rnp isé w m HOE ONTSTOND DE TENNISKLUB VAN TEMSE? GUNTHERVANSTEELANDT IN BUGGENHOUT GINO BRIJS IN BEVEREN GUNTHER VAN STEELANDT ALLEEN NOG WAT STERKER WORDEN KURT ROGGHE IN HAASDONK BERT PERSOON GERAAKT WEER OP DREEF GINO BRIJS MET LONENDE SPURT SONJA VERMEYLEN IN PUYVELDE TAFELTENNISTORNOOI IN WAASMUNSTER JURGEN MAES OP ZOEK NAAR GOEDE VORM VOORKOMEND VELDRITSEIZOEN KURT N0TENBAERT MIKT NOG OPEEN OVERWINNING 26 - 21.8.1987 - De Voorpost WIELRENNEN LIEFHEBBERS Gunther Van Steelandt uit Haasdonk toonde zich te Bug- genhout duidelijk de snelste in de spurt. Patrick Schovaerts die tweede werd, maakte niet de minste kans tegen de snelle Waaslander. 43 renners waren aan de start verschenen voor een kriterium over 70 km. Na vijftien kilometers gingen zes renners in de spits rijden. Ariaan Van den Dries (NI.), Gunther Van Steelandt, Kurt Onclin, Patrick Schovaerts, Gunther Van Eester en Petei Van Nuffel. Spoedig hadder deze zes leiders een voor sprong verworven die latei zelfs 1 min. 40 sek. zou be Intussen hadden tien ren ners zich afgesplitst van het peloton met o.a. Lieven De Backer, Tony De Riddere en Patrick Adriaenssens. Om beurten poogden zij een reak- tie los te weken of zelf een aanval op te zetten. De voor sprong van de leiders verklein de weliswaar maar zou uitein delijk toch altijd meer dan een halve minuut bedragen. Ariaan Van Den Dries, toch een belangrijk kanshebber, zou vooraan wegvallen door een zadelbreuk. De vijf leiders bleven verder buiten schot en de spurt werd later gewonnen door Gunther Van Steelandt voor Patrick Schovaerts, Kurt Onclin, Peter Van Nuffel en Gunther Van Eester. 35 se- konden later won Willy De Backer de spurt voor de zesde plaats voor Lieven De Backer en Ronny Mettepenningen. (E.G.) Wielrennen. Gunther Van Steenlandt in de bloemen te Buggenhout-Opstal (c) Wielrennen. Tijdens het avondcriterium in Buggenhout-Opstal gingen na vijftien kilome ters zes amateurs aan de haal: Van den Dries, Van Steenlandt, Onclin, Schovaerts, Van Eester en Van Nuffel (c) JUNIORES Gino Brijs behaalde zater dagnamiddag in Beveren zijn vierde seizoenzege. De junior uit Kruibeke versloeg Ivan Smet in de spurt. Gino Ver- cauteren werd derde voor Gunther Thuysbaert. Amper 17 deelnemers verschenen er aan de start. Ivan Smet en Ivan Pultijn gingen al na enkele ki lometers aan de haal, maar werden dadelijk weer gevat. Een poging van Stefan Van Duyse en Gino Vercauteren werd in de kiem gesmoord. Ook de vlucht van Gino Ver- berckmoes, Ivan Smet en Gino Brijs, omstreeks halfweg, liep niet ver. Een definitieve ontsnapping kwam later op gang toen Gino Verberckmoes, Ivan Smet, Jean-Pierre Ivens en Gino Vercauteren de handen in me kaar sloegen. Gino Brijs en Rik De Witte volgden hun spoor en later kwam ook Gun ther Thuysbaert vanuit de ach- Kurt Rogghe wist zich in Haasdonk op zo'n acht kilome ter voor het einde van de rest af te scheiden. Hij verwierf dra een riante voorsprong die aan de streep zelfs 30 sekonden bedroeg. Vroeg in de wedstrijd poogden Ivan Robijn en Tom Steels enig leven in de brouwe rij te brengen maar slaagden er toch niet in om echt voorop te geraken. Koen Heirman en Jo- han Hoskens wisten zich half weg wel even af te scheiden, maar ook zij werden dadelijk gegrepen. Intussen had Bert Persoon zich behoorlijk in de Wielrennen. Gunther Van Steelandt (Iv) Gunther Van Steelandt heeft een lonend weekeinde achter de rug. In Buggenhout werd hij winnaar van het kriterium en in een gewone koers in het Kleinbrabantse Puurs werd