VA BAASRODE MIST DRIEPUNTER 'T GEEMZICHT PLAATST WEER EEN ORGELPUNT WINST EN VERLIES KADETTEN ZELE DURMEN KAMPIOEN OP HET HAMSE KAATSFRONT TOPTREFFEN V.A. BAASRODE - WIEZE SPORTIEF VOOR DE TITEL KASTEL UITGETELD 24 - 21.8.1987 - De Voorpost .«ft» tam KAATSEN KAATSEN IN HAMME De twee ploegen, Baasrode en Wieze die elkaar de titel betwisten in bevordering van het gewest Aalst - Dender- monde, komen op 23 aug. om 15 u. andermaal tegen elkaar uit voor de terugronde in de kompetitie. Nu speelt VA Baasrode, de huidige leider in bevordering, gastheer voor zijn naaste achtervolger Wieze - Sportief. Het voorbije weekeinde viel positief uit voor de leider, ondanks een gemiste driepunter. Tweemaal winst (vier punten tegen evenveel punten voor Wieze (met een nederlaag). Zodat achtervolger Wieze niet dichterbij kon komen in de rangschikking. Het treffen tijdens het ko mend weekeinde is voor beide ploegen van enorm belang. Wieze moet winnen om hun kansen gaaf te houden. Een spannende wedstrijd ligt in het verschiet. Dit seizoen werden de wedstrijden tussen deze kemphanen (beker en kompetitie) beslecht in het voordeel van Wieze. Kan Wieze deze stunt herhalen aanstaande zondag? Het programma van VA Baasrode: thuis tegen Wieze en naar Hoké. Daartegenover moet Wieze naar VA Baasro de en de laatste wedstrijd, is een derby aan huis tegen Denderbelle. Het volgend weekeinde kan reeds het ver dikt vallen in het titeldebat. Kan Baasrode reeds overgaan tot da viering van hun titel? KAATSEN IN BAASRODE BEVORDERING V.A. Baasrode 15 Baardegem 7 cheld over het verlies van dat ene punt, dat in de eindafreke ning met Wieze zwaar kon doorwegen. Kaatsen. Natuurlijk zijn de moeders fervente supporters, ook tijdens de wedstrijd die de Buggenhoutse jeugd tegen Nederland leverde (vh) tein Freddy Verhoeven, Van Hoeyweghen D., De Wilde I., Ringoot G. en De Brouwer Ed. kwam in eigen midden uit tegen De Toekomst. Het is een spannend duel geworden waar in toch uiteindelijk de thuis ploeg aan het langste eind trok met een 15-11 skore. De ver- vanging van De Backer in x y plaats van dc Beule aan een 8- 1 stand kon De Toekomst de overwinning niet schenken. j Sportkring speelde op het ver- trouwd Twee Bruggenplein te- -en Nieuwerkerken. Zeggen dat het een spannend duel is geworden is de waarheid ge- X is v weid aandoen. Daarvoor was WË de bezoeker echt te zwak. WÊ Ml Aanvankelijk liepen de loka- W B JÈÊË len uit naar 4-0. In die periode J Y. HM had de 8astPloe8 amper overal - - |v, één vijftien kunnen vastleg- Jl&È ^*301 Vgen- Toen pikten de bezoekers OMB Y mï^^ÊÈSÈÉÈÈÊBe mBËÈÊÊÊÊmLmet Le P'ouf Patrick- De Wolf St Rudy, Cooreman William, De jjR Saedeleir Chris en Cooremans f gislf pf.H t W Raymond hun eerste spel mee M Even later haalden ze nog een iÜ v spel binnen 5-2. Maar dat ging I 1 V v J~ niet verder, de lokalen bereik- ,i,v ten de rust met 8-2. Gnmiddel- "JÊÊÈÊÊm- x V ''ik na de verfrissing schenen r''< T de bezoekers uit een ander 2 vaatje te tappen want er werd A .V - 8-4 genoteerd. Sponknng Sm ÊmM V *4,' schoot dan met kapitein Ar thur Marien. De Malsche Ed- Kaatsen. Buggenhoutse spelers kijken gespannen toe hoe dJ\ Van der Jeugd Alfons. ver de bal gekeerd wordt (vh) Thierens Luc en Pletinck An- Kaatsen. Tijdens de wedstrijd die De Toekomst Buggenhout speelde tegen de Nederlandse ploeg toonde Stpven Cock zijn stevige opslag (vh) KAATSEN IN KASTEL HOGERE III Teyoden