F.C. AVANTI WINT OPNIEÜW WINST VOOR A.G. DOREGEM UIT B0RNEM V.K. TRAPPEN STEELS, LAUREAAT IN HET TORNOOI VAN S.K. BELSELE. NOG ENKELE BELANGRIJKE TORNOOIEN r De Voorpost - 21.8.1987 - 31 w Liefhebbers sporten zo Het voetbaltornooi van S.K. Belsele is tijdens het vorige weekend, andermaal een mee valler geworden. Telkens ook met de deelname van een zes tal ploegen en zoals gewoon lijk, werd het een degelijk en tamelijk sportief tornooi. Een drietal gele kaarten en één maal rood, kon trouwens nog als behoorlijk worden be schouwd en dat werd ook de scheidsrechterlijke leiding van Antoine Boënne, Lucien Pol- fliet en Erik Pijl als de vervan ger van Georges De Loose, die het weinig voorbeeldig liet af weten. Altijd belangrijk bij een voetbaltornooi, wordt on getwijfeld de publieke interes se. In dat verband skoorde S.K. Belsele goede cijfers en klubvoorzitter André Carme- liet met tornooi-coördinatoi Etienne De Vijlder, waren dan ook best tevreden. Tevreden ook over de medewerking van de meidengroep van S.K. Bel sele met Rita Steenssens, Pa tricia Notenbaert, Christine Vercauteren en de gezusters Gina, Annick en Saskia De Vijlder. Volksvertegenwoordi ger Lieven Lenaerts, sport- schepen André Baetens en sportraadvoorzitter Gerard Bontinck, waren tenslotte de afgevaardigden van het Sint- Niklase stadsbestuur tijdens de uitreiking der trofeeën met een spraakvaardige Martin De Graeve en een sympathiek bloemetje aan Christiane en Walter van garage Vinck, de algemene sponsor van S.K. Belsele... De wedstrijden: De openingsmatch van dit tor nooi werd al bijzonder belang rijk. Tussen de lijnen stonden toen S.K. Belsele al meer maals finalist en F.C. Metal- lo's, welke het tornooi van S.K. Belsele reeds won. De verwachtingen voor een boeiend spektakel werden ech ter niet helemaal ingelost. Daarvoor had F.C. Metallo's i te weinig punch in huis om een degelijke vuist te maken en S.K. Belsele, won tenslotte nog vrij afgetekend (5-1). Veel spannender werd de match tussen F.C. Puivelde en F.C. Centrumvrienden. Deze ploegen stonden in dergelijke tornooien reeds meermaals tegenover elkaar en telkens met wisselend sukses. Thans werd F.C. Puivelde de begun stigde en de 2-1 winst, werd het resultaat van een uiterst boeiende en aantrekkelijke wedstrijd. Zoals bij F.C. Metallo's is het voor V.K. Van Daele ook geen voetbalfeest geworden. Een bijzonder moedig en spor tief verweer waren ook hier onvoldoende en hebben een vlot spelend V.K. Trappen- Steels niet kunnen afremmen. Die ploeg skoorde dan ook nog geregeld en een 5-0 winst, werd tenslotte het eindresul taat. De strijd tussen de mindere goden van een tornooi, kan ook nog interessant zijn. Dat bewezen F.C. Metallo's en V.K. Van Daele tijdens de match om de vijfde en zesde plaats. De beide ploegen wa ren trouwens aan elkaar ge waagd en in verband met het eindresultaat, bleef men lang in de onzekerheid. Toen Thierry Vergauwcn van F.C. Metallo's wegens protest werd uitgesloten, stegen de kansen van V.K. Van Daele en deze ploeg won uiteindelijk met een gering verschil (1-2). Voor de tweede maal in dit tornooi zouden F.C. Puivelde en F.C. Centrumvrienden el kaar moeten bekampen. Hier bij heeft de laatstgenoemde ploeg echter geen revanche kunnen