1987, ABSOLUUT HOOGTEPUNT VOOR T.S.Z. BRIEK SCHELFAUT OPNIEUW OP HET GOEDE SPOOR VOOR DE VIJFDE MAAL GO-KARTING IN WAASLAND 30 - 21.8.1987 - De Voorpost MOTORCROSS Briek Schelfaut leverde tijdens het voorbije half-oogstwee- kend een opgemerkte prestatie en kon zich na enige weken van tegenslag opnieuw in de spits van het klassement hysen. In Gooik werd hij mooi vyfde, maar in Aalter was hij al tweede. Verder waren er nog tweede plaatsen voor Angelo Saman, Luc Van Clapdorp, Alain Maris en Omer Van Vlierber- ghe. Ronny Heyrman en Geert Bruggeman waren derde in de eindstand. JUNIORES 125cc Ronny Heyrman ontbrak op de deelnemerslijst in Gooik, al licht met het oog op de kam- pioenschapsproef in Aalter. Angelo Saman nam aanvanke lijk een goede plaats in, maar werd uiteindelijk door een val naar de tiende plaats verwe zen. Pascal Stremersch reed een goede «wedstrijd met een derde plaats aan de finish, ter wijl Ingmar Smet zesde werd en Van Vlerberghe twaalfde. Ivan Robijn volgde op een veertiende plaats. Van Kerre- broeck werd winnaar, voor Degezelle. In de tweede serie kregen we dezelfde namen op de ere plaatsen en nu had Saman een vijfde plaats, Van Vlierberghe was zesde. Smet tiende, Ro bijn twaalfde en Stremersch moest tevreden zijn met een zeventiende plaats. In Aalter telde de wedstrijd voor het nationaal kampioen schap. Onze piloten met als grootste kanshebber Ronny Heyrman, speelden een be langrijke rol. Na de start passeerde Heyr man als vierde, Saman als vijf de, Smet als tiende en Van Vlierberghe ongeveer als vijf tiende. Heyrman was duidelijk nerveus, want in de eerste ron de viel hij tweemaal en moest daarna herbeginnen van de 25e plaats. Saman reed sterk, maar ook Van Vlierberghe en Smet zaten in een goed spoor. Voor Van Vlierberghe duurde het echter niet lang. Hij werd met een defekte motor uitgescha keld. Angelo Saman zat Dege zelle dicht op de hielen en kon zelfs overnemen om deze reeks op zijn naam te schrijven. Smet werd vijfde, voor Heyr man. Stremersch werd na een mindere start en enkele hape ringen nog dertiende. Ivan Ro bijn was twintigste, terwijl Heye en Volckerik nog 24e en 26 werden op bijna veertig deelnemers. De tweede reeks was voor Ronny Heyrman geen gemak kelijke opgave want Degezelle zat hem op de hielen voor het kampioenschap. Beiden na men een zeer goede start maar ook de kleine Angelo Saman kwam zich in het debat men gen. Als vijfde startte ook Smet goed, terwijl Stremersch door een val werd teruggesla gen. Van Vlierberghe geraakte pas als 22e weg en Robijn als 24e. Uiteindelijk werd het, op winnaar Degzelle na, een Wa- se aangelegenheid als Ronny Heyrman als tweede, Saman derde, Smet vierde en Van Vlierberghe als vijfde. Robijn geraakte op de 16e plaats, ter wijl Stremersch vrede moest nemen met een 25e rang. Dan ny Volckerick deed het op nieuw niet slecht als 22e en ook Sammy Heye kon van een 34e naar de 23e plaats remon- teren. Voor deze juniores 125cc ko men nu nog vier opeenvolgen de reeksen in aanmerking voor het kampioenschap, waarin Ronny Heyrman op één punt staat van Degezelle, zodat er nog voldoende spanning in de wedstrijd zit. Ook Ingmar Smet doet nog mee naar de titel, terwijl Patrick Van Vlier berghe door pech in de eerste ronde te Aalter, heelwat pun ten moest prijsgeven. Hij