weggewerkt. Ongelooflijk hoe naar 13-9 en de titelkandidaat Kastel de prestaties van de Kastelse kreeg het nakijken. Deze kloof Ruststand- 6-8 spelers onder nul daalden. van vier kon Kastel nooit meer Kastel dat ia het voorbije J" dc helft kwamen dichten en het leed een smade- weekeinde duchtig tegen de beide teams bij 9-9 op gehjke hjke 15-11 nederlaag, lamp liep is voor de fitel nu ho°fmaar dan Sm8e" dc definitief uitgeschakeld. Het 8aslhere" onweerstaanbaar had twee zware verplaatsingen voor de boeg, die met evenveel - nederlagen werden afgesloten. Tegen Terjoden kon Kastel WEDSTRIJDKALENDER nochtans een riante 1-7 voor- w - D .CDnnc sprong uitbouwen. Ze leken de VA BflASRÜDE wedstrijd stevig in handen te Bevordering: 23.8: 15 u. hebben, maar wanneer de V.A. Baasrode - Wieze Sportief thuisploeg op dreef geraakte Miniemen: 22.8 15 u. werd deze achterstand bij 6-8 V.A. Baasrode - Bever voor het Kampioenschap van Vlaanderen. WIEZE SPORTIEF Bevordering 23.8: 15 u. V.A. Baasrode - Wieze Sportief Lagere II: 23.8 15 u. Wieze Sportief - Hamme St. Anna Ruststand 8-4. In bevordering treedt het kam pioenschap in zijn laatste be slissende fase. Wou Baasrode de titel veilig stellen, had het behoefte aan een driepunten zege. Daardoor was de druk op de schouders van de VA- spelers loodzwaar. Deson danks kenden de thuisspelers een goede start en ze konden tot 3-0 uitlopen. Baardegem snoepte weliswaar bij 3-1 een spel af, waarna VA verder tot 5-1 kon uitlopen. Toen Baas rode de wedstrijd stevig in handen bleek te hebben, gin gen de thuisspelers in de fout. Ze gaven spelen bij een 40-40 stand uit handen, zodat de gas ten konden terugkomen tot 5- 4. De VA-spelers herpakten zich en ze gingen in één ruk naar 8-4. In de eerste speel- helft vial tot tweemaal toe een kentering te noteren. De rust stand kon evengoed 8-0 als 8-6 geweest zijn. Na de pauze zet te Baasrode de rush naar een driepunter verder door en het kon tot 12-5 alle hoop nog wettigen. Spanning troef. Baardegem speelde nochtans goed mee en het bedreigde de gastheren menigmaal. Zo kon Baasrode een eerste maal het punt omzeilen door een moei lijke kaats te winnen bij een 40-40 stand, toen Johan Ver- heyden de bal overkeerde. Bij 14-6 en 40-30 verloren de gast heren het zo fel begeerde punt wanneer Cassiman (goed spe lend) bij een zo goed als ge wonnen kaats, de bal liet door glippen, waarna bij 40-40 Baardegem een goede opslag afleverde om alzo het punt weg te pikken. Na het binnenhalen van dit punt vermocht Baarde gem niets meer en de wedstrijd werd afgesloten met 15-7. De VA-aanhang was zeer ontgoo- Merchtem 9 V.A. Baasrode 15 Ruststand 4-8 Merchtem, dat tijdens de wed strijd op zaterdag in Wieze de boot inging, heeft zich tegen de leiders, in zijn tweede opeenvolgende wedstrijd goed herpakt. Het kwam verrassend uit de hoek tegen Baasrode. De bezoekers konden tot 0-3 uitlopen en dit onder impuls van een goedkerende Wil- laerts. De thuisploeg met een goedkerende Van Hoof in huis kon terugkomen tot 2-4 cn bleef nadien aanklampen tot 4- 6. Wanneer de gasten even doordrukten bij het voelen van het naderend gevaar gingen ze naar een 4-8 ruststand. Omdat Baasrode niet wou onderdoen voor Wieze (dat daags voor dien een driepunter scoorde tegen Merchtem) werd de druk zwaar. Na de rust deed men nog een ernstige poging en werd de ploeg gewijzigd, David Van Damme kwam postvatten aan de koord in de plaats van