hij ook eigenaar van de bloemen. Tot nu toe behaalde de amateur uit Haasdonk al elf overwinningen en daar is hij best tevreden mee. "Ik won twee keer na mekaar een spurt", aldus de verkoper van ons blad. "In Puurs waren we met zestien voorop. Er werd vaak gedemarreerd maar niemand raakte echt voorop. Het kwam tot een keiharde spurt waarin ik tot het uiterste ben moeten gaan. In Buggenhout trokken we met vijf de finale in. Lange tijd waren we voorop maar naar het einde toe naderde het peloton. We waren genoodzaakt om de krachten te bundelen om uit de greep van de groep te blijven." Gunther Van Steelandt heeft zich dit seizoen ook in grote koersen getoond. "Vooral de Ronde van België werd een meevaller. Ik behaalde er flinke ereplaatsen. Dat was ook het geval in de Ardense Pijl. Ik nam twee keer deel aan een wedstrijd samen met profs. In de eerste koers eindigde ik als eerste amateur en werd de tweede liefhebber in de andere wedstrijd. Ik moet nog groeien wil ik volgend jaar sterker kunnen uitpakken. Momenteel ontbreekt het mij nog wat aan kracht en bij de ontknoping ontbreekt de punch. Voorts mis ik nog wat ervaring." Gunther Van Steelandt hoopt later zijn weg als wielren ner te kunnen maken. Volgend seizoen wordt het in dat opzicht het jaar van de waarheid, en moet hij alle tekortkomingen overwinnen. Nu zaterdag start hij in elk geval als favoriet in eigen Haasdonk. (E.G.) tergrond aangerukt. Toen wipten mee. Zij zouden later laatstgenoemde bij de leiders ook spurten voor de dichtste arriveerde ging hij meteen plaatsen, maar door. Gino Brijs, Ivan (e.g.) Smet en Gino Vercauteren NIEUWELINGEN kijker gefietst. Een lekke band had hem achteruitgeslagen. De nieuweling uit Stekene gaf zich niet verloren en zette een schitterende achtervolging in. Hij legde zelfs bij de ontkno ping nog beslag op een flinke ereplaats. Op 12 km van het einde trokken Steven Ver- donck, Kurt Rogghe en Jurgen Godefroot er van onder. Toen het peloton deze drie leiders dreigde bij te benen, maakte Rogghe zich alleen uit de voe ten. Hij bleef tot de finish ruim buiten schot. (e.g.) Het is even wat stiller geweest rond Bert Persoon. Vorig weekeinde verscheen de nieuweling uit Stekene opnieuw op de proppen. Hij werd tweede in Haasdonk en won in Beveren. "Drie weken geleden ondervond ik een terugslag. Ik hoopte mij te rehabiliteren in de Gouden Fietsfinale maar kreeg er met moeite de trappers rond. Op het laatst moest ik zelfs afhaken. Zoiets was mij nooit overkomen. Ik nam een week rust en hervatte pas vorige vrijdag in Haasdonk. Dadelijk kwam ik tot de vaststelling dat het veel beter ging. Ik hoopte op een overwinning, maar een lekke band trok een streep door mijn rekening. Na een achtervolging kon ik bij de groep aansluiten. Inmiddels was er een vogel gaan vliegen. Er zat niets meer op dan te spurten voor de tweede plaats. In Beveren rekende ik op wat meer meeval. Segers en Robijn trokken vroeg in de aanval. Even keek ik de kat uit de boom alvorens te reageren. Voorbij halfweg heb ik toegeslagen. Drie renners volgden en even later maakten er nog vijf hun opwachting. Met negen trokken we naar de streep. Ik won er de spurt." Voor Bert Persoon werd het meteen de twaalfde seizoenzege. Komend weekeinde hoopt hij in Kemzeke in gunstige zin te bevestigen. De week nadien is het voor eigen deur te doen. (e.g.) Wielrennen. In Beveren won Gino Brijs de junioreskoers (Iv) In Beveren-Waas was Gino Brijs vorige zondag aan zijn vierde zege toe. De tweede binnen een week. De