c c J j annyt>tatl in waardebons Lustrum tentoonstelling van Defina in Dendermonds stadhuis Zele wint Interstedenspel Bulgaarse muziek- en dansgroep te Dendermonde TV-EKSPRES, DE DIKSTE VRIEND UW TV Vanaf deze week loopt er weer een nieuwe wedstrijd in uw TV-Ekspres. Volledig GRATIS dmg je mee naar één van de 20 prijzen uit de totale prijzenpot van 150.000 frank. We geven één prijs van 50.000 frank cash weg en dan nog 19 waardebons, ter waarde van de ronde som van 100,000 frank. Deze wedstrijd loopt in samenwerking met de primus uit de breiwereld. Laat u dank zij TV-Ekspres GRATIS verleiden door de kwaliteitswol van De Voorpost - 21.8.1987 - 11 Zangweelde Het St.-Salvator kerkkoor van Wieze was op Half-Oogst weer in zijn beste doen tijdens de hoogmis, die het opluisterde met enkele Marialiederen zoals het aandoenlijke «O.L.Vrouwke, ik kom niet om te bidden», «Wees Gegroet Maria», «Lieve Vrouwe van ons land», en het alombekende «O.L.Vrouw van Vlaande ren». Ook koster Pauwels orgelde in sourdine het «Ave Maria» van Schubert. Echt stemmig! Een pluimpje voor het hele koor! Bedevaart Ziekenzorg organiseert een gebedstocht naar O.L.Vrouw van Lourdes in Oostakker op maandag 31 augustus. Inschrijvingen voor zieken, begeleiders en gezinsleden kunnen gebeuren via de kernleden. K.B.G.-reis De Bond legt een reis in naar Tongeren met bedevaart naar het heiligdom van het Kindje Jezus van Praag. Inlichtingen en inschrijvingen bij de wijkverantwoordelijken. Een kaatsnieuwtje De K.V. «Kallewietereirs» richt een herkansing in voor de St.- Rochus ziftkaatsers (maar nu in gewoon spel), op zondag 23 oogst op de Rooien. St.-Gillis-Waas Barbecue voor de Scouts «Geef de scouts een dak boven hun hoofd». Op 19 september a.s. organiseert v.z.w. Sint-Johannes in samenwerking met de scoutsvereniging een barbecue. De opbrengst is voorzien voor het financieren van nieuwe lokalen. Deze barbecue zal plaats vinden in de huidige lokalen aan de Samelstraat in Sint-Gillis- Waas. In de loop van de volgende weken zal een inschrijvings formulier over gans de gemeente bezorgd worden. Kontakta- dres: Lippens, Sint-Niklaasstraat 39, tel. 770.63.22. CVP-Barbecue De CVP-afdeling Sint-Gillis organiseert op vrijdag 28 augustus te 19u30 een barbecue in de parochiezaal. Klapdorp 17, te Sint- Pauwels. Voor 350 fr. per persoon krijgt u: aperitief, ruime keuze vlees, groenten, aardappelen, broodjes, sauzen, versiering en muziek. Inschrijven voor 25 augustus bij Godelieve De Meyer, Tybaertstraat 4A, Sint-Gillis, tel. 770.54.22, Remi Audenaert, Pastorijwegel 10, Sint-Pauwels, tel. 777.27.95, Eric De Keyzer, Hogenakkerstraat 5, De Klinge, en A. Merckx, Margrietstraat 43, Meerdonk, tel. 773.48.57. Betalen de avond zelf. KVG reist naar Meise _Op zaterdag 29 augustus organiseert KVG-De Klinge de jaarlijkse reis. Men bezoekt de plantentuin te Meise, het provinciaal domein te Huizingen, het vermaarde kasteel te Beersel, en gaat dansen in de Castel te Breendonk. Vertrek aan het parochiehuis om 8 u., met opstapplaatsen op het Spaans kwartier, de Buitenstraat en op de Paal. Prijs middagmaal plus reisgeld is 350 fr. voor de leden en rolstoelbegeleiders en andere 675 fr. Zonder middagmaal: leden en rolstoelbegelei ders 150 fr., andere 300 fr. Het middagmaal wordt genomen in het restaurant Boeleke Wis, waar men belegde boterhammen kan bekomen tegen 75 fr. en 85 fr. per stuk. Eigen meegebrach te picnick kan niet in het restaurant. Het aantal plaatsen is beperkt tot maximaal 48. Inschrijven kan bij Marcel Bauwens, Willy Mel, Georgette Stevens, Julienne Van Der Gucht, Celine