VOSSENHOEK GROOT FAVORIET! BIJ ONZE VETERANEN O.V.W.B. 32 - 21.8.1987 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL JHOÏI®*] l 'StBïIKftj wlga !0ÏIS!« WILGA gen, tastte Dijk-verdediger Scholliers mis en ouwe getrou we Pierre De Ridder was er als de kippen bij om deze blunder af te straffen. In de daaropvol gende spelfaze reageerde Scholliers zijn ontgoocheling af door De Troyer opzettelijk onderuit te schoppen, zodat hij van scheidsrechter Van Steen terecht een rode kaart kreeg. D.V.K. Grembergen 1 J.M. Pfaff-Girls 1 Het was precies vijf jaar gele den dat de dames van DVK Grembergen hun eerste wed strijd speelden, uitgerekend op het tornooi van De Vlasbloem. Het bestuur en de supporters hadden deze gelegenheid aan gegrepen om hun meisjes in de bloemetjes te zetten. Wellicht was dat een extra-stimulans, want de thuisploeg nam van meetafaan het initiatief. DVK slaagde er wel in veldoverwicht af te dwingen maar meer lever den die inspanningen voorlo pig niet op. Integendeel, bij de eerste tegenaktie, die naam waardig, nam Sandy Clooster- mans op rechts de benen en besloot haar aktie in het dak van het doel met een atoom schot om vele mannelijke col lega's te doen verbleken. De vreugde van de Pfaff-meisjes was echter van korte duur, want in dezelfde minuut kon Bettina Van den Broeck een kollektieve aanval met sukses afronden: 1-1 aan de rust. In de tweede helft probeerden beide ploegen nog om het la ken naar hun kant te trekken met de betere kansen toch voor de Grembergse meisjes, maar de doelvrouwen hadden telkens het laatste woord, zo dat de stand niet meer wijzig de. Opmerkelijke prestatie van de thuisploeg tegen een hoger gekwoteerde tegen stander. Buizers en Beckers 0 Vossenhoek 3 In een saaie eerste helft was Vossenhoek het eerst gevaar lijk door een mooie kopbal van Danijs, doch doelman Van de Wiele redde uitstekendDe match bleef verder geken merkt door veel middenveld spel en slechte passes. Toch zou Vossenhoek gaan rusten met een 0-1 voorsprong. Mare Verhelst opende de stand door iets wat op een gelijkstreffer leek. Na de pauze verwachtte men een offensieve thuisploeg, doch het was integendeel Vos senhoek dat het hoge woord voerde. Moens verkwanselde twee unieke kansen toen hij Na de rust moest De Braban der al direkt een schot van Van Keer op de lijn redden, maar stilaan kwam Kleinzand meer in de wedstrijd. Konsternatie bij de thuisploeg toen een be drijvige Serge De Smet erin slaagde Kleinzand langszij te brengen. Door dit doelpunt werden Theo's Boys blijkbaar wakker geschud en zij gingen opnieuw verbeten in de aan val. Het was opnieuw Quinte- lier die zijn ploeg voor een tweede maal oo voorsprong bracht. Even later scoorde Ivo Van Keer tweemaal tereke, zodat de winnaar meteen ge kend was. Een moedig Kleinzand werd nog voor zijn inspanningen beloond met een treffer van Ronny Jacobs. Vlasbloem Snuffel 3 Al zou deze uitslag het niet laten uitschijnen, Vlasbloem heeft zelden ondergelegen bij de jongens van het jeugdhuis. Integendeel, het kreeg zelfs de betere kansen, doch Snuffel was koelbloediger in het af werken. Zo kon in de eerste helft Wim De Ridder een slip pertje van libero De Roo be nutten om een overigens uit stekende doelman Robbrecht te verslaan. Na de rust kregen we hetzelfde spelbeeid. Vlas bloem domineerde doorlo pend, doch Snuffel was aarts gevaarlijk op de counter en Truyens kon al vlug de bezoe kers op 0-2 brengen. Vlas bloem kon nog tegenscoren toen keeper De Leenhaer een onschuldige kopbal van D'Hondt tussen zijn benen liet glippen, doch toen enkele mi nuten later verdediger Van Haute in de fout ging, legde Truyens de weliswaar ge vleide eindcijfers vast. Kleinzand Buizers en Beckers 5 De thuisploeg stond al vroeg op achterstand toen Sven Baayens de Kleinzandverdedi- ging verschalkte. De Grember- genaars gingen verwoed op zoek naar de gelijkmaker maar de stevige Zeelse verdediging hield moeiteloos stand. Toen Ronny Jacobs dan toch eens door de mazen kon glippen, toonde doelman Van De Wiele zich een volwaardig sluitstuk. Scheidsrechter De Plecker had nog maar pas de twefcde helft op gang gefloten of