STREEKNIEUWS BEECKMAN 053/70.02.93 J0-SP0RT 052/21.17.59 NIEUWLANDT 053/70.28.61 PUBLICITEIT 052/21.40.60 10 - 21.8.1987 - De Voorpost Berlare Wipschietingen Vrijdag 21 augustus te 19.15 uur bij K.M. Donk Eendracht (St.- Hubertus). Zaterdag 22 augustus te 15 uur bij Blauwe Duivels Fina Overmere en bij Strijpwegel te Uitbergen. Te 20 uur bij Donkhoeve Berlare Donk. Zondag 23 augustus te 9.30 uur bij Weekendschutters (St.-Hubertus Donk). Te '15 uur bij Ons Vermaak te Uitbergen en bij SK Klappel Overmere. Bij verzamelklub «De Biekorf» Zondag 23 augustus tussen 9.30 en 12 uur is er ruil- en verzameldag bij «De Biekorf» in de sporthal te Berlare. Finale minivoetbaltornooi Het minivoetbaltornooi dat momenteel in de sporthal van Berlare wordt gespeeld, kent op zaterdag 22 augustus zijn finale met volgend uurrooster: 18 uur voor 7° en 8" plaats, 19 uur voor 5" en 6" plaats en te 20 uur voor de 3" en 4° plaats. Tenslotte te 21 uur: finale voor 1* en 2° plaats. Dendermonde Zaterdag 22 augustus Deelname aan tentoonstelling van kindertekeningen i.v.m. folklore "Ros Beiaard, Reuzen", door Vrien denkring RB.S.-Station Dendermonde, in het stad huis te ATH. De tentoonstelling is open op 21, 22 en 23 augustus 1987. 10.00 u.: Volleybaltomooi: 14de Grote Prijs Ar- mand Schockaert, ingericht door K.W.B. Dender- monde-centrum, in de Mariakring te Dendermonde. 10.00 u.: "Klavertje vier": gevarieerd programma met muziek, interview, socio-culturele info, dokters en apothekers met wachtdienst, dierenbescherming, op radio 't Ros, tot 12 u. 14.00 u.: Medewerking aan de Begijnhpffeesten, door WKB-Reynout, aan het Begijnhof te Dender monde. 19.00 u.: Concert: "Welkom thuis" na concertreis te Wenen, door Jeugdharmonie "Dynamic" Dender monde, in de Fr. Courtensstraat te Dendermonde. 20.00 u.: Optreden: Muziekgroep op de Begijnhof feesten, door WKB-Reynout. Zondag 23 augustus 06.00 u.: Daguitstap te Jambes: met optreden en optocht, door WKB-Reynout, vertrek aan het lokaal. 07.30 u.: Fietsuitstap naar Hulst-Temeuzen door de F.T.V.-Club 71. Vertrek aan café De Bonte Os, Grootzand 41 te Grembergen. Afstand: 90 km. 08.00 u.: Fietsen: wekelijkse rit tellend voor het kampioenschap '87 bij WTC De Morgenstond. Ver trek aan het lokaal, Sint-Gillislaan 58, in 3 groepen met keuzemogelijkheid i.v.m. de afstanden. 10.30 u.: Koorzang: opluisteren van de plechtige hoogmis t.g.v. kermis, door de Sint-Gregoriusgilde in de O.-L.-Vrouwekerk te Dendermonde. 14.30 u.: Natuurwandeling Kalendijk: wandeling geleid door natuurgids. Deelname is gratis. Laarzen gewenst, ingericht door CVN-Regio Dendermonde, vertrek aan parking Olympos. 15.00 u.: Optreden Kunstgroep Nele: voor een Kul- turele namiddag voor de Parochiefeesten in de zaal Ons Huis te Zele-Huivelde. Vrouwenbond Onder Ons. Vertrek aan het station te Dendermonde. 19.00 u.: 't Ros Sportief: informatief programma met sportuitslagen, wedstrijdverslagen en interviews van sportvedetten, op Radio 't Ros, 103.9 FM. Dinsdag 25 augustus 20.00 u.: "Focus": informatie programma, stadsbe- richten, socio-culturele info-kalender en persberich ten van Dendermondse verenigingen, op radio 't Ros, 103.9 FM. 20.00 u.: Groepsvergadering A.A.: in het stadhuis te Dendermonde, ingericht door de groep A.A. Woensdag 26 augustus 20.00 u.: Gezellig samenzijn: keuvelen tussen pot en pint of in samenspraak andere aktiviteit - alles kan. Nieuwelingen zijn van harte welkom. Ingericht door RAVAL, in Den Ommeganck, Grote Markt te Dendermonde. Er wordt ook een avondwandeling gemaakt, alle alleenstaanden zijn welkom. Kinderen geen be zwaar. Stipt om 20.15 u. Inlichtingen: tel.: 052/ 21.77.24. Donderdag 27 augustus 14.00 u.: Volksdans "Levensblij" voor K.B.G. Ou- degem, nieuwe leden zijn welkom. Treden elders ook op. Voorlopige verantwoordelijke: Romanie De Wolf, Varenbergstraat 59. Tel.: 052121.60.38. 