KSC LOKEREN NEW LOOK OP DE DREMPEL VAN EEN BOEIEND VOETBALSEIZOEN EN NU WESTERLO WIM JANSEN OUTSIDER MET ADELBRIEVEN TERUG VAN WEGGEWEEST WLODEK LUBANSKI DE NIEUWE GEZICHTEN VAN DAKNAM De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052V21.40.60 VOETBAL jVyf jaar is het al geleden dat SC Lokeren zich nog eens voor de Uefa-cup mocht plaatsen. Dat was de periode van de grote namen als Lubanski, Larsen, Lato en Gudjohnsen en van onze eigen Vlaamse cracks Maurits De Schrijver, Raymond Mommens en René Verheyen. Eindelijk kan men nu, na al die tijd, kortelings op Daknam weer de vreugde smaken van die spannende Europese duels. Vorig seizoen immers zorgde het jonge team van trainer Aimé Anthuenis ervoor met spektakulair en boeiend voetbal het zo begeerde Uefa-ticket in de wacht te slepen. De vreugde om de behaalde resultaten was groot op Daknam. Doch het einde van vorig seizoen bracht ook woede en ontgoocheling in het Lokerse supportersheir. De grote smaakmakers van de voorbye kompetitie verlieten immers de Durmestad en lieten ploegmaats en al wie zich een beetje begaan voelde met het lot van de trikolores achter met de grootste twijfels. Kari Ukkonen en Stephen Keshi trokken het paars-witte Voetbal. Het new-look Lokeren. Het ziet er naar uit dat het ook dit jaar niet slecht zal gaan Anderlecht-shirt aan en Dimitri M'Buyu stapte op naar Standard Luik. Suksestrainer Aimé Anthuenis hield het op Daknam ook voor bekeken en traint nu het Charleroi van Sporting waarmaken", stelt de jaar weer op drie fronten ge- sultaat was een oververdiende Raymond Mommens. Sporting Lokeren gepluimd. En hoe! Lokerse president. streden: de kompetitie, de Bel- vierde plaats. dat de gekozen weg van de werking met eigen of zelf ge- In Wlodek Lubanski kriiet Stscl16 beker en de Uefa-cup. Dat Sporting Lokeren in vormde jeugdspelers, de juiste De twijfels die aanvankelijk zicht. Aimé Anthuenis en as- de lijn zou kunnen doortrek- jansen meteen een Waardevol- Europees ticket dankt de zo'n korte tijd vanuit de mid- is. En het is bijna vanzelfspre- in spelers- en supportersran- sistent-coach Rik Van Goe- ken. De bekommernis die Jan- ie medewerker en voor de Pool aan haai" tomeloze inzet denmoot opnieuw zijn plaats kend dat de huidige verwach- ;en waren binnengeslopen, them, die naar Germinal Eke- sen betoonde voor de jeugd- wordt het een blii weerzien sP?ktakelvoetbal van het in de subtop van het Belgisch tingen, in tegenstelling tot vo ileken echter van korte duur. ren verhuisde - twee njensen werking en zijn roemrijk verle- met paknam Hij kent als voorbiJe seizoen. Het eindre- voetbal innam, is een bewijs rig seizoen, nog hoger reiken. De traditie getrouw heeft de toch met onschatbare verdien- den bij Feyenoord en in het „een ander hej kappen van de klub zich vooreerst de diensten sten in de opgang van Sporting Nederlandse elftal, hebben uit- £okerse zweep en als verant- verzekerd van enkele veelbelo- Lokeren - krijgen in Wim Jan- eindelijk de doorslag gegeven. woordelijke voor de B-kern en vende jongeren, met het oog sen en Wlodek Lubanski twee Wim Jansen was bovendien als de uefa's zal Lubanski instaan De klub wl immers haar "ren- trée" op de Europese voetbal- scene niet missen. Het wordt dan ook een rijkgevuld, boeiend en krachtenslopend seizoen. Vivian Bogaert op de toekomst. opvolgers met naam en faam. trainer al aktief onder Ab Fa- voor de doorstroming van ta- Keshi, Ukkonenen en Dimi- Nederlandse Wim was niet fié en Rinus Michels bij dat- ientrijke spelers naar het eer- tri M'Buyu kregen in Walter meteen de meest geciteerde uit zelfde Feyenoord, waar hij ste e|ftaj F De Greef, de Hongaar Ferenc de lange rij kandidaat-trainers vooral met de jeugd trainde. Meszaros en