junior uit Kruibeke was voorop met Ivan Smet waartegen hij de spurt won. "Er werd een hoog tempo ontwikkeld. Vandaar dat het moeilijk losgeraakte", zegt Gino. "Vier renners gingen vroeg in de aanval. Ik aarzelde even maar werd er mij later van bewust dat een tegenaktie noodzakelijk was, wou ik in aanmerking komen voor een zege of een dichte ereplaats. Met Rik De Witte ben ik met sukses aan een achtervolging begonnen. Later kwam Gunther Thuysbaert vanuit de achtergrond. Met een paar fikse demarrages zette hij de boel op stelten. Bijna met de streep in zicht lanceerde ik met Ivan Smet een aanval. We realiseerden een lichte voorsprong. Ik won bij de ontknoping." Gino Brijs is tevreden over de huidige gang van zaken. Hij hoopt nog op een voerwinning alvorens het seizoen ten einde loopt. Volgend weekeinde zet hij aan in Melsele voor een kriterium. (e.g.) TENNIS Om een duidelijker beeld te geven van het ontstaan van Tennis Club Temse blikken wij even terug in het verleden, naar het prille begin. Wij dateren 1955: op een plein in dalstenen, eigendom van de familie Poort uit Temse, werd regelmatig onder familie en kennissen tennis gespeeld. Bij de huidige voorzitter, Dokter Jan Poort, groeide daaruit de gedachte om deze beperkte kring uit te breiden. Begin 1956 werd aan een aantal sportliefhebbers uit Temse een schrijven gestuurd dat de op richting van een tennisclub, ge legen Hoogkamerstraat 5 te Temse en drie terreinen tellen de, bekendmaakte. 26 tennisliefhebbers gaven hieraan gevolg en werden met een de eerste leden van Tennis Club Temse. Op 19 oktober 1956 werd de club opgenomen in de Belgi sche Tennisfederatie. Dat de nieuwe club het groots wou aanpakken, bleek reeds op de eerste algemene vergadering van 6 maart 1957, waarin be sloten werd deel te nemen aan de interclubwedstrijden, een enkel-tornooi in te richten en op zoek te gaan naar een ten- nisleraar. Het eerste enkel-tor nooi vond plaats op 6 en 7 juli 1957 en tijdens Het jaar 1960 werd er gestart met het eerste dubbel-tornooi. In 1961 werd er op één terrein verlichting aangebracht en een oefenmuur geplaatst. Gezien de club voor 1969 grootse plannen had, onder meer het herinrichten van het chalet, kleedkamers, sanitair en het heraanleggen van het vierde plein, werd overgegaan tot het stichten van een vzw. Het jaar 1976 staat in het teken van het 20-jarig bestaan van de club, die nu 230 leden telt. In dat jaar wordt ook het vijfde terrein ingehuldigd. In de periode 1^77-1980 werd het nieuwe oefenterrein en oe fenmuur gebouwd, een prach tige verlichting op de twee eer ste terreinen aangebracht en de parking herlegd. Tevens werd, na een onderbreking van vier jaar, opnieuw een jonge- rentornooi ingericht, dat on middellijk een groot succes kende. 1981 betekent het zilveren ju bileum-jaar van Tennis Club Temse. De inrichting van het eerste verplicht jeugdtornooi van de V.T.V. voor de beide Vlaanderen wordt aan onze club toevertrouwd. En in 1983 telt de club zowat 320 leden. De club doet op nieuw grote financiële in spanningen; de twee oudste terreinen worden volledig her legd en een derde en vierde terrein worden voorzien van een optimale, moderne ver lichting, zodat wij trots kunnen zijn onze leden vier verlichte terreinen te kunnen aan bieden. 