nemen. De schutters van F.C. Centrumvrienden lie ten het ook ditmaal afweten en door het feit dat F.C. Puivelde tweemaal skoorde, wa&de win nende ploeg meteen ook ge kend (2-0). In de finale van het eigen klu- btornooi heeft S.K. Belsele het ook nu niet kunnen waarma ken. Nochtans kon de eerste helft als tamelijk evenwichtig worden beschouwd met de be tere doelkansen voor V.K. Trappen Steels. Tijdens de aanvangsminuut was het bijna al gebeurd: op een verkeerde terugspeelbal van Luk Laureys werd Geert De Baere van V.K. Trappen Steels totaal af gezonderd en doelman Yves Carmeliet, voorkwam toen dat S.K. Belsele op een vroege achterstand werd geplaatst. Toch zou dezelfde Geert De Baere welke met Mark Beniers en Omer Orhan een goede wedstrijd speelde, na een hoekschop kunnen skoren (0- 1). Toen was er al bijna een halfuur gespeeld en voor de rust, zou de stand niet meer veranderen. Bij de herneming had S.K. Belsele blijkbaar reeds de beste pijlen verscho ten en V.K. Trappen Steels, werd duidelijk de betere ploeg. Bijna onmiddellijk werd de voorsprong ook ver dubbeld en Gerry Van Gheem, verzilverde toen een aktie van Mario Van den Ber- ghe (0-2). Nadien kreeg S.K. Belsele het ook niet gemakke lijk en meermaals werd daar de verdediging uit verband ge speeld. Niet zonder fatale ge volgen trouwens en Geert De Baere met Mario Van den Ber- ghe, skoorden ieder een nieuw doelpunt voor V.K. Trappen Steels (0-4). Ondanks het feit dat Yves Carmeliet in het doel van S.K. Belsele een betere prestatie leverde, zou de skore nog worden opgetrokken. Op een aangeven van Patrick Bij- nens trof Geert De Baere weer raak en werd de finale welke slechts één helft aantrekkelijk werd, uiteindelijk afgesloten (0-5)... Technische resultaten: Schiftingswedstrijden: S.K. Belsele - F.C. Metallo's 5-1 F.C. Puivelde - F.C. Centrum- vrienden 2-1 V.K. Trappen Steels - V.K. Van Daele 5-0 Voor de vijfde en zesde plaats: F.C. Metallo's - V.K. Van Daele 1-2 Voor de derde en vierde plaats: F.C. Puivelde - F.C. Centrum vrienden 2-0 Finale van het tornooi: S.K. Belsele - V.K. Trappen Steels 0-5. Fair-play Beker: V.K. Van Daele. Verdienstelijkste speler van het tornooi: Patrick Leys van F.C. Centrumvrienden. Roger Van Laere Reeds een aantal jaren wordt het voetbaltornooi van V.K.W. 70 in Sint-Niklaas als één der belangrijkste be schouwd. Vooral in verband met de kwaliteit van het spek takel en sedert F.C. Avanti ook tot de deelnemende ploe gen behoort, is de aantrekke lijkheid daarvan nog gestegen. De verantwoordelijken van V.K.W. 70 hebben dat ook begrepen en reeds voor de eer ste maal, werden F.C. Avanti, F.C.R. Sparta, F.C. Las Vegas of het vroegere V.K. Inter en V.K.W. 70, tegen elkaar uitge speeld. Telkens met F.C. Avanti en F.C.R. Sparta als finalisten en de beide ploegen welke bij Walivo in de zater dagse topklasse ook al meer maals reekskampioen werden, wonnen het tornooi van V.K.W. 70 elk reeds éénmaal na de bijkomende strafschop pen. Thans heeft F.C. Avanti hierbij voorsprong genomen want tijdens de jongste finale, werd een toen onproduktief F.C.R. Sparta nogal duidelijk verslagen. Een sukses voor F.C. Avanti trouwens en dat werd het alleszins voor de or ganisatie van V.K.W. 70. Uit stekend zoals altijd