakeld. Finish voor Dhaemers voor een nog sterk opgekomen Van Boom, De Winne, Van de Vei- re en Van de Geuchte. De tweede reeks meteen een her kansing van René Van der Ma de met een kopstart voor Dhaemers, De Winne en Van Boom. Van der Made kon met Dhae mers afstand nemen van een Guido Van Boom die de strijd aanging met Danny Joos voor de derde plaats. Op een tiental sec. volgde een spannende strijd met De Winne. Van de Veire, Van den Eynde, De Splender en Schroyen, terwijl Van de Gehuchte alles deed om zijn minder goede start te hernemen. Half wedstrijd ging Joos over Van Boom en moest Van den Eynde met kettingbreuk uit de wedstrijd De Winne kon met een aanvallende Van de Veire voorsprong nemen op Schroyen, De Splender en Van de Geuchte terwijl van Boom terug de derde plaats innam. Van der Made wist als leider te finishen voor Dhaemers, Van boom, Joos, De Winne en Van de Veire maar de eindzege ging toch naar Hugo Dhae mers met een eerste podium plaats voor Guido Van Boom voor De Winne, Van de Veire en Joos. Dit weekend krijgen we twee wedstrijden met op zaterdag de wedstrijd te Gooik en op zondag Aalter. Kampioen schapswedstrijden voor beide wedstrijden. D.H. Toen de FISA einde 1986 de door veel rally-liefhebbers betreurde maatregel nam om de inmiddels beruchte Groep-B «monsters» zoals de Ford RS 200, Peugeot 205/16 Turbo, Lancia Delta en Audi Quattro Sport definitief uit de rally's te weren, dachten velen dat deze wagens definitief naar het museum waren verbannen. Niets is minder waar gebleken! De mogelijkheid was open gelaten om met dergelijke wagens rallycross- wedstrijden te rijden, en van die mogelijkheid werd door velen geprofiteerd! De «monsters» zijn niet dood, integendeel! Ze kunnen nog steeds bewonderd worden, en hun prestaties zijn nog adembenemender geworden... het grote verschil met vroeger echter is dat deze prestaties geen gevaar meer opleveren voor het publiek of de piloten, de «monsters» blijven veilig opgesloten in hun nieuwe «reservaat», de rallycross. moet trachten in de finales Divisie 2 omvat alle geho- te geraken, waar de Euro- mologeerde Groep B-wa- pese Ka gens, of Groep A-wagens mpioenschapspunten te met vierwielaandrijving. verdienen zijn. De reglementen laten ech- Er zijn twee categorieën in ter toe, ook in wagens die de Rallycross, Divisie 1 en standaard slechts over 2. twee-wielaandrijving be- Divisie 1 omvat alle geho- schikken, een vierwielaan- mologeerde Groep A-wa- drijving in te bouwen, zo- gens, (verbeterde serie-wa- dat in deze divisie praktisch gens) met uitzondering van volslagen fantasie heerst! alle vierwielaangedreven Wat denkt U bijvoorbeeld types. een Porsche 930 Bi- Na Oostenrijk, Zweden, Finland, Spanje, Frankrijk en Ierland is op 15 en 16 augustus e.k. ons land aan de beurt om het Europese «monster-reservaat» te mo gen onthalen op het perma nente GLOSSO-circuit te Arendonk - Provincie Ant werpen. Rallycross, een vrij recente tak van de autosport-boom is een super-spektakulaire discipline, die betwist wordt op een korte omloop van zowat 1 kilometer leng te, samengesteld uit ver harde en onverharde ge deeltes, die het geheel zeer glibberig en stuurtechnisch zéér moeilijk maken voor de piloten. Een rallycross-wedstrijd wordt verreden in verschil lende kwalifikatie-ritten, in dewelke de wagens met 5 tegelijk voor 5 ronden de omloop opgestuurd worden voor een race tegen elkaar, maar vooral tegen de tijd. Het gevolg zijn close-com- batwedstrijden zonder ge nade, want de kleinste fout wordt afgestraft, en er zijn S/en, t deweaikekmen AuUsport. Ook in Divisie I - gr. A is rallycross spektakel. Turbo 4x4 van zo'n 650 DIN-PK, of een BMW M3 4x4 van 400 PK... om maar enkele voorbeelden te noemen... Behalve deze «fantasietjes» mogen we echter de Divisie 2, dé koninginne-klasse van de rallycross noemen, én tegelijk een heruitgave van het Wereldkampioenschap Rally 1986, alleen met méér én sterker materiaal aan de start... Oordeelt U zelf... Audi is van de partij met twee fantastische Quattro Sports SI, die geëvolueerd zijn tot een maximum van bijna 700 PK... Lancia doet mee met een ex-fabrieks Delta S4, van de vliegende Fin Alamaki... Peugeot is zéér aktief in rallycross, met daadwerke lijke technische steun aan een andere vliegende Fin, Seppo Niittimaki die rond toert met een rasechte 205 Turbo 16, Evolution 2... ford is méér dan vroeger aktief met een achttal RS 200-modellenwaaronder eentje dat bestuurd wordt door de bijna legendarische «Mister Rallycross» de Noor Martin Schanche... Leyland is beduidend suc cesvoller dan vroeger, dank zij de schitterende presta ties van dé seizoenrevela tie, de Brit Will Gollop, die tevens aktieve fabrieks- steun mag genieten... Behalve deze echte of ex- fabriekswagens mogen we natuurlijk de outsiders niet vergeten, zoals de «gewo ne» Audi Quattro's van Heinz en Bolneset, de mag nifieke Porsche Turbo's 4x4 van de Finnen Peltta- rien Jokinen, en natuurlijk de favoriete Belgen Ludo Steukers en Paul Kum- pen... die ook met identie ke Porsches zullen aan treden. Andere aantrekkelijke wa gens zijn de Ford Escorts XR3 4x4, zoals deze van de Britten John Welch en John Smith, en de Noor Terje Schie... Is Divisie 1, de Groep A, minder snel, ze is daarom niet minder spektakulair, temeer daar het hier een echte één-tegen-allen betreft. Leider van deze klasse is inderdaad de Oostenrijker Herbert Breiteneder, die met zijn VW Golf GTI een ware invasie van Vikings moet bestrijden, allen ge wapend met Saabs en Vol vo's Turbo, de onvermijde lijke Ford Sierra's Cos- worth en zelfs BMW MS's en Mercedes 2.3-16V, zoals Autosport. Amesson met zijn Audi Quattro, Gollop met een MG Metro 6R4, Pelttari met een Porsche 930 en Welsh met een Escort X-Trac. deze van de Belg Kamiel controle. 10-30 u.: Briefing. Vereecken. 14 U.-17.30 u.: Vrije trai- 11-30 u 1 kwahfikatte- Afspraak dus op 15 en 16 ningen. rf, augustus op het Glosso cir- 19 u Barbecue - Presenta- 13.30 u.: 2 kwaliftkatie- cuit te Arendonk... tie Podium. Timing: Zaterdag 15 au- Zondag 16 augustus: 15.00 u.: 3 kwahfikatte- gustus: 8-30 u.-lO u.: verplichte reeks. 10.30 u.-15 u.: Technische trainingen. 16.30 u.. finales. Autosport. Olie Amesson is met zijn Audi Sport Quattro viermaal Europees kampioen geweest.

De Voorpost | 1987 | | pagina 30