Van Den Branden, Corinne en Jan Bosteels en bij Wilfried Braem, tot uiterlijk zondag 23 augstus. Pétanquetornooi Op zondag 23 augustus richt het Davidsfonds van Sint-Gillis- Waas zijn jaarlijkse petanquetornooi in in het gemeentepark. Alle verenigingen en enkelingen zijn welkom. Er wordt gespeeld tussen ploegen van 3 personen. Wie geen ploeg kan samen stellen kan ter plaatse met anderen afspreken. In iedere ploeg moeten twee spelers inwoner van Sint-Gillis zijn of lid zijn van een Davidsfondsafdeling. De inschrijvingen starten om 17 u. en kosten 50 fr. per persoon en per inschrijving. Tot 15 u. kan men herinschrijven bij verlies. Al wie om 15 u. een spel won komt in de eigenlijke wedstrijd terecht. De drie winnende ploegen worden 's avonds gelau werd, en de eerste prijs wordt geschonken door Samson-Sport, Potterstraat 23, te Sint-Pauwels. Hongerigen en dorstigen worden in echte petanquesfeer verwend. Zwemcyclussen BGJG-Sportkomité start met de 33ste cyclus op dinsdag 8 september. Deze cyclus bestaat uit 15 zwembeurten en die gaan telkens door op dinsdag van 21 tot 22 u. in het stedelijk zwembad te Sint-Niklaas. Prijs: 800 fr. per persoon: inkom, verzekering, zwemles, 1600 fr. per persoon idem busvervoer (Meerdonk, Verrebroek, Vrase- ne, Nieuwkerken). 2200 fr. voor een gezinskaart, dat is voor meer dan 3 deelne mers uit hetzelfde gezin. Eventueel busvervoer dient men afzonderlijk te betalen: 800 fr. per persoon, 55 fr. per rit. Inschrijvingen vóór 1 september bij voorkeur bij de plaatselijke sekretaris BGJG of bij de sportverantwoordelijke van de afde ling. Er is ook mogelijkheid om in te schrijven op dinsdag 8 september voor het begin van de eerste les in het stedelijk zwembad te Sint-Niklaas. Voorwaarde tot deelname: lid zijn of worden van de BGJG. Ruitertornooi LRV Sint-Gillis Op zondag 23 augustus heeft op de terreinen van de gebroe ders Van Den Branden in de Loeverstrat een groot Ruitertornooi van de LRV plaats. De aanvang is 9 u., en op het programma staan o.a. dressuurwedstrijden, groepsdressuur, mennen vaardigheidsproef, parade, kurketrekker, demonstratie pony's, individuele prijsuitreiking, demonstratie achttal, springwedstrij- den... Er zijn reeds 800 deelnemers ingeschreven. Toegangs kaarten kosten 90 fr. (in voorverkoop), en zijn te verkrijjgen bij de ruiters. Tekennamiddag De BGJG-afdeling Sint-Pauwels organiseert een tekennamid dag op zaterdag 29 augustus. Tussen 14 en 16 u. zijn alle kinderen van de gemeente tussen 3 en 14 jaar van harte welkom in de autovrije Mgr. Bermijnstraat. Onder het motto «Kreatief met krijt en klei» wordt dit jaar gewerkt rond één bepaald thema: «Ons dorp en zijn bewoners». Bereidwillige medewerkers zorgen voor krijt en klei en geven leuke tips. Ouders zijn ook welkom. Er wordt gezorgd voor een lekkere tas koffie of een frisdrankje en iedere «kunstenaar-in-de-dop» die zijn best doet wordt beloond met een snoepje. Mocht het weer tegenzitten dan gaat deze aktiviteit door op de speelplaats van de vroegere jongensschool (Gentstraat). Zele Vlaamse kermis te Zele-Huivelde De twaalfde Vlaamse kermis van de St.-Jozef parochie Huivel- de gaat door van 21 tot en met 23 augustus in en rond het parochiehuis Ons Huis te Zele-Huivelde. Vrijdag 21 augustus 1987: 18.00 u.: Strandfietsen, luchtkasteel en een kindermarkt. 19.30 tot 20.30 u.: Inschrijving voor de kaarting 5.000 fr. prijzen. 20.00 u. Barbecue en te 21 u.: streekbierenavond. Zaterdag 22 augustus 1987: 14.00 u.: Schiftingen minivoetbaltomooi. 19.00 u.: Demonstratie keurtumen door de Zeelse kringen. 