20.00 u.: MIDDELEEUWSE REUZENOMME- GANG met deelname van: Fanfare De Ware Bel gen, Harmonie De Eendracht, Fanfare Sint-Cecilia, Drumfanfare Boemerang, KWB-Grembergen, KWB-KAV Dendermonde-centrum, Pallieters Moerzeke, De Zandruiters, WKB-Reynout, Turn kring Morgenrood, Turnkring Werken Baart Kracht, K.S.A. Sint-Arnout, K.S.A. Sint-Jan Be- rchmans, De Snuffel, Chiro Joke, Gilde der Vrije Pijnders, Toneelvereniging "Speels Podium", Alou de Schuttersgilde "Den Crans" uit Antwerpen en niet te vergeten de stoere pijnders als dragers van de drie gildereuzen. Vrijdag 28 augustus 14.00 u.: Ontvangst Bulgaren met receptie in het lokaal, WKB-Reynout 20.30 u.: Bulgaarse avond: jaarlijkse festivalavond met optredens van Bulgaarse groep, ingericht door WKB-Reynout in het V.T.I. te Dendermonde. Hamme Boomgaardfeest Op zondag 23 augustus organizeert de vriendenkring van ouders en sympatizanten van het Vlaams Nationaal Jeugdver- bond Hamme zijn traditioneel Boomgaardfeest in en rond het heem «Ten Boomgaerde», Theet te Hamme. Vanaf 13.30 uur kan men er terecht om kennis te maken met het VNJ en zijn werking. Open dienst, zo heet het, en is bedoeld om de jongeren met deze jeugdbeweging vertrouwd te maken. Voor de volwassenen zijn er ondertussen volksspelen. Na de open dienst is er voor iedereen een gezellig samenzijn en de gelegenheid om aan te zitten aan een Breughelmaaltijd. Wedstrijd voor gezelschapshonden Op zondag 23 augustus organizeert vanaf 9.30 tot 18.30 uur de hondenclub de Trouwe Hond op het terrein in de Veldstraat 168 te Hamme, een wedstrijd voor gezelschapshonden. Liefst 33 liefhebbers hebben hiervoor al ingeschreven. De wedstrijd bestaat uit een gehoorzaamheidsprogramma en oefeningen die men in het dagelijks omgaan met een hond kan tegenkomen. VVV-Kalender Vrijdag 21 augustus: 10 u. Kath. Bond Gepensioneerden H. Hart: ideeënbeurs. Zaterdag 22 augustus: 8 u. Wandelclub 't Hoeksken: «Bassily: Oogsttocht. Afstanden van 8 tot 25 km. Vertrek aan het 't Wuitenshof, Roodkruisstraat per autobus. 10 u. Gemeentelijke Sportraad «Jaarlijkse tienkamp op het Ge meentelijk Speelplein Kaai en de sporthal «Meulenbroek» 15 u. Kon. Katholieke Harmonie «Kunst na Arbeid» groot tuinfeest. Zondag 23 augustus: 8 u. Wandelclub 't Hoeksken: naar Ronse 16e Mars der Vlaamse Ardennen. Afstanden van 8 tot 50 km. Vertrek aan het lokaal met eigen vervoer. 15 u. Kaatsclub Rap en Vlug, wedstrijd tegen Jeans Saloon. Sint-Bernardusheem. Kon. Kath. Harmonie «Tuinfeest». Maandag 24 augustus: 20 u. Fotokring Imago «bespreking en kritiek van vakantiedia's en foto's van de leden. Lokaal Café «Wuitenshof» Roodkruisstraat 1A. Grote Volksspelendag De Hamse Aquariumvrienden «Aquarius» organiseren op 29 augustus een grote volksspelendag. Alle leden, hun familie en vrienden zijn daarop van harte welkom om mee te doen met deze volksspelen, waaraan talrijke prijzen verbonden zijn. Aansluitend op deze volksspelennamiddag barbecue. De deel nameprijs is 200 fr. voor de leden en 250 fr. voor niet-leden. De volksspelen starten te 14 u. aan het