de Marokkaan Ti- die op Daknam hun opwach- Naar mijn mening zal deze 65- Met dit new look-Lokeren moumi waardige vervangers, ring maakten. Een vervanger voudige internationaal het bij wordt, voor het eerst sinds vijf De twee laatstgenoemden zijn vinden met het profiel van An- nternationals in hun land en thuenis was voor het Lokerse itaan bovendien borg voor de- bestuur helemaal niet makke- gelijk en spektakelrijk voetbal. lijk- Dat beaamt trouwens En niet alleen in de spelers- voorzitter Keppens. kern gebeurden enkele opmer- "Onze jeugdpolitiek heeft kelijke wijzigingen. Ook de resultaten afgeworpen en daar- trainersstaf veranderde van ge- om wilden we een trainer die Voetbal. Wlodek Lubanski, terug naar zijn oude liefde (arch.) Wlodimiers Lubanski (40) wordt de nieuwe assistent van de al even nieuwe trainer Wim Jansen. Van 1975 tot 1982 was Lubanski één van de onbetwiste spelmakers in het door elke ploeg gevreesde Lokerse elftal. Internationaal stond hij jarenlang aan de top van het wereldvoetbal. Hij speelde in zijn vaderland voor Gornik Zabrze doch zijn karrière als sterspeler kreeg een flinke knauw toen hij in 1973 een ernstig knieletsel opliep en als Poolse internationaal leek afgeschreven. Zover kwam het echter niet en in 1975 haalde Lokeren hem in. Zeven seizoenen lang zou de verbintenis duren. In 1982 vertrok Lubanski naar Frankrijk om er achtereen volgens bij Valenciennes en het Bretoense Quimper te spelen. Hij haalde zijn trainersdiploma aan de Heizel- school en debuteerde als coach bij Racing Mechelen. Vorig seizoen was Wlodek Lubanski aktief in het jeugdbe leid van Anderlecht maar Lokeren liet "zijn" Pool niet los. Voor velen wordt het allicht een blij weerzien op Daknam, de Lokerse aanhang is Lubanski zeker nog niet vergeten. (V.B.) TWEE NIGERIANEN OP DAKNAM Momenteel testen op Daknam twee Nigerianen die met de invallers, vorige zaterdag, een overtuigende prestatie leverden tegen derdeklasser Jong Lede. Het betreft een doelman, Rufai, en een aanvaller, Samson. Laatstge noemde zou wel eens de vervanger kunnen worden van Dale Tempest. Die ziet het al een tijdje niet meer zitten op Daknam en hij kreeg van het Lokerse bestuur de toezeg ging om te vertrekken zo gauw een valabele vervanger kan worden ingepast. Samson is 19 jaar jong. WALTER DE GREEF Deze centrale verdediger werd overgenomen van het Oostenrijkse Wiener Sportclub. Hij sptelde er, na een meerjarig verblijf bij Anderlecht, amper één seizoen. Hij is een gewezen internationa 2en zal bij Lokeren wellicht als voorstopper wc rden uitge speeld. FERENC MESZAROS Het zal voor deze 24-jarige Hongaar zeker geen gemakkelijke opdracht worden om Dimitri M'Buyu te vervangen in de Lokerse aanval. Meszaros werd door Sporting weggehaald bij Pees, hij was reeds verscheidene keren Hongaars internationaal en Lo keren zette hem voor vier jaar op de loonlijst. MOHAMMED TIMOUMI Op de jongste Wereldbeker in Mexico was Timoumi dé uitblinker in het Marokkaanse elftal. Hij is 76- voudig Marokkaans A-internationaal en werd twee keer eigenaar van de gouden bal (de beste voetballer in zijn land). De nieuwe spelmaker van Lokeren komt van het Spaanse Murcia en tekende een kon- trakt van twee jaar. ERWIN PALMERS Dit jeugdig Antwerps natuurtalent stond op het verlanglijstje van een paar eersteklassers. Van hem wordt gezegd dat hij ontegensprekelijk het grootste talent is dat Berchem de jongste jaren in huis had. Amper negentien jaar oud debuteerde hij vorig seizoen reeds met sukses in eerste klasse. FRANK BOSMANS Een Anderlecht-produkt dat vorig seizoen werd uitgeleend aan AA Gent. Hij kreeg daar echter nauwelijks speelkans. Deze bijna 20-jarige rechter flankverdediger kwam voor één seizoen naar Loke ren maar