FC WIEZE LEEFT HOOPVOL NAAR DE KOMPETITIE TOE K.S.K. KLINGE AMBITIEUZER DAN OOIT ST-GILLIS-DENDERMONDE WIL BEVESTIGEN DERDE TERREIN VAN RED STAR HAASDONK PLECHTIG GEOPEND «rfaOf!# "i? «flw, De Voorpost - 21.8.1987 - 21 Voetbal. De kern van De Klinge (Iv) VOETBAL Verleden seizoen stonden de Eendrachters van St.-Gillis- Dendermonde «eendrachtig» onderaan de rangschikking na de helft van hel kampioen schap. Gelukkig herpakten de mannen van voorzitter Bae- tens zich tijdens het tweede luik van de kompetitie. Zoda nig zelfs dat ze in de bovenste regionen van de rangtabel aan beland waren toen de eindba- lans werd opgemaakt. Daar wil men tijdens het nieuwe seizoen blijven staan en als de kans zich mocht voordoen, zal er alles voor gedaan worden om de promotie te pakken. Voetbal. Deze ploeg van Eendracht Sint-Gillis moest met Boonwijk de punten delen: 1-1 (vh) FC Wieze is volop aan de voorbereiding toe. De derde provincialer kwam twee keer uit in het "burentornooi" en liet een goede indruk.' De nieuw aangeworven spelers vertolkten een rol in de basis. Bert De Schrijver en Wim Vermeiren op het centrum, Chris Ferket in de aanval en Mare Macharis als vleugel back. Oefenmeester Jean-Pierre Lippens kan bovendien reke nen op Noël Symoen. Vorig jaar werd hij aan TK Meldert afgestaan. De Wieze-trainer adviseerde het bestuur om Sy moen in eigen midden te be houden. Vorig jaar sloot FC Wieze de kompetitie af met een acht ste plaats. "We willen deze keer beter doen", zegt voorzit ter Adolf Moens. "Het is de bedoeling om te streven naar een plaats binnen de vijf. We zijn er ons van bewust dat ook andere ploegen versterking hebben aangetrok ken. Bovendien komen we uit in een andere reeks. Vorig jaar waren we ingedeeld bij het Waasland. Nu krijgen we hoofdzakelijk met ploegen uit de regio Aalst en verderop te maken. Vandaar dat het voor ons een stap in het onbekende is. Onze kern is ruimer. Alleen Marc Daelemans is opgestapt als titularis. Als iemand onbe schikbaar is, zullen we makke lijker een wissel kunnen door voeren. Vorig seizoen kwamen we op dat stuk al eens voor problemen te staan. Alvorens de kompetitie begint spelen we nog drie oefenmatchen. Nu zondag tegen Meldert, volgen de donderdag tegen Essene en daarna tegen Herdersem. De eerste kompetitiewedstrijd spelen we aan huis tegen SK Berlare. Daarna reizen we naar Vlierzele. Wat het wor den zal moeten we afwachten. In ieder geval is de sfeer onder de spelers uitstekend. Ieder een is paraat en op de training wordt er niets aan het toeval overgelaten. Faktoren die ons toelaten om hoopvol de kom petitie tegemoet te zien", aldus de voorzitter van FC Wieze. (e.g.) Voetbal. Mark Daeleman, aangeworven door Een dracht Sint-Gillis-D. (vh) Vooraan versterking In die richting zijn dan ook de transfers, die Eendracht St.- Gillis voerde tijdens het tus senseizoen, afgestemd. «Vooraan moesten wij ons nog wat versterken om met een gerust gemoed de nakende kompetitie aan te vangen». Aan het woord sekretaris Al- fons De Backer». Theo No bels, Theo De Decker en Mare Daelman moeten ons, samen met de rest van de kern, naar de top van de rangtabel kun nen loodsen. Aangezien geen enkele basis speler de kern verliet moeten wij toch vlug kunnen beschik ken over een goed uitgebouwd geheel», aldus de geruste se kretaris. Jeugdwerking primeert Die taak rust dan weer op de schouders van trainer Julien Peleman, die toch «schaapjes» al een viertal jaren onder zijn hoede heeft en weet waar de zwakke en sterke punten van zijn ploeg liggen. Wat zeker niet uit het oog verloren wordt bij St.