ver speelt daardoor allicht een ere plaats, al heeft hij nog vier reeksen om terug te slaan. Juniores 250cc Geert Bruggeman kon in Gooik zijn erelijst nog met een derde plaats aandikken hoewel hij pas op enkele sekonden van de tweede eindigde. Ook Luc Hemelaer reeds er een sterke wedstrijd met een mooie zesde plaats in het eindklassement. Rudy Wuytack was zestiende en Ronny De Schacht negen tiende. Ook in Aalter was Bruggeman op weg naar een podiumplaats want in de eerste reeks werd hij derde 250cc-er na Collaert en De Bleyser, maar in de tweede serie moest hij vrede nemen met een zesde plaats, wat hem een vijfde opleverde in de eindrangschikking. Seniores 125cc Nico Heysten kon zijn jeugdig talent bevestigen met vier reeksoverwinningen op vier, terwijl Luc Van Clapdorp in Gooik telkens de tweede plaats bezette, voor Rogiers en De Ketelaere. In Aalter kwam Van Clapdorp niet aan de start wegens een zware val van teamgenoot Jan Janssens bij de juniores 500cc in Gooik. Nationalen 250/500 cc In Gooik waren de beste plaat sen voor Axel Holvoet, Steven Mangnus en Jan Goethals, ter wijl Koen Keyenberg bij de 500cc-ers zegevierde, voor Eric Baeyens en Alain Maris. Peter Hemelaer haalde in de eerste reeks een dertiende plaats als tiende 250cc-er en werd negende van zijn katego- rie in de tweede serie. In Aal ter had Peter wat moeilijkhe den in de start van de eerste reeks en moest bij de laatsten hernemen om uiteindelijk toch nog achttiende te worden of twaalfde 250cc-er, terwijl het in de tweede serie heelwat be ter ging. Alain Maris was bij de 500cc-ers tweede na Keyen berg. De eerste reeks werd hij vijfde, maar hij eindigde pas elfde in de herneming. Inters 250cc Patrick Van Poelvoorde was in Gooik het sterkst in beide reeksen Lieven De Vijlder be haalde een vierde en een derde plaats, maar kwam niet op het podium. Briek Schelfaut kwam hier ook opmerkelijk uit de race. Met twee vijfde plaatsen werd hij ook vijfde in de iendstand. Franky Van Clapdorp werd zo wel in de eerste als de tweede reeks tiende met eenzelfde plaats in de totaalstand. In Aalter waren de reeksover winningen voor Kees Sep en een opgemerkte Axel Holvoet. Lieven De Vylder moest in bei de reeksen door onkans uit de wedstrijd. Briek Schelfaut, in de eerste reeks als zevende uit de start, kwam enorm opzetten en versierde nog een tweede plaats. In de tweede reeks kwam hij als achtste uit de eerste bocht maar hij eindigde vierde, wat hem een tweede plaats opleverde in het eind klassement. Ook Franky Van Clapdorp deed het beter met twee vijfde plaatsen en een zesde in de eindstand. Zijspannen Aemhoudt-Paredaens hadden in Gooik aan een eerste en een vijfde plaats meer dan genoeg om de titel te behalen, terwijl Omer Van Vlierberghe met Eddy Huybrechtsen toch mee in de strijd zat. In de eerste reeks een vierde plaats en in de tweede een derde, bracht hen op de derde plaats bij de eind afrekening. Rombaut-Van Osselaer werden zevende, André Van den Bos sche tiende, Van Daele elfde en De Wilde-Van Driessche, twaalfde. Werner Lauwers was tiende in de eerste reeks maar haalde geen plaats in de herne ming. In Aalter ging de zege naar Ramon-Goethals, maar Van Vlierberghe maakte het hen zeker niet gemakkelijk. Hij haalde er nog een derde plaats uit na een felle