blijft eigendom van Anderlecht. LUC LIMPENS De 25-jarige Limpens werd at een tijdje door Loke ren geviseerd. Pas nu is hij naar Daknam afgezakt waar hij een kontrakt van één jaar met optie onder schreef. Tot vorig seizoen was Luc Limpens de draaischrijf bij tweedeklasser Eendracht Aalst. (v.b.) Wilhelmus Marinus Antonius Jansen (40), uit het Nederlandse Hendrik Ido Ambach - by Dordrecht - behoorde aanvankeiyk niet tot de meest geciteerde kandidaat-opvolgers voor Aimé Anthuenis. Toch is hy zeker geen onbekende, zyn palmares zegt voldoende. Jansen speelde 23 jaar lang by Feye noord, van zyn tiende tot zyn 33ste. In 1980 verhuisde hy voor zes maanden naar de Washington Diplomats, samen met Johan Cruyff en Juan Loza- no. Als prof nam hy afscheid van het voetbal by Feyenoords grootste rivaal, Ajax, waar hy voor anderhalf jaar de shoes aantrok. Zyn rykgevulde Internationale karrière spreekt voor zichzelf: 65 caps, waaronder de voor Nederland zo geslaagde Wereldbekers in West-Duitsland en Ar gentinië. Jansen was vyftien jaar prof. Nadien werd hy hulptrainer by Feyenoord. Zyn bekommernis om de jeugd is treffend en zyn overstap naar Lokeren motiveert hy als volgt: "Wat me tot Lokeren aantrok, was het vrye man daat dat ik van het bestuur kreeg. Ik werd niet speciaal onder druk gezet van bovenaf. Uiteraard weet ik wel dat dit een zeer belangrijk jaar wordt voor de ploeg, met de Europese kompetitie in het vooruitzicht. Ik wil goed presteren met Lokeren, ook om mezelf in het vak waar te maken. Toen ik werd aangeworven waren drie van de verdienstelijkste spelers al weg. Ik wist dus goed waar ik voor stond. Inmiddels ben ik heel tevreden over hun vervan gers." Wim Jansen beschikt over een ruime kern van spelers die er allen met veel ambitie tegenaan willen gaan. "Met zo'n zwaar seizoen voor de boeg, mag je van elf spelers niet afhangen. Iedereen is bereid om voor zyn plaats te vechten en die mentaliteit is noodzake- lyk om goed te presteren", aldus de nieuwe Lokerse oefenmeester die zich verder bewust blyft van het moeiiyke seizoen dat Sporting Lokeren te wachten staat. "Vorig seizoen haalde de klub onverwacht een vierde plaats. Nu moeten we bew-yzen dat dit geen toeval is geweest. Het geslaagde kampioenschap bevestigen is inderdaad een loodzware opdracht die ik echter met een gerust gemoed heb aangevat", besluit Jansen. (v.b.) DERDE RONDE BEKER VAN BELGIE SVELTA MELSELE - STADE BRAKEL 4-2 Heinz Schönberger, de talentryke speler-trainer van Svelta Meisele, ziet dit weekeind zyn oude makkers terug. De eens zo dartele draaischijf van SK Beveren moet dus weer richting Kempen. Uitgerekend naar Westerlo, de klub die hem binnenhaalde na de Beveren-periode. Ditmaal zal de speler-trainer echter in het bezoekende kamp staan. De nodige richtiynen geven. Vóór deze bekerkampanje stond er inderdaad ergens in de vierde ronde Westerlo op het programma voor de Aard beigemeente. Door achtereen volgens Haasrode, Grimber gen en nu ook Stade Brakel te verslaan, allen toch bevorder- ingsploegen, staat Svelta daar ineens naast Westerlo. Voor de sportieve baas van Meisele toch wel een droom. "Zeer zeker, als je als trai ner weggaat bij een ploeg en je kan enkele maanden nadien daar terug komen met je nieu we, jonge en ambitieuze klub dan doet je dat wel iets. Maar niet alleen ik heb hier voldoe ning, ook supporters, spelers en bestuur delen mee in de vreugde van dit bekersukses", aldus Heinz. Slechte start Het begon nochtans niet zo goed voor de thuisploeg. Na een wat onzekere start en met een agressief opzittende be zoekende ploeg moet Svelta al na vijf minuten spel de bezoe kers op voorsprong laten ko men. Een eigen doelpunt dan nog wel. Luc Van Mieghem versloeg immers met een