met vooral tijdens de finaledag een zeer ruime belangstelling. Op het sportieve vlak werd er ook JUBILEUMTORNOOI V.K. ANKERHOF Liefhebbersvoetbal. Deze dames, Denise Dierickx en Jac queline Van Oppem behoren tot de stichters van respektieve- lijk Herten Aas en Jacky Boys (Iv) Tijdens het vorige weekend werden er weer talrijke voet- baltornooien gespeeld. De or ganisatie van V.K. Ankerhof uit Sint-Niklaas werd er één van en volgens de klubverant- woordelijken, nu reeds voor de vijfde maal. Een jubileum- tornooi dus met de deelname van een zestal ploegen en dat als volledig geslaagd kon wor den beschouwd. Vooral op het sportieve vlak met een aantal bijzonder boeiende wedstrij den waarbij alleen de tweede helft van de finale, minder aantrekkelijk werd. Toen werd het Bornemse A.C. Doregem duidelijk de betere ploeg en F.C. Wazoo uit Sint-Niklaas kreeg tenslotte nog een afgete kende nederlaag aangesmeerd. De apotheose van dit jubi- leumtornooi van V.K. Anker- hof dat tijdens de tweedaagse een degelijke belangstelling genoot, werd zoals gewoonlijk met de uitreiking der trofeeën afgesloten... De wedstrijden De deelnemende ploegen aan dit tornooi vijf Sint-Niklaas en één uit Bornem werden in twee reeksen ingedeeld. In de eerste daarvan stonden V.K. Ankerhof en F.C. Novel ty tussen de lijnen en ondanks alle wederzijdse inspanningen, werd er niet geskoord. De be slissing werd dan langs de bij komende strafschoppen afge dwongen en daarbij verzilver de V.K. Ankerhof er één méér dan F.C. Novelty wat achteraf nog belangrijk werd. Ook al omdat de beide ploegen na dien tegen F.C. Wazoo verlo ren. Voor V.K. Ankerhof werd dat toen een 2-1 verlies en F.C. Novelty hield het bij een 2-4 nederlaag. In de tweede reeks kreeg A.C. Doregem uit Bornem het te gen V.C Bristol niet gemak kelijk. Deze laatste zorgde trouwens voor een stevige en doelmatige repliek waarbij V.C. Bristol driemaal skoorde. Echter onvoldoende om te winnen want A.C. Doregem de logische favoriet voor dit tornooi, bestelde er ééntje meer. Nadien tegen F.C. In- ter-decor zou A.C. Doregem een finaleplaats definitief vei lig stellen. Toen wonnen de Bornemse paarsen ondanks een moedig verweer der Waas- landers, nog vrij duidelijk. Voor F.C. Inter-decor werd het ook een nederlaag met het oneven doelpunt van drie te gen V.C. Bristol en hierdoor werd tijdens de finaledag voor de vijfde en zesde plaats ge speeld. De tegenstander werd toen F.C. Novelty en ook in deze doelpuntenrijke match werd het voor F.C. Inter-decor een nederlaag. Deze laatsten skoorden nochtans driemaal en tegen het viertal van F.C. Novelty werd dat niet voldoen de om de laatste plaats in dit jubileumtornooi te ontlopen. De organisatoren of de man nen van klubvoorzitter Gilbert De Prijcker speelden nadien tegen V.C. Bristol. Ook hier werd het een bijzonder span nende match en in verband met de geskoorde doelpunten waren de beide ploegen even waardig. Alleen tijdens de bij komende reeks strafschoppen zou V.K. Ankerhof enige af- Voor de voetballende amateurs is augustus altijd al een drukke maand geweest. Bijzonder talrijk worden dan de klubtornooien en op het sportieve vlak wordt dan meestal de konditie voor de volgende kampioenschappen aange scherpt. Dat niet alleen trouwens en voor de organiseren de ploegen wordt het aanzwengelen der klubkassa ook belangrijk. Tot op heden zijn er in de voorbije weken al vele voetbaltornooien de revue gepasseerd en voor het komende weekend worden er wéér een drietal aangekon digd. Bij F.C. Wazoo uit Sint-Niklaas en het Belseelsc F.C. Favo, wordt dan het eerste jubileumtornooi gespeeld en bij Klub 65 in Nieuwkerken wordt het een zeer uitgebreid programma. 