remonte in de eerste reeks. In de tweede reeks vertrok hij vanuit een gunstige positie en zorgde voor een boeiende wedstrijd, waar bij hij in de laatste ronde nog in het wiel van Ramon kwam. André Van den Bossche werd in de eerste reeks uitgescha keld dopor een defekte vering maar werd zevende in de twee de. Rombaut-Van Osselaer werden met een zesde plaats in beide reeksen, ook zesde in de eindstand. Inters 500cc Tijdens de eerste reeks in Gooik waren Hugo Dhaemers, René Van der Made, Mare De Splenter en Martin De Winne als eerste uit de start gekomen, maar na een halve ronde werd Dhaemers door een val getrof fen en moest met een schou derbreuk uit de wedstrijd. Ook Guido Van Boom moest om dezelfde reden verdwijnen. Ook Van der Made ging tegen de vlakte zodat De Splender en De Winne de wedstrijd be heersten. Van der Made werd nog derde en een verrassende Van de Geuchte als vierde. In de tweede reeks schoot Patrick Boesman verrassend als eerste uit de start maar ook nu kon De Splender overnemen met een verdienstelijke tweede plaats voor Dirk Van de Geuchte. René Van der Made jn 1970 en|te|e zwemfanaten uit Temse aldaar de Scheldezwemmers oprichtten, lru/am nrxn tpmo naar np nRrnt» zullen zy wellicht nooit gedacht hebben dat hun vereniging één van de bloeiendste zou worden in de gemeente. In Aalter nam Van der Made Gestart als rekreatieklub werd er echter al vrij vlug overgeschakeld naar het de beste start, voor De Winne, kompetitieve. Van de Geuchte en De Splen- Niet zonder sukses trouwens, want wie herinnert zich niet meer de snelle zwemmers der. De Winne ging echter snel (sters) van in het prille begin? Suzy Gillis, Marleen Nijs, Audrey Smet, Rina Maes, J.P. in de fout, zodat het duel voor \jys en Gert Vercouteren lieten de Temse Scheldezwemmers, kortweg T.S.Z., hun tncipii*vLn^dp^Vrpiirh" e€rste bekendheid verwerven buiten de gemeentelijke grenzen, vru- <-r> ic«>n an f r - ygig jaren later is die bekendheid zelfs verspreid over het gehele land. Dit omdat het Al mogen de knappe prestaties van de andere leden ook niet uit het oog verloren worden, i Zo kwam Dave Kieckens net Zwemmen. De afvaardiging van T.S.Z. voor de nationale jeugdkampioenschappen (dw) ZWEMMEN kwam nog terug naar de derde plaats en De Winne werd vierde. vochten tussen Van de Geuch- steC kon6 ricIMosrijden^ rrwar stee<^s crescendo ging met de uitslagen van de leden die deelnamen aan vele regionale en toen hij een zestal minuten nationale wedstryden. voor het einde werd geremon- Het hoogtepunt van T.S.Z. lag in Seraing waar op 7, 8 en 9 augustus jl. de Belgische teerd door Van de Veire stopte Jeugdkampioenschappen werden georganiseerd. hij leeggereden de race. Ook in de tweede reeks kwam Van der Made best uit de start, voor Van Kalmthout, rugslag trok deze uit Kruibeke j afkomstige jongeling de Temse z^emgemeenschap naar onge kende hoogten. Toen hij daar- 1 na in de finale van de 100 m vrije slag nipt het onderspit moest delven maar toch nog zilver uit het (Waalse) water sleepte kon het geluk natuur lijk niet meer op. Meyer en Van de Geuchte. Van der Made kreeg al meteen een ruime voorsprong, terwijl Van Kalmthout diep in zijn reserves tastte om de tweede plaats te behouden, voor Van de Geuchte, De Splender en Schroyen. Half-wedstrijd kwam Van Kalmthout