de bordjes hingen al in evenwicht. Jacobs had zijn kans op doel gewaagd en via een carambole op een Zeelse verdediger, verdween de bal in het doel. Kleinzang maar besloot haar rush tegen de buitenkant van de paal. Vlak voor de rust kon diezelf de speelster met een schuin schot voor gevaar zorgen, maar de Lutterzeelse doel- vrouw Vera Baert kon de bal uit het doelvlak punchen. Na vijf minuten in de tweede helft bleef Annie Vathoir na een kollektieve aanval van de Paff- girls nogal gelukkig in balbezit en plaatste de bal onhoudbaar voorbij de Lutterzeelse por tier. De thuisploeg ging nu massaal in de aanval, maar verder dan een schot van Lieve Baeyens dat nipt naast vloog, geraakte zij niet meer. Vossenhoek 3 Theo's Boys 0 Vossenhoek heeft op overtui gende wijze afstand genomen van zijn grootste rivaal. Met snedig en gevarieerd voetbal vrouw Veldeman en anderzijds aen gebrek aan afwerking bij de Wepogrovoorhoede. Het enige doelpunt kwam er vijf minuten voor rust toen De Ruysscher een gemeten voor zet van Lich benutte om kei hard af te ronden. Snuffel 0 Hemelrijk 0 In een gelijkopgaande eerste helft waren de bezoekers be weeglijker in de opbouw dan kzij Van Hecke en De Ridder. De thuisploeg akteerde veel te traag en alleen De Lentdecker kon doel,man Drieghe be dreigen. Hetzelfdepatroon na de rust en al kwamen de beste kansen voor de bezoekers via Van Uytvanghe en De Clercq, toch hield Snuffel-doelman De Rid der de dubbele nul op het bord. Liefliebbersvoetbal. De dames van FC Lutterzele (c) WIELRENNEN Zeluk. - Op de plaatselijke omloop aan de Pontbeek na men de veteranen de start bij zacht en zonnig weer. De eer ste onruststoker was Aalste- naar Frans Van Eyck, die fors van de groep wegdemarreerde, maar zoals gewoonlijk was de vluchter er na enkele ronden aan voor zijn moeite. Er vorm de zich een kopgroep met Frans Van Eyck, Yvan Don- nay, Frans Van Camp, Hans Delanghe, Julien Loggier en Lucien Demeyer. Die groep werd kort nadien gevolgd door een B- en C-groep, die een verwoede achtervolging had ingezet onder leiding van Jean Spenders, Jean Hofman en Omer Van Molle. Verder kwam nog eengroep met een achttal renners onder het kom- mando van Willy De Bruyn, die bandbreuk had geleden maar geleidelijk terugkwam. In de kopgroep demarreerde Frans Van Eyck opnieuw weg, nam een paar sekonden voor sprong maar moest opnieuw voor de overmacht bezwijken. Tijdens de laatste kilometer reed Omer Van Molle nog lek maar hij kreeg een wiel van een toeschouwer en kon zo in een minimum van tijd de kop groep van de C-reeks be reiken. De standen bleven dan onge- Damesvoetbal. D.V.K. KAVD vierde zijn vijfjarig bestaan tijdens het tornoooi van De Vlasbloem (c) wijzigd in de A-reeks. Het was de sterke Lucien Demeyer die het met enkele centimeters haalde op een ontstuimige en roekeloze Frans Van Eyck, die met zijn krachten had gewoe kerd. Met hem zal men bin nenkort nog rekening moeten houden. Het ontbreekt hem alleen aan oefening. Bij de B- renners won Yvan Donnay al weer de spurt en bij de oudsten van de C-reeks stond er geen maat op de spurt van Omer Van Molle, die meteen zijn veertiende zege van het sei zoen behaalde. Uitslagen A-reeks: 1. Lucien Demeyer, 65 km. in lu.41 min., 2. Frans Van Eyck, 3. Frans Van Camp, 4. Hans Delanghe, 5. Ludo Van Ranst. B-rceks: 1. Yvan Donnay, 50 km. in lul9, 2. Julien Loggier, 3. Willy De Bruyn, 4. Luc Davidt, 5. Louis Van Veer. C-reeks: 1. Omer Van Molle 45 km. in lul9, 2. Jean Spen ders, 3. Jean Hofman, 4. Syl- vain Vandeperre, 5. René Ser- neels. Liejhebbersvoetbal. Is dit 't Hemelrijk of 't Hof van Grembergen (c) Liefhebbersvoetbal. Buizers en Beckers tijdens het tornooi van AVC De Vlasbloem (c) Liefhebbersvoetbal. Den Dijk, waarvan een van de spelers reeds tijdens de eerste wedstrijd rood kreeg (c) TORNOOI VAN A.V.C. DE VLASBLOEM Via twee overtuigende zeges heeft Vossenhoek alvast een ernstige optie genomen op een finaleplaats. De Grembergenaars moeten bekwaam geacht worden om de derby van volgende week tegen Kleinzand zonder kleerscheuren door te komen. Voor de tweede finaleplaats heeft de ploeg van de Snuffel momenteel de beste papieren, al kan Hemelrijk nog roet in het Grembergse eten gooien. De grote verrassing was wel het zwaar verlies van Theo»s Boys, die voor het tornooi algemeen aangezien werden als kandidaat finalisten. Ook het weinig sportieve gedrag van FC Den Dijk werd door de toeschouwers zeker niet op prys gesteld. De organisatoren verloren er toch de glimlacht niet by, want het prachtige weer zorgde voor een meer dan bevredigende opkomst. 