20.00 u.: Dansavond met discobar Flash-Back. Zondag 23 augustus: 10.00 u.: Minivoetbaltomooi. 12 tot 15 u.: Restaurant. 15 tot 17 u.: Optreden kunstgroep Nele Grembergen en de Tirolerkapel De Bookhamers van Zele. 18.00 u.: Finale minivoetbal. 19.00 u.: Finale veteranen Huivelde-Hansevelde. 20.00 u.: Discobar Longfield. Funny Fancy Fair te Zele De scouts en gidsen organiseren van vrijdag 21 augustus tot zondag 23 augustus op het terrein in de Eekstraat hun jaarlijkse FFF-feesten. Vrijdag 21 augustus: 19.30 u.: Vernissage van de tentoonstelling van Luc Celie. 20.00 u.: Kampvuur met aansluitend een scoutscasino. Zaterdag 22 augustus 1987: 20.00 u.: Raclette-avond naar oud Zwitserse traditie. In de tent T.D. met studio Longfield. In de bodega Willy Baert aan het orgel. Zondag 23 augustus: 11.30 u.: Aperitiefkoncert met M. De Vuyst en M. Vermeiren. 12.00 u.: Restaurant. 15.00 u.: Grootse dierenshow en de 2* Scouts-playback show. Verder: Wedden dat, een cafébazenspel. 17.00 u.: Opstijgen warme luchtballon. 20.00 u.: Scouts TD met discobar Longfield en ook een Golden Sixties-avond. Zeelse Dijkfeesten en Remuze's wandelzoektocht Remuze organiseert op 23 augustus een wandelzoektocht. Tijdens de 10 km. lange^route worden de deelnemers op verschillende wijze in de watten gelegd. Vooreerst al het parkoers zelf; met zorg uitgekozen rustige wandelpaden langs Zele-dijk en door de Scheldemeersen. Ook de vragen zullen de echte liefhebber aanspreken; leerrijk, Zele-gericht en zeker niet alleen voor de allerslimsten weggelegd. De twee halten voor zien u bovendien rijkelijk van frisdrank en versnapering. Aan de aankomst begint het pas goed. Vlaaien met koffie voor iedere ingeschrevene ten/vijl er gewacht wordt op de uitslag van de zoektocht. Voor de beste speurders wachten dan magnifieke prijzen die allemaal in het teken staan van Zele. Wie nog wil meestappen kan dat tegen de prijs van 50 fr., en onder de 12 jaar kan dat zelfs gratis. Inschrijven gebeurt op de volgende adressen: - Hugo Heirman, BVA-wijk D/90 te Zele - Mare De Kimpe, Vuurkruisenstraat 35 te Zele - Luc De Messemaecker, Brusselsestraat 85 te Dendermonde - Chris D'Hooge, Vuurkruisenstraat 45 te Zele - Mieke Rombaut, Brusselsestraat 85 te Dendermonde - Chris Rombaut, Broekstraat 19c te Overmere - Luc Van de Velde, Dendermondebaan 75 te Zele - Etienne Waterschoot, Oosteindestraat 5 te Lokeren - Antoine Poppe, Dijkstraat 72 te Zele - Karei Verhaegen, De Deckerstraat 24W1 te Zele - Staf Steeman, Heirbaan 16 te Zele - Donaat Van Akeleyen, Dijkstraat 35 te Zele. Deze wandeling start tussen 13.30 u. en 15.00 u. aan garage Antoine Poppe, Dijkstraat 72. Ook de aankomst zal daar gelegen zijn. Bij die aankomst kunnen de deelnemers recht in een volksspelenparadijs lopen. Inderdaad, ondertussen zullen daar de 1* Dijkfeesten gestart zijn. Leute en plezier gegaran deerd voor wie zich nog fit genoeg voelt. «Afgematte» wande laars kunnen er terugvallen op een frisse pint. En zoals het op elk festijn past, zal men ook de hongerigen spijzen. Wie van de eersteklas-barbecue wil meeëten, kan daarvoor op voorhand inschrijven op de*bovenvermelde adressen. Er is keuze tussen een volwassenenmenu (250 fr.) en een kindermenu (150 fr.). De Dijkfeesten beginnen met de volksspelen om 17.00 u. en het eerste stuk vlees is gerookt om 19.30 u. Voor de eerste keer organizeert Defina, de vriendenkring van de Dendermondse financie- ambtenaren, zijn kermistentoonstelling in een van de zalen van het stadhuis. Vroeger hadden deze expo's plaats in de bovenzaal van het lokaal 't Moleken, maar omdat het aantal kunstenaars dit