1987 is een topjaar uit de ge schiedenis van Tennis Club /Temse. De reeds oude plannen voor een uitbreiding tot in door-tennis in een tennisbal, waarvoor reeds lang toelating was aangevraagd aan de be voegde instanties (eerste aan vraag 1981) kunnen worden uitgevoerd. De tennishal wordt aanbe steed, het clubhuis wordt aan gepast, uitgebreid en prachtig ingericht. De tennishal (37 bij 32 meter) wordt opgericht volgens de geldende normen voor indoor- tennissport. De hal is voorzien van een vloerbedekking in ta pijt, gelegd op asfalt. Er zijn twee terreinen. De verlichting is voorzien door TL-lampen (600 Lux). Deze hal is vooral voorzien DAMES Sonja Vermeylen uit Vil voorde was vorige zaterdag in Puyvelde aan haar derde zege binnen één week toe. Op zo'n vijftien kilometer voor de fi nish ging zij alleen in de aanval en hield stand tot bij de streep. Ingrid Verlez en de Neder landse Becks, gingen als eerste in de aanval maar werden bin nen de kortste keren gevat. In de vierde van de vijftien af te leggen ronden ging Nele D'Haene in het offensief. La ter kreeg zij het gezelschap van Jenny De Smet en Véronique Schuermans. Nadien zou ook Sonja Vermeylen aanpikken. Op een ogenblik dat het pelo ton dreigde aan te sluiten, maakte Sonja Vermeylen zich uit de voeten. De drie anderen werden opgeslorpt door de achtervolgers. De spurt van die achtervolgers werd gewon nen door Marleen Clemminck voor Helena Haese (NL), Pe tra Van Tilburg (NL), Nele D'Haen en Ria Rogiers. (e.c.) voor wintertennis (het winter seizoen vat dit jaar aan op 28 september en eindigt op 27 maart 1988). De bedoeling is om de hal tijdens de winterperiode open te stellen voor leden van Ten nis Club Temse en eveneens voor alle sportieve mensen die wensen te spelen tijdens de winter. Zij allen kunnen onder de vorm van abonnement een uur reserveren tijdens het sei zoen. Er zijn ook losse uren te verkrijgen. Inlichtingen hiervoor zijn te verkrijgen bij de nv. Ter Poor- te, Veldstraat 131 te Temse of bij mevrouw Lea De Caluwé - Brys (03/771.01.41). Tijdens het zomerseizoen zal de hal ter beschikking staan van de leden van Tennis Club Temse, die er gebruik kunnen van maken bij slechte weers omstandigheden en onder be paalde voorwaarden. Tot slot is het misschien nuttig het huidige bestuur van Tennis Club Temse voor te stellen: de beheerraad van de V.Z.W bestaat uit de dames Jeanine Wauters, Lea De Ca luwé - Brys en Lutgart Meeus - Van Lancker en de heren Achille Braeckman, Jozef De Caluwé, Pierre Van der Gucht en Luc Van Daele. Het sportbestuur ziet eruit als volgt: voorzitter: Dr. Jan Poort ondervoorzitter: Jozef De Caluwé secretaresse: Mevr. Lea De Caluwé - Brys schatbewaarder: Pierre Van der Gucht bestuursleden: Mevr. Lutgart Meeus - Van Lancker, Luc Van Daele, Guy Docx, Jozef Bogaert, Sus De Souter. M.R. Tafeltennisklub Dynamica organiseert voor de twaalfde maal haar jaarlijks tafeltennistornooi voor validen, min- der-validen, jeugd en rekreatie. Dit tornooi heeft plaats in het gemeentelijke Cultuur- en Sportcentrum Hoogen- donck, Nijverheidsiaan te Waasmunster. De indeling van de reeksen is als volgt: validen-jeugd tot en met 14 jaar. Tweede reeks: validen niet-geklasseerden. Derde reeks: validen met klassement. Vierde reeks re kreatie en vijfde reeks minder-validen. Het inschrijvingsgeld bedraagt 50 fr. per speler. Er wordt gespeeld in poules zodat iedereen de kans krijgt om minstens drie wedstrijden te spelen. Alle reeksen starten gelijk te 9u30. Er zijn verschillende mooie prijzen en bekers voorzien. Maar alle deelnemers ontvangen een prijs. Bij de minder- validen zal de uitslag van de vijf best geklasseerde spelers per klub worden opgeteld. De overwinnende klub ont vangt de wisselbeker Camiel De