lokaal Guillaumestraat. Kunstkring Pogen In de feestzaal van het gemeentehuis exposeren de jeugdate liers van de Akademie voor Beeldende Kunst met hun projekt uit de Nationale Tentoonstelling. Het zijn werken van de leerlingen van de ateliers uit het centrum, Zilverberk, Zogge en Moerzeke. Gastheer is kunstkring «Pogen». De vernissage zal plaatsheb ben op vrijdag 28 augustus om 20 u. Voorstelling en animatie door de leerkrachten en de leerlingen zelf. De tentoonstelling zal worden geopend door burgemeester Louis Baert. Daarna proklamatie van de tekenwedstrijd. Deze tentoonstelling is vrij toegankelijk op de zaterdag 29 augustus en 5 september. Zondagen 30 augustus en 6 septem ber telkens van 10 tot 12 u. en van 15 u. tot 18 u. Gito De sanitaire installaties van het Gito Burgemeester Van Dries- sche, Schoolstraat is dringend aan vernieuwing toe. De noodza kelijke budgettaire middelen zullen daarvoor voorzien worden in de begroting voor volgend jaar. Om evenwel nu reeds met de aanstelling van een ontwerper en de voorbereiding van het dossier te kunnen starten werd nu dit punt al goedgekeurd. Het projekt zal zo vlug mogelijk worden ingediend. Sporthal Meulenbroek In het dak van de sporthal «Meulenbroek» was een lek ontstaan dat dringend moest gedicht worden. De totale kosten bedroe gen daarvoor 150.000 fr. Dit kwam voort uit het feit dat een van de aannemers trots alleen hun werk wilden verder zetten. Uiteindelijk was het moeilijk precies te achterhalen wie de grote schuldige was. Het waren lichtbakken die moesten geplaatst worden op een moment dat het dak bijna dicht was gelegd. Met de vier aannemers en het gemeentebestuur werd dan onder handeld en uiteindelijk kwam men tot een akkoord dat de vier aannemers en het gemeentebestuur onder elkaar de kosten zouden delen. Dus elk 30.000 fr. Ook de gemeente zal dus 30.000 fr. moeten neertellen. Eigenlijk vond men dit een positieve regeling. Het gemeentebestuur had eerst gedreigd met een proces als er geen oplossing kwam. Maar dan was het vrijwel zeker dat het probleem nog lang zou aanslepen voor er een oplossing uit de bus kwam. Gemeentehuis Al verschillende jaren werd er een plan aangemaakt dat het gemeentehuis binnenin helemaal zou vernieuwen. Maar om budgettaire redenen bleef het in de lade liggen. Nu wil men er toch in stukjes van uitvoeren. Het betreft hier het sanitair. Het huidige sanitair is dringend aan herstelling toe. Het ontwerp wordt nu verder uitgewerkt en er zal bij een volgende raadsver gadering worden voorgelegd. Tweedaags tuinfeest Het bestuur, dirigent en de muzikanten van de Koninklijke Katholieke Harmonie «Kunst na Arbeid» nodigen allen vriende lijk uit op hun tweedaags tuinfeest, die zal plaatshebben op zaterdag 22 en zondag 23 augustus e.k. in de hovingen van de voorzitter Albert Vermorgen/Meerstraat 115, dit ter gelegenheid van de bevestiging in uitmuntendheid bij het provinciaal tornooi. Programma: zaterdag 22 augustus: 15 u. Vogelbolling en play back 19 u. muzikaal koncert door de Kon. Kath. Harmonie Kunst na Arbeid, 20u30 Familiebal. Zondag 23 augustus: 15 u. kinderzoektocht in de hovingen, 17 u. muzikaal koncert door de Kon. Fanfare «De Leerzuchtige Vrienden» van Hamme-Zogge. 