jaar zo groot is, was men genoodzaakt uit te wijken naar een ruimere tentoonstellingsruimte. Bovendien is het de vijfde expo op rij die door Defina onder de naam «Defin Arts» wordt georganizeerd en dus mocht er wel eens iets extra's gebeuren. De bedoeling is dat de Defleur aan de piano weer bekend om haar is bekend dat hij schit- vele bezoekers een over- zorgen voor de muzikale schilderijen die getui- terende pentekeningen zicht krijgen van wat omlijsting. gen van een fijngevoe- weet te maken Hij Defina de voorbije vijf Deze twaalf artiesten ligheid tussen kleur en kreeg daarvoor overi- jaar aan kunstenaars zijn de Limburger Al- lijn. Ook de Aalstenaar gens meer dan eens een heeft te zien gegeven, bert Bastings die schil- Eric Roelandt neemt prijs Voor hem is het Een overzichtstentoon- derijen in olieverf deel aan de expositie met vastleggen van een in stelling dus die in de brengt, de schilderijen zijn schilderijen die zo- dustriële archeologie de Ros Beiaardzaal van het van de Aalsterse Chris- veel mogelijk de werke- eerste opdracht Dender stadhuis zeker op haar tiane De Brucker die lijkheid proberen te be- mondenaar Adriaan plaats is. haar inspiratie puurt uit naderen en Dani Vanbei- Van Cauwenberghe Gedurende de voorbije het dagelijkse leven om le uit Sint-Pieters-Leeuw heeft pentekeningen en vijf jaar is Defina er in haar heen, Maggie De schittert er met glasra- beeldhouwwerken voor geslaagd kunstenaars Wüde int Bonheiden die men die gekenmerkt zien voor de lustrumten- 1111 de verschillende beeldhouwwerken expo- zijn door moderne kom- toonstelling en Luc Van Vlaamse provincies aan zeert en reeds voor ver- posities. Victor Suy den Bergh uit Aalst be te trekken en de twaalf schillende prijzen werd voorstellen is niet meer steedt bijzonder veel expozanten komen even- geselekteerd. Marie nodig. Zijn portretten aandacht aan de techni- eens uit deze provincies. Louise Gijsbrechts uit zijn wijd en zijd bekend sche kant van het schil- Net zoals in het verleden As met schilderijen die en worden geroemd deren werd rekening gehou- getuigen van een opmer- waar ze worden ge- u kan deze tentoonstel den met de verscheiden- kelijke techniek en tot in toond. Deze Moerzeke- ling gaan bezoeken op heid. Zo kan men er de Verenigde Staten be- naar heeft een uitge- zaterdag 22 augustus schilderijen, penteke- kendheid heeft verwor- sproken zin voor gevoel van 13.00 tot 21.00 uur ningen, pastels, zeef- ven; van Daniël Jans- en karakter en probeert op zondag 23 augustus drukken, gouaches, sens uit Schoonaarde zal die beide te harmonize- van 11 OO tot 21 OO uur akwarellen, potloodte- de toeschouwers verras- ren in zijn werk. Hij be- en maandag 24 augus- keningen, glas-in-lood, sen met zijn pentekenin- haalde ontzettend veel tus van 9 OO tot 21 OO beeldhouwwerken in gen en beeldhouwwerk- prijzen in binnen- en uur in de Ros Beiaard- brons, ijzer, hout enz. en. Veronique Latour buitenland. Van Roger zaal van het stadhuis gaan bewonderen. uit Hemptine is dan Van den Broeck uit Niel De bedoeling is dat een zo groot mogelijk pu- 1 bliek de gelegenheid krijgt om de kunste naars en hun werken te kunnen bekijken. Onder deze kunstenaars zijn er met een internationale vermaardheid en be kendheid. Ook al omdat In het kader van 175 jaar zenspel nestelde de Juve- een weg naar de Wetterse ze op meerdere tentoon- Brandweer, 150 jaar nesploeg zich tweemaal op markt waar een menigte stellingen in het buiten- Spoorweg en 150 jaar Jan een tweede plaats. Proble- kijklustigen de lange stoet land prijzen hebben Broeckaert vierde Wette- men met het