Cas siman. Claes ging op achter man spelen en Goossens op kleinmidden. Johan Verhey- den werd aan de koord opge steld. Deze grondige ploegwij- ziging of taktische ingreep hielp de ploeg aan een 4-10 voorsprong. Toen liep er iets mis in de bezoekende gelede ren. Merchtem slaagde erin te rug te komen via 5-11 en pakte één punt bij een 7-12 stand. Voor de bezoekers was de wedstrijd gespeeld en voor hen kwam er het opaan de wed strijd nog winnend af te slui ten. De thuisploeg pakte na dien nog twee onbelangrijke spelen, zodat de wedstrijd werd afgesloten met een 9-15 zege voor Baasrode. De kadetten van Zele Durmen zijn er op een schitterende ma nier in geslaagd kampioen te worden van het gewest Aalst- Dendermonde. Meteen moe ten ze net als twee jaar gele den, Kokejane in de ogen kij ken om uit te maken wie kam pioen van Vlaanderen wordt. Twee jaar geleden werd deze ploeg van coach Luc Schiette- cat kampioen bij de miniemen, maar moesten dan in een heen en terug wedstrijd nipt de dui men leggen tegen Kokejane om het kampioenschap van Vlaanderen. Afwachten dus wat de wedstrijden op 21 au gustus te Durmen en op 23 augustus te Kokejane zullen brengen. In de voorbije kompetitie moesten ze slechts één keer in de nederlaag berusten. Te Wieze verloren ze met 13-10 tegen een die dag in een uit zonderlijke forme verkerende thuisploeg. Aanvankelijk meldden zich vier kandidaten om voor de titel in aanmerking te komen. Durmen, Baasrode, VA, Wie ze en Toekomst konden zich inderdaad geen misstap ver oorloven tegen één van de vier ploegen om dan in hun onder linge duels uit te maken wie de kampioen zou worden. Dur men toonde zich in deze duels veruit de regelmatigste ploeg en kreeg reeds zekerheid over de titel in de voorlaatste match waarin het zijn rivaal Baasrode VA, na een schitterende wed strijd, met 13-7 versloeg. Luc Schiettecat en zijn spelers, Hans Van De Velde, Geert Schiettecat, Hugo De Brandt, Kelly Verlent, Tom Heirman en Paul Hofman, mogen te recht fier zijn over hun presta tie en laten we hopen dat ze ook in het kampioenschap van Vlaanderen de bovenhand we ten te halen om dan voor het kampioenschap van België te kunnen meedingen. DE EINDSTAND 1. Zele Durmen 36 p. 2. Baasrode VA 33 p. 3. Wieze 33 p. 4. Toekomst 28 p. 5. Kerksken 18 p. 6. Hamme St.-Anna 13 p. 7. Merchtem 6 p. 8. Hamme Zogge 1 p. BENO Met een overwinning in de bekerfinale heeft 't Geemzicht ongetwijfeld een luisterrijke dag beleefd. Want een beker wint men niet elk seizoen. Trouwens deze knapen hebben daar hard moeten voor vechten om uiteindelijk met klein verschil te winnen. Want met een tikkeltje meer geluk konden zowel Wembley als Toyota deze beker hebben meegepakt. Zo sterk waren de formaties aan elkaar gewaagd. Kaatsen. De kadettenploeg van Zele-Durmen werd kampioen (bvw) Toyota 7 Wembley 6 De wedstrijd scheen een ge makkelijke klus te zullen wor den voor de jongens van Moer- zeke-Kastel want ze liepen zonder moeite uit tot 3-0. Maar dan kwam Wembley aan bod. Onverwacht ja, maar het streed met de moed der wan hoop. En drie spelen later stond iedereen verbaasd dat de jongens van Sint-Anna de schaal in evenwicht hadden ge bracht. Het werd nu echt boeiend. Wembley kwam zelfs op voorsprong 3-4 en de Toyo- ta-jongens kregen het op de heupen. Het ging naar 4-4 en 5-5. Toyota kwam daarna met 30-0 voor, maar liet deze nog uit hun handen pakken en met 40-40 waren het weer de Wem bley's die het spel ophaalden: 5-6. Ook in het volgende spel 40-40. Wat was het spannend. Toyota hield het hoofd koel en 6-6. In het allerlaatste spel zou Toyota de overwinning vast leggen. 