Mol. Inschrijvingen worden ingewacht voor 5 september op een van de volgende adressen: Dirk De Mol, L. Reychlerstraat 13, te 9170 Waasmunster en André Oosterlinck, Kas teelstraat 2, te 9170 Waasmunster. HVC NIEUWELINGEN De zoon van Wilfried Maes is sedert enige tijd ook door de wielermikrobe gebeten. Na de voorbije examenperiode in juni begon de Dendermondse knaap zich te interesseren voor het "veloke". Sedert 1 juli reed hij al een vijftal wedstrijden. Voorlopig blijft de wedstrijd uitrijden, het enige objektief, want Jurgen zoekt vooral aan zijn trekken te komen in de veldritkompetitie, die pas in de tweede week van september van start gaat. Samen met Gunther Quintelier trekt hij er geregeld op uit, en bijna dagelijks maalt hij oefentochtjes van 60-70 km af, met een relatief kleine versnelling. Als hij nu in de wegkompetitie uitkomt, is dat voornamelijk om het star tritme te pakken te krijgen, want een snel vertrek is van groot belang voor een veldrijder. De vijftienjarige Jurgen, die aangesloten is bij W.S.C. Merelbeke-Scheldestreck, traint ook bijna dagelijks in de buurt van het 'Scoutsplein' waar hij in een bosrijke omgeving probeert zoveel mogelijk stuurvaardigheid op te doen. Het komend schooljaar zit Jurgen in het 4de Handel van de Vrije Handelsschool, van het H.Maagdcollege te Dendermonde. Op de vraag of z'n studies geen hinderpaal zullen vormen voor een mogelijke wielercarrière, ant woordde hij dat de school "voor" gaat. Maar toch is hij van plan om onmiddellijk na schooltijd minstens een uurtje het veld in te duikelen om te trainen en pas daarna met het studiewerk te beginnen. Dit weekeinde koerst hij in Erembodegem. De Voor post wenst deze beginnende renner het beste. (F.V.N.) Het is even wat stiller geweest rond Kurt Notenbaert. De laatste weken treedt de junior weer vaker op de voorgrond. Vorig weekeinde ontliep hij in Haasdonk de spurt en behaalde meteen een vierde seizoenzege. "Hoewel het deelnemersveld beperkt was, werd het toch een bewogen wedstrijd", meent de jongen uit Sinaai. "Vooral Gino Heirewegh was bedrijvig. Met hem gingen later Wim De Vos, Geert Delaruelle en Ivan Smet het kommando voeren. Samen met Glenn Van Hautekerke heb ik met sukses de achtervolging ingezet. Ik moet toegeven dat we hard hebben moeten knokken om het gat te dichten. Naarmate het einde in zicht kwam, probeerden Ivan Smet en Gino Heirewegh om beurten een spurt te ontlopen. Vooral Gino Brijs lag op de loer. Hij had zich eerder ook bij de kopgroep gemeld, en counterde iedere utival. Met vier zijn we de laatste kilometers ingereden. Bijna met het spandoek in zicht zag ik de kans om mij uit de voeten te maken. Binnen de kortste keren verwierf ik 200 meter. Ik behield de voorsprong en won." Ook in Duisburg evolueerde Kurt Notenbaert aanvan kelijk in de voorste gelederen. Een wielbreuk was er de oorzaak van dat hij achterop geraakte. Niettemin voelde hij zich nog fit genoeg om later de spurt voor de twaalfde plaats tc winnen. De Waaslander is in elk geval tevreden over het verloop van de kompetitie. "Ik won vier wedstrijden maar eindigde 21 keer binnen de vijf. Dat is niet mis. Voor enkele weken werd ik afgeremd door een darmontsteking. Nu gaat het weer goed. Uitstekend zelfs. Indien ik nog een zege behaal alvorens het doek valt over het huidige seizoen, zal ik dik tevreden zijn. Volgend weekeinde gaat hij van start in Letterhoutem. Na de winter wordt hij lid van de amateurs. (E.G.) WlCHIIlSS "WiEMIIJ: IBgOEfifo. st.

De Voorpost | 1987 | | pagina 26