18u30 volksdansen door de volksdansgroep H. Hart Zouaaf, 20u30 Familiebal met orkest. Er is gelegenheid tot barbecue, koffie met pannekoeken, bar, bodega, belegde broodjes, enz. De inkom is gratis. Gouden Kloosterjubileum Op zaterdag 26 september viert Clementine De Grave haar gouden kloosterjubileum. Momenteel verblijft ze in het klooster te Moerzeke-Kastel. Het programma ziet er uit als volgt: 10 u. eucharistieviering in de kloosterkapel te Moerzeke. Daarna receptie. Boomgaardfeesten Op zondag 23 augustus organiseert naar jaarlijkse gewoonte het Hamse VNJ in en rond zijn heem «Ten Boomaerde« Theet vanaf 13u30 zijn «Boomgaardfeesten». Een feest van en voor het VNJ, met ouders en sympatisanten. Vanaf 13u30 tot 17u30 «Open dienst» van het VNJ zelf waarop zeker alle geïnteresseer de jongens en meisjes van harte welkom zijn. Voor de volwas senen zijn er volksspelen. Na de dienst is er voor iedereen gezellig samenzijn met Breugelmaaltijd en animatie. Een programma voor oud en jong. ledereen is er van harte welkom. Chlro op kamp De chiromeisjes «Sablid» zijn van 20 tot 30 augustus te gast in Poppel. Op zondag 30 augustus krijgen ze daar het bezoek van hun ouders en vrienden, voor een mooie namiddag die om 14 u. begint. De Tip-Top jongens waren daar al een paar weken eerder op kamp. Mosselfeest De Koninklijke Fanfare St.-Cecilia van Wieze organiseert haar jaarlijkse tweedaagse mosselfestijn in de muziekzaal op zater dag 22 en zondag 23 augustus. Kaatsagenda Wieze Sportief komt dit weekend als volgt op het plein: Baasrode-Wieze I op zondag 23 augustus. Wieze ll-Hamme S.A. zondag 23 augustus. Burgemeester Dierick en zijn echtgenote brachten een bezoek aan Nienburg de zusterstad van Dendermonde. In aanwezigheid van burgemeester Radtke werd het gulden boek van de stad ondertekend. TE KOOP aan 1/3e van de prijs (Liquidatiegoederen) - 3 Modelveranda's - Partij aluminium, P.V.C. ramen en deuren, garageboxen, wen telpoorten, tuinhuisjes. Z.W.: Mobelec B.V.B.A. Stwg. op Scherpenheuvel 81 3280 ZICHEM 151600/RC-AG-QK-PG De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super- Bultex. Bergemeersenstraat 18 AALST rDENDERMONDSE RIJSCHOOL 052/21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool., op slechts 1 adres: Veldstraat 47 Sint-Gillis- W Dendermonde A Maandag 24 augustus 07.30 u.: Reis voor KAV-Boonwijk, bezoek aan de stad Dinant. Vertrek te Denderbelle. 07.40 u.: Dagreis naar de Ardennen o.l.v. een gids, voor KAV-Lutterzele, vertrek aan het Sint-Lutgart- centrum. 08.00 u.: Ledenvergadering: Frans Vermeir en Fir- min Vergauwen spreken over enkele cactusgeslach ten, ingericht door de Cactusclub-Dendermonde, Klein-Brabant, in de feestzaal "De Oude Post", Kerkstraat te Buggenhout. 08.00 ui.: Dagreis Brugge en bezoek aan Damme en aan het orgelmuseum te Gruuthuze, voor KBG- Berlare. Op het terrein van FC Valentino's te Overmere had onder ruime belangstelling 4.000 zonneklopperswerden er genoteerd (jj) Appels. een ezels koers plaats die niet voor alle deelnemers even suksesrijk verliep (jj) 09.00 u.: Bezoek aan Mechelen door de Kath. Berlare. Aan de Nieuwdonk kon men zondag op de koppen lopen. Niet minder dan Berlare. Veel volk voor de Half Oogst processie naar de Hogeweg (jj) Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels Woonverbouwmg van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116 9300 AALST Een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. Berlare. De snoekvangst op het Donkmeer is weer volop aan de gang. Herman Van Henden haalde een snoek van 11 kilogram op en van 1,15 meter lang. Zijn broer, donkwachter Leon, was al even fier als de visser zelf (jj)

De Voorpost | 1987 | | pagina 10