per- fekte lob doelman Van Gheem: 0-1 (5de min). De gasten, gesterkt door de ze vroege meevaller, bleven het eerste kwartuur de gevaar lijkste ploeg, maar enkel Cas termans kon enig gevaar af dwingen voor het Melseelse doel. Meisele nam steeds beter deel aan het spel en ging rond de twintigste minuut een eerste keer de bezoekende doelman op de proef stellen. Méér dan dat, want op het halfuur kon Dirk Smet de goal van de maand scoren door een verre voorzet van Luc Van Strij- donck in één tijd in het dak van het doel te werken: 1-1. En nog geen minuut later Stond de thuisploeg zelfs op voorsprong toen Margino De Kerf een strafschop kon bin- nentikken die Luc Van Strij- donck op de paal had getrapt na een strafschopfout van be zoeker Croquet op Peter Van Miegem: 2-1. Het bezoekende Brakel stond perplex bij het zien van zoveel aanvalsgeweld bij het toch twee reeksen lager ge- kwoteerde Svelta Meisele. Het was zelfs aangewezen op ver dedigen want Meisele bleef de aanvalsklok luiden. Zo miste Dirk Smet in de 35ste minuut op een haartje een derde thuisdoelpunt toen hij een voorzet van Mare Bos man net naast de paal buiten- tikte. Tussen al dat Melseelse ge weld in zouden de Brakelse gasten dan nog bijna langszij gekomen zijn. Weer een slech te terugspeelbal, nu van Pop- pe, bezorgde hen immers bijna een tweede doelpunt zonder zelf te scoren. Toch mocht de thuisploeg rusten met deze 2-1 voorsprong. Margino De Kerf ongrypbaar Het moreel van Meisele kon natuurlijk niet meer stuk en onverdroten trokken de Waas- landers terug richting bezoe kend doel bij het begin van de tweede speelhelft. Het was dan ook totaal on verwacht dat Stade Brakel na vijf minuten spel in deze twee de herneming op gelijke hoog te kon komen van de thuis ploeg. Uit een van de zeldza me Brakelse aanvallen had im mers de kleurling NTumba, na een geharrewar voor het Melseelse doel, de bal voorbij een verraste doelman Van Gheem kunnen krijgen: 2-2 (50ste min.). Deze tegenslag kon de aan valsdrift van Meisele echter niet bekoelen en nauwelijks twee minuten later moest de Brakelse goalie Peccinini op al zijn kunde beroep doen om een schot van Marc Van Strij- donk onschadelijk te maken. Een tiental minuten later moest deze klasrijke doelman zich dan toch weer gewonnen geven toen Margino De Kerf een knap getrapte hoekschop van Peter Van Mieghem in het doel kon laten verdwijnen. Dat Meisele trouwens de be tere was in deze periode van de wedstrijd bewijzen de twee be zoekende gele kaarten op am per vijf minuten tijd voor Cas termans en Croquet. De grote boeman voor Stade Brakel was Margino De Kerf. Werkelijk ongrijpbaar was hij voor de Waalse spelers. Zo ook nog eens in de 85ste mi nuut toen hij op aangeven van Dirk Smet heel de Brakelse defensie oprolde en kalm en beheerst naast een woedende bezoekende doelman de 4-2 eindstand op het bord bracht. Spijtig detail was wel dat Mar gino bij deze fase een kwalijke trap kreeg van een bezoekend speler en dus onder luid ap plaus even voor tijd het speel veld diende te verlaten. Relaes kwam de matchwinnaar ver vangen, maar of die het leder nog geraakt heeft zal wellicht niemand weten. Enkele ogen blikken later floot scheidsrech ter Geert Stevens het kleine Meisele naast het grote We sterlo in de vierde ronde van de Belgische beker. Meisele speelde met Van Gheem, Van Mieghem Luc, Gerin Kenny, Van Spittael Kenny, Van Strijdonk Luc, Bosman Marc (V.D. Bran den), Van Mieghem Peter. Poppe Patrick, Smet Dirk, De Kerf Margino (Relaes) en Van Strijdonk Mark. Doelpunten: 5de min. Luc Van Mieghem (0-1 own goal), 30ste min. Smet (1-1), 31ste min. De Kerf (2-1), 51ste min. NTumba (2-2). 60ste en 87ste min. De Kerf (4-2). (m.s.)

De Voorpost | 1987 | | pagina 17