5e Tornooi van F.C. Wazoo: terrein Dendermondse steen weg in Sint-Niklaas: Zaterdag 22 augustus: 13.30 u.: F.C. Centrumvrienden - F.C. Wijnveld. 15.15 u.: veteranen The Jacky Boys - F.C. De Vrede. 16.30 u.: F.C. Wazoo - F.C. Altodie. Zondag 23 augustus: 14.00 u.: troosting. 16.15 u.: finale. 19.30 u.: uitreiking der trofeeën. Scheidsrechters: Roland Pannecoucke en André Beniers. 5C Tornooi F.C. Favo: terrein Bergstraat in Belsele. Zaterdag 22 augustus: 9.30 u.: F.C. Favo - F.C. Portael Sport 66. 10.45 u.: K W B. Belsele - F.C. Spaans Kwartier. 13.30 u.: F.C. Portael Sport 66 - F.C. Hamse Bouwcen- trale. 14.45 u.: F.C. Spaans Kwartier - F.C. Scoutshuis. 16.00 u.: F.C. Hamse Bouwcentrale - F.C. Favo. 17.15 u.: F.C. Scoutshuis - K.W.B. Belsele. Zondag 23 augustus: 13.30 u.: wedstrijd voor de vijfde en zesde plaats. 14.45 u.: wedstrijd voor de derde en vierde plaats. 16.00 u.: playbackshow. 16.30 u.: finale van het tornooi. 19.00 u.: grandiose playbackshow Rob De Nijs door Ral De Groeve. 20.00 u.: uitreiking der trofeeën en aansluitend, trekking gratis tombola der steunkaarten. Scheidsrechters: Antoine Boënne, Omer Van Doorselaei en Omer Cole. Voetbaltornooi Klub 65: terrein Meesterstraat in Nieuw kerken: Zaterdag 22 augustus: Veteranentomooi om 14.00 u.: V.K. Tielrode - F.C. Polysar. 14.00 u,: F.C. 1000 Appels - F.C. Klein Laar. 16.00 n.: troosting. 16.00 u.: finale. Tornooi Klub 65: Reeks A: 13.30 u.: V.K. Veile - F.C. Boomkwekerij De Wolf. 15.00 u.: V.K. Veile - A.F.C. Woodstock 16.30 u.: A.F.C. Woodstock - F.C. Boomkw. De Wolf. Reeks B: 13.30 u.: Klub 65 - V.C. Bristol 15.00 u.: Klub 65 - F.C. Herten Aas. 16.30 u.: V.C. Bristol - F.C. Herten Aas. 19.00 u.: vriendenwedstrijd F.C. Wallenhof Nieuwkerken - F.C. Nieuwe Wijk Sint-Gillis-Waas. Zondag 23 augustus: 10.00 u.: vriendenwedstrijd F.C. De Rycke Beton - F.C. Roossens. 13.30 u.: wedstrijd voor de vijfde en zesde plaats. 14.00 u.: wedstrijd voor de derde en vierde plaats. 16.00 u.: finale van het tornooi. 19.30 u.: uitreiking der trofeeën. Scheidsrechters: André Van De Voorde, Eddy Bals, Patrick De Permentier en Robert Felix. Roger Van Laere stand nemen en dat werd vol doende voor de derde plaats. De finale tussen F.C. Wazoo de laureaat van over twee sei zoenen en A.C. Doregem zou slechts tijdens de eerste helft volledig kunnen bekoren. Toen waren de beide ploegen nog sterk aan elkaar gewaagd en omtrent het halfuur skoor de Luk Cloostermans van F.C. Wazoo het eerst (1-0). Echter geen zorg voor A.C. Doregem dat met twee doelpunten van Albert Pauwels, nog voor de rust naar winst greep (1-2). Vooral tijdens de tweede helft werd deze nogal duidelijk ge steld. Toen zou F.C. Wazoo merkbaar moeten afhaken en met een kopstoot van Fiel Steenssens, werd het 1-3 voor A.C. Doregem. Door de Bor nemse