't Geemzicht 7 Wembley 6 Er schenen geen problemen te zijn voor 't Geemzicht dat zon der omkijken een 2-0 vastleg de. Zelfs het volgende spel met 40-40 was voor de thuisploeg en met een 3-0 voorsprong had ze wellicht al de schaapjes op het droge. Wembley kon wel een spel inbrengen, maar veel betekende dat niet: 4-1 en 6-2. Nog één spel voor de thuisspe lers en het was gebakken. En toen gingen de poppen aan het dansen. Wembley kreeg de goede smaak te pakken, ging in achtervolging en de thuis ploeg deed in haar broek. Met de schrik in het hart moest ze toegeven dat ze geen halt kon toeroepen aan de Sint Anna- jongens. Deze gingen zich op gelijke hoogte hijsen 6-6. Wie had zoiets durven dromen? Het laatste spel was om er de stuipen van te krijgen: 0-3. Geemzicht was op weg om er uitgebonjourd te worden. Toch beten ze nog eens terug: 30-40. Maar de kelk moest tot op het einde worden geledigd 40-40 en toen sloeg een Sint- Annaspeler de bal buiten: 7-6 voor 't Geemzicht. Dat was op 't nippertje. 't Geemzicht 7 Toyota 3 Ook hier was de spanning te snijden. De tussenstanden on derlijnen dat: 1-1, 2-2 en 3-3. En dan 4-3. In het volgende spel 40-40. Maar het was 't Geemzicht dat het laken naar zich toetrok 5-3 en 6-3. Ook dit spel was om er de stuipen van te krijgen, 't Geemzicht had eerst een 30-0 vastgelegd Maar Toyota kwam terug 40- 40, maar miste de laatste bal. Meteen was een dolgelukkig Geemzicht toch nog bekerwin naar geworden. Schepen De Gracf dankte al degene die aan deze finale hadden meegewerkt. Vooral de spelers die het echt sportief gedaan hebben ondanks het belang van deze wedstrijd. Dank ook aan de h. De Smcdt die de wedstrijd op een gewel dige manier heeft geleid. De verschillende bekers werden daarna aan de ploegkapiteins uitgereikt. Vermelden we nog dat deze eindfinale een kreatie was van 't Geemzicht. Maurice Malfliet heeft er met zijn man nen een geweldig feest van gemaakt. Alles was tip-top in orde. Het was fijn, het was gezellig: een echt volksfeest, 't Geemzicht: Van den Broeck René, Willaert Cyriel, Raem- donck Eddy, Beeckman Wal ter, Van Hasselt René, Van Broeck Willy, Malfliet Luc, Kockelkoren Raoul.. Wedstrijden voor deze week: Vrijdag: Toyota - Veteranen. Zaterdag: Boemerang - Euro Trucks De Keersmaeker - Ons Vermaak Paul Video - Wembley KWB/Vabebo - Geemzicht HVC British Rail en British Tou rist Authority hebben een zeer aantrekkelijke en uiterst nuttige «Scenic Rail Journeys» brochure uitge bracht om de vakantiegan gers te helpen de mooiste plekjes van Groot-Britan- nië via de trein te verken nen. In Hogere lil heeft Eendracht- Zogge tijdens het voorbije weekend twee keer de duimen moeten leggen, maar haalde toch twee punten binnen. Zaterdag ging het thuis tegen Heme, een formatie die half weg in de rangschikking staat. Beide ploegen schenen van de zelfde waarde te zijn, want op het scorebord slaagde niemand er in een twee-spelen voor sprong te laten optekenen in het eerste gedeelte van de ont moeting. Van een kleine 3-4 voorsprong voor Hamme-Zog- ge werd de balans steeds weer geüjk gebracht 6-6 en 7-7. Dat er spanning was in deze ont moeting stellen deze cijfers duidelijk. Hamme-Zogge kon aan de rust op winst komen 8- 7. Onmiddellijk