ten val en nam De Splenter de tweede plaats in. Maar ook hij moest wijken voor Schroyen met De Winne in zijn wiel. Van de Geuchte volgde met sputterende motor. Aan de eindstreep nogmaals Van der Made, voor Schroyen, De Winne en Van de Geuchte. Zondag wordt er gereden in Wannegem-Lede op de om loop van het Vijverpark, waar er voor alle kategorieën kam pioenschapswedstrijden gere den worden, behalve voor zij spannen. Voor de seniores 125cc is het een finale met nog strijd tussen De Ketelaere en Luc Van Clapdorp om de titel. D.H. Het julinummer van Koe rier bespreekt het tema voedsel. Men probeert het verband te zoeken tussen eet- en leefgewoonten bij de verschillende kuituren. Verkrijgbaar bij de Inter nationale Uitgeverij en Drukkerij Keesing, Kee- singlaan 2-20 te 2100 Deur- ne. Prijs voor een los num- voor een abon- Grote afvaardiging een zuchtje te kort om in zijn finalereeks van de 100 m vlin derslag een podiumplaats te bemachtigen. Zevenmaal stond er iemand Vier bronzen plakken waren er van T.S.Z. op het Waalse po- ten slotte weggelegd voor de dium, waarvan liefst tweemaal aflossingsploeg van T.S.Z. op op het hoogste schavotje de 4 x 100 m vrije slag. Voor Met veertien waren ze afge- dit knap sukses zorgden: Yves zakt naar Seraing, wat toch Perdaen. Dave Kieckens, een behoorlijk aantal is voor Medhi Van Der Eecken en de Wase klub als men de be- Luc Moerman, denking maakt dat er eerst een Wim Van Bogaert, Luc Moer- forse limiet-tijd moet geklokt I man en Nathalie De Beleyr worden om de afvaardiging te konden met hun mooie ere- wettigen. plaatsen binnen de eerste tien Dat Nathalie De Beleyr, Evi geklasseerd, deze suksesrijke Janssens, Veerle Perdaen, kampioenschappen afsluiten Katrin Stuer, Nathalie D'Hol- voor de zwemdelegatie uit lander, Kirsten Van Moeseke, Temse. Wim Van Bogaert, Luc Moer- Het waren dan ook allemaal man, Yves Perdaen, Mario blije gezichten die aanwezig Geleyn, Dave Kiekens, Medhi waren op een niet weg te den- Van Der Eecken, Filip Brijs en ken receptie die bij deze heu- Stefan Vercruyssen deze kwa- gelijke gebeurtenis past. Yves lifikatie gehaald hebben is dan Perdaen werd natuurlijk het weer voor een groot deel te meest geviseerd en onthaald danken aan trainer Hugo met felicitaties van zowel Krui- Moerman die er dagelijks met beekse als van Temsese promi- ccn nooit aflatende inzet nente figuren. «tegenaan gaat». Hopelijk krijgt dit voor de Toch mogen we ook het dyna- Temse Schelde Zwemmers nog mische bestuur niet vergeten een vervolgstuk met nieuwe met op kop voorzitter Marcel kampioenen. Vermeulen die er werkelijk al les voor over heeft om de De uitslagen T.S.Z.-jeugd zo goed mogelijk De Beleyr Nathalie (1976): 100 te laten opleiden op weg naar V.S. 1.14.39; 100 R.S. 1.27.60; een nationale of wie weet een 100 S.S. 1.33.18. internationale carrière. Van Bogaert Wim (76): 100 Een carrière die meestal de V.S. 1.12.24; 100 R.S 1 30 12; hoogste prestatiepiek bereikt 100 S.S. 1.35.36; 200 W.S. op jonge leeftijd bij de zwem- 3.03.63; 100 VL.S. 1.28.16; sporters. 400 V.S. 5.28.68. Moerman Luc (74): 100 VL.S. v 1.16.63; 100 V.S. 1.08.45; 100 Yves Perdaen R.S. 1.21.76. Dit laatste zou trouwens wel perdaen Yves (74): 100 VL.S. eens vlug kunnen gebeuren UITG 1.18.75; 400 V.S. met een lid van de T.S.Z. 4.45.03, 100 V.S. 1.03.39; 100 Yves Perdaen, de 13-jarige R.S. 1.13.86; 100 S.S. 1.30.26 mer 80 fr. nement van 12 nummers Zwemmen. Yves Perdaen, de nationale jeugdkampioen van trots van heel de T.S.Z.