bootje in het sportievelingen opwachtte, weggekaapt. Maar er ren dit jaar uitbundig feest, zeeslagspel in het zwembad Het eindspel «Markt- zijn ook beginnende Tot de vele nevenattrakties leverde slechts een derde brand» betekende een vier- kunstenaars bij. Mis- van «Tuin 87» waardoor plaats op maar in de totaal- de overwinning op rij maar schien is het deze kon- het Wetterse Markplein tot stand namen de Zeienaars vooral een onvergetelijke frontatie tussen geves- een prachtig bloemen- en prompt de leiding over. apoteose van een knap tigde waarden en nieuw- plantentapijt werd herscha- Vanaf dat ogenblik was het georganiseerd intersteden- komers die deze tentoon- pen hoorde een interste- Juvenesteam niet meer te spel. Voor het zegevieren- stelling boeiend zal denspel op stapel gezet stuiten. Na drie overwin- de Zele kon ploegcoach maken. door de Wetterse sport- ningen op rij ondermeer in Toon Van Cauteren op de M lf dienst. De Zeelse sport- het waterpolo-estafettes- kiosk triomfantelijk de be- xnet twaaii dienst werd er vertegen- pel, de paraproef waarin ker in ontvangst nemen van Er zijn dus twaalf expo- woordigd door het jeugd- zowel de vrouwen als de de Wetterse magistraten, zanten die op vrijdag 21 centrum Juvenes dat zich mannen indruk maakten De ganse Juvenesploeg kon augustus om 20.00 uur anoniem maar gewetensvol met hun kamikazeglij- zich intussen opsmukken door Juliaan Maerevoet, had voorbereid op deze vluchten naar het net toe voor een fel toegejuichte voorzitter van de ge- sportieve konfrontatie. en de met zeep besprenkel- ereronde rond het markt- meentelijke kuituur- Vrij vlug bleek dat een ge- de glijhelling waarna de zin plein inbegrepen een door raad van Bornem, aan motiveerde en talentvolle «Sport is tof» diende ge- de organisatoren geplande het publiek zullen voor- Zeelse selektie zich niet vormd kon de overwinning rondrit met het treintje, gesteld worden. Tijdens zou beperken tot een eer- Zele niet meer ontsnappen, deze plechtige opening volle of «olympische» deel- Stoetsgewijze baanden de zullen de tenor Jozef name. Bij de ouverture in verschillende delegaties Klinckaert en Marcel het lattenlopen en het reu- zich voor het laatste spel deze kunstenaars zijn er tffe lAf Off met een internationale llvllvlull Volkskunstgroep Reynout uit Grembergen (Dendermonde) heeft op vrijdag 28 augustus e.k. de Bulgaarse muziek- en dansgroep «Ratschenitza» te gast. «Ratschenitza» werd opgericht in 1949 en nam sindsdien deel aan meer dan 1.200 festivals in binnen- en buitenland. Wat deze groep brengt, is steeds geput uit de rijke schatkamers van de folklore uit de verschillende etnografische streken van Bulgarije. En steeds met veel sukses. Laten we ons tot de laatste jaren beperken. In 1985 behaalde «Ratschenitza» de eerste plaats in de nationale wedstrijd voor folkloregroepen in Bulgarije. Bij het tweede, derde, vierde, vijfde en zesde folklorefestival in de republiek behaalde de groep nog verschillende onderschei dingen en gouden medailles. De Raad van de stad Plovdiv bekroonde de groep driemaal met de prijs «Paldin» voor hoogwaardige artistieke prestaties. Verder kreeg deze groep in 1985 nog een onderscheiding van het Centrum voor Folklore in Sofia. «Ratschenitza» treedt op vrijdagavond 28 augustus e.k. om 20.30 u. op de binnenkoer (bij slecht weer: in de zaal) van het VTI, E. Van Winckellaan te Dendermonde. Het wordt een fantastische show op groot podium met passende belichting. Inkom: 100 fr. Kinderen tot 12 jaar: gratis. Inlichtingen: tel. 052/ 21.71.76 en 052/21.15.36.

De Voorpost | 1987 | | pagina 11