na de verfris sing scheen de thuisploeg ein delijk te zullen doorbreken. Vooral onder de stuwkracht van Willaert liepen de plaatse lijken uit naar 10-8. De Bra banders bleken echter als ploeg een betere koördinatie te hebben en dat zou tenslotte winst betekenen. Stilaan maar zeker konden ze de wedstrijd naar hun hand zetten. Toch gaf Zogge zich niet verloren en met een 12-14 score scheelde het echt weinig of het was nog dichter genaderd. Uiteindelijk zou het laatste spel toch nog naar Heme gaan: 12-15. Zondag ging de trip van Een dracht naar Idegem. Een for matie die onderaan de rangta bel hangt en zich nog tracht te redden in deze afdeling. Tot overmaat van ramp zou de thuisploeg nog met twee reser- ven moeten aantreden. Maar dat kon toch niet verhinderen dat Idegem een beste verrich ting leverde. Eendracht-Zogge was vooral in het eerste ge deelte een stevige evenknie van de lokalen die er alles uitpersten om hier als laureaat de wedstrijd te beëindigen. De stand ging geüjk op en na een 4-4 en 7-7 konden de bezoe kers toch met winst de rust bereiken. Hamme bleef het maar doen en met een 8-11 stevende het op een flinke overwinning af. Idegem gaf zich echter nog niet verloren, zette alles op alles, nam risi- ko's en dat leverde winst op. Even later stonden de ploegen gelijk: 13-13. De eindspurt naar de overwinning kon be ginnen. Op dat moment ver loor de Hamse formatie Wil laert door een zonneslag en dan was voor de Eendracht- ploeg de wedstrijd gestreden. De laatste twee spelen gingen schier zonder moeite naar de thuisploeg. Eindstand 15-13. Hamme Sint-Anna met kapi- Kaatsen. De ploeg van De Toekomst Buggenhout (vh) dré uit zijn krammen en ste- 5. Jeans Saloon 22 1 vende op een grote overwin- 6. Wieze 20 ning af: 13-3. Een driepunten zege lag binnen bereik. Onge lukkig vielen ze dan stil en dat bood de kans aan de gasten om hun zevende spel binnen te halen en meteen beslag te leg gen op één punt. Uiteindelijk werd het een lokale 15-7 over winning. Huidige stand Lagere I: 1. SK Hamme 23 47 2. Kerksken 22 43 3. Haaltert 22 39 4. Gijzegem 21 38 5. Nieuwerk. 22 38 6. St. Anna 22 32 7. Kastel 21 29 Lagere II: 1. Aalst 22 56 2. Dorp 22 30 3. Opwijk 22 28 4. De Toekomst 22 23 SK Hamme 15 Gijzegem 7 De bezoekers begonnen echt goed en lieten tot ieders ver rassing het eerste spel opteke nen. In de komende drie spe len zou telkens de lokale Ham- se ploeg eerder gemakkelijk de overwinning tot zich trekken: 3-1. Gijzegem gaf zich echter niet verloren en na een 40-40 stand kon het milderen. Het bleef echt spannend en dat zegt de score voldoende: 4-2 en 4-3. Hamme schiet dan ein delijk uit zijn krammen en zonder haperen ging het naar een 8-3 score aan de rust. Maar er moet toch worden bijgezegd dat driemaal de score 40-40 was en telkens ging de over winning naar de Wuytens- ploeg. Na de verfrissing weer 40-40 maar opnieuw was het Hamme dat mocht aanteke nen, 9-3. Nu ging het iets vlot ter 11-3. Een driepuntenover winning lag voor de hand. Maar weer 40-40 en deze keer haalde Gijzegem het: 11-4. Het werd 12-4. Het volgende spel was een blanko-spel dat naar Gijzegem ging. Daarna 40-40 en de gasten waren over gelukkig met 12-6. Na een 13-6 kon Gijzegem het beoogde ze vende spel ophalen via op nieuw een 40-40 Daarna doof de de wedstrijd uit als een kaarsje. Gijzegem scheen te vreden met één punt. Eind stand 15-7. HVC

De Voorpost | 1987 | | pagina 24