ploeg werden nadien de zegekansen volledig veilig ge steld en Albert Pauwels skoor de een nieuw doelpunt (1-4). Hier zou F.C. Wazoo niet veel aan kunnen veranderen en voor de voetballers van klubse- kretaris Dré Koeck, bestelde Benny Ceulemans er nog eent je bij (1-5). Ook Albert Pau wels weer hij zou nog eens suksesvol afdrukken en daarmee was de finale hele maal bekeken (1-6). De spor tieve kant van het tornooi trouwens ook met slechts een viertal gele kaartjes van een behoorlijk scheidsrechterstrio: Mon Van Royen, Robby De Jonghe en Rik Van Damme. Technische resultaten Schiftingswedstrijden: Reeks A: VK Ankerhof - FC Novelty 0-0 (2-1) FC Wazoo - VK Ankerhof 2-1. FC Novelty - FC Wazoo 2-4. Reeks B: AC Doregem - VC Bristol 4-3. FC Inter-decor - AC Doregem 0-3. VC Bristol - FC Inter-decor 2- 1. Voor de vijfde en zesde plaats: FC Novelty - FC Inter-decor 4- 3. Voor de derde en vierde plaats: VK Ankerhof - VC Bristol 4-4 )2-l) Finale van het jubileumtor nooi: FC Wazoo - AC Dore gem 1-6. Trofee fairplay: FC Inter-de cor. Roger Van Laere hoog geskoord met slechts eenmaal geel van het voortref felijk scheidsrechtersduo Jef Vergauwen en Robert Van Steelant. Tijdens de uitreiking der trofeeën nadien behoorden volksvertegenwoordiger Lie ven Lenaerts, sportschepen André Baetens en sport raadvoorzitter Gerard Bon tinck er ook tot de geïnteres seerden en werd het bijvalrijk voetbaltornooi van V.K.W. 70, ook officieel afgesloten... De wedstrijden Tijdens de openingsmatch tus sen V.K.W. 70 en F.C.R. Sparta werden vooral de lief hebbers van doelpunten duide lijk verwend. Niet minder dan twaalf werden er geskoord en daarvan schreven de Sparta nen er negen op de rekening. Het begon al bij Karei Van Poucke maar in een tamelijk evenwichtige eerste helft, stel de een dikwijls ongrijpbare Khalil Afasi de ploegen terug gelijk (1-1). Voor V.K.W. 70 werd de situatie zelfs nog gun stiger toen Ronny De Cauwer met èen knap afstandschot ook skoorde (2-1). De vreugde duurde daar echter niet lang en als Dirk D'Hondt van F.C. R. Sparta de cijferbalans weer in evenwjcht bracht, werd dat meteen ook de ruststand (2-2). Een noodzakelijke vervanging van Jef Van Poucke als laatste man bij V.K.W. 70, zou voor deze ploeg fataal worden. De defensie kwam daardoor op losse schroeven te staan en F.C.R. Sparta, bewandelde met Luk Vereecken en Gerrit Pauwels verder het produktie- ve pad (2-4). Toen gaf V.K.W. 70 ook al duidelijk de indruk van ver zwakking en de Spartaanse voorsprong, werd door een doelpunt van Dirk D'Hondt verder opgedreven (2-5). Nog even zouden de organisatoren langs Ronny De Cauwer nog even kunnen milderen en toen was het beste van V.K.W. 70 ook al bekeken (3-5). Een dui delijk beter F.C.R. Sparta be heerste toen volledig de wed strijd en Dirk D'Hondt, Fir- min Heirbaut, Mark Heyninck en William De Kimpe. schoten een wanhopig V.K.W. 70 ver der in de vernieling (3-9). In de tweede wedstrijd heeft F.C. Avanti duidelijk de maat genomen van V.K. Las Vegas dat tijdens de eerste helft nog redelijk stand hield. Toen stond het skorebord slechts op 1-0 door een doelpunt van Yvan Stroobant. Na de rust was het bobijntje van V.K. Las Vegas blijkbaar volledig afge rold en Michel Boone twee maal van