't Hemelrijk 1 FC Den Dijk 0 De openingswedstrijd van het tomooi werd zeker geen hoog staande vertoning. Beide ploe gen spanden zich volledig in om de volle buit binnen te halen, zodat de spanning niet uit de lucht was. In de eerste helft toonde Hemelrijk zich het gevaarlijkst, maar paal en- lat stonden de goede bedoelin gen van de thuisploeg in de weg. Na de rust zorgde Den Dijk voor een verrassende repliek en de thuisdoelman moest zich reppen om een dropshot van Straetman in extremis uit de hoek te duwen. Hemelrijk, voor de gelegenheid versterkt met een aantalspelers van 't Hof van Grembergen, sloeg echter terug en een persoonlijk poging van Van Uytvanck ken de ei zo na sukses. Toen ieder een zich reeds ging neerleggen bij een scoreloos gelijkspel, een uitslag die allicht beide ploegen had kunnen bevredi- telkens alleen voor de Zeelse doelman verscheen. Praet zou toch met een verre bal de stand verdubbelen. Even later be nutte Danijs een afleggertje van D'Hauwere om overi gens verdiend een derde Vossenhoek-doelpunt aan te tekenen. Theo's Boys 4 Kleinzand 2 Het Grembergse Kleinzand kreeg voor deze wedstrijd slechts tien spelers tussen de krijtlijnen en moest mede door deze numerieke minderheid vrijwel doorlopend het initia tief aan Theo's Boys laten. De thuisploeg toonde zich tech nisch ook zeer vaardig en met enkele oogstrelende nummer tjes zaaide zij voortdurend pa niek in de Kleinzand-verdedi- ging. De uitstekende doelman Peter De Bonte kwam enkele keren gepast tussen, maar uit eindelijk moest hij zich toch gewonnen geven op een po ging van Quisquater. ging door op zijn elan, maar een tweede treffer kwam er niet. Integendeel, aan de over zijde kon Julien Poppe op hoekschop de bal in twee tij den binnenkoppen. Dat doel punt brak de veer van de moe dige KLeinzanders en de ploeg zakte als een pudding in me kaar. De Zeelse spitsen sneden met een regelmaat van een klok door de Grembergse bo ter en Eddy Van Lokeren en Staf Poppe (2) legden de eind stand vast op overdreven 1-5 cijfers. Lutterzele 0 J.M. Pfaff Girls 1 Evenwichtige wedstrijd tussen twee aan mekaar gewaagde ploegen. Beide doelvrouwen kenden een eerder rustige na middag, want het duel werd vooral op het middenveld uit gevochten. Het eerste doelge- vaar kwam er pas na eenkwar tier. Sandy Cloostermans was voor één keer aan de aandacht van haar bewaakster ontsnapt, werd de tegenstander gewoon overspeeld. Dat resulteerde reeds na vijf minuten in een eerste doelpunt, toen Ronny Coppieters de Baasroodse doelman op het verkeerde been zette. Een minuut later stonden Theo's Boys helemaal perpleks toen Moens een in zenden van Coppieters in doel kon duwen. De bezoekers trachtten wel het tij te doen keren, maar verder dan enkele hoekschoppen geraakten ze niet. In het begin van de tweede helft drong Dierickx door de Baasroodse defensie, maar werd neergelegd in het straf schopgebied. De logische strafschop werrrd door D'Hau were in twee tijden omgezet. Even later werd de thuisploeg voor de eerste maal echt ver ontrust, maar de vrijschop van Van Sande zoefde rakelings over. Wanhoopspogingen van Etienne Van Keer werden door de Grembergse doelman Callaert met de glimlach ge grepen zodat de wedstrijd op 3-0 eindigde Een glunderende voorzitter Frankie Heirweg De- loofde zijn poulains alvast champagne als volgende week de finale wordt gewonnen. DVK-KAVD 0 Wepogro 1 Gans de wedstrijd door hield Wepogro de teugels strak in handen en de ploeg werd daar voor zeer kranig beloond met slechts één doelpunt. Een en ander vond zijn oorzaak in enerzijds een zeer goede doel- Liefhebbersvoetbal. De Vlasbloem tijdens het eigen tornooi (c)

De Voorpost | 1987 | | pagina 32