-Gillis- Dendermonde is de jeugd werking. De jeugdspelers, uit welke kategorie dan ook, krij gen de kans zich te ontbolste ren infclle rust. Overhaasting is er niet bij, iedereen krijgt zijn kans zelfs op internationaal ge bied. «Dit seizoen zullen jeugdspelers van onze vereni ging te gast zijn op tornooien in Denemarken, Italië en Po len, eindigt De Backer zijn betoog.» Indien al deze jeugdspelers de hen geboden kans met beide handen grijpen zit de toekomst voor Eendracht wel snor. Technische fiche: Naam: Eendracht St-Gillis Dendermonde, Stamnr. 4467 Voorzitter: Leonard Baetens, tel.: 052/21.24.32 Sekretaris: De Backer Alfons, tel. 052/22.47.55 Trainer: Julien Peleman Terrein: Van Langenhove- straut (Sportcomplex) Klubkleuren: Geel-Blauw Aangeworven spelers: Theo Nobels en Theo De De- Voetbal. Theo Nobels ver voegt de rangen van E. Sint- Gillis-D. (vh) cker (Robur Moerzeke) Dael man Mare (Wieze). Afgestaan: Van Hecke Werner (SK Lebbeke) Spelerskern Renaat De Bruin. Raoul De Cock, Luc De Waegeneer, Etienne Schatteman, Pascal De Man, Francky Moens, Jan Van de Wiele, Wim Alens, Dirk De Vlieger, Luc Van Huffel, Patrick Wits, Theo No bels, Theo De Decker. Dael man Mare. Oefenprogramma: Deelname Beker van de Denderstreek. Mededeling: Personen die in het bezit zijn van een kalen- jflslderboekje van de K.B.V.B. Y WWnrMr dienen er nota van te nemen dat de ploegen E. St. Gillis Dendermonde en Sparta Waasmunster dienen gewisseld worden in deze brochure. Waar St.-Gillis staat komt Voetbal. Julien Peelman Waasmunster en omgekeerd. traint Eendracht Sint-Gillis (vh) Voetbal. De basiself van Wieze (gb) Het sinds kort «koninklijke» Klinge wil een vooraanstaande rol spelen in de naderende kompetitie. Reeds in de voor bereiding op dit seizoen, meer bepaald in de Beker van het Waasland, lieten de jongens van trainer Mare Yseweyn niet in hun kaarten kijken en luid den onverwijld de aanvals- trom, met sukses zonder meer. Nadat het vorig seizoen als vijfde de eindstreep kon berei ken, willen de grensjongens deze kompetitie met een dich tere ereplaats afsluiten, en als het even kan natuurlijk de titel meepikken. De jeugd is troef «Nadat verleden seizoen de aankopen van Klinge min of meer waren tegengevallen zul len we dit kompetitiejaar onze eigen (jonge) jeugd een kans geven zich tc ontpoppen in het eerste elftal», zegt bestuurslid De Munck op zelfverzekerde toon. «Jongens als een Bert De Ca- luwé, Dirk Van Vlierberghe, Erwin Vermeulen en andere Guy Thijssens' zullen zeker hun kans krijgen. Trouwens in de Waaslandbeker stonden de ze zestienjarigen reeds in de fanionploeg». «Zij behoren allen tot een fan tastische lichting jongeren die keer op keer da kampioenstitel veroverden in hun reeks», vult de Hr. Schelkens aan. Want als ijverig bestuurlid weet hij er natuurlijk alles van. Toch aankopen Na de negatieve ervaring vorig seizoen heeft het Klingebe- stuur toch een tweetal aanko pen durven aangaan. Carl De Wilde en Peter Janssens zullen de oranje-blauwe kleuren hoog in de mast proberen te houden. Afgevaardigde Ver- braecken legt uit waarom, «Onze jeugd is natuurlijk een fantastische wissel op de toe komst, maar al dat jong ge weld zo maar de groene wei laten opdraven zonder degelij ke opvang zou doodzonde zijn. Daarom moeten er een aantal «routiniers», zoals dat heet, onze jeugd een eind op weg helpen naar de goede inge steldheid en het nodige spel- doorzicht bijbrengen in de har de kompetitiewedstrijden». Ondanks de mooie kantine blijft men dus wel nuchter den- Voetbal. Mare Isewijn, trai ner van De Klinge (Iv) ken daar aan de grens. Indien dit kan overgenomen worden door trainer en spelers zou dit koninklijke Klinge wel eens bekend kunnen worden tot ver «over» de grens. Technische fiche Naam: Koninklijke Sportkring Klinge stamnr. 