Yvan Stroobant en Alain Baluwé, zorgden voor de verdere doelpunten (5-0). Een troosting voor V.K. Las Vegas dus en hierin werd V.K.W. 70 als tegenstrever aangekondigd. Deze laatste ploeg speelde een verrassend goede eerste helft en met doel punten van Khalil Afasi en Ronny De Cauwer, werd een onvolledig V.K. Las Vegas op afstand gehouden (2-0). Na de rust werd V.K.W. 70 zelfs iets te zelfzeker en Danny De Caigny de voetballende lokaal houder der geelhemden, skoorden een own-goal (2-1). Een ideaal steuntje voor een thans voltallig V.K. Las Vegas met een opvallende Freddy Maes en Jean-Pierre De Ruys- scher, stelde de ploegen terug gelijk (2-2). De troosting kon nu nog alle kanten uit en voor al tijdens het laatste kwartuur, werd het nog bijzonder span nend. Toen skoorden Rik Thijssens ook voor V.K. Las Vegas en de winstkansen van V.K.W. 70, werden toen als miniem beschouwd (2-3). Op een tweetal minuten van het einde dacht Jery Stevens daar echter anders over en in de laatste momenten van de wed strijd, was er nog méér sensa tie (3-3). Toen doelde Khalil Afasi nogmaals voor V.K.W. 70 en meteen was de troosting LIEFHEBBERSVOETBAL Liefhebbersvoetbal. FC Avanti (dw) Liefhebbersvoetbal. De veteranen van de Jacky Boys (Iv) Zien en Zijn, een projekt van de federatie van Vlaamse erkende Kulturele Centra brengt een aantal waardevolle films die in het kommercieel circuit weinig of geen kans krijgen. Bij deze reeks hoort ook een filmmap. Meer informatie over de vertoningen en de map is verkrijgbaar bij de federatie op het adres Bondgenotenstraat 52 te 1190 Brussel (02- 347.27.59). Liefhebbersvoetbal. De veteranen van Herten Aas (Iv) TORNOOI VAN V.K.W. 70 IN SINT-NIKLAAS gespeeld (4-3). Tijdens de eerste helft van de finale zou F.C.R. Sparta zich enigszins gevaarlijker aanstel len dan F.C. Avanti. De Spar tanen kreëerden aanvankelijk ook de betere doelkansen met een kopbal van Dirk D'Hondt tegen de deklat en enkele wen kende mogelijkheden voor Ka- rel Van Poucke en Firmin Heirbaut. Het bleef allemaal zonder een positief resultaat en F.C. Avanti waarbij doel man Guy D'Hondt zijn laatste wedstrijd speelde, zou kort voor de rust langs een afgezon derde Michel Boone, ook een reuzekans niet kunnen verzil veren. Na de hervatting stak F.C. Avanti echter een tanje méér en F.C.R. Sparta kreeg het opeens moeilijker. Vooral toen Ronny Van Royen aan de basis lag van een onnodige strafschop en Chris De Rudder een nieuweling bij F.C. Avan ti, die optimaal benutte (1-0). Toen stond F.C.R. Sparta enigszins aangeslagen en met een afstandschot van Lucien Van Cauteren, zouden de riva len daarvan profiteren (2-0). Ook Alain Baluwé zou nadien voor de geel-blauwen nog sko ren en voor F.C.R. Sparta, werd het toen hopeloos (3-0). Deze ploeg kon geen degelijke vuist maken en ondanks een verdienstelijke wedstrijd van Johan Van Puymbroeck de nieuwe doelman van F.C.R. Sparta, zou ook Michel Boone op het einde van deze finale nog skoren (4-0)... Technische resultaten: Schiftingswedstrijden V.K.W. 70 - F.C.R. Sparta 3-9 F.C. Avanti - V.K. las Vegas 5-0 Troosting: V.K.W. 70 - V.K. Las Vegas 4-3 Finale: F.C. Avanti - F.C.R. Sparta 4-0 Fair-playbeker: F.C.R. Sparta Roger Van Laere

De Voorpost | 1987 | | pagina 31