-fami- Kiekens Dave (73): 100 VL.S. 475 fr. de T.S.Z. (dw) lie, was de revelatie op deze i 08.35. kampioenschappen. Met twee- 4 x 100 M V.S.: Perdaen Y maal een gouden medaille op Kiekens D. V.D. Eecken M. de 400 m vrije slag en de 100 m Moerman L. 4.20.45. AUTOSPORT Op zondag 23 augustus zal bet Waasland opnieuw kunnen ge nieten van het scherpe motor geluid van de vinnige snelle kompetitie go-karts op de om- loop van het Oostjachtpark te Paardensport. De pony klub Saeftinge organiseerde een ruiterstornooi in Kieldrecht. Zelf st.-Niklaas (aan de autoin- bracht ze een quadrille (Iv) spektie). Voor deze vijfde editie van de Grote Prijs van het Waasland zal men ook naast de spannen de kartraces kunnen genieten van een kart/auto/moto-show in samenwerking met A.M.S. (Harley Davidson) en Garage Torino (Honda). De kartingsport wordt op in ternationaal vlak meer en meer erkend als de eerste stap naar de autosport. Het is niet zonder toeval dat formule I rijders zoals Prost, Senna, Piquet, Mansell en Pa- trese hun karrière als snel heidsduivels begonnen in deze supersnelle karretjes. Ook het Waasland kent een groeiende belangstelling voor de karting en deze werd zelfs bekroond de laatste jaren met Rupelmonde-Vrasene 0-4. Een prangende faze voor het doel van Rupelmonde tijdens de een Belgisch kampioen (Mark wedstrijd voor de Beker van het Waasland (dw) Sack) en twee VAS kampioe nen (Peter Depret en Herman De Boes). Dit jaar kan men een grote opkomst verwachten van Wase piloten: Jean De Sutter in de klasse blauw, Peter Depret en José De Boes in de nationaal lOOcc, Etienne De Burgrave in de 125cc en Herman De Boes, Patrick Bastiaans en Leo Bec kers in de internationaal lOOcc. Mark Sack die vorig jaar hir op het Oostjachtpark zegevierde in de klasse internationaal met een gemiddelde van niet min der dan 115kmAi. zal op 23 aug. onze kleuren verdedigen in het Zweedse Goteborg op het Europees kampioenschap. Topsnelheden van 150km/u., nek aan nek races en een grote show zullen de ingrediënten zijn voor sport en sensatie op 23 augustus op het Oostjacht park. De klasse-indeling Klasse Rekreatie: in deze klas se mag iedereen deelnemen, met eender welk materiaal, die nog nooit een vergunning heeft gehad. Klasse Blauw: promotie klasse 100 cc, één type motor is toe gelaten, één type banden. Tu ning aan motor of karburator is verboden. Klasse Nationaal lOOcc: witte nr. plaat, motoren met niet mechanisch aangedreven in- laatklep en vlinder karburator. Klasse 125cc: motoren met versnellingen (topsnelheid 160km/u.) Klasse Internationaal 100 cc: motoren waarbij alles vrij is. Wedstrijdprogramma Van 10.00-12.00:, Vrije trai ningen Van 12.00-13.00: middagpauze Van 13.00 aanvang eerste reeksen Rekreatie Blauw Nationaal 125 cc Internationaal Van 14.30 u, aanvang tweede reeksen Van 16.00-16.30 pauze met grote Harley Davidson show. Van 16.30 u. finale reeksen. Omstreeks 19.30 u. prijsuitrei king bij A.M.S.garage Torino. B.L.B.-WEDSTRIJDEN IN GOOIK EN AALTER Zwemmen. Trainer Moerman van de Temse Schelde Zwem mers (dw)

De Voorpost | 1987 | | pagina 30