4211 Voorzitter: Van Avermaet Laurent Sekretaris: De Caluwé Hilaire, tel. 770.72.47 Trainer: Mare Ysewijn Terrein: Buitenstraat Klinge Klubkleuren: Oranje-Blauw Aangeworven Spelers: De Wilde Carl (Zwijndrecht) Janssens Peter (St-Gillis- Waas) Spelerskern Ferket Erik, Janssens Peter, Van Dorselaer Bert, De Kim- pe Jean-Paul, Stevens Patrick, Van Hauwermeire Peter, Can- tus Philip, Maes Francky, Reyns Paul, Magnus Marc, Vaerewijk Luc, Braem Pascal, De Wilde Carl, Van Gysel Jimmy, Van Gysel Tommy, De Caluwé Bert, Van Vlier berghe Dirk, Vermeulen Er- win, Guy Thijssens. Oefenprogramma 23 augustus: Meerdonk - Klin ge 16 uur 27 augustus: Hontenisse (NI) - Klinge 19 uur Een massa volk, vele politie ke prominenten, een glunde rende voorzitter, een fanfare, een volkse proost en mooi weer waren de ingrediënten bij de openstelling van het nieuwe derde terrein van Red Star Haasdonk. Een terrein dat er, zij na heelwat tegenkantingen van milieumensen, toch geko men is. Zeker niet zonder de steun van mevr. Jeannine De Boever, schepen te Sint-Ni- klaas, die steeds in de bres sprong waar het nodig was toen de bosrijke grond moest ontgonnen worden. Al mogen we natuurlijk voorzitter Waterschoot hier niet vergeten die na jaren strijd "zijn" jeugdterrein zag verwezenlijkt. Want hoofdza kelijk de jeugd, waarop Red Star bouwt, zal van dit mooie veld gebruik maken. "Naarmate de jaren vorde ren zullen eigen jeugdspelers die bruikbaar worden voor de fanionploeg van onschatbare waarde zijn voor elke klub. Het bestuur van Red Star had dit reeds lang ingezien maar men moet de jongsten de gele genheid kunnen bieden zich in HE' 1 ÊÊBH^Ê/fWSS de beste omstandigheden te ^E||||l ontpoppen tot valabele krach- ten. Met dit terrein en onze vernieuwde akkomodatie heb- ben we nu een reële kans om te slagen in dat opzicht", aldus een gelukkige voorzitter Wa- BI JÉiS terschoot die een traan weg- pinkte toen Jeannine De Boe- s' ver, die als meter van het nieu- we terrein werd aangesteld, het lint plechtig doorknipte in |w-im V f fl aanwezigheid van Lieven Le- PT L, fl naerts, die burgemeester De p»*- Vidts verving. Dat het hier een jeugdter- mÊL rein betreft werd al dadelijk na WÊl S| deze korte plechtigheden en dm Émtö* jr nadat het ingezegend was, be- Sf ||H wezen. De miniemen van flp, thuisklub Red Star Haasdonk f gaven immers hun kleine i vriendjes van Oppuurs partij j Sf t fy' f 9^ in een vriendschappelijke fflgfJL* M* match. Dat het er echter in de mx,*sw» WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊmM toekomst niet zo vriendschap pelijk zal aan toe gaan is een Voetbal. De voorzitter van R.S. Haasdonk in gesprek met pastoor Heirbaut tijdens de feit... (M S-) opening van het derde terrein (Iv) Voetbal. Tijdens de opening van het derde terrein van RS Haasdonk kreeg scheidsrechter Van Mieghem een herinneringstrofee voor zijn jarenlange inzet (Iv) Voetbal. Een groepsfoto bij de officiële opening van het derde terrein van RS Haasdonk (Iv)

De Voorpost | 1987 | | pagina 21